S". 46. BUITENLAND. FEUILLETON. CISKA VAN DANNENBURGH. 7de Jaarieniiji. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf I.OO. Idem franco per post1.50. Afzonderlijke nummers0.05. Deze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiënmededeelingen enz., gelieve men vóór II urn 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer -0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents bij vooruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeeligo bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, bij abonnement. Eene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht De Turken tegenover vreemdelingen. Het is een gewichtig succes voor de be weging, die thans bezig is op eeaie wijze, die verbazing en bewondering afdwingt, Turkije te vervormen tot* oen constitutio- noelen staat, dat liet door de Europeesoke mogendheden ondernomen hervormingswerk in Macedonië nu tot stilstand gekomen is. Engeland en Rusland -hébben verklaard de door ben gezamenlijk overwogen voorstellen te willen laten rusten. Wel is er nadruk op gelegd, dat dit slechte „voorloapig" is ge schied, maar hierin ligt voor de leiders der beweging eene aansporing om voort te gaan op den weg, dien zij aanvankelijk met zoo vee' succes hébben ingeslagen. Wanneer zij praktisohen arbeid verrichten en er in slagen de als met een tooverslag in het zoolang dooi den bendenkrijg geteisterde land her stelde rust te bestendigen, dan zal daarmee aan de vreemde mogendheden de aanleiding ontnomen zijn om zich met de binnenland- sche aangelegenheden van Turkije te be moeien. Het Turksehe nationale gevoel blijkt meer en meer een machtige .factor in deze bewe ging te zijn. Naast het verlangen oan een einde te maken aan den onhoudlbaren bin nen landsohen bestuurstoestand, dcet zich de wensch gelden, ontslagen te worden van vreemde voogdij. De dringende wensch be staat zich ilos te maiken uit een toestand, die Turkije vernedert tot een staat 2e 'klasse, wien door het 'buitenland raadgevingen en instruction worden opgedrongen, waarvan niet a'ltijld duidelijk is, dat zij uit werke lijke vriendschap voor het land voortkomen. Met 'het bestaan van dien wensoh moet ,ook op ander gebied gerekend worden. Aan de Koln. Zftg. wordt daarover uit Konstanti- nope! geschreven .Ook de economische uitbuiting van het land door vreemdelingen wordt smartelijk gewoeldmen zou het als eene daad van groote verdienste aanmerken, als daaraan een einde kon worden gemaakt. Qp dit ge bied moet in de toekomst met zoo weinig tegemoetkoming als mogelijk is gerekend werden; in dit opzicht belooft de nieuwe richting den vreemdelingen vijandig te zijn. Niemand zal het nieuwe Turkije daaruit een verwijt mogen maken; het tracht te berei ken wat men overal nastreeft: politieke en economische zelfstandigheid. Het wordt ons als eene dwaling opgegeven te uneenen, dat nu aan bestaande instellin gen, die voortreffelijk zijn gebleken ook in het belang van Turkije, ofschoon zij bijna onttrokken zijn aan den invloed van Turkije, b.v. het beheer van de Turksehe staats schuld, de bijl zal worden gelegd. Zulke plannen worden als avontuurlijk en onbe kookt gekenschetstAlle verbintenissen met liet buitenland zullen met zorg nagekomen wordenmaar er zal geen gelegenheid ver zuimd worden om zich van vernederende verplichtingen te bevrijden. Hiertoe behoo- de capitulatiëu, de internationale be stuursinrichtingen in het rijk, de vreemde postkantoren, het geheele hervKxnmiugsappa ra at in de provinciën. Men begrijipt, dat het beste en snelste middel om dit doel te be reiken, de eigen doortastende hervorming is, want hoe oneenig ook dikwijls de vreemde mogendheden zijn geweest, in het streven oan hun invloed in Turkije te handhaven en met steeds nieuwe bol'wciiken te omringen, waren zij allen eensgezind, eai bezwaarlijk zal