IJZERSTERKE VOETBALLEN NIEUW PARIJS, Buitengewoon Onderwijs. G. G. Ph.L. BOEKELMAN, SLEE HEEÜSIUS. Het heerlijkste, beste goedkoopste Gerecht Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENTIËN. Tandarts VAN DER VOORT, is weder te spreken. G. H. DE JONG, Fröbelschool Ie Hoor aannek een peol). VILLA., Een net Jongmensch, REIZIGER. HUISVESTING GEZOCHT, Wordt gevraagd Horlogerie prima. UURWERKEN. W. F. A. GROENHUIZEN, Vaderlandsche Geschiedenis. Samen voor Een Gulden. NEUDE 9, UTRECHT. Effecten - Coupons - Wissels - Rekening-Courant. UNION CASTLE LIJN" naar ZUID-AFRIKA. WEKELIJKSCHE DIENST Tan LONDEN en SOUTHAMPTON. LANGESTRAAT 37. voor zeer billijke prijzen. Langestraat 44. Toelating van nieuwe leerlingen, met 1 September a. s. Meiwijn pet flesch f 0,45 Bisschopwijn -0.45 Roode Bessenwijn -0,35 Witte Bessenwijn-0.40 Boschbeziënwijn -0.45 J. VAN GENDEREN, Overschie en de uitspanningsplaats De Zmrebh. Te 7 uur was de fabriek ver laten ©n ruim 8 uur werd de brand ontdekt. De fabriek beslaat een oppervlakte van C7 bij 20 meter. Op de bovenverdieping be- vo'v. zich ©en voorraad van 3 wagonladin gen boutskool (grondstoffen). Daar schijnt de btand ontstaan te zijn vermoedelijk door de gioote hitte in dc ondergelegen drogerij. Deze drogerij, bestaande in 8 droogka- mti>, bevatte ruim 100,000 in bewerking zijnde briketten, welke mede totaal ver brand zijn. Verder bevond zich gelijkvloers de ma erij, waar de machines totaal ver woed zijn Van het geheel is dan ook niets blijven staan dan de vier muren. Alleen werd gespaand een schuur vol met afgewerkte briketten, welke door een brand muur van de fabriek gescheiden was. Twee spuiten verleenden hulp. De eerste, welke te halftien water gaf, werd bediend door een 150 dorpelingen bij wie er de moed werd ingehouden met bier. Eerst te 4 uur was m«-n den brand meester. 'De aelade wordt op 90 pCt. of f25,000 geschat. Allee was op beurspolis verzekerd. Onweer Donderdagavond omstreeks hailf ©K is de bliksem geslagen in de land- bouwschuur van den heer J. van Arenthals, pachter van het kroondomein, te Oortgene. De sühuur is met' haar geheelen inhoud, waaronder vele landbouwgereedschappen, een groote partij vlas. tarwe en erwten, verbrand. Een schaap en 25 duiven kwa men mede in de vlammen om. Het woonhuis en het wagenhuis bleven, door de hulp der brandweer, behouden. Alles was verzekerd. Een secure. De „Wineohatar Ct." verheit hoe een plaatselijke politie-agent een dezer avonden een man ontmoette, die met een zware, oude fiets op z'n schou ders, besweet hoofd er door gestoken, hij gende en blazende voorwaarts schreed. Op ven vraag van de p>litie, of de fiets ge broken was. antwoordde de man Welnee»maoer 'k mag in duustern ja nait met 'n fiets sunder licht op 't pad."' Toen de politie hem meedeelde, <Lat men na zonsondergang met een fiets zonder lan taarn niet mocht rijden, maar wel het ding aan de hand voortduwen, zei ons boertje ,,Ja, ja! 