r. us. Vrijdag 23 October 1908. BUITENLAND. BINNENLAND. 7"' Jaargang. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: P«r S maanden voor Amewfoortf l.OO. Idem franoo per poet- 1.50. Afzonder! Qk« nummers- 0.05. Deze Gewant rezeehfnt dogelQhs, behalve op Zen- en Feest dagen. AdverientMamededeelenden enz.gelieve men vóór 11 uur morgens Dj 4e Uitgeven in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat t. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 15 "regels f 0.50. Elke regel moer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen >5 «ent* bj roeruitbetaKng. Qroote letten mar plaateruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, bf abonnement. Bene oiroulairobevattende de voorwaarden, werdt op aanvraag toegezonden. Kennisgeving. Do Burgemeester van Amersfoort, Gezien artikel 41 der gemeentewet, Brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de Raad dezer gemeente zal vergaderen op Dinsdag, den 27. October aanstaande, des namiddags te li ure. Amersfoort, den 22. October 1908. De Burgemeester voornoemd, WUUTIER6. Politiek Overzicht liet bijeenkomen van «ten Prui&isclien Landdag, Eene blijde boodschap heeft de troonrede, waarmee de zitting van den landdag van het Koninkrijk Pruisen geopend is, aan de ambtenaarswereld gebracht. Eene volledige herziening van hunne salarisregeling is in de troonrede aangekondigd. En de regeering heeft terstond de daad bij het woord ge voegd, want in de eerste vergadering van het huis van afgevaardigden is de bundel wetsontwerpen, die op de nieuwe regeling betrekking heeft, met eene mondelinge toe lichting van den minister van financiën aan geboden. Er is hier inderdaad reden tot blijdschap voor de gelieele Pruisische amb tenaarswereld, want maar weinigen zijn ver geten. Niet alleen de ambtenaren van de ver schillende takken van den bestuursdienst zijn bedeeld, maar ook de onderwijzers en de geestelijken. De lagere ambtenaren krij gen allen minstens 200 mark meer. De mid delbare ambtenaren worden eveneens nage noeg allen verhoogd. Yan de hoogere amb tenaren krijgen een aantal categorieën eene verhooging in rangalle hoogere ambtena ren, die eene volledige academische vorming achter zich hebben, worden met den rang van „Regierungsrat" gelijk gesteld. Er is naar gestreefd bestaande ongelijkheden weg te ruimen, en ten bewijze dat dit streven suc ces heeft gehad, deelde de minister mede, dat van de 273,000 ambtenaren, die in vas ten dienst zijn van den staat, voortaan 269,200 hunne traktementen met opklim ming naar diensttijd zullen ontvangen. Natuurlijk zal de invoering van deze nieu we regeling belangrijke uitgaven vorderen. De voorstellen, die thans worden gedaan, zullen eene blijvende hoogere uitgave vor deren van 60£ millioen mark. Daarbij ko men nog 23 millioen voor eene nieuwe rege ling van de toelagen voor woninghuur. Wan neer men verder nog daarbij telt wat in 1906 en 1907 ten behoeve van de ambtena ren is gedaan, dan komt men tot een totale som van 111 millioen, die de lotsverbete ring van de ambtenaren van den staat zal vorderen. Daarbij komen dan nog de meer dere uitgaven ten gevolge der voor de on derwijzers en de geestelijken voorgestelde traktementsverhoogingen, die oorzaak zijn, dat de staat in het volgende jaar, in ver gelijking met 1906, voor de ambtenaren, on derwijzers en geestelijken 186 millioen meer zal moeten uitgevende blijvende vermeer dering van lasten bedraagt in ronde som 200 millioen. Als het hinkende paard komt in de toe lichting van den minister van financiën de mededeeling, dat, daar het voornemen be staat aan de nieuwe bepalingen betreffende de traktementsregeling der ambtenaren, te rugwerkende kracht te verleenen, zoodat zij van 1 April 1908 af zullen gerekend worden te gelden, er voorzien moet worden in een tekort van 126 millioen mark. De regeering wil daarvan 55 millioen vinden door belas tingverhoging, waarvoor de directe belas tingen zullen worden