OUD-ZEIST Landbouwhuis „ACHTTIENHOVEN." Uurwerken. ZEIST. gr00te tuinbouwtentoonstelling Uit den omtrek. W F. A. GROENHUIZEN, LiSSONE's REIZEN. ADVERTENT! ËN. MAARTENSDIJK. Visscherij. Vorstelijke wieg een volledigen Inboedel, ZINGENDE VOGELS Vriendelijke Uitnoodiging tot bijwoning Tweedaagsche Samenkomsten Vriendelijke Uitnoodiging; tot bezoek van den Bazaar, Gouden Jubilé der Utreohtsche Zendingsvereeniging. Drl* knapen verdronken. Op den zelfs voor ervaren zeilers nog altijd gevaarlijken Amstol te Amsterdam, nabij de begraafplaats Zorg vlied, heeft Zon dagmiddag oen droevig ongeluk plaats ge- had. Vier jongelui van 17- tot 19-jarigen leeftijd hadden bij den schuitenverhuur der tegenover het café d'IJsbreeker op de Weesperzijde, een kleinen tjotter gehuurd en ondernamen daarmede een zeiltochtje naar Ouderkerk. In „Halfweg 't Kalfje" werd op den heenweg aangelegd en uitgestapt. Te gen kwartier voor drieën, terwijl tusschen Omval en Hoogesluis de roeiwedstrij den van Te Amatol werden gehouden, en een talrijke menigte op de Amsteloevers was sa mengestroomd, voer het viertal weder af, na vooraf den schoot te hebben vastgemaakt. Deze onvoorzichtigheid werd voor hen nood lottig. Midden in het vaarwater, juist waar de Ams''l een wending maakt, werd het scuuitje door een feilen windvlaag getrof fen, met hcfc treurig gevolg, dat het oogen- blikkelijk omsloeg. Even hoorden de wan delaars langs den Amstëldijk en de omwo nende warmoeziers hulpgeschreitoen ver dwenen de drenkelingen onder het zeil- en touwwerk. Van den wal werd zoo spoedig mogelijk hulp verleend. De warmoezaer Ja cob Vet was het eerst op de plaats des on- heils en mocht er in slagen een der jongens bijtijds te redden. Ook de 2 anderen werden opgehaald, doch helaas te laat. Eén van hen schijnt nog teekenen van leven te hebben gegeven, maar het mocht niet gelukken de levensfeesten weder op te wekken. Do lijken werd'-! getransporteerd naar de begraafplaats Zorgvlied en daar neergelegd. Naar den vierden drenkeling werd tot den avond tever geefs gedregd, ook door de bemanning van de stoomboot der Amsterdamsche havenpo litie, aan boord waarvan zieh bevond de hoofdcommissaris van politie, de heer Hor dijk. Medische hulp werd o. a. verleend door den arts N. P. Catenius, die per auto van den gemeentelijken gezondheidsdienst naar de plaats de onheils was gekomen. Van het verongelukte schuitje steekt de mast nog midden in het vaarwater boven water. Doodgevallen. Een bewoon ster van den Achterweg te Amsterdam vond Zaterdagnacht om 1 uur in de 2e Hugo de Grootdwarsstraat een ouden man badend in zijn bloed op straat liggen. Bij onderzoek bleek de verongelukte te zijn de 84-jarige J. P., wonende 3 hoog op no. 93, ten huize van zijn sclvoonzoon overleden te zijn. Vermoedelijk is de man, die kindsch was opgestaan, heeft het raam opengeschoven ein isi hij daaruit gevallen. Het lijk werd de woning binnengedragen. Brand te Amsterdam. In •de Rietlanden, tusschen de Entrepothaven en het Spoorwegbassin, stond een hoog hou ten gebouw, waarin de firma H. A. van Nahuys een kolenbrekerij had gevestigd. Dit gebouw is Zaterdagavond door onbekende oorzaak nagenoeg geheel verbrand, evenals het daaraan grenzende gedeelte van een steen- kolenloods van dezelfde firma. Deze gebouwen waren geheel gelvuld, daar nog den vorigen dag daarin een kolen boot was gelost. Gevoed door al dezen brand baren voorraad, greep het vuur snel om zich heen, zoodab al spoedig de gansche kolen- voorraad één gloeiende massa was geworden. Hel rood teekende zich de gloed tegen den hemel