BINNENLAND. Gedurende al dien tijd werd er gejuicht en werden vaderlandsche liedereu gezongen, zoodat het lawaai oorverdoovend was. Allerlei. vDe Noordpoolreiziger Peary is uit New-York vertrokken. Hij gaat eerst een bezoek brengen aan president Roosevelt to Oyster bay. Zijn schip zal overwinteren in Suivth-Sund en eerst in Februari zal Peary pogen per slede de Pool te naderen. vVoor eenige dagen vond men in een moeras nabij Brugge een knecht vermoord. Onderzoekingen voerden tot de inhechtenis neming van een boer, die een eigen boerde rij bezat. Nog kort te voren had hij zijn knecht f 150 uitbetaald. Men vermoedt dat dc boer zijn eigen knecht vermoord heeft, om zich we r in het bezit van de 150 gulden te stellen. Naar gemeld wordt, moet de moord, ter plaatse waar het lijk gevonden is, ge schied zijn. De New-Yorksche politie heeft Annie Wilson, een inbreekster van negen jaar, ge pakt. Zij had we' in veertig huizen in de Wwliamshury diefstal geploegd. Een vrouw, die ook gevat is, was haar leermeesteres ge- we-xt. Brest, 8 Juli. Een sleepboot is bin nengekomen met do schipbreukelingen en het materieel van de Noord wijk, dat gered kou worden. Het schip is overgegeven aan de assuran tiemaatschappij, die zal trachten het weder vlot te krijgen. Twoede telegram. De Noordwijk is door de kustbewoners geheel en al leegge plunderd. Budapest, 8 Juii. Bij een ontplof fing van benzine in eene fabriek van chemi sche producten werden 4 personen gedood. Men gelooft dat er nog meer slachtoffers zijn. vDe Russische minister van wegen en middelen heeft vernomen, dat reusachtige bcsschen langs den spoorweg van Siberië in brand staan tussclien de steden Tromste en Krasnoiarsk, op een afstand van verschei dene honderden kilometers. Kameroverzicht Eerste Kanier. De Eerste Kamer behandelde gisteren al lereerst Venhoogiug en aanvulling van het IXo Hoofdstuk der Staatsbegrooting (Water staat) voor 1908 (gelden voor personeel voor een bureau van Staatsaanleg van spoorwe- Do heer R c g o u t is niet ingenomen met dit ontwerp, liet geldt hier niet de vraag of de 6j>x>rw«ganaatschaippijen gebaat zijn met een bureau voor Staatsaanleg van spoor wegen, maar of het algemeen belang daar door zal worden gebaat. En dit laatste be twist Spr Het bureau zal zeer veel geld kosten zonder daaraan evenredig nut voor den Staat. Het tegenwoordige stolsel vol doet goed waarom moot daaraan dan ver andering worden gCbraont. Spr. komt hierna tot den aanleg van de spoorwegen HeerlenValkenburg en Eind hovenWeert, waarin hij als Limburger groot belang stelt. Men zou verwacht hob- l>en dat de Regeering, die zoo belust is op Staatsaanleg, spoed gemaakt zou hebben mot aanleg van de lijn Euwfihoven-Weert. Maar, gelijk spreker met voorbeelden aan toont, het tegendeel was waar. Het tracé was door de sjjoorwegm-aatschappij reeds in gezonden 11 Juki 1905. De Staatsspoorweg - maatschappij wenkte voort en aond 29 Ja nuari 1906 het lengte-profil in. Voor de goedkeuring door den Staat, waren 7 maan den en drf© van het lengteprofil 10 maanden noodig. Men kan dus niet zeggen, dat do schuld der vertraging aan de spoorwegmaat schappij ligt en dat sfcaateaanleg noodig is om aan die vertraging een einde te maken. Hierna zet Spr. uiteen dat de ervaring steeds heeft geleerd dot Staatsaanleg duur der is. Spr. hoopt dat het ontwerp met grooto meerderheid zal verworpen worden. De Minister van Waterstaat (de heer Bevers) herinnert aan de geschiede nis vau dit ontwerp en verklaart na nauw gezette studie