buitenland. feuilleton. Woensdag 9 September 1908. CI ND E RE L L A. 73. 7*e Juarftanx. MERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf l.OO. Mem franco per postl.SO. 'Afzonderlijke nummersO.OÖ. Deze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiön. mededeelingen enz., gelieve men vóór 11 urn 's morgens by de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat I. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIÊN: Van 1—5 regels f O.&O» Elke regel moor - O.IO. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents by vooruitbetaling. Qroote lettors naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zoer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, by abonnement. Eene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht. Hervormingen in Cliina. f Sinds de Japanners op de slagvelden van Matdsjcerije en in de Gele Zee de Ruseen vernietigende nederlagen hebben toege bracht, is niet alleen het zelfbewustzijn der Cbineezen tegenover de vreemdelingen- ge- jweldig gestegen, doch streeft men er ook in China naar den Japanners na te volgen in de actie naar binnenlandsche hervormin gen, welke men tevens als de eerste voor waarde voor succes naar buiten beschouwt. Zoo is de drang naar eene grondwet in do laatste jaren immer sterker geworden en ten 'slotte heeft ook de anders niet tot hervor- imingen genegen Keizerin-weduwe met con cessies in deze richtings zich eens verklaard. IVoor eenige dagen is, zooals telegraph isch 'gemeld, in Peking een keizerlijk edict ver schenen. hetwelk de bijeenroeping van een Clnreesch parlement in uitzicht stelt. Voor twee jaren reeds werd iets dergelijks in zeer algemeen gehouden termen beloofdalleen ■ditmaal schijnt men met de invoering van een constitutie ernst te willen maken. Daar op wijst ook een keizerlijk decreet, dat eeni ge weken geleden werd uitgevaardigd en het fcvormen van provinciale vergaderingen, bene vens van een constitutioneel bureau" beval. In het laatste gelooft men het toekomstige Chineesche hoogerhuis te mogen zien en aan de provinciale vergaderingen zal waarschijn lijk de taak worden opgelegd de leden van bet hoogerhuis, zoo niet te benoemen, dan J toch ter benoeming aan do regeering voor te dragen. Het heet, dat hot Chineesche parlement in het jaar 1917 zal bijeen komen, een zeer ver af liggende termijn naar Euro peesche begrippen, waartegenover de Chi- neezen echter de aandacht er op vestigen, dat ook tot die invoering van een Japansch parlement vijftieD jaren te voren was be sloten, eer het in werkelijkheid bijeen kwam. Het streven naar hervormingen in China zelfs in regeeringskringen, is reeds van oude ren datum en zelfs laat dit streven zich tot West Europeesche invloeden terugbrengen. Zoo is het ook in Rusland, in Japan, in Turkije en in Perzië geweest. Oorspronke lijk inheemsch was in genoemde landen slechts het wanbestuur, hetwelk de behoefte naar hervormingen deed ontstaan en immer sterker deed worden. Ia de tweede helft van de tachtiger jaren der vorige eeuw, toen de thans in Peking 1 zoo invloedrijke Tsjang-Tsji-toeng gouver- neur-generaal in Canton was, vatte een jon- f ge Chinees, genaamd Kang-Yoe-Wei, die in zijn jeugd in Sjanghai en Hongkong Weet- Europeesche inrichtingen had. leeren kennen het besluit op, daarop aan te werken, dat ook China zulke inrichtingen deelachtig zou worden. Hij stichtte in Peking een club, die in Daam slechts wetenschappelijke doelein den diende, maar feitelijk er toe bestemd was de leden id de politieke hervormings- plannen van Kang-Yoe-Wei in te wijden. De Tegeeringskringen werden ook op den hervor- mer opmerkzaam gemaakt en nadab deze op f 3 Januari 1898 in een conferentie op het 'Isjoengli Yamen, zooals 't departement van I buitenlandsche zaken toen nog heette, in te- j genwoordigheid der ministers zijne plannen had uiteen gezet deze betroffen in hoofd zaak justitie, opvoeding, spoorwegen en aan- I bouw