St. Nicolaas-Cadeaux. E. J. VAN OMMEN. Bouwterrein. J. van Genderen, Uit den omtrek, Ingezonden Stukken. ADVERTENTIËN. Aangeboden des legons de Conversation, Een perceel BOUWTERREIN, STADSNIEUWS. Plantol Zeep per doos f 1.15 (hoog fijn). ARNHEMSCHESTRAAT 35. en tevens Baagsche Varkensslachterij. Arohemschestraat 19, haakjes, dat geschiedde niet meer dan een maand te laat in 1908 uitgegeven voor iet bewaren van arrestanten de som van 13, tegge dertien centen. Wat moet het in dat dorpje 'n veilig wo- len zijn. (Avp.) Pensionnee ring der we duwen van de omgekomen roeiers. Door het hoofdbestuur van de Noord- en Zuid-Hollandsche Reddingniaat- fechappij is aan de weduwen en weezen der verdronken r eiers te Terschelling een pen sioen van 5 per week toegekend. DekapiteinvanKöpenick. Op bevel van den grenscomniissaris Force- iville is de „kapitein van Köpenick", die zich drie dagen te Venlo zou laten zien, ge arresteerd. Gisteren reeds zou hij naar Duitschland worden teruggebracht. De Papendrechtsche zaak. Den 14en dezer zal voor den Hoo- gen Raad behandeld worden het cassatiebe roep van H. Gersthagen tegen zijn veroor deeling wegens smaadschrift ter zake van de Papendrechtsche mishandelingen. Mr. W. Dicke van Dordrecht zal zijn raadsman wezen. De Club de Bienfaisance voor den Ho o. gen Raad. Voor den Hoogen Raad werd behandeld de zaak van S. Politzer ei. F. Galinon, bestuurders van de vereeniging „Club international de bien faisance" in de Vondeïstraat te Amsterdam, met eenige medebestuurders vervolgd we gens het deelnemen aan een bij de wet ver boden vereeniging, de gelegenheid geeft tot hazardspel. Mr. B. J. Polenaar van Amsterdam, zon der te willen reageeren tegen het bekende arrest in zake het speelhuis te Vaals, wees op tal van verschilpunten tusschen de bij dat arrest besloten zaak en de onderhavige. Hier is niet beslist, dat de vereeniging uit sluitend ten doel had roulette te spelen. Het arrest van het Hof te Amsterdam geeft ook niet aan waarom wordt aangenomen, dat hazardspel hoofdzakelijk het doel der vereeniging was. Nergens, zoo betoogde PI. verder, is in de wet verboden „het geven van gelegen heid tot hazardspel''. Onder het houden van een huis van hazardspel wordt door de wet verstaan een bedrijf en handwerk maken van het geven van gelegenhe'd tot hazardspel. Maar ten laste gelegd is alleen, dat er ge legenheid wordt gegeven tot hazardspel, ook niet, evenmin als 't bewezen is, dat uit het door de vereeniging geëxploiteerde spel door haar voordeel is getrokken. Ten onrechte was dan ook de vernietiging van de roulette tafels verboden, want door een zoodanige ta fel wordt niet gepleegd het deelnemen aan een verboden vereeniging., Wijders is de vraag onbeslist gelaten of de requiranter. hebben beoogd te zijn leden van een vereeniging, die zich ten doel stelt het houden van een huis van hazardspel. En opzet is noudig bij een misdrijf. Waar de wet persoonlijk deelnemen bedoelt, verstaat zij daaronder het „willens en wetens" deel nemen en hier had men te doen met een persoonlijk zich aansluiten bij een verboden vereeniging. Mr. Van Gigcb wees er op, dat de door het Hof te Amsterdam gevolgde wijze van arresten te cunstrueeren in flagranten strijd is met onze bewijsleer. Pleiter lichtte een cassat'emiddel toe, volgens hetwelk ten on rechte is uitgemaakt, dat de localiteiten der vereeniging, waar het hazardspel is ge speeld, toegankelijk waren voor het publiek. Conclusie O. M. 14 December. Het O. M. bij den Hoogen Raad con cludeerde tot verwerping van het cassatie beroep van eene kamerverhuurster te Am sterdam tot 6 dagen hechtenis veroordeeld wegens het, in strijd met de Amsterdamsche politieverordening, in de door haar gehuur de woning gelegenheid geven tot het toe laten van vrouwen, die zich met mannen afzonderen. Bij memorie was o. a. aange voerd, dat de huurster van eene kamer