Turkije, zelfs het nieuwste en best her vormde, niet geweld aan Europa concessiën van beteekenis kunnen afdlwingen. Daar de mogendheden steeds hebben verklaard, dat hunne 'voorrechten in Turkije gemotiveerd waren door de gebreken van het Turksehe bestuur, moeten de mogendheden ook toe geven, dat zij, als deze gebreken uit den weg geruimd zijn, op voorreohten geen aan spraak meer mogen maken. Wat het gebrui ken van vreemdelingen in den Turkschen staatsdienst betreft, hoort men de meening, dat Turkije zich gelukkig moet rekenen vreemde deskundigen als medewerkers te hebben. Het eenige verschil tegenover vroe ger zal zijn, dat de traktementen wat meer in overeenstemming met de Turksehe geld middelen en met het gewicht der betrekkin nen zal worden gebracht eu vooral dat do vreemdelingen in dienst van Turkije niet meer, zooals vroeger, in hun werk zullen worden belemmerd, maar zoo inge&pannen als met hunne eigen wensdhen zeker overeen komt. Dan aal inen in een jaar meer berei ken dan vroeger in tien. Vreemde onderne mingen in hei land zal men voorloopig moe ten dulden, omdat slechts door vreeund kapi taal en vreemden arbeid vele rijkdommen van het land kunnen worden ontsloten. Maar er zal naar gestreefd worden, gaandeweg eigen elementen in de plaats van den vreemdeling te stellen. Alleen als Koopman of in vrije beroepen zal cle vreemdeling welkom zijn en op vriendelijke tegemoetkoming mogen reke- Duitschland. Cr on berg, 12 Aug. Na het avond maal in het slot Friedriohshof is de Koning vau Engelland gisteren om elf uur 's avonds vertrokken. De Keizer, prins en prinses Friedricli van Hessen en de kroonprinses van Griekenland vergezelden hem naar het station BelglS. Biussel, 12 Aug. De Kamer heeft art. IC van het ontwerp der organieke kolo niale wet aangenomen, 'bepalende dat de be grooting van inkomsten en uitgaven der kolonie elk jaar bij de web wordt vastgesteld, en are. 11, volgens hetwelk de rekening bij de wet wordt vastgesteld na verificatie door de Rekenkamer, voorts art. 12 bepalende, dat de kolonie geen kapitalen kan leenen of kapitalen en reuten eener leening, ten be hoeve van de uitvoering van werken uit buitengewone inkomsten, kan waarborgen zonder machtiging door eene wet. Verder art. 13, waarin wordt voorge schreven, dat eene bijzondere wet regelen zal stellen omtrent concessiën voor mijnen en spoorwegen, voor afstand of concessie van dominiale goederen, en ax*t. 14, dat op de regeling van de burgerlijke en militaire rechtspleging 'betrekking heeft. Frankrijk. Minister-president Clemenceau is voor eenigen tijd naar het buitenland vertrok ken. Eergisteren namiddag is hij voor ©ene badkuur te Marienbad aangekomen. Engeland. Londen, 12 Aug. De Times zegt, dat het aanstellerij zou zijn in twijfel te trekken, dat dc Koning en de Keizer gisteren over 'belangrijke zaken van gedachten gewisseld hebben. De verantwoordelijke Duitse he pens ziet in de samenkomst van do twee monar chen de gelegenheid, welke zij wensoht voor een vriendschappelijk overleg en verwacht niet een defünitieven indruk omtrent de po litiek, maar de bevordering van de wen- schen dor beide volken, om naast elkander hunne beschavende vredeszending te vol brengen. Uit dit oogpunt is de samenkomst van nut niet alleen voor de eigen rijken, maai voor de geheele wereld, want het grootste belang van ieder volk is de vrede en zij, drie den vrede bevorderen, versprei den zegeningen, waarin alle vrienden, het zij var. Groot-Brittannië, hetzij van Duitooli- land, zullen doelen. Oostenrijk. Ischl, 12 Aug. Dc Koning van En geland kwam om 10 uur voormiddag hier aanhij werd ontvangen door den Keizer, aartshertog Eugenius Jozef en prins Leo pold van Beieren. De monarchen begroet ten elkaar hartelijk. Eene talrijke menigte juichte hen toe. Ischl, 12 Aug. De ontmoeting tus- schen Koning Bdiuard