tot de conclusie gekomen te zijn, dat hetgeen hier wordt voorgesteld de eenvoudigste en beste weg is. De minister begrijpt zich de beetrijding van den heer Regout ook niet. Allerminst staat vaflt, dat staatsaanleg duurder zal zijn. Wat het toe zicht aangaat, wijst de minister er op dat waterstaatswerken op deeelfde wijze als hier wordt voorgesteld, gemaakt worden en dat daarbij nimmer over gebrek aan toezicht is geklaagd. De minister 'blijft volhouden, dat- bij staatsaanleg vlugger wordt gewerkt. De minister hoopt dat de Kamer geen gevolg zal geven aan den wensch van den beer Regout en het ontwerp niet zal verwerpon De beer Ha velaar moet erkennen, dat ctaatcaanleg goed maar duur is. De zaak zal bespoedigd worden, zegt de minister, bij staatsaanleg. want zeer veel tijd gaat verloren met adviezen en wette lijke voorbereidingen. Otrteachelijk veel tijd gaat verloren met het wisselen van stukken, opmaken vau rapporten, conferenties, enz. enz maar datzelfde zal ook geschieden wan neer men den weg opgaat welke hier wordt voorgesteld. Men zal dan net zoo goed op nemingen moeten doen, rapporten maken en conferenties houden enz., en Spr. ont raadt dan ook de aanneming van dit ont werp op dezelfde gronden als de heer Re gout. Ilij acht het een eersten stap op een verkeerden weg. Spreker zal zich niet laten influenceeren door de bedreiging met- intrekking van liet' ontwerp HeerlenValkenburg. De Kamer staat t.' hoog voor dergelijke bedreogingeto. en laat zich niet dwingen. De Minister van Waterstaat betoogt dat er geen sprake is van aan te sturen op staatsexploitatie van spoorwegen, waarmui de min. zelf een tegenstander is. Hier werd', niet anders beoogd: dan terug to keeren op oen roods vroeger bewandelden weg. De min. blijft ontkennen, dat staats aanleg duurder is. De aannemers zullen geen cent duurder inschrijven, of zij aannemen van den Staat of van de Exploitatie-maat schappij De minister zet nogmaals uitvoerig uit een, dat de twee ontwerpon zich niet laten scheiden, waarna hot wetsontwerp verwor pen wordt met 30 tegen 13 stommen. 'Vóór stemden de hoeren van Heeokoren van Keil, Hovv, Breebaart, Merckelbacli, Welt, van Nierop, Kist, Staal, van Voorst tot Voorst, Loben Seis, I>ojee, Raaymakers, van Basten Batenburg. De Minister neemt daarna terug het wetsontwerp, houdende bekrachtiging van eene overeenkomst met do Expl. Maatschap pij betreffende aanleg en exploitatie van den spoorweg HeerlenValkenburg. Aangenomen worden daarna de wets ontwerpen Onteigening in de gemeente Rotterdam noodig voor den aanleg van een haven met handolsterreinen enz. Aanvulling en verhooging Hoofdstuk IX a rbeids verzeker i ng) der Staatsbegrooting Goedkeuring van een verdrag betreffen de de grensregeling Suriname-Brazilië. Wijziging invoerrecht op vleesch. Aanvulling en verhooging van het LEIe Hoofdstuk (kerk te Smyrna) der Staatsbe grooting 1908. Goedkeuring der verdragen betreffende het gebruik van witten phosphorus en den nachtarbeid voor vrouwen. Instelling eener Consignatiekas. B o t e r w e t. Aan de orde is de aanvulling en wijzi ging der Boterwet. De heer Van den Biosen heeft er bezwaar tegen, dat in de wet is blijven be staan het woord „waren", zoomede de naam „verkoopplaats", hetgeen aanleiding geeft tolt veel geharrewar. Geen hand of vinger kan je tegenwoordig meer uit steken zonder gevaar te loopen met den strafrechter in aanraking te komen. Zoo is het ook al weer met do quaestie van het verkoopen. Iemand kan herhaalde ma len gestraft worden