M\ 81. Woensdag 29 Juli 1908. BUITENLAND. KOLONIËN. BINNENLAND. 7de «laargang. AMERSFOORTSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post- 1.50. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. AdvertentiSnmededeelingen enz.gelieve men vóór II urn 's morgens oy de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechlschestraat I. Intercomm. Tclephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel moer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents bij vooruitbetaling. Qroote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald advorteeren in dit Blad, bij abonnement. Eene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgeving. De Burgemeester en Wethouders van Amora- foort, Gelet op artt. 6 en 7 der Hinderwet, Brengen ter kennis van liet publiek, dat een door de weduwe J. A. de Vries ingediend ver zoek, met bijlagen, om vergunning tot het op richten van eene inrichting, dienende tot liet leveren van stoom voor het koken van alle soor ten lederappreturen, in het perceel alhier ge legen aan de Valkestraat No. 34, bij het kadas ter bekend onder Sectie E, No. 2028, op de Secretarie der gemeente ter visie ligt, en dat op Dinsdag, den li. Augustus aanstaande, des voor- middags te half elf uren gelegenheid ten Raad- huize wordt gegeven om, ten overstaan van liet Gemeentebestuur of van een of meer zijner leden, bezwaren tegen het oprichten van de in richting in te brengen. Tot liet beroep, be doeld in art. 15, le lid der Hinderwet, zyri vol gens de bestaande jurisprudentie, alleen zij ge rechtigd, die overeenkomstig artikel 7 der Hin derwet voor het Gemeentebestuur of één of meer zijner leden zijn versohenen', teneinde hunne be zwaren mondeling toe te lichten. Amersfoort, den 28. Juli 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Do Burgemeester, E. L. VISSER, l.-B. De Secretaris, VAN REIGERSBERG VERSLUIJS l.-S. Politiek Overzicht De internationale beteekenis van de Turksciie omwenteling:. Het toeval heeft gewild, dat het pro gramma, dat door Rusland van het hervor mingswerk in Macedonië is opgemaakt naar aanleiding van het overleg met Engeland, aan het departement van buitenlandsche zaken te Weenen ter overweging i9 ontvan gen bijna op hetzelfde oogenblilk, waarop uit Konstantinopel de tijding kwam van het herstel der grondwet van 1876 in Turkije. Het is zeer waarschijnlijk, dat dit feit van beslissenden invloed zal zijn op de overwe gingen niet alleen van de Oostenrij'ksohe re geering maar van alle betrokken regeerin gen. Sir Edward Grey, de Engelsche mi nister van buitenlandsóke zaken, heeft dit reeds in het lagerhuis te kennen gegeven, waar hij zeide, dat de plotselinge en onver wachte verandering, die in den toestand is gekomen, er toe moet leiden den verderen loop der gebeurtenissen af te wachten. Het zou natuurlijk voorbarig zijn hoog gestemde verwachtingen te koesteren van wat de vestiging van eene constitutioneel© rogeering aan Turkije kan brengen. Het bezit van eene volksvertegenwoordiging blengt nog niet de geneugten van het duizendjarige rijk met zich. Maar dit zal althans verkregen worden wanneer over enkele maanden de vertegenwoordigers van alle volksstammen van het uitgestrekte Turksclhe rijik in Konstantinopel bijeenko men, dat zij gelegenheid hebben zich uit te spreken 'hoe zij zich de wedergeboorte van den staat voorstellen. Er zal een nieuw