Waarom Publieke Aanbesteding Uurwerken. Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENTIEN. Vee- en Paardenmarkt Agent of Hoofdagent Keukenmeid, P. G., ZINGENDE VOGELS W F. A. GROENHUIZEN, Nieuwe Hollandsche Haring. ^MELKSUIKER BKT Kindervoeding Adam in Ballingschap, De Blauwe Muis, en Leerdam. Het door hem gebouwde kasteel te Waardenburg, door sagen van den too- venaar Faust en de overrompeling door Lo- dewijk van Nassau in 1574 vermaard, be staat nog. Het huis to Est echter is verdwe nen, in 1796. Als historisch, .weet men er van mede te deolen, dat het 23 September 1607 door de Spanjaarden werd overvallen. Deze hadden gerekend op de afwezigheid van den bewoner Ritmeester Du Bois, die, met zijn gezin naar de kermis te Geldermal- sen gegaan, eerder teruggekeerd was dan de vijand vermoedde. Zijn heldhaftige ver dediging kon de sterkte niet redden. Hij weigerde zich echter over te geven, waarom hij werd doodgeschoten Waaram het te doen was De ergerlijke comedie, door het brutale heerschap uit Veenendaal, het eendaagscho Kamerlid Van Manen, gespeeld, is nog niet afgeloopen. Wij vernemen, dat hij aan de regeering heeft gerequeetreerd om hem een vergoeding uit te keeren op den voet van f 2000 's jaars, ingaande 27 Juli, den dag zijner verkiezing. De man is met de uit betaalde zes dagen, ingaande met zijn toe lating, niet tevreden. Het is te betreuren, dat de Kamer geen termen heeft kunnen vinden om door het inwinnen van inlichtingen naar de verkie zing de toelating tijdens het afgeloopen zittingsjaar onmogelijk te maken. L. en V. Tegen het bakker ij-o n t- w e r p. Door 19 bakkerspatroons te Stad- en Ambt-Almelo is aan den vertegenwoor diger van het district Almelo in de Tweede Kamer, mr. P. J. M. Aalberse, het volgende adres gezonden ,,Door de afschaffing van den nachtarbeid zullen de meeste bakkerijen gedwongen zijn tof het aanschaffen van nieuwe ovens en ver- grooten der bakkerij, mqer personeel zal moeten worden in dienst genomen, hetgeen zeer bezwaarlijk zal zijn. Meer machines zullen moeten worden aan geschaft en als dat' alles dan -gebeurd is, zullen al deze uitgaven nuttelooos zijn en onnoodig dru'kken op den bakkerspatroon, hij zal in slechter conditie komen dan voor heen, omdat de ovens niet ten volle zullen kunnen worden bediend en schadelijk, om dat veel hitte nutteloos verloren gaat. Het gistingsproces zal ni$ti tpt, zijn recht komen, daar een ieder zoo gauw als het maar kan, versch brood zal willen hebben 't gevolg daarvan is dat het brood zwaar en slecht zal zijn, doch door <je concurrentie zullen wij gedwongen zijn, aL is het brood dan ook slecht, het zoo vroeg mogelijk bij onze klanten,, die er op zitten te wachten, te bezorgen. Doen wij hef niet, dan verspelen wij onze klanten en loopen deze naar een ander, maken zelf wat en de coöperaties kunnen dan nog meer klanten van ons afnemen. Is het in ons vrijo Nederland nu maar zoo geoorloofd om een bakker te verbieden zelf in zijn eigen huis te werken wanneer hij zulks wil en noodig acht! In weverijen, spinnerijen en andere in dustrieën wordt alles onder stoom gebracht, zoodat met het aanvangsuur dadelijk met den arbeid kan worden begonnen. Wij daar entegen moeten wachten tot de oven op hitte is en het deeg gerezen is, want wij mogen zelfs jn ons eigen huis niet werken wanneer wij het willen. Zouden wij het toch doen, dan zouden wij boete krijgen en mag het nu zoo maar, dat voor zoo'n nietigheid een eerlijk man voor de rechtbank moet komen? Wanneer de wet er is, zullen de banket bakkers wel Zondags en 's