Openbare Aanbesteding. GRIENDHOUT en TEEN G. G. Ph.L. BOEKELMAN, Indische Speculaas. RMAI80N L'HIRONDELLE, BONT- Bil WOLMUTSEN. - PELTERIJEN. 6ANTS GLACÉ ET SUÈDE - COUPE PRIMA. PHOENIX BOCK- 25 Bouwterreinen STADSNIEUWS. Uit den omtrek. Ingezonden Stukken. Uitloting. Aflossing Obligatie UITLOTING. Vertegenwoordiger. Publieke Verkooping Meifl-Huislioiito of alsMeomeii; Net Jongmenscb, ADVERTENT! EN. SOCIËTEIT AMICITIA. lste Abonnements Voorstelling- Volksuitvoering. GOUDMUILTJE, Horlogerie prima. UURWERKEN. W, F. A. GROENHUIZEN, KIPPEN te doen LEGGEN P. VAN GENT, Vertegenwoordiger der „Zeeuw", N.B. Gebruik dagelijks mijn Gezondheidsbminbrood. W. VAN ROSSUM, BIER, thans weder verkrijgbaar zoolang de voorraad strekt. Kraohtig, heerlijk vol van smaak. vereeniging (door wier initiatief de commissie ontstaan is) uit te brengen rapport vooral op dit laatste punt zeer den nadruk leggen. De Telegraaf meldt Onze hoofdredacteur is Zaterdagmorgen door den rechter-commissaris, mr. L. Offer- haus Jr., gehoord. Het verhoor leverde niets nieuws op. Geweigerd werd inlichtingen te verstrekken omtrent de herkomst van het geheime stuk. Tegen Maandag i9 onze directeur gedag vaard, tegelijk met den meesterknecht on zer zetterij, jn wiens ploeg het bewuste s'uk gezet werd. Het voornemen bestaat, teven' de zetters die het stuk gezet hebben, te hoe ren Aanklacht tegen een bur gemeester. De heer A. de Wert, direc teur der steenfabriek ,,De Leeuwerik", te Best, heeft zich met een adres tot den ge meenteraad aldaar gewend, met een beschul diging tegen den Burgemeester, den heer Dobbelaere, wien hij ten laste legt overte- ding van art. 35 der Wet op de bedrijfs- en inkomstenbelasting, door van de weten schap, verkregen door een aanslagbiljet in die belasting, gebruik te maken tot vaststel ling van de bijdrage in den hoofdelijken omslag. Verder legt de heer Wert den Burgemees ter ten laste het schrijven van anonieme briefkaarten aan z.g. tegenstanders van de herbenoeming des Burgemeesters. Adressant meent, dat na al wat voorge vallen is, de Burgemeesuter niet gehand haafd kan blijven, terwijl hij den Minister van Justitie verzocht heeft een vervolging te doen instellen. Reeds moet een onderzoek vanwege den Minister zijn gelast. Misleiding van den rech ter. De raad van toezicht en discipline der orde van advocaten te Amsterdam, heeft mr. Jules N. de Vries, advocaat en procu reur te Amsterdam, disciplinair gestraft, als hebbende zich schuldig gemaakt aan „misleiding van den rechter". Tel. Fraude. Dezer dagen werd op het traject UtrechtArnhemNijmegen van den Staatsspoorweg, door een treincon- troleur een reiziger aangehouden, die oogen- schijnlijk in het bezit was van een abonne ment 2e klasse, welk plaatsbewijs echter door hem was vervalscht en wel zoodanig, dal hij een abonnement 3e klasse in een dergelijk 2e klasse had gemetamorphoseerd. De reiziger, zekere B. uit Nijmegen, had zijn abonnement 3e klasse als volgt veran derd Door een groote inktvlak was on zichtbaar gemaakt de in cijfers gedrukte klasse-aanwijzing van het abonnement. Ver volgens was een der drie roode lijnen, on merkbaar als 't ware, weggemaakt. De prijs 3e klasse, vermeld in cijfers, was tevens zeer zorgvuldig veranderd in die van 2e klasse. Tegen den reiziger werd proces-ver baal opgemaakt. Stout stukje. Te Zijderveld hij Vianen durft men. Terwijl de bakker M. van 't Hof in de bakkerij was met zijn bedienden, is uit de kleeren van de vrouw, die nog te bed lag, de sleutel van de secre taire weggenomen en daaruit pl.m. 1000 gestolen. De politie zoekt. S m a k e 1 ij kEen paard van de firma V. te Amersfoort was aan een beroer te gestorven en werd door den veearts voor de consumptie afgekeurd en begraven. I Eenige