hoofdstuk beginnen in de binnen landsche Turksche geschiedenis. Met name zullen de Macedonische christenen gelegenheid heb ben, -hunne klachten vrij en openlijk uit te sproken en te zeggen hoe zij wenschen, dat daaraan zal worden tegemoet gekomen. Tot dusver hebben in hun naam slechts de uiterste radicalen gesproken, en dezen heb ben alleen met de wapenen gesproken; zij hebben een bendekrijg gevoerd, die zich aanvankelijk tegen de Turksche soldaten, later echter tegen de christenen zelf richtte het was een onderlinge verdelgingsoorlog vam exarohisten tegen patriarchisten, Bul garen tegen Grieken en Sterven, Koetzowa- Lachen tegen Grieken. Slechts voor een zeer klein deel waren deze benden uit Macedonië zelf afkomstigvoor verreweg het grootste gedeelte kwamen zij uit de naburige landen. De beweging binnen Macedonië kwam mee rend ec is van buitenvoor de Macedoni sche bevolking voerden de buren het woord. Dat zal nu anders worden, want de Mace doniërs van alle rassen en alle godsdiensten zullen nu zelf gelegenheid hebben om voor hunne belangen op te komen; zij zullen dat kunnen doen op een geheel nieuwen grond slag en krijgen daarvoor een orgaan, dat hun tot dUsver ontbrak, maar waarin zij zich allen kunnen doen gelden. Wat daaruit zal voortkomen is op dit oogenblik moeilijk te zeggen. Misschien zal men er op den duur in slagen den weg te vin den, die 't mogelijk zal maken tot een ge- regelden toestand te komen. Misschien zal j deze poging niet slagen en dan zal de strijd herleven. Maar in afwachting daarvan zal de hervormingsarbeid, die door de Europee- sche mogendheden is ondernomen, moeten blijve rusten. Het eerste gevolg van de in- j voering eener grondwet in Turkije is, dat de basis wegvalt van het gezamenlijk optre den der mogendheden als hervormers in Macedonië. Met groote duidelijkheid heeft do Parijsche Temps dit uiteengezet, die schrijftj ,,Voor de Europeesche politiek kunnen i de gevolgen van deze gebeurtenissen onbe- rekenbaar zijn, zoo onberekenbaar zelfs, da*, het op dit tijdstip onvoorzichtig zou zijn er op vooruit te loopen. Tot dusver is iu het Oostersolie vraagstuk do eeuige factor waar mee men niet hoeft gerekend, het Turksche volk. Wanneer dat volk ten toonoele ver schijnt, wanneer zijne beste elementen er in slagen eene politiek van orde en vooruitgang te doen triomfeoren, dan zal het oostersche vraagstuk van gedaante veranderd zijn, zoo niet in zijne elementen, dan toch in zijne uitingen. De tegenwoordige vorm van dit vraagstuk, d. w. z. het programma van de Macedonische hervormingen, zal den terugslag van da nationale beweging ondergaan. Eene verdaging zal zich noodwendig aan de iyo- gendheden opdringen. En om te handelen zullen zij moeten wachten om te weten welke instrumenten zich voor hun handelen aau- bieden. De zomer van 1908 kondigt zich dus aau als van beslissende beteekenis, en alle k-nselarijen zullen niet in gebreke 'blijven, van nab'i de revolutie na te gaan, die hem inwijdt." Duitschland. De Duitsche Keizer wordt morgen te Swi- nomündo terug verwacht van zijne jaarlijk- sche reis naar het noorden. Hamburg, 28 .Juli. Vanwege de HamburgAmerika-lijn wordt het volgende medegedeeldSinds eonige dagen heeft in 't Hotel EspLa/nade eene conferentie van groo te bij het passagiersvervoer naar Zuid'-Ame- rika betrokken scheepvaartmaatschappijen plaats, welke de vorming van een