aangesprokende ver dere 71 millioen hoopt de minister van fi nanciën te kunnen vinden door spaarzaam heid in de huishouding van den staat, ver eenvoudiging van de ambtenaarsorganisa- tiën en verder uit de inkomsten van de staatsbedrijven. De belastingverhooging van 55 millioen, die voor Pruisen is aangekondigd, is de voorlooper van de 500 millioen aan nieuwe belastingen omvattende hervorming van de rijks financiën, die over enkele weken bij den rijksdag zal worden ingediend. Men ziet, de belastingschroef zal in Duitschland sterk worden aangezet. Naast de aankondiging van deze omvang rijke herziening van de ambtenaarstrakte- menten met haren nasleep van belastingver hooging, heeft in de troonrede inzonderheid de aandacht getrokken de zinsnede, waarin de inzichten der regeering betreffende het kiesrechtvraagstuk worden kenbaar ge- m»akt- Die zinsnede luidt aldus: ,,Het is mijn wil, dat aan de op den grondslag van de constitutie ^uitgevaardigde voorschriften over het kiesrecht voor het huis van afge vaardigden eene organische verdere ontwik keling wordt gegeven, die beantwoordt aan de economische ontwikkeling, de uitbreiding der beschaving en van het politieke inzicht, alsmede aan de versterking van het verant woordelijkheidsgevoel in den staat. Ik zie daarin eene taak, die een der gewichtigsten is van den tegenwoordigen tijd. Hare betee- kenis voor het gezamenlijke staatsleven eischt een uitgebreiden voorbereidenden arbeid, die door mijne regeering met allen nadruk ver richt wordt". Over den tijd, wanneer het kiesrechtvraag stuk bij den landdag aanhangig zal worden gemaakt, wordt geen enkele aanwijzing ge geven. Maar toch heeft het de aandacht ge trokken, dat voor de eerste maal de Koning van Pruisen met de woorden ,,Het is mijn wil I" zich voor de hervorming van het kies recht voor den landdag in de bres heeft ge steld. De Vossische Ztg., die er aan herin nert, dat tot dusver de Pruisische regeering voor elke kiesrechthervorming slechts een Neen! had, schrijft: „Nu breekt de drager van de kroon onder verantwoordelijkheid van den minister-president plechtig den staf over het bestaande kiesstelsel en verklaart de kies rechthervorming voor eene taak, die behoort tot den gewichtigste van den tegenwoordigen tijd". En ook de Kreuz Zeitung legt daarop nadruk en verklaart, dat in de conservatieve kringen van het land dit gedeelte van de troonrede ernstige bezorgdheid moet wekken. DuitechlantL De kroonprins is, om verder te worden in gewijd in het raderwerk van het bestuur, nadat hij een poos werkzaam geweest is in het departement van binnenlandsche zaken, thans toegevoegd aan het ministerie van fi nanciën. Daarna zal hij overgaan naar het rijks marinedepartement. Berlijn, 22 Oct. Hedennamiddag om half vijf werd in de keurvorstenkamer van het koninklijke slot het burgerlijk hu welijk voltrokken van 's Keizers vierden zoon, prins August Wilhelm, met prinses Alexandra Victoria van Holstein Glücks- burg in tegenwoordigheid van de naaste familieleden van het bruispaar. Daarop volgde in de slotkapel de plech tige kerkelijke inzegening, waaraan een groot aantal genoodigden deelnamen. Aan de kerkelijke, plechtigheid en de cour van gelukwensching namen ook de leden van het corps diplomatique deel. Bij het souper, dat daarop volgde, bracht de Keizer een dronk uit op het jonge paar, waarbij hij er op wees, dat leven beteekent werken, arbeiden voor vaderland en volk. De plechtigheid eindigde, naar oud ge bruik, met den fakkeldans, waarna het jonggehuwde paar naar Hubertusstock ver trok. Engeland. Londen, 22 October. Zeventien suffragettes verschenen heden voor den poli tierechter in Bowstreet onder beschuldiging op 13 October zich te hebben verzet tegen de politie. Zij weigerden te beloven, dat zij zich in het vervolg goed zouden gedragen, en werden daarom gestraft met gevangenis straf van drie weken tot drie maanden. O otten rij k- H o n gar ij Weenen, 22 Oct. De minister van