KOLONIËN. BINNENLAND^ hebben, dal daardoor geen verandering komt in de politieke houding van het kabinet en vooral niet in do buiten landsche politiek. Marokko. De beide afgezanten van den tegensul- tau Moelev Haïid vertoeven thans te Wee- nen. Zij hebben Berlijn verlaten, na or eonigo weken te bobben vertoefd, zonder dat zij hunne opdracht hebben vorvuld, vraat zij worden niet officieel ontvangen. In Weeoen hebben zij, als zij zich in liot departement van buiten landsche zaken mochten aanmelden, evenmin succes te ver wachten. Over de zending, die zij moesten vol brengen, geeft een brief opheldering van 10 Juni gedateerd en van het groote zegel van Moelev Hafid voorzien, waarin mede deel ing gedaan wordt van den intocht van den tegensultan in Fciz en o.a. wordt ge zegd „Geheel Marokko staat aan de zijde van mij en mijne rogooring, omdat wij op den goeden weg zijn met Gods hulp liet welzijn van het land te bevorderen. Van ons succes moet gij aan de regeering van deu Duitachcn Keizer en zijn kanselier en aan het Duiteche volk mededeeling doen. Na hot door ons behaalde succes hopen wij op den steun van Duitsohland tot herstel van normaio toestanden in Marokko en op eene goede verhouding t-sschen onze boido volken Midden-Amerika. Assompcion, 6 Juli. Er heerscht volledige rust.. De Kamers zijn ontbonden. Allerlei. vDe rechter van instructie heeft beslo ten Jeanne Weber tot onderzoek naar een zinneloozengesticht te zenden. Zij blijft alles ontkennen. Brest, G Juli. Het Nod er landsche stoomschip Noordwijk is in den afgeloopon nacht op de rotsen van de pier terecht ge komen. Het schip is verloren, de bemanning gered Florence, 6 Juli. In een hevigen storm zijn de ruiten van het stadhuis en de electrifeche straatlantarens gebroken. Er moe ten vele gewonden zijnop het veld is groo te schade aangericht. Jusowska, 6 Juli. Blijkens de laat ste mededeeliugen over de ontploffing van mijngas in den schacht van de Katharina- maatsclmppij, zijn in het geheel 264 mijn werkers omgekomenvier - orden nog ver mist. vTo New-York hooft men bericht ont vangen van een grooton brand te Port au Prince, die Zondagnamiddag 4C0 gebouwen heeft vernield, waaronder de rechtbank, de gevangenis en het arsenaal. Dit laatsto be vatte voorraden buskruit en munitiee, die eeuo geweldige ontploffing veroorzaakten. De bevolking en de bemanning van den kruiser Chasseloup-Laubat, verleenden hulp. De vlammen bedreigden het kabelstation. O OST-INU1E. Atjoh. De correspondent van liet Handels blad te Batavia seinde lieden „Toekoe Bin BLaaig Pidië onderwierp zich met driehonderd volgelingen". liet blad teekent bij dit bcridht aan Toen ons cenige dagen geleden het bericht gewerd, dat T. Banta, de zoon van T. Bén iilaug Pidië, zioh had onderworpen, spraken wij de hoop uit, dat dit voorbeeld d°o>" den vader zou worden gevolgd. Vorenstaand bericht brengt dien wensch in vervulling, en het behoeft na al hetgeen reeds over T. Bèn is gemeld haast geen com mentaar, om de belangrijkheid van hot be richt in het licht te stoiWen. T. Bèn w»6 toch jarenlang de ziel van diet verzet, met naaiio ter Westkust van Atjoh en later ook in de Gajoc-landen, waar zijn invloed zeer groot was. Dat bleek bijv. in April 1901 toen ons bivak in Blaaig Pidië, nadat het ons vijandig hoofd van dit landi- adhap T. Ben had nnocten ontwijken, door 500 Gajo's werd