af, zoodat een groote menigte uit de volkrijke huurt der Eilanden kwam toegesneld. Met het oog op den aard van den brand en in verband met de plaats te midden van de loodsen der spoor- en stoomvaartmaatschappijenspoorwegmate- rieel, en stapels balken rukte de brand weer met verscheidene stoomspuiten, waar onder de beide drijvende Jason en Jan van der Heyde, aan. Alleen de Jason gaf echter water, hetgeen niét belette dat de omgeving in korten tijd onder water was gezet. Door de Overwaaiende vonken geraakte op 150 meter afstand een stapel dwarsleggers in brand. Voor de brandweer was het ter rein moeilijk te bereiken, als gevolg van over het rangeerterrein loopende draden der wissels. De brand is vermoedelijk ontstaan in het lokaal, waar de gasmotor stond. Om zes uur hadden de werklieden het gebouw verlaten. De schade wordt door verzekering gedekt. Het gebouw was eerst een jaar geleden ge zet. School- en Kerknieuws. De veertiende Zomer-conferentie der Ned. dhr. Stud. Vereoniging zal dit jaar van 1217 Juli gehouden worden, evenals vorige jaren op de heide bij Hat turn. b. Alcohol op onze vloot, door «C. W. F. baron Mackay. 's Avonds. Christelijke sociale beweging en alcoholisme, door ds. J. R. Slotemaker de Bruine. Zaterdag, had in het Hoted de Prins' van Oranje te Dribergen de jaarl. verga dering plaats van onderwijzers en onderwij zeressen in het arr. Rhonen, onder voorzit terschap van den heer J. Stampenus, arr.- schoolopziener. De voorzitter heet allen van harte welkom en verheugt' zich in de trouwe opkomst. Hieruit blijkt de sympathie van de onderwijzers, zoowel van openbare als bijzondere voor deze vergaderingen, waarop dan ook steeds gemeenschappelijke belangen kunnen worden besproken. Spr. heet daarna de heeren Middel veld Viersen, district schoolopziener, en den heer Hugenpoth tot Aerdt, arr.-schoolopziener in het arr. IJs- selstein, van harte welkom en dankt hen voor hunne tegenwoordigheid. Tot zijn leedwezen constateert Spr. de afwezigheid van den heer Nijland, oud-schoolopziener, die wegens een lichte ongesteldheid verhinderd was. De heer S. gaat daarna na wat in het afgeloopen jaar heeft plaats gehad en her denkt met vreugde en dankbaarheid de heuglijke gebeurtenis, waarin het geheele Nederlandsche volk deelde, door de ge boorte van onze Prinses Juliana. Hij staat uitvoerig stil bij den nauwen band tusschen ons volk en het doorluchtige Stamhuis van Oranje-Nassau en constateert met leed wezen, dat enkele onderwijzers niet in de algemeene vreugde hebben gedeeld en meer of min getoond hebben, dat zij niet mee leefden in den volksgeest. Spr. betreurt die handelwijze, omdat deze het vertrouwen in de volksschool niet kan versterken en het juist de onderwijzer is, die in het jeugdige kindergemoed eerbied en liefde kan aanbren gen voor het dierbaar Vorstenhuis, dat in tijd van nood steeds bereid was onze vrijheid te doen behouden en versterken. Punt 2 der agenda: Vragen en mededee- lingen. Met dit punt wenscht de heer S. ieder de gelegenheid te openen tot het vra gen of geven van inlichtingen en het doen van mededeelingen, de school betreffende. De heer S. wijst ^p het gebruik maken der schoolbibliotheek in het arr. Rhenen en deelt mede dat er nog te weinig gebruik van gemaakt wordt, daar deze toch veel en goed materiaal bevat voor studeerende on derwijzers. Verder verzoekt de voorzitter den hoofden van scholen hem voortaan vol ledige inlichtingen te geven omtrent de aanvragen van landbouwverloven, en zou gaarne beperking en verkorting van die ver loven wenschen. De heer Kleijn, uit