Corsetten- Magazijnen. Deventer Koek, So Easy p-nez - Directoir Mode - een Huis, G. G. Ph.L BOEKELMAN, s Motor-Petten, Indische Speculaas. Uit den omtrek. STADSNIEUWS. Ingezonden Stukken.- A DVERT EN TI ËN B. EISENDRATH, Openbare Aanbesteding. Aanbesteding. Notaris BOLK, Veilen: W F. A. GROENHUIZEN, Heerlijke Rolpens Concertzaal Soc, „AMICITIA" CONCERT Geertruida Vogel- Van Vladeracken, WILLEM ANDRIESSEN, Entree f 1.50 en f 1.-. VAN DUREN's UTRECHT Stadhuisbrug 4- - - - Teief. 1314 - - 'W Lange Yiestraat 2'. - - Teief 1853 - - AMSTERDAM, 8""",lr'al Vraagt JACOB BUSSINK's firma WATERSCHOT en Co..Amersfoort - Fortmann Hehenkamp. Motorvoiles, 3 El lang, in alle kleuren, f 1.25. Gez. v. d. UITHOORN, P. VAN GENT, Vertegenwoordiger der „Zeeuw", N.B. Gebruikt dagelijks mijn Gezondheidsbruinbrood. Politiehonden. De Haag- sche politie-hond, dien men gebezigd heeft bij de opsporing van Frans Rosier, heeft thans drie makkers gekregen, welke op den 25sten November zijn in dienst gesteld, na een grondig onderzoek hunner bruikbaar heid. Het zijn alle Hollandsche herders honden, statige, sterke dieren, waarop de agenten,' aangewezen om met hen te wer ken, niet weinig trotsch zullen zijn. De gemiddelde tijdsduur, waarin hun africhter, daarin hun africhter, de heer M Kessler ie 's Gravenhage, hen voor hun taak heeft weten geschikt te maken, bedraagt 5 maan den. Genoemde heer is geen politie-beauibte. Als hondenliefhebber en hondenkenner warm voorstander van het gebruik van po litiehonden, heeft hij het op zich genomen de Haagsche politie te voorzien van zes honden, geschikt tot helpers van de open bare rustbewaarders. Iets nie ws op het gebied der drank bestrijding is gewis de vereeniging van her bergiers, die te Dommelen op initiatief der St. Paulusverec n'ging is opgericht, en waar van de leden zu h op eerewoord verplicht hebben geen sterken drank te schenken aan hen, die reeds voldoende of meer dan vol doende aan Bachus geofferd hebben. Waar volgt men dit mooie voorbeeld na? vraagt „Het Huisgezin." Speelzaal te Vaals. Men schrijft aan Het Gentrum Zooals wij reeds voor eenige maanden me dedeelden, wordt te Vaals voor één hotel, waarin eenige jaren geleden, toen de speel- clubs er nog hoogtij vierden, de speelclub ,,de Vereeniging" gevestigd was, gepost door de Kon. marechaussees. Met dit even verblijdend als verrassend resultaat, dat slechts op enkele avonden in de week het licht in de speelzaal werd-ontstoken, wach tende op bezoekers.... die niet meer een kansje durfden wagen. De bewoner van het hotel moet zich over dat posten tot den minister van justitie heb ben gewend. Hij kreeg evenwel nul op het request. En nog maar steeds duurt dat pos ten voort, lederen dag van 3 tot 10 uur 's avonds schildert een marechaussee voor de ex-speelzanl. Dat duurt nu proeds vanaf het begin van dit jaar en op last van den procureur-generaal bij het Bossche hof. Men zegt, dat tegen Februari de post voor hot hotel zal worden ingetrokken. De ma rechaussees zelf zullen met het intrekken der bestaande order niet het minst verblijd zijn. De speelgelegenheden zullen dus waar schijnlijk in Vaals voor goed tot het verle den behooren. Men schrijft uit Breda aan de Avp. De kapitein D van het 6e regiment in fanterie alhier, heeft z ich bij het Hooge Militaire Gerechtshof beklaagd over een hem door zijn regiments-commandant opgelegde straf. Na een onderzoek, dat bijna 8 maan den geduurd heeft, is de kapitèin in het gelijk gesteld en heeft het Hof bevolen, dat de straf uit zijn strafregister geroyeerd moet worden DediefstalteBrielle. Een ongeteekend schrijven, reeds het tweede, is bij mej. ons, het slachtoffer van den belangrijken diefstal te Breda, ontvangen, waarin haar wordt medegedeeld, dat men be reid is, den bedrijver van den diefstal te haren huize <.e noemen en aan te