Uit den omtrek. STADSNIEUWS. 2e peloton van 624 Sept.2e eomp. le peloton van 927 Aug.2e peloton van 26 Juli13 Aug. Regiment genietroepen. Lichting 1902 pionier-bataljon en de technische spoorweg- comp. van 2131 Juli; de telegraaf af dee ling met uitzondering van de vesting-tele grafisten, die hebben voldaan aan het be paalde in den eersten volzin van art. 6 van het sedert ingetrokken Kon. besluit van 29 Februari 1884, No. 13, van 1828 Aug. Lichting 1904. Pionierbataljon en de tech nische spoorwegcomp. va:* 12 Juli6 Aug.; de telegraaf-afdeeling met uitzondering van de telegrafisten van 13 Juli7 Augustus. Lichting 1905de telegrafisten geschikt om zelfstandig als militair telegrafist dienst te doen van 49 Octoberde telegrafisten niet geschikt alsvoren van 16 Aug.4 Sep tember. Lichting 1906Pionierbataljon en de technische spoorwegcomp. van 22 Juni 17 Juli; de telegraafafdeeling met uitzon dering van de telegrafisten van 125 Sept. Lichting 1907de telegrafisten van 625 September. K o n i n k 1 ij k e Officiers- Sfhermbond (12de Wapenfeest). Na afloop van den wedstrijd op sabel werd ter stond doorgegaan met den wedstrijd op ge weer voor dezelfde leerlingen aan inrichtin gen voor militair onderwijs. In de beslissingsronde gingen over de sergeant-adelborst Stroeve, de cadet-ser geant Van Aarem en de sergeant van den hoofdcursus Van Hilien, in welke volgorde ook de prijzen werden behaald. Mevr. Julia van LierCuypers ver zoekt mede te deelen, dat zij liet volgende tooneelspeelseizoen beslist geen deel meer zal uitmaken van het gezelschap van het Grand Theatre. De heer Henri Brondgeest is uit de Gereformeerde Ziekenverpleging te Amster dam als hersteld ontslagen en in zijn woning Cornelia Schuytstraat, aldaar teruggekeerd On ne badine pas avee l'a m o u r. De heer J. N. van Hall deelt in De Gids iets mede omtrent een plan van Royaards, om ons vóór het einde van het seizoen nog op iets bijzonders te onthalen. Men zal Alfred de Musset s comédie ,.On ne badine pas avec l'amour" in rt Nederlandsch te zien krijgen, maar op een wijze gelijk dit stuk, dat in het „Théatre" van den dichter der Nuits een zeer hooge plaats inneemt ,,la piece qui représente le* mieux le génie dramatique de Musset" noemt Léon Lafos- cadhet in zijn mooi boek Le Theatre d'Al fred Musset voor zoover bekend is, nog nooit ten tooneele gebracht. Toen, vier jaar na de Musset's dood, de directeur der Comédie-Frangaise, Edouard Thierry, op het denkbeeld kwam, On ne badine pas avec l'amour van het boek op het tooneelvte brengen, droeg hij de tooneel- bewerking op aan 's dichters broeder (Paul de Musset. Het is die bewerking welke van den 18den November 1861 tot op den hui- digen dag op het repertoire van het Theatre Frangais voorkomt alsOn na badine pa9 avec l'amour, comédie en cinq actes par Alfred de Musset, en die, jaren geleden, door A. G. van Hamel vertaald werd onder den titel van „Liefde is geen speelgoed" De heer Royaards nu en dat is de artistieke daad waarvoor velen hem dank baar zullen zijn wil On ne badine pas avec 1 amour in het Nederlandsch spelen in zijn oorspronkeiijken vorm, gelijk de Mus set het stuk schreef, een vorm waarin het stuk oneindig belangrijker, meer levens waar is dan in de bewerking die te Parijs pleegt gespeeld te worden. De bekende moderne Duitsche dich ter en novellist Otto Julius Bierbaum zal eerlang te Amsterdam, 's Gravenhage en Groningen een voordracht houden over „de ontwikkeling van de nieuwere richting in de Duitsche dichtkunst", welke rede tevens eenigermate een schets zal zijn van eigen dichterleven. Dinsdag 16 dezer treedt hij te 's Gravenhage in „Diligentia" op. Portretten in den A m- sterdamschen Stadsschouw burg. De regeering heeft, op verzoek der commissie tot vorming