Instrumentmaker Langstraat 42. Pince nez. Thermometers, Barometers. JOH. VINGERHOETS, BAD- en ZWEM-INRICHTING. Vraagt speciale tarieven, Hotel „Koningin Emma", W. F. A. Groenhuizen, Amersfoortsche Bank FIRMA JAC. BOS. Drogist. Brillen. ftMERSFOORTSCHE Pieter Bothstraat. Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENT1ËN. Van der Zoo de Jode Van Opboven, Parelcolliers. DISTRICT-DIRECTEUR een beschaafde Mr., Dienstbode als Meid-Alleen, een MEID-ALLEEN, BRILLEN en PINCE-NEZ in Gond, Doublé, Zilver en Nikkel. BAROMETERS, alle soorten THERMOMETERS Eigen reparatie- en Slüpinrichting. Effecten, Coupons, Prolongatiën. Utrecht, Oudegracht Tz. 33, Drogerijen, Verfwaren en Vensterglas. Reparatie- en Slüpinrichting. ft ft DE GEHEIMEN Vorsten en Vorstinnen, Hofdames, Kamerheeren, enz. enz. Bezoekt de Antieke Kamer, Groote voorraad Antiquiteiten, Restaureeren van Delftsch Aardewerk, enz. Joh. Vingerhoets, die Zondagavond met zijn meisje, de 17-jar rige J. Oudshoorn, nabij den Rralingschen Plias te water geraakte, waaribij het meisje verdrenk. De lijksehouwing moet nl. sporen aan het lioht gebracht hebben van gepleegd geweld. nachtvlinders en kwartjes vinders. Men meldt uit 's Gravenhage Zaterdagavond raakte een heer verward tusschen eenigo zoogenaamde „nachtvlin ders" in de Spuistraat. Eén van haar had de „vriendelijkheid" met hem een „apartje" te willen hebben in een poort op het Spui. Dit kostte hem evenwel zijn portomonnaic met f 500 aan bankpapier en ©enig vreemd geld. Twee van de „nachtvlinders" gingen dadelijk met twee goede vrienden, een paar „kwartjesvinders'die met haar in verbin ding stonden, op stap. De portemonnaie werd op de Gedempte gracht ontlast van het bankpapier en daarna hi een rioolkolk ge gooid. „Naoh/t vlinders" en „kwartjesvin ders" togen 's morgens bij tijds naar Rot terdam, waar 't bankpapier aan het post kantoor werd gewisseld. De „kwartjesvin ders" kregen voor hun aandeel elk f 100. De „nachtvlinders" maakten van het ove- rige geld goeden sier. De politie ging aan liet speuren en do heer Dietz, oommissaris der 2e af deeling alhier liet al spoedig „nacht vlinders" en „kwartjesvinders" opsporen, kreeg de „nachtvlinders" tot bekentenis en zooveel bewijs tegen de „kwartjeevinders" dat zij vermoedelijk wegens heling zullen worden vervolgd. De portemonnade werd té- ruggevoiuden in de rioolkolk en het vreemde geld door een geldwisselaar aan de politie terug gegeven. Het viertal werd gisteren overgebracht naar het Huis van Bewaring. Inbraak in „Jaalfweg 't K a 1 f- je". Gisteren nacht is er ingebroken in het café „Het Halfweg Kalfje", aan den Am- stel, nabij Amsterdam. Ofschoon de dieven zich toegang verschaf ten in drie afzonderlijke gebouwen (het café, de woning en den stal) hebben zij blijkbaar niets anders van hun gading gevonden dan wijn, adivocaat, broodjes met vleeodh, enz. Geld hebben zij niet gevonden en van een tiental fietsen, die in den stal geborgen wa ren, hebben zij er geen medegenomen. De ontvluchting van Ma rias Brouwers. Omtrent de ontvluch ting van Marius Brouwers uit het krank zinnigengesticht Oud-Rozienburg te Loosdui nen, verneemt men nog, dat Brouwers de kleereu van een tuindersarbeider uit een schuurtje heeft ontvreemd en ^ich in die kleeren heeft uit de voeten gemaakt. Naar men zegt, bevinden de ouders van den ontvluchte zidh in Amerika. O n der den trein. Men meldt uit Schiedam De 22-ja.rige ongehuwd© werkman Maas is gistermorgen onn 5 uur bij 't werk voor dén aanleg der paralelliju SchiedamRotterdam der Holl. Spoor door een locomotief van een zandtrein overreden en onmiddellijk gedöod. Het lichaam van den ongelukkige werd na genoeg middendoor