I*. 364. 6" Jnargang. Vrijdag 19 Juni 1908. BUITENLAND. KOLONIËN. CH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voer Amersfoortf l.OO. Idem franco per post- 1.50. Afzonderlijke nummers0.05. Deze Ceurant vereehijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiënmededeelingen enz.gelieve men v44r 11 uur 's morgens hij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF 6c C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer - O.IO. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents bij voeruithetaHng. Groot e letters naar plaatsruimte. Veer handel en he&ijf bestaan zeer veordeelige bepalingen tet het herhaald adverteeren in dit Blad, bty abonnement. Bene circulair*bevattende de voorwaarden, werdt op aanvraag toegezonden. Aan hendie met 1 Juli a. s. op dit blad inteekenen, worden de nummers die gedurende de maand Juni nog zullen -ver schijnen kosteloos toege zonden Politiek Overzicht Politieke onrustigheid. De rede van den Duitschen Keizer aan zijne officieren te Döberitz, heeft in ernstige pereorganen in Duitech'land en daarbuiten, niet meer aandacht gevonden dan zij ver diende; de Köln. Ztg. bijv. merkte op, dat zij niets anders bevatte, dan wat iedereen in Duitschland denkt. Er is intusschen nog een ander inci dent, dat getuigt van de politieke onrus tigheid, die op dit oogenblik heerseht. In de Oostenrijksehe pers toont men zich er over bezorgd, dat Duitschland, met liet oog op de uitkomsten van de samenkomst te Re val, in de Dal kan-vraagstukken zijne plaats aan de zijde van Oostenrijk-ïïongarije zou kun nen verlaten en zich, wat de hervormingen in Macedonië betreft, bij Groot-Brittaunië en Rusland zou kunnen voegen. Deze op vatting wordt ondersteund dtoor het be richt, dat baron MarschaJd den Duitschen gezantschapepost aan den Gouden Horen zal verlaten, omdat hij zich vroeger bij her haling verzet heeft tegen de te ver gaande eischen van Engeland en omdat zijn aan blijven een beletsel voor de zwenking van Duitschland zou zijn. In een Zuidduitsch blad wordt op grond van officieuse inlichtingen verzekerd, dat dergelijke vermoedens geheel en in ieder «pracht ongegrond zijn. Do rijksregeoring denkt in 't minst niet aan eene verande ring van bare Bal kan politiek. Gelijk tot dusver, zal zij ook voortaan hare besluiten op dit gebied in overeenstemming met Oos tenrijk-Hongarije nemen, waaraan bet po litieke belang den voorrang in de beslissing toekent. Wanneer bet Russisch dDngediscke hervormingsprogramma voor Macedonië aan de overige mogendheden wordt voorgelegd, dan kan de openbare meening van Oosten- rijk-Hongarije bepaald verwachten, dat Duitschland in nauw verband met Oos- tenrijk-Hongarije daarin positie zaïl ne men. Ook kan worden verzekerd, dat baron Marseball den post in Konstantino<pel niet verlaat. Hij is nu met verlof gegaan. Hij zal ook wel naar den Haag gaan om daar de conferentie-acte te ratificeerenMaar hij zal dan zeker naar Konstantinopel fcerug- keeren. Elke bezorgdheid, dat Duitschland zijn bondgenoot in bet oosten in den steek zou kunnen laten, berust op eene vol ledige miskenning van den toestand. Eene correspondentie uit Berlijn van de Köln. Ztg., 'blijkbaar van officieusen oor sprong, bevat ook eene klacht, dat wij voor 't oogenblik leven in een tij'd van politie ke onrust, die den vrienden van alarm- zucht eene goede gelegenheid biedt zich te doen gelden en voor de door hen verspreide onjuiste berichten of de plank misslaande Eolitieke beschouwingen een geloovig pu- liek te vinden. „Zelfs berichten als dat waarin aan Duitschland het voornemen wordt toegeschreven Turkije bij den drie bond in te lijven, die den stempel van poli tieke onrijpheid en dwaasheid op het voor hoofd dragen, worden tot het onderwerp van diepzinnige politieke beschouwingen ge- maakt. Nadat de monarchenontmoeting te Reval heeft plaats gehad, waarbij volstrekt niets aan den dag is gekomen