Woensdag 19 Augustus 1908. BUITENLAND. FEUILLETON. CINDERELLA. W\ 53. 7de Jaaritaiiiji. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post1.50. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiënmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.50. .Elke regel meer - O.IO. Dienstaanbiedingen en aanvragen 85 cents bij vooruitbetaling. Qroote lettors naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, by abonnement. Eene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgeving. Burgemeester on. Wethouders der gemeente Amersfoort brengen ter algemeene kennis, dat bij hun besluit van heden., ingevolge art. 8 der Hinderwet, aan C. van Ommeren, wonende al- bier, vergunning is verleend tot de oprichting van eene heeteluChtoven, onder voorwaarden dat de bestaande schoorsteenpijp worde verhoogd en opgemetseld tot 0.30 M. boven den nok van bet dak en dan worde voorzien van een verglaasd aarden schoorsteenpot met dito kapverder dat deze schoorsteenpijp met ijzeren zwieping aan de kap worde bevestigd, in het perceel aan de Langestraatwijk F, no. 18, kadastraal 'bekend gemeente Amersfoort, Sectio E, no. 302. Amersfoort, den 18. Augustus 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Secretaris, De Burgemeester, J.G. STEXFERT KBOESE. WUIJTÏERS. Politiek Overzicht De Dnitsch-Engelsclie betrekkingen. De indruk van de beide monarchenontmoe- 'tingen der vorige week spiegelt zich nog af in de nabetrachtingen, die de offioieuse re- geeringsorganen daarover houden. De Norcld Allg. Zeitung put uit de houding van de Engelsche pers de hoop, dat on danks alle weerstrevende krachten metter tijd de argwaan, d<ie tussdhen het Engelsche en liet Duitsche volk is ontstaan, voot een heter inzicht en daarmee voor duurzaam vriendschappelijke gevoelens zal wijken. „In Friedrichshof is opnieuw ge/bleken, dat geeue zwaarwichtige politieke vraagstukken schei dend tusschen Duitschland en Engeland staan, een feit dat de jongste ontmoeting van onzen Keizer met den Koning van En geland ongetwijfeld stempelt tot eene gebeur tenis van groot gewicht, waarvan alle op rechte vrede vrienden met onvermengde vol doening kennis genomen hebben. Den wensdh, dat deze indruk van de monarclien- ohtnioetdng te Friedridishof moge aanhou den en wijdere kringen moge trekken, doe len wij met de voorstanders van eene Duitsch-Engelsche toenadering aan gene zijde van het Kanaal, en wij zijn ons er van bewust daarin met de opvatting /van de overwegende meerderheid van het TDuitsche volk overeen te stemmen." Op denzelfden toon is ook een brief uit Berlijn van de SüddeutoChe Reichskorrespon- denz gestemd, waarin wordt gezegd: „Eene kleine verandering van den algemeene n toe stand in Europa was reeds voor Friedrichs- hof er Ischl ingeleid, maar wordt door deze ontmoetingen onderschrapt. Haar alge meen kenteetken heet ontspanning. Daar naast moet de door de monarchen, de re geeringen en de owergroote meerderheid der beide volken oprecht gêwenschte, afdoende verbetering van de Duitsdli-Engelsche be trekkingen het werk blijven van een langen, geduidigen arbeid om elkaar voor te lichten en zich met elkaar te verstaan over de oog merken van de wederzijdsche vloot politiek. Voorharig geroep: Staakt uwe toerustin gen zou voor 't volbrengen van deze moeielijke taak hinderlijk kunnen zijn. Het inzicht echter, dat de Duitsche en de En gelsche marine andere dingen te doen heb ben, dan onderling elkaar zeeslagen te leveren, zal vroeg of laat de overhand be houden op alle dwaalbegrippen, dio eene ge wapende botsing tusschen Duitschland en GrootBrittannie als onvermijdelijk willen vooretellen." Aan de Daily News wordt uit Berlijn geschreven, dat hetgeen tussdhen de regels van dezen volzinnen kan worden gelezen, veel belangwekkender is dan deze woorden zelf. En tot toelichting daarvan wond't ge zegd .,Het spreekt van zelf, dat iedere vreemde poging om zich te bemoeien met Duitscli- lands recht om zoovele schepèn te bouwen ais het wil, op mislukking moet uitloopen en den toestand slechter moet maken. Maar als Engeland, door zijne eigen bewapening ter zee te verminderen, een voorbeeld gaf om te zien of Duitschland zou willen volgen, dan zou men misschien zioh met elkaar kun nen verstaan. ,,Een gezaghebbend Duitsch staatsman, met wien ik de zaak besprak, beschouwt zulk eene entente als wenschelijk en mogelijk. Met pad moet vroeger of later geëffend wor den, zeide hij, door private vertrouwelijke gedachtenwisselingen tusschen enkele be voegde deskundigen van beide landen. Deze personen zouden echter in eene niet-offi- cieele stelling moeten zijn, want de zaak is te teer om van den begiune af officieel be handeld te worden". De schr. zinspeelt er ten slotte op, dat mogelijk de minister Lloyd George, die thans als kanselier der schatkist op den premier na de meest markante persoon is in het En gelsche kabinet, bij zijn aanstaand bezoek te Berlijn eene gelegenheid zal zoeken om dit onderwerp aan te roeren. De naam van den- zelfden bewindsman wordt ook genoemd door den Londenschen correspondent van het Berliner Tageblatt. Intusschen bericht de Köln. Ztg. officieus uit Berlijn, dat tot dus ver de feitelijke grondslag ontbreekt aan de opvatting, dat de zending van minister Lloyd George hoofdzakelijk hierin bestaat om voeling te nemen over de in Duitsch land ten aanzien der bejïerking van de krijgs toerustingen ter zee heerschende stemming. Voor zoover bekend is, heeft de Engelsche staatsman het plan, de Duitsche wetgeving tot verzekering tegen den ouden dag te be- studeeren. Wanneer hij echter lust mocht toonen zich ook omtrent andere vragen van gewicht op de hoogte te stellen, dan zal wel niet het plan bestaan om zulke gesprekken uit den weg te gaan Met grooten nadruk heeft de minister van 'handel Winston Churchill in eene vergade ring te Swansea zich uitgesproken ten gunste van eene goede verstandhouding tusschen Duitschland en Engeland. Hij betoogde, dat de groote belangen van Engeland en Duitschland nergens met elkaar in strijd zijn. ,,De stoffelijke belangen vam.de beide landen leveren geen enkele reden tot vijandigheid, terwijl een strijd tusschen bei den waarschijnlijk zou leiden tot de noodlot- tigste uitkomsten, uitkomsten die in tegen spraak zouden zijn met het gezond verstand. Het is overigens volstrekt niet lootieud om handelsbelangen te strijdenals er een oor log uitbrak, dan zou men in een maand meer rijkdommen vernielen dan de handel zou voortbrengen in vijf jaren, al werkten allen twaalf uren per dag. Men zegt ons, dat er koloniën te grijpen zijn, maar niets zou de omstandigheden kunnen veranderen van groote lauden als Canada, Australië, Zuid- Afrika en Indië. Die landen bepalen hun eigen lot, waarin geen strijd tusschen Euro- peesche staten verandering kan brengen. Wat blijft er dan over als prijs van een strijd tusschen twee groote landen Niels anders dan enkele over de geheele wereld verspreide kolenstations. Uit welk oogpunt men ook den toestand beschouwt, er is slechts écne con clusie te trekken wat de betrekkingen tus schen Engeland en Duitschland betreft namelijk dat er tusschen de beide landen geen enkele wezenlijke reden van geschil be staat". Frankrijk. In Kamerik heeft een feest van gym nastiek-vereenigingen plaats gehad, dat ein digde met een feestmaal, waaraan ook de Fransche minister van oorlog Picquart deel nam. In eene rede, waarin hij de gymnasten aarspoorde tot verderen vaderlandslieven- den arbeid, sprak generaal Picquart over de waarde van den vrede naar binnen en naar buiten voor een land van arbeid en demo cratie. Hij prees de troepen, die, bewonde renswaardig in hunne toewijding en tucht, steeds op nieuw den