Hf0. 184. Eerste JBIad. Zaterdag 7 November 1908. BUITENLAND. FEUILLETON. CINDERELLA. 7" Jaargang. AMERSrOORTSGH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: per 3 maanden roor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post- 1.50. Afisonderljjke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiënmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens Djj de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. lntercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer - O.IO. Dienstaanbiedingen en aanvragen 85 cents bjj vooruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedryf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het horhaald advorleeren in dit Blad, bjj abonnement. Een* oiroulairebevattende de voorwaarden, wordt op aann-aaf toegezonden. Politiek Overzicht De toekomstige politiek der Vereenigde Staten. Op den 18en Juni werd William Howard Tafl door de republikeinsche conventie te Chicago als candidaat der partij voor het presidentschap der Vereenigde Staten geko zen deze week behaalde hij bij de stem ming der kiesmannen de meerderheid op Bryan, den eeuwigen, als een baksteen zak- kenden democratischen candidaat, en op 4 Maart van het volgende jaar zal hij dientengevolge de hooge positie gaan beklee- den waaraan Theodoor Roosevelt gedurende een ambtsvervulling van ruim zeven jaar rijken luister heeft bijgezet. Zegenend breidde Roosevelt zijn handen over Taft's hoofd uit door hem aan het congres te Chi cago voor te stellen als den meest vaardigen man die hem zou kunnen opvolgen. Hij was, zoo seinde Roosevelt toen, een man van op rechte bedoelingen, zonder vrees en zonder particuliere belangen en bezat de juiste ken nis van de behoeften der natie. Zulk een in grijpende aanbeveling uit zulk een mond moest hare werking ook op de breede lagen der kiezers uitoefenen. Maar dit persoonlijke element kon desondanks bij de verkiezing niet den doorslag geven. Van meer gewicht was dat Roosevelt met Taft hand in hand ging bij alle politieke vraagstukken, welke de natie in beweging houden. Gemeenschap pelijk hadden zij het werkprogramma voor de vier eerstvolgende jaren vastgesteld en gemeenschappelijk ook de aanneming er van der Conventie op het hart gedrukt. Roose velt neemt afscheid van zijn ambt met het besef, dat de presidentieele waardigheid op een van zijn jongeren overgaat, die zijn eigen idealen.koestert en zijn methoden aan hangt en aan het Amerikaansche volk ver schaft de uitslag der verkiezing de gerust stelling, dat de wisseling van het president schap geene verandering der tot dusver ge volgde banen beteekent; het schrikt terug voor de mogelijkheid in proefnemingen met onzekeren uitslag te worden medegesleept. Over de gebreken waaraan de Amerikaan sche staatsinrichting mank gaat, zijn de de mocraten en republikeinen het vrijwel met elkaar eens. Hoorde men de boodschappen van Roosevelt, die vaak aan kanselredevoe ringen deden denken, dan vond men daarin dezelfde aanklacht tegen de talrijke uitwassen van het publieke leven, welke ook door de democraten werden aangeheven. Ja, de over eenstemming ging nog verder. Iu beide par tijkampen beval men zelfs gelijke middelen tot wegneming van het euvel aan. Voor de theorie, dat tot beperking van het trustwe zen eene vermindering der hooge bescher mende rechten noodzakelijk was, waren Roo sevelt en zijn vrienden evenmin als de demo craten doof. Verschil is er alleen over het tempo en over de methoden. Mocht men de democraten gelooven, dan zouden dezen, zoodra zij tot de macht kwamen, dadelijk krachtig ingrijpen en alles omverwerpende veranderingen tor stand brengen. Zulks is, naar de uitslag der verkiezing aantoont, niet naar den zin geweest van de meerder heid van het Amerikaansche volk, dat het ondanks de financieele krach van het vo rige jaar veel te goed gaat dan dat het den wensch naar een volledige