'k zei mie deur joe foppen laoten." Opschrift. Voor een schoenwin kel in de le Oosterparlratraat te Amster dam ..Alhier verkrijgbaar schoenen voor hee- ren militairen zonder neus." School- cn Kerknieuw». Curatoren der Amsterdamaohe Universi teit bevelen aan ter vervulling der vacature van gewoon hoogleeraar in de natuurkunde, welke zal ontstaan door het eervol ontslag, verleend aan den hoogleeraar dr. J. I). van der Waals Sr., dr. J. D. van der Waals Jr., hoogleeraar aan do Universiteit te Groningen, on dr. L, S. Ornstein, te Leiden, en stellen voor dr. P. Zee man, buitengewoon hongleeraar aan dc Gemeen te-universiteit, te benoemen tot gewoon hong leeraar in de natuurkunde, en dr. P. Kohn- a tam ra, privaat-docent en adsistent aan de Ge meente-universiteit, te benoemen tot buitenge woon hoogleeraar ut de natuurkunde. 's-G ravenhage, 22 Augustus. Notarieel Staatsexamen. Geslaagd voor le gedeelte mejuffrouw H. C. Tadema, te Arn hem 2o gedeelte: de hoeren: «J. L. van der Harst, te Middelburg; J. W. Pb. Roelink, te Hol werd. Examens M. O., Hoogduitache taal, akte A. 22 Aug (voormiddag). Toegelaten do heer H. Jager, Winschoten, en mejuffrouw M. P. Fel- linga. Den Hang. Afgewezen één roann. cand. Examens L. Hoogduitache taal. 22 Aug (voorm.). Toegelaten mej. C. A. F. ton Kate, Deventer; en do hoerenA. C. Hagenaars, Steenwijkerwold K P. Kruidering, Schager- brug, en A. H. J. Evers, VGravenhage. Afge wezen één vrouwe) en drie rnann, cand. Examens Hoofdakte. Amsterdam, 21 en 22 Aug. Geëxamineerd 13 eandidaton. Geslaagd de hoeren: G. 1 Was senaar, EnkhuizenT. J. Wilmink en T. F. V. van «Ier Bijl, Amsterdam D. L. Zinkweg, Slo ten (N.-H.). Arnhem. 21 en 22 Aug. Geëxamineerd 15 eandidaton. Geslaagd mej. Th. Niemeyer. Am- hem, en de hoeren J. L. Dalmijn, 's-Heerenberg C. Goote, Vlisaingen en A. Hofstra. Velp. 's-Hertogenhosch, 21 en 22 Aug. Geëxami neerd 13 mannelijke randidaten. Geslaagd de hoeren: A. van dor Werf, van Rotterdam, W. T. Weyts, van Bargen-op-ZoomA. J. Westen dorp, van Utrecht; H. Schieffer. van Kerkrade D. J H Nijeseen, van Sliedrecbt. en H. van tiils, van Breda. 's-Gravenhage. 21 en 22 Aug. Geëxami neerd 15 eandidaton Toegelaten de damesM. Th. Peddemors, A .N. Meurs. beiden Den Haag; B. C. M. Woudenberg. AmersfoortE. A. Maas- sen, idem; J. L. Walther, Katwijk aan Zee; A. M. .1 Boertje. Den Haag; A. P. Schudde- beurs, Rotterdam: H van «Ier Mandele, Den HaagJ. M. Kalkman. Rotterdam, en A. M. W. Vrouwenvekier. Den Haag. Groningen. 21 on 22 Aug. Opgeroepen 14 mannel. eandidaton. Opgekomen 13. Toegelaten de hoeren: S. R. Dijkstra, te Vries; H. Klunp. t«- Weelervoort; J. Klooster, te Delfzijl. M. K ijlst ra. te Den Haag, en H Xoorderhaven, te Drachten. De examens zijn afgek>open. Examens L. O., Hoogduitache taal, te VGravenhage, 22 Aug. (narn.l. Toegelaten mej. A. G. Plemper van Balen. Alkmaar, en de hoe ren H. J. Steggink, Losser; J. Traast, Amster dam; J. A. I«eisink, Breklenkamp (gem. Dene kamp); B Reinders. Appingedam. en J. Tul- ner, 1 «emmer. Afgewezen twee vrouwel. en vier mannel. eandidaton Examens M .0. .Hoogduitache taal, akte A. te 's-G ra ven ha go. 22 Aug. (nam.). Toegela- j ten de heer G. K. ff. Bakker. Gorinchem. Afge wezen 1 mannel. cand. Met 1 mann. cand. wordt het examen voortgezet. Examens Fransch, L. O., te 's-Gravenhage. 