eerbied voor de wet hel pen verzekeren. De theorieën der ontevre denheid mogen niet in de kazernes dringen. De regeering moet de gevolgen voorkomen, die uit de ophitsende taal van beroepsagita tors kunnen voortvloeien. Zij zal haar plicht, al is die misschien pijnlijk voor haar, met energie vervullen en in de zekerheid, dat zij alle republikeinen aan hare zijde heeft, die niet vrijheid en bandeloosheid verwarren en die weten, dat de wanorde tot reactie kan leiden Het instructieschip Couronne, waarop on langs liet ongeluk plaats had van het sprin gen van een kanon, wordt voor goed buiten dienst gesteld. Het nieuwe pantserechip Suffren, dat vooi Toulon zijne schroef verloor, moet acht maanden in het dok blijven. Noorwegen. Christiania, 18 Aug. De storting heelt 'lieden met op één na algemeene stem men besloten het recht op suiker met 10 öre pe K.G. te vermindereu. Oostenrijk. Weenen, 18 Aug. De 78e verjaardag van Keizer Frans Jozef wordt heden in de geheele monarchie met buitengewone geest drift gevierd Weenen, 18 Aug. De Neue Freie Presse bericht uit Karlsbad, dat de heer Lloya George, de Engelsche kanselier dei- schatkist, vóór zijn vertrek een onderhoud van twee uren heeft gelhad met den Fran sehen minister-president Cleanenoeau, die pas was aangekomen. Men zegt, dat in dit onderhoud alle groote vragen der interna tionale politiek en de aan de orde zijnde sociale vraagstukken besproken zijn. Rusland. De vrijmoedige woorden, waarmee de voor zitter van den landdag van Finland geant woord heeft op de troonrede tot opening der zitting heeft in de Russische reactionaire per? tot dreigementen tegen Finland aan leiding gegeven. Een der gezaghebbende or ganen van de Finsche pers, Hufrudbladet, merkt naar aanleiding daarvan op: Deze dreigementen kunnen den landdag geheel koud laten, want onze landdag is aan zulke bedreigingen gewoonhij zal daarom de groote vragen, die aanhangig zijn, uit sluitend behandelen op zoodanige wijze, als hei recht en het belang van Finland zulks eischen en natuurlijk tevens daarbij de ware belangen van Rusland in liet oog houden. Wij weten zeer goed, dat de reactionaire krachten in Rusland, die er in geslaagd zijn de vervulling van de in het keizerlijke Octo ber-manifest vervatte beloften te verhinde ren, nu gereed staan om tegen ons land op te treden en onzen vrede te storen. Dit zal echter de vertegenwoordigers van ons volk volstrekt niet beletten om hun plicht te doon En nog iets: Zijn de tegenwoordige macht hebbenden in Rusland werkelijk zoo kortzichtig, dat zij meenen, dat de Russi sche vrijheidsbeweging zich lang zal tevre den stellen met de resultaten, die zich in den vorm van staat van beleg, ontzettende willekeur, administratieve deportatie enz., openbaren Turkije. De geruchten, dat de Sultan wil verhui zen naar den Aziatischen oever van den Bosporus, worden door het orgaan van het comité onjuist verklaard. De sultan is begonnen met de beperking van zijne huishouding; omstreeks 40 leden vau de paleismuziek en de hofopera zijn ont slagen. Daaronder bevinden zich omstreeks 50 Europeanen en vijf dames. Akif Pacha blijft minister van buiten land sohe zaken. Maarschalk Redjib Paoha, die door eene beroeite getroffen is juist toen hij zijn anvbt vaai minister van oorlog wilde aanvaarden, was j)G6 een paar dagen geleden uit Tripolis te Konstanit-inapel gekomenAls bestuurs ambtenaar had hij zioh vroeger reeds in Monaatir onderscheidenhij had dien post echter moeten verlatennadat daar de Rus- sischen consul Rostkowsky vermoord was Zijne overplaatsing naar Tripolis, die het. karaikiter had wan eene verbanning, was eene voldoening, die toen aan de Russen moest wordlen. gegeven. De Jong-Turksche partij koesterde vain hem groote verwachtingen voor de reorganisatie vam het leger. Met het voorloopig bestuur van het minis terie van oorlog