het spoorwegdepartement heeft, naar aanlei ding van de daden van vreedzaam verzet op den Noorderspoorweg, aan alle ambtenaren van de staatspoorwegen eene officieele mede deeling gezonden, verklarende dat de regee ring besloten is met alle middelen welke zij tot hare beschikking heeft, die handelingen, die zoo ernstig de economische belangen van dc bevolking benadeelen, te bestrijden. De regeeriag heeft den stadhouder van Bohemen aangeschreven, de maatregelen, die genomen zijn om ongeregeldheden en. vechtpartijen tusschen Czechen en Duit- schers te voorkomen, met den jrootsten na druk tot uitvoering te brengen en zoo noodig de verdere ernstige maatregelen te nemen, die kunnen dienen tot waarborging van het herstel van orde en rust. Budapest, 22 October. In den loop der beraadslaging over de begrooting van oorlog in de commissie van de Oosten- rij ksclie delegatie verklaarde admiraal Mon- tecucoli, dat waarschijnlijk de eerstvolgende oorlog op het land beslist zal worden, maar dat een nederlaag door de marine geleden, een ongunstigen invloed zou kunnen uit oefenen op de gevolgen van de overwinning. Te juister tijd toegestane kredieten voor le ger en marine kunnen millioenen uitsparen, die een ongelukkige oorlog zou verslinden. De commissie heeft de begrooting goed gekeurd. In de legercommissie van de Hongöar- sche delegatie sprak genraal Hoffmann te gen, dat minister Aehrenthal in de club de onafhankelij'kheidspartij zou hebben gezegd, dat de troepen aan ie Servische grens moes ten wordt versterkt omdat de toestand nog niet volkomen tot klaarheid was gebracht. De minister van oorlog overweegt echter maatregelen om in geval van noodzakelijk heid eene vermeerdering van de troepen te verzekeren, die tot dusver niet noodig is ge weest. Bij de behandeling van de begrooting van Bosnië in de commissie van buitenlandsche zaken van de Oostenrijksche delegatie ver klaarde minister Burian, dat het beste be wijs, dat het tijdstip van de inlijving goed gekozen was, voortvloeit uit het feit, dat zij zonder buitengewone maatregelen werd ver richt. De minister bracht lof aan de voor beeldige houding van de geheele bevolking ofschoon de toestand niet dezelfde gevoelens in alle klassen opwekte. Wij zien de toe komst tegemoet met open oogen maar ook met vertrouwen. Bij de behandeling van de begrooting van binnenlandsche zaken in de Hongaarsche delegatie trad als woordvoerder van de re geering, namens den minister, de referen daris graaf Paul Esterhazy op. Hij betoog de, dat de Hongaarsche delegatie eene licht zinnige veroveringspolitiek zeker niet zou ondersteunen. Dat de delegatie de tegen woordige politiek van den minister van bui tenlandsche zaken geheel tot de hare maak te, begroette de minister niet alleen omdat d t hem sterkte in de voortzetting van deze politiek, maar ook omdat het op overtuigen de wijze er toe bijdroeg de politiek van de monarchie voor het buitenland in het be hoorlijke licht te stellen. Met Turkije wil de regeering niet alleen eiken twist vermij den, maar zij blijft ook hare politiek trouw, wanneer zij voor het geregenereerde Osma- nischj rijk de grootste sympathie koestert en he! zooveel mogelijk ondersteunt. De spreker ging daarna aldus voortOnze traditioneele politiek, om de rechtmatige po gingen van de kleine Balkanlanden te waard eeren en hen in de hand te werken tot het bereiken van hunne rechtmatige oog merken, zullen wij niet ontrouw worden. W\ zijn met Turkije ook nu in voortduren de voeling. Wij hopen en hebben gegronde reder, om aan te nemen, dat de met Turkije bestaande vriendschappelijke verhouding niet alleen niet verzwakt, maar doordat de toestand is geklaard, bevestigd zal worden. Tot de internationale conferentie hebben wij eene uitnoodiging nog niet ontvangenook haar programma is ons onbekend. Het spreekt van zelf, dat wij op deze conferentie alleen verschijnen, wanneer de Bosnische kwestie, die tusschen ons en Turkije moet worden