wijzen, wanneer op een nader aangeduide plaats, nabij de tramhalte, onder een daar aan wezigen steen een briefje wordt gelegd, met vermelding van de som, die juffrouw Si mons er voor over heeft. De politie mocht er evenwel niet in worden gemengd, anders- kwam van f'e zaak niets Oplichting. Een ziekenverpleger A. v. K. genaamd, wonende te 's Gravenha ge, is de dupe geworden van een persoon, die zich noemende Boogaarts, zich uitgaf voor stuurman van het ss. Gedé. v. K. liet zich door hem aanmonsteren als ziekenverpleger op dat stoomschip,waarna zij samen "zijn gaan passagieren, terwijl hij aan Boogaarts f 75 leende. Gisteren kwamen zij met de electri- sche spoor naar Rotterdam en daar gingen zij in een café en kort daarop was Boogaarts verdwenen en kwam v. K. tot de ontdekking, dat hij was opgelicht. Het ss. Gedé was reeds 21 November naar Indië vertrokken. Levensgevaarlijk ge wond. Zaterdagmorgen werd op Nieuwe- havc i te Rotterdam, de 25-jarige N. Corino, bij een woordenwisseling met een schippers knecht, door dezen een messteek in de rech terzijde toegebracht en levensgevaarlijk ge wond naar het ziekenhuis vervoerd. Ernstigongeluk. Vrijdagavond overkwam den 15-jarigen H. de Joode, wo nende te Alblasserdam, een ernstig onge luk. Door hem was een machinetje vervaar digd, waarvan het water door carbiet werd verwarmd. Toen de knaap met een kaars te dicht bij het toestel kwam, ontplofte de carbiet, met het gevolg dat het stuk gesla gen werktuig met alle kracht hem in 't ge zicht sloeg. Het gelaat van den jongen was vreeselijk verminkt. De geneesheer achtte zijne onmiddellijke overbrenging naar een ziekenhuis in Dordrecht noodzakelijk. Men vreest voor zijn leven en indien hij het leven er bij behoudt, dan is het toch het verlies zijner oogen zoo goed als zeker te betreuren. (Rott.) Botsing in den mist. Dat de njist een lastig inconveniënt is, vooral 's avonds, zal niemand ontkennen. Dat hij dikwijls aanleiding geeft tot onge lukken, als botsingen tusschen verschillende zich voortbewegende lichamen 't zij be zielde of wel onbezielde wordt al evenmin -in ontkennenden zin beantwoord. Zulk een botsing mistbotsing hadden wij al haast gezegd overkwam Donderdag avond iemand die zich per rijwiel van Bem- mel naar Nijmegen begaf. Vrij dicht reeds de stad genaderd zag hij op den Bemmel schen dijk twee lichten voor zich uit. Een sterk, 't ander vrij zwak. Daar 't sterke licht zich op het rijwielpad bevond en naar de hei ning uitweek, meende onze wielrijder met een kunstbroeder in de edele rijwielsport te doen te hebben en week natuurlijk rechts, daar het zwakkere licht nog ver genoeg af leek te zijn om den tegemoetkomenden wiel rijder te passeeren, edoch hij had buiten de waard in casu h-'t zwakke licht gerekend, dat voor hem een sterke macht bleek te be zitten 't behoorde n.l aan een hittekar waarop drie personen. Met een geweldige botsing vloog onze wielrijder tegen den kop van 't paard, dat als een buffer werkte vise versa, en voor wielrijder en voor paard en kar. 't Wiel schoot netjes tusschen de voorpooten van den schimmel en onze wielrijder haastte zich den kop van 't paard stevig vast te pakken en tegen zijn borst aan te drukken. Dit lukte, het paard bleef staan en de wielrijder zitten op zijn stalen ros. Toen het paard wat ge kalmeerd was stapte de berijder van het rij wiel af en gaf toen ruim baan aan het ge span. Met eenige minder ernstige kwetsuren aan de hand en wat pijn in den schouder werd de reis naar Nijmegen per rijwiel, dat nage noeg niets had geleden, vervolgd. Voorwaar een gelukkige afloop van een ongeluk, dat ongetwijfeld zeer ernstige gevolgen had kun nen hebben. Geld. hDoor honden verscheurd. Vrijdagmorgen werd ontdekt, dat 40 scha pen van den heer Van der Kooij te Marum (Gr.) door honden waren verscheurd. School- en Kerknieuws. 