het rustig genot van het gehuurde had en dus hare kennissen daar kon ontvangen naar goedvinden. Uitspraak 28 December. Mishandeling te Eindho ven. De dader der mishandeling te Eind hoven op Zondagavond op S., is op vrije voeten gesteld. S., die evenwel nog 10 maanden gevangenisstraf te goed heeft, is nadat gebleken is dat zijn toestand dit mo gelijk maakte, Maandagavond naar de gevan genis te 's Hertogenbosch overgebracht. Diefstal van telefoon draden. Reeds meermalen werd de tele foongeleiding van Loosduinen naar Kijk duin afgesneden en meegenomen, zeer tot ongerief en schade van belanghebbenden, die daardoor niet konden telefoneeren Zaterdagmiddag ongeveer half vijf ontdek ten de heeren J. Boeser en L. de Winter een 4-tal personen, die eenige draden aan he't afvijlen waren. Zich ontdekt ziende, sloegen zij op de vlucht, doch de heer De Winter, per rijwiel zijnde, ontdekte het 4- tal al spoedig, dat zich verscholen had op een stuk tuinland. Twee ervan, gegrepen, werden verhoord en bekenden, terwijl het hem ook gelukte een 10 minuten later de an deren te grijpen en hen tijdelijk in arrest te houden, terwijl het gestolen materiaal werd gedeponeerd. 400 gestolen. Een knecht van den slager L. v. d. B. te Tiel ging Zon dag te Tilburg voetballen. Zijn patroon gaf hem 400 mee om die op de heenreis te Geldermalsen te betalen. Hij deed dit niet, nam ze mee naar Tilburg, waar hem het be drag ontstolen werd. Gasontploffing. In een huis aan het Zieken te 's Gravenhage, waarin be neden een smederij is gevestigd was Maandag de gasleiding verlegd. Daarbij schijnt een lek aan de aandacht der werk'ieden te zijn ontsnapt. Omstreeks kwart voor zessen toch ging het gaslicht uit en toen de bewoner een lucifer aanstak, om naar het lek te zoeken, ontstond een geweldige ontploffing, tenge volge waarvan de man zeer ernstig aan ge laat en handen werd gewond en zijn vrouw minder ernstig aan de handen. Nadat dr. Polono de eerste hulp had verleend, werden beiden, de man in zorgwekkenden toestand, per auto naar het Gemeenteziekenhuis over gebracht en daar ter verpleging opgeno men. Twee vrouwen verbrand. In aansluiting aan ons bericht van gisteren zij gemeld, dat mej. S. MullerVieyra reeds f gisterennacht in het Amsterdamsche Binnen- i gasthuis is overleden. En haar dienstmeisje Sarah Bocharach is ook na hevig lijden gisterenavond overleden. Beide vrouwen zijn dus als slachtoffers van het .noodlottig ongeluk gevallenmejuf frouw MulderVieyra meer als slachtoffer van haar edelmoedig pogen haar in brand geraakt dienstmeisje te redden. Dit tra gisch ongeluk moge velen tot aansporing zijn met petroleumtoestellen enz. toch de uiterste voorzichtigheid te betrachten. Door den trein gedood. Tusschen Arnhem en Velp is gistermorgen door een trein een man overreden en ge dood. Botsing van treinen. Op het station Maastricht is gistermorgen een binnenkomende goederentrein met een stil staande in aanraking gekomen, met het ge volg dat een machine en een wagen ont spoorden. Door de duisternis te water geraakt. Op Plankensloot s de heer L. O. Smeenge, rentenier te Mid- laren, door de duisternis misleid, te water geraakt en jammerlijk verdronken. Een Zweedsche ertsboot gestrand. Om twee uur gistermorgen werden noodseinen gezien uit de Noorder- gronden te Terschelling. Deze werden direct door drie vuurpijlen van den Brandaris be antwoord. De sleepbooten „Neptunus", „Texel" yi „Terschelling" vertrokken ter assistentie. De „Texel" raakte op den Engelschen Hoek aan den grond, doch kwam later uit eigen kracht weer vlot. De gestrande boot is de Zweedsche erts boot „Mineral". Gisteren werd de winterzitting der Prov. Staten van Utrecht geopend. Dooi den voorzitter, mr. F. D. graaf Schimmel- penninck, werd hulde gebracht aan de nage dachtenis van de heeren C. Th. van Beek van Amersfoort en F. H. Coblijn van Utrecht. De nieuwgekozen