gesneden. Overboord geslagen. Te Nij megen is van een op stroom liggend tjalk schip overboord gevallen en verdronken een driejarige jongen van J. A. J., uit Zwart sluis. Vreesol ij ke vergissing. Ze kere C. I. A., een omstreeks 60-jarig varens gezel, tapper aan den Riedijk te Dordrecht, heeft, waarschijnlijk bij ongeluk, uit een flesch met loog gedronken, waardoor hij zich inwendig zoodanig verbrandde, dat hij naar liet ziekenhuis moest worden overge bracht. Na een vroeselijk lijden is hij daar aan de gevolgen overleden. Door de stoomtram overre den. Dinsdagavond werd te Lisso een 7-jarig knaapje door de stoomtram Haar lemLeiden overreden. Zwaar gekneusd werd het jongetje naar het Academisch Zie kenhuis vervoerd, waar het bij aankomst reeds bleek overleden te zijn. Door een molen wiek getrof fen. Dinsdagavond had te Wijk-bij-Duur stede een treurig ongeval plaats. De zoon van de weduwe v. A. werd bij het verlaten van de zwinkstelling van den molen van de gdbrs. De H., aldaar, door een der wieken tegeu het hoofd getroffen en overleed bin nen korten tijd aan de gevolgen. Het bericht, dat te Broek in Water land een vrouw zou zijn gedood, door het instorten van een opbaaHbrug. is onjuist. Wel is zij gekwetst. Gestikt. Te Druten is zekere J. M., doordat hij bij het avondeten een stukje vleesoh in de keel kreeg, gestikt. School- en Kerknieuwe. Ds. J. van Witzenburg, predikant bij de Ned. Herv. gemeente te West-Zaan, heeft, na meer dan 50-jarigen evangeliedienst, waarvan 43 jaar te Zaaudam, tegen 1 November e. k. rijn emeritaat aangevraagd. aDe wekelij.ksohe receptie van gravin F. Sohimmelpenninok, eabtgenoote van den commissaris der Koningin, zal voorloopig niet meer plaats vinden. Van de hervatting in heb najaar zal aan kondiging geschieden in dit blad. r Ter voorziening in do vacature ont staan door het vertrek, van mr. G. M. M. van Me»ürbeke, ia door den directeur be noemd tot oermanent-secretaria der scheids gerechten, de lieer Mr. A. D. E. I m,- 'ii i u k, adjunct-inspecteur bij den oentra- len dienst te Utrecht. Bond van anti-revolutionaire Gemeenteraadsleden. r— Gisteren werd in het Geb. v. Kunsten en Wetenschappen te Utrecht een vergade- nng gehouden van antirevolutionnairoge- "iieienteraadsleden uitgeschreven door het voorloopig comité, dat belast waa met het stichten van dezen Bond De vergadering werd gepresideerd door den heer H. van Namen, die de aa^ menkomst opende met gebed en een kort inleidend woord, waarop door de vele aan wezigen werdjen gezongen van peulm 138 de verzen 1 en 3. Daialrna verkreeg dn-. Kuyper, oiud-minia- ter van binnenlandsche zaken het woord voor zijn iuileddiende rede, die bot inhoud had ons Zelfstandig Gemeentewezen. In de na/middagvergadering, die met het zingen van Psalm 68 10 heropend werd, werden de concept-statuten met eenige wij zigingen goedgekeurd, waarvan de voor naamste artikelen thans als volgt luiden Art. 1. Naam. Er bestaat eene vereen i- ging die deu naam draagt van: „Bond van Antirevolutionaire Gemeenteraadsleden in Nedei land". Art 2. Zetel. Zij is gevestigd te Utrecht. Art 3. Grondslag. Haar grondslag is h.et program van beginselen der anti-revolutio naire partij vian 1 Januari 1878, met de eventueel door har© deputatenvergaderingen daarin aan te brengen wijzigingen. Art. 4. Doel. Haar doel is vermeerdering der kennis van gemeentepolitiek gelijk die geëisebt wordt door de anti-rev. beginselen, en het bevorderen van eenheid van optre den onder de anti-rev. gemeenteraadsleden. Art 5. Middelen. Zij tracht dit doel te bereiken door: a. het houden van vergaderingen en on derlinge besprekingen ib. het houden van een bureau van ad vies c. 