den dienst van hét mijnwetzen in Neder- lands éh-Indië C. L. Verdier, opziener bij het besch- wezen in Nederlandsoh-Indië tot commpndeur in de orde van Oranje- Nassau dr. R. D. M. Verbeek, gepensionneerd Oost-Indisch hoofdambtenaar laatstelijk hoof-aingenieur bij het mijnwezen in Neder landsch-Indië J. Tli. Viehoff, administrateur, chef der afdeel in g Openbare Werken en Landbouw, bij het departement van Koloniën zijn bevorderd: tot officier in de orde van Oranje-Nassau P. de Roo de la Faille, inspecteur voor agrarische zaken in Nederlandsch-Indië G Eugclberts, luitenant-kolonel der ar tillerie bij het Nederlandsch-Indische leger; zijn benoemd lot officier in de orde van Oranje-Nassau jhr mr. A. C. D. de Graeff, tijdelijk waarnemend 1ste secretaris van het gouver nement van Nederlandsch-Indië; mr. W. Boekhoudt, lid van den raad van justitie te Batavia; J. P. Th. J. Brondgeest, Oost-Indisch ambtenaar met verlof, laatstelijk president van de wees- en boedelkamer te Soera- baja; H. F. F. Hultman, notaris to Soerakarta; II. F. Roll, Oost-Indisch ambtenaar met 'verlof, laatstelijk directeur, tevens leeraar, bij do school tot opleiding van iulandscbe artsen te Weltevreden (Batavia) D. Voorn ,gepeusionneerd Oost-Indisch ambtenaar, laatstelijk inspecteur van het in- iandsch onderwijs in de 5de afdeeling te Amhcina; C A Penning, inspecteur van den bur gerlijken veeartsonijkundigen dienst in Ne- deriandsch-ïr.dië J. J. Benjamin, hoofdagent der Koloniale Bank en lid van de Kamer van koophandel en nijverheid te Soerabaja; J. M. H. van Oosterzee, koopman, lid van het Protestantsdhe kerkbestuur en van den raad van toezicht op de postspaarbank, te Batavia; H. Rosenthal, koopman en lid van de Kamer van koophandel en nijverheid te Batavia J. II. Hummel, administrateur der Ko ninklijke Paketvaantalaatschappij en der JavaChina-lijn dr. J. van Breda de Haan, afideelingschef bij het departement van landbouw te Bui tenzorg dr. W. R. Tromp de Haas. afdeelingschef bij liet departement van landbouw, superin tendent van de gouvernementsguttapereha- onderneming te Tjipetir en van de gouver- nonients-cooutchouc-onderneming te Lang- sa; jhr. H. L. van dör Wijck, directeur en commissaris van verschillende cultuurmaat schappijen Th L. Ellis, lid van de Koloniale Staten van Suriname A. J. Gooszen. kapitein der infanterie van her Nederlandsch-Indische leger; M. H. Knoch, officier van gezondheid der late klasse bij voormeld leger J. H. Crena Uiterwijk, kapitein, com mandant der troepen en van het garnizoen in Suriname, tijdelijk chef van het bouw- depaiteanent aldaar R. Posthumus Meyjes, oud-luiteuant ter 'zeo der lsto klasse; tot ridder in de orde van Oranje-Nassau mevrouw A Weber, geboren van Bosse, le Eorlmek (Gelderland) J. W. te Kolsté, onderwijzer der 1ste klasse bij het openbaar lager onderwijs in Nedtrlandsch-Indië A. F. Scheur, industrieel te Oleh-leh, lid van den landraad te Koetaradja en van het bestuur der Groot-Atjehsohe afideelings- barik II. G. Burkunk, Oost-Indisch ambtenaar met verlof, laatstelijk architect bij den wa terstaat en 's lands burgerlijke openbare werken in Nederlandsch-Indië W. C. B. Wintgens, Oost-Indisch ambte naar met verlof, laatstelijk tijdelijk waarne mend adjunct-inspecteur van scheepvaart in Neticrlandsch-Indië J. H. Hondius van Herwerden, gezagheb ber bij de gou vern ementa-m ari n e in Ned er- Laudsch-Indiö A. J. II. F.yken, Oost-Indisch ambtenaar met verlof, laatstelijk controleur