'a-G ra v en h age. 5 December. Examen Wiskunde, L. O. (art. 86). Opge roepen en opgekomen 3 candidaten. Afgewezen 2. Geslaagd mej. M. C. H. van Muiken, uit Eysden Examens Middelbaar Onderwijs. Kransoh, akte A. Geëxamineerd 2 vr. en 1 maun. cand. toegelaten mej. F. A. Tuijme- laar, van Zwolle, en de heer J. H. Voort, van Leeuwarden. Staatsinrichting, K XI. Opgeroepen 4 cand.; niet opgekomen 1- geëx. 3; toegelaten de heer J. R. Franken, Haarlem, voor huis akte. Staathuishoudkunde en statistiek, K X. Geëx. twee cand.toegelaten do heer A. de Koe, Bussum. Wiskunde, KI. Opgeroepen, opgekomen en afgewezen 3 cand. Delfstof-, aard-, plant- en dierkunde, K IV. Opgeroepen, opgekomen en afgewezen 1 cand. Boekhouden, K XII. Opgeroepen 14opge komen 13 candidaten. Geslaagd voor school akte de heeren J. A. Mennes, Amsterdam, en H. A. Meyer Lzn., Vlaardiugen. St. Nicolaas te Utrecht. Onder niet zeer gunstig weer er viel met tusschenpoozen oen drui'erige regen had den Zaterdagmiddag te Utrecht de St. Ni- solaas vertooningen door de studenten weer plaats. St.-Nicolaas, voorgesteld door den heer d'Aulnis de Bourouille en zijn beide knechts, de heeren van Asch van Wijck en Rademacher Schorer, hadden 's morgens in een rijtuig, bespannen met vier paarden, ver schillende liefdadige instellingen bezocht en reikten 's middags langs de straten aan al de met begeerige oogen blikkende jonge meisjes ruikertjes uit. Verscheidene aardige voorstellingen waren er. Telegrammen aan de winkelramen hadden reeds 's ochtends aangekondigd, dat Frans Rosier ontsnapt was, doch w'teer te Utrecht gevat was en aldaar 't eerste klasse psychia trisch onderzoek in het openbaar zoude plaats vinden. En zoo zag men 's middags een grooten wagen waarop Frans Rosier kunstmatig met eiertjes gevoed werd en met verschillende opschriftenDe grootste tri umph dei wetenschapAlle boeven gek ver klaardLeve de psychiatrie! en het volgen de versje: Ja, daar in' Nederland is het goed, Daar worden de boeven met bouillon en eieren gevoed. Toespelingen op de groote dameshoeden ontbraken ook niet: twee groepen (mode 1910 en 1911) gaven aan, waartoe die in de toekomst zullen leiden. De voorstelling van d,e mode 1910 noemde deze als de doodsoor zaak dei tram. Naar 't Vrije Vrouwencon gres met opschriften als: „We kunnen niet wachten geen dag en geen nacht, „Alles op z'n tijd, ze zijn nog niet rijp", een groep „de aankoop van het melkmeisje uit de col lectie Six" en een voorstelling van de scher pe maatregelen voor beveiliging van den Cullinan trokken voorts de aandacht. De ze ven snoesjes was een muziekgezelschap, op gericht omdat de tram zulke goede uitkom sten geeft, met Daantje, een bekend straat figuur, als kapelmeester. Het was verbazend druk op straat, rZaterdagavond heeft te Utrecht een ernstig ongeluk plaats gehad op ringlijn I van de electrische tram. Aan de Absteder- brug op den Tolsteegsingel stapten 2 reizi gers uit, 'broers, waarvau er een, ondanks de waarschuwing van den ander, achter den stil -fitaanden tramwagen om, de rails overstak, zonder er op te letten of op de lijn van de tegengestelde richting ook een tramwagen naderde. Inderdaad was van den anderen kant een tramwagen zeer dicht r abi„ genaderdde man werd door dit tramrijtuig gegrepen en geraakte geheel onder den zwaren wagen. De wagenbestuurder remde terstond en het tram rijtuig werd bijna onmiddellijk tot staan ge bracht toch moest de wagen nog achteruit worden gezet on den ongelukkige te bevrij den. Zwaar verwond werd de man opgeno men en op advies van professor Zwaardema ker naar 'e klinieken georacht, wdaar het slachtoffer een uur later 'verleed. Hij heet v. D. en woonde in de Hazel aarstraat. Dit is het tweede ongeluk met doodelijken afloop met de tram, hetwelk even als het eerste geheel te -vijten is aan de onvoorzich