s Zaak te Dieren te koop. STADSNItUWS. Ingezonden Stukken. ADVERTENTIËN, aflTm 1 Amersfoortsch Wissel- en Effectenkantoor W. CROOCKEWIT W.Azn. A. G. ENGELBERTS en Go. VERKOÖPIRG VAN LANDERIJEN Bouw-, Wei-, Hooi- en Griendland Gehoor-Olie ZINGENDE VOGELS Tafel- Dessert- Scheer- Zak- Likdoorn- Fruit- Dolk- Brood- CD tfi CD CD Coupon- Knoopgat- Nagel- Borduur- Coupeur- Sigaren- Zak- Barbler- <D O 3" fi) T CD 3 NotenkrakersKnrkentrekkersScheerriemen Sleutelringenen verder alles, wat tot bovenge noemd vak behoort bij W. F. A. GROENHUIZEN, nog meer de verzameling, waarvan hij se dert een jaar of tien directeur is en die onder zijn bestuur zoozeer in waarde is toegenomen. Zij is rijker geworden, niet al leen, maar rijker aan dingen, die veelal een lust der oogen zijn. Doch niet alleen zijn gevoel voor schoonheid en zijn fijne smaak hebben den heer Pit geleid, ook de over tuiging, dat zijn museum de ontwikkeling bijv. van een voorwerp van huiselijk ge bruik, waaraan de kunstnijverheid haar krachten beproefd heeft, moet laten zien, dat de wording van de techniek er moet kunnen worden bestudeerd. En dat de heer Pit in het Rijksmuseum niet alleen de af- deeling kunstnijverheid, maar ook die der beeldhouwkunst bestuurt, heeft ieder kunst liefhebber reden tot groote dankbaarheid gegevenniet alleen de Nederlandsche, maar, binnen de bescheiden perken, die door een bescheiden budget worden be paald, heeft de heer Pit ook aan andere, speciaal aan Italiaansche beeldhouwkunst, een plaats ingeruimd. Adriaan Pit, in 1860 te 's Graven h age geboren, heeft zijn opleiding in de kunst geschiedenis genoten aan de Ecole du Lou vre, o.a. onder Courajod; toen hij daar het diploma had behaald, bleef hij nog eenigen tijd te Parij6 werken, om in 1894 in Den Haag terug te keeren na zijn benoeming tot adjunct-commies aan het ministerie van t binnenlandsche zaken, afd. kunsten en we tenschappen. In 1896 werd hij onder-direc teur v-n het Nederlandsche Museum voor Geschiedenis en Kunst, in 1898 directeur. Van zijn geschriften vermelden wij „Les origines de l'art hollandais", dat in 1894 te Parijs verscheen; zijn werk over „Het Goud- en Zilverwerk in het Ned. Mus. van G. en K."; dat over de Nederlandsche beeldhouwkunst in het museum, zoowel in het Fransch als in het Hollandsch versche nen zijn opstel in het groote Breitner-boek en vele artikelen in tijdschriften als het Bulletin van den Oudheidkundigen Bond, Onze Kunst, De XXsto Eeuw, Het Huis Oud en Nieuw. De heer Pit heeft veel gereisd, het laatst o.a. in Italië en Spanje; onze musea trek ken van die reizen de vruchten. Het laatst nog het Stedelijk Museum, dat door zijn bemiddeling het landschap van den Span jaard De Beruete kreeg. De rageering en de tuinbouw. .,In den tuinbouw, hoofdzakelijk bij de vruchtboomkweekers, is groote ontevreden- heic ontstaan, omdat de Nederl. Pomolo;- sche Vereeniging, gesteund door rijkssub sidie, onder leiding van een door de regee- ring gesalarieerde» tuinbouwleeraar tegen woordig optreedt als concurrent in den han del en bij de uitvoering van werkzaamheden in de vruchtboomkweekerij. „Het oorspronkelijk plan om alleen ad- viseerend op te treden op pomologisch ge bied, is langzamerhand uitgebreid en dreigt het vruchtboomkweekersbedrijf geheel in handen te brengen van de Pomologische ver eeniging. De