Melasse voeder. HYP0THEEK6RIEFBANK Dienstbode, CAD- en ZWEMINRICHTING. Vraagt speciale tarieven. vlh. Spakleren Tetterode, Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENTIËN. Maatsehappy tot Nut van 't Algemeen. Amersfoortsch Wissel- en Effectenkantoor W. CROOCKEWIT W.Azn. A. G, ENGELBERTS en Co, Sociëteit Amicitia. Flinke DIENSTBODE, AMERSFOORTSCHE Pieter Bothsfraat. Controle RiJkslandbouwproefstatioDS. Vraag prijzen en brochures aan de Suikerraffinaderij mens de deputaten voor het Verband der Gereformeerde kerk en de theologische facul teit der universiteit; ds. Karssen namens de gereformeorde kerken van Amsterdam, ds. Lindeboom, te Gorcum, en ds. Landwehr, te Rotterdam, herinnerden aan den zegen door don afgestorvene in zijn omgeving ver spreid, ten tijde van zijn predikantsambt in hunne gemeenten. Prof. Honig, voor de Theologische School te Kampen het woord voerende, vertolkte den diepen rouw der broeders aldaar en ds. Van Lonkhuizen, predikant te Heteren, her dacht den arbeid van den heer Biesterveld als mede-oprichter der Vereeniging voor chris telijke tuberculose-lijders. Voorts werd nog gesproken door ds. W. H. Gispen, namens de Gereformeerde Zie kenverpleging, door ds. Vonkenberg, te Ba- rendrecht namens den Christelijken Jonge- lingsbond, door ds. C. L. F. van Schelven uit Wageningen namens curatoren van het gereformeerd gymnasium te Arnhem, vroeger te zetten, waarvan de overledene bestuurslid was. Ds. De Jonge, te Heeg, zegde namens de familie dank voor de eer den overledene be wezen. Op verzoek van ds. Gispen, die de begrafenis leidde, werd ten slotte gezongen Psalm 103. A 1 g. Ned. Verbood. Het plan bestaat, om, evenals te Amsterdam, Haarlem, 's Gravenhage en Alkmaar, te trachten ook te Rotterdam een afdeeling van het Alg. Ned. Verbond voor jongeren, tusschen 15 en 21 jaar, te vormen. Tot dit doel zal aanstaan ien Zaterdag al daar een bijeenkomst plaats hebben, waarin prof. dr. J. te Winkel uit Amsterdam nader zal uitleggen wat het Alg. Ned. Verbond wil. Een prachtig bruikleen. Naar de N. R. Ct. verneemt, heeft de heer Hidde Nijland te Dordrecht in bruikleen aan het Rijksmuseum aangeboden voor den tijd van één, twee jaar of misschien langer: een dertigtal Breitner's, waaronder bekende werken, als: „De Dam bij regenachtig veer", die Jan Veth eenmaal beschreef als een koninklijke overwinning, enz. enz.„De Charge", „Het Rokin", „de Paleisstraat", enz., alsmede een vijftigtal werken uit ver schillende perioden van onzen grooten aqua rellist J. H. Weissenbruch. Men weet dat de Dordtsche kunstverza melaar, sedert de opening van Dordrechts Museum, daar een groote honderd teekenin- gen van Vijxcent van Gogh en een honderd tal schildeiijen en aquarellen van onze mo derne Hollandsche meesters in bruikleen heeft gegeven. De Brussel sche tentoon stelling. De heeren Dufour, directeur van de Arnhemsche machinefabriek en Muys- ken, directeur van de fabriek voor Spoor- wegmaterieel te Amsterdam, zijn te Brussel aangekomen om een onderzoek in te stellen naar de tentoonstellingsterreinen en wel uit een technisch oogpunt. De 1000 M., welke voor de machinegalerij beschikbaar werden gehouden, zijn alsnog aan de Hollandsche afdeeling toegevoegd. Bloemententoonstelling. Door het comité te Amsterdam, waarvan mevr. P. A. van LeeuwenWaller, echtge- noote van den burgemeester, eere-voorzitster