paardenslagers hebben toen het ca daver opgegraven en, naar het politieonder zoek beweert, het vleesch aan de paarden- bief grage Amersfoorters voorgezet. De poli- j tie ontdekte, dat dergelijke gevallen daar meer voorkomen. Door een trein aangere- 'j den. Nabij het station Grijpskerk is heden morgen de brugwachter E. door een goede ren-trein aangereden en zwaar verwond. Overreden. Door de stoomtram, 1 welke 2.37 van Elburg naar Oldenbroek ver- j tiekt, is tusschen die beide plaatsen Vrijdag een man aangereden. De ongelukkige werd door de machine gegrepen en was bijna ter stond dood en zoodanig verminkt, dat men hem niet heeft kunnen herkennen. De tram had door het ongeval meer dan een half uur oponthoud. Stijlbloempje. Uit 't verslag eener terechtzitting in de Noord-ürabanter ,,Het overvloedige bloedverlies van den verslagene acht getuige de oorzaak, of althans zeker een gevolg van de mishandeling". School- en Kerknieuw*. Wetsherziening.In het rapport van de commissie uit den Bond van Nederland- sche onderwijzers voor wetsherziening komt ze voor de opleiding tot onderwijzer tot de volgen de oonclusiën: Men wenscht: 1. Eén soort op leiding, die aanvangt op het 14e jaar2. Deze opleiding zij verdeeld in een 5-jarige theoreti sche, ongeveer gelijk staande met de opleiding aan een H. B. S. met 5-jarigen cursus en een 3-jarige practisohe aan vakscholen met daaraan verbonden leerscholen3. Hoofdzaak aan de vakscholen is, behalve de practische vorming aan de leerscholen, de studie in de paedagogi- sche wetenschappen, aangevuld met onderwijs in enkele andere vakken, als: zang, teekeneu, gymnastiek, vreemde talen of wiskunde; 4. Be voegdheid tot het geven van onderwijs versohaft het einddiploma der vakschool en het einddiplo ma van. bijzondere opleidingsscholen, die onder staatstoezicht moeten staan5. l)e meerderheid (der afdeelingen) wenscht, dat het einddiploma bevoegdheid geeft ook voor scholen van Meer Uitgebreid Lager Onderwijs, terwijl een groote minderheid meent, dat aanvullingsexamens voor de vakken als vreemde talen en wiskunde noo- dig zullen zijn; 6. Aan de vakscholen, waarvan alle kosten zullen worden, gedragen door het Rijk, wenscht men een verbeterd beurzenstelsel te behouden. Voor het onder wijs-rijkszaak komt men tot deze conoktsiën1. Bij onderwijs-rykszaak wenscht de meerderheid benoeming door liet rijk; 2. Bij schorsing geen inhouding van tracte- mont; 3. Bij oplegging van straffen (schorsing, ontslag, enz.) volledige inzage van alle beschei den volle recht om zich te verdedigen, scheids gerecht. Onderwijs op Gereformeerden grondslag. Aanwezig waren de hoogleeraren dr. H. H. Kuyper, dr. Woltjer Jr., dr. Rutgers Sr., dr. Bouman en mr. Fabius, ds. van Schelven, baron van Heemstra. Voorts de heeren Schut en Van Marie, benevens 37 af gevaardigden van kerkeraden en corporaties, j Van de heeren de Waal Malefijt, prof. dr. Wcltjer Sr., Brummelkamp, ds. Veder van Breukelen en prof. Honig van Kampen was bericht ingekomen van verhindering. De drie eerstgenoemde wegens vergadering der Staten-Generaal. Nadat de vergadering ge constitueerd was, kwam aan de ordeRege ling van het verband tusschen de Gerefor meerde Kerken in Nederland en de Theolo gische Faculteit der Vrije Universiteit te Amsterdam, voorgesteld door de Generale Synode van de Gereformeerde kerken in Ne derland, zooals die gesloten is op de verga dering der Generale Synode der Gerefor meerde kerken, die den 18. Aug. 1908 en volgende dagen te Amsterdam vergaderde. Na breedvoerige discussies werd dit con tract aangenomen met de bijvoeging, dat om trent een artikel een nadere bepaling der Sy node wordt verwacht. Prof. Rutgers eindig de met dankzegging. Tot tijdelijk onderwijzer aan de open bare