22 Aug. Geëxamineerd 27 candidaten. Geslaagd de hoeren P. J. C. Strik. Stiphout; A. H. Mintjens, Thorn; C'. Overboek. Haarlem; G. P. Nybakkor, Amsterdam L .M. van de Griendt, Rotterdam. G. J. Struik, Doornspijk; W. van «Ier Windt. Assen; en de dames J. M. Schotel, DordrechtJ W. Schuitenvoerder, Nijmegen D. Muller. Culemborg; A. J. van der Sjiek, Utrecht; E. Smit. BeverwijkE. Sellemans, Alkmaar, en J. G. F. A. van I-angeveld, Bus- sum. t Acte-examens Landbouwkunde, L. O., te Wageuingen, 21 en 22 Aug Gedaagd' M. J. v. d. Berg. Vorstenhosch (N B.); W. H. Bir- kenhkger, Markelo; A. B. van Gooi, Boxtel; J. H. H. Grooten. Holtum (L.); A. ten Heuvel Jr.. HoogeveenP. J. Jansen. Neerloon (N.-B.); niet opgekomen 1afgewezen 5. Alg. Synode der Ned. Herv. Kerk. 34ste Zitting. De voorzitter der Synode doet mededeel in gen van de begrafenis van den oud-secretaris ds. L. Overman, waartoe het moderamen door de ver gadering was afgevaardigd. Een hartelijk woord van buide is «foor Item aldaar gesproken, dat naar het besluit der vergadering opgenomen zal worden in het officieel orgaan der Kerk. Nu de afschriften der uitspraak in handen van den appellant en van de betrokken bestu ren zijn, kan medegedeeld worden, dat de Sy node de uitspraak van de Synod us Contracta heeft bevestigd en den predikant M. H. A. van der Valk, van Oud-Beierlan<l. wegens onchriste- lijkeu wandel heeft ontzet uit zijn kerkelijke be diening, vervallen verklaard van zijn kerkelijke rechten en van het lidmaatschap der Ned. Herv. Kerk. De uitspraak zal in haar geheel opgeno men worden in het officieel orgaan der Kerk, vanwege de opspraak, die deze zaak gemaakt heeft, waarover zelfs brochures zijn in het licht verschenen. Vastgesteld wordt de uitspraak in de zaak van den predikant van Neerlangbroek nader ïr.ede te deelen. Een belangrijke quaestie vormde het hoofd punt van den dag, n.l. de toelating van vrouwen tot de Evangeliebediening Zij werd warm be sproken. maar tengevolge van de onvoltalligfieid der vergadering niet tot beslissing gebracht. Twee jonge dames hadden inschrijving verzocht m het album der kerkelijke professoren, tenein de aldus den weg naar den kansel zich ontsloten te zien, en mocht de wet er zich tegen verzet ten, dat de Synode alsdan stappen tot wetswijzi ging zou doen. Dc minderheid der rapporteerende commissie had aanbevolen haar verzoek toe te staan, de meerderheid het tegendeel, ten deele omdat zij de toelating der vrouw tot het predikambt niet in overeenstemming acht met de lijnen in de H. Schrift getrokken en eveneens omdat de vrouw een andere is dan de man in aard. en wezen. Warm wordt de zaak der vrouwen bepleit door de hoogleeraren Knappert en Cannegieter. Ze wezen op de groote beweging onzer dagen, op hetgeen door vrouwen reeds gepresteerd is. op de groote gaven en krachten der vrouw, juist op het gebied van het gemoedsleven. Zal misschien de vrouw in sommige punten minder uitmunten, vooral op het gebied der inwendige zending zal zij haar krachten ontplooien. Eigenaardige gaven acht men haar eigen voor het werk der Evangeliebediening. Daarom hoopt men, dat de tijd niet verre zal zijn, dat de krachten der vrouw gebruikt zullen worden voor het konink rijk Gods, terwijl men de bezwaren aan de H. Schrift ontleend, tracht te weerleggen. Anderen deelen