is generaal Osman Nizom Paoha. belast. De bladen berichten, dat de sultan 46 adjudanten heeft ontslagen. De gewezen grootmeester der artillerie Zekki Pacha is in vrijheid gesteld. "Voligens een bericht- van de Polit. Korres- pondenz uit Konstantinopel, heeft de vaü van HedjaB, Achmed Ratib Paicha, de af kondiging van (hert herstel der grondwet ge weigerd en aide aanschrijvingen, die hij daar over uit Konstantinopel ontving, stuk ge scheurd. De Arabische bevolking van de heilige plaatsen heeft duardoor nag geen ken nis v%n de omkeering, die heeft plaats ge had. In verschillende streken van Klein- Azië, met name in dè vil ajetfe Van, Erzc- room, Diarbekir en Bitlis, moeten de Koer den zich verzet hebben tegen de vrijlating van de begnadigde Armeniërs, waarbij zij door de autoriteiten werden ondersteund. Dientengevolge bevinden zich nog velen van de begenadigde Armeniërs in hechtenis. De plaatsvervanger van den Armenisrch-Grego- riaansohen patriarch moert van het ministerie vam binnenJandsche zaken eene aanschrijving verkregen hebben om de Armeniërs vrij te laten, maar dat heeft tot dusver niets uit geweekt. Marokko. Telegrammen uit Marokko maken mel ding van een overwinning van de mehalla van Abdel-Azis over de troepen van Moelay- Hafid. Uit Tanger wordt bericht, dat brieven uit Marrakeseh melden, dat de mehallah van Moelay Haf id verslagen is door een mehal lah van Abdel-Azis, aangevoerd dioor M'Toe- gi. Tenten, paarden, kanonnen, wapens en t wapenvoorraad werden door dezen laatste veroverd. Men verzekert dat de Hafidisten 300 doo- dei en 500 gewonden hadden en dat het hoofd der Hafidistische legerbenden in het gebergte is gevlucht. Een draadloos telegram van den Sultan te Tanger ontvangen, bevestigt de overwin ning van M'Toegi. Volgens de laatste be richten was Abdel-Azis te Raoel Aïn, op drie dagmarschen van Marrakeseh. Hij zou er den 15en Au-gustus aankomen. Perzlê* De Perzische gezant u. Parijs maakt eene verklaring bekend, vaaruit blijkt, dat men met zekere uit Teherau komende telegram men, die gezegd worden van officieelen oor sprong te zijn, voorzichtig moert. zijm. nij verklaart, dat het bericht, dat de sjah zijne afzetting heeft bevolen, stellig onjuist. 13, want |>as enkele uren te voren had hij van den minister van buitenlandsohe "zaken de opdracht gekregen, professoren voor Perzië aan te werveu, eene opgedracht die gerui- men tijd zal vorderen. Japan. De wetten betreffende de'bescherming van handelsmerken 'en patenten en van het auteursrecht van producten van letteren en kunst, zullen binnen kort naar Japansch model in Korea van kracht worden. Dit is bet resultaat van eene overeenkomst tus schen de Vereenigde Staten en Japan, die in het Koreaansche staatsblad zal worden bekend gemaakt, nadat Korea zioh er mee vereenigd heeft. Daarmee maakt het Japau- sche protectoraat over Korea nieuwe vorde ringen Het officieuze Japansche blad Rotenmin Sjiruboen spreekt de geruchten tegen als zou den Japan, Rusland en Engeland onderhan delen over betere waarborging van China's onschendbaarheid. De tegenwoordige waar borgen zijn, volgens het blad, voldoende. Allerlei. vHet bureau der Alliance Israelite Universelle te Berlijin deelt mede, dat, als opvolger van Mosee Levy, Nahum (professor aan een seminarium te Berlijn) tot- geeste lijk opperhoofd van de Israëlieten in de lauden van den Sultan is aangewezen. vWilbur Wright gaat zijn volgende proeftodhten ondernemen in Auvours. Daar is een militair kamp, in welks nabijheid hij nu een loods laat zetten. Hij kan daar vijf KM. in rechte lijn vliegen. Bij zijn beoogde groote vlucht van 50 K.M. behoeft hij dan maar 9 zwenkingen te maken. Te Le Mans was de baan ruimte" te klein; hij moest er telkens keeren, hetgeen uiterst vermoeiend voor boon was. vDe Daily Mail heeft indertijd een prijs van 10,000 