BINNENLAND. van Paraguay officieel erkend. De Anierikaanaohe gezant te Asuncion heeft aan zijn regeering gemeld, dat het gezantschap van Argentinië, waarin een honderd aanhangers der vorige regeering de wijk bebben genomen, scherp bewaakt wordt en Argentinië gedreigd hoeft, tot be scherming van zijn gezantschap troepen te zullen landen. Do gezant gelooft echter niet, dat. het tot «en uiterste zal komen. De diplomatieke vertegenwoordigers van Engeland. Frankrijk. Duitachland, Italië en de Vereen igde Staten hebben Woens dag den minister van buitenlandsohe za ken van de nieuwe regeering een bezoek, gebracht. Australië. louden, 13 Juli. De Chronicle be richt uit Melbourne van 12 dezeT, dat het mogelijk, is, dat er ernstige moeielijkheden zullen ontstaan uit het stroopen van Ne- derlandache sohepetn op het Ebperancerif ter hoogte van Wast-Australië. De eerste minis ter van den Australischen bond ia er niet zeker van of hot toezicht, dat do Australi sche regeenng uitoefent op de parelvisscherij in zee, zich tot dit rif uitstrekt, en heeft het departement van koloniën gevraagd hem hierover van raad te dienen. Allerlei. vDe New-YorkParijs-raid nadert nu haar eind. De Duitsche Protos "-auto heeft als eerste de grens van Europeesch Rusland bereikt. Volgens de laatste berichten be vindt de Protos" zich te Isheljabinsk, zui delijk van Jekaterinenburg, vanwaar hij on geveer binnen 14 dagen te Berlijn kan aan komen. Over de Amerikaansche „Thomas" is wei nig nieuws, naar verluidt is zij twee dagen ten achter bij de Duitsche. Men moet echter rekening houden met het feit., dat de Thomas" op de eerste etappe, New-YorkSan Francisco een voor sprong had van ongeveer zeven dagen. Bij Wladiwoetok vertrokken beide auto's op nieuw. Wanneer de Protos" dus als num mer één te Pariis aan wil komen, moet de voorsprong nog beduidend vergroot worden, daar de zeven dagen van den Amerikaan meegerekend zullen worden. De Italiaansche „Züst", die in Amerika ook een grooten voorsprong had, is nu in de omstreken van het Baikal-moer en zal voor het eindresultaat van den raid even eens nog in aanmerking komen. vVrijdag is Renard door den heer Alba- nel ondervraagd, iji tegenwoordigheid van zijn advocaat. Ook Raingo, de neef van M. Romy, was opgeroepen. De confrontatie tus- schen deze twee heeft niet. opgeleverd wat men verwacht had. Raingo heeft aan den heer Albanel veiiklaard, dat. Renard hem hoe genaamd niet van de misdaad heeft gespro ken op eene voor hem compromitteerende wijze. Renard ontkent met nadruk, de woor den te hebben uitgesproken welke men hem daags na de misdaad in den mond legde ,,Nu zal M. Romy ons niet meeT scheiden." vEen ijselijke geschiedenis herin nerend aan een verhaal van Edgar Allen Poe heeft zich te Parijs afgespeeld. Een vrouw was plotseling lam geworden. Haar man was daarover zóó bedroefd, dat hij zich van het leven beroofd heeft Hij hing zich op in de kamer waar de Lamme vrouw zat, vlak tegenover haar stoel, zoodat zij getuige van zijn doodstrijd was, zonder er iets aan te kunnen doen. Kiel, 11 Juli. Bij do manoeuvres in de A lissen föhnde is de kleine kruiser Lübeok heden morgen tegen den Nederlandse hen schoener Skandinavië aangevaren. De Behoe der is met zware averij do werf binnenge sleept. Eon man van de bemanning van den schoener ia verdronken. vDuikers hebben het ingestorte deel der brug te Keulen onderzocht en vastge steld, dat het niet op den bodem van den Rijn ligt, maar op een meter hoogte