door onattenties van z jii filiaalhouders. Dat is toch het summum van belachelijkheid, en dit had uit de wet moeten verdwijnen. Ook de uitdrukking „verpakt" kan Spr. niet bevallen. Hoe het stempel moet worden aangebracht staat odk al niet in de wet. De heer Michiels van Kessenich juicht het toe, dat men zooveel mogelijk de knoeierijen in den boterhandel tracht tegen te gaan en komt er tegen op, dat de heer •v. d Biesen het doet voorkomen alsof deze wet slechts uit plagerijen bestaat. De „botenmenschen" hébben om deze wet gevraagd om het vertrouwen in ons nationale product weer in eere te her stellen. Onze boters toch worden ver knoeid met verschillende vetten en dienten gevolge- van de buitenlandsche markten ge weerd. Aanvankelijk zeide de regeering tot de boterhandelaarshelp u zelf, maar ge lukkig zag zij later in, dat dit niet ging. Wettelijke hulp was noodig, en gelukkig, zij kwam er. Eigenaardig is het wel dat personen, die buiten de boter- en margarinefabricage staan en hier meepraten, terwijl de fabrikanten zelf zwijgen. De heer Van den Biesen. Ge behoeft mij niet aan te kijken. Ik ben geen boter- mensch. De heer Michiels van Kessenich vervolgende, betoogt verder dat deze wet niet werd opgedrongen, maar door de boter- haadelaars werd gevraagd. De heer Laan acht zich verplicht een kleine douche te brengen op de warme rede van den vorigen spreker. Ilij kan volstrekt niet toegeven, dat de Rijkscontrole het boterproduct heeft verbeterd. Met het aan brengen van het Rijksmerk is, Spr. heeft dit vroeger reeds betoogd, men een gevaar lijken weg opgegaan. Waar het publiek een goedkoop product èischt, daar is men ge neigd tot knoeien en daardoor kan het Rijk in oen moeielijk parket komen. Nu, sedert het laatste congres, gaat alles goed en is het botertje tot op den bodem, maar het kan anders worden en de mogelijkheid is niet uitgesloten, om het nu zoo gewaardeerde Rijksmerk ernstig te schaden. Het is gewaagd om door particuliere ge fabriceerde boter te dekken niet het Rijks wapen. Daarmede neemt de Staat een ^roote verantwoordelijkheid op zich. Dc Minister van Landbouw zal zich niet verdiepen in het juridische gedeel te van het debat over arresten van den Hoogen Raad enz. De bedenkingen van den heer Van der Biesen reeds in het voorioopig verslag aangegeven, zijn in de memorie be antwoord. Er is hier geen kwestie van plage rijen, or is om bescherming gevraagd en die wordt verleend. De goede kooplieden hebben tegen deze wet geen bezwaar wel dc knoeiers en geen wonder. Er was geen reden om wijzigingen in het ontwerp te brengen naar aanleiding van door den Hoogen Raad gewezen arresten. De ininutieuse bepa lingen der wet kunnen alleen lastig zijn voor de knoeiers. Met het aanbrengen vau het Rijksmerk is het daarmede beoogde doel reeds ten volle bereikt. In twijfelachtige ge vallen kan dadelijk worden nagegaan, van waar de twijfelachtige boter afkomstig s. Na re- en duplieken wordt de Boterwet aangenomen. Nog werden goedgekeurd het" wetsontwerp tot aanvulling van het 10e hoofdstuk der Staatsbegrooting 1908 de vaststelling van het slot der rekening van Curapao 1904 en do dading tusschen den Minister van Kolo niën en Hollandsche Hypotheekbank te Am sterdam. De vergadering wordt verdaagd tot na dere bijeenroeping, vermoedelijk tot 20 Juli. Berichten. De Staatscourant van 9 Juli 1908 be vat o. m. de volgende Kon. besluiten bei oemd tot gewoon hoogleeraar bij de facuteit der letteren en wijsbegeerte, om orderwijs te geven in de beginselen