C. H. DE JONG So Easy p-nez NIEUW PARIJS". Bezems - Boenders - Dweilen. Lumay's Maagbitter. G. J. GOOL, Marmeren Schoorsteenmantels. - Grafmonumenten. Prima Geldersche ROOKWORST Schoeisel, Groote Opruiming. STADSNIEUWS. ADVERTENTIËN. A. G, ENGELBERTS en Go. Bet hotel „Ermelo-Veldwijk" W. F. A. GROENHUIZEN, Speciale Aanbieding fijnste kruidenbitter, overtreft alle andere soort gelijke bitteren in smaak en fijnheid. (van de firma A. HUNINK, Deventer) J. VAN GENDEREN, Biltstraat SO UTRECHT. ZINGENDE VOGELS De Opgaande Zon. f 100 te bekomen op een postwissel, welk bedrag was afgezonden aan het adres van den chef der werkzaamheden. Daar hij gernimen tijd afwezig was, kreeg men argwaan; in het kosthuis miste men den postwissel en aan het postkantoor kreeg men kennis van de uitbetaling. Spoedig was men hem nu op het spoor en de Rijkspolitie nam den man in bewa ring, die zich vermoedelijk naar liet bui tenland zou hebben begeven. Betrapt. In den nacht van Don derdag op Vrijdag ie te Apeldoorn in een tijdelijk onbewoonde villa aan den Deven- terweg, diefstal gepleegd van zilveren voor werpen. Uit de omstandigheden ter plaatsse leidde de politie af, dat de dader nog wel zou terug komen en stelde deze zich dezen nacht verdekt op. Tegen vier uur dezen morgen verscheen werkelijk de dief, een ze kere B., een 22-jarig zwerver, goed bekend bij de politie, en werd in verzekerde bewa ring gesteld. Raadsstukken. B. en W. stellen den. gemeenteraad voor hen te machtigen, de perceelen, gele gen in de gemeente Leus den, plaatselijk gemerkt wijk A, nos. la, lb, lc, ld, le, lf, lg en lh en toebehoorende aan J. Nefkens aan het buizennet der gasfabriek te doen aansluiten en daarin tot wederopzeggens gas te leveren onder de volgende voorwaarden le. de woningen bovengenoemd worden van het buizennet der gasfabriek weder af gesneden wanneer blijkt, dat de tegenwoor dige leiding onvoldoende is 2e. de prijs van het gas wordt één cent per kub. M. hooger gesteld, dan waarvoor het aan de ingezetehen wordt geleverd 3e. in bedoelde woningen zal nimmer muntgas worden geleverd; 4e met afwijking van het bepaalde >n art. 3 der „Verordening, regelende de voorwaarden waarop in de gemeente Amersfoort gas uit de gemeente-gasfabriek wordt verstrekt" zullen de kosten van aan sluiting der woningen vanaf de hoofdbuis door adressant gedragen worden 5e. de in sub 4 bedoelde buizen worden gelegd door de gasfabriek alhier 6e. de bepalingen der in sub 4 genoem de Verordening, voor zoover hiervan niet uitdrukkelijk is afgeweken, zijn ook van toepassing op dieze levering van gas buiten de gemeente. Tengevolge van dë omlegging en ver breeding van de Davidhofstraat zijn de twee Noordelijke gevels van het werkhuis zoo zeer in het, gezicht gekomen, dat het B. en W. een eisch van welstand lijkt, in verband met 'het fraaie hieuw gebouwde St. Piebërs- en Bloklandsgasthuis, ter plaatse de gevels te doen afbikken en met portland- cement te doen overpleisteren. Het zal dan' tevens noodzakelijk zijn, den oostelijken gevel (voorgevel) die zelfde^ bewerking te doen ondergaan. De kosten van een en an der wordt op f 460 geraamd. Daargelaten de mogelijkheid, dat het, Werkhuis te eeniger tijd voor zijne tegen woordige bestemping niet meer noodig zal