Dinsdag 7 Juli 1908. BUITENLAND. FEUILLETON. CISKA VAN DANNENBÜRGB. M\ 7. 7ae JtiargaiiK;. RSFOORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post1.50. Afzonderlijke nummers0.05. Deze Courant verschijnt dagelijksbehalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiönmededeelingen enz., gelieve men vóór 11 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uilgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1—5 regelf O.SO. Elke regel meer - O.IO. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents by vooruitbetaling. Grooto letters naar plaatsruimte. Yoor handel en bedryf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, bij abonnement. Eene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht Dc staatsgreep in l'erzië. D© Russische methoden van generaal LiaJchow, in wiens handen de sjah de aorg yoor de handhaving: vaai de rust in zijne hoofdstad lieeft gelegd, schijnen effect te 9orteeren. Teheran is tot rust gebracht, al schijnt dat eene kerkhofsrust te zijn. In de provincie zijn de steden Tabriz, Resoht en Shiraz tot de overgave gedwongen. Wel wordt bericht, dab de bevolking in de pro vincie neg in een staat van gisting ver keert. Van nieuwe gevechten wordt echter geen melding gemaakt, en het feit, dat prins Zilil -es-Sultandhdie voor den emstigen pretendent, die tegenover den sjah zou kunnen optreden, gehouden werd, verzocht heeft met zijn gehoede gezin Perzië te mo gen verlaten, kan worden aangemerkt ails een bewijs van de ontmoediging, die de nationalisten heeft aangegrepen. De Engel - sche en Russische gezanten hebben last ge kregen, dit verzoek met nadruk bij den sjah ie ondersbeunen, die onder die om standigheden wel niet in gebreke zal blij ven er aan te voldoen. Voor het overige heeft Sir Ediward Grey in het lagerhuis er nadruk op gelegd, dat de Britsche regeering niet voornemens is zachte bemoeien met de binnenlandsche aan gelegenheden van Perzië. Men kan niet zeg gen, dat 't Engelse he regeeringsbeleid tegen over den staatsgreep in Perzië bij de openbare meening veel instemming vindt. Daarvan getuigt de gedaohtenwisseling, die in de pers aande door de regeerin'g in het la gerhuis afgelegde verklaringen is vastge knoopt. De Daily News, het orgaan van den linkervleugel der ministerieels partij, schrijft: „Het verheugt ons uit Sir Hiward Grey's antwoord te vernemen, dat de door IÜa- khow's Perzische kozakken ondernomen be legering van ons gezantschap eindelijk is opgeheven. Het is ook bevredigend, dat de weinige vluchtelingen, die onder onze vlag bescherming hadden gezocht, eenige veiligheid voor hun leven zullen genieten. Maar in den aJgemeenen loop van de reac tionaire beweging is Sir Edward Grey voor nemens niet in te grijpen. De transactie, die wij met Rusland hebben gesloten, be- teekent blijkbaar, dat, terwijl Rusland de handen vrij heeft om met brutaal geweld Per-zië's vrijheden te onderdrukken, wij, niets mogen doen om zijne intriges te dwarsboom en. De proef op do som der en tente met Rusland is vlug gekomen, en zij bevestigt onze ergste vrees. Rusland han delt zooa.ls heb gewoonlijk doet, en wij heb ben ons tot werkeloosheid verbonden. De overeenkomst was een slecht voorbeeld van het ergste aan de diplomatie bekende za- kentype, datgene namelijk waarbij een rijk zich zekere voordooien versahaft, die in dit geval van zeer twijfelachtige waarde zijn, ©n daarvoor eene zwakke natie aan de hebzucht van de andere partij prijs geeft. Er was reden om aan te nemen, dat Rus land anders zou handelen dan het werke- «ik heeft gedaan. Het heeft zijn invloed in Teheran precies op dezelfde wijze doen gelden als het zijne directe macht in Tiflis of Warschau uitoefent. De partijgangers van de overeenkomst ver zekeren ons natuurlijk, dat het Perzische parlement slechts boet voor zijne eigen dwaas heden. Waarschijnlijk is het- juist, dat het fouten heeft