mevr Wertheim—Bicker presidente en mevr. Van den BergGeertsema secretarisse is, werd het voornemen opgevat in Maart 1909 een bloemententoonstelling te doen houden in het Concertgebouw. Het batig slado zal worden gestort in de kas van de vereeniging Huilsverzorging, welke zich ten doel stelt het tijdelijk doen vervangen in arbeidersgezinnen van de huis vrouw, wanneer deze ziek is. Afschaffing bakkers- nachtarbeid. Te Amsterdam verga derde Donderdag het Nationaal Comité voor Afschaffing van den Nachtarbeid in het bak kersbedrijf, onder voorzitterschap van den heer J. E. v. d. Graaf uit Rotterdam. In deze bijeenkomst werd het verloop der be sprekingen, j.l. Maandag met minister Tal- ma gehouden, medegedeeld. De commissie, welke voor deze quaestie naar den Minister was afgevaardigd, bestond uit de heeren J. E. v. d. Graaf, bakkerspatroon (Rotterdam), E. Slagt, patroon (Beverwijk), H. Diemer (Rotterdam), F. W. Hutte (Amsterdam) en B. T. van Bossum, secretaris van het co mité. Van het bakkerscomité waren aanwe zig de heeren dr. Roeters van Lennep, Fred. C. Stahle, Peters, de Jongen en v. d. Meer. Uit het over de conferentie bij den Mi nister door den secretaris voorgelezen rap port bleek, dat dr. Roeters van Lennep zijn bezwaren tegen afschaffing baseerde op tech nische bezwaren in het grootbedrijf, wat stijging der broodprijzen zal tengevolge heb ben. De heer Diemer bestreed hem in een uitvoerige rede, waarbij hij deed uitkomen dat hij de bezwaren niet vreesde, omdat ze overdreven zijn en in de practijk best te on dervangen zullen zijn. Ook over het goedhouden van het product werd gesproken. Men vreesde o.a. dat het brood geen vier en twintig uur zou kunnen worden goedgehouden. De Minister bleek in het algemeen voor stander, betrekt zijn brood sinds drie jaren van een bakkerij waar de nachtarbeid is af geschaft. En de angst dat men 's ochtends geen versch brood zal kunnen krijgen deelde Z.Ex. niet, zelfs dacht hij er over het aan- vangsuur van 5 op 6 uur des morgens te stellen. Na enkele besprekingen deelde de secre taris mede dat van alle kanten en allerlei organisaties sympathiebetuigingen zijn inge komen, tot nu toe vertegenwoordigend een ledental van 117.234. Van den steun van 63 Kamerleden is men vrij zeker. Vervolgens had de verkiezing van een voorzitter plaats, noodig geworden door het uittreden van den tegenwoordigen president, den heer v. d. Graaf, uit het comité. Deze itf namelijk afgetreden als centraal bestuur der van den Ned. Brood-, Koek- en Banket- bakkersbond In zijn plaats werd gekozen de heer F. W. Hütter te Amsterdam. De heer Te Boskhorst bracht den aftre denden voorzitter dank voor hetgeen deze voor het comité in het belang van de gtoote zaak gedaan heeft. Hetconflictte Goirle. Uit Goirle meldt men aan de Tel., dat de burge meester als scheidsrechter in het aanhangige arbeidsgeschil is opgetreden, waaruit men voorziet, dat de uitsluitng binnenkort zal worden opgeheven. Werkloozen - manifesta tie. Te Amsterdam had Donderdag een op tocht van werkloozen plaats. De optocht werd door de politie Delet de Kalverstraat in te trekken, waarop de maniiestaten over h'* Damrak en de NieuwezijJs-Voorburgwal gingen. Bij de St. Nicolaasstraat hebben een briga dier en zes agenten den stoet uiteen doen g .cn, waarbij klappen vielen. Eén man werd gewond L.j het postkantoor had