nachts en 's avonds laat taartjes en gebakjes mogen leveren, evenals hotelhouders, die ten al len tijde dergelijke zaken mogen leveren, doch aan ons, broodbakkers, waarvan toch ook sommigen taartjes enz. verknopen, zal zulks niet zijn veroorloofd. Door de wet zullen dus de eigenlijke ban ketbakkers, omdat zij Zondags en zoo noo dig ook 's nachts mogen werken, ons onze kl anten ontnemen Extra bestellingen zullen ook op werkda gen niet meer kunnen worden aangenomen, omdat wij al onzen tijd zullen noodig heb ben voor het gewone werk en het zit er bij ons niet aan om maar een reserve-oven te laten bouwen en hadden wij zoo'n oven, dan zouden wij daarvoor op zoo'n dag geen hulppersoneel kunnen krijgen, want hulp personeel is op kleine plaatsen niet te krij gen. Ook kan de knapste bakker niet bepalen hoe lang hij over 't zelfde werk zal -doen, daar zulks bij gewone temperatuur wel een uur op de twaalf en bij strenge koude wel twee uur kan uiteenloopen. Wanneer moet b.v. een bakker, die alleen of met één leerling werkt, op gewone dagen .en op Zaterdag en Maandag zijn klanten bedienen, want Zaterdags moet^hij brood van Vrijdag voor den Zondag bezorgen en het brood van Maandag wordt wel laat in den avond of Dinsdagmorgen bezorgd. Hoe moet b.v. een bakker, die tusschen 11 uur en 3 uur 's middags roggebrood in den oven heeft geschoten, het maken met uithalen, daar dat brood 10 tot 12 uur moet bakken. Veel meer zouden wij nog kunnen noe men, maar wij bakkers kunnen dat beter zeggen dan schrijven. Neerbosch. De seci<eifcari's dier weeöinrichting te Neerbosch ontving voor die stichting van wijMr dien Ineer H. Kolliaart uit Rotterdam, een liegaat groot f 1000. Uit de dierenwereld. De heer Jb. de Veen te Enkhuizen heeft in een fuik een paling van bijzondere kleur gevan gen. Het diertje, ongeveer 30 cM. lang, is aan den buik geel en op den rug oranje kleurig. Op een schrijven naar Artis kwam bericht, dat men het gaarne als geschenk wil ontvangen. Het zal dan ook naar het aqua rium te Amsterdam worden opgezonden. Werkverschaffing. Als ruw weder of de vorst het visschersbedrijf on mogelijk maken, wordt te Urk in menig gezin armoede geleden, al is het dat vele winkeliers zoo lang mogelijk winkelwaren op crediet leveren. Meestal begint de tijd der verdiensten eerst met de komst der ha ring in de maand Maart. Nu heeft zich on langs een commissie voor werkverschaffing aldaar gevormd, waartoe o.a. de burgemees ter, die predikanten, <ïe gemeeshièer be lmoren die den heer L. Hubach te Kam pen hebben aangesteld om met aanvang van 1 'November a.s. aan jongens van 1216 jaar onderricht te geven in alles, wat tot het vak der mandenmakerij behoort. De commissie hoopt den geldelijken steun van 1 1 elaaigstellenden in dezen arbeid te zullen verkrijgen. De Zweedse he onderzee boot „Hvalen" in de haven van IJ muiden. Naar aanleiding van het gebeurde met de Zweedsche onderzee boot „Hvalen die in de hawen van IJmui- den een procureur (mr. Tideman) en een deurwaarder aan boord kreeg om beslag op de boot te leggen wegens het niet betalen van overeengekomen loon aan den schipper van den logger ,,Alida", deelt het tijdschrift „Het Nederlandfeöhe Zeewezen" nog mode: Intusschen .vernamen we nog van bevoeg de zijde, dat het doel met deze poging tot beslaglegging niettemin bereikt is, nl. dat de afwikkeling van deze zaak in Nederland: zal plaats hebben, wat ruiet haid kunnen ge beuren, indien de „Hvalen" zonder meer naar Stockholm was weggestoomd. De vor dering door den procureur namens edsoher ingesteld groot f 6000 (waarvan gemeenlijk slechts het derde gedeelte wordt toegekend) kan zeker niet als buitensporig worden aan gemerkt, in aanmerking genomen de groote waarde van het schip, de aanwezige waar den en belangrijke papieren en de omstan digheden, waaronder de logger hulp heeft verleend, die door landslieden werd gewei- gerd. Het tijdschrift geeft een foto van de „Hvalen", zooals ze ligt gemeerd naast de stoomloodsboot no. 5 in het toeleidingskanaal naar de oude sluizen te IJmuiden. De „Hvalen" (de Walvisch) heeft de grootte van onze gewone torpedobooten, is voorzien van 3 g'asolinemotoren en bemand met 17 koppen. De Papendrechtsche strafzaak. De behandeling van de Papendrechtsche strafzaak voor het hof te Arnhem is thans definitief vastgesteld op 18 November. HoTlandsch rechtspraak- tempo. Kijker schrijft in de „Tel.": Voor ©enigen tijd deelden wij mede, djat een Rotterdaansche dame door de firma Hirsoh en Oie. was aangesproken tot betaling van 'n kostbaren bontmantel, welke de dame niet had willen aanvaarden, omd'at zij het stuk verknipt vond. Wèl had de firma Hirsch aangeboden, den mantel voor hare rekening te doen vermaken door de ifrma Schüller in Rotterdam, doch d^ar bedankte mevrouw voor, die Brusselsche coupe, maar geen Hol landsch vermaaksel begeerde. De rechtbank te Rotterdam gaf deze week vonnis in dien strijd. En zij besliste, naar men ons welwillend bericht, dat men in deze zaak te doen heeft met eene aan neming van werk, waarbij de aan besteder dan pas het werk behoeft aan te nemen, als het voldoet aan de gestelde eisohen en dat op den aannemer de plicht rust, te bewij zen, dat dit het geval is. De rechtbank over woog verder, dat een onderzoek door des kundigen heb eeniige middel was, om tob een. beslissing te komen -en benoemde dus drie deskundigen om rapport uit te brengen over de vraag, of aan gedaagde, gekleed in win- tercostuum, de mantel al of niet goed past of met kleine wijzigingen passend kan wor den gemaakt. Het zal dus nu moeten blijken, of aan mevrouw, gekleed in wintercostuum, de mantel past. Als men nu weet, dlat deze strijd al meer dan drie jaren oud is, dan begrijpt men boe gemakkelijk het nu is uit te maken, of de mantel voor drie jaar heeft gepast, of niet. En daar het hier om O, dierbare rechtspraak der Nederlanden. Zulke dingen zou geen Engelschman kun nen gelooven 1 IJ zerdiefstlal. Vrijdag zijn te Amsterdam twee mannen aangehouden, ver dacht 'van diefstal van ijzer uit een opslag plaats aan de overzijde van het IJ, ten na deele van eene op Rapenburg gevestigde firma. Zij werden gearresteerd op het oogen- blik, dat zij een schuit met ijzer bij een koopman in de Groote Wittenburgerstraat wilden verkoopen. De schuit met ijzer is in beslag genomen. Later is nog een groote partij ijzer, ten nadeele van diezelfde firma ontvreemd, bij een opkooper in de St. Anthoniebreestraat in beslag genomen. Kinderverlamming. Men meldt uit Leiden, dat aldaar verscheidene gevallen voorkomen van de zach in den laatsten tijd overal openbarende kinderver lamming. Gelukkig heeft de ziekte tot dus ver geen kwaadaardig ver Loop. De ontploffing bij Kat- w ij k. De begrafenis van den sergeant-ma joor Vreugden hal en den sergeant-stoker Luypen, sLaohtoffers van de ontploffing aan boord, van een barkas nabij Katwijk, zou hedenmorgen 11^ uur te Den Briel plaats hebben. De schipbreuk van de Adolf. Het over WilRelmshaven te Gees- temünde ontvangen bericht, dat ook de op het wrak achtergebleven tien man van den stoomlogger „Adolf" gered waren, blijkt op een vergissing bij het overseinen van een draadloos bericht te beru9t©n. Het lijdt, helaas, geen twijfel, of zij zijn ver dronken. 