fflrnctato Mirtrt, Als uw bril gebroken is BrillenPince-nez en nnti F Ll Kersen, SGHEVENINGEN. ASPERGES. STADSNIEUWS. ADVERTENTIËN. Amersfoortsch Wissel- en Effectenkantoor W. CROOCKEWIT W.Azn. Rijksschool Kunstnijverheid EZEL mat WAGEN en Tüli Buüitspooiweg Maatschappij Utrechtsche Schouwburg-Maatschappij. ZINGENDE VOGELS Groote sorteering W. F. A. £.R0EKHUIZEi9, op voordeolige voorwaarden te krijgen. Na eenige discussie werd besloten, dat alle afdeeKngen op do Yeluwe vóór 1 Juli van eventueel daar beschikbare terreinen prijs, plaateelijke gesteldheid, omvang, enz. op geven zullen. Alsdan zai het hoofdbestuur in een buitengewone vergadering rapport daarover uitbrengen en een voorstel doen om tot oprichting der stichting over te gaan. De vergadering werd daarna gesloten, rHet U. I). schrijft: Men zal zich herinneren dat wij de vorige week mededeelden, hoe in het plant soen bij de Abstederbrug een man werd aan getroffen, wiens toestand door een genees kundige van dien aard werd bevonden, dat opname in het ziekenhuis werd noodig ge oordeeld. Dit geschieddedoch eeuigen dagen later was de man hersteld en kon hij worden ont slagen. liet bleek iemand te zijn, vroeger in vrij goeden doendoch door het on matig gebruik van sterken drank geraakte bij aan lager wal, totdat ten slotte niets meer over was. Nu hij volstrekt geen drank meer krijgen kan, wegens gebrek aan mid delen, zwerft de man van den ochtend tot den avond door de stad, nu en dan verval lende in* een vlaag van woestheid, waarin hij raast en tiert, zoodat men moeite heeft hem in bedwang te houden. Reeds meer malen is hij geneeskundig onderzocht; phsy- chiaters hebben hem geobserveerd, maar men verklaart eenparig dat de man simu leert, om zoodoende zijn opname in een ge sticht te verzekeren en bezorgd te zijn. De vorige week nog, zat de man voor de zoo veel* to maal aan het hoofdbureau van poli tie in bewaring en werd hij daar door den dokter bezocht; maar ook deze adviseerde, hom te ontslaan en verwees hem, indien hij zich onwel macht gevoelen, naar een stads- geneesheeren, voor medische hulp. De man staat hier te Utrecht als inwoner ingeschre ven. In den afgeloopen nacht zwierf de per soon in quaestie weder door de stad en belde tot viermalen toe een bekend geneesheer op du Rijnkade op, met verzoek hem te woord to staan. De dokter trachtte den man te over reden en zond hem weg. Maar hedenmorgen vroeg stond hij wederom op de stoep van de woning van den medicus, die daarop de po litie per telefoon verzocht den man te komen halen, aangezien hij overlast van hem on dervond. Twee politiebeambten in burgerkleeding gingen naar de Rijnkade en troffen daar den man aan. Toen deze bemerkte dat politie naderde, trachtte hij in het water te sprin gen, maar de twee agenten snelden nog net intijds toe om dit te verhinderen, grepen hem bout on brachten hem over naar het hoofdbureau. Dit ging met hevig verzet ge paard, zoodat het inspanning kostte den man aan de Ganzenmarkt te krijgen. Daar ge droeg hij zich woest en wild, vloekte en raas- du en beweerde dat hij 't den menschen wel zou afleeren hem voor een simulant te hou den. Opnieuw zou thans de politiedokter worden geraadpleegd. Hilversum. Zaterdagmorgen ont stond brand in perceel 87 Ruiterweg te Hil versum, waarin gevestigd de Amsterdam- sche wasch- en strijkinrichting van den heer Mu-d-de. Door het spoedig optreden der brandweer werd het vuur beperkt tot één kamer, die geheel uitbrandde. Verzekerir.g dokt de schade. Verder werd omstreeks olf uur brand ont dekt in dei. 5 tal met koetshuis van den ho-tv De I.ioptr aan de OttoUan. De zol der binnddc geheel uit. Het onderste ge deelte bekwam veel waterschade Een paard