zijn, is de inwendige toestand van het ge bouw van dien aard, dat het genoemde uit gave wettigt. Op grond hiervan hebben zij de eer voor te stellen ons te machtigen tot het doen uitvoeren van de bovengenoemde werk zaamheden. In zake een nieuw opgerichte vrijwillige brandweer, zeggen B. en W. Do ondervin ding van den laatsben tijd heeft evenwel de wenschelijkheid aangetoond, den band tusschen de gemeente en ©ene dergelijke vereeniging ©enigszins nauwer te maken. Ten einde dit te bereiken, zouden de vol gende bepalingen in aanmerking kunnen komen lo. de Statuten en alle reglementen zijn aan de goedkeuring van B .en W. onder worpen 2o. de rekening en verantwoording is aan de goedkeuring van B .en W. onderwor pen zij worden aan dit college jaarlijks met alle bijlagen ingezonden; 3o. de benoeming van commandeurs ge schiedt door B. en W., na ontvangst van eene aanbeveling van ten minste 3 perso nen voor iedere vacature. In aanmerking nemende, dat jaarlijks van gemeentewege subsidie gegeven en ma terieel beschikbaar gesteld wordt en voorts lettende op de overweging, dat de zorg voor eene behoorlijke brandblussching op het ge meentebestuur rust, achten wij het vast stellen van de bovengenoemde bepalingen geenszins in strijd met het karakter van een vrijwillige brandweer-vereeniging. Ten aanzien van de vraag aan welke van de Cwee opgerichte vereenigingen de subsi die en de beschikking over het materieel gegeven moet worden, meent de meerder heid van ons college zich van advies e moeten onthouden en, nu het eene keaize tusschen twee vereenigingen van gevestigde burgers geldt, in deze den gemeenteraad te moeten laten beslissen, met bereidverkla ring, zoo gewenscht, in eene vergadering met gesloten deuren haar standpunt nader toe te lichten. De voorzitter van ons college, die in dit geval de minderheid uitmaakt, meent, dat het gemeentebelang vordert, den band aan te knoopen met de vereeniging, aan het hoofd van welke de 'heer G. van Dorssen staat Volgens opgave, door de besturen der vereenigingen verstrekt, zijn 24 leden van de thans ontbonden vereeniging tot die van den heer van Dorssen toegetreden, ter wijl zich 11 leden van de vroegere vereeni ging verbonden hebben bij de tweede nieu we vereeniging. Tot de -eerstgenoemde ver eeniging zijn dus verreweg het grootste aan tal leden toegetreden, die practisch reeds werkzaam zijn geweest, terwijl zij boven dien, wegens hun lidmaatschap van de oude vereeniging, zich jegens de gemeente ver dienstelijk hebben gemaakt. Dat deze ver diensten ook door uwe vergadering zijn -op prijs gesteld, blijkt uit het toekennen bij het 25-jarig bestaan van een buitengewone subsidie van f 300. Op déze gronden meent de minderheid u te moeten adviseeren, on der de aangegeven voorwaarden een j aar lij ksche subsidie ad f 200 en het materieel beschikbaar te stellen aan de vereeniging, wier voorzitter thans de heer van Dorssen is. De Redactie van de Eemlander heeft een oproep gericht tot de vrijzinnigen uit alle kringen, die wenschen mede te werken aan de stichting van een nieuwe kiesvereeni- ging, om morgenavond samen te komen in „Ons Huis", Kortegracht. Voor 't eerst, na langen tijd, hoorden we gisteren weer eens de Amersfoortsch© Mandoline Club „Arion". Een elftal num