wat den wereldvrede zou kunnen bedreigen en veel eer in de Macedonische kwestie tusscheu Engeland en Rusland eene overeenstem ming schijnt te zijn verkregen, die in staat is de kalme, zakelijke behandeling op eene latere gezantenconferentie te Konstantino pel voor te bereiden, wordt eene rede van den Duitschen Keizer, die veertien dagen voor de samenkomst te Reval gehouden werd en dus op liet resultaat van deze samenkomst geen zinspeling kan bevatten, met haar in het nauwste verband gebracht om verdere politieke ongerustheid in 't leven te roepen. Als „Kriegsherr" en als leider van het Duitsche volk wanneer iemand ons land bedreigt, heeft onze Keözer het recht zoo te spreken als hij gesproken heeft; hij heeft een dubbel recht daartoe, als zijne woorden zich bepalen tot den nauwsten militairen kring, want hij en zijne gene raals maken het legor geschikt als middel tot het doel, in de eerste plaats tot het doel den gewapenden wereldvrede te hand haven en in de tweede plaats tot het doel het met nadruk te gebruiken, wanneer zon der Duitschlands schuld de wereldoorlogs brand wordt ontstoken. De verstandige Fransche pers heeft zelfs niet geaarzeld om in dit opzicht het optreden van den Keizer als van zelf sprekend te erkennen en uit drukkelijk te verklaren, dat in zijne woor den geene oorlogsbedreiging ligt, maar „de plichtmatige uitdrukking van een gerecht vaardigde vaderlandsliefde", dat do woor den van den Keizer eene aanmaning tot verstand zijn. Ir latere jaren zal bet zon der voorbehoud eikend worden, dat juist de overwegende sterkte van het Dudtsc'he leger gedurende tientallen van jaren voor de Europeesche wereld den vrede beeft be waard, dat het de groote verdienste van de vredelievende gezindheid van den Keizer en het Duitsche volk is, niet te zijn bezwe ken voor de verleiding om van het geduchte wapen in zijne hand gebruik te maken. Wij Duitschers willen aan het woord van onzen Keizer niet tornen, maar de ver klaring, die het in het buitenland gevon den heeft, bewijst ons, dat het aan gene zijde van de Duitsche grenzen juist verstaan is. Niet als woord tot bedreiging van den vrede, maar als eene waarschuwing om het verstand te bewaren. Het verstand echter schrijft ons voor, in dezen tijd, nu zonder steekhoudenden grond een fluisteren door de wereld gaat, onze kalmte niet te verlie- Duilschland. Er wordt aan getwijfeld of het proces tegen Eulenburg deze maand nog door zal gaan. Hij moet nog zoo ziek zijn, da,t het onzeker is, of hij een terechtzitting, die een paar dagen duurt, zal kunnen bijlwonen en volgen. De dokters van het gerecht zul len hier in moeten beslissen. BelglS. Brussel, 18 Juni. De afgevaardigde Destrée (socialist) beeft door een motie ge tracht te doen uitspreken, dat de jongste verkiezingen voor de Kamer hebben aange toond, dat %de regeering niet meer het noo- dige gezag heeft om de 'behandeling van het gewichtige Congo-vraagstuk tot een goed einde te brengen. Deze motie verviel, doordat met 50 tegen 42 stemmen de preala bele quaesti© werd gesteld. Daarop diende Destrée een andere motie in, strekkende om te vragen, wac eigenlijk door Engeland wordt verlangd en wat de regeering van plan is te doen. Hij stelde verdaging voor van het de/bat. en vroeg of de brief van 24 April, die in het Grijsboek is opgenomen, de la^te is, die gewisseld is. Deze vraag werd door den minister van buitenlandsche zaken in be vestigenden zin beantwoord. Na een langdurig en verward debat werd de motie van Destrée ingetrokken, om plaats te maken voor eene bijna gelijklui dende motie van Neujean. De minister van justitie bepaalde zich tot de verklaring, dat de iegeering alle stukken heeft medege deeld. Eene motie van Neujean tot verdagen van de discussie werd verworpen met 86 tegen 53 stemmen, waarna de vergadering geslo ten werd. Frankrijk. P a r ij s, 1 8 J n n i. In den Senaat werd de beraadslaging over 