heer Jac. P. R. Galesloot, vice-voor- zitter dezer vereeniging, zal in de a.s. alge- meene vergadering van de Pomol. Vereeni ging, die op 9 Maart a.s. te Utrecht gehou den zal worden, dit punt ter sprake brengen en de vraag stellen of het wenschelijk mag worden geacht dat de Staat door tusschen- komst eener vereeniging als deze in concur rentie treedt met den vakman en dat de Pomol. Vereeniging de vakbelangen van het boomkweekersbedrijf benadeelt." rDe kapitein D., te Utrecht in garni zoen, heeft voor den krijgsraad in het 3e mil. arrondissement, standplaats Arnhem, terecht gestaan als 'beschuldigd: dat hij op 24 November 1908, des avonds omstreeks zeven uur, te Utrecht de Catharijnebrug passeerende, de linkerzijde dier brug heeft gehouden en niet de rechterzijde, niette genstaande in het belang der openbare orde ter weerszijden van die brug. in duidelijk geschilderde letters, de woorden„rechts houden" waren aangebracht en J. W. van Z., politieagent, die daar surveilleerende was, hem tot driemaal toe had gewaar schuwd rechts te houden. De krijgsraad verklaarde dit feit wettig en overtuigend bewezen en bekl. daardoor schuldig aan de overtreding van de artt. 11 en 52 van de verordening der gemeente Uliecht, houdende voorschriften betreffende de straatpolitie en veroordeelde hem tot eene geldboete van 50 cents, subsidiair één dag hechtenis. De advocaat-fiskaal voor Hr. Ms. zee- en landmacht kwam van dat vonnis in hoo- ger beroep bij het Hooge Militaire Ge rechtshof, omdat, naar zijne meening, het opleggen van het minimum der bedreigde boete hier niet gerechtvaardigd is, zoodat in deze instantie eene geldboete van drie gulden of vijf dagen hechtenis werd geëischt. Het "hof deed in zijne zitting van gisteren uitspraak. Bij eene breed gemotiveerde sen tentie overwoog het Hof o.a., dat de politie agent Van Z., in hooger beroep gehoord, heeft verklaard, dat hij volgens de door hem van het hoofdbureau van politie ont vangen order iedereen moest bevelen rechts te houden en dat zulks ook noodig is voor de veiligheid van het verkeerdat de post daar wordt gezet van zeven uur voormid dags tot tien uur des namiddags, ten einde in dien tusschentijd geregeld te zorgen, dat daar rechts wordt gehoudendat het op het oogenblik dat hij den bekl. beval rechts te houden, niet bijzonder druk was op de brug, dat er geen rijtuigen noch tramwa gens op waren en, naar zijne schatting, een twaalftal menschendat op het bedoelde oogenblik door bijzondere drukte niet ge- eischt werd het verkeer te beletten, te be perken of daarvoor eene bepaalde richting aan te wijzendat bij art. 11 der verorde ning, houdende voorschriften betreffende de straatpolitie, vastgesteld door den Raad dei- gemeente Utrecht, den 27on Februari 1908, en afgekondigd den 14en Maart 1908, is be paald Wanneer in het belang der orde of veiligheid verkeer moet worden be let of beperkt, of voor het verkeer eene be paalde richting aangewezen, moet ieder zich dienaangaande onderwerpen aan de bevelen van den ter plaatse aanwezigen ambtenaar van politie"dat daarbij niet is gegeven pen op alle of op bepaald aangewezen tijden geldend voorschrift tot regeling van het verkeer in het algemeen of op bepaald aan geduide plaatsen in de gemeente, maar en kel is opgelegd de verplichting, om zich te onderwerpen aan de bevelen