aan het staande deel der brug vasthangt, zoodat er gevaar bestaat dat ook dit deel nog kan worden naar de diepte"gerukt. Lijken hoeft men niet gevonden. Het eerste onderzoek heeft nog de oor zaak der instorting niet doen kennen. De brug schijnt sterk gebouwd te zijn geweest. De houten stellingen, die den bouw onder steunden, insgelijks. Of er bij de berekenin gen voor den bouw der brug fouten zijn be gaan, valt nu nog niet te zeggen, maar wordt zorgvuldig onderzocht. Dinsdag aanstaande, nadat de door liet gerecht aangestelde deskundigen de plaats der ramp zullen hebben bezichtigd, zal men met. de opruimingswerken beginnen. De keizer heeft, een telegram gezonden, om te verzoeken zijne deelneming uit te drukken aan de bloedverwanten 'er lacht- offers en aan de gekwetsten. Van de ver dronkenen waren er vier getrouwd Praag, 11 Juli. Op het bloemenfeest, dat heden hier gegeven werd, zijn verschei- dono voor rijtuigen gespannen paarden te midden van eene groote menigte op hol ge- slagou. Eene vrouw werd op slag gedood; 16 personen werden ernstig gewond, van wie eenigen in doodsgevaar verkeeren. vDe 'hitte te New-York moet verbalend groot zijn. Een dezer dagen telde men 23 dooden, en 300 personen wenden naar de versdhiilende hospitalen gdbracht; ook deden zich weer verschillende gevallen van krank zinnigheid voor. Do bevolking slaapt., vOorail in de ammere wijken, op straat en op de dalken. Aan de Staatscourant van heden ont- leenen wij de volgendie Kon. besluiten: op verzoek eervol ontslagen J. Oaeter als leeraar aan 's Rijles Hoogere Burgerschool te Tilburg; benoemd tot raadsheer aan het gerechts hof te 's Gravenhage mr. J. T. van der Lek te Oleroq. rechter aldaar tot ridder in de Oranje-Nassau-Orde mej. M- H- F. Wiefkap (Mère Madcdeine) superieure van liet kleine klooster der Ur- zu line-zusters to Weltevreden op non-activiteit gesteld wegens tijdelijke ongesteldheid do ecirfe luitenant mr. J. de Ruijtcr van bet 10e regiment infanterie. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins maakten Zaterdagmiddag een rijtoer naar Uddel en bezochten aldaar weder de Hunenschans, waarbij prof. Holwerda, die aldaar in 's Prinsen jadhthuis ,,'t Hof' logeert, weder inlichtingen verstrekte. Gisterenmorgen woonde bet Kon. Echtpaar de godsdienstoefening bij in het gebouw van het Lutli. Genootschap. De voorganger ds. C. A. Evelet, LutJh. pred. te Amsterdam, had tot tekst geko zen Openbaring 21 5a. Gezongen werden de liederen o 1 133 1 en 2; 266 4 en 5 en 271 6. Voor gisteren waren ten Hove aan tafel enkele autoriteiten uit Apeldoorn en omgeving genoodigd, doch wegens den hof rouw is de invitatie ingetrokken. Graaf Du Monceau, chef van het Mi litaire Huis van H. M. de Koningin, is voor enkele dagen de gast van H. M. de Koningin-Moeder ten paleize Soestdijk. *-H. M. de Koningin-Moeder za4 zich bij de b-grafenis van de Hertogin Johann Albrecht van Mecklenburg laten vertegen- woordolgen 'door dJen kamerheer jhr. mr. Sohimaneipen ninek Tengevolge van het. overlijden van de Hertogin Johann Albrecht van Mecklen burg, geboren Prinses van Saiksen-Wedmar- Eisenadh, zal die matinee te Het Loo, die op 21 Juli was bepaald, niet plaats bebben. H. M de Koningin heeft twee oud- Nederlandsche marsohen aan de Kon. Mil, Ka,pel van het regiment grenadiers en ja gers ten geschenke gegeven Zij zijn uit den tijd van 17411748. No. 1 is oen grena- diers-marsch Oranje-Friesland", no. 2 marsoh „Oranje-Gelderland." Ndet minder dan 