METHORST VAN LUTTERVELD, Openbare Aanbesteding. Uitnoodiging Uit den omtrek. "jTADSNIEUWS. ADVERTENTIEN. „Bronwaterleiding DOORN". Aanbesteding Privaattonnen. GROOTWERKER, Voor Moeders en Dochters. Naar bet schoone Spanje. MET LISSONE. Oude Motorfiets TRAVIATA, Kassiers en Commissionairs in Effecten. (Commanditaire Vennooten H. OYENS ZONEN, te Amersfoort, Baarn Gouden en Zilveren Horloges, Regulateurs, Pendule-Garnituren, Staande Klokken, -:- -:- fantasie Wekkers -:- Barometers, Thermometers, enz. enz. W. F. A. GROENHUIZEN, WILT GIJ WETEN commissaris omtrent de gehoorigheid in het Raadhuis heeft genomen, terwijl deuren en ramen gesloten waren, is gebleken dat in het cachot wel eenig klagelijk geluid door drong, doch geen woorden konden worden onderscheiden. Dat de mishandeling van Garsthagen in tegenwoordigheid van den burgemeester zou hebben plaats gehad, wordt weersproken door de verklaring van den burgemeester, Nic Bonten, dat hij op 9 September 1907, toen de mishandelingen zouden hebben plaats gehad,- geen mishandeling heeft waar genomen. Overwogen wordt verder dat, nu bekl. Garsthagen er niet alleen niet in geslaagd is het bewijs der waarheid te leveren, doch ook de onwaarheid van het gestelde uit 's Hofs onderzoek genoegzaam is gebleken, zijn beroep op het algemeene belang zijn kracht verliest. In het midden latende of het algemeen be lang de publicatie van het ingezonden stuk zou hebben gevorderd indien de waarheid mocht worden aangenomen, wordt verder overwogen dat het Hof uit het verhoor der getuigen, die in het - tijdvak 19021907 zouden mishandeld zijn, niet heeft kunnen vaststellen dat de politie te Papendrecht herhaaldelijk personen heeft mishandeld. Wel is gebleken dat de politie menigmaal hardhandig optrad, doch dat dit door een deel der bevolking werd veroorzaakt en tot noodzakelijke zelfvérdediging noodig was. Een beroep op het algemeene belang van de publicatie faalt dus ten eenenmale en bekl. behoort derhalve te worden schuldig verklaard aan smaadschrift. De moord te Kerkrad e. In den avond van 5 November 1908 ont stond twist tusschen zekeren Mathias Burg, draadarbeider, wonende te Grülten in Duitschland, en W. J. Paffen, herbergier te Kerkrade, in diens herberg, welke twist zoo hoog liep dat Burg den herbergier een steek toebracht waaraan deze eenige oogenblikken later overleed. Burg werd dadelijk in hech tenis genomen en 10 Febr. jl. door de recht bank te Maastricht schuldig verklaard aan doodslag en tot 12 jaren gevangenisstraf veroordeeld. Van dit vonnis kwam beklaag de in hooger beroep en voor het gerechtshof te 's Hertogenbosch eischte het O. M. ver nietiging van het vonnis der rechtbank te Maastricht, schuldigverklaring aan mishan deling den dood tengevolge hebbende en ver oordeeling tot eene gevangenisstraf van 6 jaren, met aftrek der voorloopige hechtenis. Het gerechtshof veroordeelde Burg overeen komstig den eische van liet Openbaar Mi nisterie Hulp bij zelfmoord. Voor dit zeldzaam voorkomend feit heeft te Rot terdam terecht gestaan H. d. R., 52 jaar, orgeldraaier te Schoonhoven. In het begin van dit jaar zou hij aan zijn vrouw op haar verzoek petroleum en lucifers hebben gege ven, waarmede zij hare kleederen en bedde- goed overgoot en in brand slak. De deskun digen padden geconstateerd, dat de vrouw aan de daardoor ontstane wonden overleden was. Reeds jaren hadden man en vrouw een slecht leven gehad. Zij, sukkelende, werd door de meeste getuigen beschreven als iemand met een abnormaal verstand en met een zeer prikkelbaar humeur. Voortdurend waren er ruzies tusschen de partijen en wel speciaal des morgens, wan neer hij weg moest met zijn