aangevallen In 1902 deed zich evenwel het verschijn sel voor dat, terwijl T- Bén ous nog steeds vijandig bleef, zijn oudste zoon en aanstaan de vervanger, niet medeweten van zijn vader ajoli bij het bestuufr meldJde, en hoewel reeds twintig jareu oud, de school te Tapa Toean bezocht, waar hij een der vlijtigste leerlingen was. I>it nam niet weg, dat men geen K. V. sedert dien tijd kan naslaan zonder den naam van T. Bén te zien vermeld, in verband met cenigie vijandige handeling in het Tapa Toe- ansche. Het was echter vooral in den laat- steu tijd, dat T. Bón zioh wxxlauig roerde, dat hij mot reclit do ziel van het verzet i" heel Atjoh kon worden genoemd. Dit gaf te Buitenzorg aanleiding tot hot (besluit om aan kapitein Christoffel de op dracht te vorst rekken, om T. Bén op te sporen. Zooails men weet was intusschen reeds door gouverneur Van Daalen kapitein .Scheepens met bedoelde opdracht naar Tapa Toean gewonden, terwijl kapitein Christoffel, na aankomst in Atjdhnaar liet onrustige Keurotoibclie wcotl godirigeond. De onderwerping' van T. Bón belbben we dus waarschijnlijk aan hot op*reden van ka- toin Scheepens te danken. De onluoten op Sumatra. Uit Den Haag wordt ons geseind Blijkens heden uit NederLandsch-Indië ontvangen regeeringstelegrammen betreffen de den toestand in de gouvernementen op Sumatra's Westkust, werd de eenige nog woerspannigo negri in de Iwiras IV Cota on derafdeling Oud-A gam (Padangsche Boven landen) overvallen en de geestdrijvers mot vele volgelingen gevangen genomen 50 per sonen sneuvelden. In Soelitif (onderafdooling L-Cota (Pa dangsche Bovenlanden) is de rust hersteld. Iu de ondorafdeeling Lintauw en Boea, waar de neg ris gedeeltelijk verlaten waren, wer- don 6 kwaadwilligen gedood en do lxoofd- achuldigen van den moord op controleur Baatiaans gevat. De onderafdeel ing Moea- Ralah-Boek is rustighet bivak Alahan- pandjang, gelijknamige ondcrdeeling van Xin on IX Cota (Padangsche Bovenlan den) werd aangevallen door ruim 100 man. Ecu Europeesche fuselier acht gewond. Painan (Padangsche Benedenlanden) is rustig. Brand In Indil. Do correspondent van de Nieuwe Ct. te Batavia seinde gisteren „Brigan Si Api-Api bijna geheel afge- i brand". i Do redactie teekent bij dit telegram aan Bagan Si Api-Api is een vrij belangrijke handelplaats van jongen datum in de resi dentie Oostkust van Sumatra (afdeeling Bengkalin) en aan de monding der Rokan- rivier gelegen. Het dankt zijn beteekeni9 voornamelijk aan den uitvoer van gedroogde visch. welke verband houdt met de i bijzon - deren vischrijkdom van de omiigeude wate reu. De gedroogde visch, die roeger bijna uitsluitend naar Singapore werd uitgevoerd, heeft in de laatste jaren meer en meer een weg naar Java gevonden, waar zij den in voer van Siamecsche visch vrij belangrijk deed dalen. Het plaatsje werd hoofdzakelijk door Chi- ncezen-visschers en handelaren bewoond. Kameroverzicht Eerste Kamer. Vergadering van Maandag 6 Juli. Voorzitter J. E. N. Baron Scliimmel- penninok v. d. Oyo. Geopend 's avouds 8£ uur. Mededeel ing wordt gedaan van de inge komen stukken en de laatstelijk door de Tweede Kamer aangenomen wetsontwerpen waai-na wordt overgegaan tot het opnieuw samenstellen dor afdeel ingon De Voorzitter nodigt de leden uit zich naar de sectiekamers te begeven tot het kieken van voorzitters en onder-voorzit ters en verzoekt