BUITENLAND. FEUILLETON. De Motorboot. w. »i«. 7"* JnarKang, AMERSFOORTSGH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Par 3 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post- 1.50. Afaorrderltyke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. AdvertentiSnmededeelingon enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens by de Uitgevers in te zenden. Uitgever»: VALKHOFF C®. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummar 66. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 95 «ent* bij veeruitbetaKng. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tet het herhaald adverteeren in dit Blad, bij abonnement, lene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht. Oostenrijk en Servië. Van de drie kleine Balkanstaten, die voor zich voordeel trachten te halen uit de thans heei'schende crisis, is Servië de zwakste en het is dus geen wonder, dat het uitziet naar steun Een bijzonder gezantschap heeft zich uit Belgrado naar Cettinje begeven, om daar overleg te plegen over een programma van de eischen, die door %Servië en Montenegro gemeenschappelijk zullen worden gesteld. Tot toelichting van deze eischen is eene me morie in bewerking, die bestemd is om aan de kabinetten van de groote mogendheden te worden gezonden en die, volgens de Neue Freie Presse, vooraf ter goedkeuring zal worden voorgelegd aan Montenegro^n ook aan Kusland. Wat Servië's eischen zijn, is niet onbe kend de Servische gezant te Konstaniino- pel, dr. Jascha Nenadowitsch, heeft nog on langs verklaard, dat Servie verlangt den afstand van een gebiedsstrook in Bosnië en Herzegowina en ook volhardt bij den eisoh van autonomie voor Bosnië, maar econo mische concession afwijst. Hoe Oostenrijk- Hongarije daartegenover staat, kan men zien uit eene mededeeling, die de redactie van de Saale-Zeitung op aanvrage heeft ontvan gen van het ministerie van buitenlandsche zaken in Oostenrijk. Dit exposé kan, daar het met uitdrukkelijke machtiging van .den minister, baron Aehrenthal, ter beschikking van dit blad is gesteld, beschouwd worden als eene rechtstreeksche uiting van de mee ning van den leider der buitenlandsche po litiek in Oostenrijk Het luidt aldus: ..Een oorlog tusschen Oostenrijk-Honga- r*e en Servië kan geenszins als onvermij delijk worden beschoiXvd. En wel reeds hierom niet, omdat Oostenrijk niet alleen geene agressieve neigingen tegenover Servië heeft, maar ook besloten is tegenover het drijven van de Servische oorlogspartij koel bloed te bewaren, zoolang dit met de eer en de veiligheid van de Oostenrijksch-Hon- gaarsche monarchie overeen te brengen is. De verdere ontwikkeling van de betrek kingen zal wel is waar hiervan afhangen, dat de genoemde partij in Servië het geduld van Oostenrijk-Hongarije op geen te zware proef stelt. Zoolang men in Belgrado slechts oorlogszuchtige redevoeringen houdt, kan dit in Weenen, zooals tot- dusver, geïgno reerd worden. Indien men echter in Servie zich mocht laten meêsleepen tot vijandige handelingen of het invallen van georgani seerde benden in Bosnië o.' iets dergelijks, dan zal men zich kunnen overtuigen van de vastberadenheid van Oostenrijk-Honga rije om du krachtig af te weren. Maar wan neer in Belgrado het verstand en een beter inzicht de overhand mochten krijgen en be houden, en men zich tegenover Oostenrijk- Hongarije van een anderen toon gaat bedie nen, dan zou men misschien in Weenen een hieraan beantwoordend tegemoet komen vinden. Oostenrijk-Hongarije zal nooit toegeven, dat Servie een aanspraak bezit op schade vergoeding voor de inlijving van Bosnië en Herzegowina door Servie, want door die in lijving is het koninkrijk in geen enkel op zicht benadeeld. Er is daarom geen sprake van, dat men in Weenen op de Servische eischen van gebiedscomptnsatien zou kun nen ingaan. Wanneer men echter in Servie zich gewent aan de gedachte om van conces- siën