BINNENLAND. over 't algemeen goed of middelmatigspe cie»' voor wintertarwe en zomortarwe. Gerst goed of middelmatig. Rogge bijna middelmatigear is verbetering gekomen in het nooixioosten. Haver bijna goédoen goede oogst staat \oor de deur in Klein- Rusland, even middelmatig is hij in het Wolgagebied en don noordelijken Kaukasus, gedeeltelijk ook in de zuidwestelijke gou vernementen. Rogge onbevredigend en ge deeltelijk slecht in het Boven-Wolga- en het Wjatkagebied, hier en daar ook in hot noordwesten, noorden, zuidwesten en het centrale gebied. Wintertarwe hier en daar onbevredigond in het noordwestelijk on zuid wester jk gebied. Streken mot oen onbe- vredigenden oogst voor zomergraan zijn niet talrijk. Turkti*. Konstantinopel, 7 Aug. Ta- laat Boy, onder-voorzitter der Kamer, is benoemd tot minister van binaeulaudsohe zaken. Het Heet, dat er vooreerst niiots zal ko men van do uitzending van een Turksche vloo; naar Kreta, omdat de ministerraad er verdeeld over is. Donderdag middag hoeft de Grieksch© gezant aan de Porte medegedeeld, diat do Grieksche officieren, wier terugroeping van Kreta verlangd wordt, volgens do wet van 30 November 1906, niet meer tot lxot actie ve leger behoorden. Konstantinopel, 7 Aug. De Yeni Gazeta meldt, dat de Porte heden een nota heeft gezonden aan Griekenland, waar in dit rijk wordt uitgenoodigd speciaal te verklaren, dat het geen plan heeft Kreta te veroveren. Indien Griekenland niet ant woordt, zal een termijn worden bepaald, binnen welke de Turksche gezant Athene zal verlaton. De Franbf. Ztg. bericht uit Konstanti nopel, dat de Porte do nota aan do Griek sche regeeriug. die de terugroeping der Grieksche officieren van Kreta verlangde, niet. heeft afgezonden. Er is echter oene lange depêche van het Turksche ministerie aan den Griekschen minister van buiten- l&mlsche zaken gericht, waarin het betoog wordt geleverd, dat de Grieksche regoering geen correcte, oprechte en loyale houding in het Kreta-vraagstuk heeft aangenomen. Er wordt verlangd, dat de Grieksche regoe ring categorisch zal verklaren, dat zij geeue territoriale aanspraken betreffende Kreta stelt en olko gedachte prijs geeft om Kreta in te lijven. Mocht de Grieksche re geeriug dit billijke verlangen niet nako men, dan zal het personeel van de Turksche legatie in Athene met onbepaald verlof naar Konstantinopel teruggeroepen worden. Saloniki, 7 Aug. Een groote ver gadering heeft hier plaats gehad om te protesteeren togen de langzaamheid bij die oplossing van hot Kreta-vraagstuk. 15,000 personen van alll© nationaliteiten woonden de vergadering bij. De geestdrift was alge meen. Er worden talrijke telegrammen ont vangen uit de voornaamste middelpunten der bevolking van hot rijk, waarin de soli dariteit werd uitgedrukt togen iedere po-ging tot inlijving van Kreta. De vergadering nam een bosluiit aan, waarin wordtt gezegd, dat zij Gone vtluggo en afdoende oplossing verlangt in overeenstemming met de nati onale rechten, leder staatsman, die zich niet gedraagt naai* de wettigo wonschon van de natie, wordt vervallen verklaard van zijne burgerrechten. Dit besluit zal wor den medegedeeld aan de beschermende mo gendheden, aan het grootviziraat, de Ka mer, den Senaat en het Gni oksel ie gezant schap te Konstantinopel. Konstantinopel, 7 Aug. Naar aanleiding van den stap van den Turkschen gezant te Athene, drukte minister-president llhallys zijne ■verwondering uit, omdat vol gens de laatste verklaring van de bescher mende mogendheden Kreta hun pand is. Griekenland