bij het binnenlandseh bestuur op Java en Madoera; "B. Th. Maurits, Oost-Indisch ambtenaar met verlof, laatstelijk commies op het resi dentiekantoor te Djokjakarta; F. H. Dessauvagie, administrateur van het depót'van leermiddelen te Batavia; Lim A. Pat, luitenant der Chineezen te Muntok (Banka) C. A. W. Leidefaneijer, ambtenaar der 4de klasse bij den dienst der in- en uit voerrechten en accijnzen, ontvanger van de hacihieffing te Langsa (Atjeh) H. A Dahmen, chef der controle bij de exploitatie van Staatsspoorwegen op Java; A. J. Nitschke, stationschef der 1ste klasse bij do exploitatie van Staatsspoorwe gen op Java: J. J. Half hide, districtsgoneosheer in Su riname M. S. Lansberg, kantonrechter op Cura sao J. W. Itoskes, tweede-secretaris van het Nederlandsoh Zendelinggenootscfliap te Rot terdam ds. H. Dijkstra te Smikle, voorzitter van do doputaten der Generale Synode voor de «onding van de Gereformeerde Kerken in Nodc-rland ds H. ten Kate, te Sliedrecht, voorzit ter der Vereeniging voor Evangelisatie on der do militairen in Nederlandsch-Indië; G. A. de Koning, hoofdcommies bij het departement van Koloniën C. J. van Kakum, kapitein der infante rie, directeur der kaderschool en der kook school te Tjimahi (Preanger-Regentschap- p«i); J. van Hooht Muntingh Napjus, kapi tein der infanterie, civiel-gezagliebber in West-Goa (Celehes); W. H. Rozendaal, kapitein der infante rie, gowexon civiel-gezagTiebber der Boveu- Dooson (Zuider- en Oosterafdeeling van (Borneo) G. M. Versteeg, officier van gezondheid 2do klasse bij het Nederlaudsch-IndiscSi legor; P. W. F. Kaniess, onderluitenant der infanterie (algemeen stamboek no. 41920), civiei-gezaghebber op Celebes; toegekend do eere-medaille der orde van Oranje-Nassau in zilver aan J. A. van Dijek, bode aan het Departement van Buitenlandsche Zaken in goud aan J. P. Hijss, commies van den eersten rang aan het R(jke-opvoedingsgesticht voor jongens te Alkmaar in zilver aan M. C. N. Maquine, deurwaarder bij bet kan tongerecht te Gorinchem A. W. Th. Kip, lste-klerk ten parkette van den procureur-generaal bij het gerechtshof te 's-Hertogonbosch en deurwaarder bij dat ooi lege; D. van Beestenl ijksveldwaehter-brigadier- raajoor te Dordrecht; C. D. P. Weijera, rijksveld/vaohter-brigadier- majoor te Kampen C. Westerhoud, bode bij het Departement van Justitie, te 'a-Gravenhage C. Valster, koster bij de Ned. Herv. Kerk te Wateringen in brons aan J. H. van den Berg, boodsohaplooper aan de strafgevangenis te 's-Gravenhage; in goud aan S. Jansma, leeraar aan de am/bachtssohool te Leeuwarden in zilver aan A. B. Biekman, brigadier van politie le klasse, te Amsterdam J. A. Gitz, brigadier van politie 2e klasse, te 's-Gravenhage H P. Ontrop opzichter bij de gemeentewer ken te Rotterdam D. van Egmond, bediende bij het Rijks-ethno- grap'hisch museum te Leiden C. Sehregel, concierge bij het Departement van Binnenlandseho Zaken in brons aan H. J. Sehnepper, C. Hakker en F. L. *van Hagen, agenten van politie le klasse, te 's-Gra- venliage J. Oh. Tiele, agent van politie le klasse, te Groningen L. Piree. agent van politie, te Sluis in zilver aan den op per schipper F. Aardewijn; den konstabel-majoor R. Keegstra den torpedo-majoor W. Golsteyn den sergeant der mariniers K. Westerbeek; den loodssohipper der 2e klasse C. Klijn den bode bij het Departement van Marine T. JLuider den opzichter bij de magazijnen bij 's Rijks werf te Amsterdam, C. H. van BTeen A. M. Vorkerk, concierge, tevens bode, bij de arrond.