1Verdronken. Ten gevolge van harden wind, regen en duisternis 16 de sluis wachter K. C. te Diepswal, onder Leek, Vrijdagavond te water geraakt en verdron ken. School- en Kerknieuw*. De Standaard noemt liet bericht, alsof besloten zou zijn dat vóór prof. Biestervekl geen opvolger aan de Vrije Universiteit benoemd zon worden, geheel onjuist. Aan <le vervulling dezer vnoature wordt zeer ernstig gedacht en zoo spoedig a-ls mogelijk is, zal daarin voorzien worden. Het Provinciaal Kerkbestuur van Zuid- Holland heeft aan den heer dr. J. Groenwegen, predikant bij de Ned Horv. gemeente te Delft, om redenen van gezondheid, na ruim 36-jarige Evangeliebediening, met ingang van 1 Januari 1910 eervol emeritaat verleend. Dr. Groene- wegen is ridder in de orde van de Oranje-Nassau, Gereformeerde Kerken. De classis Deventer heeft peremptoir geëxa mineerd en met alle stemmen toegelaten tot pre dikant in de Geref. Kerken den lieer N. J, Tren. ning, candidaat te Zaamslag en beroepen predi kant te Olst. aDe liuiteuant-kolonle'l P. J. G. Schott, commandant van het 4dle' ba-Üaljon 9e regi ment infantlerile te Utmechft, wotrdt bin riem- Wt' onver geplaatst nasar Kampieni, tien eam- <lte cup tte treden alis commandant vam h'et inshruetie-bataljcm aldaar. Hilversum. Tot notaris auhier is benoemd de heer P. E. van Ditzhuijzen, thans candidaat notaris te Arnhem. B u s s u m. In de laatste dagen zijn hier op verschillende plaatsen weer inbrekers aan het werk geweest, o.a. in het kantoor va nden houthandel der firma Jongeneel. De dieven zijn echter in hun vondst niet fortuinlijk geweest. Bussum, In de Zaterdag door den heer Pannekoek betrokken villa, tegenover Concordia, ontstond door onvoorzichtigheid van een vilter een geweldige gasontploffing, waarbij geen persoonlijke ongelukken plaats hadden. De schade wordt door verzekering gedekt Bij den Raad dezer gemeente is het volgende voorstel ingediend Aan den Raad der Gemeente Amersfoort. Ondergeteekendeu hebben de eer aan uw College voor te stellen, de volgende wijzi gingen te brengen in de salarisregeling van hoofden van scholen en personeel, verhon den aan de scholen voor het lager onder wijs hier ter stede. Ie. Hoofden van Scholen. Te bepalen, dat voor de hoofden van alle openbare scholen de regeling geldt, dat het begintractement oin de twee jaar met f 50 verhoogd wordt en wel gedurende 6 keer twee jaar. 2eRl.asseonid©r!wi jizens Te bepalen dat het begintractement der klasseonderwijzers met -8 verhoogingen om de twee jaar van f 50 zal worden vermeer derd. 3e. Hoofdacte. Te bepalen, dat de toelage voor hoofd acte gebracht wordt op f 150. Amersfoort, Oct. 1909. D. GERRITSEN. S. J. v. DUINEN. J. C. BALENDUS HAGEDOORN. A. M. TROMP VAN HOLST. R. G. RIJKES. Memorie van Toelichting. Naar onze berekening (zie bijlage), zal ons voorstel tengevolge hebben voor het> dienstjaar 1910 Vermeerdering wegens dienst jaren sub. 1 en 2 f 2150. Vermeerdering wegens beha len hoofdacte, sub. 3 f 575 Totale vermeerderingf 2725. Onze berekeningen zijn gegerond op Je gegevens voorkomende op den „staat on derwijzend personeel 1. o. te Aemrsfoort'' voorkomende in de „Memorie van Toelich ting der Gemeentbegrooting voor Amers foort 1910," met enkele kleine wijzigingen, die wij er in konden aanbrengen. In de eerste plaats vestigen wij de aan dacht op de wijziging in de salarieëering van hoofden van scholen. Dit betreft eenvoudig het herstel van een onibdlleijJclieid. Er is o. i. geen