en Keizer Frans Jozef was zeer hartelijk. De ontvangst aan liet station had een officieel karakter. Een officieus© nota zegt, dat het onder houd tusschen baron Aehrenthal en Sir Charles Hardinge aan deze twee staatslie den gelegenheid heeft gegeven van gedach ten te wisselen over den algemoenen toe stand in Europa. Meer in het bijzonder heb- ben zij zich bezig gehouden met Turkije Men weet, dat de kabdnetten der groote mogendheden en speoiaal die van Weeneu en Londen hebben besloten eene welwillen de houding aan te nomenzij koesteren daarbij de hoop, dat het nieuwe stelsel in Turkije za.l leiden tot verbetering en beves tiging van den stand van zaken. T wcedo telegram. Heden avond was er een schitterend gala-diner. Behalve de beide monarchen namen leden van de keizer lijke familie, het gevolg, de minister van buitenlandsolie zaken baron Aehrenthal, de Britscho staatssecretaris Hardinge, de leden van het Engelsche gezantschap, do gezant van Oostenrijk-Hongarije te Londen, do hooge hofdignitarissen en de burgerlijke en militaire autoriteiten er aan deel. De Keizer bracht een dronk uit op Ko ning Ed'uard. Hij ziet in diens aanwezigheid een nieuw en kostbaar bewijs van de vriend schappelijke betrekkingen tusschen twee sou- \ereinen, die beantwoorden aan de tusschen de beide lauden bestaande vriendschappe lijke betrekking. Hierna werd het Engelscho volkslied gespeeld. In zijn antwoord drukte Koning Eduard zijn oprechten dank uit voor 's Keizers wel willende woorden, waardoor hij zeer getrof fen is Hij wenschte de Keizer geluk met zijn jubileum en drukte den oprechten 'wensch uit, dat de betrekkingen tusschen do beide staten steeds vriendschappelijker zul len worden. Hij hoopte, dat de Keizer gedurende lange jaren de beste gezondheid zal behou den voor het welzijn van de volken. Na het déjeuner ontving de Koning ba ron Aehrenthal Portugal. Lissabon, 11 Aug. De Kamer van afgevaardigden heeft de tusschen Nederland eu Portugal gesloten overeenkomst liet-ref- fende de grensregeling op Timor goedge keurd en ook eene andere overeenkomst, waarbij geschillen tussohen de beide staten onderworpen wordon aan het hof to 's Gra- veuhage Lissabon, 11 Aug. In de Kaaner der paars verzekerde Pin to Pimental, dat alle staatslieden bekend waren met het bestaan vac de voorschotten aan de Kroon en wis ten, dat voorschotten gedaan waren aan banken en aan maatschappijen. Niemand sprak er echter over. Spr. zegt, dat gedu rende de regeering der vier laatste koningen onwettige handelingen zijn gepleegd met be trekking tot de dotatie van het koninklijke huis, die voor 3925 contos schuldenaar is van den staat. Hij gelooft, dat het beter zou zijn de mökeningen tussohen het- konink lijke huis en de schatkist als vereffend te beschouwen De minister-president verklaarde in zijn antwoord, dat vrijgevig is en bovenal zal zijn binnen de perkeu van de wet. In de laatste dagen heeft de politie ver scheidene karabijnen en revolvers in beslag genomen bij verdachte personen, over wie de politie een wakend oog houdt. Rusland. Het besluit van den Czaar, waarbij groot vorst Nikolai Nikolajewitsch is ontheven van bet voorzitterschap der commissie voor de landsverdediging, moet, volgens een be richt uit Petersburg aan de Neue Freie Presse beschouwd worden als een uitvloeisel van de bekende rede van den oktobristenlei- der Goetscbkow over de nadoelen van de heerschappij dei grootvorsten in Rusland. De Vossische Ztg. bericht uit Petersburg, dat de Tegeering een aantal Russische staats ambtenaren naar Finland zendt, die zich daar op do hoogte moeten stellen van de taal eu de toestanden. Zij moeten incognito du Finland reizen. Vermoedelijk beoogt de regeering daarbij het doel een staf ambte naren te vormen, die met het land ver trouwd zijn, voor het geval dat het tot moeielijkheden komt met. den