de laatste niet, maar trachten met het oog op de praktijk aan te toonen. dat het ambt van predikant als geheel genomen niet geschikt is om door de vrouw te worden bekleed, dat bovendien de zaak niet rijp is om zoo inciden teel te worden beslist. In de Kerk heeft de wensch naar vrouwelijke predikanten zich in 't geheel niet geopenbaard en voor de bijzondere gaven der vrouw staan op p'hilanthropisch gebied allerlei werkkringen open. Nog anderen stellen wel de brouwen hoog en eveneens haar geeste lijke gaven, maar op haar plaats, en principieel blijven zij betwisten, dat die plaats de kansel is. Te midden van deze discussie wordt vrij alge meen gevoeld, dat het verzoek der adresanten niet zonder meer kon toegestemd worden, daar het togen den geest der wet is en de Synode dus zou lieslissen over een zaak, waarover de Kerk zich niet heeft uitgesproken. Daarom wilden zij een voorstel tot wetswijziging aangenomen zien in den bedoelden zin en daarover de Kerk hoo ien. Hierover zal in de nieuwe week de beslis sing vallen. Ned. Herv. Kerk. Ten behoeve van den preekstoel in de thans gerestaureerd wordende Koorkerk te Midelburg is door iemand, die onbekend wenseht te blij ven, een belangrijke schenking gedaan. Hij bood den kerkvoogden een zestal fraaie gebeeldTiou- wende eikenhouten paneelen aan, in hoogrelief- vorm, voorstellende Christus, Johannes don Doo- per en de vier Evangelisten, Mattheus, Markus, I.ukas en Johannes. De paneelen, dateerende van omstreeks 1600, vertegenwoordigen een be langrijke waarde. Gen. Sy 2de Zitting. Aan het verslag in „De Stand." ontleenen we het volgende Br. De Miklt rapporteert namens de commis sie van jiraeadvies in zake een bezwaarschrift van Br. J. B te G. De conclusie wordt met algemeene stemmen aangenomen. Ds. Breuke laar rapporteert omtrent eene vraag van Br. A. te E., betreffende den z.g. vroegdoop der kin deren. Overeenkomstig dit praeadvies wordt besloten ten le. uit te spreken, dat naar het oordeel der Synode de zaak van deu doop der kinderen m art. 56 der kerkenordening genoegzaam is geregeld ten 2e. van het sub I uitgesproken oordeel der Gen. Synode aan Br. A. kennis te geven. In zake ..Het Kerkblad" rapporteert ds. v. d. Munnik. Overeenkomstig dit praeadvies wordt besloten, dat voortaan ..Het Kerkblad" maar eens j»er jaar zal verschijnen, tenzij de commis sie voor de uitgave het noodzakelijk mocht vin den hiervan af te wijken. De Synode wordt daarop toegesproken door Rev Prof. Moor, namens de Free Church of Scotland. Na hem voert het woord Rev. Prof. Morton namens de Original Secession Church of Scot land. De redevoeringen van deze beide afgevaardig den worden door ds. A. Brummelkamp vertolkt. Daarna krijgt het woord Rev. Dr. de Vlieger, als afgevaardigde van de Presbyterian Church in Engeland. Hollander van geboorte, spreekt hij, hoewel namens Britsche kerken, in het Hollandsch. Prof. Bavinck beantwoordt in het Engelsch de afgevaardigden van de Schotsche en Engel- sclie kerken. Hij spreekt zijn hartelijken dank er voor uit, dat de broederen van over de zee altoos weer op onze synoden verschijnen, al wordt dit van onze zijde niet zoo trouw beantwoord. Onder- tusscben geeft hij