-rechtbank te Haarlem in. brons aan den matroos der le klasse C. Moerman den marinier der le klasse A. P. Kaarsgaren; den korporaal-stoker der le klasse C. Smit den werkman bij de magazijnen bij 's Rijks werf te Amsterdam G. Tiélrooy den vuurwerker bij 's Rijks werf te Hellevoet- sluis J .C. F. Staleman den matroos bij het loodswezen W. A. Louwe- rens; in goud aan- H. J. Harmsen, chef der poststempel fabriek bij 's Rijks Munt te Utrecht; in zih-er aan D- van Bemmel, graveur aan de poststempel- fabriek bij 's Rijks Munt te Utrecht; H. van Kampen., oommies le klasse bij 's Rijks belastingen te Zevenbergen J. Jansen, als voren te Rotterdam B. van Dorsten, concierge aan het kantoor der directe belastingen, 2e afd., te Rotterdam; in brons aan A. F. J. van Zeist, voorman aan de poststem- pelfabriek bij 's Rijiks Munt te Utrecht; M. J. P. Mijnsbergen, opziener 3e klasse der .•isscherijon op de Schelde en Zeeuwsche Stroo men, te Yerséke; in goud aan den adjudant-onderofficier A. Kastelein, van het 4e regiment vesting-artillerie; in zih-er aan den adjudant-onderofficier J. H. Oosterwijb, van het 2e regt. infanterie; den sergeant-majooT-adminiiatrateur JT. A. Rijnbout t. va nhet 4e regt. infanterie; den onder kapelmeester J. C. van 'den Berg, van het 9e regt. infanterie; den adjudant-onderofficier-standaarddrager H. van den Brug, van het 2e regt. huzaren den opperwachtmeester-adiminisrtrateur G. J. van Kuyk, van het 2e depot huzaren; den wachtmeester F. K. Timp, van het le regt. veld-artillerie; den opperwachtmeester C. A. R. C. Mori, van het 2e regt. veld-artillerie; den adjudant-onderofficier-schrijver J. Eyni. kel, van het 2e regt. vesting-artillerie; den adjudant-onderofficier T. Hagtingius, van het regt genietroepen den sergeant 1). Zuur, van de 3e compagnie hospitaal-soldaten den reserve-adjudant-onderofficier A. Dorgelo, van het He landiweerdistrict den boekhouder bij het centraal magazijn van militairo kleeding en uitrusting te Delft, C. W. van Aken den wachtmeester te paard. A. van Witzewburg, van de le divisie, van het wapen der Konink lijke maréohnussée; in zilver, bij bevordering, aan den wachtmeester te paard J. J. van der Peyl, van de 3e divisie, van het wapen dor Koninklijke maréchaussee, in brons aan den korporaal J. Feiten, van het 5e regt. in fanterie; den magazynsknecht bij het magazijn der ar- tillerio te Amsterdam, S. Damhuis; den magazijnéknecht by het magazijn der artil lerie te Dordrecht, (standplaats Geertruiden- berg), K. Schaap den mngazijnsknecht bij de stapelmagazijnen J. A. Croon den werkman bij de oonstructiewerkplaateen W. F, Jensen; den oppasser bij het naohtlegermagazyn te Kampen, W. van der Heide; den werkman by <le militaire bakkery te 'e-Hertogenbosoh N. Timmers den burger-geëmployeerde bij do Koninklijke Militaire Academie P. Frickel; den hoefsmid te voet C. van Bkeren. van de divisie van het wapen der Koninklijke maré chaussee den maréchaussée te paard J. M. Willems, van de 2e divisie, van het wapen der Koninklijke maréchamwée in goud aan - W. G. P. Schaffer, kamerbewaarder van den Minister van Waterstaat, te 's-Gravenhage; T. Lesteriniis, treincontroleur bij de Noder- landscho Centraal Spoorwegmaatschappyte Amersfoort in zih-er, bij bevordering, aan E. J. Everts, conducteur der brievenmalen te Nymégon M <!e Koff, conducteur der brievenmalen te Utreoht in ziliver aan M. de Weerd, sluismeester bij do sohutsluizen van het