landdag. Turkije. Eene officieele mededeeling houdt in, dat de sub-in. omdat hij wenscht- dat de kosten van het nieuwe parlementsgebouw geheel of gedeeltelijk uit zijne civiele lijst zullen •worden bestroden, verlangd heeft, dat hem de plannen van het gebouw zullen worden voorgelegd Volgens de Ikda.m moet de sultain heb ben gezegdDe geheele natie maakt deel uit van het comité voor eendracht en voor uitgang. Ik ben de voorzitter van dat co mité Laat ons van nu af gezamenlijk wer ken aan dc wedergeboorte van het land. De Sa-bah deelt mede, dat de sultan bij hot laatste selauil ik het onderscheidingstee ken van het Jong-Turksohe comité droog, dat ook door alle uitgerukte troepen werd ge dragen. De m hechtenis genomen dignitarissen, die voorloopig in het ministerie van oorlog gevangen weiden gehouden, komen gaande weg met hun geld voor den dag. De gewe zen minister van oorlog Riza heeft 100.000 pond teruggegevenZekki, oud-grootmees ter van do artillerie, 5000 pond. Men neemt aan, dat alle gevangenen na teruggave van een deel der door hen ontvreemde gelden in vrijheid zullen gesteld worden. Tegen den oud-minister van marine Hassan Rami zal echter gerechtelijk worden opgetreden, om dat hij eene aan het ministerie van marine verschafte borgstelling hoeft verduisterd. Do gevangen oud-ministers twisten met elkaar. Menduh Pacha, de gewezen minis ter van binnenlandsche zaken, ligt in de harem met Tachsin Pacha, den eersten se cretaris van den sultan. Hij verwijt Tachsin dat deze schuld heeft aan hot geheele on geluk var het ministerie, omdat hij voor drie maanden verzuimde zijn, Memduh's, raad op te volgen en den sultan voor te stellen eene amnestie voor politieke misda digers aan te kondigen. Tachsin weigerde toen en wordt daarom nu door de oud-mi nisters een verrader genoemd. De oude Tachsin verdedigt zich niet tegen deze ver wijten; hij is een gebroken man en spreekt af en toe cle meen in g uit, dat het boter is te sterven dan onder de tegenwoordige om standigheden te leven. Zekki Pacha moet half krankzinnig zijn. Hij verlangt steeds naar een revolver om zich het leven te be nemen. Het antwoord van zijne bewakers is, dat hij in het leven moet blijven om zich voor de natie te rechtvaardigen. De astroloog Ebulhuda, die een grooten invloed bij den sultan bezait, tracht zijne mede-gevangenen .gerust te stellen, door hen to verzekeren: ,,Maak u niet ongerust. Ik zal deze krachten door mijn wonderda- digon adem vernietigen." Deze astroloog en 'zijn zoon zijai de ©enigen, die geen neerslachtigheid toönen De nieuwe kieswet is reeds aan de be at uuifeorganen toegezonden. De verkiezin gen geschieden indirect. 500 kiezers benoomen een kiesman. Dc kiesdistricten komen overeen met do Sandjaks. Op 50,000 mannelijke inwoners komt een afgevaardig de. De sandjaks, waarin het getal manne lijke bewoners de 50.000 niet bereikt, zen den een afgevaardigde 'als dit getal min stens 25,000 bedraagt. Voor enkele en meervoudige districten is de grens aldus: 50.000 tot 75,000 mannelijke inwoners één afgevaardigde, 75,000 tot 125,000 twee, 125.000 tot 175,000 drie, 175,000 tot 220,000 vier afgevaardigden. Het actieve kiesrecht krijgt iedere zelfstandige, in 't bozit van de burgerlijke rechten zijnde Turk die den 25-jarigen leeftijd heeft bereikt, als hij de eene of andere belasting betaalt. Ook per sonen in actieven militairen dienst zijn kiesgerechtigd. Het passieve kiesrecht is aan een minim urn-leeftijd van 30 jaren gebon den staatsbetrekkingen en minister-ambt- ten zijn met de uitoefening van het man daat var. afgevaardigde onveroenigbaar. De verkiezingen worden geleid door speciaal daarvoor aangewezen commission zonder medewerking van de politieke autoriteiten. U'it Konstantinopel wordt aan de Köln. Ztg geseind, dat de generale staf bezig is m-ct do voorbereiding van een