BIJVOEGSEL Amersfoortsch Dagblad. Gemeenteraad AMERSFOORT. BIJ HET VAN Openbare vergadering van den gemeente raad van Amersfoort van Dinsdag 27 April 1909, des namiddags te half twee uur. Voorzitter de heer burgemeester jhr. J. W. A. Barchman Wuytiers.# Tegenwoordig de heeren wethouders E. L. Visser en M. L. Celosse, de heeren H. Kroes, M. R. N. Oosterveen, J. W. Joris- sen, A. A. Hamers, A. M. Tromp van Holst, D. Gerritsen, H. W. van Esveld, A. H. van Kalken, N. Veis Heijn, C. J. Plomp, S. J. van DuinenW. Salomons, D. Ruijs 'en J. C. Rolandus Hagedoorn en de secre taris mr. dr. JG. Stenfert Kroese. Afwezig mr. J. Heyligers met kennisge ving. De notulen van de vorige vergadering worden goedgekeurd. Ingekomen zijn de volgende stukken a. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 9 .Maart 1909, 3e afdee- •ling, no. 659/539, tot goedkeuring van het raadsbesluit van 23 Februari 1909, no. 62, strekkende tot in gebruik geving van een gemeentelokaal aan de Vereeniging tot be strijding van de tuberculose te Amersfoort. Voor kennisgeving. b. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 9 iMaart 1909, 3e afdee- ling no. 660/538, tot goedkeuring van het raadsbesluit van 23 Februari no. 52, tot overname van gronden, in verband met den aan te leggen weg door de Vlasakkers en Birkhoven. Als voren. c. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 16 Maart 1909, 3e afd. no. 857/582, tot goedkeuring van de raads besluiten Van 9 Maart no. 97 en 98, houdende vaststelling van het 1ste gedeelte van het primitief kohier der (inkomstenbe lasting, dienst 1909 en het 3e suppletoir kohier der .straatbelasting, dienst 1908. Als voren. d. Besluit van de 'Gedeputeerde Staten van Utrecht van 16 Maart 1909, 3e afdee- iing, no. 854/586, tot goedkeuring van het raadsbesluit van 9 Maart 1909, no. 91, strekkende tot onderhandsche verhuring van het Vildersbosch. Alsvoren. e. Bericht van ontvangst van de Gedepu teerde 'Staten van Utrecht van 23 Maart 1909, 3e afd. no. 855/661, Van de op 9 Maart 1909 vastgestelde verordening tot wijziging der verordening betreffende de straatpolröie. Alsvoren. f. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 30 Maart 1909, 3e afd. no. 738/728, waarbij voor zooveel noodig de ontvangst bericht wordt van en voor zoo veel noodig goedgekeurd wordt de op 23 Februari 1909 vastgestelde verordening, re gelende het bebouwen van gronden in de gemeente Amersfoort, bestemd voor open bebouwing. Alsvoren. g. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 23 Maart 1909, 3e afd. no. 926/657, tot goedkeuring van. het raads besluit van 23 Februari, no. 66 en 67, tot wijziging der begrootingen dienstjaar 1908 en 1909 (buitengewone werken). Alsvoren. b. Besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht van 23 Maart 1909, 3e afdee- ling, no. 853/658, tot goedkeuring van het raadsbesluit van 9 Maart no. 90, betreffen de wijziging van de begrooting, dienst 1909. - Alsvoren. i. Schrijven van B. en W. van 15 April 1909, aid. I no. 516, betreffende de goed keuring van de rekening van de Ambachts school over 1908. Alsvoren. j. Een schrijven van de Vereeniging tot bestrijding van de tuberculose te Amers foort, waarbij dank betuigd wordt voor de in gebruikgave van een gemeentelocaal. Alsvoren. k. Het verslag van de Vereeniging tot be strijding dertuberculose te Amersfoort. Ter secretarie ter inzage van de leden. 1. Een adres van de afdeeling Amersfoort en omstreken van 'het Ned. Onderwijzers genootschap en van die van den Bond van Nederlandsche onderwijzers betreffende het ontslag aan gehuwde, onderwijzeressen. Te behandelen bij de desbetreffende motie 'van 'den 'heer A. H. 'van Kalken. m. Een request van de stedelijke brand weer betreffende de vrijwillige brandweer. Te behandelen hij de desbetreffende stukken. n. Een adres van de Vereeniging Handel en Nijverheid betreffende het adres van J. G. F. van Achterbergt in zake 'den. aanleg van een weg door de Vlasakkers en Birk hoven, in verband met gemeentelijke ex ploitatie van bouwterrein. Te behande len bij punt 16 van de agenda. De Voorzitter. Ik heb de eer mede te deelen, dat ik ingevolge het reglement van orde den hoofdcommies ter secretarie mr. J. K. H. de Beaufort heb aangewezen om bij afwezigheid of ontstentenis van den secretaris 'diens functiën waar te nednen. In verband daarmee stel ik voor den heer de Beaufort den eed af te nemen, dien hij moet hebben afgelegd om deze functiën te kunnen vervullen. Dienovereenkomstig wordt z. h. o. be sloten. De heer de Beaufort legt daarna den eed af in handen van den