de verzekering, dat wij den geestelijken band van bet lichaam van Christus mot onze overzeesche broederen wel goed ge voelen. Een tweede oorzaak van dank is ons de getrouwe komst der broederen, omdat wij in onze «lagen een ernstige crisis doormaken, wat het Christelijk geloof en leven aangaat, en het zoo gewenscht is elkander toe te roepen Houdt U mannelijk, zijt sterk. Maar niet alleen op gevaren, ook op gezegen de. heerlijke verschijnselen mogen wij elkander J wyzen in don heiligen strijd. Prof. Bavinck noemt hiervan drie. De overal herlevende behoefte aan de religie; het opma- ken van sociaal werk en van die prediking des evangelie-s aan de armen; het zendingswerk, dat vooraan staat op liet program van alle kerken. In de beoefening dezer dingen kunnen wij, zegt prof. Bavinck, veel van u leeren. God zegene en sterke u en ons, om aldus bid dend, werkend en hopend de heerlijke toekomst van Jezus Christus te verwachten. Nadat ds. De Geus deze rede had vertolkt en de praeses een woord van dank had gesproken, werd deze zitting met psalmgezang eti dankzeg ging door den praeses gesloten. Geref. Kerken. Dr. J. van Lonkltuyzen is van zijn reis tot stichting van Neder). Kerken en Scholen in Zuid-Amerika hier te lande teruggekeerd. Dr. Van Lonkhuyzen was al* kajuitspassagier op de ..Amstelland". waarop de onlangs meegedeelde ernstige hrand uitbrak. Ter bespoediging zijner reis is dr. Van Lonkhuyzen in Duinkerken ge land en vandaar te Amsterdam aangekomen. Baarn. De PI. Afd. van den „Volks bond tegen Drankmisbruik" beeloot in April a.s. de tweede huisvlijttentoonstelling to houden Dezen winter wordt weer een cursus in huisvlijt gehoudeu. Hilversum. De Hflversumsche Win kel ie rsvereeuiging verspreidt een keurige „Gids voor Hilversum", waarin vele mooie foto's zijn opgenomen. Het boekje bevat verder, behalve een massa advertenties, een beschrijving van Oud- en Nieuw Hilversum, wandeltochten, rijtoeren, verschillende op gaven betreffende ouderwijs, middelen van vervoer enz., in den geest van de „Gids voor Amersfoort en omstreken", door Vidi, uitgave van Valkhoff ©n Co., te Amersfoort. Maatschappij van Tuin bouw en Plantkunde. De 43ste alge meen© vergadering van de Ned. Maatschap pij voor Tuinbouw en Plantkunde zal ge houden worden op Dinsdag 29 September 1908, des voormiddags te 11 uur, in de Priu. van Oranje te Driebergen. Na de gewone huishoudelijke punten wordt aan de orde gesteld om de uitgave van het Ned. Tuinbouwblad, orgaan van de Maatschappij, na afloop van het proefjaar nog voor een jaar voort te zetten. In een volgend punt stelt het hoofdbe stuur voor een prijsvraag uit te schrijven van den volgenden inhoud: De Ned. Maatschappij van Tuinbouw en Plantkunde vraagt een zoo volledig moge lijke bespreking van de verschijnselen van de eenbladiglieid of van het ontstaan van dieven, alsmede van zinkers 'bij tulpen, ge baseerd op eigen onderzoek, met inachtne ming van de geschriften van anderen. Daar in moeten o. a. worden behandeld de betee- kenis en het verloop der verschijnselen uit een plantkundig oogpunt, ook met betrek king tot de erfelijkheidde verschillende meeningen over de wijze van ontstaan, ook met inaohtneming