begaan, te veel heeft toegege ven aan de revolutionaire clubs of onder zijne leden omkoopbare elementen heeft ge had. Zeker heeft het weinig in opbouwen den atbedd verricht. Hetzelfde heeft men ook aan de Russische rijlksdotema venweten, maai' in beide gevallen werkten de vergaderingen, onmachtig tot opbouwemden arbeid, van het begin tot het einde onder aanhoudende in triges en dreigementen, steeds er op uit hun bestaan tegen een despoot te reculen. Een debat over de vraag of het medsjüss oen goed of ook maar een dragelijk beeld van eene parlementaire regeering leverde, is van weinig belamg. De vraag is of zijn streven in de richting van vrijheid, eerlijkheid en onde de voorkeur verdiende boven het bru tale régime van den sjah. De wanhopige toestand van Perzië, zijne insolventie, zijne achterlijkheid en omkoopbaarheid is niet het werk van het medsjlise, maar van eene lange reeks van despotische en spilzieke hoerschers. Dit regeeringsstelsel is het, dat de staats greep heeft- hersteld, oosrtersoh diespot isme in cüt geval beperkt door Russische bemoei ing. Het zou moeilijker zijn eene ondrage lijker combinatie uit te denken. Zij bestaat met ons medeweten, men zou bijna zeggen op onze uitnoodiging." Yan de zijde der oppositie gunt de Daily Graphic zich het genoegen, met verwijzing naar de Engelsch - Russische overeenkomst to betoogen, d'at zelfs als Rusland een leger in Perzië liet binnenrukken om den sjah te helpen in de afschaffing van de jonge grond wet, Engeland evenmin de macht als het recht- zou hebben t© protesteeren en dat men Rusland zelfs nog dankbaar moet zijn, dat het niet verder is gegaan. ,,In dit opzicht is hot sluiten van de Engelsch-Russisöhe overeenkomst te betreuren. Wij kunnen overtuigd zijn, dat zonder deze overeenkomst de sjah zich tweemaal zou hebben bedacht, voordat hij op zoo cynische wijze het pad had: geëffend1 tot den tqgeniwoardligen &t-rijtd. Hij wist echter, dat hij' van Engeland niets te vreeoen had, en bovendien, dat de meerder heid van het parlement en de revolutionaire endjoemans den Russen evenzeer een doorn in het- oog waren als hem zelf. En daarom had hij geen bezwaar om zijn afschuiwelij- ken staatsgreep te beramen en uit te voeren. Het einde van heb lied is, dat de eersteling van de Bngelsdh -Russische overeenkomst de vernieling van de constitutioneel© vrijheden van het Perzische volk is." De Daily Telegraph, die steeds eene zekere voeling met de bureau's in Doiwning Street onderhoudt, bekommert zich minder om. dat gene wat was en had kunnen zij-n, dan om de toekomst-, en stelt zich op het standpunt, dat Perzië slechts onder eene krachtige mo narchale regeering kan, voortbestaan. De andere keuze zou zijn de verdeeling van het la.nd, die in strijd zou zijn met Engelands neigingen en met zijne belangen. De sjah zal zonder twijfel naar Russisch model eene meer conservatieve nationale vergadering trachten bijeen te brengen, en daar sedert de dagen van Maohiavelli en Thomas Crom well het beste middel om werkelijke parlemen taire macht te breken, gevonden is in het behoud van parlementaire vormen, moet men zich op iets dergelijks voorbereid! houden, geene vruchtelooze pogingen aanwenden om een ledigen zak rechtop te laten staan, en vermijden, dat er slechts één staat is, en wed Engeland1 niet, waarvan hij. steun en sympathie kan verwachten in zijn natuur lijk streven om eene zekere orde uit den on dragelijke® chaos te ontwikkelen. Frankrijk. Aan eene protest vergadering tegen do reis van president Fallières naar Rusland, die to Parijs d'oor de partij der vereenigde socialisten was belegd, werd door 2000 per sonen, waaronder vele Russische vluchtelin gen, deelgenomen. De sprekers kondigden aan, dat deze vergadering het voorspel zou zijn tot ©ene algemeen© protcertbetooging in geheel Frankrijk. Bij de behandeling van het wetsontwerp o-p do afschaffing der