Merwedekanaal, te Utreoht; A. J. Ieuwers, waterbouwkundig ambtenaar aan de waterkccnng van den calamiteuzen Leen- dert-Abrahampolder te Kats; J. G H. Tuyten-, onderwerkmeester aan de centrale werkplaats dor Maatschappij tot Ex ploitatie van Staatsspoorwegen, te Zwolle; J. M Mandersloot, hoofdoonducteur le klasse bij de Maatschap-pij tot Exploitatie van Staats spoorwegen, te l'trecht B. Zweverink, brugwachter bij de Maatschap pij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen, te Zutphen C. L. Dortman, seinhuiswachter 2e klasse bij de HoRandscho IJzeren Spoorwegmaatschappij, te Utrecht; J. Donkerloo, machinist bij de Hollandsclie IJzeren Spoorwegmaatschappy, te Amsterdam J. Janssen, stationschef 3e klasse bij de Noordbrabantseh- Duitsche Spoorwegmaatschappij te Liempde H. T. Ernst, assistent bij den dienst der pos terijen, te Bergen op Zoom; H. Bosch, conducteur der brievenmalen, te Zwolle J. Minnaar, brievengaarder, te 'sHeer Areuds- kerke H. J. Bosnia, iynwachter der telegraphie, te Groningen G. A. T. C. Pape, assistent bij het hoofdbe stuur der posterijen en telegraphie te 's-Gra. venhage in brons aan H. van Zandwijk, arbeider bij de Rijkswater staatswerken te Buurmalsen, J. E. Davids, dijkwachter van het polderdis trict Tieierwaard, te Tuil; J- Q. Collée, gewezen Rijksstoker aan het Rijksstoomgemaal te Arkel, te Gorinchem W. H. Cox, ploegbaas bij de Maatschappij tot Exploitatie van Staasspoorwegen., te Maastricht; H. Bomhof. voor man-rangeerder bij de Maat schappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen, to Zwolle; J. v. d Voort, wagenmaker (ploegbaas) aan de centrale werkplaats der Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen, te Zwolle; J. van der Werff, wagenliohter aan de cen trale werkplaats der Hollandsche IJzeren Spoor wegmaatschappij, te Haarlem; W. de Gruyl, trein smid bij de Hollandsche IJzeren Spoorwegmaatschappij, te Rotterdam G. A. Stork, kantoorknecht bij den dienst der posterijen te Utrecht J. Ras, kantoorknecht bij den dienst der pos terijen te Leeuwarden; C. Smit-, brievenbesteller te Deventer P. C. A. van de Pol, brievenbesteller te Til burg H. J. Rijiks, telegrambesteller te Deventer; A. Marous, brief- en telegrambesteller te Maas sluis J. B. Dams, brieven- en telegrambesteller te Doesburg W. Vos, postbod© te St. Michielsgestel A. van Esvekl, postbode te den Ham (U treckt) C. G. Wulffraat. kruier aan het spoorweg station te Gouda in zilver aan J. H. Beek, boekhouder bij de firma W. Ho ven en Zonen, te 's-Gravenihage G. Vollers, chef-opzichter in dienst bij de N. V. Velpsche Steen-fabriek, Koren- en Sohorsmo. len voorheen firma Gebrs. Avelingh, te Velp (gem. Rheden) J. van Oijen. opzichter bij de vennootschap van den Bergh's Limited, te Rotterdam D. Ruhl, oud-oudermeesterkneoht van de fir ma Justus van Maurik, te Amsterdam; J. P.' Wernike, eerste-tuinbaas op de buiten plaats „Oostduin" van jonlkvr. M. gravin van Bylandt, te 's-Gravenhage; A. de Kok, bosehbaas op het buitengoed Zorgvliet" te 's-Gravenhage; A. J. Roover9, reiziger in dienst bij de firma S. Fick, stoom tabaksfabriek, te Oosterhout; C van Dorst, meesterknecht bij de firma S. Fidk, stoomta-balcsfabriek, te Oosterhout; F. L. H. Freqmn ,chef-drukker bij de firma G. J. Tlvienie, te Arnhem; W. van Doorn, meesterknecht in d© vleesch- kouwerij van J. M. Broekman Co., te Utreoht; J. H. Warning, tuinbaas op het huis Almelo, in dienst van den heer mr. A. F. L. graaf van Recht eren