21 zangvereenigin- gen te 's Gravenhage hebben zioh aangemeld voor de deelneming aan de aulbade ter eore van de Koningin-Moeder op haar vijftig sten verjaardag, en waarvoor Van 't Kruys de cantate heeft gecomponeerd In het Hotel des Indes is gisteren aangekomen de heer Rodriguez Alves, voor malig president van de republiek te Bra zilië. Hij komt uit Duitsohland, waar de ex- president o. a. is ontvangen door den Duit- Bchen Keizer. Inlichtingen over Argen tinië. D© heer G. A. Gulden, vertegen woordiger van het Alg. Ned. Verbond, te Rosario de Santa Fé, is Donderdag 16 Juli, des namiddags van 2 tot 5 uur op het kan toor Wijnstraat 81 te Dordrecht, te spieken voor leden van het A. N. V., die inlichtin gen verlangen over Argentinië (Zuid-Ame- rika). J. van Alphen. Naar men aan „De Roti." meldt, komt in don toestand vam het lid der Tweede Kamer, den heer J. van AJphen nog geen verandering. ZEd. lijdt veel aan pijnen in het achterhoofd en dien nek, terwijl doze pijnen een algemeene zwakte veroorzaken. De spraak wordlt zeer onduidelijk. Vooral de nachten zijin veelal zeer onrustig. Volgens medische verklaring is de ziekte niet direct gevaarlijk, indien de pijnen maar niet te lang aanhouden, dat ze de krachten geheel 9loopen. De laatste jaren, vooral 's winters, was de heer Van Alphen veel behept met rheu matic be zenuwpijnen. Ook den laatsten, winter moest hij gedurig zijn kamer hou den. In den loop van deze maand is het voorstel van B. en W. te 's Gravenhage te verwachten tot invoering van een gemeente lij ite inkomstenbelasting. Concours Hippiquo op Zorgvliet. (Zesde dag.) De Zaterdagochtend van het tot dusveore zoo uitmuntend geslaagde hippische feest was, evenals vorige jaren, bestemd voor het maken van een jachtrit naar Scheven i negen en Duindaejt. Ten half tien verzamelde zioh hiertoe op het terrein van de Sport-meeting een uitgelezen gezelschap diames en hoerenHet aantal deelnemers was nog grooter dan ten vorige jare. De stoet met kolonel Punt aan het hoofd bestemd uit niet minder dan ruim honderd ruiters, onder wie veile officiearen o.a. ook die van het Belgische en Zweed1- sche leger. Met de huzaren muziek voorop brok de stoet in matig tempo naar Duindigt, waar op de renbaan een eind'loop plaats had voor volbloed- en voor niet-volbloed paarden De uitslag hiervan was als volgt: Volbloedpaarden: le prijs luitenant van Oudendijk Pie- teraen met „Venta"2e pr. jhr. J. Boreel met „Glanswilly" 3e pr. luitenant de Vil- leneuve miet „Concort." N iet-vol b 1 oed-p aard e n. le pr. luitenant Quarles van Ufford met Tom Tuckler2e pr. F. Horstman, Rot terdam 3e pr. Jack Washington, Scheve- ningen Van „Duindigt" <riivg het gezelschap naar Scheveningon, waar in het Palace-café ge lyncht werd. Het middag-program opende ten 2 uur* met een wedstrijd om het "kampioenschap voor tweespan Hackney's, ingeschreven in hot Hackney Studbook of afstammende van oen daarin ingeschreven vader. Th. Martroye, van Brussel, won het kam pioenschap met „Pole Chain" en „the On'y Way"; 2e prijs mevr. Hartley Batt an Londen met „Hopwood Spark" en „Hop- wood Horace" 3e prijs Miss E. S. Ross van Boeclifield mot „Grand Vizir" en Rowton Vitallo" 4e prijs D. S. Carr, to Wembley. Bij het concours éénspannen, dat daarop volgde, werd meer in het bijzonder op snel heid en actie gelet. Het gebruik van sulkeys was niet geoorloofd. Van de vijf mededin gers werd de eerste prijs behaald door: „Blue Bell" van Shanks, te Coatbridge, Scotland; tweede