de daar gekozen voorzit ters om vervolgens met hem de agenda vast te stellen voor do wetsontwerpen, wel ke morger (Dinsdag) in de sectiën zullen worden onderzocht. De Voorzitter kondigt aan dat het zijn voornemen is Woensdag 11 uur en zoo noodig volgende dagen in openbare behan deling te nemen de navolgende wetsont werpen Verhooging hoofdstuk IX der Staats- begrooting 1907Spoorwegaanleg Heerlen Valkenburg; Onteigening voor haven- en handelsterreinen RotterdamAanvulling Hoofdstuk IX der Staatsbegirooting voor 1908Grensregeling Suriname en Brazilië Handelsverdrag met AmerikaInvoerrecht op vleesch; Aanvulling Hoofdstuk UI der Staatsbegiooting 1908Verbod gebruik witte phosphorus Instelling eener consig natiekas Wijziging der Boterwet; Voor schot. aan de Kon. Holl. Lloyd; Opsporen delfstoffeneenige conclusion en het wets ontwerp tot vaststelling der rekening van Curayac 1901. De vergadering wordt daarna gesloten. Berichten. De Staatscourant van heden avond bevat de volgende Koninklijke besluiten benoemd tot tweeden assistent bij de Rijkspostspaarbank-directie J. Haijen, tij delijk ambtenaar; toegekend de zilveren ceremedaille der Oranje-Nassau Orde aay Q. Amoureux, leerling-apotheker te Schiedam; op verzoek eervol ontslagen professor F. J. Fockexna als lid-voorzitter van den voog dijraad te Leiden idem mevrouw <le weduwe 1\ K. Bcekc-Ortt als lid van <'cn voogdij - raad te Alkmaar geplaatst bij het oorps pontonniers de kapitein op non-activiteit P. ï- Uinbgrovo der artillerie. Zondagmiddag maakten Koningin en Prins een rijtoer door 1 et Kon. park, Wicssel en omgeving. De 50o verjaardag van H. M. de Ko ningin-Moeder zal 2 Augustus in Den Haag eenigezins feestelijk gevierd worden. De Ko ningin-Moeder zal evenals de Kon. Familie aledan eenige dagen in de residentie door brengen. De Prins naar Indië. Wij lezen in do Haagscho correspondentie der Pr. Gron. Ct. Omtrent oventueele reizen van do Ko ningin staat nog niets vast. Er zijn zoo is mij verzekerd planuen gemaakt; maar voel schijnt af te hangen van c„u voornemen van den Prins, dat niet van vandaag of gis teren is, maar reeds lang bestond, om een langdurig bezoek aan Nederlandsch-Indië te brengen. Natuurlijk zal men geneigd zijn dit langs den gebruikelijken weg te ontkennen, maar ik lion zoo vrij daartegenover met besliste zekerheid mede te deelen, dat Marine en Koloniën reeds geruimeu tijd voorbereidende» maatregelen voor dit beeook van den Prins aan onze Koloniën hebben genomen, en dat slechts op bericht van Z. K. II. over het tijdstip van zijn reis wordt gewacht. Ik acht het onwaarschijnlijk, dat de gebeurteniseen in Indië, de reisplannen ecnigszina zullen vertragen, maar wellicht is de Prins reeds aan het einde van het jaar pan de overzijde van don Oceaan. Donderdag wordt, naar wij vernemen, do sultan van Assalvan ten paleizo Het Loo verwacht. Bij do parade, die gister ter gelegen heid van den verjaardag van Prinses Mario der Nederlanden de gamizoenstroepon in het Malieveld te 'sGravcnhage bijeen bracht viel 't op, hoo vooral het regiment grena diers en jagers op buitengewone sterkte ge bracht was door het blijvend gedeelte. De gelederen van de infanterie ontplooi den zich dan ook langs de geheele westzijde en tot halverwege de noordzijde van het parade-terrein. De overigo zijden van het void werden ingenomen door de vcsting- rtillerie, de