'het wetsontwerp tot naasting van het Wester spoorwegnet voort gezet. De minister Barthou betwistte, dat de moeieiijkheden, die blijven op te lossen tusschen dén Staat en de maatschappijen, slechts van geringe beteekenis zouden zijn hij weet, welke bezwaren hij heeft te be strijden en kent zijne verantwoordelijkheid. Hij verklaarde nogmaals, dat hij de onder handelingen niet wenschte te hervatton en dat hij evenmin een scheidsgerecht wil aan vaarden. Clemenceau sloot zich hierbij aan namens de gebeele regeering. De rapporteur van de financieele com missie Boudenoot achtte de zaak niet voor deel ig en bestreed het denkbeeld van een staatsspoorwegwet. Daarna werd de verga dering gesloten. P a r ij s, 18 J u n i. In de Kamer werd heden in behandeling genomen het wetsont werp tot reglementeering van den arbeid in industrieel© inrichtingen. De afgevaardigde Brousse vroeg een algemeen© regeling van den arbeidsduur voor elke categorie van ar beiders. De speciale commissie en de rege ring wezen dit amendement af. Het werd echter aangenomen met 318 tegen 232 stem men. P a r ij s, 18 Juni. De Chineeeohe re- gcoring heeft haar leedwezen uitgesproken over bet gebeurde aan de Indo-Ohineeoche grens en haar bartel ij ken dank betuigd aan Frankrijk, voor den verleenden steun bij de onderdrukking van den opstand. Om een bewijs te leveren van zijne welwillende be doelingen, heeft Frankrijk toegestemd in de door China verzochte enquête omtrent de voorvallen te Phailong en Chima. Par ij s, 18 Juni. Generaal Amourel, die deel heeft uitgemaakt van de Fransche delegatie op de Haagse he conferentie, is plotsel ing overleden P a r ii s, 18 Juni. De procureur der republiek heeft den rechter van instructie om nadere inlichtingen verzocht aangaande de zaak-Lemoine. De rechter verklaarde overtuigd te zijn, dat hij met een bedrieger te doen had gehad. Hij had hem voorloopig in vrijheid gelaten ten einde de openbare meening gerust te stellen, maar bij was er zeker van geweest, dat Lomoine geen zijner beloften zou nakomen. Italië. Rome, 18 Juni. Terwijl de leden Bar- zilai en Santini debatteerden, ontstond er rumoer op de perstribune. De heer Santini riep daarop den journalisten het woord „lafaards" toe. Daar het rumoer bleef aan houden, werden de tribunes ontruimd en de zitting geschorst Toen, nadat de zitting was hervat, San tin! het woord „lafaard" niet introk, ver lieten de journalisten op nieuw de zaal en besloten zij hem hunne getuigen te zenden. Tweede telegram. Siantini verklaar de zich er aan te onderwerpen, dat hij tot de orde geroepen werd; hij bood zijne ver ontschuldigingen aan, omdat hij onwillekeu rig zich had te buiten gegaan. De voorz:tter verklaarde, dat hij betreur de den maatregel tegen de pers te hebben moeten nemen, maar het kan niet worden toegelaten, dat zij zich mengt in het debat. Hij wilde wel de dagbladtechrijvers weer toe laten, maar als zij niet willen, dan gaat dat noch de Kamer, noch den voorzitter aan. Derde telegram. De journalist Zam- belli, daartoe door het lot aangewezen, hoeft zijne getuigen aan Santini gezonden. Deze stelde zijn antwoord tot morgen uit. Do dagbladschrijvers hebben besloten, dat de dagbladen geen verslagen van de Kamer zittingen zullen geven, zoolang dit geschil niet is opgelost Oostenrijk. Naar aanleiding van het besluit van het vrijzinnige deel der studenten van de Inns- brucksche universiteit om tot aan het einde van het zomerhalfjaar in de staking te vol harden, heeft men ook in Weenen, Graz en aan de mijn academie te Ledben besloten de staking voort te zetten. Ook onder de sta kende studenten te Praag en te Brünn Js de stemming voor voortzetting van de sta king. De rectoren doen overal hun best om de studenten daarvan terug te brengen. He den zullen de universiteit en de technische school te Weenen weder geopend worden. De rector van de universiteit zal aan de ge machtigden van