3 gen voor het personeel, verbonden aan het hooger en middelbaar onderwijs. De jaarwedden zijn berekend overeen komstig het getal lesuren op 1 September 1909. Wordt z. h. o. conform het voorstel be sloten 9. Voorstel van B. en W., naar aanlei ding van een verzoek van de onderwijzeres de Bruyn om vrijstelling van het geven van onderwijs in de handwerken. Het voorstel strekt om vrijstelling te ver- leenen tot 1 October 1910. Wordt z. h. o. conform besloten. 10. Behandeling van reclames in zake aanslagen in de inkomstenbelasting, dienst 1909. Wordt z. h. o. conform de adviezen beslo ten. 11. Behandeling van reclames in zake aanslagen in de straatbelasting, dienst 1909. Wordt z. h. o. conform de adviezen be sloten De Voorzitter. Nu wij aan het ein de van de agenda van deze vergadering ge komen zijn, wensch ik nog een enkel woord te zeggen. Wij zullen in onze volgende ver gadering, op den eersten Dinsdag in Sep tember, in ons midden missen ons hoogge waardeerd medelid, den heer Heyligers. Wij zullen in den beer Heyligers een lid missen, die steeds een open oog had voor de monu menten van geschiedenis en kunst en van hetgeen daarmede samenhing, waardoor veel merkwaardigs, dat tot de oude geschiedenis van Amersfoort behoort, door zijne medewer king behouden bleef. Ook als voorzitter van de gezondheids commissie, welke functie gedurende vele jaren door hem werd vervuld, heeft de heer Heyligers zich zeer verdienstelijk gemaakt. Zijne sympathie voor dat belangrijke deel van de huishouding der gemeente heeft de heer Heyligers nimmer verloochend. De hygiënische belangen van de gemeente von den in hem steeds een warmen verdediger. Ik breng den heer Heyligers gaarne hulde voor de wijze, waarop hij het mandaat heeft vervuld. Ik wensch hem (toe een lang leven, gepaard met eene goede gezondheid, opdat hij nog langen tijd getuige moge zijn van den bloei der gemeente, waartoe hij zoo veie jaren heeft medegewerkt. (Teekenen van instemming). De heer Heyligers. Mijnheer de voorzitter, als het mij vergund is een enkel woord te antwoorden, dan wil ik zeggen, dat ik den lof, die mij door_ u is toege zwaaid, slechts onder groote reserve kan aanvaarden. Ik heb gemeend mijn plicht te doen, door de belangen van de gemeente met de meeste objectiviteit te behartigen. Ik meende ook, dat het mijn plicht was, nu de gebreken van den ouderdom zich doen ge voelen, mijne plaats in deze vergadering in te ruimen voor eene jongere kracht'. Ik dank u voor uwe vriendelijke woorden en beveel mij in het welwillende aandenken van u allen aan. De Voorzitter. Daar morgen de verjaardag is van onze geliefde Koningin, stel ik voor mij te machtigen namens den raad een telegrafischen gelukwensch aan H. M. te zenden. Dienovereenkomstig wordt besloten, waar na de vergadering gesloten wordt. Elect rische Drukkerij L. E. BOSCH ZOON.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 5