rijtuigen en auto's konden bijtijds verwij derd worden. De woning van den koetsier, eveneens in dit gebouw, bekwam eenige wa terschade. Ook hier wordit de sohade door assurantie gedekt. Van beide branden is de oorzaak onbe kend.' De zomeruitvoering in de groote kerk te Naarden, onder leiding van Johan Scboon- dorbeok, zal diit jaar plaats hebben Zater dag 5 Juni dee avonds te 7i ure. De keuzo is gevestigd op de groote mis in c voor soli, koor, orchost en orgel van Mozart. Solis ten zijn: mevr. A. NoordewierReddingius, Tilia Hill (sopranen) en de hoeren (tenor), II. C. van Oort (baryton), Anton Tierie (orgel), K. Willoke (fluit), R. Krü- ger (hobo), P. Elders (fagot); verder: groot koor en orchest' van het Concertgebouw te Amsterdamgenerale repetitie Vrijdag 4 Juni te 7\ ure. R h e n e n. Tot gemeente-vroedvrouw al hier is benoemd mejuffrouw Nieuwstad Roelfseraa te Roermond. Candidate.» voor de Tweede Kamer, in het hoofdkiesdistrict Amersfoort, heden opgegeven Jhr. mr. H. M. J. van Asck van Wijck (a.-r) mr. W. II. de Beaufort (vrij-lib.)j dr. J. van Leeuwen (soc.-dem.j. Bij resolutie der Staten van Utrecht, d.d. 11 April 1770, zijn aan de gemeente Amersfoort in eeuwigdurende erfpacht ge geven landen, gelegen aan de uitwatering van de rivier de Eem, zulks tegen betaling van eenen jaarlijkschen canon. Bij die resolutie zijn aan de gemeente te vens uitgegeven de aanwassen eu gronden, die zich in tijd en wijlen achter het Ooster- hoofd in den mond van de rivier de Eem verder zeevaarts zullen mochten aanzetten, mits betalende voor hetgeen aaugewonnen wordt vijf stuivers per morgen 's jaars.. Volgens modedoeling van den ontvanger der Registratie, enz. te Amersfoort is, vol gens de opmeting door den landmeter, de aanwas groot 2 H, A. 27 A. 40 c.A. zoodat, naar de morgen gerekend op eene opper vlakte van 85 A. 15 c.A., de jaarlijksche canon zou moeten worden verhoogd met f 0.67 en derhalve gebracht worden op f 5.39$. B. en W. hebben zich gewend tot den genoemden ontvanger met de vraag hun zoo mogelijk tic voorwaarden te doen kennen waarop de genoemde erfpachtscanon kan worden afgekocht, waarop zij bericht ont vingen, dat er bij den Minister van Finan ciën tegen den afkoop geen bezwaar bestaat en dat de afkoopsom bepaald beüoort te wor den op f 120. Aangezien B. en W. afkoop van den ca non in het belanjg der gemeente achten, stellen zij voor tot dien afkoop te beslui ten tegen de afkoopsom van f 120. Onderstaand concept-besluit is door B en W. den gemeenteraad aangeboden: De Raad der gemeente Amersfoort; Gelet op zijn besluit van 28 April 1908, no. 137, Gelet op liet voorstel van Burgemeester en Wethouders van 18 Mei 1909, afdeeling I, no. 686, en zich daarmede vereenigen- de; i BESLUIT 1. Burgemeester en Wethouders te mach- tigen om, behalve hetgeen krachtens het bovengenoemde besluit in beheer en ouder- houd van den Staat overgenomen zal wor- j den, nog in beheer en onderhoud over te nemen a. het gedeelte van den Rijksweg van Vollenhoven naar Amersfoort, gelegen tus- schen kantonpaal 2 (staande 100 Meter Westwaarts van kilometerpaal 91) d. i. van 90.900 Meter tot even voorbij de Emma- laan, namelijk 89.600 Meter, ten langte van 1300 Meter. b. het gedeelte van den Rijksweg van Hoevelaken naar Eemnes, gelegen tusschen j kantonpaal 3 (staande 163 Meter Oost- waarts van Kilometerpaal 46) tot 5 Meter Westwaarts van Kilometerpaal 46; ter lengte van 168 Meter. 