wet omtrent de inlijving van Christenen en Joden in het leger. Verder wordt medegedeeld, dat er groote bedrijvigheid op alle afdeel in gen van het militaire bestuur heersoht. Marokko. Tanger, 12 Augustus. Uit El Ksar wordt bericht, dait een Engelsche dok ter, die verleden Maandag te Soukteuiu was gekomen na een gevecht tusschen de stamanen Baouda en Ermiqui, op het ge bied van de Ermiqui gevangen is geno men. Door omroepers werd verkondigd, dat hij gevangen genomen was in den loop van het gevecht als aanvoerder van Raouda- trocpen. De dokter werd gehoond on gesla gen en ten slotte na vele mishandelingen gedood. 29 Mevrouw M. C. E. OVINK—SOER. Tot laat in den nacht zaten tzij. zonder tot elkander te spreken, vermoeid door htm on gewone, zware kleediug, op 't vroolijk ge woel te staren. De etiquette schreef dit zoo voor, en op haar trouwdag scheen ook Lem bana er eon eer in te stellen zich daar streng aai. te houden. Ciska wilde niet blijven dansen en zou dus met vader tijdig naar huis rijden. Nadat zij va* den regent afscheid hadden genomen, ging 't jonge meisje even naar 't bruids paar, om Lembana met een extra hartelijk handdrukje vaarwel te zeggen. Doch 'de jonge vrouw groette zeer vormelijk en afge meten slechts even raakte ziji met de vin gertoppen Ciska's gul geboden handje aan. Wel wat ontnuchterd ging deze heen. La te bedacht zij, dat 't eigenlijk vreemd zou zijn geweest als Lembana uit de rol was ge vallen, die zij den geheolcn dag gespeeld had, door plotseling natuurlijk en gewoon te doen. ,,Mij dunkt, vador," zeïde Ciska, onder 't naar huis rijden, ,,dat Lembana zich moet voelen ate een .pop .waarmee aldoor is rond gesold. „Madame Etiquette" trok aan de touwtjes en de pop gehoorzaamde. 'k Kon mijn oogen bijna niet gelooven, toen ik haar de knie zag kussen van haar bruidegom. Zij, zal diit wél geheel machinaal bobben gedaan, want ze is er in 't geheel 't persoontje niet naar haar man in ootmoed te dienen. De bedorven Regentsdochter zal veeleer eischen, dat hij 't haar doet." IDOOFD9TUIK XV. 't Volksgeloof wil, dat iederen sterveling in rijn leven minstens één enkel uur van vol* maakt, geluk wordt gegund. Dan is 't- hem of uit den wijd geopenden hemel een boven- aardcche zaligheid op hem nederdaalt, te heerlijk en glansrijk 'bijna om door inen- schen oogen aanschouwd, door een menschen ziel verstaan te worden. Wie had 'i Ciska voorspeld', dat die urn ook nog eens voor haar zou aanbreken? Een brief, met dichtbeschreven zijdjes, van een afgélegen plekje op .het. .verre Suma tra, had 't haar gebracht, dat onschatbaar, wonderschoon geschenk, waarvoor zij, bevend van geluk, in ootmoed neergeknield, haar Schepper dankte. Toen herlas ze, met dezelfde diépe ontroe ring als daar straks, de woorden door de dierbare hand terneêrgoschreven. ,,'k Kan 't niet langer uithouden, Ciska, ik moet je zeggen hce ik ie mis, iederen dag, ieder uur, iedere seconde van mijn leven. Elke harteklop roept je, mijn ziel dorst naar de uwe, nacht en dag staat je beeld mij voor oogen, ik kan niet langer buiten je. Kind, roken 't me niet aan dat ik, door be lachelijke gewetensbezwaren gedreven, je verlaten kon, zonder het woordi te spreken, dal mij op de lippen brandde, en hoor 't nu: Ciska, ik heb je lief, ziels, zielslief heb ik je; in je kleine hand ligt mijn levensge luk. Als je mijn vrouw wilt worden en mijn eenzaam leven deelen, dan ruil ik met geen koning ter wereld, andersDoch daar over durf ik niet doordenken, ik las liefde in je oogen, ik voelde ze in je handdruk. Kan je mij vergeven, liefste? Héb meelijkind, dk. streed zoo lang en zwaar, doch meende 't recht niet te hebben je voor te stellen mijn lot te deelen. 