deed een beroep op de mo gendheden en op de diplomatieke kringen in het oosten. De Porte moest wijken onder de pressie van de openbare meening. In de met de Porte in betrekking staande kringen verklaari men, dat het afbreken van de diplomatieke betrekkingen met Griekenland niet de beteekenis van een oorlog zou heb ben. Tweede telegram. Men beweert, dat do beschermende mogendheden morgen aan de Porte eene nota zullen doen toeko men, die den stap van Turkije te Athene af keurt. Do Fransche gezant moet reeds in- structiën in dien zin ontvangen hebben. 8 Aug. Volgens officieele inlichtingen hoeft de Porte geconstateerd, dat sedert gisteren de Grieksche vlag niet te Kanea is uitgestoken. Athene, 8 A u g. Men zegt, dat het antwoord van de Grieksche regeering op de Turksche nota Dinsdag zal worden over handigd. Konstantinopel, 7 Aug. Vol gens berichten van consuls hebben do auto riteiten in het vil&jet Uskub in den laatsten tijd strenge maatregelen tegen de Grieksche bevolking genomen. Salontki, 7 Aug. De commandant der gendarmerie van Castoria, Tefwik Bey, is gedood dn een gevecht tegen Gtriekscho benden. Het ministerie heeft, met het oog op de opgewondenheid der bevolking wegens het Kreta-vraagstuk, het Jong-Turksche Comité verzocht mede te werken om de gemoederen te kalmeerem. China. Peking, 7 Aug. Een Chineesch wa ter-tolkantoor is geopend te Aigoen aan de Arno er. De Russische gezant neemt het standpunt in, dat het heffen van rechten daar een schending zou zijn van de tracta- ten en er toe moet leiden, dat de kwestie ■van de scheepvaart op do Amoer te berde komt. Do Antoeng-Moekdenspoorweg. waarover China en Japan thans in geschil zijn, is oen smalsporigo weg, voor militair gebruik be stemd. Japau wil dien spoorweg ombouwen in oeu voor allo natiën openstaande® han dels- en verkeersweg, en heeft nu in drin gende termen China's toestemming daartoe verlangd. Het beroept zich hiervoor op de bepalingen van de overeenkomst, die het met China in 1905 gesloten heeft kort na het sluiten van den Japansch-Russischen vrede, terwijl China verklaart, dat Japan, overeen komstig de bepalingen van dit verdrag, zich moet tevreden stellen met het behoud van den spoorweg in zijn tegenwoordige» toe stand. Het optreden van Japan in Mand- sjoerijo wordt door China beschouwd als eene bedreiging van zijne in den vrede an Portsmouth erkende souvereiniteitsrechten het verzet zich daarom tegen de Japansche aanspraken. De onderhandelingen over deza spoorwegkwestie, die in Peking zijn ge voerd, werden in 't laatst van Juli afge broken; de Japansche onderhandelaar ba ron Komoera werd teruggeroepen, en de Ja pansche pers sprak er toen reeds van, dat de diplomatieke betrekkingen tusschen de beide staten zouden worden afgebroken. Dit is tot dusver niet geschieddaarentegen komt nu de verklaring van do Japansche regeering, dat zij de door haar gewenschte verandering in den aanleg van den spoor weg zal uitvoeren, zonder zich er aan te storen of China daartoe zijne toestemming geeft. Vereen igde Staten. President Taft heeft, na de onderteeke- ning van de tariefwet, oene verklaring in 't licht gegeven, waarin hij zegt, dat de wet getuigt van het onvermoeide streven der republikeinen, om hunne beloften, wat de tariefsherziening betreft, gestand te doen. Hij geeft echter tevens te ikennen, dat liet laatste woord in deze zaak misschien nog niet gesproken is. Wanneer door de krach tens de nieuwe wet te benoemen deskun- digen hom gegevens worden verschaft, die nieuwe wetgevende