leden, mr. W. H. Royaards en A. H. A. de Jong, werden daar op geïnstalleerd. Een uitvoerig rapport van den hoofdingenieur van den prov. waterstaat betreffende het onderhoud der prov. wegen in eigen beheer, waarin geconcludeerd werd de tot nu toe gevolgde gewoonte van aanbe steding der wegwerken te doen handhaven, werd voor kennisgeving aangenomen. Het verslag der commissie, in wier handen is gesteld een advies van de K. v. K. te Utrecht betreffende verbetering van den Leidsclien Rijn en geconcludeerd dat de groote kosten niet opwegen tegen de te be halen voordeelen, werd zonder discussie goedgekeurd. Een missive der Gedeputeerden om voor kennisgeving aan te nemen een rapport van regenten van het Ooglij dersgasthuis te Utrecht, waarbij betoogd werd dat hoogere subsidie niet werd verlangd, werd goedge keurd met 34 tegen 4 stemmen, nadat mr. Mendels betoogd had dat de subsidie hooger moest zijn om de regenten in staat te stellen voor den nachtdienst verpleegsters te benoe men. Vervolgens werd naar de af deelingen ver zonden een voorstel om een leening aan te gaan van f 545,000, momenteel tegen den koers van 96 rentende 3£ zoo noodig in gedeelten te sluiten. Nadat de af deelingen waren getrokken, in terpelleerden mr. Mendels en prof. De Lou ter aangaande de quaestie van de droogma king der Vechtplassen. De eerste vroeg of door Gedep. Staten van Utrecht met die van Noord-Holland overleg was gepleegd betref fende de regeling van de standen van de Vecht en wat daarvan het resultaat is. Prof. De Louter vroeg inlichtingen hoe ver men is met de voorbereidende droogma king van de plassen beoosten de Vecht, of de onderhandelingen met Gedeputeerden van Noord-nolland hervat zijn en of het even tueel rapport van den hoofdingenieur in zake de Vechtplassen voor publicatie vatbaar is. In de volgende vergadering zullen Gede puteerde Staten hierop van antwoord die nen. De vergadering werd daarop verdaagd tot 8 Dec. aGisteren werd door de Ned. Vereeni ging tegen de Prostitutie in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht eene algemeene vergadering gehouden onder presidium van ds. P. Pierson te Zetten. Den heer van Munster van Arnhem werd naar aanleiding van eene vorige bespre king opgedragen een geschrift samen te stellen voor leger en vloot, om de versprei ding der zedeloosheid tegen te gaan, mede werd besloten voor deze actie subsidie aan te vragen. De heer -Veldhuysen van Amsterdam, stel de voor, met verschillende vereenigingen overleg te plegen wat men zou kunnen doen in het belang van den marine-matroos. Hij meende dat het goed is, wanneer de matrozen overal konden leeren kennen de groote waarde van een goed tehuis, waar hun leven aan boord en op zee zoo zeer van huiselijke gezelligheid is verstoken. De heer Van Munster betoogde, dat de militaire tehuizen wel al miliciens, maar nog niet de vrijwillige matrozen zullen trekken. Als de minister van Marine echter vergun ning wilde verleenen voor spreekbeurten in de cantine ter verheffing van het zedelijke peil der matrozen. Doeltreffend zou het zeer zeker zijn. De heer Courlaader van 's Hertogenbosch zag veel heil in een goede bibliotheek aan boord. Niet alleen echter onder matrozen, ook aan andere categoriën van jonge mannen moest worden gewerkt, oordeelde de heer Velthuysen. De vergadering was het hierin met den spreker eens. Besloten werd in dezen de noodige stappen te doen. fci sommige plaatsen zal ongetwijfeld de „Ned. Middernaehtzendingsvereeniging" bo reid worden gevonden, zulke vergaderingen te beleggen, terwijl elders de „Nederl. ver eeniging tegen de prostitutie het initiatief zal nemen. Vervolgens werd over bestrijding der por nographic gesproken. Herinnerd werd aan het adres van mr. V. H. Rutgers in een vorige vergadering uitgebracht, om plaatselijke groepen te or- ganiseeren, die invloed zouden kunnen uit oefenen. Door