mers voor mandoline, werden uitstekend uit: gevoerd. Arion heeft weer met ernst ge studeerd en gerepeteerd het duidelijkst was dit te bemerken aan de voor ons nog nieu we nummers, die er ook goed inzaten. Om den avond vooral niet monotoon te maken was voor een aardige afwisseling zorg ge dragen De beide dames Stoetzer, werkende leden van Arion, gaven voor afwisseling eenige nummers, voor piano-solo, en voor viool en piano. Een welverdiend applaus volgde op de Ungarischen Tanz van Eichhorn en op de lastige Tarentelle van Nicodé. Aangenaam zal het zeker voor het be stuur geweest zijn, dat vele belangstellen den waren opgekomen. Na afloop van de uitvoering werd nog een bal gehouden. Wilhelmina—Quick 3—1. Gisteren had de wedstrijd Wilhelmi- naQuick in den Bosch plaats. 's Weer was prachtig, t veld tamelijk goed, allemaal dus gunstige omstandigheden. De „rooden" verschenen, uitgedost in een kleurige roode Jersey's, en vertoonden niet meer de staalkaart van 11 nuances. Weinigen zullen verwacht hebben dat deze wedstrijd door Quick gewonnen zou worden, of tenminste gelijk gespeeld. Toch scheelde 't maar weinig. Even over tweeën werd aangevangen, on der leiding van scheidsrechter Vermeulen. Reeds na eenige uitvallen, werd door Wil- helmina het eerste punt gemaakt. Een fout van Quick's doelman was hiervan de oor zaak. Doch de Wilhelmina-doelverdediger wilde niet onder doen voor zijn collega van de tegenpartij en liep te ver uit zijn doel. Zoo doende noodzaakte hij een van zijn achter spelers om den bal uit eigen doel te slaan. De strafschop, hieruit ontstaan, werd door Gentes prachtig in een doelpunt omgezet. Steeds was nu Quick sterker. Een enkele uitval der tegenpartij werd door de beide roode achterspelers steeds tijdig gestuit. Rust ging in met den stand 11. In de 2e speelhelft was Wilhelmina ©eni gen tijd ingesloten. De Ainersfoorters werkten hard, zelfs t e 'hard voor hun krachten, zooals later bleek. Ongeveer 5 minuten vóór 't einde zette nl. Wilhelmina nog eens flink door, terwijl vele Quick-menschen „op" waren. Van die verslapping wisten de Bosschena ren dan ook gebruik te maken, en haalden in die 5 minuten nog 2 punten er bij. Een er van, was naar onze meening later beslist buiten spel. Deze wedstrijd eindigde dus met den stand 31. Ditmaal hebben de rooden het af moeten leggen, door hun gebrek aan training, en daardoor gemis van Ausdauer. De 2 achterspelers hebben wij als goed genoemd. De middenlinie was minder, plaatst nog niet genoeg met oordeel en drin- ge niet altijd met de voorhoede mee op. De voorhoede was vrijwel op dreef, voor al de linkervleugel en de rechts buiten. Quick speelde met 2 invallers. Quick II won hier met 31 van Velox uit Utrecht. Te laat om het nog te ver melden kregen we bericht dat deze wedstrijd niet te 10 doch om 2 uur aanving. Van „De Katholieke Werkman", weekblad van de R. K. Werkliedenvereeni- gingen in het Aartsbisdom „Utrecht", is het laatste nummer uitgegeven. In plaats hiervan zal, bij wijze van proef, tot 1 Mei e.k. een maandelijkscli Corres pondentieblad verschijnen, hetwelk zonder abonnement aan ieder lid zal worden ver strekt. De besturen der vevschillende plaatselijke afdeelingen zullen als correspondenten op treden, terwijl "pastoor F. X