prijs „Alert" van Louis W. Winans, te Hove; derde prijzen: „Lord Ruby" van mrs. A. Heddersley, te Oxford; en ..Cadogan Phoenix" van F. H. Schutter, te 's Gravenhage. Eervolle vermelding „Magnolia" van W. A. Ockhorst, te 's Gravenhage. Het concours éénspannen, toebehoorende aan binnenlandsche handelaren, landbou wers en dreeseerscholen, bracht 17 deelne mers in den ring. le prijs Gebrs Riemer, Arnhem; 2e prijs stal Doorwertli, Doorwerth3e prijs J. M. Washington, Scheveningen 4e prijzende zelfde en Heuff Cellendonk, Avezaath; eer volle vermeldingen: G. C. A. van Gils, Den Haag; C. Mooijmau, Den Bosch; Heuff Cellendonk (2); firma W. G. v. d. Kuijlen, Den Haag (2) en A. Mulder, 's Gravenhage. Het was buitengewoon levendig gisteren - ochtend op den strandmuur en de duinen in de nabijheid daarvan, in afwachting van den ruiterstoet van dames en heeren van het concours hippique, die van de zijde van Wassenaar van den Schnitzel-jacht in het Palace café verwacht werden, waarin als alle jaren het rui tergezel schap werd ontvan gen door de Exploitatie-maatschappij Sche veningen, welke vertegenwoordigd was door den secretaris van den Raad van Beheer mr E. Polis, die do honneurs waarnam. Door den kolonel Punt werden met e-enige hartelijke woorden tot de winners de prijzen uitgereikt, waarna de eerewijn rondging, ter wijl buiten de militaire muziek zich liet hoe ren De ruiterschaar was ditmaal zeer talrijk. Een der dames, die als ruiter te paard reed, trok zeer de aandacht. Ook waren er dit maal veel huzaren- en artillerie-officieren en vielen* ook de Belgische ruiterij-officieren op in hunne groene atilla met wijde roode pof broeken Aan het eind van den strandmuur opge wacht door de kapel van het 3e regiment huzaren, keerde het gezelschap, ook dit jaar vergezeld door een grooten gelen Engelschen reiswagen, voorafgegaan door de muziek naar den Haag terug. Een der mooiste nummers van den dag was het Concours eenspannen, van alle tail les. Twaalf paarden, waaronder de beste welke de sportmeeting biedt, werden over gebracht, om door de op de tribune aan wezige dames geschouwd te worden, wie zich wel het meeet den door eenige dames aan geboden eereprijs waardig toonde. De jury bleef hier onzijdig. Voor dit num mer was nl. door de Concours-commissie het dames-kiesrecht in praktijk gebracht. Aan de dames werden op de tri bune stembiljetten uitgereikt. De deel nemer, die de meeste stemmen op zich ver een igde, werd alzoo winner. Met het oog op de veelomvattende taak van het „stem bureau" werd de mededeel ing van den uit slag van dezen „politieklooaen stembus strijd" tot later in den middag verschoven. Inmiddels ruimden daarom bovenbedoelde eenspannen het veld voor de rijpaarden, welke deelnamen aan het concours voor het schoonste volbloed rijpaard. De uitslag was: le prijs Th. Martroye, Brussel, met N. N.; 2e prijs Philippot Ma- thieu, Brussel, met „Loch Lomond H; 3e prijzen hiit. Coblijn, Venlo, met „Angela" en kolonel Punt met „Malaita"4e prijs luitenant F. K. Everwijn, Den Haag, met „Rosegrove"5e prijls luitenant H. B. Oudendijk Pieterse, Ede, met „Pretty Girl". Voorts werden nog. eenige eervolle ver meldingen toegekend. Het weder hield zich gisteren bijzonder goed. De toeschouwers waren dan ook in flinke getale opgekomen. Op de tribunes hadden weder tal van burgerlijke en mili tair j autoriteiten, onder wie o. a. de bur gemeester, met hunne dames plaats geno me.. Middelerwijl was het dames-stembureau voor