weer eene charge plaats, waarbij de menigte verspreid werd om later echter opnieuw bije°-v tc komen. Surseance Bensdorp en C o. De rechtbank te Amsterdam hoeft giste ren definitieve surséance van betaling ver leend, tot 16 November 1909, aan de Naaml Venn. Hollandsche Cacao- en Cho coladefabrieken, voorheen Bensdorp en Co. Een burgemeester voor de rechtbank. Donderdag is voor de rechtbank te 's Hertogenbosch de zaak be handeld van J. F. M. Dcbbelaere, burge meester van Best, beklaagd ter zake dat hij op of omstreeks den 7en Mei 19C7, te Best, opzettelijk de bij art. 35 der wet op de Bedrijfsbelast'ng (2 Oct. x893 Staatsbl. 149) opgelegde geheimhouding schendende, in een vergadering van den raad der gemeente Best, aan een of meer raadsleden heeft medege deeld dat, en tot welk bedrag, of tot welk bedrag ongeveer, de wed. A. c' Werf in de bedrijfsbelasting was aangeslagen, we'ke fei ten hem uit hoofde van zijn ambt van bur gemeester van Best gebleken waren uit het kohier no. 2 dier bela::ting, dienstjaar 1907/1908 van de gemeente Besr, zulks zon der dat die mededeeling cor de uitoefening van zijn ambt in dienst van het rijk ver- eischt werdalthans, dat het aan de schuld van hem, beklaagde, te wijt n was, dat de bij gemeld art. opgelegde geheimhouding werd geschonden, doordien hij hoogst on voorzichtig en roekeloos bovenbedoelde feiten uit achteloosheid en onnadenkendheid aan een of meer raadsleden uij het vaststellen van den hoofdelijken omslag vcor de ge meente Best, heeft medegedeeld Als getuigen werden in deze zaak gehoord de wed. Arn. de Wert, Adr. C. de Wert, de wethouders der gemeente Best F. v. d. Meulengraaf Azn. en Roche, de gemeente secretaris J. B. Vekemans en Vogel, ont vanger der directe belastingen te Oirschot. De belangstelling op de publieke tribune was bijzonder groot. De rechtbank ging eerst een poos in raad kamer en daarna nam de behandeling der zaak een aanvang. De getuigenverhooren namen ruim twee uren in beslag. Beklaagde, ondervraagd, ze:de, zoowel wat het primair als het subsi diaii ten laste ge legde betreft, te goedertrouw en onwetend te hebben gehandeld. De officier van justitie, mr. Sluis, achtte na het getuigenverhoor he' opzet niet bewe zen, maar nam toch grove nalatigheid aan en eischte een geldboete van f 100, subsidiair 60 dagen hechtenis. Als verdediger voor beklaagde trad op mr. Holleman, die in zijn pleidooi o. a. niet- ontvankelijkheid van het OpenDare Ministe rie pleitte. Uitspraak over 14 dagen. De diamantenverduiste ring. Gisteren is er rechtsingang met be vel tot instructie, verleend tegen den com missionair in diamant Stokvis, die zich se dert Woensdag in gijzeling bevindt op grond van art. 87 der Faillissementswet. Vervalsching van beleen- b r i e f j es. Een persoon is gearresteerd, die er zijn werk van maakte beleenbriefjes van de Haagsche Stadsbank van leening te vervalschen, door het op het lombardbriefje aangegeven verpandingscijfer kunstmatig uit te wisschen en door een hooger te ver vangen. Die briefjes verkocht hij dan aan houders van huizen van verkoop met recht tot wederinkoop. Een groot aantal dier pand jeshuishouders is op die wijze opgelicht voor belangrijke bedragen. Vroeger was de nu weer aangehoudene veroordeeld wegens ver valsching van postwissels. Ontvluchting uit Medem- b 1 i k. Uit het Rijkskr.inkzinnigengesticht te Medemblik