van den ter plaatse aanwezigen ambtenaar van politie, wanneer in bet belang der orde of veiligheid het verkeer hetzij geheel belet, hetzij be perkt, hetzij in eene bepaalde richting ge leid moet worden dat waar de plaatselijke wetgever het niet noodig heeft geacht voor de Catharijnebrug hetzij in het algemeen, hetzij gedurende bepaalde tijden, het verkeer voor voetgan gers in eene bepaalde richting te leiden, eene algemeene order van die. strekking, door de politie aan hare dienaren niet kon worden gegeven en de bevoegdheid van den ter plaatse aanwezigen ambtenaar van poli tie om aan de voetgangers te gelasten rechts te houden derhalve afhankelijk was van het al of niet aanwezig zijn der omstandigheid dat het belang der orde of veiligheid vor derde het verkeer in eene bepaalde richting te leidendat nu uit de verklaring van den getuige van Z. blijkt dat op het oogenblik toen bekl. de brug betrad zulke omstandig heden niet aanwezig waren, beklaagde niet verplicht was aan het bevel van dien ambte naar te voldoen en hij, door zulks na te la ten, de verordening niet heeft overtreden, noch eenig ander strafbaar feit heeft ge pleegd, weshalve hij van het hem te laste gelegde moet worden vrijgesproken. Op die gronden werd 's krijgsraads von nis te niet gedaan, bekl van de aanklacht vrijgesproken, bepaald dat de kosten, zoo in eersten aanleg als in hooger beroep ge vallen. ten laste zullen komen van den 8taat en ontzegging van allen anderen eisch ten deze gedaan en genomen. rUit Zeist meldt men Destijds is in de bladen melding gemaakt van het geschil tusschen den gemeenteraad van Zeist en de Gedeputeerde Staten van Utrecht over de door eerstgenoemd college vastgestelde verordening op de logementen, koffiehuizen enz. De raad had de bepaling onttx-ent het sluitingsuur toepasselijk ge maakt niet alleen op de voor het publiek toegankelijke lokaliteiten, doch ook op de daarmede binnenshuis gemeenschap hebben de particuliere vertrekken van den houder der inrichting. Ged. Staten meenden, dat hierdoor de persoonlijke vrijheid buiten de wet om werd aangetast en beriepen zich voor hunne zienswijze op het Kon. besluit van 3 December 1896, S. 177, waarbij een dergelijke bepaling in een plaatselijke ver ordening wegens strijdig met de wet werd vernietigd. De raad besloot een en andermaal met een beroep op verschillende arresten van den Hoogen Raad aan het gemaakte bezwaar niet tegemoet te komen en de be slissing in hoogste instantie af te wachten. Gedep. Staten zijn echter thans tot de op vatting van den raad bekeerd en hebben do ontvangst der verordening bericht. Hilversum. B. en W. stellen den Raad voor afwijzend te beschikken op een verzoek van de Vereeniging Ambachtsschool van Hilversum en omstreKen, om voor het te slichten gebouw een voorschot van f 90,000 'en een subsidie van f 7000 per jaar ie ver- leenen. Bij enkele candidaatstelling is de heer L. van der Neut tot lid van den raad der gemeente Willeskop benoemd, ter ver vanging van den heer F. Kortenoeven, die ontslag heeft genomen. Barneveld. Eenige met hooi en stroo gevulde bergen van den landbouwer F. Lagerweij zijn, door onbekende oorzaak, geheel door brand vernield. De boerderij wist men te behouden. E 1 b u r g. Eenige dames en heeren heb ben hier een kunstuitvoering gegeven ten bate van de visschers die tijdens den ijsgang veel schade aan hun netten hebben geleden. De opbrengst bedroeg ongeveer f 200. Apeldoorn. De gemeenteraad besloot een geldleening van f Z08,000 aan te gaan, hoofdzakelijk met het oog op de uitbreiding van de gasfabriek. De leening wordt aangegaan bij het Pen sioenfonds voor weduwen en weezen van Burgerlijke Ambtenaren. Onze oud-stadgenoot en lid van den gemeenteraad mr. J. (J. H. Prikken, thans subs.