van dien aard af te zien, dan zou in Weenen wel de bereidwilligheid te vinden zijn voor zekere economische concessiën, zooals baron Aehrenthal reeds in zijn exposé in de delegatién heeft aangekondigd. Den aard en den vorm van deze concessiën vast te stellen, zou dan de taak zijn van de con ferentie of van de daaraan voorafgaande gedachtenwisseling tusschen de kabinetten. Op deze wijze zou het niet al te moeilijk zijn, tusschen OostenrijK-Hongarije en Ser vie weder normale betrekkingen in 'i leven te roepen en de mogelijkheid van een oorlog uit te schakelen. Van het terugkeeren tot de bezonnenheid in de toongevende kringen te Belgradhangt dus het eigenlijke antwoord op de vraag naar oorlog of vrede af." Tusschen het wederzijdsche standpunt is dus een groote afstand. Oostenrijk is be reid tot het doen van coni 'ssiën op econo misch gebi .1, waarvan Servië niet wil we ten, en Servië verlangt dingen, waarvan Oostenrijk op zijne beurt verklaart, dat zij niet voor discussie vatbaar zijn. Hoe Servie's houding beoordeeld wordt door onpartijdige derden, kan men zien uit de Temps, die op merkt, dat de Serven eene aanmatigende vaderlandsliefde hebben, en naar aanleiding daarvan zegt: ,,Het doet ons leed daardoor gedwongen te zijn om hen te herinneren, dat de ware vaderlandsliefd minder luid ruchtig en meer handelend isdat de ware vaderlandsliefde bestaat in het samenbren gen van de nationale krachten in plaats van ze te verslijten in de anarchiedat de ware vaderlandsliefde hen smts dertig jaren zou hebben voorgeschreven de ingetogenheid en de inspanning, die Bulgarije zoo goed heeft toegepasten dat het eindelijk niet de schuld van Frankrijk is, wanneer Servië na deze dertig jaren te hebben verloren in nuttelooze onbezonnen streken en niet te verontschul digen gewelddaden, van Slivnitza tot de misdaad in den konak, heden niet in Europa de stelling heeft, die het had gewenscht en tot welker voorbereiding het niets heeft ge daan." DuiUchland. Berlijn, 28 Jan. De Reichsanzei- ger bevat een keizerlijk besluit, bepalende, dat diamantdelvers in de Duitsche kolonie alle verkregen diamanten bij een door het ministerie van koloniën aan te wijzen be stuur of persoon ten verkoop moeten inleve ren en voor dien verkoop een vergoeding zullen hebben te betalen. Het ministerie van koloniën wordt verder gemachtigd, in het belang van een gezonden handel in diaman ten, jaarlijks een maximum vast te stellen van diamanten, die voor eiken delver mogen worden verkocht, waardoor echter het zoe ken naar diamanten zelf niet wordt beperkt. Op grond van dit besluit hebben zich, vol gens de Nordd. Allg. Ztg., de belangheb benden bij de diamantdelving in de kolonie vereenigd tot een maatschappij, die op den grondslag van het keizerlijk besluit belast zal worden met den verkoop van de diaman ten uit de Duitsche koloniën. Nadat de ver ordening in werking is getreden, wordt een recht van van den verkoopprijs ingevoerd. Het voornemen bestaat tot vestigin'g van een diamantmarkt te Berlijn De sociaaldemocratische leden van het huis van afgevaardigden van den landdag van Pruisen hebben met ondersteuning van de Polen een voorstel ingediend, dat strekt om de indiening te vragen van een wets ontwerp, bepalende, dat geen lid van de Kamer zonder hare toestemming, terwijl zij zitting houdt, mag worden gevangen geno men tot het ondergaan van eene straf, en voorts dat de uitvoering van een vonnis, waarbij een lid tot gevangenisstraf is veroor deeld, tijdens den duur van de zitting morft worden opgeschort, wanneer de Kamer dit verlangt. Voor den rijksdag geldt deze bepaling wel, voor den landdag van Pruisen niet. Dientengevolge kan de afgevaardigde Lieh knecht, die thans vestingstraf ondergaat, zijn mandaat niet uitoefenen. Berlijn, 28 J a n, Ex-president Castro verklaarde aan een medewerker van het Ber liner Tagoblatt, dat hij er niet aan denkt te