batterijen en de oscadxona hu zaren. Dc geheele troepenmacht stond onder be vel van kolonel Tonnet, commandant van het regiment grenadiers en jagers. Bij afwezigheid van den gouverneur der residentie hield de generaal-majoor De Mees ter, commandant der le divisie, de inspectie over de ter plaatse opgestelde corpsen. In den staf van officieren te paard, welke hem vergezelde, bevond zich in geheel lichtblau we uniform met gele uitmonstering, een of ficier van het Zweedsche leger, die door oen hoofd- en subaltern officier der huzaren be- ge'eid werd. De troepen defileerden twee malen vo»r het front van den generaal, aan wiens linkerzijde de vreemde officier had plaats genomen. De bereden korpsen passeerden den twee- c.n keer in draf, waarbij het paard der bespanning van een stuk geschut buiten de strengen geraakte. Duizenden toeschouwers omringden het Malieveld. .)e Sultan van Assahari sloeg in een rij tuig op den straatweg het militair schouw spel gade. Een groote menigte begeleidde de van de revue terugkeerende troepen, die door het Voerhout den weg namen naar de kazerne. De commissie, door den minister van oorlog benoemd tot onderzoek van de reor ganisatie der militaire muziekkorpsen, heeft Zaterdag j.l. haxe werkzaamheden aangevangen, onder voorzitterschap van majoor Ilabbema van het regiment gre nadiers en jagers. Een aantal vragen, ook in verband met de quaes tie der lotsverbetering van do mu zikanten zijn der commissie ter beant woording voorgelegd. Hoofdcursus te Kampen. De uitslag der overgangsexamens van het le naar het 2de studiejaar is: Geslaagd zijn voor infanterie hier te lande de heeren J. H. Alma,, J. G. Arenbz, H. J Bellen, II. Brinkman, H. H. Eb- bink, C. P. Garjeanne, G. W. C. B. Geel, W. Gerlach, W. P. J. Harmson, 0. J. A. van der Heem, D. H. Tb. Idsinga, W. P. Landzaat, J. D. Lier, J. W. van Mansfeit, S. O. Roosjen, C. de Ruijter, F. Schouten, W. H. Snijders, F. M. J- Stuvel, H. Swart, S. Veldimeijer, J. J. D. Verschoor, A. Wilod Versprille, L. J. Th. Wolffensper- ger, A. R. van der Woude. Voor administratie hier te lande: A. E. BombekeJ. van Atnbden Andires, F. Fokkinga, S. Kuiper, M. Kruissinlk, J. Martens, J. Michielsen, W. F. Oldert, J. Waibeke, B. F. Westerweel voor inf. O.-I. leger: H. C. Abuijs, J. Piegel, Ch. E. Bcode, G. W. Galicher, K. W. van Dalsum, P. F. G. Gerritsen, II. G'revens, F. J. Haver Droeze, A. C. Koot, W. F. L. Latour, A. W. Munro, W. C. Neijs, C. E. Nieuwland, O. F. Ph. D. van der Vecht. Th. L. Veeren, J. Ph. Wissema. Voor administratie O.-I. leger: J. P. Eldermans, G. A. J. van der Heijden, C. Tissot van Patot, C. G. Verwer, A. Zijl- mans. Niet bevorderd 5 candidaten, voor 3 leer lingen herexamen Do Minister van Oorlog heeft bepaald, dat het eindexamen bij den hoofdcursus zal aanvangen op 5 Augustus e. k. Aan de commissie zijn de navolgende leeraren van genoemde inrichting toegevoegd om de leden, desgewcnscht, ter zijde te staan hij het nazien en de beoordeel ing van het schriftelijk werk, of bij het afnemen van het mondeling en practisch examen te weten de eerste luitenant J. S. Metz, M. Walther en de kapitein C. B. H. von Hom bracht, allen van het wapen der infanterie, laatst genoemde van het leger in Noderlandsch- Tudië, benevens de heeren dr. H. J. van de Stadt, dr. M. Woudstra, J. G. Kleiboer en M. J. Kooievaar. Krachtens