BIJVOEGSEL Amersfoortsch Dagblad- Gemeenteraad AMERSFOORT. BIJ HET VAN Vergadering van -den gemeeiiteraa-cl van Dinsdag 22 Juni 1909, de® namiddags ten 1^ ure. Voorzitter de heer burgemeester jhr. J. W. A. Barchman Wuytiers. Tegenwoordig de lieer wethouder M. L. Celosse, de heeren H. Kroes, J. C. Rolan- dus Hagedoorn, M. (R. N. Oosterveen, J. W. Jorissen, A. A. Hamers, D. Gerritsen, H. W. van Esveld, A. H. van Kalken, C J. Plomp, S. J. van Duinen en W. Salomons en de secrretaris mr. dr. J. G. Stenfert Kroese. Afwezig de lieer wethouder E. L. Visser en de heeren mr. 'J. Heyligers, N. Veis Heyn, D. Ruys en A. M. Tromp van 'Holst met kennisgeving. De notulen van de vorige vergadering worden goedgekeurd. Ingekomen zijn de volgende stukken a. Besluit van de Gedep. Staten van Utrecht van 9 Juni 1909, 3e af deeling, no. 1873/1336, tot goedkeuring van het raads besluit van 25 Mei 1909, no. 1852, strek kende tot het aangaan eener geldleening. Voor kennisgeving. h. Besluit van de Gedep. Staten van Utrecht van 15 Juni 1909, 3e afdeeling no. 1917/1392, tot goedkeuring van de raads besluiten van 25 Mei 1909, no. 187 16, strekkende tot wijziging van en af- en over schrijving op de begrooting van het dienst jaar 1908. Alsvoren. c. Van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs het verslag over 1908. Zal 'worden gedrukt en opgenomen iu het gemeenteverslag. d. Eene dankbetuiging van J. Schulte Nordholt voor 'zijne /vaste aanstelling tot inspecteur van het Bouw- en Woningtoe zicht. Voor kennisgeving. e. Een nader schrijven van de afdeeling Amersfoort van het Nederl. Onderw. Ge nootschap inzake de salarisregeling voor het ouderwijzend personeel. Te behandelen bij punt 6 van de agenda. f. Een adres van I. M. J. Hoog e. a. en van1 M. de Haan e. a., 'houdende verzoek maatregelen te nemen tegen beperking van de stofplaag of het hard rijden der auto mobielen. In; handen van B. en W. om prae-advies. g. Eene nader schrijven van J. Broek- huysen, betreffende zijne reclame inzake vergunningsrecht. Wordt, na voorlezing door den secretaris, aangenomen voor kennisgeving. h. Een adres van A. J. Krieger, betref fende de tramverbinding met .SoestBaarn, In handen van B. en W. om prae-advies. i. Een verzoek van den secretaris om verlof van 14 Juli tot 11 Augustus. Wordt z. h. o. verleend. j Een verzoek van T. Sanldei*s en 11. G. Rij kons, namen s de bouwmaatschappij Birk- hoven om toestemming tot afwijking van de rooilijn voor een te bouwen dubbele villa aan den ouden Vlasakkerweg. De Voorzitter. Ik stel voor deze zaak als spoedeischend te behandelen. Bij uw'besluit vau 12 Januari 1909 no. 15 is de rooilijn op 10 Meter uit den weg be paalt. De adressanten wenschen op 16£ Meter afstand van den weg te bouwen. B. en W. hebben geen bezwaar om het ver zoek toe te staan. De lieer O o s t e r v e e n. Mijnheer de voorzitter, er kan geen bezwaar tegen zijn, dat de afstand, waarop het huis van den weg komt, grooter wordt dan 10 Meter. Al leen als gevraagd werd den afstand kleiner te maken, zou dat niet moeten worden toe gestaan. De Voorzitter. In 't algemeen kan worden toegestaan van het voorschrift af te wijken. De heer Oo ster veen. Het zal mooier staan als de afstand grooter wordt. Daar kan men, dunkt mij, niet tegen zijn. De Voorzitter. Ik ben het met u eens, dat het tot sierlijkheid van den weg zal strekken, als de huizen niet allen op ééne lijn komen. Wordt z. h. o. besloten het verzoek toe te staan. Aan de orde is 1. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het reglement voor het middelbaar on derwijs in de gemeente Amersfoort. Voorgesteld wordt art. 6, voor zooveel betreft de hoogere burgerschool, te lezen als volgt Slee hts éénmaal 's j aars worden leerlin gen toegelaten. Zij, die wenschen toegelaten te worden, behooren zich vóór 1 Juli bij den directeur op te geven. Zij, die zich na dien termijn opgeven, be hoeven, onverminderd het bepaalde in arti kel 7 en 8, de toestemming van de Commis sie van Toezicht om tot de school te worden toegelaten". Wordt z. li. o. conform besloten. 2. Voorstel van B. en W. tot benoe ming eener commissie in zake onbewoon baar verklaren van de perceelen St. Joris - straat nos. 31, 33, 35, 37 en 39. Tot leden van de commissie worden door den Voorzitter benoemd de heeren Hage doorn, van Duinen en Tromp van Holst. 3. Voorstel van B. en W. tot overname in beheer en onderhoud van eenig gedeel ten van Rijksstraatwegen. Het voorstel heeft betrekking op a. het gedeelte van 'den Rijksstraatweg van Amers foort naar Renswoude tot den overweg van den spoorweg naar Resteren, b. ihet gedeelte van den Soesterweg, gelegen tusschen d'e spoorlijn en den winkel van Kortbeek. Wordt z. h. o. conform besloten. 