is Donderdagavond weer een •verpleegde ontsnapt, eer. zeer gevaarlijk per soon, Haan genaamd. Haan is een jongeman, van wien men niet zoo dadelijk verwachtte, dat hij, de Kans schoon ziende, er vandoor zou gaan. Hij blijkt meer dan éénmaal inbraak op zijn geweten te hebben, en, als 't er op aankomt, niet voor iets er- gers terug te schrikken. Dezer dagen, toen de olficier van justitie de inrichting bezocht, vroeg Haan te mogen vertrekken. Vernemende, dat zulks vooreerst niet zou geschieden, zeide hij, dat hij dan zelf wel zou zien, weg te komen..." Zulke uitdrukkingen worden van patiënten wel meermalen gehoorden let er eenvou dig weinig op. Haan heeft Donderdagavona nog het avondeten van de keuken naar de afdeelin- gen gebracht zooals alle dagen mede door hem geschiedde en te half 8 werd hij vermist. Onmiddellijk is in alle riclu.ngen een on derzoek ingesteld, met het geiukk'ge gevolg dat de ontvluchte te Hoorn is aangehouden, juist toen hij zich op de ^oot naar Amster dam begaf. Brand te Amsterdam. Gis teren nacht tegen half een sloegen te Amsterdam de vlammen uit het gebouw van de Naaml. Vennootschap Eerste Neder- landsche Fabriek ter vervaardiging van kunstzijde, borduurgarens en passemente- rieën (directeur Dammers), genummerd Tuin straat 233 tot 247 en gelegen achter en in gang hebbende tusschen de perceelen 231 en 249 aan die straat. De fabriek van 2 ver diepingen brandde geheel uit. De vlammen deelden zich mede aan de bovenverdiepingen van 231, doch daar werd het vuur spoedig gebluscht. De brand had ernstige gevolgen kunnen hebben voor de belendingen, daar de fabriek gelegen is tusschen woonhuizen van drie ver diepingen in een dicht bevolkt stadskwar tier. De oorzaak is onbekend. Brand in een Seminarie. Gisterochtend ongeveer 11J uur brak er brand uit in 't seminarie te Culemborg. De ontsteltenis was algemeen. Weldra stond half Culemborg vóór de poort van het se minarie. De brand ontstond in een der klas sen, doordat er een lek in den schoorsteen was ontstaan, waarin vuur der kachel was binnengedrongen. Naar men vermoedt, was 't reeds eenigen tijd aan 't smeulen geweest. Bij 't wegbreken van den schoorsteenmantel vertoonde zich een brandende massa, ter wijl een verstikkende rook die 't zien on mogelijk maakte het vertrek van de jon gens vulde. Van alle kanten kwam men aan- geloopen met spuiten, die voor een oogen- blik het vuur verminderden. Doch toen begon het plafond vlam te vat ten en wel zóó hevig, dat de daarboven ge legen kamers weldra een prooi der vlammen werden. De Culemborgsche brandweermannen wa ren spoedig op hun post. De spuiten werden over de speelplaatsen gelegd en zoo werd men het vuur meester. De schade vooral hevige waterschade wordt op eenige dui zenden geschat. Aan het flinke optreden van de eerw. h.h. professoren die ijverig aan 't blusschings- werk deelnamen is het te danken, dat de brand geen grooteren omvang heeft ge nomen. (Zw. Ct.) rDe kerkeraad der Geref. gemeente te Utrecht ontving het bericht van dr. J. G. van Es, dat hij tot zijn leedwezen de op hem uitgebrachte benoeming tot missionair arts te Poerworedjo niet kan opvolgen, en een tweede schrijven, waarin Z.Ed. meldt, ook niet tijdelijk de benoeming voor IJ a 2 jaar te kunnen aanvaarden. Een tweede poging van den kerkeraad om een jonge arts te benoemen, is eveneens mislukt. rDe kerkeraad der