belange- gemeenschap naar do wijze zooals ze reeds voor het Noord-Atlantische zeeverkeer be staat ten doel heeft. De onderhandelingen welke door den directeur-generaal dien heer Ballin worden gepresideerd, hebben een veel belovend verloop, al kan ten slotte slechts van een proef, d. w. z. van een voor korten tijd te sluiten verdrag sprake zijn. Aanwe zig zijn ter conferentie ongeveer 24 afgevaar digden welko de gewicütigste belangen der Duitsche, Engelsche, Framsche, Hollandsch© en Spaansche stoomvaartlijnen hebben te behartigen. Aan de oonferentie zal zich met gelijk doel een samenkomst van scheepvaart maatschappijen aansluiten welke betrokken zijn bij het verkeer met Cuba en Mexico. Engeland en Duitechlnnd. De Westminster Gazette bericht uit Ber lijn, dat de aanstaande samenkomst tus- schen Keizer Wilhelm en Koning Eduard door laatstgenoemde is uitgelokt. De Ko- n ng heeft zich bijzonder veel moeite gege ven om de ontmoeting tot stand te brengen, waartoe de vroeger genomen beschikkingen van den Keizer gewijzigd moeeten worden. Het blad voegt er bij, dat er gegronde ro den is om aan te nemen, dat de Koning en da Koningin in het aanstaande voorjaar naar Berlijn zullen komen. Engeland. Londen, 20Juli. Sir Rennell Rodd, thans vertiegenwoordigor van Engefliandl te Stockholm, is benoemd tot gezant te Rome; Six Oec.il Spring Rice, gezant te Teheran, is benoemd te StockholmBar- cl'av, gezantscliapraad .te Konstantinopel, is benoemd tot gezant te TeheranDes Graz, gezantschapsraad te Rome, is be noemd tot gezant in Peru. Londen, 28 Juli. Het wex-eldvrede- eongres is heden geopend door lord Court ney met eene rede over het verband tus schen gerechtigheid en vi'edo. Hij zeide, dat alle oorlogen vermeden zouden worden, als de ongerechtigheid uit de wereld ver dreven weid. Rusland. Reval, 28 Juli. De Agence Havas ontvangt de volgende officieuse nota over de ontmoeting te RevalHet bezoek, dat de president der republiek aan den Czaar bracht, had een karakter vanhoffelijk- hcid en vriendschap, dat den beiden staats hoofden vergunde officieel in persoonlijk© betrekkingen te treden en tevens gelegen heid bood den vriendschapsband te doen uitkomen, die de beide verbonden landen vereenigt. In do gesprekken tusschen den Czaar en den president en in die tusschen do ministers van buitenlandsche zaken van beide landen kwam de volkomen overeen stemming van inzidhten uit in allo vragen van internationale staatkunde. De bevestiging van de handhaving en de beveiliging van den vrede, zooals die gege ven werd in de toasten aan boord van de Standart, zal de kenmerkende trek blijven van deze ontmoeting, ovenals de wisseling van inzichten, waartoe zij gelegenheid gaf. De Czaar hoeft een besluit van clen mi nisterraad bekrachtigd tot uitbreiding van de geldigheid van de ukase van 16 Novem ber 1905 betreffende de verbetering van don toestand der boerenbovolking op de mijn werkers en eenige andere categorieën van landbouwers bekrachtigd. Dientengevolge wordt aan de arbeiders en werkbazen in de aan de' Kroon behoorende mijnwerken de pachtc.ijns voor liet vruchtgebruik van bet aan de Kroon behoorende land kwijtgeschol den, te rekenen van 14 Ja-nuari 1907 af. Turkije. Konstantinopel, 28 Juli. De Turksche b'aden doelen eerst heden mede, dat de Sultan zich eergisteren tegen mid dernacht aan de vóór Yildiz-Kiosk verzamel de menigte