eener galerij van be roemde Nederlandsche tooneelisten, aan de Stad Amsterdam in bruikleen afgestaan een 12-tal beeldtenissen, tot dusver hangende in het Rijksmuseum, om eene plaats te geven in den Stadsschouwburg bij de daar reeds aanwezige. Het zijnmevr. Wattier Ziesenis, door HodgesRombach, Andries Snoek, in de rol von Achilles, door Moritzmevr. Wat tier Ziesenis en mevr. Grevelink in Ipha- genia door Moritz; Andries Snoek door Pienemanmevr. Wattier Ziesenis door PienemanJan Eduard de Vries door Langsrormevr. EngelmanBia in de rol van Schimmel's juffrouw SerclaesAlbregt door Sangstermevr. Wattier-Ziesenis in de rol van Elfride door J. B. Scheffer en Reinier Engelman. Het Vredespaleis. De be- grootingscommissie uit het Deensche Folke- ting had de regeering aanbevolen, Denemar- ken's bijdrage tot den bouw van het vredes paleis in den Haag te laten bestaan uit een hoeveelheid Deensch graniet. De minister van buitenlandsche zaken zei Woensdag in het Folketing, dat hij dat een goed plan vond en zou zien dat het wordt uitgevoerd. Uit het jaarverslag der af deeling Baorn van het Centraal Genootschap voor Kindorherstellings- en Vacantiekolonies blijkt, dat het ledental bedroeg 76, contri- bueerende 254.50. Uitgezonden werden 14 kinderen, waarvan de gewichtstoename oij een verblijf van 4 weken varieerde tusschen 1 tot 7 pond. De ontvangsten beliepen f 729.42, de uitgaven 533.29zoodat het batig saldo bedroeg 196.12A. Een maatschappij voor sanitair vervoer. Naar men aan de N. R. Ct. mededeelt, is te Rotterdam een maatschappij opgericht, onder den naam Vereeniging voor Sanitair Vervoer, die zich ten doel stelt genoemde stad van doelmatige zieken-vervoer-middelen te voorzien. Ten einde dit doel te bereiken, heeft zij bij de heeren Bayer en Dolk aldaar een automo biel-ziekenwagen besteld, die binnenkort zal worden in gebruik genomen. De maatschappij, welker gestort kapitaal f 10,000 bedraagt, heeft niet ten doel groote winsten te behalen zij draagt dus een fi- lanihropisch karakter en dus zal het tarief voor het gebruik van de zioken-auto zoo laag mogelijk worden gesteld. Het bestuur der maatschappij bestaat uit de heeren dr. C. Nolen, M. Tabingh Suermondt en F. M. Wachter Jr. Oefening met reddings middelen. Woensdagmiddag heeft te Nieuwediep, nabij Kaapshoofd, een oefe ning plaat-s gehad met het wippertoestel, tot redding van schipbreukelingen. Hr. Ms. pantserschip Piet. Hein, dat mot hoog water kort onder den wal genaderd was, deed daarbij dienst als gestrand schip. Van den wal wesrd een vuurpijl, waaraan een lijn verbonden was, in de richting van de Piet Hein afgeschoten. Do pijl ging over het schip heen, zoodat de daaraan verbonden lijn bin nen boord gehaald werd en hieraan de wip per werd bevestigd. De wipper is dikker dan de schietlijn en dient, nadat eerstgenoemde bevestigd is aan een der masten om de schip breukelingen over te halen in eene redding boei, die aan een zwaardere tros hangt. Een der matrozen van de Piet Hein nam plaats in de boei en werd langs de lijn, die af en toe in 't water hing, naar den wal getrokken. Dat de z.g. drenkeling een nat pak haalde, is te begrijpen. De oefening, die bijgewoond werd door de plaatselijke commissie der N. en Z. Holl. Reddingmaatschappij, is goed geklaagd. Kon Ned. Stoomboo t-M ij. Naar de N. R. Ct. verneemt, zal door de Kon. Ned. Stoomboot-Mij. te Amsterdam op 18 Maart een geregelde 14-daagsche dienst worden geopend tusschen Rotterdam en de Zuid- en Oostkust van Spanje. Automobilisme. Naar de „N. Ct.': verneemt, zullen door de Neder landsche Automobielclub dezer dagen de re sultaten der snelheids- en remproeven, in de maand September op den Strandboule- vard te Scheveningen gehouden, nog eens per circulaire onder de aandacht