orgel. Herhaal delijk uittte de vrouw maar het verlangen om zich van kant te maken Eens had hij in wanhoop haar daartoe een mes gegeven, doch thans op haar verzoek haar de petro leum en lucifers verschaft. Geëischt werd een gevangenisstraf van tien maanden, waarbij in aanmerking genomen werden de gunstige getuigenissen omtrent beklaagde afgelegd, en de bittere levensom standigheden. De zaak Stokvis. Dinsdag nam mr. Besier, officier van justitie bij de late Kamer voor Burgerlijke Zaken der Amster- damsche rechtbank conclusie in de proce dure omtrent den eigendom van eenige par tijen diamant, gevonden in het pakket door den commissionnair in diamanten, Stokvis verzonden naar zijne woning te Amsterdam, kort voor zijne arrestatie te Londen, welk pakket in handen is van curatoren in het faillissement Stokvis. De firma Weyl en Vita Israëls vordert deze diamanten, als zijnde haar eigendom op. De curatoren bsloten in dezen de be slissing der rechtbank te accepteeren en drie schuldeiscbers, t. w. Elias Beffie te Watergraafsmeer, de Handelsvennootschap onder de firma L. B. Nopol en die onder de firma gebrs. Jacobs, beide te Amster dam, die de vordering bestrijden, zijn als bevoegde partijen aan de zijde der curato ren toegevoegd Na een breedvoerig betoog concludeerde de ambtenaar van het O. M. <le door eische- res gevraagde acte te verleenen en haar eisch toe te wijzen, nl. de teruggave der in beslag genomen drie partijen diamanten. De rechtbank zal 10 Mei vonnis wijzen. Gasontploffing. Dinsdag ontplofte te Eindhoven een kleine gashou der in de fabriek der firma Philips k Co. te Eindhoven. Een der werklieden, een ze kere van G. uit Stratum, beliep brandwon den, en werd ter behandeling naar het gast huis overgebracht. Het ongeval verwekte groote opschudding onder het groote getal vrouwelijke werklieden. School- en Kerknieuw». Rijkst ui n bouw winterse hooi te Boskoop. Bij 't overgangsexamen van de le naar de 2e klasse slaagden 1G leerlingen, terwijl 7 voor een of meer vakken her-examen in Augus tus moeten afleggen. Afgewezen werden 4 leerlingen. rGisteren morgen werd in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht de 19de alg. verg. gehouden van den Schoolraad. Ook op deze vergadering had alleen de christelijke pers toegang Wij ont- leenen daarom aan de hedenmiddag versche nen Stichtsche Ct. Met het zingen van Psalm 119 3 en 53 werd de vergadering geopend. Ds. Pier- son van Zetten ging voor in gebed en las daarna een gedeelte uit 1 Cor. 3. Naar aanleiding, hiervan hield ds. Piev- sou een openingsrede. Spr. maant aan terug te gaan naar de kleinere scholen. Dan worden de leiding en de verhouding beter. De strijd tusschen de Uuie en de hoofden zou dan verdwijnen. Het 18e jaarverslag en hef rapport van de commissie volgens art. 10 werden goed gekeurd. De secretaris dëelde mede, dat 32 scholen bij den Schoolraad zijn aangesloten. Op 1 Jan. 1909 waren er 666, benevens de kweek scholen te Groningen, Leeuwarden en Gorin- clieni. Na dien zijn er 8 bijgekomen, 2 op geheven. In 1908 zijn aan 42 schoolveree- nigingen eollectekaarten afgegeven waarvan de bruto opbrengst bedroeg f 21019.71Ade oukosten f 4726.681, zoodat in de kassen der schoolvereeuigingon f 16293.03 is ge vloeid of 88 der bruto ontvangsten. Tot gedelegeerde van het 9e district werd in de vacature J. de Lange gekozen ds. G. El shove van Bodegraven. In 1908 zijn examens gehouden in Bijbel- sehe Geschiedenis en methodiek te Zetten (13 geslaagd), Leeuwarden (3 geslaagd), Groningen (7 geslaagd), Bedum (3 geslaagd), Rotterdam (1 geslaagd). Met kracht dringt de schoolraad aan, dat de schoolbesturen in de oproeping van solli citanten