doodstraf in die Ka»- mer, hield Joseph Reinach eon rede ten gunste van die wet en wees daarbij op heb gevaar, dat bij toepassing van de dood straf een rechterlijke dwaling niet meer te herstellen is. Het groot aamtall moorden schreef hij toe aan het toenemende alcoho lisme en aan de ongezonde publiciteit, die door een zeker soort bladen aan gepleegde misdrijven wordt gegeven. De debatten liepen niet ten einde; de verdere behandeling werd verdaagd tot Woensdag. Engeland. Onlangs beriohtte de Times, dat deïord- kanselier voornemens was zijn hoog ambt te laten varen en uit het kabinet te tre den. Do oorsprong van dit gerucht is ver moedelijk hierin te zoeken, dat dë 1-ord- kanselier, ondanks zijne radicale neigingen, wegens zijne verzoenlijko houding in hoog aanzien staat bij zijne politieke tegenstan ders. De partijstrijd van de laatste jaren heeft aan de verhouding tusschen heb hoo- gerhuis en het Lagerhuis zeer veel afbreuk gedaan. Daardoor is men in liberale krin gen eenigszins wantrouwig geworden tegen een lord-kanselier, die het aanzien van de vertegenwoordigers van den hoogen adel in zoo hooge mate geniet. Maar daarom kan er nog geen sprake zijn van zijn aftre den. L10 n d e n, 6 Juli. Het wetsontwerp op den .achturigen arbeidsdag voor mijn werkers is bij de tweede lezing aangeno men met 390 tegen 120 stemmen. In den loop der beraadslaging verklaarde de regee ring, dat zij nog wijzigingen van dezen maatregel zal voorstellen, om tegemoet te komen aan het bezwaar, dat veroorzaakt Zou worden door eene plotseling© vermin dering van den arbeidstijd. De uitwerking daarvan zal zijn, dat de vermindering ge leidelijk zal plaats hebben in een tijdsver loop van vijif jaren. Noorwegen. Ohristiania, 6 Juli. De storthing heeft op voorstel van de regeering besloten, dat het stoffelijk overschot van den over leden schrijver Jonas Lie op kosten van den staat zal worden ter aarde 'besteld. Italië. Welingelichte kringen te Rome bevesti gen, dat er nieuwe bezwaren zijn gerezen tegen het huwelijk van den hertog der Abruzaen met de dochter van den Ameri- kaansohen senator Elkins en dat die be zwaren meer uitgaan van Rome dam van AmerikaIn de betrokken kringen neemt men bes. diepste stilzwijgen over den stand van de zaak in acht. Tusschen het paar wordt een levendige schriftelijke en tele grafische correspondentie gevoerd. Volgens een ander bericht komt het ver zet voornamelijk van <k hand van de Ko ningin-weduwe Margherita. Rome, 6 Juli. Blijfeeua een heden bekend gemaakt pauselijk stuk over de her vorming der geestelijke gerechtshoven, ver liest de congregatie der propaganda Groot- Brittannië, Nederland, Canada, de Ver eenigde Staten en eenige andere diocesen en apostolische vicariaten, die treden in het gomeene recht en niet meer beschouwd worden als missielanden. Spul*. De Koning heeft ex n 'besluit ondertee kend, dat de overbrenging van het stoffelijk overschot van Bmil'io Gastelar naar liet Pantheon gelast. Madrid, 6 Juli. De liberale oud minister Villanueva ondervroeg den minis ter van 'buitenlandsche zaken over de moeic- lijkheden, die men in liet belastingkantoor te Tanger ondervindt betreffende de taal van de stukkenmen neemt er slechts Fransche en Arabische stukkeu. De minister antwoordde dat hij hierover geene officieele mededeelingen had. Portugal. Lissabon, 6 J u 1 i. In de Kamer van afgevaardigden protesteerde Costa tegen de handelwijze van de kavallerie te Oporto, die met den sabel op de bevolking inhakte. De minister-president verklaarde, dat die han delwijze gemotiveerd werd door de oproe rige kreten van de menigte; nergens zou men zoo iets t-oelaten. Antero bestreed de vroeger door Casta gedane verzekeringen betreffende de civiele lijst; hij zeide, dat de lasten, waarvan de souverein zich niet kan los maken, steeds meer in ojnvang zijn toegenomen. De aan de Kroon verstrekt© voorschotten waren