't Is doodelijk eenzaam op Moeara da lem, 'ik. woon vlak bij, 't oerwoud, waar mis schien geen menschenvoet ooit doordrong. Je zoudt hier de eerste en eenige dame zijn, Ciska, dag in, dag uit, je slechts met» 't gezelschap van je 'man tevreden moeten 6tellen. !Durf je dat aan, mijn schat? Als je er tegen opziet, dam laat .ik allee hier in den steek, verbreek mijn contract, en zoek op Java een nieuwen werkkring. Voor jou valt niets onij te zwaar, en zou ik mijn toekomst hier met vreugde opoffe ren als 't mioest. Herinner je je nog, (boe lang geleden ■lijkt d'it al) dab je, bij den Regent aan huis, 't. gedrag van dien controleur laakte, •die zijn vrouw veroordeelde tot een leven als ik je nu voorstel met mii te leiden Er is toch wel een beetje onderscheid, ikind. Bk zou je nooit lang alleen behoeven te laten, en den dokter 'had je ook steeds bij de hand. Maar ik wil geen invloed op je keuze uitoefenen. Handel zooals je hart je ingeeft, liefste. Kies voor ons beiden, ik leg mijn lot. en Teven vertrouwend in je hand, 'beschik er over naar welgevallen. Zeg1 ,,ja" mijn engel, mij|u alles; tele- grapheer dat enkele woordje naar Moeara dalem", als je me maar hal'f zoo lief hebt als ik 't joui doe." Een zoete glimlach bleef om Cieka's lip pen spelen nadat rij den brief reeds lang dichtgevouwen, en den inhoudi overdacht had. Wat schreef Willem? Dat ze hem ver geven moest? Wist. liij, dan niet, hoe licht zinnig zij gehandeld, eu haar geluk bijna verspeeld had? Was 't nieuws harer verloving met Tila- nius niet doorgedrongen tot Moeara dalem? O, gezegend' eenzaam plekjeGoddank, God dank dat het zoo afgelegen, als van de wereld .vergeten lag. Daardoor bleef wel licht haar geluk 'behouden. Doch ze zou Willem niets verborgen hou den, hem gelieél inwijden in haar moeilij ken zielsstrijd. Als hij dan op zijn beurt vergeven en vergeten wilde Zoo'n lieve, domme man! hoe kon hij er van spréken, aan haar de keuze te laten, oi h ii naar Java terugkeeren, dan of zij naar Deli zou gaan. Natuurlijk ging zij. tot hem, dat was haar plicht, een vrouw moet haar man iimimers overal volgen? Ja, ze herinnerde rich wel, hoe ze eens beweerd liad nooit op de Bui tenbezittingen te willen wonen. Maar dat was onzin, praat in 't ijle geweest. Toen wist ze immers niet, dat Willem plan had naar 'Deli te vertrekken? Hij en zij behoor den bij elkaar, waar hij zijn tenten opeloeg, .woonde ziji ook. Welke rechtgeaarde vrouw 2iou Tiaar man ooit willen overreden om harentwil zijn betrekking op te geven? Want, dat het een opoffering voor hem rijh zou, dat las. ze immers tusschen de regels van zijn brief? Zij dacht er zelfs niet aan hem iets derge lijks voor te stellen, 't Speet haar alleen om vader en Fransje, dat ze zoo .ver weg ging. Broertje zou haar erg missen, al was ze geen opgewekte speelkameraad voor hem geweest in den laatsten tijd'. En vader?... A'leen om zijn oudste in de buurt te houden, had hij haar gaarne op Kern bang jWangi gezien. Doch ze wist wel, dat hét geluk van zijn Ciska vader boven alles ging, en hiji haar gewillig zou af staan aan den man dien zij liefhad. Van Dannenbuiglh zat in zijn kantoor druk te schrijven toen, na een bescheiden klopje, de deur openging en Ciska binnen trad. Zonder een woord te sproken kwam rij naast hem staan, en legde haar hand op zijn schouder. -Blozend en stralend! van vreugde keek zo vader aan, de helder blau we oogen met een liefdevollen blik tot. hem opgeslagen. ,,Wat is er, kind? Heb jo onderweg 't geluk gevonden en opgeraapt?" vroeg hiji schertsend. De armen om zijn lia'e slaande, drukte Ciska haar wang. tegen vader's wang, en fluisterde hem in afgebroken woorden haar heerlijk geheim in 't oor ,,Naar Deli, kind? Zoo ver weg van je ouden vader? Neen Ois, ik laat je niet gas n." Ze wist wel beter. In de vochtige oogen las zij, naast diepe ontroering, ook stille vreugde, dat zijn meest bemind! kind haar levensgeluk vond Slot volgt.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1