het concours eenspannen voornoemd met zijn taak gereed gekomen, 't Bleek dat de dames een flink gebruik van haar stem recht hadden gemaakt. Een kleine duizend stemmen waren uitgebracht. Als eerste prijswinner werd verkozen met 365 stemmen „Gallant", van M. J. baron van Pallandt te Arnhem als tweede prijs winner „Grand Vulcan", -van miss E. S. Ross te Beechfield, met 216 stemmen en als derde prijswinner „Pole Chain" van Th. Martroye van Brussel, met 174 stemmen. Het ooncours eenspannen, toebehoorende aan handelaars, landbouwers of dresseer- echolen had den volgenden uitslag; le prijs G. v. d. Poele, Brussel; 2e pr. D. S. Garr, Wembley; 3e pr. J. M. Was hington, Scheveningen4e pr. Th. Mar troye, Brussel. Eervolle vermeldingenStal Doorwerth, Doorwerth (2); D. S. Carr en W. K. H. Eversen en Co., den Haag. Bij het hierna jgehoudten concours om het kampioenschap voor rijpaarden, ?-an welk nummer tot deelname verplicht waren alle le e.i 2e prijswinners in de verschil lende de vorige wéék gehouden kampen voor rijjpaarden, (werd die door dien kampioen uitgeloofde Challenge Cup, behaald dooa* Bugle March" van W. Winans, van Puck- ley. Philippot en Matthicic verkregen de reserve zilveren medaille. De wedstrijden werden besloten met een springconcours voor jachtpaarden, gereden door officieren en heerrijldlers. Niet minder dan 65 deelnemers stonden ingeechreven Het parcours bestond uit allerlei hinder nissen, welke op de jacht kunnen voorko men. Zoo moesten de ruiters afstijgen, een hek openen, en weer sluiten, dan opstijgen en brug passoerren, over slboten en heg gen springen enz. Bovendien werd op tijd geredón De uitslag was als volgt: le prijs Philippot en MaJthieu te Brus sel met All. Right. 2e prijs dezelfde met Mon Ré verend 3c pr. Lt. du Roy de Rlicquy, Brussel met. Rebecca de 4e, 5e en de twee 6e prijzen werden gedeeld door lt. Daufresne de la Chevalle- rie, Brugg* met Schy en Timpor Topper en Ed. Herkens, Merselin met Benjo en P. v. d. Velde, Brussel met Vendetta. Extra prijzen behaalden de volgende acht ruiters, die zonder fout het parcours afleg den Lt. van Gellicum, den Haag met Kiribi. Lt. H. Mathon, Amersfoort met Held. Lt. G. Parmentier, Tirlomont met Omer. Lt. R. Wilson, Amersfoort met De Hengst.. A. Locwenshein, Birussel, met Reveuir, Pouffe en All. Fours eh It. R. Wilson, Amersfoort met de Ballon. Eerst ten kwart over zeven, toen de tri bunes zoo sped als verlaten waren, was het concours geëindig 'f hiermede het record slaande wat tijd van eindigen betrof. Vertrek der Nederl. tur ners naarLonden. Velen waren Zater dagmiddag naar 't. Centraalstation gekomen te Amsterdam, vanwaar te 1.15 G. T. de Nederlandse lie turners, die aan de Olym pische spelen te Londen gaan deelnemen, naar Rotterdam vertrokken, alwaar zij zich te half vier inscheepten op de „Bata-vier". In de tweede klasse wachtkamer op het eerste perron, was de réunio 'voor liet ver trek bepaald. Daar kwamen, behalve de in het officieele N. G V. kostuum gekleede deelnemers, vele vrienden en bekenden bij een. De heer M. Brander, vice-voorzitter van den Amsterdamschen Turnbond, voerde het woord en sprak den Nederlandschen gym- nastiekvertegenwoordigers woorden van aan moediging toe, hen daarbij veel succes wen- scliend op dit internationaal tournooi. De heer J. C. Gockel. voorzitter van len A. T. B., die met den heer J. de Boer als leiders van dezen toer optreden, gaf de verzekering, dat allen zullen kampen, met de overtuiging, dat