niet onwettig. Allen behooren te weten, dat in 1892 het koninklijke huis uit eigen beweging 500 oontos de reis beschikbaar stelde voor het volk. Oostenrijk. Weenen, 6 Juli. De Kamer van af- gevaar'igden heeft beeloten de behandeling van eene door de sociaal-democraten inge diende motie omtrent de verzekering van arbeider: tegen ouderdom en invaliditeit dringend te verklaren. In den gemeenteraad van Weenen inter pelleerde het lid Tomcrta den burgemeester of het juist was, dat de leerlingen van de Czechischs school te Weenen, de Komensky- schi ol, die tot dusver hunne examens in Lund.enburg moeeten afleggen, in den laat st tijd examen mogen doen in Weenen in tegenwoordigheid van een lid van den plaat selijken schoolraad van Weenen. De burge meester, dr. Lueger, bevestigde dit en ver- blaarde, dat hij stappen zou doen om te zorgen, dat het Duitsche karakter van Weo- nen niet zou worden gekrenkt. Een officieuse mededeeling over deze zaak houdt in, dat de minister van onderwijs deze beschikking heeft genomen, om aan de meestal onbemiddelde kinderen de reiskosten te 1 esparenDe beschikking is genomen na een gunstig advies van den landschoolraad, waarin behalve de interpellant Tomola nog eenige andere christélijk-sociale raadsleden en leden van den landdag zitting hebben. Na langdurige onderhandelingen is de ministerieele crisis in Belgrado geëindigd. De overeenstemming tusschen de jong- en de oud-radicalen is verkregen op dezen grond slag De jong-radicalen verteenen hunne medewerking er toe, dat in de tegenwoor dige zitting de begrooting wordt afgedaan, maar zonder do apanage van den kroon prins, alsmede het handelsverdrag met Oos- tenrijk-Hongarije, en hebben den eisch la ten vallen, dat de pas gekozen skoepschtina na afdoening hiervan zal worden ontbonden. Aan den anderen kant is aan de jong-radi calen de concessie gedaan, dat hun drie por tefeuilles worden toegestaan in het coalitie kabinet, dat in bet najaar zal worden sa- mengeste'd door Milovanowies. Deze staats man heeft als minister van buitenlandsche zakën zitting ia liet kabinet, dat thans ia opgetreden met Velimirowics als hoofd en dat enkel is te beschouwen als ©en over gangsministerie, welks taak beperkt is tot het afdoen van de beide zaken, die werden genoemdde begrooting en het handelsver drag. Rusland. Graaf Nicol&as Iguatiew, gewezen am bassadeur van Rusland bij de Porte en oud-minister van binnanlandsoho zaken, ia overleden. Hij was een der leiders van do panslavistischo beweging. De verzoeningscommissie, bestaande uit zes leden van den rijksraad en evenveel van de rijksdoema, is ter zaike van de crediet- aanvrage van lij mdllioen roebels voor het bouwen van nieuwe pantserschepen niet tot een resultaat gekomen. Over en weer werd1 volhard in het ingenomen standpunt. Thans wordt do bepaling van kracht, volgens welke de begreotingswet van het vorige jaar in werking blijft, die middelen tot het bou wen van pantser&chepen ter beschikking van de regeering stelde. De minister van financiën heeft den 27en Juni in den rijks raad verklaard, dat de regeering eventueel dat artikel zou toepassen. Turkije. Konstau tin opel, 6 Juli. Een of ficier van het garnizoen van Resine is met 200 man, 150 geweren en munitie en met r -deneming van 600 Turksche ponden naar het gebergte gevlucht. Er zijn twee batal jons uitgezonden ter vervolging. P a r iji s, 6 Juli. Uit Konstantinopei wordt aan de Temps bericht, dat de Kcer- denstammen in het Doraiugebied zijn opge staan en dat de regeering besloten heeft 20 redifbataljons te mobiliseeren. De nieuwe naAionaile vergadering van Samoa heeft aan den sultan een door den voorzitter van alle 36 leden onderteokeud telegram gezonden, dat dankt betuigt voor het herstel van de rust, de laatste gebeur tenissen streng veroordeelt en verklaart, dat zij do bestraffing van de onruststokers met ongeduld verwacht. Twee