eener vloot gaf Prins Kung, de leider van het departement van buitenland sche zaken, den Keizer verslag van deze con ferentie en deze liet Kang-Yoe-Wei verzoe ken eene memorandum over zijne plannen in te dienen. In dit stuk wordt op Japan als voorbeeld gewezen, maar ook Peter de Groote en.... Thiers worden den Keizer als navolgenswaardige voorbeelden aanbevolen. Op 16 Juni had de hervormer een conferen tie van meerdere uren met den jeugdigen Keizer en daarop volgde een geheele reeks van edicten, volgens welke naar Chineesche begrippen diep ingrijpende hervormingen zouden worden tot stand gebrachtdo examen-opstellen in ouden stijl werden afge schaft en moderne examen-vakken worden daarvoor in de plaats gesteld; de oprichting van een universiteit te Peking met buiten landsche leervakken werd bevolen en een mir isterie van landbouw ingesteldeen edict bevat de oprichting van scholen in alle sleden des rijks, het veranderen van het meerendeel dei- tempels in scholen en het vertalen van buitenlandsche werken over we tenschap, literatuur en kunst. Op die manier volgde het eene hervormings-edict op het andere, en provinciale autoriteiten, welke de uitgevaardigde maatregelen niet snel genoeg uitvoerden, werden in het open baar berispt. Kang-Yoe-Wei bracht zelfs den Keizer er toe Europeesche kleeren aan te trekken en hij bereidde een edict voor, waarin de afschaffing van de staart en het aannemen van Europeesche kleederdracht voor geheel China zou worden verordend. De eenige hindernis voor de invoering van deze hervormingen scheen de Keizerin-Weduwe te zijn en zoo besloot men haar uit den weg te ruimen, of in elk geval in verzekerde be waring naar Moekden te brengen. Joean Sjikai ent-ving het bevel naar Pe king t? kernen »om hjaar gevangen te ne- (inen, doek hij waarsch-u wd'o de Keizerin voor liet haar dreigende gevaar en het ein de was dat de ©nerg]ieke dame met kracht ingreep, den Keizer afzette en zelf weer de teugels van het bewind in handen nam. Dat tgesclii-edde op 21 September 1898 en na tuurlijk werden alle horvarmiingsmaatrege- len zoo spoedig mogelijk herroepeu, doch den ,,Urbeker" ervan en zijne familieleden gelukte het tijdig te én tvluohben. Bij de hervormingsplannen van Kang-Yoe Wei was van de invoering eener constitu tie en een parlement geen spralqe, doch hij bad het juist ingezien dat men met hervor mingen bij de regeering zelf beginnen moest. Steeds beslister heeft men in de provincies liet verlangen naar een grondwet uitge drukt en het aantal der hierop betrekking .hebben adressen werd ten vorigen jare zoo jgroot, dat de regeering in Peking ziob daartegen slechts hierdoor meende te kun nen beschutten, dat ze het indienen van verzoekschriften verbood. Zulks heeft- ech ter niets geholpen, en de door invloedrijke staatslieden, in 't bijzonder uit de zuide lijke provinciëngedane verklaringen lui den zoo beslist, om niet te zeggen dreigend, dat- de Keizferin-Weduwe en hare raadslie den besloten zijn opnieuw en thans blijkbaar met meer beslistheid dia-n vroeger, de in voering eener grondwet te bel'oven. Reeds vroeger heeft de Keizerin-Weduwe in hare bezorgdheid voor het behoud der dynastie aanleiding gevonden concessies te doen. Voornamelijk vreesde zij eene revolutionaire -beweging in de zuidelijke pr'ovinciën, w-aar de Chineezen het. overwicht bezitten en de vroeger regeerende klasse der Mandisjoe's bijna machteloos gjeworden is. Vandaar de in de laatste jaren uitgevaardigde edicten, welke eene gelijkstelling der Cliineezen met do Ma.ndsjoe's ten doel hadden. Op het oogenblik zijn er in China, naar een EngelscL blad mededeelt, drie partijen constitutioneel© monarchisten met Yoean Sjikai aar de sipdfcs, oo-netitutioneeU© demo craten, welke tegen een centralisatie der rogeering arbeiden en de revolutionairen, van weliker getalsterkte en organisatie wei nig bekend is. De Chineesche hervormingsvrienden, wel ke voor de invoering