der hoof den van gemeenten in ons land worden ge bracht, met het doel om te bewerken, dat door de gemeentebesturen geen lagere maxi mum-snelheid dan 20 K.M., zijnde de snel heid van een wagen getrokken door twee paarden, worde voorgeschreven. Woensdag 23 Juni zal het 25 jaar geleden zijn, dat door de Nederlandsche Vereeniging voor Gemeentebelangen voor het eerst werd afgenomen het examen voor candidaat-gemeente-secretaris en ambtenaar t"r secretarie. Het ligt in de bedoeling dien dag feestelijk te herdenken. Een commissie, bestaande uit elf leden, is voor dit doel samengesteld. Faillieten en kier echt Naar wij vernemen, worden op de door den minister van justitie in verband met de vast stelling der kiezerslijsten aan de burge meesters gezonden lijst, waarop de faillie ten niet voorkomen, 2200 namen vermeld, tegen 4900 in het vorige jaar, toen de fail lieten wel op die lijst voorkwamen. N. R. Ct. De Heilige Bureaucra- t i u s. Om ten behoeve van den gemeente lijken telephoondienst aan een rijkskazerne- gebouw te 's Gravenhage een oogbout te mogen bevestigen en daaraan een staaldraad met schroef, heeft het departement van oor log negen voorwaarden van vergunning ge steld, die 47 regels druk in de Bijlagen be slaan of 60 regels met v.oor- en slotwoord van B. en W- Een mislukte proef. Aan de wei'klieden der Artillerie-inrichtingen te Zaandam is medegedeeld, dat 1 April de proef met den verkorten arbeidsdag zal ein digen en met genoemden datum weder de 10-urige arbeidsdag wordt ingevoerd. Staking in deAmst»rdam- sche houthaven. In de Houthaven te Amsterdam hebben gisteren de vlotters van de patroons Greve, Vogel en Sickesz het werk neergelegd. De oorzaak hiervan is dat terwijl er verschil bestond over den loonstandaard voor het stukwerk de genoem de patroons in onderhandeling waren getre den met werkloozen thans werkzaam aan de terreinophooging nan de Kostvei'loren Vaart. Her. geëindigde conflict te Enschdë. De arbeiders der firma Nico ter Kuilo Zonen bepaalden in hunne gisteren morgen gehouden vergadering de werkhervatting op Maandag morgen a.s. V r ij g e s p r o k e n. De rechtbank te Amsterdam deed uitspraak in de zaak van den diamantbewerker, lid van den .41- gemeenen Nederlandschen Diamantbewer- kersbond, die terecht heeft gestaan wegens valschheid in geschrifte, gepleegd in of om streeks December 1907, in zijn persoonlijk afrekenboek, dat hij had ontvangen van den A. N. D. B., en wegens gebruikmaking daar van in de vergadering van den Raad van Be roep voor de Vermogensbelasting, ter toe lichting en staving van zijn memorie van bezwaar, wegens te hoogen aanslag in Je be lasting op de bedrijfs- en andere inkomsten voor het dienstjaar 1907/1908, uit welk ge bruik nadeel kon ontstaan Hei O. M. had een gevangenisstraf voor den tijd van 6 maanden geëischt. De rechtbank, vonnis wijzende, achtte, het ten laste gelegde, niet wettig en ivir tuigend bewezen en sprak bekl. derhalve vrij. Nogeen persdelict. Voor de Amst. rechtb. verscheen Donderdag de ad ministrateur van de Courant, de heer Ch. Regenboog, aangeklaagd van smaad in zijn blad van 3 October 1908, waarin eene cor respondentie voorkomt uit Velsen en waarin een dochter beschuldigd werd haar stok-nude moeder in een klein vervuild vertrek te heb ben opgesloten en haar het noodige voed sel on drank had onthouden. Na hardnekkigen tegenstand der dochter, zou de justitie er in geslaagd zijn, tot het vertrek der oude vrouw door te dringen, waaruit zij toon in deerniswekkenden toe «tand naar een ziekenhuis werd overgebracht terwijl het krot onbewoonbaar werd ver klaard. De dochter stelde een aanklacht in tegen de directie van De Courantde zaak zou gisteren dienen, doch werd op verzoek van heklaagdes verdediger verdaagd tot 25 