pd.st. uitgeloofd voor een vlucht met een vliegtoestel van Londen naar Manchester binnen een dag tijds en met hoogstens driemaal stoppen ont de motoren van brandstof te voorzien. Wilburg Wright is voornemens naar dien prijs te dingen wanneer, laat hij nog in het. midden. Met het militaire bestuurbare luchtschip zijn er Vrijdag en Zaterdag korte proef- door 3 S. R. CROCKETT. Uit hal Schotsch vertaald door J. P. WESSELINK—VAN ROSSUM. ,,0, ik zie, dait je als een zorgeloos slecht, onverschillig meisje opgroeit," vervolgde haar tante; „moeder u moet haar tenmin ste een korten tijd aan juffrouw Martinett toevertrouwen. Wij zullen dat alles wel ver anderen. Je gebeden niet opzeggen, jou on deugend kind Weet je Wie ons ziet als we kwaad doen, en Wie ons straft?" ,.Ja," uitte hot verschrikte meisje haas tig, eu op het punt in tranen uit te barsten verklaarde zijSandy te opzichter."' Mevrouw Sylvanus Torphichan hief haar handen in vrome ontzetting ten hemel, en maakte een klappend geluid uiet haar tong •tegen 'het verhemelte. Woorden ontbraken haar, zij kou slechts naar haar werktasehje grijpen, .waaruit zij een klem, rood fleeohje met vlugzout nam, dat den vorm had van een likeurkarafje. Haar hoofd viel terug en 2'J had nog juist de kracht den stop er af te nemen en de open fleéch te zwaaien tus sdhen haar en de kleine schuldige, als een soort toestel tegen beamdtting en godslaste ring. „Verdwijn," hijgde zij, ,,ga weg, ondeu gend kind. Ondeugend, slecht meisje. A'ls de beste Sylvanus komt don zullen we -met je grootmoeder over je toekomst beraadsla gen Ga en als je mijn onschuldige schapen bederft, bedenk dan naar welke plllaats je zu'lt gaau een plaats die ik niet wil noe men. Eu (bovendien zou ik jennet mijn eigen handen heel duchtig slaan." Aldus aangemoedigd ging Hester Stirling naar buiten om de onschuldige adhaipen van mevrouw Torphichan op te zoeken. Maar de hoopvolle, blijde verwachting van dien mor gen was voorbij. Het goud was met een grij zen mist oven-bogen. Nooit werd een afgóds- 1 bee ld onbarmhartiger vernield. Toch schrei de dit kleine meisje uiet. Een paar traaien mochten misschien weggeveegd zijn op de donkere plekjes der trap, maar ik vraag u of dat schreien genoemd kan worden? Toen zij, Megsy Tipperlin tegenkwam, zag zij deze recht in het gelaat, en op de vraag ;,Waar gaat ge heen, Hester Skirting?" antwoordde zij: zonder bedenken ,ik ga mijn nichtjes opzoeken." „SleChte menscheu zijn het," gromde Meg sy met vuur ouder het weggaanMegsy outzag geen mensch en koesterde in het bi- zoudei een. innigen 'haat voor de dochter van haar meesieres, die, zooals zij meende naar Arioiand kwam om te gluren in de provisiekasten, de lepels te tellen eu na te gaau of Megsy niet meer meel en ham kocht dan zij kon verantwoorden. „Mogen haar oogen in haar hoofd ver duisterd worden, die trotscho madam!" mompelde Megsy terwijl zij kruisen en kronkelingen op de blauwe vloersteonen van de 'keuken maakte; „de oogen van haar en van haar deugnieten van kinde ren, zij gaan schreeuwende eu tierende door het. gansche fatsoenlijke huis van Arioiand, wat zou ik hen allen graag met bremstruiken op den 'Moeten rug slaaiï, tot dat hun vel gescheurd' vfras dat wildie i'k. Ein er voor uit komen zou ik schavuiten dat ze zijnAls zij mij|n meisje plagien of baing maken, dan zal i'k, Margaretha Tip perlin, die een christin ben Maar nu werd Megsy noedel cos omstan dig iin haar bedreigingenzaodalt de ge trouwe geschiedschrijver zich verward1 moest afwonden. „Hoe liet- zij," aldus eindigde zij „o, was mijnheer David maar nooit heengegaan, mijn lieve jon gen am zijn zacht, klein meisje over te laten aan een oude, dOove vrouw (God' vergeve miiji, dat ik zoo spreek over mijn goede meesteres), en aail de genade van een bende onnoozele luilakken Hester 'liep zoo Stemmig en 'bedaard om