Ger. kerk te Utrecht ontving, door tusschenkomst van ds. G. Vlug te Oldebroek, voor den medischen dienst van iemand, die onbekend wenscht te blijven, de som van 500. rHet hoofdbestuur van den Vrijzinnig- Democratischen Bond heeft besloten een buitengewone algemeene vergadering van den Bond 'e houden op Zondag 17 Januari a.s. te Utrecht. (L. en V.) rHet bestuur van de Vereeniging tot stichting en exploitatie van een herstellings oord voor spoorwegpersoneel zal, gelijk reeds eerder gemeld, aan de op Woensdag 23 December te Utrecht te houden buiten gewone algemeene vergader'ng voorstellen, om, met ingang van 1 Januari 1909, te huren het landgoed Villandry, aan den Groesbeekschenweg bij Nijmegen. Het bui ten is heerlijk gelegen, en heeft uitzicht op een prachtig panorama, terwijl de opper vlakte (tuinen en bosschen) pl. m. 12 hecta ren bedraagt. Het gebouw is voorzien van eigen electrische verlichting, een lift, wa terleiding en centrale verwarming. Vermoedelijk zal men in de Villandry reeds op 15 Maart 20 patiënten kunnen op nemen. Naar wij vernemen, heeft de direc teur-generaal der Staatsspoorwegen den voorzitter der vereeniging in een persoonlijk onderhoud toegezegd, dat men op den finan- cieelen steun der maatschappij kan rekenen. rDe rechtbank heeft naar aanleiding van de voorloopig verleende sürcéance van betaling aan de firma lliilen aan de Helling, tot bewindvoerders over dezj zaak benoemd de heeren mr. L. vanLierte Utrecht en H. F. H o 1 1 te 's Gravcnhag" Naar wij vernemen bestaat het plan, Maandag of Dins dag a. s. de fabriek weder volledig te doen werken. Gelukkig voor net talrijke perso neel, dat zich zoo onvervacht buiten ver diensten zag geplaatst. Hilversum. De Hilversumsche Ver eeniging tot bevordering van jacht- en ter reinrijden houdt 20 December een terrein- rit; jagermeester de heer J. C. W. F. Obreen. Meet 10J uur v. m. Loosdrechtsche heide. Een gevaarlijke hond. De heer F. E. Blaauw op Gooilust, onder 's Graveland, is eigenaar van een fraaie col lectie vreemde dieren. Een hond heeft daarin thans heel wat schade aangericht. Drie struisvogels, waar onder een prachtig wit mannetje, zijn door hem doodgebeten. Een dezer drie had dezen zomer drie jongen groot gebracht. De hond is over een omheining van een manshoogte gesprongen en werd overrompeld, terwijl hij met zijn vernielingswerk bezig was. Hij is direct doodgeschoten. Naar den eigenaar van den hond wordt door de politie van 's Graveland en Hilversum gezocht. Denzelfden dag is van de verzameling een buffel gestorven. De Aartsbisschop van Utrecht heeft den kapelaan R. G. R. Smeets overgeplaatst van Hermen en Aerdt naar hier, (parochie H. Henrecus, Soesterweg). Onze stadgenoot de eerw. heer A. Th. G. Hamers is benoemd tot kapelaan te Hermen en Aerdt. De heer H. G. van der Weerd, com mies le klasse der posterijen en telegrafie ten Postkantore alhier, mocht gisteren zijn 25-jarige ambtsvervulling herdenken. Toen hij het kantoor betrad, werd hij verzocht, even in de Directie-kamer te ko men, waar de directeur, omringd door het personeel het raderwerk der Staatsma chine werd daartoe een oogenblik stop ge zet hem op hartelijke, van zeer veel waardeering getuigende wijze toesprak en hem namens alle aanwezigen als blijk van hoogachting en ie een zeer fraaie eikenhouten bureau- stoel aanbood. A. C. 2de abonnementsconcert. Het