4. Voorstel van B. en W. betreffende den afkoop van erfpachtscanon van gronden aan de rivier de Eem. De jaarlijksche .canon, die'moet worden betaald van de aan de geineenite Amersfoort in eeuwigdurende erfpacht gegeven landen, gelegen aan de uitwatering van de rivier de Eem, zal worden afgekocht tegen betaling van eene som 'van 120. De heer van Duinen. Mijnheer de voorzitter, mag (ik eene vraag doen. Wan neer de gemeente dezen canon afkoopt, blijft zij dan voor de volgende aanslibbingen den zelfden canon betalen als tegenwoordig? M. a. w. verliest de gemeente hare aanspra ken op de volgende aanslibbingen niet? De Voorzitter. Het voordeel van de aanneming van dit voorstel zal zijn, dat als er in het vervolg belangrijke aanslibbingen komen er geen canon meer behoeft te wor den betaald. Voor een vaste som in eens koopt de gemeente de jaarlijksche canon af. De heer van Duinen. Daar ben ilk zeer voor. Dank u. 5. .Voorstel van B. en W. betreffende ■een 'verzoek van de Oranjevereeniging tot veifivooging der subsidie. B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken. De Voorzitter. Het afwijzen'd ad vies van B. en W. steunt in de eerste plaats 'op het geringe bedrag van den post voor onvoorziene uitgaven en verder op de over weging, dat feestvieringen door de burgerij zelve moeten toonden .betaald. Wanneer de gemeente steun verleent, 'dan moet dat eene kleine tegemoetkoming blijven. Daarom is eene bijdrage van 200 gegeven. De ver- eeniging toil dat bedrag belangrijk ver hoogd zien, maar dat wordt door B. en W. ontraden. Wordt z. ih. o. conform het voorstel be sloten. '6. Rapport en voorstel van B. en W. naar aanleiding van een adres van de af deeling Amersfoort van het Nederlandfsdhe Onderwijzersgenootschap, betreffende de salarisregeling van het onderwijzend perso neel bij liet lager onderwijs. B. en W. stellen voor het adres voor kennisgeving aan 'te nemen. De heer Gerritsen. Mijnheer de voorzitter, ik stel voor de stukken, die op deze zaak betrekking 'hebben, te behandelen in de afdeelingen bij de begrootng voor 1910. Er is werkelijk in hetgeen wordt aan gevoerd wel eenige aanleiding om de zaak in overweging te nemen. Maar dat nu op dit oogenbliik te doen', lijkt mij niet ge- wenscht. Ik stel daarom voor al deze stuk ken te verzenden naar de afdeelingen. De Voorzitter. Ik heb daartegen geen bezwaar, alls de heer Celosse er niet tegen is. De heer van Duinen. Ik wil het ver zoek ondersteunen, mijnheer de voorzitter. De Voorzitter. Ik kan mededeelen, dat B. en W. het voorstel overnemen. Wordt z. h. o. besloten tot verzending naar de afdeelingen. 7. Voorstel van B. en W. tot het geven van eervol ontslag aan de Leerares aan de H. B. school mej. H. C. van Eyk van Voorthuysen met ingang van 1 September. De Voorzitter. Ik heb mede te dee- len, dat het volgende voorstel bij mij is in gekomen Amersfoort, 21 Juni 1909. De ondergeteekendien, leden van: deai Raad! der gemeente Amersfoort, hebben de eer, ,naar aanleiding van heb voorstel van Burge meester en Wethouders dier gemeente tot het geven van eervol ontslag aau de leeraren der II. B. S. mej. van Eijk van Voorthuij- sen, het volgende voorstel in te dienen ,,De Raad der gemeente Amersfoort: Gezien het concept-besluit van B. en W. der gemeente Amersfoort, gezonden' aan den Raad1 dier gemeente per brief, d.d. 14 Juni 1909, afd. I, no. 837, strekkende tot bet geven van eervol ontslag aan de leerares aau de H. B. school mej. van Eijk van Voort- huijzen met ingang van 1 September 1909 overwegende, dat door de leerares mej. v. Eijk van Voorthuijzen te dezer zake een adres aan den Raad is gericht en de daarin vermelde feiten, tengevolge van da late in diening van dit adres, nog niet zijn onder zocht geworden; overwegende, dat het wenschelijk is, dat naar de in het adreis genoemde feiten alsnog een onderzoek worde ingesteld Besluit: a. B. en W. te verzoeken te willen be vorderen, dat dit onderzoek geschiede b. de beslissing op het concept-besluit voorloopig aan te houden. 't Welk doende, (get.) W. SALOMONS, (get.) H. KROES. (get.) D. RUIJS. (get.) A. H. v. KALKEN, (get.) J. W. JORISSEN. Dit voorstel wordt door B. en W. over genomen, die voorstellen het in handen te stellen van d'e commissie, die is aangewezen om de zaken van de Hoogere burgerschool te onderzoeken en aan die commissie be- 6

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 5