liaar nichten te gaan.zoeken, alsof zij reeds jaren 'bij haar tante, mevrouw Torphichan, 'had gewoond en een geliefde leerling was geweest van juffrouw Augusta Martinett op den hoék van Rutland-Square te Aber- cairn Misschien zouden zij vriendelijker blijken te zijn, indien zij alleen met 'hen was. Weer dacht zij aan al de schatten, die zij gehoopt ha)d hun te laten zien. Het- mooirte was Fluffy, het- Perzische poesje met die smach tende oogen, zoo vol licht en zijn aanha lige manier oin op je scliouder te staan en kopjes te geven. Dan was er in het ffooge Parii de lieveling Peggie, een lammetje van gevorderde jaren (of liever maanden) en veel hooghartigheid, want Peggie, die niettegenstaande zijn naam een mannetjes schaap en bovendien mooi was, weigerde zich in te laten met een van zijn eigen soort, on verkoos het gezelschap van de zestig melkkoeden, gehoed door de ruwe Mac Kinrtreys. Voortgaande hoorde Heeter de luide stemmen van haar nichtjes eu neef in den tuin, en terwijl haar hart opnieuw begbn te 'kloppen van verlangen iets van haar droom vervuld te zien, spoedde zij zioh voort „Pak haar dezen kant Didk! Je 'hebt. haar! Brave hond, zoek haar!" De kreten werdén luider, een groote vrees maakte zich plotseling van Hester meester, zoodat zij in volle vaart, de broei kast omliep, langs den zonnewijzer en daar zag zij Fluffy staan op eeh smalle lat van een heining waarop zij was gesprongen haar eigen Fluffy, ieder haar recht over eind van smart en tóóm en haar staart bijna evon dik als haar lijfje. Zij miauwde erbarmelijk en likte een oor, dat doorgebe ten was door den keffenden fox-terrier, die nog blaffend tegen den muur opsprong. Een paar druppels bloed waren op Fluffy's zachte, parelgrijze vacht gevallen. Hester aarzelde geen oogenblik. Zij wrong zich door de 'kruisbessenrtruiken, haar jurk op verscheiden plaatsen scheurende, er niet aan denkende, dat 'het haar 'bste was en zij van Megsy toestemming had gekregen ze ter eere van haar nichtjes aan te doen. In oen oogenblik had zij haar kleine figuurtje tus schen Tom en Claudia gedrongen, die in hur handen klapten en Dick, den terrier, tot groote re inspanning aanspoorden. Heeter hield haar armen ap en Fluffy sprong met een blijden miauw van herken ning op den schouder van baar meesteres, var welke veilige hoogte zij naar Dick blies, die nog opsprong om haar te grijpen. „Wreed wreed," riep zij, zich woedend tot hen wendende,„om een grooten ;hond op mijn eigen klein poesje af te jagen. Tom ik zou van je hebben gehouden, nu zal ik het nooit neen, nooit van mijn leven, jou wreode jongen!" „Doe liet dan niet," zij Tom, 'hoonend, „wie heeft het je gevraagd? Je bent maar een gewoon buitenmeisje. Ik zou geen eens willen, dat je van mij hieldt!" „Ben akelig, klein beest, dat den neus van mijn lieveling Diok krabde de slang! Ja, (Dickie je zoudt haar aan stukken bijten als ik mijta zin had'" zei Claudia^ die den fox-terrier in haar armen had genomen en streelde. Hij worstelde hevig om los te ko men, en naar Fluffy te gaan en brmde tegen zijn meesteres, op een wijze die meer veront waardiging dan genegenheid toonde, toen die trachtte hem tegen te houden iHcstcr koe éde naar het huis trug tnet Fluffy in haar armen. „Nu zal ze van ons gaan klikken de gluipeter!" riep Tom, die naar nagebleven kruisbessen zocht en de struiken vertrapte als hij er geen vond. „Zij behoeft, zich geen moeite te geven," eei Ethel spottend, „maima zou haar toch niet gelooveu. eu arme, oude grootmama is te doof om iele te verstaan. Papa zegt, dat zij maar een liefdadigheidskind is, en in het geheel geen nx-ht heeft liier te wonen," was Claudia's opmrking. „Dit. goed zal aan moeder behooren als grootmoeder sterft o» zij kan niet zoo heel lang meer leven zegt vader!" Wordt ervolgd

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1