de zer. Zaak Mulle rH i r s c h- m a n n. Men meldt ons uit 's Gravenhage Men herinnert zich, dat de kantonrechter alhier den heer Muller in zijne civiele vor dering tegen mejuffrouw Hirschmann en jhr. Benthem van den Bergh ter zake van mondelinge beleediging niet-ontvankelijk heeft verklaard en hem in de kosten van het geding heeft veroordeeld. Het blijkt thans, dat met deze beslissing de zaak niet uit is. De heer Muller had n.l den Officier van Justitie bij de rechtbank alhier verzocht eene strafrechtelijke vervol ging in te stellen tegen de heeren Benthem van den Berg en v. d. Chijs wegens weder rechtelijke vrijheidsberooving, mishandeling en bedreiging onder eene voorwaarde, ter zake van hetgeen met hem ten huize van jbr B v. d. B. is voorgevallen en voorts eene vervolging wegens smaad gevraagd tegen mej. H. en jhr. B. v. d. B., op grond van hun mededeelingen aan Je redacties van Het Vaderland, de Haagschp Courant en de Telegraaf. Naar men verneemt heeft de heer Mul ler, die in het vonnis van den kantonrech ter berustte, zich gewend tot de rechtbank, ■om zich te beklagen over het stilzitten van het Openbaar Ministerie in de zaken, waar in hij een strafvervolging had verzocht. De rechtbank heeft hierop thans eene be slissing genomen, waarin gezegd wordt dat mej. H. terecht niet vervolgd is, maar waar in de Officier van Justitie gelast wordt, jhr. B. v. d. B. te vervolgen wegens mishande ling en smaad. Een jsensatiewekkende 'strafzaak is due thans te verwachten. Een oneerlijk brieven gaar d e r. Voor de rechtbank te Heeren- %*een heeft terecht gestaan de 61-jarige A. de G., geschorst brievengaarder te Lippen huizen, beschuldigd van verduistering. Be klaagde bekende op verschillende dagen in Augustus en September geld, door hem in zijne hoedanigheid van brievengaarder ge- ind (postquitanties enz.), ten eigen bate te hebben aangewend, door daarmede zijne par ticuliere schulden te dekken. Het 0. M. requireerde tegen hem 3 maan den gevangenisstraf en ontzegging om ge durende 3 jaar in dienst te zijn bij de pos terijen of telegrafie. Vervalsching van een candidatenlijst. Het is door een toeval gebleken, dat er op een candidaten lijst te Huissen eenige valsche handteeke- ningen van kiezers voorkomen, en, naar men verzekert, staat er de naam op van iemand, die zelfs verklaard heeft niet te kunnen schrijven. De politie heeft daarop een onderzoek ingesteld en het is haar, mo gen gelukken den maker dier handteekenin- gen te ontdekken. Na een kort verhoor heeft hij bekend en van het feit is proces-verbaal opgemaakt. (A. Ot.) Een oneerlijke winkel juffrouw. Uit het manufacturen- en modemagazijn „de Gunst" in de Heere straat te Groningen, werden in den laatsten tijd vele goederen gestolen. Een winkeljuf frouw wordt verdacht. Ten haren huize zijn reeds goederen in beslag genomen ter waarde van f 500. Men vermoedt, dat er nog meer wordt vermist Dief staluitofferbussen Jn de St. Martinuskerk aan de Steenstraat te Arnhem zijn de offerbussen geledigd, ver moedelijk door iemand die zich in de kerk liet insluiten. Het ontvreemde bedrag worit op f 45 geraamd Inbraak. Donderdag avond tus schen half tien en helf elf is ingebroken bij den aardappelhandelaar v. Deursen aan den hoek der Ged. Oude Gracht en de Schach- gtlstraat te Haarlem. Terwijl het echtpaar v. Deursen een uurtje uit was, is de toon banklade gelicht, een bovenlaadje op het kantoor is opengebroken, boven op de le verdieping is een geldkisje en op de 2e ver dieping een linnenkast geopend en overal '\i geld uit gehaald, totatd ruim 600. Van de daders geen spoor. Brandstichting. In den nacht van 2 op 3 Maart is te Gieten gepoogd iu brand te steken het hotel-Van der Molen aan de noordzijde der schuur werd nog een lap gevonden, welke