Bult te Bar- neveld, zich met het redactiewerk zal be lasten Men schrijft ons: In een der zalen van „Ons Huis" werd Vrijdagavond de algemeen© vergadering ge houden van leden en begunstigers der afdee- ling Amersfoort der „Vereeniging tot Op voeding van halfverweesde-, verwaarloosde- of verlaten kinderen in het Huisgezin". Na opening door den voorzitter, den heer F. M. van Veen, werd door den secretaris, mr. P. L. Baudet, het volgende jaarverslag uitgebracht „Over 't algemeen gaf 't afgeloopen jaar reden tot tevredenheid. Het gedrag der ons toevertrouwde kinde ren was .goed, en bij een enkele, die vroeger reden gaf tot groote bezorgdheid, was aan merkelijke verbetering te bespeuren, zóó zelfs, dat wij niet anders dan met voldoe ning dit kunnen vermelden. Wij hadden on der onze leiding 21 'kinderen, nl. 10 jongens en 11 meisjes. Het Hoofdbestuur vertrouwde ons 4 jon gens en 2 meisjes toe, de afdeeling Amster dam 2 jongens, de afdeelng Zeist 2 meisjes, de afd. Bussum 2 jongens en 3 meisjes en de afd. Assen 1 jongen en 1 meisje. Voor eigen rekening verpleegde de afd. Amersfoort 1 jongen en 3 meisjes. De gezondheidstoestand liet over 't geheel niets te wenschen over, behoudens ééne uit zondering, waarbij een ernstig lijder levens gevaarlijk dreigde te worden. De meeste pleegouders bleven hunne beste krachten wijden aan de eorgen voor de hun toevertrouwde kinderen, echter niet alle, zoodat wij enkele kinderen hebben moeten verplaatsen, welke verplaatsingen wel als verbeteringen zullen mogen worden aange merkt. Wat onze financiën betreft, we sluiten met een batig saldo van f 85.33, terwijl ons kapi taal ongeveer 'fc zelfde bleef. Voor eigen kinderen werd uitgegeven f 722.93^ en voor de ons dooa- andere afdeelingen toevertrouw de f 3198.31.^ Onze vereeniging bestaat nu uit: 1 stich ter, 9 beschermers, 116 leden en 38 begun stigers. Een belangrijk aantal leden trad met 't nieuwe vereenigingsjaar toe, dank zij een ijverige propaganda, maar niet genoeg om de geregelde jaarlij ksche uitgaven te kunnen bestrijden. Gelukkig verkregen wij door de opvoering van eene operette ten ibate onzer vereeni ging een bedrag van f 257, het middel om op den bestaanden voet voort te werken, en brengen wij hierbij nog gaarne aan de uit voerende commissie onzen hartelijken dank. Zijn we voor 't oogen'bli'k uit de zorg, wil de afdeeling met kracht haar taak voortzet ten, dan is 't noodig dat het ledental eene blijvende versterking van beteekenis onder gaat. Wat het bestuur aangaat, leden we een gevoelig verlies door het vertrek van den heer Mounier, onzen ijverigen secretaris penningmeester, die met niet genoeg te prij zen toewijding zijn lang niet gemakkéSlj&I taak heeft behartigd, terwijl mevr. Gerrit sen om redenen, die wij .moesten eerbiedigen, uit den bestuurskring trad. Als secretaris-penningmeester trad in den loop der maand Mei op mr. P. L. Baudet. In het begin van het jaar trad de heer R. G. Rij kens als bestuurslid op. De bestuursvergaderingen werden geregeld iedere maand gehouden en werden trouw bezocht, terwijl zij aanleiding gaven tot be langrijke besprekingen. Hebben we alzoo in vele opzichten reden om met dankbaarheid terug te zien op bet afgeloopen tijdvak, verre zij van ons de te vredenheid, die