Conform besloten z. h. s. 11. Rapport en voorstel van Burgemees ter en Wethouders betreffende een nader adres van de firma H. A. de Vries, in zake leveranties aan de gasfabriek. De Voorzitter. B. en W. stellen voor een en andetr voor kennisgeving aan te nemen De heer van Duinen. Ik zou graag zien, mijnheer de voorzitter, dat dit punt werd aangehouden tot een volgende ver gadering, opdat intusschen alle stukken .in deze zaak, die niet gedrukt werden, alsnog gedrukt werden en rondgezonden aan de bladen, zoodat een ieder er nota van zai kunnen nemen. De verdediging van de firma de V ries is het publiek nu niet bekend en dat acht ik ongewensclit. Waar het mijl bovendien gebleken is, dat verschillende Taadsleden de gelegenheid heeft ontbroken om van de nieuwe stukken kennis te nemen, wil het mij' dubbel nood zakelijk voorkomen de aaak thans niet af te doen, doch aan te houden tot een vol gende raadsvergadering. De heer Ooster veen. Dit wordt door mij ondersteund, mijnheer de voorzitter. De heer Visser. Ik vind het toch, daar de leden de stukken kunnen doorlezen, niet verantwoord voor de kosten al die stukken weder te laten drukken. De heer van Duinen. Burgemeester en Wethouders zijn zelf begonnen de zaak in hot openbaar te .bespreken, vandaar dan ook dat verscheidene stukken openlijk zijn be handeld. Met het oüg daarop en niet minder in het belang van de quaestie zelve, vind ik het bepaald gewensckt nu daarmede ook voort te gaan en de zaak in het openbaar te blijven behandelen. De Voorzitter. Ik moet daartegen toch opmerken, dat er dan geen einde aan de zaak is. De Vries kan mogelijk opnieuw bezwaren indienen tegen het rapport der oommissie, aan wie dan wederom gelegen heid zal moeten worden, gegeven te repli ceer en. De heer van Duinen. De vorige maal is door B. en W. het eerste rapport ook publiek gemaakt. Dat behoort nu ook te geschieden met de rest. De heer Plomp. Er is alles voor te zeggen om te doen wat de vorige spreker verlangt. De vorige maal heeft de Raad zelf verklaard het volle licht over de zaak ge worpen te willen zien. Daat men zich nu gelijk blijven en vóór allee den schijn ver mijden, alsof er in het rapport iets zou staan wat niet zuiver zakelijk is. Die schijn zou de raad ongetwijfeld op zich laden, als be sloten werd de zaak te laten blijven zooals ze nu is en het rapport eenvoudig voor ken nisgeving aan te nemen. Daarom siteun ik ook krachtig het verzoek van den heer vian Duinen om de stukken te laten drukken en onder de oogen te doen komen van het publiek. B. eni W. zeggenmogelijk is adressant nog niet tevreden. In verband daarmede verklaar ik bij voorbaat niet ge makkelijk te zullen medewerken om de stuk ken opnieuw naar B. en W. te zenden. Maar openbaarheid acht ik met den heer van Duinen beslist gewenscht. De Voorzitter. Het voorstel-van Duinen wordt door B. en W. overgenomen'. •De heer van Duinen. Ik dank u, mijnheer de voorzitter. De Voorzitter, Dat vooretel breng ik dan nu in stemming. De heer Ce los se. Ik gevoel véél voor het door de heeren van Duinen en Plomp gesprokene, al heb ik zelf medegewerkt aan bet voorstel, zooals dat heden door B. en W. is gedaan. Het door B. en W. overgenomen voorstel- van Duinen wordt met algemeene stemmen aangenomen. 12. Rapport en voorstel van Burgemees ter en Wethouders betreffende een adres tot verharding van den Bisschopsweg. De Voorzitter. B. en W. stellen vöor dit adres in nadere overweging te nemen, zoodra de eigenaren niet alleen be- Teid zijn tot grondafstand, maar tevens ver klaren der kosten van verharding te wil len bijdragen. De heer Kroes. Ik kan aan dit voorstel mijn volle goedkeuring geven. Waar andere eigenaren alle kosten van dien aard moeten betalen, wordt in dit geval slechts betaling van J deel gevergd. 'Dat is dan inderdaad tooh een humane behandeling. De heer Jorissen. Maar de toestand is hier ©enigszins andere. De heer Kroes. Juist daarom. De heer Jorissen. Wordt er over het algemeen wel streng de hand gehouden aan den eisch, dat eerst eon straat behoort te worden aangelegd, alvorens nieuwe huizen mogen worden gebouwd? De heer Visser. In de nieuw voorge stelde bouwverordening wordt die eisoh nadrukkelijk gesteld, maar tot dusver was dat niet altijd mogelijk. De heer Jorissen. Waarom niet Ik ben van oordeel dat er wel eens wat willekeurig gebouwd wordt. Op den ouden Soesterweg bijvoorbeeld, waar geen aanleg van straten is, ook geen verlichting, wat daarentegen wel het geval is in de Steil ingwerfstraat. De heer V i s s e r. De door den heer Jorissen bedoelde bouw kon niet worden tegengegaan, omdat er geen 'bestrating be stond. De nieuwe verordening maakt dit echter mogelijk. Conform besloten z. h. s. 13. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot goedkeuring van de rekening en verantwoording van de voormalige rus tende schutterij over 1907. Conform besloten z. li. e. 14. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot beschikking over een gedeelte van het batig saldo der rekening dienst 1907, ten behoeve van de begrooting voor het jaar 1908. Conform besloten z. h. e. 15 Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging van1 de begrooting dienst 1908. De Voorzitter. Die wijziging is noo- dig tot verbetering van de Mooieretraat. Conform besloten z. h. e. 16. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot betaling uit het artikel voor on voorziene uitgaven. DoV oorzitter. Dit voorstel strekt tot betaling van f 40 voor een gouden medaille ten behoeve van het concours van harmonie- en fanfarecorpsen. Conform besloten z. h. e. 17. Vaststelling 3e aanvullingskohier In komstenbelasting, dienst 1908. Wordt z. h. s. vastgesteld op f 334.25. 18. Behandeling van reclames in zake in komstenbelasting, dienst 1908. De Voorzitter. De aanslagen moeten worden verminderd met f 510. Z. h*. s. goedgekeurd. 19. Behandeling, van reclames in zake straatbelasting, dienst 1908. De Voorzitter. De aanslagen moeten met f 66.77 worden verminderd. Z. h. s. goedgekeurd. De Voorzitter. Ik stel de vergade ring voor, thans over te gaan tot het trekken der a fdeel in gen en verzoek de heeren Oelosse en van Esveld nogmaals het stembureau te willen uitmaken. In de le afdeeling zullen, zitting nemen de heeren: Vela Heyn, Tromp van Holst, Heyligers, Jorissen, van Duinen, Salomons, Hamers en Gerritsen In de 2e afdeeling zullen zitting nemen de heeren Kroes, Rolandus Hagendoorn, van Kalken, Ruijs, Plomp, OoBterveen en van Esveld. Als voorzitter van de eerste afdeeling zal optreden de wethouder de heer Visser. Als voorzitter van de tweede afdeeling zal optreden de wethouder, de heer Celosse. De Voorzitter. Ik dank de heeren Celoase en van Esveld voor de genomen moeite als leden van het stembureau. Heeft nog een der leden een mededeeling voor deze vergadering Zoo niet, dan sluit ik de open bare vergadering. Electrische Drukkerij L. E. BOSCH ZOON.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 6