der ver- gelijkende Germaansche taalwetenschappen, in de oude talen en letterkunde der Ger maansche volkeren, in de Hoogduitscho taal en letterkunde aan dc Rijksuniversiteit te U'n-cht. dr. J. J. A. A. Frantzen, leeraar aan het stedelijk gymnasium en privaat- doci t in de Hoogduitse he taal aan de Ge meentelijk© Universiteit te Amsterdam; cenoemd tot leeraar aan de Rijks Hoo- gere Burgerschool te Zierikzee J. Bauwens en M. A. A. Steijns, beiden thans tijdelijk leeraar; benoemd voor het tijdvak 1 Sept. 1908 3 Augustus 1909 tot leeraar aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Zierikzee A. Ver- ha go, thans tijdelijk; op verzoek eervol ontslag verleend aan P de Haan, burgemeester van Weesp; op verzoek eervol ontslag verleend uit den militairen dienst aan den reserve tweede luitenant S. Trap van het tweede regiment vesting-artillerie; benoemd bi, het personeel van den ge- nee; kundigen dienst voor de landmacht voor vijf jaren tot reserve-officier van gezond heid 2e klasse K. M. Furstman, arts; bevorderd tot ingenieur bij de marine de adjunct-ingenieur A. van Driel; op verzoek eervol ontslagen met pensioen wegens lichaamsgebreken niet in- en door dv» dienst ontstaan de met verlof in Europa vertoevende officier van gezondheid 2e kl van het Indische leger dr. H. H. D. Mak; op verzoek eervol ontslag verleend aan dei' tweede., luitenant J. W. Stoutjensdijk vau het 10e regiment infanterie, welke mili tair is benoemd tot tweeden luitenant bij de cavalerie in het Nederl.-Indische leger; op verzoek eervol ontslag verleend met pensioen wegens lichaamsgebreken niet in en door den dienst ontstaan, aan den offi cier van gezondheid le klasse P. Tours van hei Indische leger, welke officier is gc- plnatst bij het valide gedeelte der koloniaje reserve te Nijmegen; op verzoek eervol ontheven van ziju be trekking van inspecteur bij het loodswezen in het 4e en 5e district te Rotterdam, de kapitein ter zee G. F. G. Gobius, welken miTtaar op diens verzoek eervol ontslag is verleend met pensien; opgedragen de betrekking van inspecteur bij het loodswezen in het 4e en 5e district te Rotterdam aan den kapitein-luitenant ter zee J. T. van Slooten, ouder eervolle ont heffing vin zijn betrekking van inspecteur bij Ik loodswezen te Harlingeu toegekend bij bevordering de eere-modaille der Oranje-Nassau-orde met de gekruiste zwaarden in zilver aan den schrijver-opper- wachtmeester-titulair J. J. van Eijk van hel le regiment veld-artillerie te Utrecht. vergunning verleend tot het aannemen der onderscheidingen aohter hunne namen vermeld, aan de "na te noemen personen: jhr. mr. P. J, F. M. van der Does de Wille- bois, Hr. Ms. buitengewoon gezant en gevol machtigd minister te Constantinopol, ridder le klasse dor orde van Osmanië van Turkije jhr. dr. C. G. W. F. van Vredenburüh, ge- zantschapsraad, commandeur der orde van Sint Sava van Servië; jhr. dr. J. M. van Haersma de With, gezant. schapsattadhé in algemeenen dienst, ridder 4e klasse der Kroonorde van Pruissen dr. R. M. R. Morettï, vice-consul der Neder landen te Zante, ridder der orde van den Ver losser van Griekenland W. J. van Neck, vice-consul van Groot-Britan- niö en Ierland, Denemarken en België, te Nïou- ivediep, ridder 4e klasse der Kroonorde van Pruissen S. A. Bakker, consulair agent van Duitsch- land, te IJmuiden, ridder 4e klasse der Kroon orde van Pruissen It. H. Sohröder, oud-consul honorair van Ja pan te Amsterdam, ridder 4o klasse der orde van den Heiligen Schat van Japan vergunning verleend tot het aannemen en het dragen der ordeteekenen van het Militaire Kruis der le klasse, hem door Z. M. den Koning dei- Belgen geschonken, aan den luit.