tigheid van het slachtoffer Er wordt intusschen eei onderzoek ingo- steld naar hcgebeurdeverschillende ge tuigen worden gehoord. Hilversum. Nu het laatste voorstel van B. en W. in de bekende tunnelzaak be kend is geworden, n.l. een rijweg over de spoorlijn bij den Hoogen Laarderweg en een overbrugging van de lijn bij het Stations plein, zoodat vervallen beide overwegen, vreezen sommigen dat als de overweg bij het Stationsplein weg is, behalve het verkeer ook de passage op dit punt te veel zal ver minderen. Heden zal nu een vergadering belegd worden, waartoe ook Raadsleden zijn uit- genoodigd. Beproefd zal worden, sympathi- seerend met het plan van B. en W., boven- dien den overweg bij het Stationsplein te be houden. Ingevole kennisgeving van B. en W. zal de inspecteur van het Bouw- en Wo ningtoezicht voor belanghebbenden gewoon lijk te spreken zijn tusschen 9 en half elf voorm., in het gemeentehuis. Bij de gereformeerde gemeende B (kerk Zuidsingel) zijn toi ouderlingen gekozen de heeren A. J. Boode en J. K. Wendt en tot diakenen de heeren W. Salomonsen en D. J. W. van Tellingen. Van 13 tot 18 December a.s. zullen in de komediezaal van de sociëteit Amicitia bioscoop-voorstellingen worden gegeven. Be halve deze vertooningen, staan voor deze maand ook nog op de agenda Donderdag 10 Dec. Concert te geven cbor mevr. VogelVan Vladeracken en den beer Andriessen. Vrijdag 11 Dee. Uitvoering van het Utrechtsche Onderwijzers Tooneelgezel- schap. Vrijdag 18 Dec. 2e abonnementsconcert. Maandag 21 Dec. 2e abonnementstoo- neelvoorstelling, te geven door de Nederl. Tooneelvereeniging van Amsterdam. Cuick III won hier gisteren van Ve- locitas I uit Hilversum met 50. Alzoo een flinke overwinning 't Merkwaardige is, dat deze rooden nog niet één wedstrijd gewonnen hebben in dit seizoen, terwijl Velocitas de sterkste veree niging van hare afdeeling is. De korfbalclub A. V. O. G. bracht 't er minder goed af. Op haar terrein aan de Olclenbarnevelt-laan verloor zij n.l. van M. H. S. uil Utrecht met 151. Wel sterk sprekende cijfers! De heer Spelberg schrijft ons Na mijn opgave van gisteren ontving ik nog, met hartelijken dank aan de geefsters en gevers Beter laat dan nooit 2.50 Voor St. Nicolaas aan de school kinderen - 2.50 Voor de St. Nicolaasuitdeeling op school - - 1. Vorige lijst - 101.10 Totaal 107.10 Belanghebbenden maken wij er op merkzaam op, dat de wijziging in de veror dening op de tapperijen eerst morgen in werking treedt. Heden mogen dus de café's, die geen spe ciale vergunning hebben, nog niet langer dan tot 11 uur nam. open blijven. Failliet verklaard, 4 Dec. H P. Correljé, restaurateur „Poort van Kleef" wonende te Utrecht, Mariaplaats. Rechter- comm. jhr. mr. Schuurbeque Boeije, cura tor, mr. E. W. H. Duyzings. Uet opnemen van ingezonden stukken beteekent geenszins dat de liedactie met den inhoud instemt. De copie wordt aan den inzender niet Mijnheer de Redacteur! Mogen wij U hij dezen, beleefd verzoeken onder staand stukje in Uw blad te doen. plaatsen. Met dank voor Uwe gastvrijheid. Het Bestuur deV Comm. van Bijstand enz LEONARD MINKENHOFF, Voorzitter. J. GOUDSMIT—GOUDSMIT, Secretaris. De Vereeniging „Voor Jong Nederland", welke ten. doel heeft kinderen van allo gezind ten uit den kleinen, burgerstand, die bij de be staande va can tie Jkolon ios niet in aanmerking komen, tot herstel van gezondheid tijdelijk naar gezonde streken te zenden mits de ouders of verzorgers naar de mate van hunne financieele krachten in de verplegingskostcn 'bijdragen of die geheel vergoeden, mocht het genoegen sma ken van de door haar gehouden verloting een batig saldo over te houden van pl.m, f 6500. Deze verloting was m hoofdzaak georganiseerd tot verkrijging van een eigen koloniehuis. Ofschoon, nu niet geheel toereikend tot verwe zenlijking van dit ideaal, heeft de Vereeniging door het bijeenbrengen van deze som', vermeer derd met reeds vroeger voor dit doel verzamel de gelden, de zekerheid verkregen, dat binnen af/.ienbaren tijd' het werk tot stand zal kunnen komen. Mogen edele menschen vrienden zich ge roepen gevoelen, dit kapitaaltje met een bedrag te vermeerderen, opdat de plannen voor het op te richten, gebouw spoedig in bewerking kunnen worden genomen. Penningmeester van de Commissie van Bij stand is F. A. J. v. Kuyk, Keizersgracht 122, Amsterdam. GEVESTIGD: oll'. t. Gezonilli. 