of in de salarisregeling niet meer aanbieden een zeker bedrag boven het wet telijk minimum, daar deze bepaling tot al lerlei moeilijkheden aanleiding heeft ge geven. Voorts wordt de wensch uitgesproken dat er een algemeene actie zal ontstaan ten be hoeve der zwakzinnige leerlingen, welk aan tal volgens de opgaven reeds 1541 bedraagt. Verder gewaagt de secretaris van twee door den schoolraad uitgeschreven vergade- ringen van besturen en directeuren van Pro- testantsche en R. K. kweekscholen, op de laatste waarvan een rapport is vastgesteld inzake de bezwaren tegen het K. B. van 8 Mei 1906 en gewijzigd bij K. B. van 29 Jan. 1907, welk rapport aan den Min. van Bxnnenl. Zaken is opgezonden. De penningmeester deelde mede dat in 1908 is ontvangen f 5458.92, en uitgegeven f 4140.98. zoodat er een batig s-lot is van f 1317.94. Bij het hulpfonds voor gevallen in. gewei gerde Rijksbijdragen zijn thans 179 scholen' en 693 onderwijzers aangesloten. In Jan. 1908 is door 27 schoolbesturen f 2435.44 als vergoeding over 1907 voor gevallen van langdurige ziekte aangevraagd. Deze aanvragen zijn toegewezen. In Jan. 1909 is door 26 schoolbesturen f 3280.72 aangevraagd cn toegewezen. In 19CT8 zijn door de commissie voor rechtskundig advies 615 adviezen gegeven. In de middagvergadering werd rapport uitgebracht omtrent, de districtsvergade- ringen. De heer Derksen maakt een opmerking over het weigeren van vacantie door een schoolopziener op een dag, waarop de dis- tric'svergadering gehouden wordt. Naar aanleiding hiervan ontspon zich eene langdurige discussie over de vraag of een schoolbestuur mag afwijken van de in do rooster aangegeven vacantietijden, zon der daarvoor aan den betrokken arrondis- sements-schoolopziener verlof te vragen. Het moderamen zal zich met deze zaak bezig houden en zoo noodig de Regeering advies vragen. De heer Nagarede bracht rapport uit na mens de commissie welke de invoering van een deugdelijk leerplan ter harte neemt en hei ontstaan en eenparig in gebruik nemen van een deugdelijke schoollitteratuur bevor dert en na ingesteld onderzoek diploma aan de candidaat-onderwijzers u'treikt. 90 can- didaten hadden zich voor dat onderzoek aangemeld11 waren niet opgekomen, 22 afgewezen, terwijl 57 het diploma verwier ven. Voorts werd door de vergadering de wen st helijkheid uitgesproken, dat de school raad zich in verbinding stelt met het Cen traal bureau van Weldadigheid. Naar aanleiding van de bespreking over een voorstel-Medembli'k in zake het aan dringen bij de Regeering om subsidie bij het bouwen van nieuwe scholen en verhoo ging van de rente van bouwkapitaal voor reeds bestaande scholen, en vroegere uit- keering der rijkssubsidie, werd een motie aengenomen om 'deze punten thans tot na dere bespreking te laten rusten. Na een slotwoord van den voorzitter ging d< vergadering na het zingen van Da Costa's volkslied uiteen. Hilversum. Bij de werkzaamheden voor de opslagplaatsen der H S. M. in de zanderij tusschen Bussum en Hilversum, is een staking uitgebroken onder dé grondwer kers en opperlieden, waarbij zich ook de metselaars aansloten. Het geschil tusschen den aannemer van het werk en de werklieden loopt over één cent loon per uur. Men leze de kennisgeving van B. en W. betreffende het indienen, van vorderin gen ten laste van het Rijk, de Provincie en de gemeente over het jaar 1908. Deze vorderingen moeten vóór 30 Juni ter gemeente-seoretarie zijn ingeleverd. Zondag voormiddag te half elf, zal voor de Remonstnantsche gemeente als spre ker optreden prof. dr T. Cannegieter, van Utrecht. Onze oud-stadgenoot dr. P. Groene- boom, conrector aan het gymnasium te As sen, is benoemd