trachten om het presidentsambt weer in be- *zit te krijgen. Hij wenscht in rust en inge togenheid te leven hij klaagt over niets en niemand. Belglft. Brussel, 28 J an. De reis van prins Albert naar den Congo is plotseling uitge steld de prins zal nu vertrekken op het einde van Mei of in het begin van Juni. Tweede telegram. De reden van dit uitstel is, dat de Congo-rivier, die nu aan het wassen is, wanneer zij weder valt, een laag slib achterlaat, die vol is van ge vaarlijke kiemen. Brussel, 28 Jan. De president van den ministerraad deelde in een vergadering der rechterzijde mede dat hij voornemens was weldra een wetsontwerp in *e dienen betref fende de bewapening der forten van Ant werpen en speciaal aan de Beneden-Schelde. De eerste credietaanvrage van 8 a 9 mil- lioen zal spoedig aan het parlement worden onderworpen. Frankrijk De betrokken commissie van de Kamer heeft den afgevaardigde Labori opgedragen uit de verschillende voorstellen betreffende de onveraenigbaarheid van het mandaat van volksvertegenwoordiger met staatsambten en bezoldigde betrekkingen een voorstel samen te stellen tot wijziging van de wet van 30 November 1875. Aan de leden van het par- lement zal voortaan verboden zijn hunne hoedanigheid van senator of afgevaardigde te zetten op alle prospectussen en verdere stukken, waarin een beroep gedaan wordt op het openbare crediet. Omtrent de deel neming van de leden van het parlement aan emissie-syndicaten heeft de commissie zich hare beslissing nog voorbehouden. Bouy, 28 Januari. Het luchtschip Brabanzon deed heden eene vlucht van 5 K.M. op het oefeningsterrein met windin gen. In den namiddag brak het schip bij het verrichten van proefnemingen het rad van ijn raam. Oottenrijk-HongartJ». Weenen, 28 Jan. De bijzondere com missie voor de zaken van Bosnië en Herze gowina begon heden met de behandeling van het wetsontwerp betreffende de inlij ving. De minister-president baron Bienerth opende de discussie met een lang exposé van de constitutioneele kwestiën, voort vloeiende uk de inlijving. Baron Bienerth verklaarde, dat het recht van Oostenrijk om mede te werken tot de regeling van den toe- komstigen toestand van Bosnië en Herze gowina ten opzichte van de monarchie, on betwistbaar verzekerd is door de bestaande wetten. De spreker gaf eene uiteenzetting van de grondbestanddeelen van de toekom stige constitutie van Bosnië en Herzegowi na, die aan deze gewesten alle constitutio neele vrijheden waarborgt. De bevoegdheid van den landdag is gegrond op het beginsel van drie curién zij zal alle zaken omvat ten, die Bosnië en Herzegowina alleen oe- treffen, terwijl over de gemeenschappelijke zaken van de monarchie, die Bosnië en Her zegowina raken, de wetten, die daarop be trekking hebben, van kracht zullen blijven. De minister spyak vervolgens over de met Turkije loopende onderhandelingen. Hij ver klaarde, dat over de vraag van de 2J mii- lioen Turksche ponden en over de economi sche concessiën in beginsel overeenstemming is verkregen. De onderhandelingen betref fende deredactie van het protokol worden voortgezet. Wanneer het protokol bekrach tigd! zal zijn, zullen de 2h millioen Turksche ponden uitbetaald worden, maar dat zal moeten vooraf gegaan worden door het op houden van den boycot van de Oostenrijk- sche goederen en door het herstel van den eerbied voor onze rechten, voortvloeiende uit de verdragen. De minister twijfelt niet, dat de Por te door krachtige maatregelen de vij andige houding tegen de Oostenrijksche goe deren en schepen zal tegengaandaardoor zal zij in het belang handelen van hare eigen bevolking. De Balkancrisit. Uit Belgrado wordt bericht, dat de minis ter van oorlog Zivkowitsch bij de skoepscli- tina een wetsontwerp zal indienen, waarin gevraagd wordt een nieuw crediet voor oorlogstoerustingen toe te staan. Naar on der de afgevaardigden verluidt, zal dit 3 millioen