maatregelen als wen- sobelijk doen voorkomen, dan zal hij daar toe het voorstel doen. In de pers drukken alleen de organen van de ultra-proteotkmisten hunne tevredenheid uit over hot tot stand gebrachte tarief. De onafhankelijke republikeinsche en de deano- cratische pers keuren de tariefwet in scher pe uitdrukkingen af. De 8uu verklaart, dat de wet de bespotting van eene tariefwet geving is. De American zegt, dat do wot het bewijs levert, dat het volk aan de genade van eene financieelo oligarchie is overgele verd. Washington, 7 Aug. De secre taris van de schatkist bericht, dat de nieu we uitgiften aan Pamamakanaalbondls, waarschijnlijk zai geschieden voordat liet congres weer bijeenkomt. Zuid-Amerika. L P a z, 7 Aug. In het Boliviaansclie congres las de president een verklaring voor, waarin gezegd wordt dat het congres besluiten zal, zoo het moet, do arbitrale uit spraak te aanvaarden of te verwerpen. De betrekkingen met Peru zijn vriendschappe lijk. De president hoopt, dat do toestand geen moeilijkheden zal opleveren. Allerlei. M o u r m e 1 o n, 7 Aug. Tommer heeft eene vlucht gemaakt van 2.27 uren, waarmee hij heit wereldrecord heeft gesla gen. Juvisy, 7 Aug. Gedard verliet heden avond de luchtschippershaven met een van zijne leerlingen, Thinouit genaamd. Het doel van zijn reis is 's Gravenhage, waar hij een reeks tochten zal doen. Hij zal vervolgens naar de luchtschippershaven terugkeer en om zijne oefeningen voort te zetten. vLouis Blériot, de stoutmoedige vlie ger, ondervindt ook al de schaduwzijde van een algemeen© vermaardheid. Hij wordt overstelpt met brieven, uitnoo- digingen, aanbiedingen en verzoeken van al lerlei aard. zoodat hij een paar secretarissen voor zijn correspondentie heeft moeten aan nemen. Reeds den eersten dag heeft Blériot te Londen niet minder dan 9000 brieven ont vangen. Daarvan bevatten 1000 gelukwen- sbhen van bekende staatslieden, schrijvers, mannen der wetenschap, financiers enz. en 703 worden beloten met eene uitnoodiging om te komen dineeren. Voorts bestelden 226 een vliegtoestel. Ruim 600 brieven bevatten verzoeken om geld voor ziekenhuizen en an dere inrichtingen of hulpbehoevende parti culieren. Verder waren er brieven van men- schen die een autogram vroegen, van uitvin ders die verbeteringen voorstelden, van pho- tografen die het portret wilden maken van den heer en mevrouw Blériot; van schouw burgdirecteuren. die vrijbiljetten aanboden, onder voorwaarde dat zij het bezoek van Blé riot aan hun schouwburg mochten aankon digen van een panopticum-eigenaar, die zijn aPbeeldsel in was wilde makenvan jon- ge-lieden, dio vroegon of zij eens een uurtje met hem mee mochten vliegenvan een im- pressario, die een contract met hem wilde sluiten voor een reeks voordrachtenen ook van verscheidene dames, die in weerwil van mevrouw Blériot den vermaalden man een liefdesverklaring zonden. vDe groote Amorikaansche uitvinder Edison heeft voor eonige dagen het volgen de verklaard „Binnen tien jaar zal de post dienst door vliegmachines waargenomen wor den. Deze machines zullen eveneens reizi gers vervoeren en 160 kilometer per uur af leggen. Daaraan valt niet te twijfelen." vMarconi heeft aan vertegenwoordigers der pers meegedeeld, dat hij dezer dagen een persverkoer over den Ooeaan met 15.000 wc orden per dag denkt in te richten. Het woordtarief zou 5 centimes bedragen, ter- wij. het kabeltariof voor pers-tel©grammen 10 centimes bedraagt. Hij deelde verder mede. dat de seinsnolheid over den Oceaan mot draadloozo telegrafie