behandeld en welker regeling wij te gemoet zien, op de conferentie niet wordt besproken. Daar wij op den Balkan, evenals elders, in dienst van den vrede staan, stre ven wij er naar, dat de gespannen verhou ding tusschen Turkije en Bulgarije zoo spoe dig mogelijk uit den weg geruimd en de zaak vreedzaam bijgelegd zal worden. Wat ons stelling nemen nopens de erkenning van de onafhankelijkheid van Bulgarije betreft, hebben wij ons spoedig na hare uitroeping, vertrouwelijk tot eenige kabinetten gewend in het belang der erkenning van de onaf hankelijkheid, wanneer Bulgarije zijne ver plichtingen zal zijn nagekomen, inzonder heid betreffende eene rationeele voldoening van den Orientspoorweg en de ten aanzien van Oost-Rumelië met Turkije op te lossen vraag. Over Servië zeide de sprekerWij kun nen Servië volstrekt niet het recht toeken nen, op welke wijze ook, positie te nemen in de kwestie der inlijving van Bosnië, voor al niet in den vorm dien wij thans beleven. De tot dusver voorgevallen tooneelen hebben wij met kalmte opgenomenwij maakten echter de Servische regeering er op opmerk zaam, dat het geraden was aan deze toestan den met grooter energie dan tot dusver een einde te maken. Ook de overige regeeringen richtten uit sympathie voor den vrede tot de Servische regeering soortgelijke waarschu wingen, die naar wij hopen, het gewenschte succes zullen hebben. Minister Aehrenthal, die in de club van de Hongaarsche onafhankelijkheidspartij is verschenen, heeft daar verklaard, dat geene bijzondere maatregelen tegenover Servië noodig worden geacht. Intusschen zal reeds spoedig eene versterking van de troepen aan de Servische grens daardoor geschieden, dat eene verwisseling zal plaats hebben van de troepen, die meestal uit Serveu bestaan. Op eene vraag van een afgevaardigde, of het met de feiten overeen kwam, dat men reeds over eenige 'maanden uit de Oostenrijksch- Hongaarsche konak in Belgrado brieven nan. Oostenrijk-Hongarije zou zenden, gaf baroi. Aehrenthal eerst een ontwijkend ant woord, maar toen de vraag herhaald werd, zeide hij met een fijnen glimlachWaar ligt toch eigenlijk dit Belgrado? Uit Serajewo wordt berichtAan de Mon- tenegrij'nsche en Servische grens zijn sterke vliegende colonnes opgesteld om een inval van benden te verhinderen. De boerenpartij heeft besloten den Keizer te huldigen. In het geheele land heerscht rust. De «temming in Servië. Belgrado, 22 Oct. Heden avond werd eene geestdriftvolle ovatie gebracht aan den bij zonderen gezant van Montenegro, den woiwode Voekowitsch. De hoogleer aar I aan de universiteit Daci hield eene rede om her. te verwelkomen. Generaal Voekowitsch verklaarde in zijn antwoord, dat Montenegro hand in hand met Servië zou gaan tot ver dediging der belangen van het Servische ra.. Hij werd met warmte toegejuicht. De stemming in Montenegro. Cettinje, 22 Oct. Daar de orde te Antivari hersteld is, is de wacht voor het Oostenrijksche consultaat ingetrokken. Do orisis in het Oosten. Weenen, 22 Oct. De Wiener Zei tung bevat een bevel van den minister van financiën öetreffende het verbod van uitvoer en doorvoer van oorlogsmaterieol. Verboden isde uitvoer en de doorvoer van wapenen, munitie en ontplofbare stoffen van eiken aard, paarden enz P a r ij s, 2 2 O c t. De Herald bevat een telegram uit Konstantinopel, meldende dat de onderhandelingen tusschen Oostenrijk en Turkije over de erkenning van de inlijving van Bosnië sedert gisteren voor goed ver broken zijn. Het Oostenrijksche gezantschap bood in ruil aan Turkije aan het sandjah Novibazar en de steun van Oostenrijk voor de aanspraken van de Porte bij de interna tionale conterentie. De Porteesantwoordde dat deze voorstellen onaannemelijk waren en dat zij slechts wilde onderhandelen op den grondslag van de onschendbaarheid van het rijk. Uit Weenen wordt aan de Vossische Ztg. bericht, dat Turkije ook met Oostenrijk- Hongarije rechtstreeks zal onderhandelen over de regeling