bedragende crediet worden besteid tot toebereidselen voor eene mobilisatie. Sedert October van het vorige jaar heeft het ministerie van oorlog van de skoepschtina 3! millioen voor buitengewone legerbehoef- ten verlangd. In het departement van buitenlandsche zaken komt- men op tegen de bewering, dat Oostenrijk spoedig aan de Serven een ulti matum zal stellen. Aan de Frankf. Ztg wordt bericht, dat men het oogenblik nog niet als gekomen beschouwd om een einde te maken aan den toestand in het zuidoos ten, al is die op den duur onhoudbaar. Ook over de betrekkingen tusschen Weenen en Petersburg zijn geruchten verspreid, die men in het departement van buitenlandsche zaken aanduidt als niet met de feiten overeenko mende. Uit Konstantinopel is geen nieuws. Moeielijkheden zijn daar niet te vreezen, on danks de Servische intriges. Uit Sofia wordt bericht, dat de meerder heid van de dagbladen blijft aandringen op oene snelle en vastberaden beslissing. De Vreme, een regeeringsorgaan, maakt, naar aanleiding van wat door de Köln. Ztg. werd gezegd, de opmerking, dat raadgevingen om verstandig in te binden, niet in Sofia maar in Konstantinopel thuis behoorenEen ander blad bericht uit Haskowo, dat de reservis- ten zoo talrijk zijn opgekomen, dat de sterkte van de regimenten op 5500 man ge bracht is in plaats van 4000, zoodat de uit rustingsmagazijnen geen voldoende voorra den hebben. Uit Stara Zagora wordt bericht, dat na eene godsdienstoefening voor de kazerne de divisiegeneraal Welitschew de marschvaar- dige troepen aldus heeft toegesproken „Aan u is de eer ten deel gevallen als de eersten den vijand tegemoet te gaan. Wanneer gij hem voor u hebt, dan ben ik overtuigd, dat gij uw plicht zult doen zooals de Lacedae- inoniërs, zoolang totdat gij versterkingen krijgt." De troepen werden door .de burgers een eindweegs buiten dë stad gebracht. Eene commissie uit de burgerij tot ondersteuning van de soldatengezinnen heeft zioh gevormd. Dezelfde geestdrift heerschte ook bij den af- marsch van de troepen uit Kasanalyki. Uit Hermanli werdt bericht, dat de Turksche bezetting in het vlek Hirdjali aan de Arda- rivier van 200 op 3000 man is gebracht. Eveneens worden door het Turksche oorlogs- bestuur soldaten k w-art i er en gezocht in de andere dorpen van heit Hirdjaligebied. Aan de Vossische Ztg. wordt uit Sofia be richt, dat daar in de regeeringskringen wordt verklaard, dat men ziöh niet zal te vreden stellen met eventueele ontwijkende verklaringen, dat Turkije geen agressieve bedoelingen heeft, maar behoorlijke waarbor gen zal verlangen. De Vossische Ztg. tee- kont daarbij aan, dat de Bulgaren met het stellen van zulk een eisol^opzettelijk tot den oorlog zouden drijven, nadat hunne bewe ring, dat de Turken door het gewelddadig in 't bezit nemen van een strook Bulgaarsch gebied absoluut een oorlog in 't leven willen roepen, gebleken is enkel een voorwendsel voor hunne mobilisatie te zijn. Konstantinopel, 28 Jan. De Jeni Gazetta meldt, dat de Porte gisteren een circulaire richtte aan de mogendheden naar aanleiding der Bulgaarsche mobilisa tie. Daar Turkije geen agressieve bedoelin gen heeft, begrijpt het niet het optreden van Bulgarije ten zijnen opzichte. Volgens de Ikdani werd den Turkschen gezant te Cettinje door den Montenegrijn- schen minister van buitenlandsche zaken opgedragen om aan de Porte het leedwezen van Montenegro te betuigen over de on aangename woorden, die de minister Toma- nowitsj gesproken had over het vroegere Turksche bestuur in Bosnië. Konstantinopel, 28 Jan. De minister van buitenlandsche zaken verklaart, dat Turkije volstrekt geen bijzondere mili taire maatregelen zal nemen in Macedonië. Men beschouwt 'hier de gedeeltelijke mo bilisatie in Bulgarije als een manoeuvre, die len doei heeft op het oogenblik, dat de her vatting der Turksch-Bulgaarsehe onderhan delingen aanstaande is, invloed te oefenen