eener grondwet pré- pageeren, hebbeu daarmede niet alleen een verbetering dor binnenlandsche toestanden op het oog, maar zij hopen daardoor tevens China tegenover het buitenland geheel on afhankelijk te maken. I>it streven poogt de rogeering thans ook tegemoet te komenZij wil de spoorwegen zooveel mogelijk in Chinee sche handen brengen, de vreemd vliegen uit de Chineesche tolkantoren verwijderen, de inmenging van Amerikaansche en Europee sche missionarissen iu de rechtsgedingen verhinderen, den invoer van wapens en 'ammunitie beperken en den buitenlanders het recht grond in China te bezitten, ont- üiemein. Do opvatting als z:u m het Hemel- schc rijk apathische rust heersehen, was steeds een dwaling, maar is thans zeker leen verkeerde. Chineesche geschiedschrij vers beweren zelfs, dat reeds in de 11e en '12c eeuw een levendige politieke actie in IChiua heeft geheerscht. reeds toenmaals hebben om beurten radicalen en conserva tieven onder verantwoordelijke eerste mi nisters het- bestuur in handen gehad en deze gelukkige toestand m/oet eerst door den in val der Mongolen zijn verstoordde Kei zers der Mingdyuaetie hebben vrijheid en ipoiitiek leven gesmoord en de Mandsjoe's zouden tegen allen vooruitgang zijn geweest. Al zoo ©ene gielijke ontwikkelingsgang als in Rusland, waar eveneens veelbelovende kie men voor een voortdurende evolutie d'oor een tweehonderdjarige heerschappij der Tar taren zijn verstikt en alle vooruitgang voor eeuwen js gestremd, tot West-Europeescho invloeden een© vrijheidsbeweging te voor schijn riepen of versterkten. De bedachtzame voor het Chineesche ka- Tak tor kenmerkende wijze, waarop men in China eer. nieuwen staat van zaken poogt "tot stand te brengen, leidt tot de verwach ting, dat de hu id is© hervormingsbeweging duurzaam zal zijn en sucoes zal hebben. Frankrijk. De aankomst van den nieuwen Turkschen gezant Naoem Pacha te Parijs neeft aan lei- ding gegeven tot een geestdriftige betooging van de Turksche kamer van koophaude] en de Turksche kolonie. Een ambtenaar van het ministerie van Buiten andsche Zaken wacht te den gezant op aan het station. De bladen wijden hem -bijzondere hartelijke welkomst artikelen. Als gouverneur vau den Libanon kwam hij herhaaldelijk met Frankrijks ver tegenwoordigers in aanraking. Hij gelooft hartelijk in de herleving van Turkije en heeft verklaard, te willen pogen Frankrijk te bewgen de leiding te nemen in den nio- reelen steun aan het herboren Turkije. Denemarken. Kopenhagen, 8 Sept. Het- Russisch? keizerlijke jacht „Polarstern'' en bet. Engel- 6che koningsjacht „Victoria and Albert" kwamen hier aan met de Keizeriu-weduwe van Rusland, grootvorstin Xenia, groot vorst Alexander Micihaelowitsj en de Ko ningin van Engeland. De vorstelijke personen werden door de koninklijke familie zeer hartelijk begroet en reden toen naar de villa Hvidoere, ter wijl de Deensche koninklijke familie terug keerde naar Charlottenlund. Kopenhagen, 8 Sept. De gewezen minister van justitie Aliberti heeft, zich hedenmiddag bij de politie aangegeven en verklaard zich schuldig te hebben gemaakt aan valsdWheden en bedriegerijen, loopende over groote bedragen, ten nadeele van het ministerie van financiën, de Nationale Bank en een particuliere bank. Hij verklaarde echter, dat het bedrag tot dekking van de verduisterde gelden voorhanden was Ka.pen hag en, 8 Sept. Volgens me dedeelingen in de bladen bedragen de ver duisteringen, waaraan Alberti zioh heeft schuldig gemaakt, totaal 9 millioen. Oosten rijk-Hon garije. Het is te verwachten, dat bij de aan staande besprekingen in de Oostenirijksch- Hongaarsche delegaties de Bosnische quaee- tie een voorname plaats zal innemen. Een aantal Oostenrijksche afgevaardigden, o. a de leider der radicale Tsjechen Klofac, zijn n.l. naar Bosnië vertrokken ter bestudee ring van de toestanden daar te lande. En de Kroaten eischen hoe langer hoe dringen der dat Bosnië zal worden