gedrenkt was in petro leum. Het personeel der exportslagerij van den heer Udema ontdekte den brand en wist het vuur' te blusschen. Ook is getracht denzelfden nacht brand te stichten bij de weduwe Moek te Bonnen van beide feiten is tot heden -geen dader be kend. (Ass. Ct.) Mishandeling van poli- tie-agenten. Men meldt ons uit 's GravenhageEen der agenten, die let sel bekwam bij de relletjes van de stuka doors in het Frankenslag, doet weer dienst; de andere agent, die ernstiger werd' ver wond, is nog niet hersteld. Er is tegen drie personen uit de aanvallers proces-verbaal opgemaakt wegens mishandeling van een „werkwillig" stukadoor, dien zij in een ka binet van het in aanbouw zijnd huis te lijf gingen, over welk feit thans instructie aan hangig is. Eenmishandeldredenaar In Hillegom, waar wel Roomsch-Katholieke maar geen andere vakvereenigingen. bestaan in bet bloembollen vak, zou op 4 December de commies der rijksbelastingen, Poppe, van Haarlem in een openbare vergadering het nut betoogen van een neutrale vakvereeni- ging- Dc man is van een koude kermis thuis ge komen. Na zijn rede is hij op weg naar het station danig afgerost. Men heeft hem gestompt en geslagen. Zijn hoed is hij bij het relletje kwijl geraakt. Donderdag stonden te Haarlem, naar ons vandaar wordt gemeld, drie personen terecht wegens de mishandeling. Tegen een van hen werd f 3 boete tegen den tweeden vier da gen gevangenisstraf en tegen den derde, een robusten boerenzoon, die er het ergst op los getimmerd had, werd 14 dagen gevangenis straf geëischt. In brand geraakt-. In de Blauwlakelsteeg te Amsterdam had gisteren morgen een droevig ongeval plaats. Een meisje, Rika Ledou, zou voor een buur vrouw, wonende in deze steeg, even een boodschap verrichten en bevond zich daar toe op haar woning. Plotseling geraakte zij in brand, waarschijnlijk doordat zij met haar klceren te dicht bij de kachel stond. Eenige vrouwen, onder welke haar moe der, poogden de vlammen te dooven en de kleeren van het lichaam te trekken, waarhij zij echter brandwonden aan handen opliepen Het meisje werd in deerniswekkenden toe stand naar het Binnengasthuis gebracht. De verslagenheid en het medelijden met de wan hopige moeder is zeer groot Kind verbrand. Te Foxhol (Gr.) waren eenige kinderen aan het vuurtje branden. Een kind van den heer Doddema beliep daarbij ernstige brandwonden aan buik en gezicht. Het meisje is aan de won den overleden Verdronken. Uit Hardinxveld wordt gemeld, dat bij de sluis aldaar een schuit is gezonken van schipper Blokland. Deze en een kindje van 8 maanden ver dronken. IJ s. De scheepvaart op de Drentsche Hoofdvaart en het Noord-Willemskanaal is slechts kort weer geopend geweest. Tenge volge van de opnieuw ingevallen vorst 's zij weer gestremd. Een groot aantal schepen liggen op open water te wachten. Door den thans heerschenden Z. W. wind, begint de enorme ijsmassa, welke zich door 3en aanhoudenden Oosten- en Noordoosten wind der laatste veertien dagen op de Zui derzee op een uur afstand buiten Marken tot aan den IJ-vuurtoren bevond, een weinig af te nemen, daar het ijs thans in N.-O lichting afdrijft. Echter hebben de van en naai- Amsterdam stoomende vrachtbooten, welke hun reis over de Zuiderzee nemen, nog inch groote moeielijkheid te kampen. Men verwacht dat bij aanhoudenden Z.