op Turkije en de mogendheden. Men vreest aan het ministerie, dat de houding van Bulgarije de grensbevolking zal opwinden. Par ij s, 28 Jan. Uit Sofia wordt aan de Temps geseind: De toestand schijnt te verergeren de diplomaten zijn zeer pessi mistisch. Weenen, 28J an. Aan de Polit. Kor- resp. wordt uit Sofia geseind De Bulgaar sch minister van buitenlandsahe zaken heeft aan de vertegenwoordigers der mogendheden zeer geruststellende verzekeringen gegeven omtrent de militaire maatregelen en verze kerd, dat Bulgarije geheel vredelievende be doelingen heeft. Petersburg, 28 Jan. Het Peters- burgsche Telegrnafagentschap verneemt uit betrouwbare bron. dat de Russische regee- riug naar aanleiding van de door de Bul gaarsche regeering aan de Oost-Rumelische grens genomen militaire maatregelen aan de Naar het Engelsch van C. N. SN W. M. WILLIAMSON. ,,U is een bewonderenswaardige natie," zeide Phyllis ,,Zelf heb ik nog n:et veel gedaan," ant woordde neer Robert in alle bescheidenheid. „Maar 'dat zoudt u, in tij>d van nood. Ik ben er zeker van, dat u gedaan zoudt heb ben als dat jongetje, dat het water door den dijk zag sijpelen en er zijn duimpje tegen hield „Phil, als je nu die oude historie ophaalt, dan zal ik neef Robert verzoeken je tegen een windmolen te pletter te rijden," riep ik over haar schouder heen. „Maar dat zou ik toch niet doen," zeide hij. Ja, neef Robert is een bewonderens waardig man. „Daar is nu een plekje, waarin een Ame rikaan belang moet stellen." Dit kruimpje verwaardigde hij zich mij toe te werpen, terwijl hij met' zijn hoofd naar eenige daken aan den oever der Maas wees „Heeft u wëleens van „Oud Delftshaven' gehoord? Maar misschier ook niet." „Jawel! Zeker!" schreeuwde ik hem toe. „Ik zou anders geen echte afstammelinge der Knickerbockers zijn. Den 22sten Juli 1620 gingen eenige pelgrims van Oud Delftshaven naar Amerika onder zeil." (Ik vond het niet noodig, als een Knic kerbocker, te zeggen, dat ik dit feit eerst onlangs bad opgediept, toen ik een boek over Holland las). Ik was nog meer geneigd, de nieuwheid van mijn kennis te verzwijgen, toen het Veek, dat Phil iets wist van een gedicht van mevrouw Hemanis over dit onderwerp. Ik kon toch niet toelaten, dat mijn Engel- sche stiefzuster beter op de hoogte was van een land, dat ik reeds begonnen was te be- schouwen als een soort van geconfisqueerd familie-goed, dat mijn eigendom had behoo- ren te zijn. Wij reden nu zoo hard, dat de tranen mij in de oogen kwamen, terwijl de van geuren beladen bries mij tegen de wimpers woei. „Daar is Schiedam." zeide Robert naar eene stad wijzende, die donker afstak bij de groene vlakte. „U weet, daar maakt men de beroemde „Geneva"," „Wij hadden nooit van een GenëVa in vloeibaren vorm gehoord maar het bleek, dat „Geneva" of „Hollands" en „jenever" precies hetzelfde is. Neef Robert voelde zdch beleedigtd, toen ik zeide, dat het met heet water en .suiker wel lekker was, wanneer men erg verkouden is. Ik weet niet of het kleine riviertje de Schie een :deaal-stroompje is, of dat het kwam, doordien hert, azuur des hemels er zich in weerkaatste, maar de eerste water weg, dien wij zagen, bekoorde mij, zooals die zich kronkelde door het land der verre gezichtseinden in todverachtigen atmosfeer. Er waren aardige Huisjes, met rozen be groeide balkons, een schat van rose, gele, witte en donkerroode rozen Wij vlo gen langs grasvelden en donkere bosschen, waar de zon een gulden regen op afzond. Men zag velden, met de roode vlammen van klaprozen tusschen Het grdenweiden, groen en zonnig, waarin men bezig was met blau we emmers de koeien te melken, en theetui nen met gezellige prieeltjes voor twee per sonen, waar elk paartje onzichtbaar was voor de ander paartjes, ofschoon allen het uitzicht genoten op de rivier. „Nu komen wij aan Delft," zeide Robert, lang voordat ik het mogelijk dacht in de nabijheid dier oude stad