ingelijfd bij Kroa tië en dat dit land dan een koninkrijk aa' worden met dezelfde rechten als Oostenrijk en Hongarije. Uit Genève wordt gemeld, dat Luccheni, do moordenaar van Keizerin Elisabeth van Oostenrijk, naar aanleiding van het jubel feest van Keizer Frans Jozef aan dezen ©en smeekschrift heeft gericht, om bij de Zwit- serschc rogeering zijn begenadiging en in vrijheidstelling te willen bewerken. Het is nu juist tien jaar geleden, dat Luccheni zijn misdaad pleegde. De moordenaar van graaf Pctocki, protesteert tegen het arrest, dat de herzie ning van zijne ter dood veroordeeling be veelt, omdat het hof geen onderzoek naar zijnen geestestoestand bevolen heeft. Hij wil de verantwoordelijkheid zijner daad dra gen en wordt liever terecht geteld dan aan gezien als iemand, die niet wist, wat hij deed Rusland. Volgens de Börsenzeitung heeft minister Stolypin den president van de Rij'ksdoema Chomjakoff medegedeeld, dat de geruchten omtrent een opheffing van de Doema van allen grond ontbloot zijn. De regeering houdt zich integendeel bezig met uitwerking van wetsontwerpen op het plaatselijk zelfbe stuur en de vrijheid van drukpers, die in do aanstaande zitting zullen worden ingediend. Er hecrscht weder een zeer oproerige goc«l onder de boeren in het gouvernement Kief, zich uitende in brandstichtingen van de wo ningen van landeigenaars en van voorraad schuren. In de stad Kief is een bommen fabriek ontdekt en werden groote voorraden bommen en ontplofbare stoffen gevonden. Griekenland. In Griekenland is een nieuwe spoorlijn geopend Tiraeus—AtheneLarissa. Het Griekscho net is daarmede de Turksche grens genaderd. Mocht de Porte er eerlang toe overgaan haar net bij het Grieköclie aan te sluiten dan zou dit de pacificatie in Mace donië, waardoor de verbindingslijn Saloniki Larissa loepen zou, zeer ten ede komen. Turkije. De grootste moeilijkheden, waarmede de Jong-Turken te kampen hebben, liggen in het absolute gebrek aan eenige ontwikke ling en kenui9, betrekking hebbende op al wat staat en staatsinrichting is, bij een aan zienlijk deel der Aziatische bevolking van liet Ottomaansche rijk, dat geenszins in staat is de beteekenis van de politieke om wenteling te begrijpen. Hetzelfde geval doet zich voor bij de bewoners van Noord-Alba nië en de Moslims, uit de afgelegen distric ten van Macedonië. Er bestaat gevaar, dat de onwetende Mohamiuedaansche bevolking, die van nature vredelievend is en gehoor zaam, door reaction na iren wordt opgeruid. Het Jong-Turksche comité heeft, om dat te voorkomen, zendelingen uitgezonden, om de bevolking op de hoogte der dingen te bren gen. De Turksche bladen bevestigen het be richt, dat alle ministers en hoogwaardig- heidsbokleeders van het ancien régime uit hun gevangenschap ontslagen zijn. Een telegram uit Konstantinopel meldt, dat eene ernstige beweging tegen de grond wet is ontstaan in het land der Koerden, ten Zuiden van Erfiudjan, waar het Koer denopperhoofd Ibrahim Pacha met de Ha- midié-rogiment tegen de Turksche troepen gevechten levert. Er zijn bevelen tot streng optreden gegeven. Marokko. R ambouil let, 8 Sept. In den mi nisterraad deed minister Picikon verslag van een onderhoud, dat hij gisten heeft ge had met markies El Muni, die hem kennis gaf van het antwoord van het kalbinet te Madrid op de voorstellen door Frankrijk ge daan inizalke de internationale waarborgen, die van Moeloy Haf id Bullen worden ge vraagd vóór zijne erkenning door de mogend heden. Het resultaat der gewisselde verkla ringen is, dat een volkomen overeenstem ming tussdken Frankrijk en Spanje is ver kregen omtrent de geheele bij de mogendhe den in te dienen nota. De vergadering vau den ministerraad zou kedenuamidldag wor den hervat. De Fransche regeering heeft aan verschil lende barer vertegenwoordigers bij andere mogendheden verzocht hun verlof te onder breken eu met het oog op de in alle hoofd steden verwadht wordende gewichtige