Limpurg, te Ambt-Almelo H. Groenewegcn, winkeldief bij de firma van Rossem. nandelende in koffie, thee en tabak, te Rotterdam P. van Dinter, pakhuishaas bij de firma van Rossem, handelende in koffie, thee en tabak, te Rotterdam J. F. Brands, winkelchef in dienst van de fir ma Simon van der Kloet, mr. kleedermaker en winkelier, te Dordrecht; P. de Mol, meesterknecht in een© der pijp- fabrieken van de firma P. Goedewaagen en Zoon, te Gouda M. van Mee-keren, chef-rotatiedrukker bij de firma de Even J. J. Tijl, uitgeefster, te Zwolle; J J. G. ZolLner, letterzetter, waarnemend chef der firma G. B. 't Hoofd, boek- en han delsdrukkerij, te Rotterdam; Joh. Schouten Lzn.pakhuisbaas in de afdee ling steenkolenhandel bij de firma Kikkert, te Vlaardingen K. H. Oosterhagen-, meesterknecht bij den heer N. J. Adema, bouwkundige en aannemer, te Franeker in brons aan wed. A. H. van der Weg, geb. Havers, huis houdster bij den heer J. J. L. Husser, te Breda; H. H. Halewijn, magazijnkneoht bij de firma A. C. van der Meulen en Zn., handel in steen kolen, te 's-Hertogenbosch mej. C. A. Donk, dienstbode van wijlen den heer H. W. Middelbeek, te Utrecht; mej. A. Jansen, dienstbode bij mevr. J. Pen ningtonde Jongh, te 's-Gravenhage; mej. D. Breeschoten, dienstbode bij mevr. de wed. H. V. Hogerzeil, te 's-Gravenhage; P B. Kok, bankwerker aan de Nederlandsche Fabriek van Werktuigen en Spoorwegmaterieel, te Amsterdam mej. H. Knierum, dienstbode bij mevr. de wed Gezelle Meerburgvan Andel, te 's-Gra venhage J. H. Neuman, arbeider in dienst bij de firma Willemsa, Morel en van Dorsten, bindirotting- fa-brikanten te Weesp, wonende te Amsterdam L. H. van Escharbeider (afdeeling verpak king) bij de vennootschap van den Bergh's Limi ted, te Rotterdam mej. G. Versteeg, dienstbode by de familie Maas, te Rossum (Geld.); W. W. Willemsen, jager, in dienst van den heer G. W. de Bruyr», le-luitenant der grena diers te 's-Gravenhagc, wonende te Velp (gem. Rheden) L. Legeman, gepensionneerd instrumentmaker in de instrumentenfabriek W. C. Oüland, voor heen H. OUand, te Utrecht; J. Heesakkers, bediende bij d© firma Maré- ehal, bloemist te 's-Hertogenbosoli; H. H. C. van Engelshoven, metaaklraaier bij de machinefabriek „Breda", te Breda; G. Smits, schaapherder in dienst van den heer Biemans, te Vlierden G. van Dinter, leerlooier in dienst van den heer Marinua van Dinter, te Son; W. Wolters, tuinman in dienst bij den heer J .J ten C'ate Vissering, op den huize „Welge legen" te de Punt (gem. Haren); J. H. Meidenkamp, winkelbediende bij den ijzerhandelaar D. J. Telder, te Kampen; H. van Veen, leerlooier bij de firma Schuur man en Klinkert, te Meppel mej. A. Rosendal, dienstbode bij mevr. de wed. C. H. Otter, geb. IJ. C. Wassenbergh, te Leeuwarden mej. R C. Dijkstra, winkelbediende bij R. F. Swildens, broodbakker, te Leeuwarden W J. Visser, tuinder in dienst bij de heeien van der Valk en Zonen, tuinarchitecten en bloe misten, te Rotterdam J. van Gelderen, tuinder in döenst bij de hee- ren van der Valk en Zonen, tuinarchitecten en bloemisten, te Rotterdam mej. H. C. Erwich, dienstbode bij de familie Berlijn, te 's-Gravenihage; W. Muis, letterzetter en hnieerder bij de firma T. C. B. ten Hagen, te 's-Gravenhage; mej. G. Winkelmeijer, dienstbode bij de fami. lie Schiltmeijer— Thonuete 's-Gravenhage P. de Vries, vormer bij de firma Penn en Bauduin, te Dordrecht; L. Busink, ijzerdraaier bij de firma Penn en Bauduin, te Dordrecht; J. J. Lucie, sigarenmaker