tweede abonnenments-concert heeft ons een kunstenaar doen hooren, die zeer zeker voor bijna alle aanwezigen een onbekende was, zelfs van naam. De erva ring heeft ons echter geleerd, dat we gerust vertrouwen kunnen stellen in hetgeen ons door de concert-directie Stumpff en Koning wordt geboden en dat zij geen engagemen ten afsluit dan met artisten van den eer sten rang. Dit is ook gisteren avond weer gebleken. Reeds dadelijk in de vertolking van de Sonate van Handel toonde de Itali- aansche violist, Aldo Antoniet.ti, welk een meester hij is op zijn instrument, over welk een vollen, reinen toon hij beschikt, hoe ge acheveerd en stijlvol zijn spel is. Zonnig en bekoorlijk werd daarop het Rondo van Mczart door hem ten gehoore gebracht. Wel waren alle stijlen vertegenwoordigd, want als derde nommer speelde hij de Cha conne van Bach, die niet dikwijls op onze programma's voorkomt, zeker om de zware eischen, die ze aan den kunstenaar stelt. Na de pauze hoorden we werken uit den nieuweren tijd; vooral uit de voordracht van het concert van Vieuxtemps bleek over welk een brillante techniek deze Italiaan beschikt en met welk een gemak hij de grootste moeilijkheden weet te overwinnen. De pianist, de heer Louis Schnitzler, die den violist accompagneerde, kweet zich op bescheidene wijze van zijn taak. Als solist heeft hij ons minder kunnen bevredigen; de beide vrij onbeduidende composities, die hij ons voorspeelde, hebben niet veel in druk op ons gemaakt. De zaal was goed bezet; wel een bewijs, dat de abonnementsconcerten hier in den smaak beginnen te vallen. We brengen nog even in herinnering dat Maandag avond als tweede Ab. voor stelling in Amicitia gaat het blijspel „Fat soen" van Schuil, gevolgd door „Een Les voor Schoonmoeders" van Brieux. We lezen in het Handelsblad Bij de bespreking van Toon de Jong s ets „Lange Jan van Amersfoort", die door den Larenschen Kunsthandel als premie aan zijn leden is aangeboden, merkten wij op, dat het moeilijTc was den zwaren voorgrond als één geheel te zien met de zeer fijn ge- ets e toren en huizen op den achtergrond. Wij ontvingen thans een anderen afdruk, waarop de achtergrond sterker uitkomt daardoor is ons bezwaar grootendeels weg genomen. De Vereeniging voor Christelijk Na tionaal Onderwijs hield gisterenavond haar jaarvergadering in het schoolgebouw aan de Blankenheimstraat. Aan de orde was het jaarverslag van den penningmeester, den heer K. van den Burg, die over het boekjaar laoi,08 op een saldo van ongeveer f 50 wijzen kon, ongerekend natuurlijk de schuldenlast, ruim f 23000, welke op het gebouw rust. De aftredende bestuursleden, de heeren B J. Bloemendal en N. Vels-Heijn, wer den herkozen. Aan de school zijn thans werkzaam, be halve het hoofd, 9 onderwijzers, 2 onder wijzeressen en 1 hoofd der bewaarschool. Gisteren werden door Notaris C. A. van Blaricum, in „Het Valkje" in veiling ge bracht. Perceel I. Een stuk bouwland, groot 87 aren 50 centiaren, aan tie Kletersteeg, gem. Hoogland. In bod gebracht op f 1200. Gekocht door F. J. Willenborg, Amers foort, voor f1500. Perceel II Een stuk bouw- en weiland, groot 2 hectaren, 28 aren en 40 centiaren, aan den Laaglandschenweg. In bod gebracht op f 4100 en opgehouden op f 4450. Perceel III. Een perceel bouwland, groot 2 hectaren en 5 aren, gelegen over het Mili tair Hospitaal. In bod gebracht op f 5100, opgehouden op f 5150. Perceel IV. Een huis no. 9, aan de Ap pelmarkt, onbewoond. In bod gebracht op f 1020, opgehouden op f1320. Heden morgen is op last van den commissaris van politie alhier naar Utrecht overgebracht, zekere KI. wegens het plegen van onzedelijke handelingen met minder jarigen. KI. is ter beschikking van den officier van justitie gesteld. 