gewijzigd voorschrift zijn de cursussen bij het wapen der infanterie gevestigdvoor de 1ste divisie bij het reg. gren. en jagers te 's Gravenhagevoor de 2de divisie bij het 8ste reg. inf. te Arn hem; voor de 3de divisie bij het 61e reg. inf. te Breda; voor de 4de divisie bij het 5de reg. inf, te Amersfoort, en voorts bij het instructie/bataljon te kampen. ubsidie tot bestrijding van de tuberculose. De minister van Birmenlandscke Zaken noodigt in de St. Ct. de besturen van de vereenigingen, die zich Ix-itrijding van de tuberculose ten doel stel len en die over 1908 in aanmerking wen- schen te komen voor toekenning van een Rijkssubsidie, uit, hun daartoe strekkend, op gezegeld papier geschreven, verzoek vóór 1 Aug. e.k voor zooverre zij dit niet reeds mochten hebben gedaan tot de Koningin te richten, met vermelding, zoo de vereeniging niet reeds over 1907 een Rijkssubsidie heeft genoten, of zij hare werkzaamheden reeds heeft aangevangen. De Minister van Buiten landsche zaken brengt ter kennis van hen, die naar Canada zouden willen emigroeren, dat aldaar op dit oogenblik slechts behoefte is aan ervaren landbouwers, die eene hofstede kunnen be talen of land koopen, alsmede aan vrouwe lijke dienstboden. Naar spoorwegarbeiders is gedurende dit seizcen geen vraag meer. Redders gehuldigd. Men meldt uit Vliasingen Namens bet Engelsche gouvernement heeft Jacob Schroevers een zeekijker ontvangen in ecu doos, bevattende de volgende inscrip tie: „Presented by the British Government to Jacob Sob reevers, Master of the fishing boat Vijf Gebroeders, of Flushing, in ack nowledgment of his humanity and kindness to the schipwTecked crew of the British Schooner Doris of Padstow, which stranded off Westkapelle, Walcheren, Netherlands, on the 14th December 1907". Verder ontving Schroevers nog een gou den modaille, aan de eene zijde do beelte nis bovattende van Koning Eduard en aan den anderen kant hefc opschrift: ,.For gal lantry and humanity from te Britisch Go vernment'''. Zijn vijf zoons en kleinzoon ontvingen een zelfde modaille in het zilver. De loden van de reddingboot Koning Wil lem Hl, die eveneens een werkzaam aan deel hebben gehad in de redding van de schipbreukelingen van de Doris, hebben van de Engelsche regeering dank ontvangen voor de bij deze gelegenheid bewezen diensten. welke ten zeerste worden gewaardeerd, ou der mededeeling, dat het riet de gewoonte is der Britse he regeering om beloon ingen toe te kennen aan de bemanningen van vreem de reddingbooten voor de door deze in zulke gevallen bewezen diensten. De Nedleriandj&che Bond van Vrouwenkiesrecht heeft tot leden van het H.-B. gefltóeen: mevr. W. Wijnandts Francken Dyserindk te 's Graven hage, mevr. N. van EegQien Boissevain te Naarden, mevr. N. J. van Ruyven-Leopold te Hoerenveen, don heer E. Deen te 's Gra venhaag© en den heer R. G. Rijfkens, te Amersfoort Behalve deze nieuiwgclkoaenen hebben in het H.-B. zitting mevr. A. C. Lorentz-Kaiser te Leiden, mevr. A. Jondbheer.