de studenten mededeelen, dat als de colleges worden verhinderd, de universiteit voor de rest van het semester zal worden gesloten. Twee te Weenen verschijnende bladen, de Zeit en de Reichspost, berichten overeen stemmend, dat de Keizer bij de openings plechtigheid van eene inrichting tot bescher ming van kinderen te Wahring zich aldus over de studenteustaking beeft uitgelaten „Maak toch eindelijk aan dit schandaal ©en einde. Uwe rectoren zijn ook een net gezel schap De Keizer moet deze woorden met zoo luide stem hebben gesproken tot den mi nister van onderwijs, dat de in de buurt aanwezige dHristel'ij/ic-sociale afgevaardigden ze moesten booren. In regeeringskringen wordt, naar aanlei ding hiervan, gezegd, dat de Keizer wel is waar zich krachtig heeft uitgelaten tegen de studentenstaking en tot den minister van onderwijs heeft gezegd„Maak er een einde aan!" maar daarna alleen over die rectoren eene onvriendelijke opmerking heeft gemaakt, die zich met de studenten op gelijken voet gesteld ihebben. Toen de minister daarna opheldéringen gegeven had over den loop van de rectorenconferentie, had de Keizer zijne tevredenheid uitgesproken over de hou ding van de rectoren. Het bericht van de door den KeizeT ge maakte opmerking baart groot opzien. Als 's Keizers woorden werkelijk zoo geluid heb ben als eerst werd bericht, dan zijn alle rectoren van de te Weenen bestaande inrich tingen van hooger onderwijs besloten geza menlijk hun ontslag te nemen, en waar schijnlijk zullen zich alle rectoren van in Oostenrijk bestaande inrichtingen van hoo ger onderwijs zich daarbij aansluiten. De positie van den minister van onderwijs zou dan niet meer houdbaar zijn. In den rijks raad is eene interpellatie over het geval ge houden. De socialistische afgevaardigde Adler vroeg of het bericht over dé door den Keizer gesproken woorden 'berust op infor- matiën van eene zijde, die daartoe niet ge roepen is en aan het parlement niet verant woordelijk is, en welke stappen er zijn ge daan om den slecht ingelichten Keizer béter in te lichten en aan de rectoren en de stu denten voor deze uitdrukking voldoening te verschaffen. Sanrt». Belgrado, 18 Juni. De regee ring, ofschoon de meerderheid hébbende, heeft haar ontslag aangeboden ten einde de actie der Skoepsclitina met bet oog op het ge wicht der huidige omstandigheden, te ver gemakkelijken. Rusland. Uit Petersburg wordt bericht, dat het Russische departement van buitenlandache zaken het gerucht heeft laten tegenspreken, dat binnen kort eene ontmoeting van den Czaar met Keizer Wilhelm in de Finsche Scheren zal plaats hebben. Ook te Berlijn is, naar gemeld wordt, in welingelichte kringen van het plan tot zulk eene ontmoeting niets bekend. Uit Warschau wordt bericht, dat in de maand Mei (oude stijl), d. i. van 14 Mei tot 14 Juni, in Russisch Polen 72 doodvonnis sen geveld zijn, waarvan 15 in Lodz en 57 in Warschau. In Lodz zijn, sedert de staat van beleg er werd afgekondigd, 32 personen opgehangen en 28 dood geschoten. Turklja. S al on ik i, 18 Juni. Den 16en heeft eene BuJgaarsche bende een inval gedaan in het Grieksche dorp Tressine. De Grieksche school en twee huizen werden in brand ge stoken en vijf personen vermoord. Konstantinopel, 18 Juni. In eene gisteren door de Porte aan de gezanten der mogendheden gezonden mededeeling over den toestand op Samos, wordt verklaard, dat de verkiezingen een geregeld verloop hebben ge had en dat de aanstichters van de jongste on lusten voor de rechtbank zijn gedaagd. Sofoe- lis en zijne aanhangers zijn vervallen ver klaard van hunne zetels en worden gerech telijk vervolgd, omdat zij bevel hebben ge geven ep Be troepen te schieten. Volgens mededeelingen uit Grieksche bron heeft bij de verkiezingen van 16 dezer de anti-Sofoelistische partij de meerderheid ge kregen. Athene, 18 Juni. Volgens berichten uit Samos is de rust op het eiland slechts schijnbaar