titans 35 woor iei in de minuut bedraagt. vUit New-York wordt gemeld, dat oen groote Anierikaanscho levensverzekering maatschappij thans iets niouws en zeer origi neels heeft ingevoerdOm den levensduur van de verzekerden te verlengen, is oen groot gezondheidsbu reauopgericht, waar alle verzekerden bij de bedoelde maatschappij gratis behandeld worden. Een aantal uit stekende, bekende Amorikaansche doktoren zijn aan het bureau verbonden, dat niet al leen de zieken behandelen zal, maar zich ook in den dienst der wetenschap zal stellen, proeven nemen, en studio publiceeren, dus ook indirect de gezondheid dienen. vUit het oosten en westen komen be richten van ongewone hi tte. In de Veroen ig de Staten lijdt hot volk zwaar in de gebla kerde steden, en in het zuiden van Rusland bezwijken vele menschen van de warmte. Aan de Daily Mirror wordt uit St. Peters burg gemeld, dat de thermometer in de ge teisterde streken 125 graden aanwijst. In de badplaatsen van de Krim, die in dezen tijd van het jaar druk bezocht worden, zijn vele slachtoffers aan zonnesteek. In Engeland is het aan de Oostkust zeer warm. Te Hunstanton wees de thermometer voor eenige dagen 85 graden in de schaduw aan. Het verstand van vogels. vReeds meermalen heeft men staaltjes gehoord van d.e slimheid van vogels. Een geschiedenis, die wel van een zeer buiten gewoon dierenverstand melding maakt, ver telt een inzender van den Berner „Bund" als volgt Sinds jaren reeds heeft een roods'taartjes paar over een venster van onze huiskamer zijn nest. Ieder voorjaar, nadat de brutale musschen zijn verjaagd, die zich daar in den winter hadden ingekwartierd,, nemen de eenvoudige vogeltjes weder bezit van hun gezellig woninkje, dat ze eerist flank schoon nxaken en met nieuw dons bekleeden. Hun ne stille huiselijkheid en de toewijding voor hunne jongen was ons een lust om te zien. Hadden de kleintjes geleerd, de vlerkjes uit te slaan, dan waagden zij 's morgens vroeg de wijde vlucht in de wereld, d. w. z. in den nabij gelegen moestuin achter het huis, waar voor hen menig veilig schuil- plaatsje te vinden was. Maar de aluwe kat van een onzer buren kende het plaatsje ook. Op zekeren morgen vernam ik een klagend get-sjilp van het ouderpaar. Zachtjes sloop ik op de plaats des onheils toe, juist op het oogenblik, dat het roofdier zijn gevederde buit in zekerheid trachtte te brengen. Een goed gemikte steenworp redde het veege vogellijfje uit de klauwen van zijn belager. Jubelend vloog het ouderpaar om zijn dierbaarste en ving daarna met het vullen der hongerige keeltjes voort, als ware er niets gebeurd. Tegen den avond van den zelfden dag stond ik in een schuur hout te hakken. Voor de tweede maal vernam ik het angstig gepiep der roodst aartjes. Een van hen vloog daar bij over mijn hoofd weg naar de schuur deur, van daar naar den moestuin, weer terug, steeds angstig piepend en dat her haaldelijk zoo lang, dat ik mijn bijl weg wierp en in den groentetuin op onderzoek u;tging. Ik twijfelde er namelijk aan, of de kat na tte harde les van den morgen, den- zelfden dag voor de tweede maal hier naar lekkerbeetjes dorst te jagen. Toch was het zoo. De kat loerde gluiperig achter de tuin deur, maar sprong, toen ik aankwam, snel weg. Nog dikwijls herhaalde zich deze scène gedurende den zelfden zomer, ja, de vogels haalden mij zelfs dikwijls op een af stand van meer dan 100 meter. Maar ook het volgende jaar herinnerden zij zich mijn hulp en haalden mij ontelbare malen en niet voor nietsTelkens vond ik de