BIJVOEGSEL Amersfoortsch Dagblad. Gemeenteraa AMERSFOORT. BIJ HET VAN Openbare vergadering van den gemeente raad van Amersfoort op Dinsdag 23 Fe bruari 1909, des namiddags te half twee ure. Voorzitter de heer burgemeester jhr. J. W. A. Barchman Wuytiers. Tegenwoordig de heeren wethouders E. L. Visser en M. L Celosse, de heeren H. Kroes, M. R. N. Oostervéen, A A. Ha mers, A. M. Tromp van Holst, D. Gerrit sen, mr. J. Heyligers, H. W. van Esveld, A. H. van Kalken, N. Veis Heyn, C. J. Plomp, S. Jvan Duinen, W. Salomons, D. Ruys en J. C. Rolandus Hagedoorn en de secretaris mr. dr. J. G. Stenfert Kroese. Afwezig de heer J. IV. Jorissen met ken nisgeving. De notulen van de vorige vergadering worden goedgekeurd. Ingekomen zijn de navolgende stukken a. Schrijven van de Gedeputeerde Staten van 12 Januari 1909, 3e afd. no. 57/71, houdende mededeeling, dat hun besluit van 10 November 1908, 3e afd. no. 2845, tot nadere vaststelling van de jaarwedde van den gemeente-ontvanger is goedgekeurd bij Koninklijk besluit van 4 Januari 1909, no. 28. Voor kennisgeving. b. Besluit van de Gedeputeerde Staten var. Utrecht, van 19 Januari 1909, 3e afd. no. 181/157, houdende goedkeuring van het raadsbesluit van 12 Januari 1909, no. 13, betreffende den aanleg van een gedeeltelijk nieuwen weg naar SoestdijkBaarn. Alsvoren c. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 19 Januari 1909, 3e afd. no. 196/148, tot goedkeuring van de raads besluiten van 13 Januari 1909, nos. 16 en 17, betreffende vaststelling van een 5e sup pletoir kohier inkomstenbelasting en 2e sup pletoir straatbelasting, dienst 1908. Als- voren d. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht van 19 Januari 1909, 3e afd. no. 4875/139, houdende verdaging hunner be slissing in zake de bouwverordeningen. Alsvoren e. Schrijven van Gedeputeerde Staten van Utrecht, dato 2 Februari 1909, 3e afd. no ■>4667/270, houdende opmerkingen naar aanleiding der bouwverordening. In han den van B. en W. om prae-advies. f. Drie besluiten vac de Gedeputeerde Staten van Utrecht, in zake hooger beroep betreffende reclames inkomstenbelasting, dienst 1908. - - Voor kennisgeving. g. Schrijven van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 16 Februari 1909, 3e afd. no. 517/336, houdende mededeeling, dat bij Koninklijk besluit van 9 Februari 1909, no. 30. tot 1 Mei 1914 vrijstelling is ver leend van de verplichting voor meisjes ge legenheid te» verschaffen, om buiten de avonduren 96 uren in het jaar herhalings- onderwijs te genieten. Alsvoren. h. Proces-verbaal van de opneming van de kas van den gemeente-ontvanger op 25 Januari 1909. Ter secretarie ter inzage van de leden i. Het verslag en de rekening over 1908 van de Commissie tot wering van school verzuim. Zal worden gedrukt en gevoegd bij het gemeente-verslag. j. Schrijven van de curatoren van het gymnasium, houdende toezending van het verslag van het gymnasium over 1908. Alsvoren. k. Een adres van J. van Keulen, in zake de betaling van de 'herstelling van een ge deelte werfmuur. In handen van B. en W. om prae-advies. 1 Een adres van J. W. Melclror, inzake de levering van drukwerk aan de gemeen te Alsvoren. m. Een adres van de Vereeniging van Amersfoortsche Drukkerspatroons in zake de levering van drukwerk aan de gemeente. Alsvoren n. Een adres van het kader der stedelijke brandweer, in zake de vrijwillige brand weer. Te 'behandelen bij punt 15 van de agenda. o. Eene dankbetuiging van de onderwij zeres NijlandDuijster voor het haar ver leende verlof. Voor kennisgeving. p. Een schrijven met bijlagen van J. M. Boshuizen, houdende nadere toelichting van zijn adres van 2 September 1905. - Ter secretarie ter inzage van de leden. q. Het verslag van de commissie van toe zicht op liet middelbaar onderwijs over 1908 Zal worden gedrukt en gevoegd bij het gemeenteverslag. r. Adres van L Karnes, verzoekende eer vol onislag als keurmeester van de visch en behoud van het genot van vrije woning, tot dat hij zal zijn opgenomen in 'het St. Pie- ters- en Bloklands gasthuis. De Voorzitter stelt voor het gevraagde ontslag eervol te verleenen en het tweede verzoek aan B. en W. te zenden om prae- advies. De heer Gerritsen. Mijnheer de Voorzitter; ik zou gaarne zien, dat aan het besluit tot onslag werd toegevoegd, dat he* verleend wordt onder dankbetuiging voor de langdurige diensten. Wij hebben in Kames een ambtenaar gehad, die, al was hij oud, steeds zijne functie heeft uitge oefend in het belang van de gemeente. De heer Plomp. Mijnheer de Voor zitter, ik zou gaarne eene vraag willen doen. Hangen de beide verzoeken samen zoodanig, dat het eene verzoek een gevolg is van het andere? Wanneer