omverwer ping der bestaande toestanden zou koeste ren. Juist bij deze financieele krach heeft de ervaring geleerd, dat maathouden en voor zichtigheid geboden zijn. Aan een herziening van het tarief is niet te twijfelen. De republikeinsche partij, be nevens Roosevelt en Taft, hebben zich daar toe verbonden. Onmiddellijk nadat de nieu we president zijn ambt heeft aanvaard zal aan het congres in buitengewone zitting de kwestie der herziening worden overlegd. Ze ker is echter dat ingrijpende veranderingen in het tarief, welke de geheele Amerikaan sche volkshuishouding op nieuwe grondsla gen zouden plaatsen, niet te verwachten zijn. Het Amerikaansche kiesplatform spreekt slechts iran een „gepaste" tariefpoli tiek, waarvan de Amerikaansche industriee- len een „evenredig nut" behoor en te trekken. O^er de vraag welk nut evenredig en welk niet evenredig is, zal nog wel verschil van gevoelen ontstaan en van de resultaten daar van zal het afhangen of het plan, minimale en maximale tarieven ten bate van de afslui ting van handelsverdragen met het buiten land in te voeren, zich laat verwezenlijken of niet. Op een aanverwant terrein behoort de strijd thuis tegen de uitbuitende vracht tarieven der groote spoorwegmaatschappijen. Roosevelt is de strijd begonnen en Taft zal dien voortzetten. De felheid in Roosevelt's optreden is in den laatsten tijd reeds merk baar afgekoeldvan den niet zoo impulsie- ven en levendigen maar even doorzettenden Taft is aan te nemen, dat hij deze zaak op gematigde wijze zal aanpakken. Veel meer ongetwijfeld zal Taft naar 't voor beeld van Roosevelt, zich in de bres stellen voor de uitbreiding der Amerikaansche vloot en voor de toeneming van den economischen en politieken invloed der Vereenigde Sta ten. Dit koord zal hij niet slapper kunnen spannen, want op dit gebied heeft geduren de het laatste tiental jaren Amerika onder leiding van Roosevelt en de Republikeinsche partij de grootste successen te boeken ge had. De glans, die daarvan uitgaat, heeft het meeste er toe bijgedragen den president en zijn partij ruggesteun onder de kiezers te verleenen. Zelfs de kiezers, die niet met alles ingenomen zijn wat gebeurd is en nog geschiedt, zijn door deze grootsche politieke resultaten verblind. Taft zal moeten voort gaan het aanzien en de macht van Amerika niet alleen te handhaven, doch ook met in spanning van alle krachten te verhoogen. Duitschland. B e r 1 ij n, 6 Nov. Aan het einde van de zitting van den Rijksdag deelde presi dent Stolberg mede, dat de interpellaties over de uitingen van den Keizer op de agen da voor Dinsdag a.s. worden geplaatst. België. De Kamers zullen a.s. Maandag hun werk zaamheden hervatten. De zitting zal een der meest belangrijkste worden, daar het weder in behandeling nemen der militaire kwestie zal worden voorgesteld. Verleden jaar be toogde de minister van oorlog, Hellebart, dat hij zich er voor verklaarde terug te ko men op de resultaten der wet, betreffende de vrijwillige dienstneming. Deze wet heeft echter niet het verwachte gevolg gehad, daar het aantal vrijwilligers aangewezen, om het gewone contingent te vormen, niet is be reikt. De minister zal dus, zoo wordt be weerd, genoodzaakt zijn het mislukken dezer wet te erkennen. De linkerzijde wil afschaf fing der plaatsvervanging, (hetgeen thans mogelijk is voor een som van 1600 francs). Een gedeelte der rechterzijde is eveneens ten gunste van afschaffing der plaatsvervanging gestemd, doch de leiders der rechterzijde wenschen het huidige systeem te handhaven. De regeering schijnt geen voorstel tot leger- hervorming te zullen indienen. Men spreekt van een aanstaand aftreden van den minister van oorlog. Frankrijk. P a r ij s, 6 N o v. De behandeling op heden in de Kamer van de interpellatie over den brand in het telefoongebouw, werd be sloten door de aanneming van een door de regeering aanvaarde