'het doen houden van lezingen d. liet uitgeven van geschriften, zoo mo gelijk van een eigen orgaan; e. al'le andere geoorloofde middelen, die daartoe kunnen leiden. In alle gewichtige aangelegenheden zal aan het Centraal Oomité der Antirevolu tionaire Partij worden gevraagd om voor lichting of advies. Art 6. Leden. De vereeniging kent ge wone en buitengewone leden. Gewone leden kunnen zijn gemeente raadsleden, die verklaren in te stemmen met den grondslag der vereeniging. Buitengewone leden kunnen zijn burge meesters, n iet-raadsleden, gemeen te-secreta rissen, gemeente-ontvangers en oud-raads leden, die eeno gelijk© verklaring afleggen. Voorts kunnen door het 'bestuur als bui tengewoon lid worden toegelaten leden der Staten-Generaalleden van het Centraal Co mité der Antirevolutionaire Partiji, hoog leeraren, leden van Gedeputeerde Staten en anderen, die met den grondslag der vereeni ging instemming betuigen. In den loop der vergadering werden telegrammen verzonden aan H. M. de Ko ningin en aan Minister Heemskerk. Tot bestuursleden werden gekozen de heer jhr. mr. S. van Citters, 's Gravenhage, voorzitter; de heeren H. van Andel, alhier; Schuurman, Zwolle; A. van Namen Hzn., Zwijndrechtmr. F. Fernhout, Gorinchem; mr. A. de Jong, Rotterdamimr. V. H. Rutgers, Hilversum; mr. J. F. Heemskerk, Groningen, en J. S. F. van Hoogstraten, te Arnhem. Te ongeveer 5 uur werd de vergadering, die inmiddels verloopen was, door den heer Van Namen met dankzegging gesloten. In Buitenlust vereenigden zich daarna een 80-tal heeren aan een gemeenschap pel ijken maaltijd. Oplossing der erfgooiers- quaestie. Dat minister Heemskerk het niet zou laten bij zijn belofte om te trach ten de 'beide erfgooierspartijen tot elkaar te brengen en een geregelden toestand in 'het Gooi te scheppen, verwachtte ieder. Het is dus vooral den bewoners van het Gooi aangenaam te vernemen, dat de minister zijn belofte heeft gestand gedaan en reeds iu deze zaak de hand aan den ploeg heeft geslagen. Aan beide partijenStad en Lande van Gooiland (de oude partij) en de partij der gerechtigden tot de gemeen© heiden en wei den van Gooiland (de nieuwe partij) is het volgende schrijven gezonden In overleg met den minister van justitie is door mij een commissie in het leven ge roepen, aan welke de opdracht is verstrekt om ©ene wettelijke regeling voor te bereiden tot oplossing van de bestaande geschillen be treffende <liê gemeen e heiden en weiden van Gooiland" Deze commissie, welke be staat uit de hoereu mr. H. C. Dxesselhuys, administrateur bij het departement van justitie; mr. S. Gratama, raadsheer iu den Hoogen Raad der Nederlanden, en jhr. mr. J. H. J. Quarles van Ufford, administra teur bij mijn departement, zal zich ter vol doening aan die opdracht rechtstreeks tot het verkrijgen van inlichtingen en gegevens met uw bestuur in verbinding stellen. Ik verzoek u haar voor zooveel in nw vermogen is daarbij 'behulpzaam te zijn en vertrouw niet tevergeefs een beroep te doen op de medewerking in deze van uw bestuur, ten einde zoo mogelijk eene Voor alle par tijen bevredigende voorziening tot stand kunnen komen Dit schrijven is reeds 'gistermiddag in de vergadering van het hoofdbestuur der nieu we partij béhandeftd en besloten werd aan den wensch van den minister giewolg te ge ven en aldus mede te werken een oplossing der reeds veel te lang bestaande Gooische quaes tie. Hbld. De gemeenteraad van Bern nes benoem de tot gemeente-geneesheer den heer Mul der, arts te Leiden. Barneveld. Wegens het heerschen der mazelen zijn de openbare scholen 1 en 2 alhier door B1. en W. voor den tijld van zeven wéken gesloten verklaard. Verdronken bii het zwem