Driebergen, verkrijgt het woord en zal spreken over verschillende stroomingen in de paedagogie. Spr. begint te wijzen op de hooge waarde van opvoe ding. De physieke opvoeding ligt niet di rect op den weg der school. De paedagogie is alleen in staat algemeene belangstelling te wekken voor het onderwijs. De onderwij zer moet studie maken van het kind, en daarom moet kennis van het zieleleven niet ontbreken. Het onderwerp vindt Spr. zoo rijk en ruim, dat hij zich alleen bepalen zal tot de historische paedagogie, en wil dit van zijn standpunt behandelen uit een zede lij k-religieus oogpunt. Hij zal spreken over Utrecht. Christelijk congres tegen het alcoholisme. 25 en 26 Augustus wordt te Utrecht gehouden, het eerste (protes- tantsch) „christelijk congres tegen het al coholisme" uitgaande van „Ehkrateia", hond van prot. chr. dranjkbe^trijdersveree- nigingen. Behandeld 'zullen worden de vol gende punten 's Morgens De stand der christelijke drankbestrijding in Nederland en huiten- land, door ds. J. H. Ledeboer. De H. "S. en geheelonthouding, door d®. D. van Krevelen. Plaatselijke keuze in den vreemde en in ons vaderland, dioor mr. K. H. Ruiger®. 's MiddagsHet kind1 en 't alcoholisme. a. De ervaring van christelijke inrichtin gen voor verwaarloosde kinderen, door M. vian Wijhe Ezn. b. Het werk onder dè kinderen, door mej. H. W. Crommelin. Zending en alcohol. a. Inwendige zending, door een officier ■van 't heilsleger. b. Uitwendige zending *(Indië), door ds. Joh. Rauws. Drankzucht. a. Christelijke verpleging van drankzuch tigen, door ds. C. J. C. Burkens. b Gevolgen der drankzucht in 't nage slacht, door iprof. dir. L. Bouman. Leger en vloot. a. De alcohrj in dë c&nüne, door mevr. M. M. Havel'aarVan Beek Calkoeu. Het onderstaande adres is aan den gemeenteraad verzonden Aan den Edel ach tb aren Raad der gemeente Amersfoort. Naar aanleiding van het door H.H. Bur gemeester en Wethouders aan uw college verstrekte rapport en -'voorstel in zake het verzoek der af deeling Amersfoort e.o. van het Nederlandsch Onderwijzersgenootschap neemt het bestuur dier afdeeling de vrij heid aan de reeds gegeven toelichting bij dat verzoek -nog enkele opmerkingen toe te voegen. De afdeeling heeft reeds dadelijk na de vaststelling der nieuwe salarisregeling over wogen of het Wenschelijk was haar bezwa ren -daartegen en tegen de motieven, die •tot die regeling geleid hebben, aan uw col lege -kenbaar te maken. Zij meent daarom, nu de regeling reed6 een jaar in werking is, dat zij zich niet eene te groote vrijheid heeft veroorloofd, door uw aandacht opnieuw te vestigen op haar request d.d. 11 Maart J908, waarin een goed doordacht systeem is neergelegd, dat niet alleen rekening houdt met het spoediger bereiken van een maximum, maar ook vooral de 'verhooging der maxima bedoelt. Indien uw college aan dezen laatsten wenseh gevolg had gegeven, zou naar onze meening geen fout begaan zijn, integen deel, het systeem zou er grootelijks door Hoofd. Gouda f 1400—f 1600 f 300 Leiden Zwolle Hengelo (O.) Deventer Arnhem Purm erend j Haarlem i Schiedam I Zaandam Delft Zutphen Baarn Lisse Weesp Velsen Lonneker I Bussum Alkmaar Steenwijk Zeist Leeuwarden Harderwijk Nijmegen Krommenie Enschede Dordrecht I f 1500—f 2000 f 400 f 1500— f 2000 f 400 f 1300—f 1700 f vr.w. f 1300—f 1600 f 350 f 1200—f 1400 f 240 f 1250—f 1625 f 350 de materialistische, de intellectueele en in verband daarmede pessimistische strooming en die der reactie. De heer Kleijn voert zijn gehoor naar den tijd der Fransche revolutie en doet uitkomen dat er toen twee stroo- mingen