motie, om tot de orde van den dag over te gaan. Na bijna twee jaren onderhandeling heeft Frankrijk met de andere leden der Latijn- sche inunt-unie Italië, België, Zwitserland, Griekenland een nieuwe overenkomst geslo ten. Een der oogmerken van deze conven tie, is te voorzien in het tekort aan pas munt, dat zich overal doet gevoelen, in het bijzonder in Frankrijk en België. Daartoe zullen nieuwe stukken van en a frs. wor den geslagen Verder wordt als algemeene regel bepaald, behoudens buitengewone ge vallen, dat stukken van 5 frs. tot nieuwe pasmunt zullen worden omgesmolten, ten einde den grooten voorraad van die stukken te beperken. Dit is niet anders dan een voortzetting van de politiek welke in 1878 door Léon Say en Luzzatti werd ingewijd toen de aanmunting van stukk°n van 5 frs. gestaakt werd. Woensdag is in de Fransche Kamer het debat over '.e noodzakelijkheid van het al of niet opheffen van de doodstraf, dat in Juni begonnen en toen afgebroken is, voortgezet. Twee sprekers voerden hoofdzakelijk het woord Wilrn, die sterk tegen de handha ving is, en Georges Berry, die de doodstraf wil toegepast zien, zoowel op daders van moord als van doodslag. Volgens Wilm werkt de doodstraf niet goed uit een oogpunt van afschrikking, even min is de toepassing uit een moreel oog punt aan te bevelen en last not leastze is niet meer ongedaan te maken. Georges Berry daarentegen ziet er het middel in om de misdadigers tot nadenken te stemmen en hen af te schrikken Volgens dezen spreker is de doodstraf het eenige waarvoor de boosdoeners vrees koesteren. Hoe vreeselljk ook het dooden van een menscli is, men moet de gevoeligheid ter zijde stellen en de eerlijke burgers bescher men tegen den misdadiger. Tegen het argument, dat de doodstraf een onherroepelijke werking heeft, voerde Berry aan, dat juist het instituut der presidentieele gratie is ingesteld, om in twijfelachtige ge vallen een executie te verhinderen. Een opsluiting gedurende 6 jaren in de cel, ter vervanging van de doodstraf, zooals voorgesteld is, zal el evenmin afdoende wor- ken als de dwangarbeid. In Guyana ont vluchtten in 1906 van 6600 gedeporteerden 300. In Italië, waar de doodstraf is afgeschaft, nemen de bloedmisdrijven steeds toe, terwijl zij daarentegen in Engeland, waar de dood straf door ophanging wordt toegepast, steeds afnemen. In alle groote staten wordt deze wijze van bestraffing nog toegepast, het de mocratische Zwitserland heeft haar weder in gevoerd. De doodstraf opheffen zou een onmensche- lijke daad zijn. Engeland. De Londensche correspondent van de Manchester Guaidian heeft gehoord, dat het voornaamste uit het stuk van de Daily Tele graph afgehandeld is aan een middagmaal op Highcliffe Castle, verleden jaar omtrent dezen tijd. Bij die gelegenheid heeft Keizer Wilhelm althans dezelfde dingen gezegd als in de D. T. staan weergegeven. De zegsman van den correspondent der M. G. voegde er bij, dat hij zich goed het gezicht van Kei zer Wilhelm herinnerde, toen hij na de me- dedeeling betreffende het veldtochtsplan voor den Boerenoorlog rondkeek en zei „O, ik zie dat u mij niet gelooft, maar u zal alles vinden onder de stukken van mijn oom op Windsor." Van verschillende zijden is Sidney Whit man, die onlangs ook het onderhoud met von Bülow heeft gehad, gedoodverfd als de schrijver van het onderhoud met den Keizer in de Daily Telegraph. In de Standard zegt hij thans, het overbodig te achten te verkla ren, dat hij niet de schrijver is, omdat men van hem nooit de bewering had kunnen ver wachten, dat de meerderheid van het Duit- sche volk vijandig jegens Engeland gezind is. En bovendien brengt dit interview aan de Engelschen, trouwens gering in aantal, die een kijkje achter de politieke coulissen hebben genomen, absoluut geen nieuws. De geheele zaak, verklaart de schrijver verder, is niets anders dan een phase in een onver mijdelijk