-Versteegh Meulemans te Breda, den heer mr. J. N. Bastert te Amsterdam en den heer J. H. Lasonder (secretaris) te Rótten-daan. V«rga4aring maatschappij tot bevor dering dar geneeskunde. Men schrijft uit Rotterdam Na eene feestelijke ontvangst, welke Zon dag in de Doelen plaats had, werd daar gisteren de jaarvergadering gehouden van bovengenoemde maatscliappij De voorzitter begroette in zijn ope ningsrede den burgemeester, herdacht voort* het verlies door de maatschappij geleden door het overlijden viaai mannen als Snel len, Hoimoet, Haiaksima en Treöling, en stond verder stil bij de taak en de roeping van do geneeskunde. De burgemeester bedankte voor het wel komstwoord, en verheugde er zich in dat- de uilen van Athene zich hadden neergevleid aan de lwx>rden van de Maas. Hij hoopte dat de vergadering met belangstelling zou ken nis nemen van de werken en inrichtingen van Rotterdam en spralk zijn boste wenschen uit voor het succes van deze vergadering. Daarna bracht de secretaris het jaarver slag uit. Hierin worden gereleveerd de werk zaamheden van het hoofdbestuur en oom missiën over het afgeCoopen jaar, gewezen op de vertraging die de ziektewet ondervond door de verwisseling van ministerie. Verder werd stil gestaan bij de verhou ding van de maatschaptpij tot de Rijlks-verze- keringöbank en medegedeeld dat het hoofd bestuur aanvaard had' een verzoek van het Nederlandsch Landlbouw-comitéeen onder zoek in te stellen naar de ongevallen bij den landbouw. Het hoofdbestuur verheugt zich er in dat de Nieuwa Rotterdammer Courant en de Telegraaf verklaard hébben geen advertentiën meer te zullen opnemen aangaande abortus en hoopte dat andere bladen dat voorbeeld zouden volgen. Einde lijk werd herinnerd aan de belangrijke wij- aigingen welke de statuten ondergingen. Daarna kwaimen in behandeling de rap porten van de verschillende oommissiën. Bij dat van het Ondersteuningsfonds werd medegedeeld dat dokter Minderop bij gele genheid van zijn 50-jarig jubileum f 500 Ihad geschonken aan dat fonds. De commis sie betreffende het ziekenfonds had een lij vig rapport ingezondlen. Hare conclusion, weidon behoudens eenige kleine wijzigingen aangenomen. Bij het rapport der commissie betreffende de polikliniek werd in de conclusion ge schrapt dat dè polyklinisch arts in bijzon dere gevallen aan den patiënt een ongunstig oordeel zou mogen mededeeflen over de be handeling door zijn huisarts. Gisterenmiddag werden, zooals gemeld, de sectievergaderingen gehouden. In de sectie voor geneeskunde hield dr. H. Klinkert (Rotterdam) een voordracht over de therapie der liartziefcten. In de sectie voor heelkunde behandelde dr. W J. van Stockum, Rotterdam a. de chirurgische behandeling van het ulcus ventriculi, en b. een geopereerd geval van bronchiec- tosie. Prof. C. F. A. Koeh, Groningen, deelde zijn ervaring mede bij operaties met het toestel van Brouwer, waarna dr. W. J. van Stocikum een demonstratie hield. In de sectie voor verloskunde hield do arts C. Jonges (Haarlem) een voordracht over kunstmatig© verwijding van den bek- konuilgang en de arts K. de 9noo, Rotter dam, over de beteökonis van heb trophio- 'blast, waarna de arts N. J. F. Boerma, Groningen, misvormd© eieren demonstreer de. Inmiddels wachtte ten half 4 ure de boot om de leden naar Dordrecht te brengen, waar de feestmaaltijd in Kunstmin zou ge houden worden. Een concert in den tuin en komische voordrachten vormden de genoegens van den avond. Ben extra-trein, aangeboden door de af deeling Rotterdam, bracht hen weer naar Rotterdam terug. Emigrati e-V ereeniging. Te Amsterdam heeft zich definitief geconsti- tutioeerd' eene Emigraitie-Yereendging, als uitvloeisel en gedeeltelijke voortzetting vam het weikeloozen-oamaté, dat