van de nieuwe staatsrech telijke verhouding van Bosnië en Herzego- wina. Turkije is bereid de inlijving te er kennen en stemt in met de teruggave van het sandjah Novibazar. Verder zullen de aanleg van den sandjakspoorweg, de kerke lijke rechten van den kalif in Bosnië en de verplichtingen van Oostenrijk-Hongarije om in bepaalde omstandigheden het sandjah No vibazar tegen Servië en Montenegro te ver dedigen, het onderwerp uitmaken van de on derhandelingen die nu zullen beginnen. Belgrado, 22 Oct. De straatbetoo- gingen alhier zijn opgehouden. Cettinje, 22 October. Een groote feministische meeting werd heden al hier gehouden. Dames uit de hooge kringen droegen vaandels door de stad onder don kreet: „Oorlog aan Oostenrijk-Hongarije". Sofia, 22 Oct. De directe onderhan delingen tusschen Bulgarije en Turkije du ren voort. De vredelievende stemming blijft in de officieele kringen overheerschen. Sofia, 2 2 O c t. De ontspanning houdt aan. De besprekingen met Turkije volgen e. normalen loop. De oproeping van de socialisten tegen de» soeverein vindt geen instemming. De Sobranje is tegen den 28. October in gewone zitting bijeengeroep3n. Net conferentieplan. Londen, 22 Oct. Minister Grey heeft in het Lagerhuis verklaard, dat het doel der thans in gang zijnde overleggingen is overeenstemming te verkrijgen omtrent het programma der conferentie, waardoor men, zonder de verwarring te vergrooten, hoopt te komen tot een oplossing der moeilijkheden, ontstaan ten gevolge van de jongste gebeur- tenissen. De Britsche regeering verwacht, dat het doel van de conferentie in de eerste plaats zal zijn aan Turkije eene compensatie te verzekeren, zijne belangen te waarborgen en het nieuwe stelsel, dat bij zijn eerste op treden reeds zoo'n gunstigen invloed gehad heeft op het bestuur in het Turksche rijk, te versterken. Het voorstel tot het houden van een conferentie was uitgegaan van Tur kije; het denkbeeld echter was ongeveer te- zelf der tijd van meer dan eene zijde geop perd. Rome, 220c t. De berichten, die uit verschillende hoofdsteden zijn ontvangen, houden in, dat de stemming weinig gunstig is voor het bijeenkomen van de conferentie. De conferentie wordt nutteloos geacht met het oog op de rechtstreeksche overleggingen, die plaats hehben tusschen de meer recht streeks bij de gebeurtenissen in het Balkan- gebied betrokken staten. Italië volhardt in tusschen, evenals de westersche mogend heden, in de meening, dat eene conferentie de veranderingen, die gekomen zijn in den status in het oosten, moet bekrachtigen. Turkije. Volgens een uit Skutari te Londen ont vangen bericht, stuit daar de aanvankelijk met geestdrift ontvangen grondwet thans op het hardnekkig verzet van fanatieke muzel mannen, die de gelijkstelling in rechten van de christenen verwerpen. Het christelijk deel der bevolking heeft daardoor alle ver trouwen verloren. Egypte. De regeering van Soedan bereidt een tocht van 7000 man naar Kordofan en Dar- foer voor. Rutland. De Petersburgsche studenten hebben zich bedacht. Zij hebben besloten Maandag a.s. hunne staking te laten eindigen, maar hunne kameraden, die vroeger college willen loo- pen, dit niet te boletten. De Btudenten te Moskou hebben ook be sloten, de staking op te heffen. Allerlei. vPrins Willem van Zweden heeft Woensdag te Stockholm met zijn automo biel een bejaarde dame overreden. Hij bracht de dame in zijn auto naar het zie kenhuis; bij aankomst daar was zij echter reeds overleden. vDiep beklaagt men in Duitschland het tragisch omkomen der beide passagiers van den ballon „Hergesell" op de Noordzee. Het waren twee jeugdige officieren, een van de infanterie en de ander van de hdzaren, bei den in garnizoen te Metz. Een hunner zou dezer dagen in ondertrouw zijn opgeno men. Brussel, 23 Oct. Omstreeks mid dernacht brak er brand uit in het postkan toor op de derde verdieping van den linker vleugel, waar de transmissietoestellen van de telegraaf zich bevinden. Binnen