-kolonel W. H. Piepers, van het le regt. huzaren benoemd voor den tijd van 5 jaren bij het per soneel van den geneesk. dienst der landmacht: tot reserve-officier van gezondh. der 2e klasse, de heer C. M. Furstner, arte; vergunning verleend tot het aannemen en dra gen van de ordeteekenen van de Koninklijke Kroonorde der 2e klasse, hom door Z. M. den Koning van Pruissen geschonken, en van rid der van de 3e klasse in de orde van den Leeuw en de Zon, hem door Z. M. den Shah van Per- zië geschonken, aan den adjudant van H. M. de Koningin, den majoor van den grooten staf J. W. P. van Hoogstraten vergunning verleend tot het aannemen en dra gen van de ordeteekenen van ridder van de 3e klasse der orde van den Rooden Adelaar, hem door Z. M. den Koning van Pruissen geschon ken, en van ridder van de 4e klasse in de orde van den Leeuw en de Zon. hem door Z. M. den Shah van Perzië geschonken, aan den ordon nans-officier van H."M. de Koningin, den eerste- luitenant 11. A. baron van Hardenbroek van Lockhorst, van den grooten staf; op zijn verzoek, met ingang van 15 Juli 1908, eervol ontslag verleend uls reohter-plaatsvervan- ger in do arrond.-rechtbank te Breda, aan mr. H. R. van Maasdijk, onder dankbetuiging voor do als zoodanig bewezen diensten. Gisteren arriveerde ten paleize de commandant van het 15e regiment huzaren uit Duitschland, waarvan de Koningin chef is. Z.Ed-Gestr. wordt vergezeld van den minister van buitenlandsche zaken. Aan het diner dat de minister van koloniën Dinsdag avond den Sultan van As sahan aanbood, in het kleine zaaltje van het Kurhaus, zaten met dezen o. a. de beide oud-gouverneurs-generaal van Ne<d.-Indië jhr. A. W. van der \Yijck en W. Roosen boom,, de oud-minister van financiënmr. Tli. A. de Meester, de oud-minister van ko loniën W. C. Cremer, de secretaris-generaal van het departement van Koloniën, mr. A. E. Elias, en de administrateur bij het de partement van koloniën, de heer J. Th. Viéhoff. en voorts de aan den sultan toe gevoegde hooge administratieve Indische ambtenaren. Na afloop van het gastmaal hoorde het gezelschap onder de verandah der Kurzaal een deel van het concert van het Philhar- monisch orkest aan. De audiënties van de ministers van gen niet plaats hebben. Hoofdinspecteur van den ar bei d. Door de Tweede Kamer is, ge lijk men weet, een wetsontwerp aangeno men, waarbij geldon worden toegestaan tot liet aanstellen van een hoofdinspecteur van den Arbeid. Naar wij vernemen, zegt het „Centrum" zal, wanneer ook de Eerste Kamer het wets ontwerp heeft goedgekeurd, voor die func tie worden benoemd de heer IJssélstein, hoofdambtenaar van het Woningtoezicht en Bouw politie te Rotterdam. De heer van iJsselstein is te Rotterdam adjunct-directeur der gemeentewerken. Het kiescollege 's Graveuhage der Ne- derlandscho Handelmaatschappij heeft her kozen als commissaris jhr. D. de Graeff en als plaatsvervangend commissaris den heer II. J. Hofstede. D r. E. L a u r i 11 a r d. Do dag van Maandag was onverwacht kalm en de zieke meer bij kennis. Ook gisterenmorgen was d toestand dezelfde. Mevrouw Laurillard ontving een harte lijk belangstellend telegram van H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik. Het hoofdcomité van het Nederland- sohe Roode Kruis heeft aan de plaatselijke comité's en correspondenten mededeeling gedaan van liet overlijden van