het hier een nationaal belang geldt. Leve het N. G. V., waren zijn slotwoorden, waarmee de honderden aan wezigen instemden. Nadat de deelnemers nog gekiekt waren, werd weldra het sein tot vertrek gegeven. Met krachtige hoera's werd van de vertrek- kenden afscheid genomen. Om 8.48 Zaterdagavond vertrokken, do zwemmers en athleten. De worstelaars gaan Zaterdag a.s., de roeiers en schermers Vrijdag 17 Juli. De Zeeland. Men schrijft uit Vlis- singen aan de „Nlieuwe Ot.": De maatschappij Zeeland is er steeds op uit al die verbeteringen in te voeren welke in het belang van ihoi reizend publiek kun nen geacht worden. De draadlooze telegrafie, waarmede alle schepen zijn uigerust, heeft reeds meermalen goede diensten bewezen. De onderwaterkloksignalen hebben bij mist het binnen loopen in de haven vergemakkelijkt en thans zullen de drie nadhtmailbooten, de „Koningin Wilhelmana", ..Koningin-Regen tes" en „Prins Hendrik", van electrische zoeklichten worden voorzien. Dat ook déze •lichtbundels, indien dit noodig mocht rijn, op het donkere water geworpen van veel nut kunnen zijn behoeft niet nader te worden aangetoond. De „Berlin"-ramp. Men meldt uit Hook van Holland Uit Liverpool werd door kapitein Pa-r- keson, een der geredden van de „Berlin", aan kapitein Jansen van de stoomreddings- boot „President van Heel" een prachtig Ja- pansch album, met portret van den gever, gezonden De hoofdcursus te Kampen. De burgemeester van Kampen heeft deze week een circulaire gezonden aan nering doenden in die gemeente, waarin gewezen wordt op het zeer groote daar bestaande euvel, dat sommige leerlingen van den hoofdcursus schulden maken, dikwijils tot een zeer aanzienlijk bedrag, tengevolge van het aan lien verleenen van krediet door ne ringdoenden, een euvel, dat zoodanige af metingen heeft aangenomen, dat de bevoeg de autoriteit zich daarmede heeft bemoeid en daaromtrent strenge voorschriften heeft uitgevaardigd. Het schijnt, meldt verder die circulaire, dat de pogingen in het werk gesteld om het verleenen van krediet aan die leerlingen te doen eindigen, niet of niet voldoende heb ben gebaat, althans uit het gesprokene door den minister van oorlog in de Tweede Ka mer van 2 Juli mag worden opgemaakt, dat het voornoemde euvel nog niet is verdwe nen, terwijl daarbij de minister nog mee deelde, dat wanneer nog langer van dat kre- dietverleenen bleek door neringdoenden, door hem zou worden overwogen den hoofd cursus naar elders te verplaatsen. Het behoeft geen betoog van hoe onbere kenbare schade een dergelijk besluit voor de gemeente zou zijn, een onherstelbare schade dan aan de gemeente toegebracht door de schuld van haar eigen ingezetenen. Door den burgemeester wordt dan ook in het al gemeen belang aan de neringdoenden het zeer dringende en zeer ernstige verzoek ge richt, het door de bevoegde autoriteit uit gevaardigde verbod aan onderofficieren van den hoofdcursus om op krediet te koopen of zich op krediet diensten te doen verieenen, eendrachtig te steunen en mitsdien aan die heeren geen voorwerpen te leveren of dien sten te bewijzen, dan tegen contante beta ling- Ofschoon de toestand in de staking bij de Rijnsleepvaart- onveranderd is, zijn toch Zaterdag weer 13 sleepboot©» met 35 Rijn schepen uit Rotterdam vertrokken, geësoor- teerd door rijkspolitie. In den toestand van het conflict is tot nog toe niet de minste verandering ge komen. Zaterdagnacht om 3 uren zijn de Mark en Dintel V en de Henriette el'k met een