2e klas, Keil. Docts.Arts, Arnhemsche weg 24. Spreekuur: 1—2 uur. Het Gemeentebestuur van Utrecht is voor nemens op Zaterdag 1» December 19ÖS, des namiddags te 2 uur, in het open baar ten Stadhuize aan te besteden 1. Het eenjarig onderhoud enz. van de sluis te Vreeswijk 2. idemvandenstraatwegütreeht- Vreeswijk 8. idem van de sluis te Nieuwer - sluis enz. 4. idem van het jaagpad langs den Leidsehen Rijn van Utrecht tot nabij Woerden. Alles voor het dienstjaar 1909. De bestekken liggen ter inzage aan het Bureau der Gemeentewerken, Achter Klaren- burg en zijn aldaar, zoomede ten Stadhuize (afdeeling Financiën) en bij de Boekhandelaren VAN TERVEEN ZOON, te verkrijgen tegen betaling van I 0.50 per stuk. Op Zaterdag 12 December 190S, zal de Bouwkundige M. FUKKINK, te Drie bergen, namens den Hoog Weledelgeb. Heer Ph. II. J. baron VAN HEEMSTRA te De Bilt, aanbesteden Het bouwen van een LAND HUIS op een terrein, ge legen nabi] „Jachttust", aan den straatweg naar het station De Bilt. Bestek met teekening te verkrygen vanaf WoeuKdag O December bij (voornoemden Bouwkundige tegen f 1.50 por stel. Aanwijzing 11 December te ÏO uren op het terrein. te Amersfoort, zal Dinsdag 15 December 1908. 'savonds 7 uur, in "t Hotel „de Zwaan" aan do Utrechtsche Straat te Amersfoort, ingericht als Café-Restaurant, met Tuin, aan de Utrechtsche Straat No. 14 te Amersfoort, Sectie E No. 4845groot 2 Aren 78 Centiaren, in eigendom behoorende aan den Heer T. J. WELLING en in huur voor f 900 's jaars bij den Heer A. WERY. To zien daags voor de" veiling van 1012 en van 2 4 uur( Betaaldag en aanvaarding 15 Maart 1909. Leeraar in Piano en Zang. Dtrecbtscbestraat boek Hellingstraat 36. alleen de echte, verkrijgbaar bij Instrumentmaker. Langstr. 42. i aan brillen en p-nez. bereid van aan *1 Groninger Abat toir geslacht en gekeurd vee, 55 et. per 5 ons. Fr. onder rembours door het geheele rijk. R. J. KROON, Slager X. Kbbingestraat 18, Groningen. AMERSFOORT. Donderdag 10 December 1908, des avonds 8 unr: te geven «loor Mevrouw Sopraan-Zangeres, Amsterdam, met medewerking van den Heer Pianist, Haarlem. ProgrammaLIEDEREN van Schumann, Brahms. Vogel-Van Vladeracken. Hugo Wolf en Strauss PIANOSTUKKEN van Chopin, Liszt. Schumann en Schubert- Liszt. PERZIK A-CONCERT VLEUGEL. Firma J. M. W. STOKER, Utrecht- Kaarten verkrijgbaar bij «Ie Firma G. J. SLOTHOUWER, Boekhandel, en vOór «len aanvang aan de Zaal. Teief. 8178 - - Leidschestraat 78. - - Teief. 7851 - - verkrijgbaar bij de Ui J** Groote keuze CORSETTEN voor deze mode. Magazijnen van Tapijten Bedden en Slaapkamer meubelen. LANGESTRAAT 63, over de Krommestr. Telefoon 88. Voetzakken, Vachten, Waterstoven, Thee-warmers, Reisdekens. Canapé-kussens, Werkzakjes, Fantasie-meubeltjes, Vouwstoelen, Tafelkieeden. Japansche horden voor versiering etc. etc. Onze wollen renlama-dekens worden nog zoo lang de voorraad s'rekl, verkocht voor I 3 75 de eenpersoons en f5.— de tweepersoons. Steeds voorhanden een enorme collectie tegen zeer voordeelige prijten. Langestraat tegenover de Krommestraat. Eenig adres van INDISCHE SPECULAAS, gemeleerd met Indische Kruiden, 60 cent de 5 ons, a leen verkrijgbaar bij BISSCHOPS WEG I, AMERSFOORT. Alleen echt met den naam F. DE ROOI.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 3