van geschiedkundige ge gevens, moeten met elkaar worden vergele ken, de beteekenis voor de praktijk en de middelen tot voorkoming of beperking moe ten worden besproken enz. De afdeeling Amsterdam en Omstreken stelt voor, dat van woge de Bloemen- en Plantencommissie elk jaar een of meer groote plantenkeuringen zullen gehouden worden, zooals den 16en Juni jl. te Amster dam heeft plaats gehad en daarvoor aan te wijzenAmsterdam, Den Haag (Schevenin- gen), Rotterdam en Utrecht. De afd. Leiden doet een dergelijk voorstel. Do afd. Baarn en omstreken stelt voor, dat de algem. vergadering het, 'hoofdbestuur uitnoodige een prijsvraag uit te schrijven voor een nieuwe beknopte handleiding voor bloemisterij, geschikt ten* gebruik© voor het onderwijs op de tuinbonw-winteroursussen. Woudenberg. Morgen zal alhier een ringrijderij voor paren plaats hebben, in versierde tweewielige voertuigen. Onze bur gemeester, baron van Heeckeren van Brand- senburg die prijzen becshikbaar stelde, heeft de bepaling gemaakt, dat één persoon van de paartjes te Woudenberg moet wonen. I De regimentsoefeningen van het 1ste Regiment Huzaren zullen morgen eindigen. De v«x>r deze oefeningen alhier en te Soest gedetacheerde escadrons uit Amsterdam en uit Deventer koeren weer naar hun garni zoenen terug. Bij het 5e Regiment Infanterie zijn heden voor den tijd van 4 weken voor her halingsoefeningen ouder de wapenen geko men de miliciens van de lichting 1905. De dames B. C. M. Woudenberg en E. A. Maassen behaalden te 'sGravenhage de hoofdact©. Do temperatuur van het water in de Zwemschool op 'Maandag 24 Aug., des mor gens 7 uur, was 62 graden Frahenheit. Gediplomeerd is mej. L. v. Achterbergh. Allen die iets verschuldigd zijn aan of te vorderen hebben van nu wijlen den Hoogwelgeboren Heer Jhr. Mr. P. P. VAN GELRE VAN VRIJBERGHE VAN WES TEN-SCHOUWEN, overleden te Rijsenburg 9 Augustus 1908, worden verzocht daarvan vóór of op 15 September 190* opgave te doen ten kantore van Notaris JUSTUS DE VISSER, te Drieborgen. Arts, Oosterpark 84, Amsterdam. weder te conaulteeren voor speciaal behandeling van voet-afwij kingen, platvoeten en dergelijke. der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. BEEKENSTEINSCHE LAAN 25. Gelegenheid tot plaatsing van kinderen, die wegens zwakke Ïeznndheid,lichaamsgebreken, spraakge- reken of achterlijkheid het gewone onderwijs niet kunnen volgen. Tevens gelegenheid tot leiding bij huis werk en onderricht in talen. Beperkt aantal leerlingen. Hoofdelijk onderwijs. Uitstekende referentiën. Bleijenburgstraat 2. Utrecht. Te ZEIST bev. 7 Kamers, Badkamer, Keuken, Kelder, Zolder, Serre, Waranda enz., verder Schuurtje, Fietshok en 1400 M*. Tuin, 10 min. van 't Station Huis ter Heide, voor September of langer. Huurprijs f ÏOO per maand. Te bevragenM. J. GERRITSENBergweg 29F. Zeist. goed ontwikkeld, reeds in 't buitenland werk zaam geweest zijnde, biedt zich aau als Br. fr. lett. D. R. bureau van dit blad. Leeraar in Piano en Zang. Utrechtschestraat hoek Hellingstraat 36. Voor twee schoolgaande Jongens van twaalf jaar. wordt in eenvoudig, beschaafd gezin. Br. lett. B. E., VALKHOFF's Hofboekhandel. Een solied, net persoon, te Amersfoort