proces, waarbij het persoonlijk element uit de Europeesche politiek wordt geschakeld en het stelsel van verantwoorde lijke ministers wordt ingevoerd, evenals dat in Engeland, en in sommige andere landen ook, reeds lang het geval is. Londen, 7Nov. Uit New-York wordt aan de Times bericht, dat het Century Ma gazine voor de December-aflevering een in terview aankondigde met den Duitschen Keizer, van Z. M. verkregen gedurende diens reis met het jacht in de Noorweegsche wateren Tengevolge van de enorme pressie op den uitgever uitgeoefend, heeft deze een ge deelte van de oplaag, bevattende het inter view, doen vernietigen. Pretoria, 6 N ov. De Volksstem pu bliceert, ten einde allen twijfel er over weg te nemen, dat Transvaal eene Europeesche interventie verwachtte ten tijde van den oorlog, een serie kabelgrammen van Dr. Leyds ontvangen. Voor het uitbreken van den oorlog deed Dr. Leyds bericht van een onderhoud, dat geen resultaat opleverde, met den Franschen minister van buitenlandsche zaken, terwijl de Duitsche staatssecretaris va.) buitenlandsch zaken verzekering gaf van de vriendschap van Duitschland voor Transvaal, maar er bij voegde, dat Duitsch land bij deze gelegenheid geen hulp kon bieden, daar Groot-Brittannië meesteres der zeeën was. Hij gaf de hoop te kennen, dat Transvaal elke concessie zou doen, welke met het gevoel van eigen waarde der republiek overeen te brengen was. Daarna bericht Dr. Leyds de ont vangst van een verzoek uit het district Wit- watersrand, om van zijne opdracht ontslag te vragen, omdat het deze als onvriendelijk beschouwde en hem vroeg waarom hij geïn formeerd had naar de houding, welke Frankrijk en Duitschland bij een eventuee- Ien oorlog zouden aannemen. Leyds ant woordde, dat hun sympathieke bedoeling geen practische uitwerking zou hebben. Ver volgens is cr een kabelgram, dat met meer nadruk zegt: „Ik verwacht niets van de groote mogendheden, allen vrienden van En geland. Ik richt het dringend verzoek tot u het scheppen van een casus belli te vermij den." Daarna komt het volgende telegram Het is hopeloos hulp te verwachten ofschoon er kans is op Russische tusschenkomst. Een depêche van 27 September 1899 adviseert tot het ultimatum tegen 9 October, te vol gen door een aanval vóór Engeland gereed zou zijn. Naar Leyds' meening zou zulk een fermheid een uitmuntende uitwerking in den beginne hebben. In September 1898 deelde Leyds aan de Transvaalsche regeering mede, dat de Czaar de meeste belangstelling koesterdehij hoopte dat de Czaar er toe zou overgaan moeilijkheden op te werpen. Ten slotte te legrafeerde Leyds, dat Europa zeer tegen Engeland gekant was en dat men zich alge meen verwonderde, dat Transvaal zooveel tijd liet verloren gaan. PortugaL Lissabon, 6 Nov. Toen te Porto do Maz ter gelegenheid van de opneming van den gemeentesecretaris in de partij der re- genatoren, een menigte betoogers het huis van dr. Crespo, den leider van de partij der progressisten, voorbijtrok, werd er uit het het huis een groot aantal revolverschoten af gegeven. Twee personen werden gedood en een groot aantal gewond. Crespo en familie zijn gevangen genomen. Oosten rij k-H ongarlje. Weenen, 5 Nov. De correspondent van het Fremdenblatt meldt uit Eckartsau, dat het bezoek van Keizer Wilhelm aan den aartshertog Frans Ferdinand uitsluitend als een jachtuitstapje was bedoeld. Nadat de aartshertog vervolgens den Keizer van Oos tenrijk tot een bezoek op zijn kasteel had uitgenoodigd, dacht men er een oogenblik aan een ontmoeting tusschen de beide monarchen te doen plaats hebben. Maar men zag van het denkbeeld af. De politieke ge beurtenissen van den laatsten tijd deden echter bij den Keizer het verlangen geboren worden een bezoek aan Frans Jozef te brengen en hij is het die het initiatief geno men heeft. In dezen geest nam aldus de Keizer een besluit en hij bracht te Weenen een kort