dezelfde of eene andere kat in de nabijheid van het huis op de loer. Dat duurt nu al zoo vele jaren. Het merkwaardigste echter is, dot een beukviiikemannetje, dat dOor* mijne voortdurende voedering in den winter zeer mak was geworden, van het roodstaartjes- paar de kunst had afgekeken. Telkens, wan neer nu een kat om het huis waart, vliegt hij met schril gepiep om mij heen en wel zoo lang, tot ik hem volg en den ongenoo- den gast wegjaag. En dan spreekt men nog van instinct 1 Een Mendeleso hn-partituur. vEen Mendelssohn-mythe is door eene interessante mededeeling, die de leider der Engelsche Royal Academy of Music in Lon den gedaan heeft, ongegrond gebleken. Er is hier sprake van de legende van het ver dwijnen der partituur der zomernachts- droom-ouverture. Men vertelde, dat Men delssohn het manuscript in een rijtuig ver geten had, en dat het verlies van de par tituur hem dwong, eene nieuwe geheel uit het hoofd te schrijven, die aan het orgineel volkomen gelijk was.Voor twee jaren nu werd de partituur in de bibliotheek dor Britsche muziekacademie weergevondener bestaat geen twijfel, of de enkele orchest- partijen waren tegen den tijd van het ver moedelijke verlies van de partituur al uit geschreven, en. evenzoo onwaarschijnlijk is iet-, dat de partituur op bovengenoemde wijze over nieuw werd opgeschreven. De gevonden partituur is niet door Mendels sohn zelf geschreven, maar het schrift wijst op Duitsche herkomst. De componist heeft op het titelblad een korte aanteekening ge schreven, volgens welke de ouverture op 23 November 1829 Sir Georges overreikt werd. Dat was juist vijf dagen voor de afreis van Mendelssohn naar Duitschland. Hierna te oordeelen kan er moeielijk twijfel meer- heer- schen, dat Mendelssohn het manuscript van Duitschland medegebracht en er zich bij de opvoering in 1829 to Londen van bediend heeft. De Staatscourant van Zondag 8 en Maandag 9 Augustus bevat o. a. de volgen de Koninklijke besluiten erkend en toegelaten als consulair agent van Frankrijk te Vlissingen M. J. Stof- koper op verzoek eervol ontslagen als leerares aan de R. H. B. S. te Zierikzee mej. J. W. M. Yaleton; benoemd tot lector in de werktuigbouw kunde aan de Technische Hoogeschool te Delft J. Kamermans, thans ad si stent benoemd tot gewoon hoogleeraar in de werktuigbouwkunde aan de Technische Hoo geschool A. D. F. Lichtenbelt, thans bui tengewoon hoogleeraar, die tevens mag blij ven vervullen de betrekking van hoofd leeraar aan de Academie van Beeldende Kunsten en Technische Wetenschappen te Rotterdam. benoemd tot directeur van het postkan toor ten Venlo A. G. Geysen, thans com mies der posterijen benoemd tot commies der posterijen en telegrafie 4e klasse de adspirant-commiezen T. J. H. Venverloo, R. Koiter en C. P. V. v. Altena; benoemd tot adsistent aan de Rijks Hoo- gere Land-, Tuin -en Boschbouwsehool te Wageningen P. v. d. Goot aldaar, thans tijdelijk. Van bevoegde zijde wordt medegedeeld dat het in sommige bladen vermelde bericht betreffende een verblijf van Hare Majesteit do Koningin ten Paleiae Soestdijk in den loop der maand Augustus van allen grond! ontbloot is. Het bezeek van den Dulftschen Keizer aan Middachten. Het bijzondere gezantschap van H. M. de Koningin naar Kleef bij het bezoek van het Duitsche Keizerpaar neemt intrek in Hotel Kurhaus aldaar. Men schrijft uit de Steeg Niet het bezoek van den Keizer aan het dorp d© Steeg, zooals men dezer dagen veel kan hooren. De Steeg is voor Z. M. oen onbekende grootheid en alleen aan de toe vallige