lagere school, 3e soort, (Puntenburger laan) is benoemd mej. J. Lafèbre te Utrecht. De komediezaal van Amicitia was Za terdagavond j.l. geheel bezet bij de opvoe ring van de kinder-operette Goudmuiltje'*, van A. A. Brandts Buijs Jr., met medewer king van leden dilettanten van het Sympho- nie Orkest, ten bate der afd. Amersfoort van de vereeniging tot opvoeding van halfver weesde verwaarloosde of verlaten kinderen in het huisgezin. Een volks uitvoering van deze kinder-ope rette zal morgenavond plaats hebben. Voor nadere bizonderheden verwijzen wij naar de advertentie voorkomende in dit num mer. Wij brengen in herinnering dat Woens dag a s. in Amicitia de eerste Abonnements voorstelling plaats heeft. Het blijspel ,,De Sabijnsche Maagdenroof dat alsdan door het Rotterdamsch Tooneelgezelscliap wordt opgevoerd, moet in verschillende plaatsen een kolossaal lachsucces hebben gehad. Het verheugt ons aan het kunstlievend publiek van onze stad te kunnen mededeelen, dat de concert-directie W. Stumpff Jr. te Amsterdam voornemens is bij genoeg zame deelneming, ook weer dezen winter vier concerten te geven in de zaal van Amicitia. Afgaande op het succes, dat de concerten van genoemde concertdirectie verleden jaar hebben gehad, betwijfelen wij niet of op de lijsten zal flink geteekend worden, zoodat men in het komend seizoen het muzikaal ge not niet buiten de stad behoeft te zoeken. De toegangsprijzen zijn wederom zeer laag gesteld, n.l. voor een heer of dame alleen op f 5.en meerdere dameskaarten op f 4. lste avond, 19 Nov. Flcfnzaley Kwartet. 2e avond, 20 Dec. Adolfo Antonetti (een violist, die in Londen bij zijn eerste optre den een groot succes heeft behaald). 3e avond, 14 Jan. Alida LomanLutke- mann. 4e avond, 20 Febr. Louis Wolff en Verhey. De leiding van deze concerten voor Amers foort is wederom in handen van Valkhoff's Muziekhandel. Quick—Wilhelmina O—l. Gistermiddag kreeg Quick de voetbalclub Wilhelmina uit den Bosch, aspirant-kampi oen van het Oosten, te gast. Reclame was er genoeg gemaakt voor dezen wedstrijd, en 't heeft dezen keer eens ge holpen, er was een vrij talrijk publiek aan wezig. Maar koppig volhouden, Quick- bestuur 1 Toen om 2 uur „beginnen" werd gebla zen, stelde Wilhelmina zich volledig op; Quick had één invaller. De Bosschenaren verkozen eerst met den wind in den rug te spelen. Quick's voorhoede trapt af, dringt dadelijk flink op en lost eenige verre schoten, die voor het meerendeel het doel missen. Overi gens heeft Quick met een pech te kampen, die ontmoedigend moet werken op de spelers. Bovendien zwoegt de achterhoede der geeltjes met succes, en ook de voorhoede komt zoo nu en dan gevaarlijk opzetten. Maar de Quick-achterhoede, waarin vooral Keetell en Coenen genoemd worden, weet doelpunten te voorkomen. Ook treuzelde de goed bekend staande Wilhelmina-voorhoede vóór 't doel en schoot slecht. De rust ging in met 00. Na hervatting, een verdeeld spel. Aan beide kanten worden prachtkansen verknoeid, vooral de roode voorhoede had weer veel rVrijdagmiddag werd in „Irene" te Utrecht eene buitengewone ledenvergadering gehouden van de vereeniging voor Hooger Als Dalhuizen, kort vóór tijd, de linfcer- wing laat passeeren, gaat de Wilhelmina- binnenspeler er van door. Plank loopt uit, raakt den bal niet voldoende en deze komt voor 't doelde rechtbinnen bezorgt aan zijne vereeniging de leiding door een keihar den inzet. Nu schiet de Quick-voorhoede ook uit haar stofaangemoedigd door 't publiek, bestookt zij voortdurend 't vijandelijke doel; maar alles tevergeefs, met 't noodige geluk weet de gele achterhoede haar doel vrij te houden, en onder luid gejuich der Bossche naren sluit de scheidsrechter tijd. Alweer een kansje meer dat 't kampioen schap