dezen winter al hier werkzaam is geweest. Bestuurders zijn dr. P. A. Klap, voorz. W M. van Zanten, secr., tevens belast met de plaatsing der werkeloozen, J. van Has selt, penninigm.T. Jonker en P. J. Knoop. De naam duidt doel en streven aan, nl. voorliidhting en steun to geven aan hen dde het zoeken naar arbeid hier moeide zidh naai" het buitenland zouden willen verplaatsen Het beetuur rékent op veler financieelon en moreelen steun. Het slot der Delftscho maskerade. Een gedeelte van de Deut sche studenten geoostumeerd, in een reeks van rijtuigen naar Schcveningen gekomer, hebben gisteren op het Kurhaus oen korps maaltijd gohouden. Lorenzo zat voor bij den disch. Na afloop zou een plechtige ontvangst in do Kurzaal plaats vinden, doch die cut vangst zonder een toon muziek beant woordde zoo weinig aan de vei wachti.ig, dat de bezoekers ontstemd de zaal verlieten, tot groote teleurstelling van het zeer talrijke publiek. Lorenzo met scbildk napen en gevolg toog naar de Kurhausbar, waar men zich, onge dwongen, beter scheen te amuseeren. De Italiaansche gezant, met familie en eenige leden van het diplomatieke corps, hadden gebruik gemaakt van do uitnoodi- ging om de „ontvangst" bij te wonen. Kinderwedstrijd in het Ko- ninklijk Zoöl. Botanisch Ge nootschap te 'a Gravonhage. De uitspraak der jury luidt als volgt: EereprijsVoor geoondthoild en schoon heid Verguld zilveren medaille met spaarbank boekje van f 100 Hairm Willem Daniel Olde- man (2 jaar) te 's Grawenhage. Klasse A. (voor gezondheid)le prijs verguld zilveren medaille met spaarbank boekje van f 50 Arie Willem Schmidt (3 jaar) te Dordrecht. 2e prijzeu, zilveren medaille met spaar bankboekje van f 25, Maria Dingena Eliza beth Kautz (3 jaar), te 's Gravenhage Paul Emons (3 jaar), te Bussum; Jeannette Cornelia Regouw (4 jaar), te Rotterdam. 3e prijzenbronzen medaille met spaar bankboekje van f 10, Paulus van der Grijp (4 jaar), te Vlaardingen; Eva Dijkstra (2 jaar), te Hoek van HollandWilhelmina Eveidina Rauderarts (2 jaar), te 'sGraven- liage; Neeltje Heiltje van Bree {3 jaar), te 'sGravcnhage; Sophia Maria Hnibcrta van der Hijden (3 jaar), te Rotterdam; Petro- nella Haaksma (2 jaar), te 's Gravenhage. Klasse B (voor schoonheid)le pr. (verg. zilv. medaille met spaarbankboekje van f 50)Anna Marie Paulbna Bruynis, 3 ja ren, te 's Gravenhage. 2e prijzen(zilv. med. met spaarbank boekje van f 25)Wilhelmina Everdina Bauderants (2 jaren); Ysoune le Rütte (5 jaren) en Wilhelminie Johanna Sara van Roode, 3 jaren, allen te 's Gravenhage; 3e prijzen(bronzn med. met spaarbank boekje van f 10 Johanna Cornelia de Haas, 3 jaar, te 's Gravenhage Marie Antoinet te van der Kaay, 4 jaar, te 's Gravenhage Jannetje Cornelia Nygivist (3 jaar) te Am sterdam Cla,ra Magdelena Britbijn(2 jaar) te LeidenAnnie Coralina Maria Sohreiner, (3 jaar), te 's GravenhageAl- kena Aleida Albertha Burghgraef, (2 jaar), te 's Gravenhage. Bij de uitreiking der prijzen werden de bekroonden, voor zoover aanwezig, voor geroepen en speelde de muziek fanfares. Verschillende der prijswimiertjes kregen een aardig bloem enk rans je. Concours Hippique op Zorg vliet. (Eerste dag). Begunstigd door het mooiste zomerweder dat men maar wensdhen kan, vingen gaste ren op Zorgvliet de jaarlSjlksohe hippische wedstrijden, vanwege de Vereeniging tot be vordering der paardenfokkerij in