ontstonden in de paedagogie: de strooming tusschen de leer der rede en het geloof. Spr. toont dit aan uit de geschriften van Rousseau en Pestalozzi en doet duidelijk de verschillende gezichtspunten uitkomen. De dwaling lag hierin, dat men moraal eu godsdienst scheidde. Na deze strooming ont stond de philosofische strooming, waartoe Herbart den grootsten stoot gaf. Herbart was verstandsman, wiens denkbeelden ook in ons land insloegen. De philosofische beschou wingen in de paedagogie konden niet vol doen, daar deze geen rekening houden met de wetenschappelijke vorming. Vervolgens staat Spr. stil bij de pessimisti sche strooming. Deze wil ontwikkelen bui ten de erkenning van God. Dit is de leer, dat de mensch tot lijden is geborendit is een zielkunde zonder ziel. Gaat dus het lichaam sterven, dan houdt alles op. Deze stroomingen gaan ook door de paedagogie. Spr. toont dit aan uit verschillende ge schriften. Vervolgens bespreekt de inleider den tijd der reactie; de natuurlijke gods- dienst maakt plaats voor de erkenning van 1 de Godsopenbaring, de chr. paedagogie. Al deze stroomingen hebben invloed ge- i had op het gebruik maken der leervakken, j Wij leven in de eeuw van het kind en i daarom mag de religieuse opvoeding niet ont- breken. Welke strooming men wenscht, laat I Spr. aan ieder over, maar eindigt met een 1 citaat van Otto Willman. Van opvoeding zou er redelijkerwijze geen spraike kunnen zijn, als achter al de factoren, die bewust of onbewust op ons inwerken, God niet stond, de Schepper van hemel en aarde, die de eigenlijke opvoeder is van het mensche- j lijk geslacht en alle draden van het wereld - I bestuur houdt in Zijn hand. j De heer Stamperius is van meening, dat- deze voordracht zich niet leent tot debat en dankt den Spr. voor de nuttige lezing. Spr. deelt nu den indruk mede, dien hij van deze J voordracht heeft gekregen en beveelt de grondige studie der paedagogie ten zeerste bij alle opvoeders aan. j Na de pauze werd dr. I. P. Heye her- dacht in een keurige voordracht van den heer K. Beversluis, uit Utrecht, terwijl ter afwisseling eenige liederen van Heye werden I gezongen door -de zangvereeniging „Kunst min" uit Driebergen. Ook mej. Mien Hal- berstadt, soliste uit Amsterdam, zong op verdienstelijke en meesterlijke wijze eenige gedichten van den bekenden kinderdichter. Luide applaudissementen vielen haar en de» zangers ten deel. Met een woord van dank I van den heer Stamperius eindigde deze ge- animeerde vergadering, i B u n s c h o t e n. Ds. J. W. Geels, te 's Gravendeel, heefit bedankt voor het be roep Dij de iChr. Ger. gemeente alhier. I Barneveld. Door ombekende oorzaak geraakte de -boerderij van J. .Molestein in brand en werd gëheel id'oor 'het vuur ver nield. De bewoners, waaronder zeven kin deren, warden met groote moeite ge red'. Drie stuks hoornvee, een paar 6ohapen en varkens kwamen in de vlammen om. verbeterd zijn en allen bevredigd hebben. 'In verband met de amendementen tot verhooging der belooning voor de hoofd- acie, werd door H.H. B. en W. gewezen, op de 'bijverdiensten van enkele onderwij zers, die, ingevolge het- behalen dier acte voor dergelijke verdiensten in aanmerking konden komen, redenen, waarom de verhoo- giëg voor de hoofdacte niet noodig werd geoordeeld. i De afdeeling is en bdijft 'van oordeel, dat de factor bijverdiensten niet van invloed 1 mag zijn op de salariëering en houdt zich overtuigd, dat bij gezette «overweging zich bij Uw college de meening zal vestigen, dat hiermede allerminst rekening mag gehou den worden. Het bestuur veroorlooft zich