-griffier bij de rechtbank te 's Graven- hage, staat op de lijst van aanbeveling ter benoeming van een rechter in de rechtbank te 's Hertogenbosch. Voor het examen Nuttige Handwer ken" slaagdien gisteren de dames J. H. van Hall, A. A. M. de Jong, G. J. G. Lobry en W. A. Maassen. Voor de acte „Fraaie Handwerken" slaag de mejuffrouw H. M. Bots. Mejuffrouw W. J. Heere, van hier, slaagde te Zwolle voor de acte „Nuttige Handwerken". In Amicitia vangen morgen avond de voorstellingen van Lohoff's Grand Cdnema- tograpbe aan, met een zeer uitgebreid pro gramma. Vooral de verschillende opnamen, welke na de aardbevingen in Zuid-Italie zijn gedaan, moeten in hooge mate belangrijk zijn. Voor bizonderheden raadplege men de advertentie. Aan het bureau van politie is gedepo neerd een door de politie in beslag genomen, vermoedelijk valsche gulden, die naar Utrecht ter onderzoek is opgezonden. Gisterenavond mocht het der politie gelukken, de hand te leggen op een drietal personen, die alle drie nog wat met 't Ge recht hebben af te rekenen. Zoo moeten 2 van hen nog 2 maanden „brommen", ter wijl nummer drie nog oen maand daarmee „beschaftigt" behoort te zijn. Heden mor gen werden ze broederlijk verbonden naar Utrecht overgebracht. Gisteren morgen werden door do Baamsche politie op de markt alhier in be- slag genomen een vijftal konijnen, in den vorigen nacht te Ba aim ontvreemd. Zekere K., die ze gekocht had van H. B., een be kende der justitie, is naar Baarn overge bracht, terwijl het kort daarop mocht ge lukken ook B. te arresteeren en naar Baarn te vervoeren. Een minderjarige, die gisteren hier J in de gemeente rond zwierf, is door de l politie hedenochtend op transport gesteld naar Groningen, om naar haai* ouders te worden terug gebracht. Bij den heer de J. in de Langestraat onstond heden morgen een schoorsteenbrand, die echter spoedig gebluscht was. Naar wij vernemen zijn de predik beurten voor Zondag 28 Februari 1909 als volgt EVANG. LUTH. KERK. Voorm. 10 uur: Ds. de Meijere. REM ON 8TRAN TSCHE KERK. Voorm. 10^ uur, ds. Hooykaas. GEltEFORM. KERK (Langegracht.) Voorm. 10 uur: Ds. Donner. 's Avonds 5£ uurDs. Donner. GEREF. KERK. (Zuidsingel.) Voorm. 10 uurDs. Teerink. 's Avonds 5£ uurDs. Teerink. VRIJE GEREFORM GEM Voorm. 9^ uur, lezen. 's Avonds 5 uur, lezen. CHR. GEREFORM. GEMEENTE. Lokaal „de Zaaier". Voorm. 9J uur: Godsdienstoefening, 's Avonds 5^ unrGodsdienstoefening. Burgerlijke stand. Van 20 tot 26 Februari. Geboren; Christiaan, z. van Christ-i- aan Meijer en Hendrika Margaretha Jacobs. Albertus Jan, z. van Roelof Cirkel en Aaltje van San'en. Arend Nicolaas, z. v.vo Arend Nicolaas Willemsen en Maria PWionella Steen. -- Martha, d. van Chris tiaan Mark en Johanna Eversen. Evert Laendert, z. van Evert van 't Hoenderdaal en Helena Brandsen. Cornelis, z. van Gerard Luigjes en Gerarda Elisabeth van Naarden. Petronella, d. van Johannes