in de Koninklijke Nederlandsche Tabak- en Sigarenfabriek firma' J. H. Draijer, te Delft E. Denie, tahakssoi teerder in de Koninklijke Nederlandsche Tabak- en Sigarenfabriek firma JH. Draijer, te Delft J. A. Pouwelus, juweliersknecht bij do firma J. C. Burnier en Zn., te 's-Gravenhage; F. van den Berg, blikslagersknecht aan de Dordtsche Metaalwaronfabriek voorheen wed. J. Bekkers en Zoon te Dordrooht; J. G. van Es, kaasknecht bij de firma wed. A. G. Heineken en Zoonen. te Bodegraven; T. Hougee, arbeider bij de firma Jan de Jong Bzn. handel in hoepels, te Sliedrecht; G. A. Peterson, timmerman in dienst bij T. Peppink, timmerman en molenmaker, te Am sterdam J. A. de Ridder, timmermanskneoht in dienst bij W. A. van der Harst, te Middelburg; M. J. Veroliemeulen, schoen makersknecht bij de firma L. Veroliemeulen, te Venlo; G. H. Albers, koetsier bij het hotel „de Wereld", te Wagervingen P. Willems, koetsier bij het hotel „de Wereld" te Wageiwugen mej. C. J. Ph. Hennen, dienstbode-huishoud ster bij de familie der graven van Ansembourg, te Amstenrade; J. H. Wessels, arbeider bij de firma G. A. Conijn en Zoon, te Alkmaar H. J. L. Reusink, arbeider bij de stoom-jaloe- zieën- en rollui'kenfabriek (W. H. M. Scholte), te Amsterdam H. W. Wolbkamp, zoutziederslkneclit bij de firma P. L. Faes on Zoon, te Breda W. C. Rek, concierge bij de firma Lutkio en Oranenburg. book- en courantdrukkerij, te 's-Hertogenibosdh in goud aan W. F. L. Goose, klerk bij de Javasche Bank, te Batavia L. van Hutten, commies 3de klasse (kantoor chef 5de klasse) bij den post- en telegraafdienst in Nederlandsch-Indië J. F. L. Romijn, deurwaarder bij het hof van- justitie op Guragao in zilver, bij bevordering, aan J. L. Raven, bode ter griffie van de Koloniale Staten in Suriname; in zilver aan Sital Persad, hoofdtolk in de Hindostansche en Benga-alsche talen bij het emigratie-depar tement te Paramaribo J. F. Nuboer, opzichter over de vestigings plaatsen Domburg, La Rencontre en Laarwijk in Suriname J. G. Marcliena, gezagvoerder van den Cura- gaoschen gouvernements-sehoener „Gouverneur van Heerdt", te Bonaire; G. Daame», bode (tevens ooncierge der bibli otheek) bij het Departement van Koloniën F C. A. Buys, bode bij liet Departement van Koloniën H. F. F. Liitje, sergeant-majoor bij het vast© personeel der reoonvalescenteni-afdeeling der koloniale reserve (stamboek no. 6242); in brons aan F. Mombaars, werkman bij de werkplaatsen der Staatsspoorwegen op Java; A. Hofland, korporaal bij liet- vaste personeel der reconvalescentenafdecling der koloniale re serve (stamboek no. 176). Bij Koninklijk besluit van 27 Augustus 1909 no. 8 zijn aan de navolgende gepen sionneerde opper-, hoofd- en subalterne of ficieren van de landmacht de hoogere ran gen verleend, hieronder vermeld, als de rang van luitenant-generaal aan de gepensionneerde generaal-majoors P. J. von Stein Callenfels en C. de Wit, beiden van bet wapen der artillerie; de rang vaai generaal-majoor aan de gepensionneerde kolonels A. G. van Tricht, van den plaatselijken staf, en C. J. Pol vliet, van het wapen der genie, en aan den met den rang van kolonel ge- pensionneerden luitenant-kolonel C. A. Prins van het wapen der Koninklijke ma rechaussee de rang van kolonel aan den met rang van luitenant-kolonel gepensionneerden majoor J. H. Engelbregt, van het wapen der infanterie de rang van luitenant-kolonel aan den gepensionneerden dirigeerend- apotheker, met rang van