op te mer ken, dat niet slechts enkelen, maar heb vierde deel der onderwijzers door de be staande regeling niet gebaat wordt. Ten aanzien van de salarissen der hoof den moet het bestuur -erkennen zich min der juist uitgedrukt te hebbentoege stemd moet worden, dat door het spoediger toekennen der periodieke r verhoogingen voor enkelen hunner eenige verbetering is aangebraoht. Het maximum is evenwel het- j zelfde gebléven, terwijil ook de ongelijkheid in bet aantal periodieke verhoogingen is I blijven bestaan. Als een -bewijs, dat door vele andere ge meenten van ongeveer gelijke of mindere beteekenis dan Amersfoort wél rekening is gehouden mét wenschen als in het adres der afdeeling uitgedrukt, moge bet volgende staatje dienen. Onderwijzer f 550f 1200 zonder woningvorgoeding. 550— 1300 5501200 600— 1300 550— 1200 600— 1200 600— 1100 600— 1450 575— 1225 650— 1200 600— 1300 600— 1175 650— 1200 6001125 met woningvergoeding. 6001250 800— 1300 550— 1300 600— 1400 700— 1200 600— 1175 600— 1250 625— 1225 600— 1300 650— 1350 600— 1500 600— 1300 Het Bestuur der Afdeeling, G. A. L SPELBERG, Voorzitter A. VEEN, Secretaris De heer A. J. Krieger, spoarweg-in- genieu?, schrijft ons, dat hij van plan is zich tot den gemeenteraad van Amersfoort en van Soest te wenden met een adres, waarin bij deze colleges verzoekt, zicK voorloop',g in beginsel te willen uitspreken omtrent zedelijke en financieefle medewer king met betrekking tot de daarstelQing van een doorloopenden tramdienstKampstraat Amersfoort Vlasakkers Birkhoven Soest Stabion Baarn H. IJ. S. M. Éen tramvoorstel met begrooting van kos ten van aanleg, installatie en exploitatie, raming van inkomsten, overzichtkaartje en dienstregeling zal daar bij worden gevoegd. Aan den beer P. Boks, die met f 152,600 op eén na laagste inschrijver was, werd gegund het- maken van gebouwen, grond- en kunstwerken, het leggen van spo ren en wissels en z.ten behoeve van den lo kaal-spoorweg van Neede naar Goor. In de Amersfoortsche zweminrichting werd gediplomeerd: Jongeh. J. H. J. Hoog, die met goed! .gevolg rijn proef heeft af- gelegd. De temperatuur van het water im de zweminrichting was hedenmorgen 7 unr 62 graden Fahrenheit. Horloger, Langestraat 42, Grootste sorteering I' klas ARTIKELEN. Reparatie-Inrichting billijk, vlag en goed. Telegrafisch Weerbericht. Naar waarnemingen in den nn-reen vso 21 Juni 1909. Medegedeeld door het Kon Ned. Met Instituut te de Bilt Hoogste barometerstand 772.5 te Horta, laagste 749.5 te Valeutia. Verwachting tot den avond van 22 Juni Zwakke tot matige Z.-O. tot Z. wind, toe nemende bewulking, onweer of regenbuien, weinig verandering in temperatuur. 22 ei» 29 Juni. London, Wight, Bourne mouth. 24 Juni. Prachtige reis hoon en terug over land door Zweden en het trotsche Noorwegen. 29 Jnni. Parijs, Versailles, Fontainebloau. I 1 Juli. Tirol on Salzkammergut, een der i schoonste kunst- en natuurreizen. 7 en 14 Juli. Noorwegen'» beroemde West kust. 22 Jnni en 8 Juli door de Harz per rijtuig- 8 Juli. Zuid West-Zwitserlaad,(grootscho berg. tafereelen). 14 Juli. Den Rijn en het Alirdal. 