Nederland, aan. Het succes sahijnt evenals vorige jaren verzekerd. De deelname aan de verschillende nuanmers van het zevendaagsohe concours ia weder zeer talrijk. Het buitenland is ook thans f link vertegenwoordigd. Onder de deelnemers zijn vele oude en goed bekenden van vorige gelegenheden. Alles belooft dus een spannenden strijd. Voor ruim f 20000 aan prijzen zijn te winnen. Bovendien zijn er nog een aaintal koebbarie speciale prijzen uitgeloofd:, ads wdaselJbekieTs en meel aalles. Onder dec© laatste zijn er o. a. van HH. MM. de Koninginnen en van Z. K. H. dien Prins. De inrichting van den ring en van het verdere terrein, de stallen enz. is vrijwel de zelfde als vorige jaren. Precies op tijd, terwijl dé tribunes a.1 aar dig vod liepen, ving het concours aan met no. 1, Concours éénspannen, toébehoerende aan personen wier hoofdbedrijf landbouwer is. Minimum hoogte 1,54 M. De uitslag waseerete prijsJ. Th. Bos, Warfhuizentweede pr. L. J. Oostenmans, Beuninger; derde pr., E. Bindervoet, Zuid- ihorn; vierldie pr., D. C. Hasselnuan, Zooien. Voorts werden nog een paar vijfde prij zen uitgereikt. De heer Bos verwierf dus met „Marooa" de groote zilveren medaille, welke door H. M. de Koningin-Moeder voor den winner was bestemd. No. II. Concours éénepannen, toebekoo- rende aan particulieren, wier hoofdbedrijf niet landbouwer is (hoogte minimum 1.46, maxi mum 1.58 meiter) Ihiari tot uitslag dat de eerste prijs behaald werd door M. J. baron van Pal 1 audit, Arnihem; tweede prijkGe rard Jurgens, Londenderd'e prijsmevr. Hardley Ba tb, Londen. Hierna volgde no. HI, Concours voor het schoonste rijpaard, toebehoorende aan land bouwers, handelaren en dresseersoholen, (hoogte minimum 1.54 M). Het bui ten,1 and ging in dit nummer met' alle prijzen strijken. Pliilippot en Matkieu van Brussel behaalden namelijk den len en 2en prijs en Th. Marthoye van Brussel, ver kreeg twee 3e prijzen. Vervolgens verschenen 8 deelnemers in den ring voor no. IV, Concours eenspannen allo tailloG. Het ging hierbij; om het kam pioenschap voor het paard of poney met de beste actie, zoodat dan ook alleen op de actie gelet werd. De eerste prijs, een wisselbeker, aangebo den door den heer G. Jurgens, werd gewon nen door William Foster, van Moeeley. Deze eerste welgeslaagde dag gaande weg waren de tribunes geheel bezet gewor den en omringden ook dichte rijen toeschou wers het overige gedeelte van het veld werd op de gebruikelijke wijze besloten met een groot springconcours. Handicap spring paarden, gereden door officieren en heerrij ders. Niet minder dan 40 deelnemers ston den voor dit nummer ingeschreven. Voor den eersten prijswinner was, behalve een medaille ter waarde van f 600, een wissel- leker bestemd, aangeboden door Jhr. E. van Loon te 's Gravenhage. Over 't algemeen werden de hindernissen goed genomen. De uitslag was: le prijs G. Parmentier, van Terlemont2e prijs luit. Daufreane de la Chevallerie, te Brugge; 3e prijs Ed. Her- kens te Merxem4e prijs E. Barbcu de Roosteren, te Roosteren; 5e prijs Fhilippot Mathieu; 6o prijs A. Loevenstein to Bnis- sel7e prijs J. P. Leeuwenburg te Delft; 8e prijs luitenant Coblijn te Venlo. De Vechtplassen. Naar men ver neemt aal de Marine in dien loop dezer maand de Vechtplassen opmeten, waartoe een aantal manschappen onder bevel van een

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 2