majoor, H. van Gelder van het personeel van den genees kundigen dienst der landmacht; -de rang van majoor aan de gepensionneerde kapiteins J. H. G. van Spreeken en J. W. C. Wolterbeek, beiden van het wapen der infanterie, en aan den gepensionneerden eerste-luitenant, met den rang van kapitein J. A. Franken, van het wapen der infanterie; de rang van ritmeester aan den gepensionneerden eerste-luite- na-nt J. M. H. ten Kate, van het wapen der cavalerie. Bij Koninklijk besluit van 27 Augustus 1909 no. 13 zijn aan de ondervolgende ge pensionneerde officieren van het Neder- landsch-Indisch leger verleend de titulaire hoogere rangen, achter hunne namen ver meld, als aan den generaal-majoor der infanterie M. Segov, dien van luitenant-generaal aan den kolonel-titulair der infanterie W. P. Stutterheim, dien van generaal-ma joor aan den majoor der artillerie H. J. J. Knibbeler ,dien van luitenant-kolonel. erkend en toegelaten als consulair agent van Italië te Dordrecht J. J. Vriesendorp benoemd tot leeraar aan de R. H. B. S. te Heerenveen M. Voorzanger te Delft; benoemd voor 1 jaar tot leeraar aan de R. H. B. S. te Utrecht dr. D. J. Janssen, thans tijdelijk; tijdelijk benoemd tot leeraar aan de R. H. B. S. te Zwolle dr. S. Dorssen teGrouw; op verzoek eervol ontslagen de le luit-s nant H. F. C. Bos, van het 3e regiment in fanterie en is hij benoemd tijdelijk tot re serve le luitenant bij het 3e regiment in fanterie op verzoek eervol ontslagen met pen sioen de reserve-luitenant-kolonel A. Do/:y, commandant van het 8e landweerdistrici benoemd tot officier van gezondheid 2e klasse do arts J. C. Graf; benoemd tot leden van het hoofdcomité van het Roode Kruis de waarnemende hof kapelaan van H. M. de Koningin dr. J. H. Gerritsen, predikant te 'e Gravenhage; dr J. Rotgans, professor te Amsterdamde gepensionneerde luitenant-generaal J. ds Waal te 's Gravenhagede dirigeerend of ficier van gezondheid le klasse dr. A. A. J. Quanjer, te 's Gravenhage; F. C. Fleischer, doopsgezind predikant te Winterswijk; A. J. Wynoldi Daniels, secretaris der gemeente Velsenmr. H. J. C. van Tienen te Zaan dam en mr. Th. A. de Meester te Den Haag op verzoek eervol ontslagen als directeur en leeraar aan de Rijksveeartsenijschool, on der dankbetuiging, dr. A. W. H. Wirtz te Utrecht benoemd tot substituut-griffier bij de rechtbank: te Haarlem mr. J. L. M. Mek- man, thans griffier bij het kantongerecht te Druten tot procureur-generaal bij het gerechts hof te Leeuwarden jhr. mr. P. A. J. van den Brandeler, advocaat-generaal bij het gerechtshof te Amsterdam en is hij tijdelijk belast met de functie van directeur van politie in het ressort van het gerechtshof te Leeuwarden benoemd, niet ingang van 1 Oct. a. s., tot sluis- nieester aan de Nieuwe Merwedesluis te Gorin. ohem. G. A. Kenniphaas, onder toekenning van eervol ontslag als sluisnieestor aan de Oude Mer. wedesluis aldaar"; Algemeen© Ned er 1. Poli- t i eb o n d. Te Maastricht is de 28ste alge- meene vergadering göhouden van den Alg. Ned. Politiebond. De voorzitter, de heer Van Humald'a van Eysimga, herinnerde met vreugde aan de geboorte van prinses Juliana en stelt namens het 'hoofdbestuur voor aan de Koningin en Prins Hendrilk een telegram van hulde te zenden. Spreker wijst nog op de viering van 'het zilveren amibtsfeest van den secretaris, den heer Koster Henike, hopende dat de jonge ren in dit feest een aansporing mogen vin den tot nauwe plichtsbetrachting. De afd. Zuid-Holland