Josephus Teeuwissen en Marie Elisabeth v. d. lvoort Johanna, d. van Herman de Leeuwe en Sara Ricardo. Johannes, z. van Harmen Visser en Cornelia van Deven ter Gerritje, d. van Wouter van den Brink en Bastiana Jacoba Kesteloo. Pie- ter Willem, z. van Pieter 'Stalenhoef en Antonia Margaretha Boog. Alberdina Handrika, d. van Jacques Déstré Wéry en Clasina Lablans. Geurt, z. van Hendri- kus van den Berg en Hendrikje Harremijn- tje de Vente. Dina, d. van Hendrik Wil- lem Groenevelt en Berendian Gezina Meul- man. Simon Antonie, z. van Simon An- I tonie Korte en Catharina Louwen. - Jan Alexander, z. van Evert Luigjes eu Clara vau Dijkhuizen. Antoon, z. van Jan van de Geest en Niesje de Bruin. Johanna i Antoinetta, d. van Gijsbertus Craanen en j Johanna Antoinette, van Apeldoorn. Al- bertus, z. van Rijndert van Bloemendal en j Maaltje van Boeijen. Cornelis, z. van 1 Antonius Cornelis Geijtenbeek en Albertha Corr.elia Delfortrie. Antonius Henricus Joseph, z. van Johannes Antonius Josephi- na Lchmann en Cornelia Gouka. Ondertrouwd: J acob Willemsen en Maria van den Hoek. Getrouwd: Andr'es van Middendorp en Beertje Dina Vos. O .'«rieden: Hendrika Hak, 82 j., ongeil. Berendina Lampe, 82 j., wed. van Wesselius Marcus Houwing. Wilhelmina ter Maten, 78 j., wed. van Willem van Keken. Wilhelmina Steenbeek, 15 mnd. Failliet verklaard: F. Jan- sen, bakker, wonende te Zeist, Krugerlaan. Rechter-commissaris jhr. mr. T. J. de Ma- rees van Swindereh, curator mr. J. H. van den Kieboom, ie Utrecht. G. Kas, landbouwer, wonende te Zwarte- broek, Barneveld. Reciiter-commissaris jhr. mr. T. J. de Marees van Swinderen, curator mr. J. A. Fokker, te Utrecht. J. H. Schreurs, dames- en heerenkleeder- maker, te Bussum. Rechter-comm. jhr. mr. W. O. Quarles van Ufford. Curator mr. J. J. C. Eschauzier, Heerengracht 525, Am sterdam. Het opnemen van ingezonden stukken beteekent geenszins dat de Redactie met den inhoud instemt. De copie wordt aan den inzender niet teruggegeven. EEN WOORD AAN ALLE NEDER LANDERS I Het is Maandag eene eeuw geleden sedert Jan Pieter Heije, die ons aller Volks- en Kinderdichter bij uitnemendheid' geworden is het- levenslicht zag. Doch die dichtkunst was niet zijn hoofdltaiaik de geneeskunde was zijn levensdoel, de zielkunde uitgang zgner studie. In verband zoowel met het eene als met het andere vormde zich de Ver eeniging tot het verzorgen, opvoeden om onder wijzen vara zwakzinnige kinderen, die aan zyne nagedachtenis is gewijd. Op 6 Februari van het vorige jaar stelden de leden van het daartoe bijeengekomen Comité de Statuten vast, diie bij Koninklijk Besluit van 24 .Maart 1908 werden bekrachtigd'. Tot het ontstaan dezer Vereeniging heeft, in zonderheid medegewerkt liet verblijdend feit, dat duizenden kinderen een pennangske offerden uit dankbaarheid voor den dichter, opdat in het sehoone en. gezonde Gelderland!, waar hij zoo vaak en zoo ga anno vertoefde, een gesticht zou ver rijzen voor hunne naar lichaam en geeet misdeel de makkers Het mocht der Vereeniging gelukkenhet aldus verkregen kapitaal van f 4223.36£ tot f 10,000 te zien stagen. Bovendien werden te Breda, Arn hem, Apeldoorn, Epe, Hoerde, Voorst, Rliedon, Rosendaal, Tiel. Amsterdam en Smeek afdeelin- gen gesticht, die te zarnen meer dan 700 leden tellen,, met een totaal aan jaarlijksche bijdragen ■van ruim f 1500. Op deze verblijdende uitkomst, verkregen; in één jaar voor «me zaak van welker nut en noodzakelijkheid het Nederlandsche volk nog niet genoegzaam doordrongen, ismeent het Hoofdbestuur met dankbaarheid te mlogeni terug zien. Het aanvankelijk weltfliagen mag voor een belangrijk deel worden toegeschreven aan de groote sympathie, die bij het Nederlandsche volk voor den Dioh ter-Zanger nog bestaat en, voor zeker zal blijven leven, omdat hij, de (kunstenaar, zijn dichterlijk woord met, 'het lied heeft ven- eenogd. Moge daarom, hij het herdenken van dat eeuw feest, veler medewerking het doel der Vereeni ging weldra dtoerv bereikenopdat in het hon derdste jaar van H e ij e e geboorte het Me- diseh-Paedagogijich Instaiumt voor amme ikiinderen op de Vein we tot stand kome. Hot Hoofdbestuur dei- Vereeniging J. E. VAN RENESSE, te Arnhem, Voor zitter. Jhr Mr. A F DE SAVORNLN LDH- MA_N, te 'e-Gravenhage. Dt. J. H. GUNNING Wx., te AmsteixKun. Mr. A. F. VAX HALL, te Amsterdam. Prof. Dr G. J ELDERS MA, te Leiden. F. J. W. Baron VAN PALLAXDT VAN KOSEXDAEL, te KoeendaaJ. Dr. P. F. ABBLN'K 6PAINK, te Apel doorn. Dr. G. NIJHOFF, te Arnhem, Sons beek- weg 4, Penningmeester. C. ZEEMAN, te Amsterdam, Liinmiaeu»- straat 22, Secretaris. „HET HO O GELAND." Eerste Nederl. Arb. Kolonie, te Beekbergen. BeschermheerZ. K. H. de Prins der Nederlanden. L. S.l Het zij onder gezoekenden vergund den. arbeid van „het Hoogeiand'met een enkel woord bij U aan te bevelen en zijne behoeften) kenbaar te maken. Overbodig is het misschien C mede te deelen <lat de aanvrage om opname in onze ïnnchtangen van wertaloozenontslagen gevangenen en bede laars, ontzettend groot is. Dagelajlks komen er velen aan, in deeraiLswaarcl'igen. toestand, die van alles ontbloot zijn, geen werk 'kunnen vinden en dus ook geen brood hebben. Ontvangen deze geen hulp, zoo komen ze um de gevangenis en te Veenhuizen, na eerst wiilens of onwillens, hier voor die njoodiige dioden te hebben verricht. Gaar ne zouden we hen aJilen helpen, door hen produo- tdeven arbeid te doen verrichten, goede lewlang te geven, en aan een godedaenstig leven te ge wennen, opdat zo strata wellicht met eere nog weer eene plaate in de maatschappij kunnen in nemen. Doch om dezen ongelukQcigen broodi, kleeding en arbeid te kunnen geven, hebben wy Uwe hulp noodig. Om eenigsziins in den nood te voorzien, behoeven we thans een bedrag van f 12,500 voor de gewone uitgaven, terwijl nog f 2500 noodig is voor een nieuw gebouw voor wassokerij, en een tweetal gebouwen voor werkplaat sen, waaraan dringend behoefte is. Do resultaten van dezen arbeid zijn moed gevend en stemmen, tot dankbaarheid. Mannen, d'ie een zwervend leven leidden, onteerende ge vangenisstraffen hadden ondergaan, zijn hierdoor weder in de maatschappij teruggebracht, alwaar zij h unmc plaats met een e innemen. Daarom vragen we met vr ijmoedigheid, wal ons .deunen en verblijden met eene bijdrage, opdat, waar we reeds ruim 1500 personen hebben mogen helpen, wij nog meerderen de reddende hand ktunnen toesteken. Februari 1909. Het Bestuur Ds. E. A. G. VAN HOOGEXHUIJZE, Hilversum Ds. J. D. VAN ARKEL, Ellekom. Jhr. Dr. L. DE GEER, Velp. C. J. VAN MARLE, Drummen. Jhr. Mr. J. H. J. C. MARTENS VAN SEVENHOVEN, Zutphen. F. COLENBRANDER Jr., Brummen. JAC. KASPERS, Arnhem. Mr. J. S. ROY