sleep naar -boven vertrókken en tus- schen 6 en 10 uren Zaterdagmorgen vertrok ken een 13-tal Rijnsleepbooten stroomop waarts, elk met 2 of 3 geladen Rijnschepen achter zich. Dit convooi had tot geleide een rijikspolitieboot. Voorts liggen tot vertrék gereed de Rijnsleepbooten James Watt en Adriene Franjoise. Dit vertrek was op Za terdag bepaald. Later op den dag vertrokken van hier tot in den namiddag en passeerden de Noord 28 Rij-nsleeplbooten, gezamenlijk tusschen de 70 en 80 Rijnschepen opeleepende. Het aantal onslagen machinisten en sto kers vermeerdert dagelijks. Geen hunner toekende de overeenkomst van dé sleepboot- eigenaren. Zij zijn reeds allen vervangen door ander personeel. De Rijinsleepbooteigenaar, die het con tract van den jfeachinisten- en stékerSbond toekende, is naar wij vernemen do heer Flaskamp van het Rheinisch Transport Comptoir. Deze hoert heeft in de vaart de Ivijnsleepboot Ckristiaan de Wet. De heer Flasskamp, hierboven genoemd, is Zaterdagmiddag ten half twee door de gezamenlijke sleepbooteigenaren van do koopmansbeurs gedrongen. Handtastelijkhe den hébben daarbij niet plaats gehad. Belastingschuldige diar montbewerkers. Door den Alg. Ned. Diamantbewerkersbond, te zamen met de twee zustervereenigingen „Patrimonium" en „Betsalel", is een adres aan den raad der gemeente Amsterdam gericht om kwijtschel ding van belasting. In het adres wordt betoogd „dat, tengevolge der langdurige mallaise in de diamantindustrie vele leden van bo vengenoemde wexkliedenorganisaties niet in staat zijn de verschuldigde belast-ingpennin- gen op tijd te voldoen; „dat dit voor de betrokkenen tot gevolg zou kunnen hebben, dat door de bevoegde autoriteiten tot vervolging en executie kon worden overgegaan; „dat alsdan de treurige omstandigheden, waaronder bovenbedoelde leden reeds ge bukt gaan tengevolge van financieele on macht der /betrokkenen, versdherpt en ver zwaard zouden worden „dat deze redenen voornoemd bestuur ernstig genoeg voorkomen om zich tot u te wenden met het dringend verzoek, om aan de betrokkenen kwijtschelding van de op heden nog verschuldigde bedragen in de plaatselijke belasting naar het inkomen te willen verleenen." Automobilisme. De Haagscke correspondent van de Prov. Geld. en Nijm. Ot. heeft den voorzitter van de N. A. C. I naar zijn meening gevraagd over de „10 j K. M.-quaestie". Jhr. Bandiberg heeft de vaste overtuiging, dat onze nationale automobielen-industrie, niet minder dan de handel hier te lande, dcor deze bepaling ten sterkste zal bena- deéld worden, zoo niet geheel gedood. Om deze industrie in deze critieke tijden te releveeren had men beter gedaan om, op 't voorbeeld van Duitschland, öf den ouden toestand te handhaven, of maatregelen te nemen, die de algemeene veiligheid verze kerd, van minder bekrompen opvatting blijk gaven. In ieder geval had men wijzer ge daan zich te onthouden van een wettelijke bépaling, die aan de treksdhuit-periode her innert. Is men de verdiensten van de auto als verkeersmiddel, iu de dagen van de spoorwegstaking, zoo algemeen begrepen, geprezen, geroemd en erkend, nu op eens blijkbaar geheel vergeten? Die 10 K.M.-bepaling zoo schreef jhr. Sandlberg verder is in één woord be lachelijk, en voor een automobiel een on mogelijke tijdruimte. Niet voor een 100 M„ maar wel voor één of meer K.M. De hou ders van motorrijfwielen zullen er niet 't minst pleizier van beleven, en toch zal men tot een en ander verplicht worden, omdat de wet spreekt van kom. Wat is de kom' eener gemeente? 