bezoek aan den Keizer van Oos tenrijk. Ondanks den korten duur van het bezoek, zal dit zeer zeker een politieke be- teekenis hebben en de politieke kringen zijn van meening, dat het de banden tusschen de beide bondgenooten nauwer zal toehalen. Schoenbrunn, 6 November. Aan het diner op het kasteel, dat een intiem karakter had, namen deel de twee monar chen, de aartshertog Frans Ferdinand, het gevolg van den keizer van Duitschland, de Duitsche ambassadeur von Tschirsky, de minister van buitenlandsche zaken Aehren- thal, de Oostenrijksche gezant te Berlijn Szoegeny en liet gevolg van den keizer van Oostenrijk. Na het diner hadden de beide keizers een onderhoud van ongeveer een half uur. Om 9.50 's avonds vertrok Keizer Wilhelm naar Donaueschingen. De Duitsche keizer en aartshertog Frans Ferdinand kwamen eergisterenmiddag, na een geheelen dag te hebben gejaagd, op het kasteel te Eckartsau terug, waar zij later dineerden. Aan tafel zaten alleen de leden DOOR 60 s. R. CROCKETT. Uit hut Schoisch vertaald DOOR J. P. WESSELINK—VAN ROS8UM. De beide jongelieden stonden de meisjes na te staren, totdat zij om den hoek waren verdwenen. Daarna keerde Carys zich tot Tom. „Goeden avond," zei hij, „morgenoch tend zal ik je zeker zien." „Ik ga met je mee,'' zei Tom, die zich voorgenomen scheen te hebben, dat zijn vriend geen oneerlijk voordeel zou verkrij gen. Vreemde dingen gingen er in het hart van Tom Torphichan om. Zoover hij wist, had hij tot nu toe niet veel om Hester ge geven, maar de klaarblijkelijk onrechtvaar digheid waarvan zij het slachtoffer was en de wetenschap, dat Carus meer voor haar had gedaan dan hem mogelijk was geweest, hadden oproer in zijn dappere, ruwe en nog niet tot vastheid gekomen ziel verwekt. Ge durende drie jaar was het „Hester" en „Tom" geweest. Wie was Carus Darroch om tusschen hen te komen] Het was dc bit terste van Tom's overpeinzingen, dat hij nu pas inzag, dat hij van Hester Stirling hield. Hij had het vroeger a's een mogelijkheid gevoeld, maar slechts schemerachtig. Daar na had hij het geruststellende gevoel, dat hij slechts had te spreken om zekerheid te verkrijgen. Hij behoefde Hester slechts te vragen. Er waren knappere meisjes, maar Hes ter was Hester. Er was iets vaderlijks in zijn rustige zekerheid geweest, maar ook eenige traag heid. Over het geheel was het nog al goed van hem. Iiij" wist, dat Hester nog nooit te voren iemand had gehad, die haar liefhad. Zij was een aardig, klein ding, lief ook, en mettertijd als Tom klaar zou zijn dan zou zij haar belooning krijgen. Het bal en Hester's glansrijk succes had den alles veranderd. Hij danste niet, maar verliet toch geen oogenblik de balzaal. Hij bleef in een hoek staan kijken als Hes ter voorbij fladderde met zwevende passen, en de strooken van madame Celine om haar heen woeien, gelijk aan 3e vleugels van een vlin der. Hester knikte hem, telkens als zij hem zag, gelukkig toe. Hij meende, dat haar voe ten ternauwernood den grond aanraakten, zoo zweefde zij. Waarom waren alle dan sers zulke dwazen. Die ezel met de scheiding in het midden, wat een verf droeg hij op zijn gezicht; hij" zou hem wel willen schop pen. Tom wenschte nu, dat hij had leeren da^ sen. Wat een idioot was hij, den kans te hebben gehad les te nemen" van monsieur de Saucy en - Ondertusschen werden Vic en Hester welkom geheeten door dien knappen, ouden Franschen edelman, een van de aanzienlijk sten, die voor Napoleon uitgoweken waren. „Wij zijn blij u te zien, de gravin en ik heeten u welkom. „Laat ik u voorstellen, mejuffrouw Hester Stirling, mejuffrouw Victoria TorphichanStirling, mevrouw de gravin de Saucy les Ecoursl" Een kleine dame, met donker haar en heldere oogen, echt practisch in haar voor komen, zooals men er in Frankrijk zooveel aan den kassierslessenaar ziet zitten, verhief zich glimlachennde om de lang verwachte gasten te ontvangen. „Wij