den voorzit ter, K. J. G. baron van Hardenbroek van Bergambacht, en een rondschrijven waarin het vele uitnemende, dat de thans ontsla pene voor het Roode Kruis heeft verricht, uitvoerig wordt uiteengezet. Getuigd wordt ten slotte, dat de naam van den overleden voorzitter, wiens heen gaan terecht verdient genoemd te worden een groot verlies voor de vereeniging, in de geschiedenis van het Nederlandse!)e Roode Kruis zal blijven voortleven als van een zijner trouwste leiders, wiens geheel© leven is opgegaan in den dienst voor Kó ningin en Vaderland. Maatach. voor Geneeskunde. In d© ochtendvergadering van gisteren van de Maatsch. v. Geneeskunde werd de discussie over de quaestie-Arnhem voortge zet en voov beide partijen bevredigend op gelost. Be-sloten werd de getroffen over eenkomst met de Rijlksverzekeringbank te bestendigen. Een voorsbei van de afdoeling Alkmaar om de vrijwillige bijdrage in het ondersteuningsfonds in een vaste te veran deren werd met 105 tegen 9 stemmen ver worpen. Als bestuursleden der Maatschappij wer den gekozen de heeren Cohen uit Utrecht, W. Rensen uit Arnhem en van Dam uit den Haag. Een voorstel van Amsterdam om een blijvende rechtsgeleerd-geneeskun dige aan de Maatschappij te benoemen werd met een amendement van het- hoofd bestuur om daarachter te voegen „of een vasten juridischen raadsman aan te stellen" aangenomen. Eveneens werd aangenomen een voorstel-Grciiingen (dat een betere re dactie van het hoofdbestuur overnam) om een commissie te benoemen ten einde te onderzoeken welke maatregelen kunnen genomen worden tot bestrijding van syphi lis en gonorrlioe en daarover te rapportee- ren met vrijheid aan de commissie om to beoordeelen of het gewenscht en mogelijk is gegevens le verzamelen omtrent de ver breiding dier ziekten en den omvang van liet kwaad dat zij in sociaal opeieht stich ten. "Omtrent oen voorstel Walcheren om een commissie te laten overwegen en rap porteeren of het tegen geldelijke vergoeding overddragen van een geneeskundige prak tijk uit zedelijk oogpunt geoorloofd is werd met 68 tegen 43 stommen besloten over te gaan tot de orde van derf dag. Zutfen had voorgesteld het hoofdbestuur te mach tigen te trachten de jaarlijksche herhaling van de eedsaflegging voor den doodschouw afgeschaft te krijgen, doch het hoofdbe stuur meende dat de wetten zóóveel wijzi gingen behoeven dat het niet gewenscht is dat pint afzonderlijk te behandelen. Do vergadering vereeriigde zich daarmede. De ramiugsposten voor de begrooting werden goedgekeurd, de aftredende leden in die commune voor het ondersteuningsfonds en de centrale commissie herbenoemd. De jaarlijksche bijdra,ge der afdeelingen in de algemeen© kas werd bepaald op f 7. Ten aanzien van de keuze voor de jaar vergadering in 1905 werd besloten samen te komen in e,n der districten van de pro vincie Friesland. Daarna werd de vergadering met de ge bruikelijke dankbetuigingen gesloten. Concours Hippique op Zorgvliet. De Vereeniging tot bevordering van de paardenfokkerij zag gisteren, derde dag van haar concours hippique den minister van Landbouw, den heer Talma op de voor de autoriteiten bestemde tribune. Z.Exc. bleef slechts korten tijd de in den ring voorge- biachte handels- en tuigpaardeu :ien en moest toen wegens ambtsbezigheden heen gaan, maar nam zich voor dit belangrijke onderdeel van den landbouw, dat hier te aanschouwen wordt gegeven, nogmaals te komen zien. Bij den aanvang van de wedstrijden had hot bestuur bericht ontvangen, dat de sultan van