weinige oogenblikken hadden de vlammen eene be langrijke uitbreiding gekregen. De tele graafdraden van den buitenlandschen dienst zijn gesmolten. Omstreeks 1 uur scheen het vuur tot staan te zijn gekomen. Tweede telegram. Om 1.35 's nachts is de brand bedwongen. De schade is aanzienlijk. Er zijn maatregelen genomen om storingen in den internationalen tele graafdienst te voorkomen. vIn het oostelijk gedeelte van Zuid- Wales heeft zulk een stortregen plaats ge had, dat mijlen gronds zijn overstroomd. Het regende eergisteren zonder ophouden, doch uit de verschillende berichten blijkt, dat de eigenlijke vloed vooral plaats greep in de bergstreken van Noord-Oost Glamor gan en de omliggende landstreken. De trein van Newport naar Brecon reed bijna in eene vallei. Een gedeelte der Great Western-line werd weggespoeld en een gat van 10 voet diep werd op de spoorbaan naar Newport gemaakt. Op nog andere plaatsen werd de spoorweg weggespoeld. Een ongeval kwam voor met een reizigers trein die bijna twee rijtuigen verloor. Ge lukkig reed de trein langzaam. Te Bed nog verdronk een man. Eene riool verstopte, waardoor verscheidene hui zen overstroomden. Drie mannen verloren hun evenwicht in het stroomende water, waarvan er twee verdronken. Het onheil door het water veroorzaakt is onberekenbaar groot, want het verkeer in deze landstreken is geheel en al gestremd. Kameroverzicht Tweede Kamer. Bij de voortzetting op Donderdag van de behandeling der militie-wijziging vroeg de heer Goeman Borgesius meer licht omtrent de door de Regeering zelve erkende bezwaren. Spreker verwachtte ook van 't ontwerp verlichting van druk en eenige bezuiniging. Vast moet echter staan, dat de eerste herhalingsoefening, die door 's Ministers stelsel als 't ware een verleng stuk zal vormen van den eersten oefenings tij d, ook inderdaad door opvolgende Minis ters als een herhalingsoefening zal worden aangemerkt. Spreker drong voorts er op aan, dat de vorengenoemde inperking van den duur van 't blijvend gedeelte in de wet zou worden neergelegd. Wel zegt de Minis ter, dat dit zoo moeilijk gaat, dat elke ver andering wetswijziging tengevolge zou moe ten hebben en dat 't slechts een proefne ming geldt, maar wanneer men later op de proefneming met het tweeploegenstelsel wil terugkomen, dan zal toch ook wetswijziging noodig zijn. De heer V e r h e ij aarzelde mot 's Mi nisters voorstel mede te gaan. 't Was zijns inziens de paarden achter den wagen span nen. Met den heer Thomson vreesde spre ker, dat door kunstmatige samenvoeging van den eersten oefeningstijd van 't blij vend gedeelte en herhalingsoefening een eerste oefeningstijd zal worden geschapen di<- de grens verre overschrijdt Spreker ontwikkelde nog eenige andere bezwaren. De Minister van Oorlog wees er op, dat in de laatste jaren vrijwel alge meen een streven viel waar te nemen om 't blijvend gedeelte zoo veel mogelijk weg te werken. Noch Minister Staal noch Mi nister van Rappard hebben voorgesteld 't blijvend gedeelte geheel af te schaffen. Wel stelden zij aanzienlijke vermindering voor, maar heelemaal opheffen daartoe deden zij geen voorstel. Nu was de bedoeling der re geering om door een tijdelijke» maatregel (want algeheele wijziging der militicwet zou eenige jaren op zich moeten laten wachten) te trachten een weg to vinden tot een be vredigend compromis. De minister erkende dat aan 't voorgestelde bezwaren verbonden zijn, maar zulks zal met iederen nieuwen maatregel 't geval zijn. De minister stelde in 't licht dat, toen de defensieraad werd ingesteld het ontwerp reeds aanhangig was bij den Raad van Sta te. Niettegenstaande heeft de regeering ge meend toch nog aan dien raad advies te vragen. (De heer Borgesius interrompeerde „en dat is niet meegevallen"). Hoewel het advies eerst na afloop van 't afdeelingson- derzoek inkwam heeft de regeering toch geoordeeld het aan de Kamer te moeten

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1