tot reetor aan het gymna sium te Sneek. De heer A. B. van der Klein slaagde voor het te Amsterdam gehouden examen voor handenarbeid (karton- en k'leiarbeid.) De dames F. M. E L. van Kosten en A. S. van Weelderen slaagden voor de acte lager onderwijs. Gisteravond hield de vereeniging „Handel en Nijverheid' hare jaarvergade ring. Nadut de notulen der vorige vergadering ongewijzigd waren goedgekeurd, gaf de voor zitter, de heer S J. van Duinen, het woord aan den secretaris, den heer van tier. Wal tot het uitbrengen van zijn jaarverslag, waaruit wij het volgende weergeven. Gehouden werden 13 bestuurs- en 11 al gemeene vergaderingen. Geregeld waren een 16-tal leden op de laatstgenoemde tegenwoor dig. Het getal wordt te klein genoemd en een ernstiger medewerking zou het bestuur van de middenstandsvereeniging aangenaam zijn. Het aantal leden, dat op 1 April 1908 204 bedroeg, was dit jaar 198. Financiën. l)e ontvangsten hebben ovtsr het loopend jaar bedragen f 546.06, de uit gaven f 571 55, zoodat er een nadeelig saldo van f 24.09 is. Door den administrateur J. Bern» werd met ijver en succes gewerkt. Be handeld werden 42 vorderingen tot een be drag van f 1223.40 Hiervan werden betaald tot een bedrag van f 386.90, Oninbaar waren 10 vorderingen. Er werden 85 information verstrekt. Werkzaamheden met betrekking tot de reclame „Amersfoort als woonplaats" wer den doorgezet. In den loop van het jaar trad de vereeniging tot tot bestrijding van den woeker. De commissie is gereed geko men met het rapport over de gesplitste be stekken, hetwelk binnenkort kan worden tegemoet gezien. Opgericht is een N. Vennootschap van een onderlinge Glasverzekering-maatschap- pij, waarvan het maatschappelijk kapitaal reeds is volteekend. In werking is bij het bestuur eene individueele verzekering van de arbeiders met collectieve premiebetaling. Het vei*slag eindigt aldus: ,,I>e Vereeniging „Handel en Nijverheid" begint hoe langer hoe oneer eene belangrijke vereeniging te wordenaan de vruchten zal men den boom kennen". Vervolgens deelt de heer de Jong als commissielid mede, dat de rekening en ver antwoording in-de beste orde zijn bevonden. Het vorige jaar was het nadeelig saldo f74.17, thans f24.09. Bestuursverkiezing. Met bijna algemeene stemmen werden herkozen de heeren S. J. van Duinen, G. Berns, F. C. V. ter Maat en M. R. N. Oostenveen. De eerste twee genoemde heeren namen hunne herbenoeming aan de beide anderen waren niet ter vergadering aanwezig. Ballotage. De negen nieuwe leden werden met bijna algemeene stemmen toegelaten. Ingekomen stukken Een schrijven van den Bond behelzende 'de agenda voor' het Middenstandscongres, dat den 13, 14 en 15 Juli e.k. te Rotterdam zal gehouden wor den, alsmede een bulletin van den heer E. Schuurman. Mededeelingen.lo. Op Woensdag den 21 dezer wondt eene vergadering van de aan deelhouders van de glasverzekering gehou den. 2o. Den leden zal een vragelijst worden toegezonden betreffende de wettelijke aan sprakelijkheid, die spoedig bij het bestuur wordt terug verwacht. 3o. Het bestuur heeft het voornemen op gevat om de markt com missie niet .te ont binden, omdat het de hoop koestert dat, wanneer nogmaals bij het gemeentebestuur op verbetering van het marktwezen wordt aangedrongen, meer succes zal worden ver kregen. Bij de ronidlvraag verzocht de heer J. G. F. van Achterbergth steun van' H. en N. aan zijn ingediend request bij den gemeente raad om den reeds in aanleg zijnden nieu wen weg naar „Birkhoven" 100 meter ten Zuiden van het station te doen loopen. Spr. licht zijn voorstel met een schets- teekening op den wanid toe, en betoogt dat dan de gronden in bouwexpioitatie