vertoonde. De Sultan deed zelf he. venster open, vermaande de menigte tot kalmte en veegde er aan toe, dat hij sinds zijn troonsbestijging werkt voor de welvaart on het heil van het vaderland. ,,Uw toe komst is voortaan verzekerd, leeft als broe ders en geniet van uwe vrijheid De menigte juichte den Sultan langdurig too. Konstantinopel, 28 Juli. Rami- pacha., de minister van marine, is van zijn ambt ontheven en vervangen door Halil- paeha, naar aanleiding van eene vergadering van officieren, waarin op zijn ontslag werd aangedrongen. De commandant van het dorde legercorps heeft verzocht dat aan de opstandelingen in de drie vilayets amnestie zou worden ver leend, op voorwaarde, dat zij hunne wapens inleveren. De Sultan heeft dit goedgevonden met het oog op de eensgezindheid onder de nationaliteiten, die is tot stand gekomen tengevolge van het besluit tot bijeenroeping der Kamers. Konstantinopel, 29 Juli. In te genwoordigheid van den sjeik-ul-islam heeft de sultan op don koran den eed van trouw aan de grondwet af gelogd. Deze eed werdl ingeschreven in het bureau van den sjeik-ul- islafm. Over het Turksche parlement, dat nu wel dra in 't leven zal treden, geeft de Neue Freie Presse de volgende bijzonderheden Het parlement bestaat uit den Senaat en het huis van afgevaardigden. Aan het hoofd van de beide vergaderingen staan een voor zitter en een ondervoorzitter. De Senaat zal uit ongeveer 160 leden be staan, want het aantal senatoren mag hoog stens een derde zijn van dat der afgevaar digden. De senatoren, die het 40e levens jaar moeten hebben bereikt, zullen door den sultan voor hun leven benoemd worden; zij ontvangen eene maandelijkse he vergoeding van 200 kronen Daar alle onderdanen van Turkije voor de wet gelijke rechten hebben, zullen zich onder de door den sultan te be noemen senatoren niet alleen mohammeda nen, maar ook Grieken, Joden en Arme niërs bevinden Het actieve kiesrecht voor het huis van afgevaai'digden bezit ieder Turksch onder daan, die bet 21e levensjaar heeft bereikt en belasting betaalt, al is die ook nog zoo gering. Op iedere 50.000 bewoners in vaste vo'kpiantingen komt één afgevaardigde. Van hou actieve en passieve kiesrecht uitgesloten zijn alle nomadenvolken, b.v. de Bedoea- nen, omdat zij geen belasting betalen en geen soldaten leveren. Het huis van afge vaardigden zal uit ongeveer 500 leden be staan daaronder zullen alle volksstammen vertegenwoordigd zijn. De verkiezing is ge heim; het mandaat van afgevaardigde on- vereenigbaar met openbare ambten, uitge zonderd dat van minister. De afgevaardigde wordt voor vier jaren gekozen en is herkies- lxaaiVan het passieve kiesrecht zijn uit gesloten zij, die niet Turksch onderdaan zijr. of onder bescherming staan van een vreem h staat. Voorts zij, die het Turksch in woord en schrift niet machtig zijn en het 30e levensjaar niet hebben bereikt. De wet verlangt, dat de afgevaardigde een vrije burger is en niet in ondergeschik ten dienst staat. Hij moet in 't bezit zijn van zijn© burgerlijke rechten eu niet in staat van faillissement verkeeren. De afge vaardigde moet in de provincie, waar liij gekozen is, woonachtig zijn en wordt van den dag zijner verkiezing af onschendbaar. De Senaat en hot huis van afgevaardigden zullen den len November voor eene zitting var. vier maanden bijeengeroepen worden, die door of namens den sultan geopend zal worden