geven ons aan uw genade over," zei Vic, „is "ben weggeloopen, omdat ze thuis wreed voor Hester zijn geweest. Maar God dank Hen ik een en twintig, en is het geld, dat tante Victoria mij naliet, omdat ik naar haar genoemd werd, mijn eigendom. Daar kunnen zij niet aankomen!" Plaatsnemende vertelde zij het geheele go- val aan deze deelnemende Franschen. Mon sieur was ontzettend verontwaardigd. Hij stapte de kamers op en neer. In gedachten zond hij' een dozijn uitdagingen aan Sir Torphichan. Ondertusschen ging madame rustig Tnj de meisjes zitten, en prevelde troostende woorden, zoodra er een kort oogenblik stilte \sas. ,,Ik zal Sir Stirling mijn kaartje zenden. Ik zal met hem duelleeren," riep de kleine man. Zijn grijze haren zenuwachtig opstrij kende, totdat zij recht overeind stonden, als de kort geknipte manen van een paard. „Mademoiselle is een engel, zij danst met haar ziel. Wat mij betreft, ik wil mijn hand nooit" meer met hun geld bezoedelen." Hester en Vic hadden reden te denken, te oordeelen naar eenige toiletbenoodigdheden, die zij in haar kamer vonden, dat de kleine, oude Fransche dansmeester en zijn vrouw hun eigen Kamer voor hun gasten hadden afgestaan, en zich zelf ergens anders in het kleine huisje in Albert Bridge hadden be- Kblpen. Want de groote hoffelijkheid en natuur lijke voorkomendheid, die voortvloeien uit een innemenden aard en goede opvoeding zouden door geen prinsen van den bloede verbeterd kunnen worden aan den uitgewe ken graaf, die danslessen gaf en aan de gra vin, zijn vrouw, die haar eigen huiswerk verrichtte. Vic sliep maar weinig. Hester echter, uit geput door de zenuwachtige spanning heel vast! Vic steunde op haar elleboog en zag Hester aan, die beschenen werd door het morgenlicht, dat over de rivier naar binnen stroomde. Zij rustte met haar wang op den palm van haar hand. „Ja, je bent zei zij geheimzinnig, „en als ik een man was Maar vreemd genoeg, beide zinnen vol eindigde Vic niet. Daar er niets beters te doen was, volgde Tom Carus naar zijn kamers in Dover- strect en daar vond de laatste een telegram op zijn tafel liggen. Den geheelen weg huis waarts hadden zij elkaar verzekerd, totdat het een aangenomen zaak voor hen was, dat het geen moeite zou kosten Hester's on schuld te bewijzen. „Ik kan mij met begrijpen, wat er in den ouden heer is gevaren," zei Tom, „meestal is hij niet zoo slecht. Ik denk dat die dui- velacho zuster van mij maar ik ver- gat „Ga voort," zei Carus lachend, ,er is geen enkele reden je voor mij in te houden. Carus opende het telegram en zag er naar alsof hij den inhoud niet begreep. Het kwam van Cairn Edward, het verste punt waar de telegraaf was doorgedrongen. „Ik kom onmiddellijk. Margaret werd gis teren plotseling ongesteld, is te ziek om ver voerd te worden. Borrowman. De rechterlijke ambtenaar was een jong man, kortgeleden aangesteld, en hij vermeed angstvallig elke aansprakelijkheid. Hij wei felde altijd, en trachtte twee lieeren te die non. Hij was doordrongen van de achtings waardigheid van Hesters aanklager, den be kenden philantroop en volksleider, en tot op zekere hoogte was hij ook bevreesd voor Jim Chetwynd, dien beroemden advocaat. Maar het ontbreken van eenig recht- streeksch bewijs ten gunste van Hester, hot twijfelachtige van de veronderstelling, dat een meisje in haar omstandigheden ,haar gansche leven een kostbaren robijn in bezit zou gehad hebben, zonder de waarde er van te kennen, ja hem zelfs drie jaren in Londen bewaard zou hebben, zonder hem aan een van haar nichtjes te toonen, de overeen komst van de cijfers op de steenen, oogen- schijnlek van dezelfde hand, deden hem be sluiten opnieuw hechtenis voor een week te eischen en de borgstelling op 4000 pond sterling te stellen, welke som de heer Chet wynd met behulp van den hertog dadelijk verschafte. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 1