zullen kunnen worden gebracht en de gemeente in 10 jaren tijd's minstens f 135,000 zal ver dienen Over het voorstel wordt circa drie kwar tier gediscussieerd, waarbij de heer v. d. Meiden den heer van Achterbergh de vraag stelt, waarom hij niet vóór het besluit van den gemeenteraad ,met zijn verzoek is geko men. De heer van Achterbergh kan hierop geen antwoord gewen, wel, zegt spr., dóór middel van de pers. De volgende motie werd door den heer J. Luycx ingediend en bij acclamatie aan genomen „De vergadering, gehoord de mededee- „ling van den heer van Achterbergh, be treffende den aan te leggen weg naar Birk- hoven „gelet op de bereidverklaring van het be- stuur om deze zaak in overleg met den „lieer van Achterbergh en nog een andere „deskundige te onderzoeken; „spreekt de wenschelijkheid uit, om dit „onderzoek zoo spoedig mogelijk te doen „plaats hebben, en draagt liet bestuur op „deze motie ter kennis te brengen van het „gemeentebstuur' Medegedeeld werd o. a d'at a s. Dinsdag zitting van den gemeenteraad is. In een der benedenlokalen van 't ge bouw „Eben-Haëzer" werd gisterenavond een bijeenkomst gehouden onder leiding van den heer C. E. van Koetsveld, van Rijsen- burg. 't Doel wasde oprichting eener Chr. Historische kiesvereeniging te dezer plaatse. Ongeveer 20 personen hadden aan de uit- noodiglng gehoor gegeven en traden aan stonds tot de nieuwe afdeeling als lid toe. Door den heer van Koetsveld werd liet pro gram van beginselen dor Ghr. Historische Unie op duidelijke wijze besproken, en in 't licht gesteld wat de Urne onderscheidt van de A. R.-partij. Een voorïoopig comité van drie personen, de lieer er. J. R. van 't Hof, P. Stienstra en A. Smeitink, werd door de vergadering aangewezen om tegen een volgende bijeen komst een reglement te onderwerpen en gelijk voorkomende zaken te behandelen. Wij brengen nog eens in herinnering het groot opera-concert, morgenavond in Amicitia te geven door de solisten van de Noord-Nederiandsche Opera. Het programma gaven we reeds in ons nummer van Zaterdag. Door den architect W. van Sc-haik werd, voor rekening van de heeren Gebrs. Sm:t en Dekker, aanbesteedHet verbou wen van perceelen in de Lavendelstraat, het Bloopen van perceelen in de Papenhof- steeg en het ter plaatse opbouwen van een st oomschoenenfabriek. Inschrijvers warenH. Keizer. Amers foort 12900; C. Prins en Zn. en C Rui tenberg, Amersfoort, 12637R Ruiter, Hilversum, 11745Th. Len'sink en A. v d. Vijzel, Amersfoort, f 11,680; J Wil deman en L. J. Hemels, Amersfoort, 9785. De gunning is in beraad gehouden Tegen een slager alhier is proces-ver baal opgemaakt, inzake overtreding van de aibei'dswet. Het zij een waarschuwing voor anderen Twee jongens, ontvlucht uit het ge sticht Hoenderloo, werden in onze gemeente door de politie zwervende aangetroffen. Nadat zij den nacht in liet politiebureau hadden doorgebracht, zijn zij den volgenden ochtend onder geleide naar de stichting te ruggebracht. Stoomvaartberiohten Opgave agentschap Alex. Mackintosh en Co. Maatschappij Kon. Holl. Lloyd. Het stoomschip Amstelland vertrok 4 April van Santos. Het stoomschip Delfland vertrok 12 April van Teneriffe. Naamlooze Vennootschap Het Bestuur maakt bekend, dat het Dividend over 1908 is vastgesteld op f 20.