tot rustig afwachten zou kunnen leiden. Ons werk is van te groot be lang, nog te veel kinderen wachten op hulp, dan dat wij vrede zouden kunnen hebben met 't weinige, dat wij voor ons deel konden nemen. Moge aan 'teind van den nieuwen jaar kring 't ledental verdubbeld zijn en een krachtig leven aan onze afdeeling te beurt gevallen zijn. Zij groeïe, Idoeie, en worde tot roem. Aan de beurt van aftreding was dit jaar het bestuurslid prof. Kenninck, die werd herbenoemd en die benoeming aannam. H'erna volgde de rekening en verantwoor ding door der» penningmeester over het af geloopen jaar. De rekening sloot met een som van i 1534.09. De begrooting voor 1909 werd vastgesteld tot een bedrag dier inkom sten en uitgaven van f 930. Mededeeling werd gedaan door den voor zitter, dat het bestuur zich als lid heeft ge- assumeerd mr. P. L. Baudet. Als afgevaardigden naar de algemeene vergadering te Amsterdam werden benoemd de heeren F. M. van Veen en mr. P. L. Baudet en als plaatsvervangers de heeren E. van Vollenhoven en R. G. Rijkens. Hierna werd de vergadering gesloten. Wij maken er op attent dat Donder dagavond, in „Ons Huis", de jaarvergade ring gehouden wordt van de Amersfoortsche Vereeniging tot Bestrijding der Tuberculose De commissie tot verstrekking van voedsel en kleeding aan schoolkinderen, heeft aan den gemeenteraad rekening en verantwoording gedaan van de wijze waar op o.m. is beschikt over de subsidie van f 450. Gedurende 72 dagen werd aan 8982 kin deren spijs verstrekt. Voor klompen is een bedrag van f 170 uitgegeven, voor kleeding f 317.74. Failliet verklaard; J. P. Commelin, azijnfabrikant, wonende to Utrecht, en aldaar handelende onder de fir ma J. P. Commelin en Co., (Utrechtsche Azijnfabriek). Jhr. mr T. J. de Marees van Swinderen, rechter-comm. Curator mr. A. J. S. van Lier. C. J. Verloove, van beroep boekhouder, wanende te Utrecht, Oudegracht T.Z. no. 116. Jbr. mr. T. J. de Marees van Swin- deren rechter-comm. Curator mr. F. A. C. Schroder. De Coöperatieve vereeniging „De Een dracht", gevestigd te Utrecht. Jhr. mr. T. J. de Marees van Swinderen rechter-comm. Curator mr. J. F. E. Claringbould. J. L. de Looze, handelaar in torenuur werken, wonende te Amersfoort. Jhr. mr. T. J. de Marees van Swinderen rechter- comm. Curator mr. A. P. J. M van Gils te Utrecht. Amsterdam. Amersfoort. B»S«mka telefonische verbinding mot do Amsterdamsche Bears. Prscuratisksudsr met Algemssae Volmaekt ts Amersfoort: J, CATTIE Plantsoen 10. Interc. Teliphoon 188. Effecten, Coupons, Incasseerlngen. Speculatieve Beurstransactiën a la Hausse en a la Baisse. Flnanclëele adviezen en Belegging op grond van langdurige ervaring. Bewaring en Administratie van Fondsen. Ten overstaan van Notaris Mr. I. F. NEEB te Harderwijk, zullen in het hotel „Kamm" te Ermelo op Vrijdag 2» Januari 1909 by inzet en op Vrijdag 12 Februari 1909 bij toeslag, telkens des voormiddags om 11 uur, worden geveild voor de Naamlooze Vennootschap „Bouwmaatschappij Nieuw Ermelo" te Ermelo aan den Stationsweg te Ermelo, in de onmid dellijke nabijheid van het Station der N. C. S. gelegen, met stal, koetshuis, tuin en wegen, kadastraal bekend alsgemeente Ermelo, Sectie G, No. 781, 706 en 1367, te zamen groot 60 aren 5 centiaren, in O perceelen verhuurd aan don Heer H. L. KAMM tot 1 April 1909. Aanvaarding 1 April 1909 en voorts een HEERENHVIS met eri en tain aan de Kerklaan, aldaar, Kadastraal bekend als gemeente Ermelo, Seotie F, No. 1612, groot 26 aren, 5 centiaren en 1645, ge deeltelijk verhuurd aan den Heer I. DE VRIES, tegen 200.