anderen werd geoordeeld, dat er geen afzonderlijke plaatselijke comité's noodig zijn, omdat de Nederlandsche veree niging tegen de prostitutie de bestrijding der pornografie reeds op haar programma heeft. Na nog eenige huishoudelijke besprekin gen werd hierna de vergadering gesloten. rGistermorgen ten ongeveer 9 ure werd uit den Leidschen Rijn nabij Oudenrijn op- gevischt het lijk van den 60-jarigen Van Schaik, melkboer, wonende te Utrecht aan de Varkenmarkt. Het ongeluk heeft plaats gehad ongeveer 6 uur in den morgen en zal veroorzaakt zijn door den zwaren mist, die er hing. De hond, die het melkstel trok, is mede verdronken. Hilversum. In zake den overweg van de spoor bij Hilversum wordt door B- en W. nu voorgesteld In te trekken het raadsbesluit van 14 Januari 1908, waarbij werd besloten aan de Hollandsche IJzeren Spoorweg Maatschap pij onderhands aan te besteden de uitvoe ring van een tunnel onder het stations- emplacement, op de voorwaarden van het aan dat besluit gehechte concept-contract. En verder te besluiten tot het aanbren gen in overleg met de H. IJ. S. M. van een ijzeren voetbrug over den spoorweg bij den overweg Stationsstraat-Laarderweg. In dat verband wordt gewezen op de overeen komst, door de gemeente Leiden met de H. IJ. S. M. aangegaan, waar deze voor de gemeente een brug over den spoorweg zal bouwen bij den Rijnsburgerweg voor den kostenden prijs met 5% directiekosten, terwijl de Maatschappij voor de helft (tot een maximum van 3100) in de kosten bij draagt. B. en W. herinneren tevens aan het schrijven der H. IJ. S. M. d.d. 21 No vember 1907, waar zij zich bereid verklaar de het onderhoud der destijds besproken voetbruggen voor hare rekening te nemen. En eindelijkde Raad besluite in begin sel tot het aanleggen van een brug over den spoorweg met geleidelijk hellende toe gangswegen en zulks in overleg met de H. IJ. S. M. en wanneer deze bereid wordt ge vonden daarvoor den noodigeu financieelen steun te verleenen. Veenendaal, 30 Nov. In de heden gehouden raadsvergadering werd aan mej. Zonneman, onderwijzeres, op haar verzoek met ingang van 1 Januari eervol ontslag verleend. Het voorstel van B. en W. tot wijziging der gemeentebegrooting dienst 1908, waar door de verhooging van het salaris der on derwijzers door de meerdere opbrengst der genreenteopcenten op de grondbelasting kon worden gedekt werd aangenomen, evenals eenzelfde voorstel omtrent de begrooting voor 1909 naar aanleiding van een schrij ven van Gedep. Staten, waarbij werd opge merkt dat de geheele winst der gemeente- gasfabriek in de gemeentekas moest worden gestort. In stede van den heer Hardeman, die had bedankt, werd de heer M. van Schup- pen tot lid der gascommissie gekozen. Bij de rondvraag richtte het lid G. J. v. d. Bovenkamp, tevens exporteur, aan B. en W. en zijn medeleden het verzoek om met hem te willen bevorderen dat de ge meente een slachthuis zal bouwen volgens de eischen van het Kon. Besluit op de vleeschkeuring. Dit verzoek had tot gevolg dat. door den voorzatter, de heeren Van de Bovenkamp, Van den Bosch en Van Krie ken werden aangewezen om zich met twee personen buiten den Raad, b.v. den vee arts en een landbouwer te associeeren tot een commissie van onderzoek in hoeverre een en ander in het belang der gemeente geacht kan worden en daaromtrent advies uit te brengen aan den Raad met bijvoe ging eener begrooting van kosten, enz. -- Het geschil te Apeldoorn b ij gelegd. In een Dinsdag gehouden conferentie van afgevaardigden der hoofdbe sturen van de Ned. Vereeniging van Siga renfabrikanten en van de verschillende ver eenigingen van werklieden in het si'garenma- kersbedrijf is overeenstemming verkregen. De werklieden hebben den eisch om te mogen „posten" laten varen, waardoor het geschil aan de fabrieken der firma's Gebr. Vervoort en C. de^Jong Zonen is bijge legd. Donderdagmorgen zullen de 