wij op het eene verzoek ingaan, moet 'dan het gevolg daarvan zijn, dat ook het andere verzoek wordt in gewilligd 1 De V oorzitter. De beide verzoeken staan wel in verband met elkaar, maar ik geloof niet, dat de woning, waarvan Kames nu het genot heeft, geschikt zal zijn voor den nieuw te benoemen keurmeester. De woning is eigenlijk onbewoonbaar, althans in zoodanigen toestand, dat de nieuwe keurmeester er niet licht mee te vreden zal zijn. Bovendien is er be zwaar tegen de woning te verbouwen, in verband met de historische waarde van het gebouw. Daarom is het wenschelijk het tweede verzoek in handen van B. en W. te stellen om prae-advies. Overigens kan ik mij vereenigen met het denkbeeld om het ontslag te verleenen onder dankbetuiging voor de vele en langdurige dienstendat voorstel wordt gaarne door mij overgeno men. Wordt z. h. o. conform het voorstel van den Voorzitter besloten. s. Adres van den directeur van de Hoo- gere Burgerschool omtrent de leerkrachten aan die inrichting. Ter secretarie ter in zage van de leden. Aan de orde is 1 Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van den pensioensgrondslag van den oud-leeraar J. A. Bruins op I860, gere kend met ingang van 1 Januari 1906. Wordt z. h. o. conform besloten. 2. Voorstel van B. en W. in zake een ver zoek van de onderwijzeres Akkerman Bakker om verlof. Het voorstel strekt om verlof te verlee- nen met behoud van jaarwedde vari 14 Ja nuari tot 12 Maart, tot herstel van gezond heid. Wordt z. h. o. conform besloten. 3. Voorstel van B. en W. tot het benoe men van een adjunct-archivaris en tot re geling van diens ja&rwedde. Het voorstel strekt om tot die betrek king te benoemen jhr. R. A. P. Sandberg, op eene jaarwedde van 100. De heer Heyligers. Mijnheer de Voorzitter, dit voorstel komt mij niet vol doende gemotiveerd voor. Het is zeker waar, dat het archief nu en dan bezocht wordt, maar de archivaris is er op gezette tijden aanwezig. Het is vrijwel gebleken, bij de vorige benoeming, dat de betrekking van adjunct-archivaris eene sinecure is. Het lijkt mij bovendien een verkeerde toestand, twee titularissen te hebben op een belachelijk klein tractement. Veel beter zou te verde digen zijn een voorstel om niet weer de be trekking van adjunct-archivaris in 't leve'n te roepen en liever aan den archivaris, die allen mogelijken ijver en bekwaamheid be zit, een voldoend salaris toe te kennen. Ik kan mij dus met dit voorstel niet vereeni gen. Ik wil tevens vragen of de archivaris hulp verlangt. De Voorzitter. Omtrent het laat ste punt kan ik mededeelen, dat de archi varis geen bezwaar heeft tegen de benoe ming van een adjunct-archivaris. Wat d© eerste opmerking betreft, zijn B en W. van meening, dat er wel termen zijn om tot de benoeming van een adjunct-archivaris over te gaan, omdat in de ochtenduren de archi varis niet altijd aanwezig kan zijn en het wenschelijk is, dat op het archief een ambtenaar aanwezig is, die het publiek behulpzaam kan zijn. Ik stel voor tot de stemming over te gaan. In verband met de opmerking' van den heer Heyligers, is het wenschelijk eerst te doen beslissen of een adjunct-archivaris zal wor den benoemd De heer Heyligers. Mijnheer de Voorzitter, mijne bedoeling was niet een voorstel te doenik wil enkel eene opmer king maken, die mij wel gegrond voorkomt. De Voorzitter. Misschien zijn er leden, die met u accoord gaan. Het is daar om wenschelijk eerst uit te maken of een adjunct-archivaris zal worden benoemd. Wordt met 12 tegen 3 stemmen besloten, dat tot de benoeming van een adjunct- archivaris zal worden overgegaan Daarna wordt tot adjunct-archivaris be noemd jhr. R. A. P. Sandberg met 13 stemmen. Twee stembriefjes waren blanco. 5. ftapport en voorstel van B. en W. be treffende een verzoek van J. Nefkens tot aansluiting van zijne in de gemeente Leus den gelegen perceeleu aan het buizennet van de gasfabriek. Het voorstel strekt om deze perceelen aan het buizennet der gasfabriek te doen aansluiten en daarin, onder eenige voor waarden, tot wederopzeggens gas te leveren. Wordt z. h. o. conform besloten. 6. Voorstel van B. en W. tot overname van grond, in verband met den aanleg van den gedeeltelijken nieuwen weg naar Soest dijkBaarn. Voor den aanleg van dezen weg moet nog een strook grond worden overgenomen, toe- behoorende aan M. L. Verkerk. De heer Hamers. Mijnheer de Voor jfitter, de overneming is zeker kosteloos. Het staat er wel niet bij, maar dat ligt: dunkt mij, in de reden De Voorzitter. De grond wordt kosteloos overgenomen. De heer Hamers. Dan ben ik er zeer voor. Wordt z. h. o. conform hot voorstel be sloten. 2

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 5