— per aan deel en van af 16 April 1909 tegen intrek king van Dividendbewijs No. 6 betaal baar is. De Directeur, G. J. M. COUVEE. Het Gemeentebestuur van Utrecht is voorne mens op Zaterdag den 24 April 1909, des namiddags te 2 uurin het openbaar ton Stadhuize aan te besteden Het aanleggen van rioleering en bestrating in een gedeelte der Frans-Hals, Jan-van-Scorel-, ran imboff- en Padangstraat Het bestek ligt ter inzage aan het Bureau der Gemeentewerken, Achter Klarenburg, on is aldaar zoomede ten Stadhuize (afdeeling Financiën) on bij do boekhandelaren VAN TER VEEN ZOON te verkrijgen tegen betaling van f Q,gQ. Het Gemeentebesluur van Utrecht, zal op Zaterdag 1 Mei 1909. des namiddags te 2 uur, in het openbaar, bij inschrijving, ten Stadhuize aanbesteden, de'levering van 400 gegalvaniseerd ijzeren pri vaattonnen, ten dienste van de De voorwaarden van aanbesteding liggen ter inzage aan het kantoor der gemeentereiniging, op werkdagen, tusschen 10 en 12 uur voormid dags, en worden, op aanvraag, kosteloos gezon den aan belanghebbenden. -j— V Voor terstond gevraagd een bekwaam dlb ook genegen i.s kleinwerk te maken, liefst gehuwd, doch geen vereiachte, vast werk roet contract f 11.h f 12.— per week. OIUNDADAN, Pnruierend. Het Dames- en Kindercostuum. Volledige Handleiding tot het Maat- nemen, Knippen en Vervaardigen bewerkt voor Zelfonderricht, door SOPHIE COMENDER, Leerares in het Costuum- maken, 2e herziene druk, m. 22 groote platen, voor sleehts f 1.90. Vorkrygbaar bij den Uitgever D. ROLLE, Hang 9N, te Rotterdam, en verder alom. Franco na ontvangst Postwissel van slechts f 1.90, waarop melden: Methode Contender. Wie nog wil deelnemen aan onze 2C-daagsche reis, vertrek 19 April melde zich spoedig. LISBON E A- ZOON, Singel 135, Am sterdam. I Mei. Hoogst interessante reis heen per 8.S. Vondel naar Lissabon, Genua, terug over de ItaL meren en per rijtuig door het schoone Oost-Zwitserland, duur 24 dagen f 850. 3 Mei. Prachtige kunst- en natuurreis naar Florence, Rome, Napels, Sorrento, enz. 6 Mei. Naar het schilderachtige eiland Corsica. 10 Mei. Naar Parijs, Versailles, Fontainebleau. II Mei. Naar Londen en het liefelijke eiland Wight. 12 Mei. Over den Gotthard naar do Ital. meren, terug per rijtuig door Oost-Zwitserland. 25 Mei. Naar Londen tijdens de beroemde Derbv-rennen. 26 Mei. Naar Berlijn cn Potsdam, tijdens de Keizerparade. Programma's h 10 ets verkrijgbaar. LISSO NE A ZOON. Alleenreizonden noemt de proef met onze uitstekende Hotelcoupons. Echt Victoriawater OBEHI. AHNSTEIN Schouwburg Utrecht. N. V. de Nederlandschs Opera en Operette van het REMBRAHDT-THEATER. uit Amsterdam. TE KOOP gevraagd. Brieven met bij zonderheden en pry's onder lett. B. M., bureau van dit blad. Maandag 19 April 1909. Groote Opera in 4 bedrijven van G. VERDI. RegieLOUIS ROBERTS. Kapelmeester: J. MART. S. HEUCKEROTH. Aanvang liali aclit uur. Prijzen der Plaatsen: Ba Icon f 3. Stalles f 2.50, lo Amph. en le Zijloge f 2. Baignoires, 2e Amph. en Parterre f 1.50. 3e Amph. cn 2e Zijloge f 1.4e Amph. f 0.75. Gaanderij f 0.50. Plaatsbesprekingvoor aandeelhouders Vrijdag van 1012 uurvoor het publick don- zelfden dag (na loting) van 1 tot 3 uurverder Zaterdag en Maandag van 10 tot 12 on van l tot 3 uur. MUURHUIZEN 1». Telefoon 49? MOLLERUSSTRAAT 88. Telefoon 141. Verleenen crediet onder persoonlijken of zakeiijken waarborg. Incasso's. Vreemd geld. om nu eens mijn reuzen-collectie te komen zien in alles in stijl en gewoon, en een rijke keuze in Reparatie-inrichting le klasse, goed en billijk bij Horloge- en Instrumentmaker, -s- Langestraat 42. wélke voordeelen V de Au ping's matrassen aanbieden? Vraagt dan eens ons geïli. album aan. Dat kost U niets meer dan 2XI3 cent voor 'n briefkaaii. U zal er voldoening van hebben, want als U niet volkomen naar wensch slaaptof een nieuw bed noodig hebt, is het voor U een oplossing en schaft U zich ongetwijfeld een Auping'saan. Leest onze gratis brochure Slapeloosheid en Slaap" eens Fabriek „AU PING" Deventer.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 3