en heerseht er een schrikbewind. Te Vathj zijn een aantal winkels, waarvan twee aan Grieken toebehoorende, door de troepen geplunderd. Marokko. Moeley Hafid heeft zich te Fez geïnstal leerd en de leden van zijn gevolg hebben de woningen betrokken van de gewezen beambten van het Mhkhzen. De nieuwe Sultan heeft alles wat maar ©enigszins modem is in de pas betrokken woningen onbruikbaar gemaakt. De elec- trische lampen zijn weggenomen, de schil derijen stuk gesneden en de potretten van Europesche vorsten, die aan de muren hin gen, zijn verwijderd. Tanger, 18 Juni. Moelay Hafid is tot sultain geproclameerd te Tetuan. Uit Tanger wordt bericht, da.t nu alle stammen van Noord-Marokko Moeley Ha fid erkend en de in den gebruikél ij ken vorm huldigingsakten naar Fez gezonden hebben Tanger, 18 Juni. De pacha van Te tuan heeft schriftelijk bericht van zijn ont slag gekregen van Moeley Hafid. Bocari is tot. zijn opvolger benoemd. P.rxlfr De Times bericht uit Teheran, dat de voorzitter van bet medjliss (parlement), ver gezeld van zes afgevaardigden, zich naar den sjah heeft begeven om hem het adres van de vergadering te overhandigen. De sjah heeft in eene krachtige rede verklaard, dat de sjahs door 'het zwaard den troon heb ben verkregen en dat hij niet van zins is zijn erfdeel te verliezen, .zonder het zwaard te gebruiken. Hij heeft daarna de afgevaar digden naar buis gezondeu met de toezeg ging, dat hij hun schriftelijk antwoord zou zenden De troepen hebben getracht de bazars te doen openen, maar zonder succes. De natio nalistische leider Suleiman is in hechtenis genomenandere arrestatiën staan voor de deur. Volgens den correspondent van de Times, zou de partij van het parlement in kracht afnemen. Vereenigda Staten. Londen, 18 Juni. De Times bericht uit Chicago, dat daar gisteren groot rumoer in de straten was. Groete menigten volks trokken door de stad met strooken papier en vlaggen, waarop de woorden stonden: „Teddy, niet Taft! Zijt gij van Taft ge diend 1 (Teddy is de verkorting van Theodoor, den voornaam van Roosevelt). Chicago, 18 Juni. Na eene zitting, die den geheelen nacht duurde, behaalden in dé commissie de aanhangers van Taft de overwinning. Alle punten van het „plat form", voorgesteld door Taft en Roosevelt, werden aangenomen, ook het punt, dat den wensch uitdrukt, dat de wetgevende macht de organisaties van den arbeid zal vrijwaren voor het gevaar om betrokken te worden in arbeidsgeschillen door uitspraken van de bondsrechtfeanken, zonder dat beide partijen behoorlijk gehoord zijn, met uitzondering van de gevallen, waaiin uitstel onherstelbaar nadeel ten gevolge zou iiebben Nadat het rapport van de minderheid der commissie was verworpen, nam de conventie 'bij acclamatie het rapport van de meerder heid aan, voorstellende aanneming van het program, dat wordt voorgestaan door Roose velt en Taft. Hét gedeelte van het program, dat de trusts behandelt, beveelt aan wetge vende maatregelen tot versterking van de bondscontrole en tot verzekering van grootere publiciteit in het beheer van maatschappijen, die hun arbeidsveld over verschillende Staten uitstrekken en die gelegenheid hebben om monopolies in het leven te roepen. Het pro gram beveelt voorts aan herziening van het tarief in een 'bijzondere zitting van het con gres, terstond volgende op de aanvaarding van het aanbt door den nieuwen president; het verklaart zich voor "bescherming, gepaard met een billijke winst voor de Amerikaansche nijverheid, met maximum- en minimum-ta rieven, de maxima om het hoofd te bieden aan vijandige maatregelen van het buitenland tegenover Amerikaansche artikelen, de mini ma. als normale maatregel ter bescherming van Amerikaansche voortbrengselen. Ten opzichte van de ruilmiddelen, keurt het program de jongste wetgevende bepalingen goed en beveelt verdere maatregelen aan om het muntwezen rekbaarder te maken, meer in overeenstemming