zag goedgekeurd een voorstel om den heer Koster een ge schenk aan te bieden. De heer Koster Hen- ke betuigde zijn dank voor dit bewijs van sympathie, docfli verzocht het plan niet uit te voeren. Medegedeeld werd dat de visscherswet, bewerkt door den heer Hulsebas, inspecteur van politie te Amsterdam, zal worden ge drukt. Ter gelegener tijd zullen de bonds leden de wet thuis krijgen. Het aantal leden bedroeg op 1 Januari 1909 4462. In de kas der stichting werd gestort f 20. Het batig saldo bedroeg ruim f 400. Uit het verslag 1908 der commissie van beheer der stichting bleek, dat de to tale ontvangsten bedroegen f 11030, de uit- gaven f 1477batig saldo f 9552. Een der leden dringt aan op finiancieelen steun der gemeenten voor de stichting, waardoor de jaarlijiksclhe bijdragen zouden vermeerderen. Opheldering werd gevraagd omtrent een dagb 1 adberic'ht vermeldende, dat er nimmer kon gedacht worden aan den bouw van een sanatorium. De heer Koster ontkent de waarheid van dit bericht en zegt, dat voorloopig nog niet kan gedacht worden aan heb bouwen van een sanatorium. Het subsidieeren van gemeentewege aan de stichting zal in de eerstvolgende vergadering van het hoofdbestuur worden behandeld. De totale ontvangsten van den Bond bedroegen f 9472, de uitgaven f 8732 batig saldo vorig dienstjaar f 2676, totaal f 3416. Door het hoofdbestuur is een commissie van drie leden benoemd om een onderzoek in te stellen omtrent de salarissen- en rust- dagen-regeling der politiebeambten ten plat ten! ande; voorts den minister te verzoeken het minimum-salaris voor de gemeente-poli- tiebeaanibten vast te stellen op f 600 per jaar met vrije woniing en bij gemis daarvan f 700, en ditzelfde verzoek aan God. Stateü. te doen. Het Kamerlid de heer Van Vliet hieldi een rede over de pensioensquaestie. Benoemd werd tot lid der commissie van beheer het aftredend lid de heer A. Snij ders en tot lid van het hoofdbesbuur de heer J. Ganizevoort. Het hoofdbestuur stelde voor een bedrag van f 250 uit het saldo der rekening over het dienstjaar 19081909 aan te wenden ten behoeve van de stichting, bedoeld in art. 2, 4e der statuten. Hollandsche Teekenmaat- s h a p p ij. In de kunstzalen van het Ge nootschap Pulchri Studio te 's Gravenhage is Zaterdagmiddag geopend de 34ste tentoon stelling van de Hollandsche Teekenmaat- schappjjEen kostbare verzameling teeke- ningen is weder bijeen gebracht. Behalve tal van Nederlandsche leden, zonden ook onder scheidene buitenlandsche leden kunstwerken in; o. m. Sir Edward Poynter Bart, pres. van de Royal Academy te Londen, prof. Haus van Barbels, MünchenA Cipriani, RomeLéon Frederic, Brusselprofa Hu bert van Herkoine, Bushey; prof. Hans Herrmann, Berlijn P. Joris, Rome; Gaston La Touche, St. CloudXavier Melléry, LaekenClara Montalba, LondenA. Pecqureau, BrusselH. van Seben, idem en E. Tareughi, Rome. De tentoonstelling trok reeds aanstonds na de openstelling een talrijk bezoek. Ook de president dei- maatschappij, Jozef Israels, was aanwezig. Met jeugdige opgewektheid bewoog de meester zich door de zalen, waar aan den wand eenige kunstwerken van zijn penseel getuigen van zijn nog steeds onver flauwde werkzaamheid. De catalogus bevat het welgelijkend por tret van wijlen mevrouw S. Mesdagvan Houten. Van deze kunstenares, die in heit afgeloo- pen jaar aan de Hall Teekenmaatschappij door den dood ontviel, zijn ook eenige wer ken geëxposeerd.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 2