BIJVOEGSEL Amersfoortsch Dagblad. Gemeenteraad AMERSFOORT. BIJ HET VAK Openbare vergadering van den Raad der gemeente Amersfoort op Dinsdag 15 December 1908. Voorzitter de heer burgemeester jhr. J. W. A. Barchman Wuytiers. Tegenwoordig de heeren wethouders E. L. Visser en M/ L. Celosse, do heeren H. Kroes, D. Gerritson, mr. J. Heyligerg, H. W. van Esveld, J. W. Jorissen, A. Hamers, M. R. N. Oosterveen, N. Veis Heyn, C. J Plomp, W. Salomons, J. C. Rolandus Hagedoorn en de secretaris mr. dr. J. G. Stenfert Kroese. Afwezig de heeren A. II. van Kalken en D. Ruijs met kennisgevingS. J. van Duinen en A. M. Tromp van Holst. De notulen van de vorige vergadering wor den goedgekeurd. Ingekomen zijn de volgende stukken a. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 8 November 19083e Afdeeling No. 4180/2754, tot goedkeuring van het raads besluit van 27 October 1908no. 328strek kende tot onderhandscbe verhuring van een tuin aan de Bloemendaalsche Poort. Voor kennisgeving. b. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 3 November 1908, 3e Afdeeling, No. 4182/2752, tot goedkeuring van het raads besluit van 27 October 1908, no. 329 betref fende de onderhandsche verhuring van eene weide op Birkhoven. Alsvoren. c. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 24 November 1908, 3e Afdeeling, No. 4273 2979tot goedkeuring van de Ge- meentebegrooting voor 1909vastgesteld bij raadsbesluit van 27 October 1908. Alsvoren. d. Schrjjven van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 2 December 1908, 3e Afdee ling, No. 4665/3092houdende bericht van ontvangst van het afschrift van de door den Gemeenteraad in zijne openbare vergadering van 24 November 1908 (besluit no. 372) vast gestelde verordening tot wijziging der veror dening op de tapperijen, koffiehuizen en loge menten. Alsvoren. e. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 2 December 1908, 8e Afdeeling, No. 4666 '3060, tot goedkeuring van het raads besluit van 24 November 1908, no. 369, tot aankoop van grond voor vergrooling van de gasfabriok. Alsvoren. f. Eene nota, dato 3 December 1908, Af deeling I no. 1622, van Burgemeester en Wet houders naar aanleiding van een door den heer 8. J. van Duinen ondertoekend schrijven. Alsvoren. g. Verslag d.d. 7 December 1908 van de le Afdeeling van den Gemeenteraad betref fende het voorstel van Burgemeester en Wet houders van 21 November 1908, Afdeeling I no. 1575, in zake de waterleiding. Gerenvoveerd naar het college van B. en W. ter beantwoording. h. Een schrijven van hot bestuur van het Groene Kruis, waarbij bedankt wordt voor de in gebruikgave van een lokaal van de Hoogere Burgerschool. Voor kennisgeving. i. Eene dankbetuiging van H. C. C. de Blécourt voor zijne benoeming tot onderwijzer. Alsvoren. j. Een adres van J. Scheer, daarbij verzoe kende hem in 't Ziekenhuis te willen opnemen. Gesteld in handen van B. en W. ter afdoe- ning. k. Een adres van de afdeeling Amersfoort van den Ned. Bond van Gemeentewerklieden, houdende verzoek een gemeente-locaal in ge bruik te mogen ontvangen voor het houden van vergaderingen. Gesteld in handen van B. en W. ten hue van prae-advies. I. Een adres van den heer de Jonggym- nastiek-onderwijzer te Amersfoort, houdende verzoek om verguuning te mogen erlangen om achter zijn woonhuis een schermzaa' te bonwen. Gesteld in handen van B. en W. ten fine van prae-advies. m. Een schrijven van den heer 8. J. van Duinenals antwoord op de door B. en W. tot dit raadslid gerichte nota in zake het door den heer van Duinen in de Eemlander ge plaatste ingezonden stuk. De V o o r z i 11 e r. Ik verzoek den Secre taris dit schrijven van den heer van Duinen te willen voorlezen. De Secretaris leest dit schrijven voor, hetwelk luidt als volgt Edel Achtbare Heeren Uit do door U tot den Raad gerichte nota is mij gebleken, dat de woorden door mij in een ingezonden stuk in „de Eemlander" van 23 October jl. gebezigd, luidende„en wat ik als raadslid ter wille van het prestige van B. en W. niet aan de groote klok hang", U aanleiding hebben gegeven, deze zaak ter kennisso van de raadsleden te brengen. Met mijn schrijven van 4 November jl. heb ik reeds bericht, dat die woorden aan mijne pen zijn ontsnapt. Na de gehesle zaak nog eens rustig te hebben overwogen deel ik IJ mededat ik het betreur, die woorden te hebben gebezigd en die dan ook terugneem, onder aanbieding van mijne verontschuldigingen. Ik stel er echter prijs op hierbij te ver klaren, dat het mij niet te doen is geweest persouen te treffen, maar alleen het belang der gemeente mij tot deze strijdwijze heeft geleid. Met betuiging van hoogachting heb ik de eer te zijn Uw dienstw. dr. S. J. VAN DUINEN. N.B. U zult mg verplichten indien U den Raad met dit schrijven in kennis wilt stellen. De Voorzitter. Namens Burgemeester en Wethouders verklaar ik hiermede het incident voor geëindigd. (Teekenen van instemming). Aan de orde komt de agenda 1. Voorstel van Burgemeester en Wethou- dars tot aankoop van grond, gelegen aan het kruispunt van den Arnhemschen weg, Leus- densche weg en Bergstraat. Het voorstel strekt om van den Staat der Nederlanden te koopen het perceel, kadastraal bekend Gemeente Amersfoort, sectie B, no. 3290, ter grootte van (>38 Ms, voor eene som van f 4100. Z. h. s. goedgekeurd. 2. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders naar aanleiding van een adres van de Maatschappij Amersfoort, tot exploitatie van onroerende goederen, betreffende overname van een gedeelte van een weg. Het voorstel strekt om 900 M2. over te nemen op de voorwaarden, nader in de des betreffende stukken door B en W. omschreven. Z. h. s. goedgekeurd. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot machtiging van het college tot het aangaan eener tijdelijke geldleening, (dienst 1909). Het voorstel strekt tot het aangaan eener leening groot f 50.000 tegen eene rente van ten hoogste zes procent, ter voorziening in de kasmiddelen. Z. h. 8. goedgekeurd. 4 Voorstel van Burgemeester en Wethou ders betreffende de jaarwedde van den Ge meente-architect. Het voorstel strekt om de jaarwedde met ingang van 1 Juni 1909 nader te regelen en daaraan te verbinden 5 jaarlijksche verhoo gingen van f 100, zoodat na 5 jaren dienst in de gemeente een maximum van f 3000 bereikt is. Als aanvang-salaris is het tegen woordige bedrag 2500) te behouden. Z. h. s. goedgekeurd. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders betreffende het herhalingaouderwijs voor meisjeB. Het voorstel strekt om zich per request tot H. M. de Koningin te wenden met verzoek opnieuw vrjjstelling te mogen bekomen van de verplichting voor meisjes gelegenheid te verschaffen om, buiten avonduren, 96 uren in het jaar herhalingsonderwijs te genieten. Z. h. s. goedgekeurd. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders betreffende een verzoek van bet burger lijk armbostuur tot verhooging der subsidie voor 1908. Z. h. s. goedgekeurd. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot wijziging der gemeente-begrooting, dienstjaar 1908, in verband met de subsidie voor het burgerlijk armbestuur. De V oorzitter. Dit voorstel houdt verband met het voorgaande punt der agenda, tengevolge van welk besluit de betrekkelijke post raet f 800 dient te worden verhoogd, af te schrijven van den post voor onvoorziene uitgaven. Z. h. s. goedgekeurd. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders betreffende het verleenen van subsidie in 1909 aan de vereeniging „Kindervoeding". Het voorstel strekt om aan deze vereeniging een subsidie van f 450 te verleenen voor het dienstjaar 1909. Z. h. s. goedgekeurd. 9. Benoeming van twee leden van bet burgerlijk armbestuur wegens periodieke af treding van de heeren H. W. van Esveld en B. A. Siddré. De Voorzitter. Mag ik de heeren Celosse en van Esveld uitnoodigen het stem bureau te willen vormen De heer Plomp. Mynheer de voorzitter, zou kunnen worden goedgevonden de stem ming mot één briefje af te doen De Voorzitter. De heer Plomp doet het voorstel beide namen op één stembillet te vermelden. Z. h. st. goedgekeurd. De uitslag der stemming is dat ingeleverd worden 13 stembilletten, waarvan 12 stemmen uitgebracht op den heer van Esveld, 11 stem men op den heer Siddré, 1 stem op den heer Tromp van Holst. Alzoo herkozen de heeren H. W. v. Esveld en B. A. Siddré. 10. Benoeming van twee leden van de commissie tot bijstand iu het beheer van de gemeenteroiniging, wegens periodieke aftreding van de heeren H. W. van Esveld en A. M. Tromp van Holst. De uitslag der stemming is dat ingeleverd worden 13 stembilletten, waarvan 12 stemmen uitgebracht op den heer van Esveld, 12 stem men op den heer Tromp van Holst, 1 stem op den heer Hamers. Alzoo herkozen de heeren H. W. van Es veld en A. M. Tromp van Holst. 11. Idem van 3 leden van de commissie voor de fabricage, wegens aftreding van de heeren A. M. Tromp van Holst, H. Kroes en S. J. vau Duinen. De uitslag der stemming is dat ingeleverd worden 13 stembilletten, waarvan 12 stemmen uitgebracht op den heer Tromp van Holst, 13 stemmen op de heeren Kroes en van Dui nen, 1 stem op den heer Gerritsen. Alzoo herkozen de heeren A. M. Tromp van HoUt, H. Kroes en S. J. van Duinen. 12. Idem van 4 leden van de commissie tot bijstaud in 't beheer van de gasfabriek, wegens aftreding van de heeren A. A. Hamers, N. Veis Heyn, C. J. Plomp en W. Salomons. De uitslag der stemming is dat ingeleverd worden 13 stembilletten, waarvan 12 stemmen uitgebracht op de heeren Hamers, Veis Heyn, Plomp ca Salomons, 1 stem op den heer van Esveld, 1 stem op den heer Tromp van Holst, 1 stem op den heer van Kalken. Alzoo herkozen de heeren A. A. Hamers, N. Veis Heijn, C. J. Plomp en W. Salomons. 13. Idem van twee leden van de commissie van wetgeving wegens aftreding van den heer M. L. Celosse en C. J. Plomp. De uitslag der stemming is dat ingeleverd worden 13 stembilletten, waarvan 12 stemmen 12

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 5