— per jaar, welke huur van af 1 April ten bate van de koopers komt, in 2 perceelen, benevens 24 perceelen BOUWTER REIN te Ermelo. De kooppenningen moeten worden betaald vóór of op den 1. April 1909, ten kantore van genoemden notaris Mr. NEEB, alwaar ter in zage ligt een kaart van de te veilen perceelen en veiiingboekjes verkrijgbaar zijn. Aanwijzing 27 en 28 Januari 1909 en 10 en 11 Februari 1909 door don Heer W. VAN LOO, aldaar. Amersf. Vereeniging tot Bestrijding der Tubercolose. ALGEMEENE VERGADERING op Donder dag den 11 Februari 1909, des avonds 8V2 ure ,in „Ons Huis". Agenda Jaarverslag en rekening penningmeesteres. De Secretaris, Dr. II. W. SOHREUDER. LEVERT OP MAAT alle soorten van ook gevoerd met vilt, Imitatie of natuurvacht. Extra ingericht om schoei sel op maat te leveren voor abnormale voeten. Reparation spoedig en biiiyk. Aanbevelend, »1« boren. alleen de echte, verkrijgbaar bij Instrumentmaker. Langstr. 42. Reparation aan brillen en p-nez. Export over de geheele wereld. Eenig fabrikant M. F. GOOSSENS, Venlo. Hofleverancier van Hare Majesteit de Koningin Verkrijgbaar in alle Café's en Restaurants eerste Rang en bij de voornaamste Firma's. In Amersfoort bij: J. A. SCHOTERM AN (en gros); DE ORÊEF, Café „De Arend"Café-Restaurant VAN UNEN. Vraag per 'I, K.G. f 0.55. Aanbevelen Teleph. 104. Arnhemscheatraat 35. Hofleveranciers. met J F. KIEM-VIS' Verpakte Zaden en Voeders. Op elk pak staat de gebruiksaanwijzing en behandeling. Zangzaad voor Kanarievogels 15 et. Papegaaienvoeder25 Zerenzaad voor Wildzang10 ParkietenroederIC Voeder voor Ind. Vogels10 Zoet Zomerraapzafcd12 Lyster- en Leeuwerikenvoeder, per '/4 kilo13 Lijster- en Leeuwerikenvoeder, per kilo pakje25 Geparfumeerd gezuiverd Vogelzaad 15 3. F. Riem—-Vis' Krachtoohtend- voeder voor Hoenders, bevordert het eierloggon. Uitsluitend verpakt in geplombeerde zakken met naam en adres, men lette daarop. 2525 60 kilo. ƒ0.45 ƒ0.00 ƒ4,— ƒ7.35 Verkrijgbaar bij J. VAN GEIDE- REN, alwaar Prijscourant, gratis ver krijgbaar is. J. F. RIEM VIS. Zaadhandcl, I. Molstr. 12, Den Haag. Schouwburg Utrecht. Nederlandsche Tooneeivereeniging van Amsterdam. Opgericht 1 September 1893. Goedgekeurd bij Kon. besluit van 24 Mei 1895. Bestuur A. VAN DER HORST, Directeur-Voorzitter. M. J. TERNOOY APÈL, Secrotaria. J. G. W. HOMEYER, Penningmeester. Donderdag 11 Februari 1909. 36ste Opvoering van Een spel uit den middenstand in 4 bedrijven door HERM. HEIJERMANS Jr. Regie: A. VAN DER HORST. Aanvang half acht precies. Prijzen der plaatsenBalcon 2.25, Stalles on le Amphitheater 2.le Zijloge 1.75Baignoires en 2e Amphitheater 1.50; Parterre 1.— 3e Amphitheater 0.80; 2o Zijloge 0.75; 4e Amphitheater 0.50, Gaandorij 0.30. Plaatsbespreking. Voor Aandeelhouders Dinsdag van 10 tot 12 uur, voor het Publiek denzelfden dag (na loting) van 1 tot 3 uur, verder Woensdag on Donderdag van 10 tot 12 en van 1 tot 3 uur.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 3