omstandigheid, dat het kasteel Mid dachten in dit ldeine, zoo rijk met natuur schoon bedeelde dorpje is gelegen, is oor zaak dat de rit van het station naar het kas teel door het dorp voert. Van een officieele ontvangst door het be stuur der gemeente is dan ook geen sprake, evenmin als van een officieele feestviering. De versiering van het dorp bepaalt zich dan ook tenminste bij ons bezoek Zaterdag middag aan het kasteel Middachten ge bracht, tot een enkel eerepoortje, met den wij dec hen naam „monumentale eere- 'boog" in sommige bladen betiteld, tot en kele paaltjes met schilden versierd met de letters W. of A. (Wilhelm, Augusta) en ver der tot enkele zonnige tribunes, waar eenig sparregroen en wat vlaggedoek tevergeefs moeite doen om wat vroolijkheid aan te brengen Het bezoek van den Keizer geldt, zooals gezegd, enkel Middachten. Waarom de Kei zer daar komt? Officieel alleen om een vriendschappelijk bezoek te brengen aan den graaf en zijne familie. Of do loopende ge ruchten waarheid bevatten, dat nl. plannen in de lucht handen voor een huwelijk tus schen een van 's Keizers zonen en de twin tigjarige jongste dochter van den graaf, daar omtrent is niet de minste zekerheid te verkrij gen. Trouwens de buitenwereld gaat dat ook niet in het minst aan en het. zich voorbarig bemoeien met iemands particuliere aange legenheden is en blijft ook al is die iemand de Duitsche Keizer of graaf Ben- tiuck tamelijk onkiesch. Afgezien hiervan is het begrijpelijk, dat liet. bezoek van den Duitsche® Keizer aan Middachten de gemoederen in de Steeg ge heel en al bezig houdt, dat men in het dorp over schier niet anders hoort spreken en dat daar buiten tot in wijden kring plannen ge maakt worden, om Maandag een bezoek te brengen aan het dorp. De dorpelingen va ren er wel bij. Velen van hen geven op hun erf een staanplaats aan i*ijtuigen, tegen prij zen, die iemand doen schrikken of hebben in hun tuintjes private tribunetjes opgesla gen van enkele planken en dunne latjes, die op den groote® dag. Maandag, of op den dag van vertrek, Dinsdag, verhuurd zullen worden. Elders weer ziet men een stukje karton voor de ramen hangen, waarop met Steegsche karakters den voorbijganger wordt meegedeeld, dat a.s. Maandag daar een bo venraam te huur is, welk bovenraam in vele gevallen een zoldervenstertje van enkele de cimeters in het vierkant blijkt te zijn. Zoo trachten allen geld te slaan uit het onge dacht© buitenkansje. Tot aau de Middochterallee, die ongerepte zuilengang van oude boomen, wordt men door die jacht naar gewin achtervolgd. Daar echter houdt zij plotseling opdaar ook is men al spoedig aan den zijweg, die ter rech terzijde voert naar het oude kasteel van Middachten, het doel van 's Keizers bezoek. Zaterdagmiddag waren de vertegenwoordi gers der pers, een tiental heeren, dank zij do welwillendheid van den eigenaar van Middachten, in de gelegenheid gesteld een bezoek 4e brengen aan het kasteel, dat ge durende bijna twee dagen den Duitschen Keizer als gast binnen zijn muren zal ont vangen. Fe rentmeester van het kasteel leidde de bezoekers onder wie ook schrijver dezes rond. Het ligt niet op onzen weg van dit be zoek een gedetailleerd verslag te geven, daar voor meenen wij te mogen verwijzen naar een tijdschrift als „Buiten", waar de foto graaf den verslaggever ten dienste staat,, om door zijn opnamen het geschrevene te verduidelijken. Wij meenen met enkele korte aanteoken.ingen te kunnen volstaan. Na de ruime hal van het ka.teel, dat in den loop der eeuwon talrijke