-W- wind in het begin der volgende week de ijs massa zoo ver naar de Friesche Wadden zal zijn afgedreven, dat de vrachtbooten en beurtschepen, die tot dusverre langs Noord- Iiollandsche Kanaal over Nieuwediep hun dienst onderhielden, hun reis over de Zui derzee kunnen nemen, waardoor de vaart over de Zuiderzee als geopend beschouwd kan worden IJsongel ukkon. Te Slochteren heeft het ijs een offer geëischt-. Woensdag morgen waagde zich een knaapje, pl.m. 12 jaar, op bet ijs van een zoogenaamd bagger- gat, met het ongelukkig gevolg, dat hij er doorzakte. Zijn broertje ging vader roepen, maar deze kwam helaas te laat; de jongen heeft- het leven er bij ingeschoten. Een 10-jarige knaap, zoon van den land bouwer A. Reinders te Leek, is gisterenavond door bet ijs gezakt- en verdronken. r— Het geschenk, hetwelk aan H. M. de Konihgin door vrouwen uit de Provincie en uit de gemeente Utrooht zal worden aange boden, is in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te bezichtigen, voor de le den van het comité Donderdag 11 Maart van 111 uur, en verder voor alle belangstel lenden dien dag van 2 tot 4 uur en Vrijdag en Zaterdag van 114 uur. rDe Deputatenvergadering der Anti- revolutdonnaire Partij zal dit jaar gehou den worden te Utrecht in de groote zaal van „Tivoli", op Donderdag 22 April a.s., des voorm. te 11 uur. Naar het Hbld. verneemt, zal op de di - putatenvergadering het volgende program van actie voor de stembus van 1909 worden voorgesteld lo. Invoering van het gezinshoofdenkies recht. 2o. Invoering van verplichte verzekering. 3o. Herziening van ons tarief van invoer rechten, ©enerzijds ton einde uit zijn hoogere opbrengst de middelen te vinden voor de invoering der verplichte verzekering ver- eischt, en anderzijds om onze nationale nij verheid tegen ie ongelijke concurrentie met het buitenland te vrijwaren en den nat-iona- len arbeid te bevorderen. 4o. Meerdere gelijkstelling in de bijdragen uit de publieke kas van het bijzondere met het openbare lagere onderwijs, voor wat aan gaat do voorziening in sohoollocaliteit, de uitbetaling der bijdragen en de opleiding v an onderwij zere rHet examen van den Nederlandschen Bond van Accountants zal half April e. k. te Utrecht worden afgenomen. Het zal zich over het geheele programma uitstrekken. De examen-commissie is samengesteld als volgt J. G. de Jongh, directeur van het Cen traal-Accountantskantoor te Utrecht, lid le klasse Nederl. Bond van Accountants, voor zitter. P. v. tl. Have, accountant te Rotter dam, lid le klasse Ned Bond van Accoun tants, secretaris. J. Hagers, accountant te 's Gravenhage, lid le kl. Ned. Bond vau Accountants. W F. Lokhorst, accountant te Amster dam, lid le klasse Ned. Bond van Accoun- 1 tants. L. F. van Meeuwen, leeraar aan de Mid delbare school voor Handel en Administra tie te 's Gravenhage. Mr. P. G. H. Dop, lid van het Nederl. Instituut van Accountants te Utrecht. Dr G. v. d. Waals, leeraar aan de R. H. B 8. te Utrecht. M. F. Pieters, lid van het Ned. Insti tuut. van Accountants te Amsterdam. A A. Heskes, leeraar aan de Handels school te Rotterdam. N. de Kramer, Accountant te Groningen, lid le klasse Nederl. Bond van Accountants. De aanmelding voor het examen is tot 15 Maart opengesteld. aDinsdag 2 Maart had de uitreiking der diploma's plaats aan de leerlingen van den twee-jaarlijkschen cursus der Nederl. Heidemaatschappij De uitreiking geschiedde bij monde van den voorzitter der Maatschappij, jhr. mr. G L M. H. Ruijs de Beerenbrouck en werd bijgewoond door eenige commissaris sen der Maatschappij, den inspecteur der Staatsbosschen en Ontginningen, den Di recteur, verschillende leeraren en den voor zitter der Vereeniging van oud-leerlingen. Aan 20 leerlingen kon een diploma wor den uitgereikt en wel van afdeeling B aan A. Blom, A. O. Bonthuis, B. Evers, W. Specht Grijp, J. Kets, H. van Leusen, N. M. de Ligt en W. C. Meijerink. En van afdeeling A aan: J. Arendsen, A. v. d Berg, G. M Blom, G. H. Dijker man, A. Epe, G. van Hunen, A. H. Kruit- bosch, A. C Mulder, W. van Nie, J. C. Reij.