40 uitgesto tenen den arbeid hervatten. Deze benoeming heeft in wijden kring be vreemding gewekt. Het blad geeft toe, dait de ingenieur De Roode nog niet de noodige locale kennis bezit om met het tijdelijk beheer te worden belast, doch meende dat de heer E. J. W. Juta de aangewezen persoon ware geweest voor de vervulling dezer betrekking". Voor onze oud-Amersfoorters schijnt het in De West nog niet zoo kwaad te zijn. In de Remonstranteche kerk wordt Zondag ,a.s. te 9.30 voorm. een godsdienst oefening gehouden voor jongelieden en te 11 uur voor de gemeente. Als voorganger (zal daarbij optreden ds. H. van Assendelft van Gouda. De Larensche Kunsthandel geeft als jaarprennie aan zijn leden ditmaal weer een fiaaie ets: „De Lange Jan te Amersfoort" door Toon de Jong, een voortreffelijk werk van dezen bekenden kunstenaar. Wij zien den mooien toren door een paar bladerlooze hoornen heen, die op den voorgrond staan bij bouwvallige huisjes, welke, evenals de boomen, heel donker zijn gehouden. Lich ter zijn de arbeiderswoningen op het twee de plan, en nog iets lichter rijst de to ren omhoog in een heldere winterlucht waarin eenige wolkjes drijven. Waarlijk, de leden van den Larenschen Kunsthandel krijgen een hoogelijk te waardeeren Sinter klaas. We geven hier, zonder commentaar, den stand der oostelijke competitie le klas. Gesp. Gew. Verl. Gel. Doelp. P. Vitesse 7 5 2 2810 10 Wilhelmina 7 5 2 1412 10 U. D. 6 5 2 1 13—9 7 P W. 7 3 3 1 18—14 7 't Zesde 8 4 4 1517 8 G. V. C. 7 1 4 2 5—24 4 Quick (A.) 6 1 5 6—13 2 In de gisteren avond gehouden ver gadering van den Kon. Bond van oud-On derofficieren werd mededeeling gedaan dat het St. Nicolaasfeest voor de kinderen der leden en donateurs op Woensdag, den 9. dezer, in het café „De Arend" zal plaats hebben. De kinderen moeten des avonds om 6 uur aanwezig zijn. De commissie heeft een aardig programma samengesteld waar op het jaarlijksch bezoek van St. Nicolaas natuurlijk niet vergeten is. In deze vergadering werd ook besloten om den 19. dezer het winterfeest voor de leden en donateurs met genoodigden te vie ren. Men verzoekt ons heit volgende te plaatsen Ieder vischt .op zijn getij, en voor de da mes van kleeding van „Liefdadigheid" is thans ook weer een tijd gekomen om zich aan te bevelen. Zij weten wel, dat er thans, nu de whi ter telkens nijpender zich doet gevoelen, heel veel wordt gevraagd, door allen die zich het lot der minderbedeelden aantrek ken, maar toch durven zij haar verzoek doen omdat, hetgeen zij vragen, niet van zoo heel groote waarde is. Althans niet voor hen die het afstaan. Wel voor het kleedingfonds, dat zij be- heeren, en voor de vrouwtjes, allen stille armen, die met ihet vermaken of herstellen een eerlijk stukje brood verdienen. In deze .dagen wordt menige rommelka mer bezocht om een pop aan te kleeden, die op den Sint Nicolaasavond de vreugde nog weer zal verhoogen, of om „surprises" te maken. Bij het bezoek aan die rommelka mer komt men zooveel kleedingstukken, onder- zoowel als bovenkleeren, tegen, die men niet eens meer dacht te bezittenzoo als dat heet: waardeloos goed. Met dat „gevonden" goed kan men zoo veel wel doen, en de dames van kleeding zullen het heel gaarne in ontvangst nemen, of laten halen als men maar even bericht daartoe .zendt aan mevrouw PrinsWaller, Utrechtscheweg 8, of aan mevrouw Van den Berghvan Ittersum, WiLhelminastraat 5- Men kan er van verzekerd zijn, dat het daarna in goede handen komt. De tram vervoerde in November 8411 betalende passagiers, tegen 7830 in dezelfde maand van het vorig jaar. De totale opbrengst was 426.10 of per dagkilometer 8.14. Deze getallen waren in Nov. 1907 onder scheidenlijk 491.69J en 9.10*. Stoomvaartberichten. Opgave agentschap Alex. Mackintosh Co. Het stoomschip „K. Willem III" van de maatschappij „Nederland" arriveerde 1 De cember te Port Said. Posterijen. Onbestelbare Poststukken. Brieven Binnenland. 