wijzigingen heeft ondergaan, te zijn binnengetreden, wordt al dadelijk het oog göboeid door de pracht van liet trappenhuis, waar ter lin ker- en ter rechterzijde een met een dikken looper belegde trap omhoog voert in een rijk gebeeldihouwden koepel, behangen met tal van familie-portrettenHet licht, dat door een bovenlicht binnenvalt, wordt als het ware in dezen koepel gezeefd en ver deeld, zocdat overal hetzelfde, gelijkmatige licht heerscht. De trap opgaande, komt men in een vor stelijk salon, waar tal van portretten van vorstelijke personen op don bezoeker neder- staren. Dit salon zal a.s. Maandag het kei zerlijke paar ter beschikking worden gesteld. Al de pracht op te sommen, die in dit ver trek verzameld is, de vele schilderijen, het zeldzame Sèvres porcelein, het Chelsea en Saksisch porcelein. de fraaie meubelen, stijl Louis XVI, het is ondoenlijk. Wij noemen slechts het portret van den eersten Rijks graaf van Oldenburg, Anton I, het portret van Keizer Wilhelm(een geschenk van den Keizer zelf) boven de schrijftafel, waarop postpapier met het wapen van Middachten voor vorstelijke gasten gereed ligt, het portret van den eersten graaf van Reede, van Koning Willem III, van de Markgravin van Brandenburg, van den eersten hertog van Portland, den grooten vrind van stad houder Willem III, enz. Van uit de ramen van dit salon heeft men een praohtig uitzicht over de lago landen ten Z., waar de IJsei zich in grillagen loop doorheen kronkelt, een prachtig uitzicht ook over den tuin van het kasteel niet zijn perken, omzoomd door geschoren palm, wier lijnen Maandagavond zullen schitteren in den glans van ontelbare vetpotjes. Recht van dat salon ligt de gele kamer, die het. Keizerlijke paar tot slaapkamer zal dienen. Ook hier weer vele portretten en an dere kunstschatten, bet portret van Frede- rik Willem, Koning van Pruisen, den vader van Frederik don Grooten, die tweemaal op flet kasteel heeft gelogeerd, een klein schil derstukje, voorstellende de beroemde gre- nadiers van den zelfden Vorst, door hemi zelf geschilderd, het portret van baron itei- noud van Reode-Giukél, een onbekend por tret, waarschijnlijk dat van Keizer Karei V, enz. Ook hier weer hetzelfde prachtige uit zicht en bovendien nog een raam op het Westen. Aan de andere zijde van het salon bevindt zich do z.g. eikenhouten kamer, een tamelijk somber vertrek, dat echter een onvergoto- lijkon indruk maakt. In dit vertrek bevindt zich om het ledikant een behangsel, dat be werkt is door de 7 dochters van den eersten lier tog van Portland. Evenals overal elders in lvet kasteel, wordt, men ook hder getroffen door de diikto dor muren, op de tweede verdieping ongo- veer 1 Meter, beneden 1.65 M. Achter de Keizerlijke vertrekken bevin den zich aan beide zijden kleine bergkamer- tjes en de fraaie badkamers. Nadlat de particuliere vertrekken van het Keizerlijk Paar door ons waren bezichtigd), voetgde zich in de hal de eigenaar van het kasteel, Willem Carel Philip Otto, graaf van Aldenburg Bentinck en Waldeck Lim- purg, heer van Middachten, bij ons. Per soonlijk geleidde hij ons door de voornaam ste zalen van de benedenverdieping van hot kasteel. In iedere zaal toonde hij ons de kunstschatten, door zijn voorvaderen verza meld, kunstschatten, die de schitterende ge schiedenis verhalen van het geslacht Ben tinck. Daarbij gaf hij op de meest minzame wijze alle gewenschte inlichtingen, vertelde hij aardige bijzonderheden, en zijn vriende lijke, schrandere oogen rustten daarbij nu op den een, dan