- A J. Stukje, E Vogelenzang. aThans is het programma bekend ge maakt voor de bijzondere wedstrijden ter gelegenheid van de provinciale huisvlijtlen- toonstelling te Utrecht. Het luidt' aldus Voor jongens van 12 tot 16 jaareen houten ponretlijst, voor kabinet-portret. Versiering vrijgelaten Voor meisjes van 12 tot 16 jaarhet aan- kleeden van een pop, ter grootte van 20 tot 30 c.M., liefst in eene der kleederdrachten van de provincie Utrecht. Bij inzending wordt desgewenscht voor de pop f 0.60 ver goed. Voor jongens en meisjes van 12 tot 16 jaareen kartonnen doos met deksel, 20 c.M. lang, 12 c.M. breed en 5 c.M. hoog. Versiering vrijgelaten. Voor mannen boven 16 jaar niet vak lieden een hangende kapstok, uiterlijk 8 c.M. breed. Voor mannen boven 16 jaar, niet vak lieden, een naamplaat. Voor mannen boven 16 jaar, vak- en niet- vakliedeneen practische bruikbare hooi- kist, zoo eenvoudig en goedkoop mogelijk gemaakt. Voor vrouwen boven 16 jaar, niet vak- menscheneen schort voor een kind tot 12-jarigen leeftijd. De propagan da-commissie schrijft een prijsvraag uit voor een teekening naar de natuur, voorstellende een gezicht in de stad of de provincie Utrecht. Zij behoudt zich het recht voor de beste teekeningen te repro- duceeren Voor alle wedstrijden, voor de prijsvraag en ook voor inzendingen van anderen aard buiten wedstrijd en prijsvraag vallende, wor den medailles, diploma's en geldprijzen uit geloofd De Bond van Harmonie- en Fanfare-corpsen voor de pro vincie Utrecht en omstreken zal op Hemel vaartsdag 20 Mei a.s. een groot provin ciaal muziekconcours organiseeren te Ab coude, waaraan ruim 600 dilettanten deel nemen H 1 s e r s u m. De vereeniging tot stichting en instandhouding van scholen met den bijbel onder de zinspreuk „Eben Haëzer" heeft het 25-jarig bestaan van de school aan de Koningstraat alhier gevierd. Ongeval met een motor- r ij wiel. Aan dr. L. J. Ie Coultre, arts te Naarden, is Woensdagavond op den weg naar Hilversum een ongeluk overkomen, dat- vrij goed is afgeloopen. Met zijn motorrij wiel een behoorlijken gang rijdende, is dit nabij Hilversum gebroken, zoodat de dokter over het voorste gedeelte heen, plotseling te gen den grond sloeg. Met een ernstige won de nabij 't rechteroog, en door anderen bij gestaan, stond dr. Le C. op. Na verbonden te zijn door dr. Barendrecht, aan de Botha- laan, is dr. Le C. per trein huiswaarts ge keerd Bar nevoid. De Raad besloot een nieuwe teekenschool te bouwen, waarvoor ile Spaarbank een renteloos voorschot van f 9000 aanbood. Ook is besloten de gasfabriek uit te brei den. Leersnm, De kleeren van een zes jarig meisje, dat te dicht bij de kachel kwam, geraakten in brand. Het kind is aan ile bekomen brandwonden overleden. *- De le luitenant adj. J. J M. de Waal van het 2e regiment huzaren te Venlo, wordt medio Mei gedetacheerd bij de rij en hoefsmidschool. De le luitenant H. W. C. E. Mathon, gedetacheerd bij deze inrichting, wordt op 1 Mei overgeplaatst bij de depots huzaren te Haarlem. Woensdag, den 10 Maart, zal do lo luitenant J. Kooiman in de concertzaal van. De Arend" voor de onderoff. vereeniging „Ons Belang" -eene'lezing houden -over: de beide Vredes Conferenties". De heer J. van Harpen was met f 26.655 laagste inschrijver bij do aanbe steding van een tramremise te Zeist, ten behoeve van den electrischen tramweg UtrechtZeist van de Ned. Centr. Spoor weg Maatschappij. Een persoon, destijds ontvlucht uit Veonhuizen, waar hij nog 2 jaar te goed ïiad, nam de vlucht naar Duitschland. He den, na zijn straftijd teruggekeerd, werd liij door de politie alhier gearresteerd, daar hij buitendien nog 8 dagen hechtenis moest ondergaan, waarvoor hij naar Utrecht ia overgebracht. Naar wij vernemen zijn de predik beurten op Zondag 1 Maart 1909 al* volgt EVANG LUTH KERK. Voorm. 10 uur: Ds. de Meijer*..

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 3