Assahan hel, plan had in den namiddag dc wedstrijden bij te wonen en mede werd het comité gisteren verrast met het bericht, dat Z. K. H. Prins Hendrik a.s. Vrijdag op het concours te verwachten is. De keuring van de dekhengsten was heden het belangrijkste gedeelte van den voormid dag. Wat al forsch exemplaren van die soort viervoeters werden al stappende, dravende of galoppeerende in den ring geleid. De uitslagen der jury-beoordeeling waren Concours handelspaardenle prijs M. Segeren, uit Rotterdam, 4!e prijs stal Door- werth, 3e prijs M. Segeren, voornoemd, 4e prils Heuff Cellendonk, uit Avezaath. Eervol vermeld: mr. II. Visser, Den Haag; Heuff Cellendonk, voornoemd, J. E. Dijk uit Zwolle; stal Doorwerth; wed. J. Maaskant, uit Haarlemmermeer; A. Mulder, Den Haag, voor twee nummers. De taan de hand voorgebrachte rossen waren tuiwpaard. n. in Nederland geboren tusschen 1902 on 190""©fokt, dus jonge beesten met een hoogte metende tusschen l .55 en 1.60 M. Tweede serie handolspaarden le prijs met Challenge Cup, aangeboden door jhr. L. A. van Loon te Doorn, voor den winner C. J. Costormans, te Beuningen, roet Jong.e Ilerxcs 2e prijs stal Doorwerth 3e prijs Dres9oerschool te Groningen; 4e prijs sta' Doorwerth, M. Segeren, Gebr. Be- ke~, te Brummeu. Eervol vermeld: Heuff Cellendonk, twee malen; J. E. Dijk, Zwolle; M. Segeren, RotterdamW. Beker, DrummenGebr. Beker, Brum men. Dekhengsten: A. Zwaar wagenslag, le prijs H. A. Pauwen, lo West-Pannerden 2e prijs Erdkamp en Budding t - Eist; 3e prijs Ilengstcn-associatie te Doerburg. Eervol vermeld: Jutting. B. Edel Wagenslag (Middelzwaar of licht) le prijs H. A. Pauwen te West-Pan norden. Er waren slechts 2 opgekomen en de 2e prijs werd toegekend Gedekte meniënle prijs C. J. Coster- m a us, te Beuningen; 2c prijs J. Ritsema, te Een rum; 3e prijs J. Th. Pos te Warfliui- zen 4e prijs D. C. Harrelman, te Zoelen. Eervol vermeld: D. W. C. Meyer te Noordwolde, T. Hanedoes tc Haarlemmer meer; D. C. Hasselma nte Zoelen met paard M artinia. liet concours werd 's namiddags om 2 uur voortgezet met het kampioenschap eenspan nen, voor paarden in Nederland geboren. 32 deelnemers verschenen in den ring. Nauwelijks echter waren allen binnenge- rodm, of het eenspan van D. C. W. Meijer sloeg op hol en den ring uit, waar het da delijk in een bosclije terecht kwam en zoo doende tot staan gebracht werd. Het had echter in zijn vaart eenige wagentjes van andere deelnemers beschadigd. Alles bracht natuurlijk eenige consternatie te weeg, doch er kwamen geen ongelukken voor. Om half 3, terwijl de een-spannen, nog druk wed ijverden, verscheen de Sultan van Assahan met gevolg op 't terrein. Hij werd door den v.wzitter kolonel K. D. Punt ontvangen en naar zijn plaats in de .gereserveerde loge geleid le prijs Hengsten Associatie, Doesburg, mef Jack; 2e prijs Gebr. v. d. Haar, Zeist, niet Emma3e prijs Wed. G. J. Kuijs en Zn., Den Haag, met N. N.verder 3e en 4e prrzen C. Mooijman, Den Bosch, met Ro land Heuff Callendonk, Avezaath, met N N.stal Doorwerth, Doorwerth, met N NEervolle vermeldingenmr. H. Vis- see. Den Haag, met Oranje Blanje; C. J. Costermans, Beuningen, met EVraga; de Diesseerschool uit Groningen met Thea en H. A. Pauwen uit West-Pannnerden, met Domino. Voor den winner van den eersten prijs was door H. M. de Koningin een grutte zilveren medaille uitgeloofd. XXI. Concours tweespannen, toebehooren de aan handelaren, landbouwers en dresseer- scholen. Wederom viel er in 't begin een klein incident voor. Het tweespan