't Was gisteren wel een dronken- mansdag. Alle beschikbare „salons" bij de politie waren gevuld met bacehanten. Zoo wel aan den Soesterweg, als onder de Beurs en 't hoofdbureau was geen plaatsje meer onbezet. Van waar die eenstemmige buitensporig heid? Hedenmorgen brak een binnenbrand uat bij zekeren v. G. in de St. Jorisstraat. Door de hulp van eenige werklieden werd de brand gebluscht v. G. was zelf niet thuis. Naar wij vernemen zijn de predik beurten op Zondag 20 Dec. als volgt: EVANG. LUTH. KERK. Voormiddags 10 uurDs. De Meyer®. REMONSTRANTSCHE KERK. Voorm. 9£ uur, Ds. Hooykaas. GEREFORM. KERK (Langegracht.) Voorm. 10 uur, Ds. Donner. 's Avonds 5J uur, Ds. Dommer. Beide keeren maandel. collecte. GEREFORM. KERK (Zuidsingel.) Voormiddags 10 uurDs. Teerink. 's Avonds 5J uurDs. Teerink. Collecte voor het hulpbetoon naar art. 13 K. O. VRIJE GEREFORM. GEM. Voorm. 9J uur, lezen. 's Avonds 5 uur, lezen. CHR. GEREFORM. GEMEENTE. Lokaal „de Zaaier". Voorm. 9| uur, ds. H. Visser, pred. te Veenendaal. 's Avonds 5J uur, ds. H. Visser. Failliet verklaard: J. M. Spoel, winkelier in manufacturen en aan verwante artikelen, wonende te Harderwijk. Rechter commissaris mr. E. L. Umbgrove, curator mr. M. Polak te Zwolle. Departement AMERSFOORT. Ouders, wier kinderen da FRÖ BELSCHOOL zullen bezoeken, kunnen hiervan aangifte doen bij de directrice mej. VAN NIJ MEGEN SCHOONEGEVEL. Spreekuren's MAANDAGS en DONDERDAGS van 2 tot 4 uur n.m' BEEKENSTE1NSCHE LAAN 25. voorheen Kortegracht 7. ASSURANTIËN CREDIETEN COUPONS DEPOSITO'S EFFECTEN PROLONG ATIÈN VREEMD GELD, Amsterdam. Amersfoort. Dagelijks telefoniscl?t> verbinding; met de Amsterdainsche Beurs. Procuratiehouder met Algemeene Volmacht te Amersfoort: J. CATTIE Plantsoen 10. Iiiterc. Telephoon 188. Effecten, Coupons, Incasseeringen. Speculatieve Beurstransactiën a la Hausse en a la Baisse. Financiëele adviezen en Belegging op grond van langdurige ervaring. Bewaring en Administratie van Fondsen. EERSTE NEDERLANDSCHE gevestigd te 's-GRAVENHAGE. De COUPONS dor 4 Algemeene Hypo- thcekbrievenvervallende 1 Januari a.s., zyn van 2 Januari a.s. af betaalbaar ten Kantore der Bank, Lange Vijverberg 9 en by de Correspoudenteii in de voornaamste plaatsen des Rijks. Maandag 21 December, 8 uur. 2e Ab. Voorstelling te geven door de Ned. Tooneel-Vereeoiging van Amsterdam „FATSOEH" Komedie uit het kleine Stadsleven, in 3 bedr., door J. B.J3CHÜIL. Gevolgd door „Een Les voor Schoonmoeders". Zie de Aanplakbiljetten. Verslaggevers hebben toegang op ver toon van de toogezonden Invitatiekaart. Gevraagd te Nijmegen tegen 1 Febr., eene nette P. G., goed kunnende werken. Loon f 100. buiten bewassching. Zonder goede getuigen onnoödig zich aan to meidon. Br. fr. letter B. Aan P. A. GEURT's Boekhandel, Nijmegen. V Er b. x. a. met Februarieene voor Meid-Alleen ol Tweede-Werk meid, 25 j.v. g. g. v. Brio ven aan Mej. C. HEINTZBERGER.Schaapsdrift 43, Platten- burg bij Arnhem. Amsterdam.

Amersfoortsch Dagblad | 1908 | | pagina 3