met eeno troonrede. Perziê* In Tabris heersoht nog steeds dezelfde toestand. Het geweex- en geschutvuur duurt voort. Ook de woning van den gouverneur, prins Moetchlatir ed Doulet, is beschoten, maar zonder resultaat, omdat de ruiters van Rakhim Khau te hulp kwamen. In den avond van den 23en plunderden de ruiters van de regeering ©enerzijds, de fidai en het gepeupel anderzijds de huizen en de winkels. Ook de Russiseh-Perzische school hoeft door plundering geleden. De aanvoer van brooa ©3 levensmiddelen uit de omliggende dor pen, die tot onbereikbare pi-ijzen waren ge stegen, heeft opgehouden. Vereenigde Staten. Cincinnati, 28 Juli. Bij de officieel© aanvaarding van zijne benoeming tot can- didaat voor het presidentschap van de Ver eenigde Staten heeft Ta ft oen schets gege ven van zijne economische politiek. Dozo omvat eene regeling van de spoorwegtrusts bij de wet en bestraffing van wetsovertre ders met vergunning van verstandige beper kingen van den handel tusschen de staten ouderling. De democratische vooratellen tot tariefsherziening worden door hem afgewe zen, omdat die oorzaak zouden zijn van eeno ware ramp voor handel en bedrijf. Venezuela. Portof Spain, 2U Juli. Castro heeft, het. verbod van handel met Trinidad uit gebreid tot alle havens van do Antillen. Allerlei. vNansen, de Poolreiziger en geleerde, is na zijn aftroden als Noorseh gezant te Londen, bencemd tot hoogleeraar in de oceanografie aan de hoogesohool te Chris- t ia n ia P a r ij s, 2 9 Juli. De Confederation génerale du Travail en de Union des syn- dxcats du batinient be&l'cten, dat Donder dag eene almoinoone staking in de bouw vakken te Parijs zal plaats hebben, om te protestveren tegen de arrestatiën in den loep van do staking te Draveil-Vigneux. vTe Parijs zijn een schouwburgdirec teur eri twee tooneelspoelsters veroordeeld tot gevangenisstraf, hij van drie maandlon en zij van veertien dagen, qmdat de twee tooneelspeelsters op de planken te weinig kleeren aam hadden. Twee andere direc teuren en nog drie tooneelspeelsters wer den van die aanranding der openbare ze den vrijgesproken. v1>? Matin weet iets nieuws te vertel len van het onderzoek naar den moord op Rémy. De steken iu het lijk van Rémy zijn waarschijnlijk met de linkerhand toege bracht, en Ctourtois, de jonge knecht, is linies. Renard, de hofmeester, dien hij als de aanstichter beschrijft en de man, die Remy doodstak, blijft stijf ontkennen. Vol gons de Matin begint men de mogelijkheid te overwegen dat hij onschuldig is. vDc vrouw vau Vere Gou'ld is in do gevangenis aan typhus gestorven. Men hor- in uort zich, dat zij en haar man te Mouacoi een dame, die op bezoek kwam, vermooiii- don. het lijk in stukken sneden en in een koffer mee op reis namen. Hongkong, 28 «T u 1 i. Een telegram uit Canton bericht, dat de passagieresfcoomi- boot gisteren is vergaan. Twaalf personen zijn gered, omstreeks 300 worden ver mist. vVar een wonderlijk ongeluk vertelt do correspondent van de N. Y. Herald te Manila. Daar is een Aimerilkaansch officier in pijn 'badkuip door electriciteit gedood. Een vriend, die in electriciteit liefhebbert, weu het wafer electriceeren en deed iets verkeer-1 O OST-IND1E. Atjeh. Blijkens een uit Nederlandsch-Indió ontvangen telegram is 'het Atjehscli© hoofd Tookoe Ben B'lang Pidië te Koetaradja ia onderwerping gekomen. ZDo Staatscourant van Woeii9da.g 29 Juli