15 Juli. Interlak en, Luzern, Rigi, enz. Programma's a lo ets. per stuk. LISSOME A Zn., Singel 155, Aui- Waterschap Het Bestuur van bet Waterschap Maartens dijk brengt ter kennis van belanghebbenden, dat Vergunningen tot het bevissclien van wa teren, aan genoemd Waterschap behoorende voor het seizoen 19091910, zijn te bekomen bij den Secretaris van gezegd Waterschap te Maartensdijk, en wel tegen voldoening eener retributie van t 1. voor inwoners van Maar tensdijk en van f 2.50 voor anderen buiten die gemeente woonachtig. Maartensdijk, den 17. Juni 1909. Hét bestuur van het Waterschap - voornoemd, W. N. J. VAN HENGST, Voorzitter. KWINT, Secretaris. ERFHUIS te JUTFAAS. sterdam. Alleenreizenden neemt de proef met onze uitstekendo Hotelcoupons. De Firma VAM 1>IJK en Camp., Hof leveranciers, Damast- en Linnenweverijen te Eind hovenhad de eor te vervaardigen voor de Koninkl. Wieg, allerfijnste met de hand geweven, artistiek geborduurde en A jour-bewerkte Lakentjes en Sloopjes, welke uitvoering de hooggewaar deerde goedkeuring van H. M. de Koningin mocht wegdragen. BC Nog eenige Dames-Agentessen uit den beschaafden stand kunnen worden aangesteld. Zeer aannemelijke conditiën. Notaris M. Den BLEKER te IJsselstein, zal te Jutfaas, ten sterfhuize van den WelEdelen Heer A. HOFFMANN, in leven Gemeente- Secretaris, aan den Straatweg, wijk A, no. 69bis, nabij den Tol, op Woensdag den 7 Juli 1999, 's morgens 10 uur, om contant geld publiek verkoopen waaronderCanapé, Tafels, antieke Boekenkast, Ledikanten, Bedden met toebehooren, Kachels, Kasten, gouden Horloges, zilveren Lepels en Vorken en Catheder, onz. enz. Daags vóór den verkoop afgenummerd te zien van 11 tot 15 uur. Breeder bij gedrukte biljetten. met J. F. KIEM-VIS' Verpakte Zaden en Voeders. Op elk pak staat de gebruiksaanwijzing en behandeling. Zangzaad voor Kanarievogels 15 ut. Papegaaienvoeder25 Zevenzaad voor Wildzang19 Parkietenvoeder16 Voeder voor Ind. Vogel»16 Zoet Zomerraapzaad12 Lijster- en Leeuwerikenvoeder, per kilo13 Lijster- en Leeuwerikenvoeder, per V» kilo pakje25 Geparfumeerd gezuiverd Vogolzand 15 J. F. RiemVis' Kjaclitochtei»!. voeder voor Hoenders, bevordert het eierloggen. Uitsluitend verpakt in geplombeerde zakken met naam en adres, men lette daarop. 2»/t 5 25 60 kilo. f 0.45 f O.OO f 4,— f 7.25 Verkrijgbaar bii J. VAM UEMDE- REM, alwaar Prijscourant gratis ver krijgbaar is. J. F. RIEM VIS. Zaadhandel, M. Slolstr. 12, Den Haag. Echt Victoriawater ODCHI AHNSTEIN VAM DE N. E. P. Vereeiiiging. te houden te BUEEKEEEN op Woensdag 23 cn Oondcrdag 24 Jnni 1909, telkens des nam. te 2 ure. op het Landgoed ..Guntersteyn", daartoe be schikbaar gesteld door den WelEd. Geb. Heer WILLINK VAN COLLEN. 11 oeiisdag namiddag Mededoclingen door verschillendo Evangelisten over de Evange- lisatioarbeid in ons Vaderland. DonderdaguamlddagBehandeling van het onderwerp„do Godzaligheid", door verschillende predikanten. Woensdagavond7 uur bovendien (Jodsdiciistoefeniiig in de Ilerv. Kork, voorg. Ds. GUNNING van Utrecht. Toegang op „Guntcrsteyn" voor alle belangstellenden boven 16 jaar, mits voor zien van programma, voor 5 cents aan deu ingaug verkrijgbaar. IC RU al te ongunstig weder alle samenkomsten in de Kerk. ter gelegenheid van het dewelke D. V. zal gehouden worden in de Christelijke Naaischool te BBEVKELGN. Donderdagochtend 24 Juni 1999 1'E.VIMU ten lO'/t uur tot 1 uur, des avonds geopend van nf 5 uur. Vrijdag 25 Juni geopend des ochtends 9 uur en verder den geheolen dag en avond- Mogen velen een keuze doen onder het schoono en nuttige dat hier tentoongesteld wordt en naar vermogen bijdragon voor het goede doel. 1 «5 Aug. 16 Sept. 1999. Speciale Tentoonstellingen Kasplanten: 25-28 Aug.; Afgesneden rozen: 13 Sepl.Bloemwerken: 7 9 Sopt.; Snijbloemen 10 -11 Sept.Groenten en Ooit: 14 16 Sopt. Nimmer vergeet men de verrukkelijke verge- zichten van uit het EENIG PANORAMA-GEBOUW OP DIT GEBIED. Iuur gaans van station Maartensdijk, uur per rijwiel van Utrecht.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 3