't Is een geheel vaag denk beeld. Ein aangezien 't uiterst moeilijk te definieeren is, zal 't geheel afhangen van de inzichten der plaatselijk© besturen. Wil de Raad de kom doen beginnen en eindi gen op de grenzen der gemeente, niemand zal 't kunnen verhinderen, daar 't is niet strijdig met 't algemeen /belang, daar hier in ons land 't automobielrijden nog als een particulier 'belang, een sport wordt be schouwd. Wat toch werkelijk 't gevaJl niet jneer is. En 't zou mij al heel erg verwon deren, of Gedep. Staten te vinden zullen zijn om een raadsbesluit, dat aan dat be grip van kom een voor de auto's bemoeilij kende definitie geeft, te wijzigen. De heer Sandberg besloot't staat bij mij vast, dat 't vTeemdelingen-verkeer met zulke bepalingen ons land voortaan links zal laten liggen. De provinciale belasting in Noord-Brabant, méér békend onder den naam van wegenbelasting voor auto's en rij wielen, heeft in het buitenland al reeds heel wat kwaad bloed gezet-. Ja, in de buiten- laud6Che bladen is zelfs al voor ons land gewaarschuwd 't Eenigste lichtpunt, dat 'k in die nieu we bepaling kan ontdekken is, dat ze door eigen dwaasheid moeilijk zal kunnen wor den volgehouden. De Ha.agsche koppelarij zaak. Volgens de „Nijm. Ot." heeftj „Duitsche Groet" zich door vertrek uit het land aan haar 6 maanden gevangenisstraf onttrokken Waren hier geen termen voor preventieve hechtenis? vraagt „Het Vad." Er was toqh zeker wel eenige vrees voor vlucht bij deza verdachte, die bovendien in Arnhem, dus vlak bij de Duitsche grens, verblijf hield. Dierenbeulen. Op de terugkeer van markten, wanneer de bestuurders van rijtuigen meer of minder aan Koning Al cohol geofferd hebben, moeten de paarden het soms ontgelden. Donderdag stónden weer J. en K. -de J. te Heeren veen terecht wegens dierenmishandeling,. Kjaniende van de markt te Oudeschoot op 8 Juni jl. had den ze de trens van het paard zóó erg aan gehaald, dat het bloed uit den bek liepbo vendien had men het paard herhaaldelijk te gen den buik geschopt. Het O. M. vorderde tegen ieder 7 dagen gevangenisstraf. Door electrioiteit gedood. Donderdag middag had aan de Electrische Centrale, te Leidschendam een droevig onge luk plaats, schrijft de „Resb." Bij het ran geeren van eenige nieuwe wagens wilde een werkman eenige bezigheden verrichten boven op een der wagens, toen hij per ongeluk met zijn rug in verbinding kwam met een stroom kabel. Naar men zegt, wist men niet, dat er stroom op de leiding stond. De ongelukkige verbrandde hierdoor deerlijk zijn rug en viel voorover op den wagen. In zijn val wil de hij zich echter vastgrijpen, doch greep wederom den stroomkabel, met het noodlot tig gevolgdat hij zijn geheelen arm en hand verbrandde. Daarbij vlogen ook de kleeren van den armen man in brandy welke men trachtte te blusschen met water, het geen zeer langzaam geschiedde, aangezien dit niet direct bij de hand was, en men bo vendien ook vreesde voor meerdere ongeluk keu, wanneer men verbinding met de leiding kreeg. Zoo hing nu de arme man gedurende 10 minuten brandend aan den wagen, ten aan schouwe van het personeel, dat geen vol doende hulp kon bieden. Deerlijk verbrand, werd de ongelukkige per raderbaar, welke men inmiddels uit Voorburg ontboden had, naar het R. K. ziekenhuis te 's Gravenhage vervoerd waar hij 'a avonds half tien over leed. Hij tnóet vreeselijk geleden hebben;

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 2