bevat o.a. de volgende Kon. Beslui ten op verzoek eervol ontslagen E. Fleurat als vice-consul te Rhodus, met op/heffing van het vioe-consulaat; idem C. B. Evensen, als vice-consul te Arendal en is als zoodanig benoemd C. E. Eijde; benoemd tot consul te Dyon P. C. Mangey tot hoogleeraar in de wis- en natuurkun de (sterrekuudc) aan de Universiteit te Lei den, Dr. W. de Sitter, assistent voor de sterrekunde aan de Rijks Universiteit te Groningen, ter vervanging van Dr. H. G v. d. Sande Bakhuyzen, die eervol is ont slagen tot hoogleeraar in de rechtsgeleerdheid (strafrecht), aan de Rijks Universiteit te Leiden, Mr. A. J. Blok, substituut officier van justitie te Rotterdam tot afgevaardigde op het congres voor tram- en locaal spoorwegen te Miinclieu, A. H. W. van der Vegt, to 's Gravenhage. benoemd tot burgemeester der gemeente Aengwirden jhr. P. B. J. Vegelin van Claer- bergen bevorderd bij do zeemacht tot officier van ad- ministratio der 2e klasse de adjunct-adminisrtra- tcurs J. J. G. Jas, N. F. Dijkema, J. W. B. Everts en C. de Priester benoemd tot permanent Hd der commissie tot het examineeren van zeeofficieren, de gepens. luitenant ter zee der le klasse J. Wolterbeek Muller; benoemd, tot tweede-luitenant: A. bij liet wapen der infanterie: bij het 3e regt., de cadetten Th. J. Reesor, A. F. Borren, C .L. HoUortt, J. F. Oberliolzer, E. H. C. van Genten C. A van Keulen; bij liet 4e regt., de cadetten W. K. R. Die- mont, J. G. J. van Loo, H. \Y. B. Croiset van Uchclen en W. C. J. Vcrsteegh; by het 5e regt., de cadetten C. Land, L. J. i Moggenstorra en H. A .Luppos; j bij het 9o regt., de cadetten J. E. Land, 1. Engers en G. J. H. E. Hillinga bij het 10e regt., de cadetten F .H. Tenhaelf, jhr. J. J. Teding van Berkhout-, J .G. van der Veen en L. F. E. Coblijn B. bij liet wapen dor cavalerie: bij het 4c regt. huzaren, de cadet jhr^F. Bee- laerts van Blokland by het 2e regt. huzaren, de cadet R. van Lat te rv el t C. bij het wapeff der artillerie: bij het lo regt. v^kl-artillerio, de cadet G. W. Le Heux; bjj het 2e regt. veld-artillerie, de cadet V. E. Wilmar bij het 3e regt. vekl-artiüerie, de cadet A. V. M. J. M. Goalmij bij het 4o regt. veld-artillerie, de cadet C. J. A. Snorn bij het le regt. vesting-artillerie, de cadetten H. de Groot, G. H. A. Eerdmans en D. Crok; bij het 2e regt. vesting-artillerie, de cadetten C. C. Grosjean, P. H. Sohoute eu J. G. M. de Groot bij bet 3e regt. vesting-artillerie, do cadetten J. L. N. Bosboom. G. Wegerif, J. H. A. Kre diet, J. H. C. Smeltzer, G .Fabiua, P. C. Taco nis en P. C. van Aken bij het 4e regt. vesting-artillerie, de cadetten J. I). Wolterbeek, H. M. J. Motké, jhr. A. R. Clifford Kocq van Breugel en A. G. van der Hout I). bij bet wapen der genie, bij den staf van het wapen, de cadetten K. Soherpenhuysen Rom en J. H. A. van der Hoe- ven bij het regiment genietroepen, de cadet jhr. J. M. van don Bosoh benoemd tot tweode-Jnitenant A. bij het wapen der infanterie, van het leger in Nederl.-Indië. de cadetten W. E. Boers, J. Drew os. L. H. V. van DrieJ, K. C. W. Rotte veel, J. C. J. Bongers, F. H. J. Engelman, J. van Hahnael, E. G. Döbken, G. D. E. J. Hot#, H. A. Soetens, A. Boonacker, L .J. M. Koro ma ns, D. I). de Jottgjh, L. E. M. Ketting Oli vier, W. F Eisma. J. C. F. Qhlhard-t, H. C. M. Dorren, B. A. W. Schlimnier, P. A. Ravelli, K. van Erpecum, A. D. van Steenbergen, J. J. van Deklen, A. A. Gelpke, P. R. A. van Vlo drop, J. A. legerstee, A. E. Brunet de Roohe- brune, A. J. C. Buysman, H. P. Maassen, R. J. E, Muring, P. L. Mulder, J. A .Valken, G. H. Claasen, .1. R. Jochem en L. J. Willemsen B. bij hot wapen der cavalerie van het leger in Nederl.