2. Aan de overname, die volgens het be sluit van 28 April 1908 en volgens het sub le van dit besluit bepaalde zal plaats heb ben de volgende voorwaarden te verbin den a. de overdracht geschiedt, behoudens de rechten van derden, met inbegrip van de tot de wegvakken behoorende kunstwerken, palen, beplantingen als traverse, op den voet van het besluit van den Souvereinen Vorst van 20 September 1814, no. 52; b. de gemeente treedt door de overname in alle rechten en verplichtingen van den Staat c. de gemeente draagt zorg voor de over schrijving op de kadastrale leggers en draagt de kosten dier overschrijving. Rapport en voorstel van B. en W. naar aanleiding van een adres van de afd. Amersfoort van het Ned. Ond. Gen. be treffende salarisregeling. Amersfoort, 18 Mei 1909. Wij hebben de eer U hierbij aan te bie den een adres met memorie van toelichting van de afdeeling Amersfoort van het Ne derlandse h Ouderwijzers Genootschap, be treffende de salarisregeling voor het onder wijzend personeel bij het lager onderwijs. Wij herinneren U, dat bij uwe besluiten van 28 April 1908 en 30 Juni 1908 eene nieuwe salarisregeling van het onderwij zend personeel is vastgesteld. Deze vast stelling is voorafgegaan' door eene zeer uitvoerige behandeling, zoowel schriftelijk als mondeling, in uwe afdeelingsvergade- ringen en in uwe openbare vergadering, niet alleen na voorlichting door ons colle ge, maar ook na die van de plaatselijke af deelingen van de onderwijzersvereenigin- gen- Wij betreuren het, dat de adresseerende afdeeling de vrijheid heeft genomen, zich thans wederom tot uwe vergadering te wen den met het verzoek tot herziening dier ver ordening, die thans ongeveer een jaar werkt. Ware het niet, dat enkele beweringen van adressanto het wenschelijk maken nog een enkele opmerking te geven, dan zou ons college zonder nader rapport U voor stellen, het adres voor kennisgeving aan te nemen. Ten" onrechte betoogt adressante, dat de meerdere Rijks-subsidie gegeven is ten ein de deze voor allen te bestemmen. Het doel behoort te zijn een zoo goed mogelijk sy steem dn de verordening neer te leggen; niet het streven om de meerdere Rijkssub sidie met het hooger bedrag, dat de Ge meente beschikbaar stelt, zoo veel mogelijk onder allen te verdeelen. Bij de behandeling in de afdeelingen is hierop door meerderen uwer leden gewe zen, zoodat het niet noodig is, dit stand punt uiteen te zetten. Dat de reden, waarom oudere onderwij zers niet gebaat zijn door de nieuwe ver ordening gelegen is in de bijverdiensten dier onderwijzers, is onjuist. Uit de toe lichting tot ons voorstel blijkt, dat wij ge tracht hebben, de meermalen geuite grief weg te nemen liet bereiken van het maxi mum-tmetement na 20 jaren dienst. Dit maximum wordt thans in 12 jaren 'bereikt. Het spreekt van zelf, dat zij die reecte 20 dienstjaren telden, door deze verandering geen verhooging van salaris genoten. Wilde men dit verhelpen, dan zou men immers weer vervallen in de fout, op wegneming waarvan belanghebbenden zoo menig keer aandrongen. Op de bijverdiensten van enkele onderwij zers is door ons gewezen a. in verband met de amendementen tot verhooging der beloo- ning voor de hoofd-akteb. in verband met de bewering van belanghebbenden, dat de taak van een onderwijzer hem niet veroor looft, buiten de schooluren op andere wijze dan voor de school werkzaam te zijn. Adressante dwaalt, indien zij in de bij verdiensten van enkele onderwijzers de re den ziet voor het in de verordening neer gelegde systeem, waardoor enkelen van het in dienst zijnde personeel niet gebaat zijn geworden Het bevreemdt ons, in het adres de be wering te lezen, dat „alle hoofden in het geheel niets profiteereu van de verhoogde Rijkssubsidie". De periodieke verhoogingen zijn evenals voor de onderwijzers ook voor de hoofden gunstiger. In plaats van 2 en 3 vijfjaarlijksche verhoogingen van f 100 (n.l hoofden scholen 2e en 3e soort 2 en hoofden scholen le soort 3 verhoogingen) genieten de hoofden thans 4 en 6 tweejaar- lij ksche verhoogingen van f 50. Wij hebben de eer U voor te stellen, het adres voor kennisgeving aan te nemen. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, De Burgemeester, WUIJTIERS. De Secretaris, J. G. 8TENFERT KROESE. De lieer K. A. Groenhuizen slaagde voor de acte lager onderwijs. Amersfoort's Mannenkoor nam gedu rende de Pinksterdagen deel a-an den natio nal en zangwedstrijd voor mannenkoren, te Zutfen, bij gelegenheid van het 121-jarig bestaan vain Zutfen's Mannenkoor. Onze stadgenooten waren ingeschreven voor de 3e Afd., „vereenigingen welke nog geen eersten prijs in een laagste afd. hebben behaald. Twaalf vereenigingen don gen mede naar de prijzen, door liet zingen van twee nummers naar keuze. Amersfoort's Mannenkoor behaalde den rijfden prijs (bronz. med.) met „De Marte laren", van L. de Rille, en „Bode", van S. van Milligen. Voor een zoo jonge vereeniging en voor haar directeur, den heer R. Koorselman, eeu aardig succes. De Verbondsring „Geldersche Vallei" van het Nederlamlsch Jongelingsverbond, hield gisterenavond oen goed geslaagde open bare vergadering in „De Arend". Do Chr. Zangvereeniging „Looft den Heer", onder directie van den heer H. Koopmans, en de gymnastiekverenigingen van de afdeelingen Amersfoort en Baarn, onder leiding van de heeren Snouck en Timmers verleen ie;i daarbij haar medewerking. Uit Am-rs- fooi t, Baarn, Scherpenzeel, Nijkerk wa ren bezoekers opgekomen, zoodat, in dte- genstaande liet prachtige weer, de concert zaal geheel gevuld was. De ring-voorzitter, die heer M. van Veld huizen, van Scherpenzeel, opende te 71 uur de vergadering met gebod en toespraak, waarna door Ds. den Hollander een rede werd gehouden over: „Uwe jongelingen zullen gezichten zien!" Mot onverdeelde aandaclit werd dit schoone woord door de aanwezigen gevolgd. Viel de zang wèl in don smaak, blijkbaar had men toch meer genoegen in doPlaats en b; ugoefeningen en d© standen van de turners. Met het oog op den tijd' moest het referaat: „Wat wij willen, wat wij wen- sehen", van den lieer J. B. Grootend'orst, achterwege blijven. De heer H. van den Dool, van Baarn, sprak een slotwoord, en wel voldaan ging de samenkomst te- half elf uiteen. In de des middags gehouden rlngverga- dering werd als afgevaardigde naar de we reld-conferentie van C. J. V. te Barmen Elberfeld benoemd de hoer van den Dool, voorzitter van de Jongelings-vereeniging „Boaz" te Baarn. Naar wij vernamen, bestaat bij het Ring- bestuur een plan om een volgend jaar oen openlucht-bijeenkomst te organiseeren. Naar wij vernemen is men van plan de tent van „die Nederl andsche T ent-zen ding" van 515 September hier op te slaan, tot het houd-cn van Evangelisatie- bijeenkomsten. Roods heeft men een com missie -van ontvangst en regeling gevormd. Quick Quick 6—3. Zondag toog Quick met 4 invallers naai' Nijmegen, om daar den- degi*adatie-wedstrijd) die al zoo mooi met- gelijk spel geëindigd was (1 1) over te spelen. Dat 't nu minder goed zou gaan dian do vorige maal, dacht wel bijna een ieder, maar cön 6 3 nederlaag, dat is toch wel een beetje erg Al spoedig wist do uitstekende midklèn- voorspeler van Nijmegen, door een praclit- schot aan zijne vereemging de leiding te bezorgen. Doch dan nemen langzamerhand die eerste-klassers het -spel in liandèn en zweven veel om 't vijandelijke doel. Succes blijft dan ook niet uit; 2 maal wordt er ge doelpunt, eerst na mooi opbrengen, via een Nijmegcnaar, en de andere maal uit oen strafschop. Deze laatste werd Keihand door Keotell genomen. De raad zwarten hebben in'tusschen met reuzenpech te kampen, waar van wel 'i ergste, een pcualtoy, die juist te gen de lat geschoten werdl. Maar dit