te zijn. „Zoo mijn vriend Rudolf van Brederode hier was, die mij deze auto leende, ,zou hij u heel wat om trent de geschiedenis van Delft weten te vertellen," ging mijn neef voort en noemde met een zekeren trots zijn vriend voor de tweede maal. „Hij is een dier lieden, die alles weten, ofschoon hij ook veel aan 6port doet. Ik heb nooit veel om geschiedenis ge geven maar Willem de Zwijger is onze held, zoodat zelfs ik alles omtrent hem en Delft weet Het was op de Oude Delft, dat hij vermoord werd." „Hij was een mijner geliefkoosde helden, toen ik een kind was," zeide ik, mij voor over buigende „mijn vader vertelde de prachtigste verhalen van hem zij luidden als sprookjes. Het mooiste was het verhaal hoe hij aan zijn bijnaam van „de Zwijger" kwam Ik keek met onbeschrijfelijke belangstel ling naar de plaats, waar een der grootste figuren uit de wereldgeschiedenis had ge leefd en gestorven was. Het scheen een schaduwrijke oude stad. Wij reden een aardige straat door, die er zoo frisch en groen uitzag van den spiegel van haar gracht, tot den gothischen boog harer berceaux van welriekende lindeboo- men, dat het een tunnel van glinsterend beryl geleek. De buitengewóón-glimmende vensters gaven het nog meer het aanzien van een juweel Elke ruit was een afzonder lijk glinsterend vierkant van kristal en het groenachtige licht weerkaatste zich in de aardige kleine spionnetjes, waarin de Hol- landsche dames het straatgewoel bespieden, zonder gezien te worden De huizen waren van bruine of roode steenen, met wonderlijk geornamenteerde voordeuren, de stuc-versierselen liepen in golvende lijnen naar de venstens der eerste verdiepingde stoepen waren parelwit in het groenachtige licht, maar niets in hare architectuur trof ons, voordat wij in het ge zicht kwamen van een oud Gothisch ge bouw, versierd met gekleurde ouderwetsche wapenschilden. --Het Gemeentehuis van Delftland," zeide neef Robert, met bewonderenswaardig ver trouwen in ons bevattingsvermogen, en daarop de auto langzaam latende gaan langs een hoogen, donkeren muur, in het midden waarvan eene deur was aangebracht, die iets heel geheimzinnigs over zich had- „Hier hebt ge het Prinsenhof, waar Wiliem de Zwijger woonde en Balthazar Gerards hem doodschoot." „O! riep ik uit, ziende dat hij weer door wilde rijden, „kunnen wij Hier niet stil houden -kunnen wij niet even binnen gaan?" „Zeer zeker, maar., ik zou niet gaarne te laat voor het diner komen." „Diner? Wel, het duurt nog een eeuw, eer het tijd voor het diner is." „Wij dineeren altoos om half zes, zei' de hij. Phil en ik keken elkander met opgetrok ken wenkbrauwen aan. Phil werd bleek en ik voelde plotseling een brok in de keel. De gedachte te moeten tliineeren op een uur, dat alles in ons riep om thee en geroosterd brood, was al ie akelig. Maar noblesse oblige en wij waren verplicht onzen weer zin niet te laten blijken. Heel zachtmoedig waagde ik op te merken, dat als wij later wat harder reden, wij een paar minuutjes zouden kunnen uitbreken voor het Prinsen hof. „In den Haag zijn nog zaken, die gij zult wenschen te zienmaar mijne zustors en ik kunnen u morgen daarheen brengen om u de schilderijen en het Huis Ten Bosch en andere dingen te toonen Ik be'denk daar echter, dat mijne moeder het diner op zes uur voor ons verschoven heeft, dus zullen wij toch niet te laat zijn." De kleinste weldaden moet men dankbaar aannemen, en ik hoopte dal de trek in thee om zes uur veranderti zou zijn in gedwon gen gelatenheid. Wat Phil als geboren En- gelsche te verduren had, begreep ik ten volle en het was jammer, dat haar gestel reeds den eersten dag zulk een schok had ondergaan, want even vóór dien slag had zij gezegd, dat Holland al te betooverend scheenzij was. alles wel beschouwd, nu maar blij, dat zij gekonwn was en wilde gaarne de taal van het ljind leeren Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 1