naar den Bosch gaat, dit jaar. Bij Wilhelmina was de achterhoede goed en in de voorhoede vooral de linksbinnen. Op hem werd dan ook voortdurend gespeeld. Bij Quick was in de achterhoede een der spelers niet in vorm. Hij mist te veel en weet niet waar hij staan moet. Men liet den rechts-buiten der tegenpartij te veel vrij, wat echter ook wel een gevolg was van het voort durend moeten bijspringen van bedoelden speler. Stoppelaar voelde zich niet thuis op de rechtsbinnenplaats en was bovendien onge steld. De invallend rechts-buiten hield den bal te lang bij zichhij moet gauwer voor zetten. De linker vleugel was goed, uitge zonderd 't schieten, dat over de geheele voor linie meestal vrij treurig was. Het spel van Wilhelmina was oneindig veel vlugger dan van Quick. Toch vielen de geel tjes hier niet mee. Wanneer de Amersfoorters niet met zoo'n reuzenpech te kampen hadden gehad, was het einde beslist een gelijk spel geweest. Het 2e elftal van Quick verloor te Zeist van Z. V. V., doch onder protest, met 4—8. Waarschijnlijk wordt deze wedstrijd over gespeeld. De werkzaamheden voor de sportter reinen op Birkhoven zullen Maandag a.s. beginnen en de ossenploeg begint a.s. Dins dag aldaar het ontginningswerk. (Eemlander). Zaterdagmiddag aan het Departement van Justitie te 's Gravenhage gehouden aan besteding voor den bouw van het Rijksop voedingsgesticht voor jongens en de daar mede in verband staande werken aan den Amersfoortschen berg, waren 23 inschrijvers. De hoogste inschrijver was 349.900, de laagste, de heer C. Wegerif te Apeldoorn, 307.600. Wij ontvingen een keurig uitgevoerde maandkalender van de Stoómvaart Maat schappij „Nederland", agenten hier ter ste de de heeren Alex. Mackintosh en Co. Het opnemen van ingezonden stukken beleekent geenszins dat de Redactie met den inhoud instant. De copie wordt aan den inzender niet teruggegeven. Oproep aan alle voorstanders van vervroegde winkelsluiting. Do Vereeniging voor Vervroegde Winkelslui ting te 's-Gravenhage heeft het initiatief geno men tot eene bijeenkomst op Zaterdag 21 No vember a. s., des avonds te 8 ure. in het Zuid- HoJlandscih Koffiehuis aan de Groenmarkt al daar, met het- doel om te geraken tot aaneen sluiting van alle voorstanders van wettelijke •regeling der winkelsluiting over het geheele land. De beweging voor een vroeger sluitingsuur van winkels en magazijnen is tot hiertoe in hoofdzaak beperkt gebleven tot enkele gemeen ten, waarbij dan aangestuurd wer dop het in het leven roepen van een gemeentelijke veror dening op dit stuk. Nu zou het zeker moeten worden toegejuicht, als, in afwachting van eene wettelijke regeling, reeds bij voorbaat in vele plaatsen des lands bij gemeentelijke verordening een sluitingsuur voor winkels en magazijnen werdi vastgesteld. Des niettemin valt niet te ontkennen, dat eene rege ling bij de wet in dezen ten slotte onmisbaar is. En om bij Regeering en Kamers met kans op welslagen te kunnen aandringen op de hier be doelde wettelijke regeling, is in de eerste plaats noodig nauwere aaneensluiting van. vereenigin- gen en personen, die overtuigd zijn, dat het hier gaat om een maatregel van economisch en> soci aal 'belang, die ook in ons land niet anders dan zegenrijke gevolgen zou kunnen, hebben. Aaneensluiting van de voorstanders is te meer noodig, omdat de tegenstanders zich niet onbe tuigd zullen laten. Nauwelijks was bekend, dat de Staatscommissie voor den Middenstand zich met het onderwerp bezig hield, of de couranten brachten het bericht van de oprichting van een Comité van Verweer. En de geschiedenis van 'de Amsterdamsche ontwerp-ver ordening is daar om aan te toonen, dat men in ons land den (zij het onredelyken) tegenstand tegen vervroegde winkelsluiting niet