AARDS, Arnhem. F. LABOÜCHERE, Doorn. Mr. A. Baron VAN HEECKEREN VAN KELL, Anger loo. M. SANDERS, Oosterbeek. H. A. J. LEEMBRUGGEN, 's-Graven- liage. Het Centraal Bureau van Weldadigheid, ten volle bekend' met deze zx» algemeen bekende en nuttige instelling, beveelt bovenstaand verzoek met den meesten aandran|g dn- den gunst van de gevers en geefsters aan. Namens het Bestuur, P. H HOOFT GRAAFLAND, Directeur. Do heer G. v. d. Bult, door het C. B. v. W. als Collectant aangesteld, zal dezer dagen voor bovengenoemde instelling een «dlecteboekje aan bieden. We hopen dat bovenstaande aanvrage niet te vergeefs zal zyn. W. KLEiBER Correspondent van „Het. Hoogeland." K. TEELING, Correspondent C. B. v. W. voorheen Kortegracbt 7. ASSURANTIËN CREDIETEN COUPONS DEPOSITO'S EFFECTEN PROLONG ATIËN VREEMD GELD, WISSELS. r* Amsterdam. Amersfoort. Dagelfjbi telefonische verbinding met de Aniiterdninsche Hours. Preauvatieheuder met Algemeen© Volmaebt te Amersfoort J. CATTIE, Plantsoen 10. Interc. Telephoon 188. Effecten, Coupons, Incasseeringen. Speculatieve Beurstransactiën a la Bausse en la Baisse. FinanciSele adviezen en Belegging, gegrond op langdurige ervaring. Bewaring en Administratie van Fondsen. SAFE-LOKETTEN van de aller- nieuwste constructie te buur, ge decideerd inbraabvrl). Huurprijs f io.— per jaar per loket. onder Rhenoygemeente Beesd. Mr. G. J. KOLFF, Notaris te Herwijnen, is voornemens publiek Ie verkoopên bij inzet op Woensdag; 17 Maart 1909en bij toeslag op Woensdag 31 Maart 1909, telkens 's voormiddage 11 nor, in Café „de Lindeboom" der Gebroeders TEM- MINCK te Rhenoy: 24.42.96 hectaren onder Rlienoy, gemeente Beesd, in 12 porceelen en verschillende combinaties. Inlichtingen geeft voornoemde Notaris. Op een welvarende plaats in Gelderland aan Water, Spoor, Tram en 3 Hoofdwegen ge legen wordt wegens gevorderden leeftijd van den eigenaar G. R. BROUWER te Dieren, te koop aangeboden een Woon- en Winkelhuis, waarin een Zaak in Kol. Waren, Graan» en Meelhandel wordt uitgeoefend, benevens Handel in Gedistilleerd met Pakhuis, Zolders, meerdere Gebouwon en Tuin, tot verschillendo doeleinden geschikt. Nadere inlichtingen te bekomen bjj: A. R. SCHOOMANDieren van Dr. G. Schmidt W«j»of Oeti««hcfT, Chef n geneest vlug en volledig Dooiheid, Hardhoorigheid, Oorsuizen en Oorvloein< zelfs bij verouderde gevallen ff n?r f1 mof f'vtiiksaan wil ring ij t. p. van dek beroh azooh, utrecht, Hoiligeweg. met J F. RIEM-VIS' Verpakte Zaden en Voeder». Op elk pak staat de gebruiksaanwijzing on behandeling. Zangzaad voor Kanarievogols1(1 ot. Papegaaienvoeder23 Zevenzaad voor Wildzang10 Parkieten voeder10 Voeder voor Ind. Vogels16 Zoet Zomorraapzaad13 Lijster- en Leeuwerikenvoedor, per kilo13 Lyster- en Leeuwerikenvoedor, per 'It kilo pakje35 Geparfumeerd gezuiverd Vogelzand 15 J. F. Riem—Vis' Kraclitoclitend- voeder voor Hoender», bevordert het eierleggen. Uitsluitend verpakt in geplombeerde zakken met. nanm en adres, men lette daarop. 2'lt 5 25 60 kilo. f 0.45 f O.OO f 4,— f 7.35 Verkrijgbaar bij J. VAM GEXDE- REiV, alwaar Piijsoourant gratis ver krijgbaar is. J. F. RIEM VIS. Zaadhandel, X. Jlolatr. 12, Den llnaE. INSTRUMENTMAKER, LANGESTRAAT 42. Inrichting tot het slijpen en polijsten van Scharen en Messen.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 3