men. Een 16-jarige leerling aan de Rijks normaalschool te Rkeuen, wonende te Leer- 8um, is bij bet zwemmen in den Rijn ver dronken. Bij het baden te Leek verdronken een 15-jarige zoon van K. van L., aldaar. Gister is te Vaassen in hét Vreébosch een gedenksteen geplaatst, ter herinnering aan de aankoop door H. M. de Koningin van <lit bosch in Mei 1907. De steen vermeldt dit en draagt het op schrift Putter koppel. Op het voetstuk staat een versje van dr. Laurillard, luidende: In 't hart van dit hoog opgaand bosch ligt een kuil, Misschien eenmaal voor rechtspraak verkoren, Of wel, tot een plek, waar der Maal- mannenmond, Zich op 't stuk van bebossching deed hooren, Den lande tot heilook door hun over leg, Werd ontginning verbreid of geboren. Tor schuur. Onder vele blijken van belangstelling herdacht gisteren de heer D. L. Sanders, hoofd der o. 1. s., den dag) waarop hij voor 25 jaar tot onderwijzer werd benoemd. Tei schuur. Bij de in aanbouw zijnde 'boterfr.briek is een weikman van ©en stei ger gevallen. Hij 'hééft zich daarbij zeer ernstig Verwond en is vervoerd naar hét ziekenhuis 'te Utrecht. De 'héér H. W. Coenen slaagde te 's Gravenhage voor het 2e gedeelte van het notarieel examen. In de kunstvitrine van Vailikhöffs Hof boekhandel is tentoongesteld een groot schilderij van den lieer A. van Weezel Er- rens. (De Bern). In dé maand Juni 1908 werden door de Amersfoortsche Tramweg-Maatschappij 10402 'betalende passagiers vervoerd en be droeg de passage-opbrengst f 520.20 en de totale inkomsten waren f 555.12, de dag- kil ométeroplbreugst was f 10.28. In dezelfde 'maand van 1907 waren deze gétal'lén, resp. 6777, f 508.22^, f 541.66£ en f 10.31. In de gisteren opgenomen officieel© kennisgeving van B. en W. in zake een ver zoek van R. de Gooijer, om vergunning tot oprichting van oen bakkerij, staaat ver meld dat het betrekkelijk perceel is gelegen aan de Kampstraat no. 36. Men verzoekt ons te willen berichten, dat dit moet zijn Kampstraat 34. De temperatuur van het water in de Zwemschool op Donderdag 2 Juli, des mor gens 7 uur, was 70 graden Fahrenheit. BaiilHisseméntén. Het aoooord vau 'de firma F. A. Walm- steeker Jr., commissionair in effecten, is door de Amsterdamsche rechtbank gehomo logeerd. Posterijen. Li jet van de aan het postkantoor en de daaronder behoorende hulpkantoren ter post bezorgde brieven en briefkaarten over de 2e helft der maand Juni, welke wegens onbexendheid van de geadresseerden niet zijn kunnen worden uitgereikt. Brieven (biuneultand) Mej. C. A. Schoonderwoerd, Amsterdam, lleskens, 's Gravenhage. Mej. B. Zwart, IJlzendijke. Directeur H. R. 'S., Vlissingcn. Mej. IBakkor, Briefkaarten (binnenland) Duveros R. T. J. Brilman, Amsterdam. W. Verhoef, Amsterdam. Dames Laroche, Arnhem. Mej. B. Segeliuk, Hoe ren berg. Mej. B. G. Spierenburg, Oosteland I J. v. Veldhuizen, Briefkaarten ('buitenland) Fraulein Koken, Hannover. G. v. d. Wall, Diuitschland 13 dlr uk werkten. Gevonden voorwerpen. Ben zilveren lepel, terug te bekomen aan hot politiebureau. Kassiers. i'oiiiniissioiinalrH in Effecten. Westsingel 43, b/d. Varkensmarkt. Effecten - Coupons. Prolongafiën - Wissels- Dis RENTE-CASSA, Heercngraclit 179 (geb. Associatie-C'assa), Amsterdam. Kapitaal f l.OOO.OOO.OO. Reservefonds. - 1.054.507.93. Rentevergoeding voor Gelden a depos. Met 1 dag opzegging (bedragen tot f 5000, direct te ontvangen)2 pCt. Met 10 dagen opzegging oi Voor 1 maand fixe 2 en 3 maanden fixe 2'/t 1 jaar fixe3 Prolongatie Conditie (tot beperkte bedragen) '/t pet. onder den prolongatiekoors. Inkoop tegen den hoogsten prU$ van parelen en diamanten. Steeds In voorraad 2de hands parelen tegen voordeeligen prijze. S. SPIJER. Kal verstraal 222. Amsterdam. gevraagd voor Assurantie-Mpü.tegen 8rov. en toelage Inspecteur staat ten ienste. Brievon lett. O. M.Alg. Adv. BuroauE. E. GREEFKESAmsterdam. Voor gezelschap en liulp in «Ie liiiisli. gevr. onder do 35 j., liefst Prod, dochter, die aan de dienstb. ook onderricht in 't koken woet to geven en lust heeft lichte bezigh. te verrichten. Adres VelpZutphunschostr. 