verandert. Wanneer Van der Plank eenmaal niet ver genoeg weg werkt, is weer d'e vlugge midden-voor er bij om onhoudbaar te doelpunten. Ook weten d'e 2e-klassers nog een kiek- schop in eindkloolpunt om te zetten, zoodiat rust ingaat met een stand 32 in 't nadeel der Amersfoorters. Na rust hebben dezen dab ook niet veel meer ini te bren-gen. Bijna voortdurend wordt er o-p hun helft gespeeld'. De achterhoede moest al 't werk verrichten en. werd' abso luut niet geholpen, 't Gevolg was dat de Nijmogenaars nog 3 punten konden bemach- teigon, terwijl de rooden, na een mooi op brengen, ook nog eens scoren. Bij dat op brengen verdient vooral de Stoppel aar een pluimpje. Zijn drijven was dikwijls schitte ren. In de achterhoede vooral Keetell goed. Zijn schuld is 't zeker niet dat er 6 goals tegen kwamen. De 3e beslissingswedstrijd wordt waarschijnlijk Zondag ges-peeld en dlan mis schien op 't Hercules-veld in Utrecht. Gisteren, was Quick wel iets geluk kiger. Door U. V. V. II te slaan, doch yan Ajax (A> te verlieoen, werd de tweede prijs van het U. V. V.-coucours te,Utrecht ver worven. Door de veroeniging t. b. v. li. „Vreemdelingenverkeer" worden thans de wandelpaadjes in orde gebracht, dio van den Ouden Utrcchtechon Weg naar den nieuwen Soesterwog voeren. Door de tram werden in Mei vervoerd, 9861 betalende passagiers. De ontvangsten waren f 655.65 of f 29.40 meer dan in Mei van het vorig jaar. Per dagkilometer was de opbreng*- 1 11.75 of f 0.84 meer dan verloden jaar. Het bouwen van een directeurs-wo ning voor de Vereemging „Kïnderzorg", Zaterdag door don architect M. Klijuetra aanbesteed', is opgedragen aan den laagste» inschrijver, den heer T. van Hoogevost. Do temperatuur van het water in de zweminrichting was op Dinsdag 1 Juni, des morgens 7 uur, 64 graden Fahrenheit. De huzaar v. D. van het Remonte- depót, die bij een detachement was inge deeld om te Rotterdam jonge paarden uit Ierland af te halen, had het ongeluk - j- dens het lossen van oen hoogen kademuur to vallen en met het hoofd op een hardstec- nen paal terecht te komen. In zorgwekken de» toestand word hij naar het ziekenhuis vervoerd. Stoomvaar tberichten. Opgave agentschap Alex. Mackintosh Co. „Orange" van de Stoomvaartmaatschappij Nederland vertrok van Colombo 28 Mei. Lothringeu arriveerde te Adeleinde 27 Mei. Goebin vertrok van Southampton 27 Mei. Norderney passeerde Dover 27 Mei. Biilow vertrok van Port Said 27 Mei. Berlin arriveerde te Genua 27 Mei. Neckar passeerde de Azoren 27 Mei. Prinz Eitel Friedricli arriveerde ie Shanghai 27 Mei. Sachsen vertrok van Constantinopel 27 Mei. Bayern arriveerde te Genua 27 Mei. Preussen arriveerde te Athene 27 Mei. Gneisenau vertrok van Napels 27 Mei. Telegrafisch Weerbericht. Naa>- waarnemingen in den morgen vuo 1 Juni 1909. Medegedeeld door het Kon. Ned. Mei Instituut te de Biit Hoogste barometerstand 774.3 te Horta. Laagste 756.0 te Skudesness. Verwachting tot den avond van 2 Juni: Zwakke wind uit W. richtingen. Toenemen de bewolking. Wellicht onweer of regen. Ge ringe daling van temperatuur. Do Hoor on Mevrouw GEVERS DEIJ- NOOTVan des Beiio van Saparoea, geven konnis van do geboorte van een ZOON. Amersfoort, 29 Moi 1909. voorheen Kortegracht 7» ASSURANTIËN C'REDIETEN COUPONS DEPOSITO'S EFFECTEN I'ROLONGATIËN VREEMD GELD, WISSELS. Kromme Nieuwe Gracht 46Utrecht Verschaft op billijke voorwaarden crediot, koopt en verkoopt Effecten, Coupons en Buitenlandsch Geld, sluit prolonga tion togen don koers van den dag en opent rekening - courant met rentevergoeding 3 pCt. Noemt gelden in depót mol 2 dagen opzegging k 2s/4 pCt. n II 3 voor één maand vast k 3'lt voor drie maanden vast k 3il-j voor zes maanden vast 31/g voor