on derhandelingen over de wijze der erkenning van Moelcy Hafid zich naar hunne posten te begeven. De officieuse Norddeut6ohe Allgemeine Zeitung schrijft Dinsdag der vorige week publiceerden wij een bericht van dezen inhoud, dat de Duit- 9ohe regeering aan de mogendheden betrok ken bij de acte van Algecirae, als hare meening heeft te kennen gegeven dat oen spoedige erkenning van Moeley Hafid in liet belang was van een eindelijk rustüier- stel in de Marokkaansche verhoudingen. I ntusechen is door de Fransche regeering eene voorloopige mededeeling over hare ver- poor 18 S. R. CROCKETT. Vit het Sehot8ch vertaald door J. P. WESSELINKVAN ROSSUM. Took zou Megsy zeer teleurgesteld zijn ge weest-, indien bij met hetzelfde verhaial met binnen een maand was teruggekeerdZoo was het tuesdhen hen geweest nu meer dan dertig jaren. Want Megsy Tipperlin en Andere Mac Quaker waren in ihun 'hart heele goede vrienden, geen van bedden wrok koesteren de over hetgeen geschied was, n-oqh over hetgeen had kunnen zijn en niet was. De glimmende, zwarte tasch met de roode en witte strepen stond gedurende vele dagen tussohen de steeds aangroeiende voortbreng selen /van den boomgaard en tuin van Ario land, de witte potten roode bessengelei, geliefd door Carus, de groote re flessohen met kruisbessen-marmalade eu andere po- confijt© vruchten. Na een poosje werd z» wat teruggeschoven op de ruime planken, toen de najaarsdagen korter werden en de honigraat -begon te komen. In die dagen waren er geen kunstig vervaardigde bijen korven. De arme bijen moesten zich tevre den stellen met hare uit sbroo opgetrokken woning, van vroeg tot laat arbeidende om haar tot den nok gevuld te krijgen. Hier mede zouden zij volkomen tevreden zijn ge- woest, maar helaas, op een najaareavond, toen er weinig wind was, of slechts langs de vallei suisde, kwam Anders Mac Quaker niet den rook vau brandende zwavel. En zie, den volgenden dag werd de zwarte tasch met- de strepen nog verdér teruggeschoven toen volle honigratengeribt en gevormd naar de draaiingen va-n de korvenop el kaar weiden gestapeld als paddestoelen. Het geheele huds rook naar héb zuiveren van den gelen honig, ter-wijl de gaBe netten, tussohen twee stoelen bevestigd, hun kleveriger! zacht-valiemden inhoud lieten neerdruppo len in de daarvoor ibestemde kannen van helder glas. Het- verst teruggeschoven-het dichtst bij de gestreepte tasch waren de „eerstelingen", de raten vau het voorjaar, zacht groen, als of de bijen iets van het opstijgende sap had den opgezogen Deze potten schenen een flauwe, verwijderde geur te bevatten van den bcechcrocus, de winde en de wuivende kelkjes der leliën van dalen. De volgende hadden een sterkeren geur, rij waren af wisselend helder en dof geel, van de klaver der weilanden waarover de zachte Juniwinden gedurende de korte en barmhartige nachten hadden gewaaid. Dan kwam, goud-bruin als de poelen, waarin de zalm gemelijk den vloed afwacht, opdat-, hij verder kan zwem men, de eerste hei-honig, het voortbrengsel van het- purperen kleed, dat de hellingen van den Den nan sierde en van verre reeds schitterde op Ben GairnHet laatst van al les. 9cherp geurend als houtnook, d-oóh met oen eigenaardige 'lucht, die nergens anders wordt gevonden, het kostbaarste oonserf der ware heide, wijnrood en güloed'rijk, waren Hester's uitverkoren donkerbruine raten, waar hét mes zuiver en heerlijk door heen gaat-, den welriekenden kern aan het -lidht Ibrengénde, dien de 'bijen verzamelden, ter wijl de schorten knalden en 'de k ontboenen neervielen op de uitgestrekte heidevlakten. Van déeo soort was er het meest-, wanit dat was het beste, wat de M-eedter der Bijen voor het laatst had bewaard'. De korven v-oor de heihonig waren op stootende wa,- geny naar de purperen heuvelrulggen -van de Black Graig gereden, en daar overgelaten aar hun eigen 'lot, een bed/rijzige, kleine k oio mie, totdat de heidie ging bruinen en droog "werd en ritsel'de als zilvergras in den scherpen wind der vlakte. En steeds meer werd de gestreepte tasch teruggogschoven, totdat niemand er meer aan docht, dan de meesteres vau Arioland, en zij. slechts bij enkele gelegenheden. Kon -zij liet- maaT een langen tijd vergeten. Want het lag haar als -lood op het hart, dat zij eens de lange rit zou -moeten maken door de vallei naar het -station,, en warthte» totdat do veed drukte makende trein snor rend over het Stroar.