met de tehoêften van het land en meer geschikt om Be schomme lingen in de rente zoo gering mogelijk te doen zijn op den grondslag dat elke dollar zoo goed zal zijn als goud. Eindelijk wordt aanbevolen overeenkomsten toe te laten om trent het vervoer op spoorwegen, mits onder worpen aan de goedkeuring van de „inter state commerce commission en voorts wet telijke maatregelen ter voorkoming van over- uiigifte van obligatiën déor spoorwegmaat schappijen. Na de aanneming van bet platform be gon de aanbeveling van de candidaten door de verschillende staten in alfabetische orde. Illinois stelde Cannon voor, Indiana Fair banks', New-York Hughes. Deze candida ten lokten slechts weinig bijvalsbetuigingen uit; het pulbliek wachtte met ongeduld op het noemen van den naam van Taft en viel de sprekers in dé rede. Toen Ohio Taft voorstelde, volgde er een tooneél van groote geestdrift met gejuich, waaien van vlaggen en gezang. Dit duurde 25 minuten. Tweede telegram. De conventie heeft Taft tot candidaat voor het president schap gesteld. Taft verwierf 702 stemmen, Hughes 63, Cannon 61, Fairbanks 40, Knox 68, La- follette 25, Foraker 16, Roosevelt 3. De benoeming van Taft werd daarna eenstem mig gemaakt en de conventie verdaagde hare zitting tot morgen voormiddag 10 uur. Washington, 18 Juni. Bij 't ver nemen van de tijding, dat Taft candidaat was gesteld, zeide president Roosevelt, dat hij het land daarmee geluk wenschte. Hij geloofde, dat er in het geheele land geen man was, die zoo goed geschikt was om president te zijn. Hij was niet alleen ge heel zonder vrees, belangeloos en oprecht, maar hij bezat de grootste keunis van de behoeften der natie en de grootste sympathie voor al hare burgers; bij stond pal tegen privileges en voor de groote beginselen waarop het nationale welzijn moet zijn ge grond. Argentinië. BuenosAyres, 18 Juni. De Nacion verzekert, dat Victorino del la Vlazza, oud gezant te Londen, de portefeuille van bui- tenlandsche zaken heeft aangenomen ter vervanging van Zeballoe AUaricL vIn Triëst is een akelig drama voor gevallen. Zekere Alexander Colussi. 42 jaar oud, die zich in gezelschap zijner dochter op het kerkhof bevond, werd eensklaps zin neloos en greep zijne dochter vast. Deze ver weerde zich wanhopig. Daarop trok Colussi zijn mes en sneed het meisje de keel af, zoo dat zij ter plaatse dood bleefdaarop vluchtte hij naar huis en schoot zich door het hoofd. vDe stad Alexandropol in het gouver nement Eriwan is tengevolge van den hevi ger! regen door het van de bergen stroomen- de water overstroomd. De straten zijn in ware rivieren veranderd en tal van liuiaen zijn weggespoeld. Er vallen ook menschen- levens te betreuren, maar een juiste opgave omtrent het aantal slachtoffere is er nog niet O OST-IN DI E. De gisting In Indië. Blijkens een uit Nederlandsch-Indië ontvangen telegram is men bij eene poging van den coutroleur van de onderafdeeling Oud-Agam (Padangsche Bovenlanden), om, ondersteund door militairen, in den nacht van 15 op 16 dezer 13 raddraaiers van het verzet tegen de invoering der belastingen in de Laras Kamang van genoemde onderaf deeling op te lichten, slaags geraakt met in het wit gekleed© mannen en vrouwen, die de geloofsformule uitten. Tien klewangaan- vallen werden afgeslagen, waarbij négen in- laudsche militairen beneden den rang vau officier gewond werden. Voor zoover be kend leed de bevolking een verlies van negentig doodeu. Bij eene poging van den waarnemenden assistent-resident van de Afdeeling Batipoe en X Kota (Padangsche Bovenlanden) om, ondersteund door militairen, op 16 deaor eene gewapende vergadering van mannen en vrouwen in de negari Tandjoengberoelak te ontwapenen, werd een aanval hunnerzijds afgeslagen, waarbij zwaar gewond werden één officier en één Europeeseh militair bo noden dien rang, terwijl één inlandsch

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1