woonachtig, over veel vrijen tijd beschikkende, wenseht dien gaarne aangevuld te zien door eenige werkzaamheden. Hoog salaris geen vereischte. Adres bur. van dit blad lett. A. E. met 1 November a-s. op .een Buiten, in de omstreken van Arnhem, een net eenvoudig, doch goed geschoold MEISJE van den P. G., tusscheij <le 25 en 30 jaar, als KAMENIER. Bekendheid met tafeldienen, de wasch, linnen en wollen naaien, gewend aan orde en regel, I oven als goede getuigschriften, uit de laatste betrekking worden vereischt. Goed loon. Franco brieven onder motto„Kamenier", NIJGII VAN DITMAR's Algemeen Adver tentie Bureau, Rotterdam. Magazijn van alle soorten gewone onfijnere Grootste keuze. Goedkoopste prijzen, le klas artikelen. Reparatiën goed en billijk bij Horloger. Langstraat 42. De Geschiedenis van ons Land voor Jong en Oud, met Platen en Kaarten. B Boeken Atlas en Levensgroot Portret van H. If. de KONINGIN. f I.— in plaats f 9.50. Onze Vestiging in West- en 0-IndiS. De Republiek der Nederlanden en Atlas. Algemeene toestand van Nederland en groot Portret van H. M. de Koningin 2 Meter hoog. 1. Dr. II. J. NASSAU. Onze Vestiging in West- en O.-Indie. De toestand op Curasao, Suriname De Strijd op de Kust van Guinea, enz. enz. De geschiedenis en tegenwoordige toestand van al onze West- en O.-Indische be zittingen. Zeer uitgebreid. Vroeger f 1.25. 2. KUYPER. Onzo Geschiedenis uit den tijd der Vereenigde Republiek der Nederlanden. Groot interessant werkvol historische bijzon derheden enr aanwijzingen. Vroeger f 2.75. 3. KUYPER. Groote Atlas van de Repu bliek der Vereen. Nederlanden, met vele groote kaarten in kleurendruk. Vroeger f 1. 4. KUYPER. De toestand in Nederland voorheen en thans. Zeer belangrijke wetens waardigheden omtrent de vooruitgang en historie van Provinciën en Steden, over afstamming van FrankenFriezen enz. enz. Zeer interessant werk. Vroeger f 1.25. 5. KOM. Gedenkwaardigheden uit de Va derlandsche Geschiedenis. Belangrijke zeeslagen en oorlogen. Willem de Zwijger, Filips, Alva, enz. Met gekleurde platen. Vrf 0.75. 6. LEVENSGROOT PORTRET van II. M. Koningin WILHELHINA, ten voeten uit en in 14 levendige kleuren gedrukt2 Meter hoog. Buitengewoon artistiek uitge voerd een grootsch monumentaal portret. Vr. f 2.50. zeer belangrijke interessante, mooie pakket over Vadoilandsche Geschiede nis geven wij thans voor SLECHTS EEN GULDEN in plaats f 9.50. Franco door ge heel Nederland op ontvangst van postwissel, a f 1.waarop staatVaderlandsche Geschie denis", bij GEBIt. E. A M. COHEN, Heerengracht 326, to Amsterdam. Naders Inlichtingen bij den agentB. DE JONG, Amersfoort i GROOTE VOORRAAD: Horloges, Klokken, Goud en Zilver. Reparatie- en Slijpinrichting. Aangifte dagelijks bij de Directrice. (Dit laatste zeer aan te bevelen, als geneesmiddel, bij darmziekten, b(j mond- ziekte. bü chronische keel-cattarrb, bij dauwworm, enz). Aanbevelend Teleph. 104. Arnhemschestraat 35. en maakt mon van Lieblgs Wüncrdme. Let op den naam „Lieblg". Engros bij de HeorenS. W. v. D. VELDE <fc ZOON, Rotterdam en Am sterdam en EVERH. BRöERKEN, Arn hem en Groningen, Importeurs van Co mestibles.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 4