289 b/d Bil- joenscheweg. In gezin zonder kinderen met Aug. goiraagd een P. G.. boven de 20 j., die smakelijk kookt en niet tegen werk op ziet, loon f 130.Wasch vrij. Adres: Velp Zutphenschestr. 289 b/d Biljoenscheweg. Gevraagd, in een jong gezin, te Utrecht flink kunnende werken en goed kunnende koken. Men vervoege zich schriftelijk of per soonlijk bij Mevrouw VAN DEN WALL BAKE, Villa Heidepark, te Hilversum. en meer Optische Geneeskundige, "Verband- en Ziekenverplegings-artikelen. Prima kwaliteit SCHAREN, HESSEN en bijbehoorende zaken. ALGEN worden geleverd op voorschrift van H.H. Doetoren. K. Gracht 20, (n. h. Postkantoor), opent CHEQUE-REKENING en REKENING-COURANT mef of zonder voorschotten verleent HANDELSCREDIETEN tegen nader vast te stellen voorwaarden. Hoofdkantoor AMSTERDAM. Bijkantoren: ROTTERDAM, 's-GRAVENHAGE ARNHEM, GRONINGEN. Telefoon No. 1823. LangesVraat 139. AMERSFOORT. Het goedkoopst en meest gesorteerd Magazijn van Rauwe Lijnolie Gekookte Terpetij 11 Standolie Siccatief Zuiver llollandsch Zinkwit Zniver Loodwit per liter f 0.26 - 0.30 - 0.50 kilo O.50 - 0.70 - 0.32 a - 0.2S Alle soorten Lakken en Vernissen, Kwasten en Penseelen tegen scherp concurreerende prijzen. Prima aangemaakte Grondverf, door mij zelf bereid, uit de beste grondstoffen vervaardigd tl. en snel drogend, van af 20 cent per pontl Aanbevelend Zegt het voort! P. I>E ZWART. Let op het adres Brillen op voorschrift van H.H. Doctoren worden zeer nauwkeurig afgewerkt. Ook de moeielijkste glazen worden door mij persoonlijk ingeslepen, men kan er op wachten. Beleefd aanbevelend, Lange Straat 44. Horlogemaker en Gondsmid. van door LOUISE MüHLBACK. 10 dikke deelen voor f 3. Hofgeheimen van Katharina van Rusland. Frederik den Groote, enz. enz. 10 deelen, mooi gedrukt, In plaats f 32.90 slechts 3 gulden. Hf iililbacli. Katharina II van Rusland en hare gunstelingen. Een zeer merkwaardig boek, om de vorschillonde en vele liefhebberij en van do Tzarina. ftülilbiu'li. Frederik den Groote en zijn lijfkoetsier, Rothscliild en de Keurvorst van Hessen. Uit hot leven vau Frederik II. 3 zeer boeiendo romans in een deel. ftikhlbacli. Andreas Ilofer. De ge heel»; interessante geschiedenis van dezen be kenden krijgsheld. 2 groote deelen. ftiklilhach. Maria Theresla en de Pandoeren-Overste Franz v. d. Trenck. 2 groo te deelen. Een zeer boeiende roman over deze Vorstin on hare verhouding tot Franz v. d. Trenck. ftiklilhach. Prins Eugenins, de kleine Abt. 2 groote deelen. Zeer interessante roman uit den tijd van Lodewyk XIV. ftiklilhach. Prins Ettgenius, do edele ridder, 2 groote deelen. Do interessante voor vallen te Trianon en de interessante hofgehei men uit do paleizen van den Zon-Koning. Deze 10 boeiendo en interessante romans tijdelijk voor slechts f 3.—. Op den te zenden postwissel zette men: „Hofgeheimen", en men ontvangt dit kolossale pak boeken franco door geheel Nederland. By Gebr. E. «fc .ft. COHEN te Amslcrdaui, 326 Heerengracht. Horlogemaker en Goiidsmitl, Langestraai 44. Antiquair. Meersen (Geuldal), tusschen Maastricht en Valkenburg aan 't spoor. Rustig Familie Hotel, schaduwrijk park met 200 zitjes. Flinke waranda, speelplaats voor kinderen. Etg. F HITS f'KAXES.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 3