op den ander. Na ons aldus te hebben rondgeleid door receptie-salon, ontvangkamer en eetkamer, werd in de hal afscheid genomen en volgde een bezoek aan de® praohtigen tuin. De Minister van Financiën, mr. Kolk man, is Zaterdag naar Nijmegen vertrok ken. De Gouverneur-Generaale-benoeming Men schrijft r r uit 's Gravenhage In verband met ö«ruchten omtrent de a.s. gouverneur-generaals-benoeming wordt nog aandacht gewijd aan het feit, dat heden het Kamerlid voor Breukelen, de heer De Waal Malefijt, een groot gedeelte van den dag in voortdurende conferentie is geweest met den minister van koloniën, den heer Iden/burg. Intusschen verneemt men, dat de benoe ming. van den opvolger van, gouverneur- generaal Van Heutsz eerst in de volgende maand is tegemoet te zien. Suppüetoire Oorlog s begrooting. In het op te richten weduwen. cn weezenfonds voor militairen en gepensionmeerde militairen der landmacht zal door het Rijk jaarlijks voor dh landmacht zijn bij te dragen f 150,000; voor het loopendie dienstjaar f 75,000, met welk be drag aïzoo de Oorlogsbegrooting voor 1909 lie- hooi-t te wordlen. venlioogd. Een hiertoe strek kend wetsontwerp is ingediend. Telegraafovereen, komst. De Minister van Buitemlandboh© Zaken heeft aan do Tweed© Kamer doen toekomen afdruk met vertaling van d© tuseöhon Neder land en Duiteohland en Noorwegen gesloten teflegraaf- overeenbomst, strekkende to# wijziging van <tie van 15 Mei 1897. Geneeskundige wet. Doodsverklaring. Een onderzoek naar aanleiding van een klacht over handelingen van een geneeskundige heeft aan het licht gebracht, dat de bewuste genees kundige een verklaring van overlijden had af gegeven, zonde» zich van den dood overtuigd te hebben. Daarbij bleeds, dat dergelijke han delwijze ndet tot de zeldzaamheden behoort. Dat kan tot ernstige gevdlgen leiden, zelfs tot het verborgen blijven en het uitlokken van misda den. Bovendien moet men op dè mogelijkheid, van schijndood Tekenen. Vermits 'het, naar de Min. v. Binmenl. Zaken, meent, twijfelachtig is of de geneeskundigen krachtens de wet verplicht zijn, zich, vóór het afgeven der verklaring van overlijden, door eigen waarneming van den dood van hunne lijders te verzekeren, aolit hij de tijd gekomen, d!at door wetswijziging de verplichting boven twijfel wordt gesteld. Mitsdien strekt een ingediend, wetsontwerp tot aanvulling in dien zin van art. 5 dor wet van 1 Jund 1865, regelende de uitoefening der geneeskunst. De generaal-majoor Neteson, inspec teur der infanterie, bracht namens den minis ter van oonlog ook een Ibezfoek aan Ihet kamp va., de vereeniging Volksweerbaarheid', wier leden onder leiding van kapitein Pol- vliet, in een afzonderlijk gedeelte van dd vlakte van Laren, zich oefenen in openlucht spelen en andere bewegingen in het belang hunner physieke ontwikkeling. Bij het departement van Koloniën is ingekomen onder den poststempel „Haar lem 28 Juli 1909" een schrijven met onder- teekening„een Roomscli-Katholiek-pries- ter", waarbij wordt aange'boden een som van f 50 (vijftig gulden) in twee bankbiljetten elk van 25 en met de aanwijzing: „Dit geld behoort bij de financiën voor het be heer der Koloniën". St.-Ct. Eon telephoongeschil. De heer W. Benders te Scheveuingen, aan het telephoonneL aangesloten, waardoor hij recht heeft op plaatsing van éénmaal zijn naam of firma in den Telephoongids, vond in den laatst verschenen gids zijn naam of firma naam niet vermeld. Onder opmerking dat supplementen en er-

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 2