-viaduct, suizend uit de Big Cutling en geruischlooe over de zach te glooiingen van 'Moesdiaile zou naderen, tot dat- eindelijk de maohine een zwart vragend voorhoofd zou vertoonen, onder de hoogge welfde brug, en de trein behoedzaam voor hdt kleine, met bloemen omzoomde perron stilhieSd. De goede mevrouw Stirling hield van geer spoortrein, of -van iets. dat op een bo- paalden tijd ging. Zij had een afkeer van den haast waarmede de trein plaatsen voor bijgaat, die waard rijn -bezien te wonden, boerderijen d)ie 'kalm en bedaard besproken i moeten worden welk redht had deze snui vende druktemaker de rustig herkauwende kooien lastig te valflen, en haar weg te doen 1 lollen met de staiarten in de luchtHet sprak van zelf, dat het sleclh'ts was voor de j indik', en ©euimaall zou het een oordeel over de streek brengen. „Zoo was het niet in mijn jonge jaren," placht zij te zeggen, „boen giugon er niet van die lé©]lijk©, gillend© ma- ohiues, die je <met een schok opschrikken alsof je tarnden worden getrokken en je met 'oen bons doen stilstaan, die je door mrg eu been gaat. Neen, er werd een ,'kussen op ©en goed, grijs paard gelegd, tegen het for&che mid- J del van den jongen man, dien gij 'het liefste hadt, en gij zat zoo vroolijk alsof de wereld maar één groote jaarmarkt was." „Enkelen hadden geen stoeren jongen man om wiens middel zij haar armen konden slaan," antwoordde. Megsy dan, terwij rij mot eon good geslepen schaar een dekse1 voo j de volgende kan knipte. ,,Neen, mevrouw, naar mijn meoning is de spoortrein een groot gemak. Lang geleden hadden enkelen noch een grijs paard nebb oen jonkman om 1 een rit mede te doen. Wat deden rij dan?" ,,Wat rij dedén.", riep haar meesteres «l©*« onderkant van den witten cirkel bevochti- gende met brandewijn en eiwit om den in- maak voor schimmel te -oewaren, ,,je vraagt wat zij deden, die geen paard haddenBe ware, je weet heel goed walt- rij deden, Mar- get- Tipperlin. Ik herinner mij je menigen keer te hebben zien gaan, over de heide en langs de wegen., die zoo groen atst-akon tegen de vlakte, met blooto voeten, je Zondagsche kleeren tot de knieën opgetrokken, en nie mand die er kwaad van dalAt. Een jonge man naast je, die je muilen droeg., om aan te doen als je bij, de vliet om het. kerkhof zoudt komen. Dat dééd je Margaret, toen jo geen paard! bad om op te rij-dén. Ik laat- het aan jezelive over, Megsy om te zeggenof je mot je spoortreinen, locomotieven en, -wa gens waariu de mensohen zitten als haringen in een -ton, gelukkiger bent, dan toon jo luchtig niet, bloot© voet-eu over de heide liep en je too non in de Darrochvliet dompelde, voordat je je .kousen weer aantrok en er een levendige jong© man klaar stond om je mui len dicht te gespen als je zoover gereed zoudt zijn!" ,,Ja, ja mevrouw," vervolgde Megsy dan, ,dat kan wel rijn, maar wie kan de dagen zijner jeugd terugroepen? Neen, neen, me vrouw, noem walk wij hebben en treur niet." De laatste zin was een machtspreuk van Megsy en hiermede toonde zij menige zede- los aan. Des al niettemin had de meesteres van Arioland een grondigen afkeer om zelfs maar naar hét naburige Drumfern te gaan Zij stelde dien kwaden dag zoover mogelijk uit. ,,Zij zou gaan," zeidé zii eerst, „als do beeeentijd voorbij zou zijn," dan, „als zij de appelgelei gereed zou hebben, dan weer als de honig gceuivord en in kannen zou rijn gédaan." Wordt ervulgd. i

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1