eon jaar vast a 4 hare Spaarkas it 3 Bolast zich mot liet in bewaring nemen van waarden in hare brandvrije in richting. Kantoor geopend eiken wei-kdag van s mor gens 9 tot s namiddags 3 uur. De Directie, J. J. VAN ASCII VAN WIJCK. G. W. J. IIOOFT. voor gevestigd in het Rüks-Museum te Amsterdam. De Rijksschool voor Kunstnijverheid beoogt 1 hoogere opleiding voorde beoefening ran de Decty tieve- en Induslt ieëele Knnsten (lie ill VG, band staan met de bouwkiizis de beeldhouwkunstde schi derkunst en het kunstnaalc werk. Het Toelatings-Examcn voor den nil wen Cursus zal op 13 en 11 Juli gchoudf worden. Wie aan dit examen wil deelnomen, dim zich vóór 1 Juli schriftelijk bij den Direetoj aanmelden. Degenen, dio in hot be/.it zijn akten Ml, M2 of O, of van het eind-diploma dj Rijks-Normaalschool voor Toekononderwtjzej kunnen zonder examen worden toegelaten I het 3° jaar van don vior-jarigon Cursus. Verdere inlichtingen en prospectus zijn v« krijgbaar in de school (Rijks Muscum-geboui zijde Jan Luykcnstraat). Do Diroctour, J. W. H. BERDEN. '1 De Notaris VAN IIEYST te Wijk bij Duif stede, /al do gewone Kcruenverkoopii gen dit jaar houden To Vechten, op Zaterdag 12 Juni nam. 5 uur, bij Moj. VAN DE VEGT To Cothenop Maandag 11 Juni vóórm. 11 uur, bij W. WALTJEN To Werkhoven, op dcnzclfdcii dag nam. 5' c uur, in „de Zwaan" bij J. VA LEEUWEN To Wijk bij Duurstede op lliiisda 15 Juni. nam. G uur, in „het Roodo Hert bij P. DE BRUIN. Broeder bij biljetten. billijk TE KOOP. Alles compleet en zonder gebreken Te zien en te bevragen „Boukenoord| Huis ter Heide (Utr.). tj" De twee -es goedkoopste c/> Hotels nan het strand, 05 2 Pension met kamer ■S van O en 6 guidon S I PRIMA KEUKEN. 2- I UITSTEKENDE BEDIENING. r GRAND HOTELvoorheen Hotel Garni OPENING I JUNI 5908. Ilet van ouds bekendo Hotel de Familie. Pension met kamer van af 7 50. In Juni belangrijk goedkooper. Kamers dagelijks te bespreken. DE DIRECTIE. NEDERLAHDSCHE Hot DIVIDENDBEWIJS IV». 16, is te be- ginnon 1 Juni e. k.betaalbaar met f 3<k— bij do AS80CIATIE-CASSAte Am sterdam. Utrecht, 29 Mei 1909. DE BESTUURDER. net dividend over liet jaar 190S—1909» bedragende f35.— per heel on 1 17.50 per half aandeel, is van af 3 J uiii 1OOO. betaalbaar ton kantore dor Utrechtsche Bank- vereeniging, Kromme Nieuwe Gracht S, Utrecht. Ook is aldaar alsdan betaalbaar het a pari uitgeloot aandeel No. 71. IIET BESTUUR. mol J. F. RIEM-VIS' Verpakte Zaden en Voeders. Op elk pak staat de gebruiksaanwijzing en behandeling. Zangzaad voor Kanarievogels 15 ct. Papegaaien voeder25 Zevenzaad voor WildzanglO Parkieten voeder16 Voeder voor Ind. Vogels16 Zoet Zomerraapzaad12 Lijster- en Loeuwerikonvoeder, por lU kilo13 Lijster- en Loeuwerikonvoeder, por s kilo pakje25 Geparfumoerd gezuiverd Vogolzand 15 S. F. Riem—Vis' Krachtochtend- voedcr voor Hoenders, bevordert hot eicrlcggen. Uitsluitend verpakt in geplombeerde zakken met naam on adres, mon lette daarop. 21/, 5 25 50 kilo. f 0.45 f 0.90 f 4,— f 7.25 Verkrijgbaar bij J. VA\ GE.VDF- 18EN, alwaar Prijscourant gratis ver krijgbaar is. J. F. RIEM VIS. Zaadhandel, AT. Molstr. 12, Den Haag. Uitsluitend le kwaliteit. 5 pd. 1 1.70 1 Uitgezochte I 2.25 6 pd. 2.00 sleep- 2.70 8 pd. 2.60 Asperges 3.60 Fr. na outv. postw. reinh. 10 ct. meer. 51 AG XEE T181.11 BOS, Bergen op-Zoom. een glas stuk; een armpje wan uw j brileen kurkje of hoorntje wan uw Pince-nez, wendt u met wertrouwen tot ons. Wij repareeren vlug, billijk en voldoende. Onze 25-jarige werkkring hier ter stede waarborgt een vak kundige behandeling. BRILLEN worden geleverd op voorschrift van H H. Doc'oren. Instrument- en Horlogemaker. Langestraat 42.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 4