uit den stal Doorwerth ging er van door; zij werden echter spoedig in bedwang gehouden, doch moeeten den ring verlaten, daar het lemoen geheel vernield was. Eenige oogenblikken later verschenen zij echter weder, onder luid appiaus van het publiek, voor eeu andere phaeton in de baan. le prijs J. M. Washington uit Scheve- n in gen. met N. N. en N. N.2e prijs D. S. Carr uit Wembley 3e prijs M. Segeren uio Rotterdam, met N. N. en N. N.4e prijs Cornelder en Lucassen uit Nijmegen, mei John en Bos; tweede 4e prijs firma G. M. v. d. Kuijlen uit Den Haag, met N. N en N. N. Voorts kreeg de lieer A. Mulder uit Den Haag twee eervolle vermel dingen De prijzen waren uitgeloofd door verschillende hotelhouders en winkelhouders in Den Haag en Scheveningen. In den loop van den namiddag was de directeur-generaal van Landbouw, de heer Lovink, onder de toeschouwers van het paardenfeest XXII. Concours Eenspannen Poneye, toe- behoorend© aam particulieren, wier hoofdbe drijf niet landbouwer is. le William Toster uit Moseley met Mel- vallev's Perfect Wonder; 2e mrs. A. Hed- dérsley uit Oxford met Lord Ruby3e M. J. Baron vau Pal landt uit Arnhem met Moordale Gem.de resp. koetsiers bekwa men tevens f 10, f 5 en f 2.50. XXIII. Oouoours Eenspannen Poneys, toe- behooremde aan handelaren, landbouwers en. dnesseemoholen Door den heer Walter Lloyd Moon'bill, Cuckfield tusschen (Engeland) was de öhallainge Cup uitgeloofd voor den besten poney in deze en de voorgaande klasse. le Th. Marbnoye uit Brussel met Holly King; 2e Th. Martroye uit Brussel met Artist; 3e D. I. Carr. uit Wembley met N. N. Eervolle vermeldingenHeuff Cellen donk mt Avezaath met N. N., W. Beker uit Brumimen met N NJ. M. Washing ton uit Scheveningen met N. N. De uitgeloofde beker wend behaald door Louis W. Winans uit Have met Tissing- fcon Kit Cat. XXIV. Kaimpioensdhap Tweespannen voor in Nederland geboren paarden, waaronder ook hengsten, le Gebrs. v. d. Haar uit Zeist met Flora en Mary2e T. Sohwiep uit Driebergen met Darling en Mary; 3e gebr. v. d. Haiar uit Zeist met Emma en Clara. De drie 4e prijpen werden behaald dloor de firma G. M. v. d. Kuylen alhier met N. N en N Nstal Doorwerth met N N en N N en Heuff Oellendbuik uit Avezaath met N N en N N. Eervolle vermeldingen Gebr. Beker uit Brummen .met N N en N NA. Mulder alhier met N N en N N. XXV. Concours Tweespannen, toebeho©- rendo aan particulieren, wier hoofdbedrijf niet landbouwer is. Voor den winnner is door H. M. dé Koningin ©en groote zilveren medaille aangeboden, le mevr. Hartley Bait, London met Hopwood Sjparfk en Hop wood Horace; 2e Miss E- S. Rosa uit Bceohlield) met Grand Vulcan en Grand Vandal3e Willi, von Gaffron Berlijn met Prince Vich en Reception XXVT. Zorgvliet Springconcours Handi cap Springpaarden. Gereden dbor officieren en heerrijders. Spri noon cours voor alle paar den, behalve den len prijswinner van het Groot Springconcours. Challenge Cup, aangeboden door de firma S. Alberge en Zn., Den Haag, voor den winner. Winners 1907 de heerenPhilippot en Mattkuri, te Brussel, met Pion Pion. 1, Philippot en Matbhuri, uit Brussel, met M'on Réveiend; 2e A. Loewenstein, uit Brussel, met Pouffe; 3e P. v. d. Velde, j Brussel, met Caiviar; 4e Philipot en Mat- thuri met Matador. Meerdere prijzen werden behaald door J. P. Leeuwenburg, Delft, met Bles; luit. Co- blijn, uit Venlo, met Horrido, terwijl G. v. d. Poele, uit Brussel, .met Patrician een eervolle vermelding verwierf.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 2