zal moeten onderschatten. Aan de zijde der voor standers is dus, wil men iro dezen iets bereiken, inspanning van alle krachten een eerste plicht. Aan de ons bekende voorstanders, alsmede aan de vereenlgingen en bonden van winkeliers en bedienden zijn uitnoodigingen. verzonden tot het bijwonen van of het zich doen. vertegenwoor digen op de bovenbedoelde bijeenkomst. Het is evenwel niet mogelijk allen te bereiken en daarom wekken wij jbij dezen ook dio voor standers, die zulk eene uitnoodiging niet moch ten hebben ontvangen, op, om van hunne be langstelling te doen blijken door de bijeenkomst bij te wonen, of anders d<oor aan ondergeteeken- dc naami en adres op te geven. Wij moeten aanknoopingspunten hebben in het gansche land en dienen te weten» 'bij wie we daar voor moeten aankloppen. Komt echter, zoo eenigszins mogelijk, Zater dag 21 November naar Den Haag, gij allen die meent dat voor vervroegde winkelsluiting thans ook in Nederland de tijd gekomen is. Nog één verzoek zij gedaan: degenen, die van plan zijn de vergadering te bezoeken, gelieven daarvan vóór 16 November a. s. eveneens mede deel ing te doen aan ondergeteekende. Dit zal den geregelde» ganig der werkzaamheden zeker ten goede komen. Namens het Bestuur van de Vereeniging voor Vervroegde Winkelsluiting te 's-Gravenhage A. PIETERS Secretaris, Groot Hertoginnelaan 228. HET BESTUUR van het Ambacht van West- Friesland, genaamd „do Vier Noorder Koggen", bericht, dat van do Geldleening ten laste van dat Ambacht voor het stichten van de Nieuwe Zuider Molensluis, is uitgeloot «Ie Obli gatie No. 56, groot f ÏOOO. De Houder van deze Obligatie wordt uitge- noodigd zich tot de ontvangst aan te melden ten kantore van den Penningmeester van ge meld Ambacht te Twisk, op «len 1. Janu ari 1909, welke Obligatie na dien datum geen rente meer zal voortbrengen. Het Bestuur voornoomd, J. WINKEL, Dijkgraaf. Jn. ZIJP Hz., Secretaris. P. PIJPER IJz., Penningmeester. „Vier Noorder Koggen". HET BESTUUR van het Ambacht van West- Friesland, genaamd „do Vier Noordor Koggen", bericht, dat van de Geldleening, ten laste van dat Ambachttengevolge der deelname in de Naamlooze Vennootschap„Stoomtramweg- Maatschappij West-Friesland," de Obligatie No. 14, groot f ÏOOO.— aflosbaar is gesteld. De houder van deze Obligatie wordt uitge- noodigd zich tot de ontvangst aan te melden ten kantore van den Penningmeester van ge meld Ambacht te Twisk, op den 1. Janu ari 1909 welke Obligatie na dien datum geen rente meer zal voortbrengen. Het Bestuur voornoemd J. WINKEL, Dijkgraaf. Jn. ZIJP Hz., Secretaris. P. PIJPER IJz., Penningmeester. Lekdijk Benedendams en IJsseldam DIJKGRAAF en HOOGHEEMRADEN van den Lekdijk Benedendams en van den IJsseldam brengen bij dezo ter kennis van de aandeelhouders in de geldleening groot f 136.000.-, rentende 4 °/0, ingevolge besluit van 15 Maart 1886, ten laste van het Hoog heemraadschap aangegaan, dat in hunne ver gadering van 7 November 1908 zijn uitgeloot geworden «Ie obligation Nos. 17, 76, 109, ieder groot f 1OOO.—welke obliga- tiën op 1° Januari 1909 aflosbaar zijn gesteld ten kantore van de firma VLAER en KOL te Utrecht, en JAN KOL te Amsterdamof wel ten kantore van den Pen ningmeester van het Hoogheemraadschap, den Heer J. M. VAN DER ROEST, te JJsselslein, tëgen overgave dier obligatiën met de nog niet vervallen coupons, zullende daarop na dien dag geene verdere rente worden uitbetaald. Utrecht, den 7 November 1908. Dijkgraaf en Hoogheemraden voornoemd, GODIN DE BEAUFORT, Dijkgraaf. U. H. VAN NOTTEN, Secretaris. Het Gemeentebestuur van Utrecht is voor nemens op Zaterdag 21 November 1908, des namiddags te 2 uur, in het openbaar ten Stadhuize AAN TE BESTEDEN: Het aanleggen van rio- leering, bestrating «trot toirs enz. op verschillen de plaatsen. Het bestek ligt ter inzage aan hot bureau der Gemeentewerken, Achter Klarenburg, en is aldaar, zoomede ten Stadhui,'e (afdeeling Financiën) en bij de Boekhandelaren VAN TERVEEN ZOON, te verkrijgen tegen beta ling van f 0.50. Tot het bezoeken van stoombedryven zoekt een eerste klas speciale fabriek in bepakkingen en sluitingen een zeer vlijtig persoon, die tegen hooge verdienste genegen is, ftls vertegenwoordiger op te treden. Hoe ren die goede betrekkingen met de aangewezon personen uit industriëele kringen onderhouden worden verzocht, uitvoerige offerte, met opgave van tegenwoordigen werkkring, referentiën enz. te zenden onder lett. D. Q. 911aan RUDOLF MOSSE, Dresden. Notaris BOLK te Amersfoort, zal ten verzoeke van dén Heer P. H. VAN HASELEN, Makelaar te Amersfoort in het Hotel de Zwaan aan de Utrechtscho StraAt aldaar op Woensdag 18 November 1908, .9 avonds 7 uur in veiling brengen op BEEKENSTEIN te Amersfoortnaar de volgorde zooals die op do terreinen door perceelsnummers zijn aangeduid. Schetskaartjes met Nos. en grootte van elk der perceelon 1 a 20 zijn verkrijgbaar bij ge noemden Heer VAN HAS1LEN en ten Kantore van voornoemden Notaris. Betaaldag 1 Februari 1909 en aanvaarding op dien dag of zooveel vroeger als wordt overeen gekomen. Omtrent massa's grootte en ligging der per- ceelen, zie men de breedere omschrijving by biljetten. van to Nieuwersluisin het Logement van den Heer STOMPSop Donderdag 26 No vember 1908, des voormiddags ton 11 ureten overstaan van den Notaris EVERT VAN BEUSEKOM Ezn., te Utrecht, bestaande in: Circa 38 Hectaren 2- en 3-Jarig Griendhoutcirca 34 Hectaren Stikteen en Teen, voor het mes af; staande op de Hofsteden Huntheem, Sterre- schans, Over-Holland, Middenhoek en andere plaatsen nabij Nieuwcrsluis, voorts te Ter Aa, het Slot Loenerslooth en op diverse plaatsen onder Loenen en Oud-over, alsmede onder Tienhoven. Alles breeder omschreven bij billetten en notitiën, welke laatste verkrijgbaar zijn ten kantore van voornoemden Notaris te Utrecht Drift 13. Met 1 of 15 Deo. z. z. g. geplaatst een Buitenmeisje, van goede getuigen voorzienals reeds 5 jaar als zoodanig in betr. geweest zynde. Br. aan M. VERHAGEN, Stationsweg No. 9, Nijmegen. Leeraar in Piano en Zang. Utrechtschestraat hoek Hellingstraat 36. van onbesproken gedrag, P. G.; z. k. m. met «Iegelijk Meisje, liefst eenig fortuin. Ge- heimh. vorz. Brieven mot inlichtingen, lot. lor M. 215, A. B. OERLEMANS, Boekh., Baarn, Woensdag 11 November: SSf~Zie de aanplakbiljetten! DINSDAG 10 NOVEMBER, des avonds 8 uur, In de groote zaal van Amicitia. Opvoering van de Kinder-Operette van M. A. BRANDTS BUIJS Jr., met medewerking van het Dilettanten-Sym- phonie Orkest, ten bate van de Afd. Amers foort der Verooniging tot opvoeding van half vorweesde, verwaarloosde of verlaten kinderen in het huisgezin. Toeganskaarten ad f 0.15 verkrijgbaar by de Hoeren L. VAN ACHTERBERGH, Arnhomsche straat 1, en J. A. SCHOTERMAN, Ulrochtsche straat 34, en btf den kastelein van Amicitia. Ned. Protestantenbond Afd. AMERSFOORT. Dinsdagavond 8 nnr, in de Rom. Kerk, Lezing van Prof. B. D. EERDMANS van Lelden over Oostersch Leven en Oostersche Toestanden Toegang Niet-loden 10 ets. HET BESTUUR- Magazyn van alle soorten gewone enfljnsre Grootste keuze. Goedkoopste prijzen. I* klas artikelen. Reparation goed en billyk by Horloger. Langstraat 42. ONOPHOUDEND Zelfs gedurende de guurste winterkouden 2.500 EYEREN BESCHRIJVING 'iSHJ" Eenig adres van INDISCHE SPECULAAS, gemeleerd met Indische Kruiden alleen verkrijgbaar bij nr BISSCHOPSWEG I, AMERSFOORT. H Alleen echt met den naam F. DE ROOI. LANGESTRAAT. AMERSFOORT.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 3