voorzitter. Verder zijn ingekomen vier adressen, hou dende bezwaar tegen de schatting van de huurwaarde van lokalen, waarin sterke drank in het klein wordt verkocht. Wordt- z, h. o. besloten 'den heer Heiligers in zijn bezwaarschrift niet ontvankelijk te verklaren, als zijnde te laat ingediend, en tot onderzoek van de drie andere bezwaar schriften een herschatter te 'benoemen. De Voorzitter verzoekt de heeren Visser en Gerritsen als stemopnemers te fungee- ren voor deze en 'de volgende stemmingen. Tot herschatter wordt benoemd D» de Groot met algemeene (16) stemmen. De: Voorzitter. Namens B. en W. stel ik voor eene commissie te benoemen om den raad voor te lichten of het wenschelijk is maatregelen te nemen ten opzichte van de Hoogere Burgerschool. Ik vraag de verga dering of zij zich ide 'benoeming van die commissie wil 'voorbehouden, waarop ik het meest prijs zou stellen, of baar aan den voorzitter wil overlaten. De heer H a m e r s. Mijnheer de Voor zitter, ik zou wel wenschen, dat de com missie -door den voorzitter van den raad werd benoemd. De Voorzitter. U stelt dus voor 't aan mij op te dragen? Ik herbaal, dat ik liever had, dat de raad de benoeming zelf deed. Maar als de vergadering wenscbt, dat Ik de -commissie 'benoem, Id'an komit het mij voor al's leden te moeten aanwijzen kle hee ren 'leden, van -de coanmliss'ie, 'die 'de vorige maal 'in gelijksoortige commissie gefungeerd hebben, met uitzondering van 'den heer Heyligers, die 'thans ongesteld is en offi cieus te kennen heeft gegeven, dat 'hij niet meer in aanmerking wilde komen voor eene heibenoeming als lid van den 'gemeenteraad. Ik benoem dus tot le den van de commissie de heeren Plomp, Gerritsen, van Esveld, Veis Heyn en, in plaats van den heer Heyligers, den heer Hamers. Ik heb nog mede te deelen twee adressen een van leeraren der H. B. school en een van ouders- van leerlingen der H. B. school, in zake de Hoogere Burgerschool. Wordt z. h. o. besloten deze adressen te stellen in banden van de zoo even benoemde commissie. Aan de orde is 1. Benoeming van stembureaux in ver band met de aanstaande verkiezingen van leden van de Tweede Kamer der Staten- Generaal en den gemeenteraad. Worden met algemeene stemmen be noemd le stemdistrict (tevens hoofdstembureau) Leden: N. Veis Heijn en J. W. C. Bloem. Plaatsvervangende voorzittersE. L. Visser en H. W. van Esveld. Plaatsvervangende leden: jhr. S. M. van Reigersberg Versluijs, A. M. E. des Tom be, D. Gerritsen, H. Kroes, W. Salomons. 2e stemdistrict. Voorzitter: M. L. Celos se. LedenM. R. N. Oost-erveen, F. J. H. Bianchi. Plaatsvervangend voorzitter: A A. Ha mers. Plaatsvervangende ledem J. van Wes- sum, H. Kroes, J. W. Jorissen, J. C. Ro landus Hagedoorn. 3e stemdistrict-. Voorzitter: C. J. Plomp, leden: S. J.. van Duinen en D. Ruijs. Plaatsvervangend voorzitterA. M. Tromp van Holst. Plaatsvervangende le den: A. H. van Kalken, P. S. R. Wolter- be-ek en P. baron Lewe van Mid'delstum. De stembureaux voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad worden als volgt samengesteld le kiesdistrict. Leden: H. W. van Es veld, jhr. S. M. van Reigersberg Versluijs en M. van Heioma. Plaatsvervangende voorzitter: A. M. Tromp van Holst. Plaatsvervangende ladenA. H. van Kalken, J. W. C. Bloem, A. M. E. des Tombe. 2e kiesdistrict. VoorzitterM. L. Celosse. LedenA. A. Hamers, H. Kroes en J. van Wessum. Plaatsvervangend voorzitter: A. A. Ha mers. Plaatsvervangende leden.: F. J. H. Bian chi, E. van Vollenhoven en J. G. Groote Balderhaar ten Velde. 3e Kiesdistrict. Voorzitter: C. J. Plom-p. Leden P. S. R. Wolterbeek, H. Tromp van Holst, B. A. Siddré. Plaatsvervangend voorzitter: M. R. N. Oo ster veen Plaatsvervangende leden C. A. van Bla- ricum, A. P. Schroder, P. Baron Lewe van Mi ddelstum 2. Vaststelling van het tweede gedeelte van het oorspronkelijk kohier der inkom stenbelasting, dienst 1909. Wordt z. h. o. vastgesteld op een bedrag van f 16,808.75. 3. Vaststelling van het oorspronkelijk ko hier der straatbelasting, dienst 1909. Wordt z. h. o. vastgesteld op een bedrag van i 13,738,36|. 4. Behandeling van reclames, in zake aanslagen in de inkomstenbelasting, dienst 1908. Wordt z. h. o. besloten afschrijving te verleenen tot een gezamenlijk bedrag van 32,25. 5. Voorstel tot het verleenen van afschrij ving in zake aanslagen in de inkomsten belasting, dienst 1908 -en 1909. Wordt z. h. o. besloten afschrijving te verleenen tot een bedrag van 79.75 op den dienst 1908 en van 399.50 op den dienst 1909. 6. Benoeming van een onderwijzer aan de

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 5