-Indië, de cadetten M. Thomson, f. C. Thomson, H. A. van der Sluys Veer en L. P. J. Savalle C. bij het wapen der artillerie van het leger iu Noderl.-Indië, do cadetten H. ter Poorten, C P. C. Barbels, J. T. Krol, J. C. Hageman, H. L. Maurer, A. V. Oxenaar, P. C. Hoolboom, J. Büller en J. Ouwehand D. bij hot wapen der genie van bet leger in Nederl.-Indië, do cadetten R. Ii. A. Sohoema- ker, L. F. Geerligs, J. Paalman, J. H. Bosoh A .L. van der Slnys Veer, G. S. Reeman en A. F. van den Heuvel tot Beichlingen gezegd Ber- iollobtd Rijnders; benoemd en aangesteld tot tijdelijk officier van gezondheid der 2e klasse bij het personeel van den geneeskundigen dienst van het leger in. Nederl.-Indië, de arts H. M. G. Dikshoorn Gister om 11 uur arriveerden huzaxeu uit Deventer en Zutplieu op Het Loo. We gens lievige onweersbuien was de opma-rach vex*traagd. Buiten Het Loo werden do troe pen tegemoet gereden door den ordonnans jhr Van Reigersberg Versluys. Duizenden, waaronder vele vreemdelin gen, waren in do omgeving van het Ba»e- cour gesahaard. Voor deu hoofdingang stond het Kon. Echtpaar. II. M. de Koningin was in rouw gewaad, de Prins iu generaalsuniform De muziek opende de stoet; de korpsen defileerden en trokken vervolgens het Ko ninklijk Paxk in, waar de manschappen op broodjes en bier onthaald werden. Na. afloop onderhield de Koningin zich met den kolonel. Het voornemen was 12 uur te vertrok ken. Iu den stoet 'bevond zich ook een bui- tenlandsdhe attaché. De officieren van het 4e regiment Ikuzaren, die met hunne manschappen gis teren morgen voor het Paleis defileerden, brachten met Z. K. H. den Prins een be zoek aan de oude stallen eu daarna aan de in aanbouw zijnde nieuwe stallen. H. M. de Koningin was bij het vertrek (1 uur) aanwezig, terwijl de stoet uitgeleide gedaan weid door jhr. Keijorsberg Versluys, oud officier. Muziekconcours te Baarn De Koniugin-Moeder heeft het voornemen Donderdag middag een gedeelte van het concours voor Harmoniegezelsohappen, het welk te Baarn zal wordeu gehouden in het Pekingbosch, bij te wonen. Nader is bepaald dat de huldobetoo- ging aan II. M. de Koningin-Mooder zal plaats helVben op Woensdag 5 Augustus, 's middags 2 uur voor ©t Paleis in het Lange Voorhout te 's Gravenhage. Do stoet zal zich formeeren op het voorplein der Oranjekazerne en vandaar met <ïe banieren en do muziekkorpsen naar het Paleis gaan. De gewone audiëntie vian den minister van Binnen landsche Zaken zal op Zater dag T Augustus e.k. niet pliaate hebben. De audiëntie van den minister van Wa terstaat zal tot nadere aankondiging niet plaats hebben. De audiëntie van den minister van, marine zal op Vrijdlag 31 Julli a. 8. niet plaats hebben. In de gisteren gehouden algemeen© vergadering van den ltaad van State is het nieuw benoemde lid, mr, Harte vam Tocklcuburg door den waam. vice-president, Staataraod mr. Asser, beëedigd en heeft hij zitting genomen. In het Hotel de Bellevue in Den Haag is aangekomen baron, Von Brauvv, gezant Van Oostenrijk bij het Hof van Sak sen.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1