bat aallens zijn reeds van Sam os naar Saloniki terug gekeerd. Hot oude, 120 man sterke garni zoen werd verwisseld, en als versterking wordt nog een bataiiil'on verwacht. Griekenland* Het ministerie heeft zich aldus opnieuw geconstitueerdTheotokis minierter-preei- dent en oorlog, BaJtazzi burtcnLandsche za ken, Lerides binnenlandsche zaïken, Goena- ris financiën, Stais onderwijs, Sfcefanon jus titie, Empirikos marine. De nieuwe muister van buiten 1 and&cko zaken heeft aan de di plomatiek© vertegenwordigers van Grieken land in bet buitenland medegedeeld, dat al leen redenen van binnenlandsclie politiek tot de reconstructie van liet kaibinet geleid 4 Mevrouw M. C. E. OVINK—SOER. 't Beklagenswaardig schepsel, voortdu rend streng bewaakt, kan geen zelfmoord' plegen, en leert zich eindelijk schikken in haar ,lot. Na jaar en dag. 'komt de dochter van Lady Howard, die Ihaar moeder nooit heeft kunnen vergeten, deze na lang -vruch teloos zoeken, op 't spoor. Zij' beweegt hemel en aarde om haar te vinden en slaagt hierin ten slotte. Maar wanneer men haar naar Engeland terug wil voeren, kan de vrouw, die eenmaal de schitterende Lady Howard was, niet besluiten het eiland te verlaten, waar zij vijf en twintig jaar ge woond heeft, en aan verscheidene kinderen 't leven schonk, waar zij zich meer verwant voelt aan de mensohen, wier taal zijl BpreeJkt en wier gewoonten de hare zijn ge werden, dan aan de dochter van welke zijl volkomen -vervreemd! is. Ciéka bad zich dikwijls trachten voor te stellen boe zij in Ladv Howard's plaats ge handeld zon hebben, en meende zéker te weten, dat zijl zich stellig' 't Heven zou héb ben benomen, zoo spoedig zij daar dë min ste kans toe had gezien, veel liever dan een halve wilde te worien als die arme Lady. -Doch tante Bettie hield vol, dat een mensch eerst nood' gedwongen, zich langza merhand kan leeren schikken in iedere le vensomstandigheid. Er bestondën immers zelfs voorbeelden van bevrijde gevangenen, die naar hun cel terug verlangden1? .Bij die ongelukkige® moest alle levens moed wel treurig geknakt en gebroken zijn," dacht Ciska. Maar daarbij viel haar lot niet te vergelijken. Pagger Sari was toch geheel wat anders dan) een door wilden be woond eiland, en als zij zich vast en ern stig voornam aan 't nieuwe leven te willen wennen, zou haar dit dan niet even goed! gelukken als die ongelukkige Lady Ho ward, die het noodgedrongen had moeten doen aan een zooveel erger bestaan? Gedragen door haar hoopvolle stemming scheen niets haar nu te zwaar of te moei lijk.; vol moed verlangde zij' de hand aan den ploeg te slaan. 'Moeder's stem, -vlak aan haar oor, welkte Ciska uit hare overdenkingen. „Mooi ja?" prees zij), vluchtig naar het rijke kleurenspel aan den hemel opziend. „Och, ik zie iederen dag zoo. Moeder all- tijd zoo vroeg op voor de koeien. Jammer, •dat jij de koeien nu niet ziet/' vervolgde zij spijtig, „die zijn al naar de wei." Ciska kéék zoo verbaasd, dat mevrouw van Dannenburgh zich haastte bare woor den nader toe te lichten. Wist Ciska niet, dat moeder tien mooie koeien had, waarvan zij de melk verkocht hier in de buurt en te Parigi?" En uitge breid begon ze van haar vee te vertellen, want de koeienkraal was moeder's trots en vreugdë. Klokke vijif u-ur was ze al op om bij- t melken te zijn, na te gaan of de koeien- jongen haar niet bestal. Eiken dag liep Sipin met oen draagstok, waaraan de ge vulde flesscben bengelden, den omtrek af om de -klantjes te bedienen, en aan 't eind der maand kwam 't zilver geld voor de blanke melk binnen, 't Was dikwijls 't eenige, waar moeder weken achtereen over t© beschikken had1, klaagde zij zuchtend, en er liepen vaak schadeposten onder: lieden, die om uitstel van betaling vroegen, aude- Ten, die hunne rekening lieten oploopen, maand op maand. Ach, Ciska wist niet wat al zorgen „U krijgt zeker een massa melk van die tien -koeien?" onderzocht Ciska, belang stelling veinzend om moeder genoegen te doen. „Toch ook koeien, die droog zijn daar bij," weerlegde moeder. „O, ik daoht dat anen die boesten altijd! door kon melken," zei 't meisje, welke naïve verklaring moeder zóó deed lachen, dat. ze er van. schudde. Die dochter uit Holland was niet erg „pintor", er zou niet veel van de melker ij' terecht komen als zij er voor zorgen moest. Doch de vroolijlkheid duurde maar even. Moeder zag Guus en Frans in de verte loopen, en naar ben wij zend, sprak ae'bedroefd „Kijk die jongens eens, zij leeren niet, ziji loopeai maar in de kampong rend. Jouw vader, ik klaag vel over been bij hem, maar wat helpt dat? Nou is vacantie, anders gaan de jongens te Parigi schoolGuus !l eert niet op die school, zegt zijn vader. Fransje nog zoo jong, en na dat ongel-uk „Ja moeder, dat had ik u gisteren al1 willen vragen," viel Ciska in, „wat scheelt Fransje toch aan zijn been? Hij1 loopt zoo trekkerig." „Dat kind gevallen op zijn knie," ver telde moeder. „De dokter van Parigi, hij: weet niet veel, niet pinter ja? Hij; zegt maardie jongen moet lbo pen, de ,beenen altijd in de lbeweging houden. Maar ach, die arme Fransje, hij klaagt over zooveel pijn en toen geeft moeder hem bbat. En zijn knie zwelt en zwelt .maar tot vader zegt: laat toch staan die ébat, geef niet, jij moet die knie stijf zwachtelen. En nu loopt Fransje weer rond, maar hiji kon niet zonder trekken." „Waarom heeft u er geen anderen dok ter bii genomen?" vroeg Ciska ontsteld. „Nu kan die arme jongen er wel iets uit houden. Dat zou toch verschrikkelijk zijn, moeder."- „En 't gëld Wie geeft jouw vader geld voor die reis en den .duren dbkter? Kom, gaat immers al -beter met Fransje, die natuur brengt misschien wel terecht," voeg de moeder er hoopvol aan toe. Ciska schudde bekommerd het hoofd. Haar verstand stond stil1 bij zoovéél zorgt- looze onverschilligheid. Dat moeder zoo redeneerde was haar misschien niet aan te rékenen, doch vader „Waar is vader todh??" .vroeg ze. „In de tuinen, en vader pas met dé rijst tafel weer thuis." „Heeft u d'an ontbeten?" „Ja... neen... zoo 's morgens, ieder neemt als bij! trek heeft," verklaarde moeder. „Wil jij rijst of brood?" vervolgde zij gast vrij. Oiéka wist mevrouw Dannenburgh te be wegen met haar aan tafel te zitten, dbcli merkte wel aan haar onrustig heen en weer bewegen, dat dit doze even ongewoon alls onpleiarierig aandeed. De kinderen, driemaal geroepen, kwamen eenvoudig niet. 't Kostte 't jonge meisje moeite haar boterham naar binnen -te krijgen. De tafel zag. er alles be halve aantrekkelijk uit met het vuile, kope ren tafellaken en geschoolden servies, waar op allerlei eetresten. Een reeds bejaard, mager vrouwtje, dat, de functie van baboe séheen te vervullen, liep onophoudelijk de achtergalerij door, slaapkamers in en uit, met een toiletemmer zonder deksel. Kokkie kwam passargeld' vra gen. Ze was even oud en vervallen Van voor komen als baboe, 'bovendien vuil en smerig. Haar eene wang leek dik opgezet door de groote sirihpruim, die zij ongegeneerd ai en toe met den vinger verschoof. 't. Walgde Ciska. zóó, dat ze 'haastig op stond en moeder alleen liet, in haar gewich tig overleg met kokkie, hoe veel duiten aan lombok en hoeveel aan sajoer (groente) be steed mochten worden. Op weg naar haar •kamer, waar zij 'haar koffers -wilde gaan uit pakken, kwam zo Fransje tegen, 't Zesjarig lroumesje had een lief gezichtje met glan zend krulhaar. Maar hij zag er nog geheel ongewasechen uit, en stak in eon ontoonbaar hanssopje. Ciska stak hem haar hand. toe. 't Kereltje week schuw terug tegen den muur en tracht te weg te komen. Dit ging echter zoo ving niet als hij wel gewild, zou 'hebbon, en zuster knielde 'bij hem neêr, en streek met een lief- koozende beweging de krullen van zijn voor hoofd weg. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1