1. Nieuws en Advertentiebureau, Kran- keledenstraat, Amersfoort. 2. J. Lefering, Amsterdam. 3. Westhoff, Amsterdam. 4. B. Zwart, Barneveld. 5. A. de Bruin, Barneveld. 6. Mevr. J. Elzas, Hoorn. Briefkaarten Binnenland. 1. B. Bruin, Amsterdam. 2. J. Jeltemaa, Helder. 3. J. G. v. d. Bogert, Kampen. 4. Mej. J. Worsteling, Rotterdam. 5. Zonder adres. Postwissel no. 2752, mevr. C. Bon, Am sterdam 7 drukwerken. Het opnemen van ingezonden stukken beteekent geenszins dat de Redactie met den inhoud instemt. De copie wordt aan den inzender niet teruggegeven. Amersfoort, 1 December. Ingekomen voor het Sinfc-Nicolaasfeest Opdat S. in haar onderneming zal slagen. Voor een prettig Sinterklaasfeest Leve de sport Voor St.-Nioolaas Trio P. Van een bergbewoner Uit den spaarpot van twee zusjes Van N. N. voor de 'kinderen van de school aan de Koningstraat Omdat er niet meer gedobbeld mag worden 150 boekjes met sprookjes. 1 gros decaloonianieboekjes. N. N. Totaal. G. A. L. SPELBERG ft f 69.25 0.25 0.25 0.25 1.— 1.— 5.— 2.50 1.— 1.— f 86.50 Piano-onderlijs, met de vlugste school. De besto aanbevolingen staan ten dienste. Voorwaarden billijk. J. M. DELSALLE, Pieterpijperstraat 27, Amersfoort (bij Puntenburg). V Une jeune Dame de la Suisse franpaise donnerait de préférence a de jeunes filles ou b un groupe de fillettes Pour tous renseignements s'adresser au bureau du journal sous lettres H. J. De Ontvanger der Registratie en Domeinen te Amersfoort, zal op Donderdag 3 December 1908. 's avonds 8 uur (precies) in het Verkooplokaal „'t Valkje" te Amers foort ten overstaan van den Notaris JOHs. KNOPPERS aldaar, publiek verkoopen aan den Arnbemschen weg te Amers foort. Kadastraal bekend Sectie B. No. 3290 groot 5.38 Aren. In 3 perceelen en in massa. Perceelsbeschrijving, schetsteekening en voorwaarden liggen ter inzage, en inlichtingen worden verschaft ten Kantore van genoemden Ontvanger, Heiligebeigweg No. 4. Zie verder do billetten. Het Hbl'd. meldt dat de nieuw be- noemde ritmeester J. R. de Joncheere te Amersfoort in garnizoen komt. Dan moet er toch bij het le regiment hu zaren een vacature komen Vraag Wie wordt instructeur bij de Rij en Hoefsmidsohool I j Aan den len luitenant B. Jasink van het 5e regiment infanterie is het eereteeken voor langdurigen Nederlandschen dienst als officier toegekend met het cijfer XV. Eveneens aan den len luitenant C. J- Nierstrasz van het escadrou ordonnansen en aan den len luitenant J. C. J. Kern- i pees van het le reg. veld-art., gedetacheerd bij de Hoogere Krijgsschool. Blijkens officieel bericht, schreef „Onze West", is de heer J. H. Crena Ui- terwijk tijdelijk belast met de waarneming •der functiën van chef van het bouwdepar- tement. Het blad merkte hierbij het volgende op „Wij 'vernemen dat de heer Crena deze functiën zal vervullen tegelijk met zijne be trekking van kapitein-commandant der troepen en van het garnizoen. Voor het tij delijk beheer van het bouwdepartement zal hem eene toelage van 3000 's jaars wor den toegekend. Blikjes Speculaas f 0.80, f 0.55, f 0.40; Blooker's Chocolade om te eten, per doos f 1.50, f 1.05, f 0.55; Beukelaars Cho colade om te eten, per doos f 1.50 (zeer fijn), per ons f 0.25, Blookers After Noon Choc., per doos f 0.60; Biscuit voor de koffie- en theetafel, per blik f 1.Vruchten in blik en flacon; Gember in potten; Ansjovis, Paling in gelei, enz. enz TKI.E.\00\ 104. It men in <le nooie Muisjes Rookvleesch van 1 Kilo en zwaarder. Zeer fijn» Bankethammetje»Ossetongen, Rolpens, Hoofdkaas, Plockworstje». Frankfürter braadworstjos. alwaar voorhanden zijn i Berliner-, en Saksische en Haagsche Leverworstjes. Lunohtong in blikken van 50 en 75 c«nt, Leverpastei in blikken van 25 en 40 cent. Fyne Rookworst, Cervelaatworstenz. enz. Aanbevelend, Yelephoon 89.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 3