enkel motief om hoofden van scholen le soort 6 periodieke verhoo gingen toe te kennen en de andere titularis sen 4, zooals dit nu geschiedt. Volkomen juist achten wij het, dat ge noemde hoofden voor de vereischte taalac- ten een hooger salaris wordt toegekend. Doch het komt ons voor, dat de aard van hun werkzaamheden geen aanleiding kan geven tot meerdere periodieke verhoogin gen. We meenen zelfs te mogen aannemen, dat die werkzaamheden minder omvangrijk zijn dan van de andere hoofden, wat administra tie aangaat enz., omdat het veel grooter aantal leerlingen en het grooter personeel toch zeker verband zal houden met den om vang van de werkzaamheden. Voor sub. 1 zijn de finaucieele gevolgen voorloopig deze, dat één hoofd van een school f 100 meer salaris krijgt. Wat an de tweede plaats ons voorstel tot vermeerdering van het aantal periodieke verhoogingen van het onderwijzend perso neel aangaat, willen wij er op wijzen, dat het door ons voorgestelde volkomen aan sluit bij het bestaande stelsel, waarvan wij de verdiensten gaarne erkennen, doch waar van ons het maximum te laag voorkomt. Verschillende plaatsen in de omgeving van Amersfoort hebben een betere salaris- regeling Idian d© hier vigeerende. Een gevolg van het bestaande lage maxi mum is, dat er meer mutatie in het onder wijzend personeel is, dan voor onderwijs wenschelijk is. Een vergelijking van de salarissen van de ouderwijzers met die van verschillende andere catïegordën. van. ambtenaren valt te hunnen nadeele uit. Natuurlijk hangt het standpunt, dat men inneemt ten opzichte van de salarisregeling van de onderwijzers voor een groot deel af van de appreciatie van den arbeid van deze ambtenaren, iets, waarover we hier niet verder wenschen uit te weiden. Ten derde wenschen we uw aandacht te vestigen op het feit, dat de toelage voor hoofdochte van f 125 ons te weiuig voor komt. Toch hebben we meer een verhooging voorgesteld van f 25, meer als een bewijs van waardeering van de voortgezette studie van den onderwijzer, dan' wel omdat w© meenen dat een verhoog ing van f 150 ons geheel voldoende voorkomt voor genoemde acte. We meenen een zeer bescheiden voorstel gedaan te hebben, 't Was ons in de eerste plaats te doen kans van slagen te hebben en een verbetering aan te brengen, zonder dat dit groote kosten na zich sleepte. De voorstellers Voor het examen vrije- en ordeoefe ningen slaagden de dames J. II. van Ach- terbergh, M. T. Bekedam en A. de Vries. Op de spoorbaan, even voorbij de halte Vlasakkers, werd heden morgen het lijk gevonden van den milicien W. van het 5e Regiment Infanterie, di evermoedelijk gisteren avond door een trein uit de rich ting Utrecht is overreden. Het hoofd was geheel verbrijzeld, dus onherkenbaar. Of men hier moet denken aan een ongeluk of aan zelfmoord i9 niet uitgemaakt. Teekenen van geweld zijn niet gevonden. Het lijk is door de politie naar het militair hospitaal vervoerd. De overleden behoorde tot de jongst elichting en was afkomstig uit En schede. Marktberichten. Amersfoort, 18 Oct. Aan de markt waren heden aangevoerd 880 paarden, 70 hit ten en 40 veulens. Men besteede: Luxe Paar den f 350 a 450, Werkpaarden f 180 A 300, Slachtpaarden f 70 a 110, Hitten f 45 A 200, Veulens 60 A 180. De handel was redelijk vlug. De markt werd door Buitenlandsche kooplui bezocht. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den morgen van 18 October 1909. yrd'grdeeUt door het Kon. Me' Instituut te de Bilt. Hoogst© barometerstand 770.8 te Horta; laagste barometerstand 748.6 te Skudesnaes. Verwachting tot den avond van 19 Octo ber: Zwakke tot matige Z. wind. Meest zwaar bewolkt. Mogelijk regenbuien. Weinig verandering van temperatuur. op Zaterdagmiddag 13 uurd.d. 23 October e. k., in het Café-Restaurant van den Heer VAN UNEN, aan de Stationsstraat alhier, van: „Hat bouwen van een WOONHDIS c. a. op een perceel, gelegen aan den hoek van de Borstraat en den Ouden Soesterweg alhier". Plaatselijke aanwijzing Woensdag 20 October e. k-, voormiddags om 11 uur precies. Nadere inlichtingen eiken werkdag, van 9 tot 10 uur, ten bureele van den ondergeteekende, Stationsstraat 29*. Bestek en teekening zijn tegen betaling van f 1.25 te verkrijgen bij den Architect J. VAN DE LIJKE. te GOUDA. Burgemeester en Wethouders van Gouda, maken bekend, dat aldaar Donderdag 21 October a.s. eene Jaarmarkt van Vee en Vrijdag 22 October a.s. eene Paar denmarkt zullen gehouden worden. Van ieder, wien wordt toegestaan op deze Paardenmarkt een plaats in te nemen, zal een marktgeld van f 0.25 gevorderd worden voor ieder Paard of iederen Hit, met dien verstande dat voorde moedermerrie vergezellonde Veulens geen marktgeld verschuldigd zal zijn. Burgemeester en Wethouders voornoemd, R. L. MARTENS, De Secretaris, W. KROMHOUT, l.s. Gouda, 1 October 1909. Een groote Belgische Maatschappij vraagt voor een hier te lande nog weinig bekende branche, „geen levensverzekering", HÉÉREN uit den gegoeden stand om als op te treden, zoowel in groote als in kleine plaatsen. Aanvankelijk op liooge provisie, na gebleken geschiktheid vaste toelage. Franco brieven te richten aan de Directie voor Nederland en Koloniën Zijlvest 21, HAARLEM. Gevraagd eene bekwame genegen huiswerk te verrichten. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Br. fr. onder letters S. U. b/d Boekhandel firma L. J. C. BOUCHER, Papestraat 11 den Haag met j. f. kii:h-vis' Verpakte Zaden en Voeders. Op elk pak staat de gebruiksaanwijzing en behandeling. Zangzaad voor Kanarievogels 15 ct. Papegaaien voeder25 Zevenzaad voor WildzangÏO ParkietonvooderÏO Vooder voor Ind. Vogels19 Zoet Zomerraapzaad12 Ljjstor- en Leeuwerikenvoeder, per kilo13 Lijstor- en Leeuwerikenvoeder, per llt kilo pakje25 Geparfumeerd gezuiverd Vogelzand 15 J. F. Riem—Vis' Kraehtochtcnd- voeder voor Hoenders, bevordert het eierleggen. Uitsluitend verpakt in geplombeerde zakken met naam en adres, men lette daarop 2'/,52550 kilo. f 0.45 f 0.90 f 4,— f 7.»& Verkrijgbaar bij J. VAN GEN DE REN, alwaar Pi yscourant gratis ver krijgbaar is. J- F. RIEM VIS. Zaadhandel. N. Molstr. 12, Den Haag. Horloger, Langestraat 42, Grootste sorteering I' klas ARTIKELEN. Reparatie-Inrichting billijk, vlug en good. Wij zendon de fijnste kwaliteit direct uit de schepen, die dagelijks hier aankomen. Een vaatje mat 50 stuks f 1.60. M jj 100 - 2.75. Twee vaatjes ieder 100 - 5-. Een vaatje met 200 - 4.75. Halve ton ca. 425 - 8.-. Heele ton ca. 850 -15.-. Verzonding naar alle spoorstations in Neder land, tegen vooraf inzending van Postwissel of op rembours. P. C. KLÜCtT Co., Haring- en Zeevlsch-Export. IJmuiden. Tevens leveren wijKOOK- ol BRAADSCHELVISCH. Postkistje bruto 5 Kilo 1 1.40. Mooie Bak schol, Postkistje bruto 5 Kilo 1 1.50. Zoute visch (in heele Visschen), Postkistje bruto 5 Kilo i 1.35. Tegen inzending van postwissel franco per postpakket of rembours met 10 ct. ver hooging. staat eene advertentie van uwe firma niet op deze plaats Een zeer groot aantal lezers souden er dan kennis van kebben kunnen nemen. f S goedkoopste. It nlrastt fobwi. ro, 70,(0,40, foji UITGEEST. Schouwburg Utrecht. N.V. HET TOONEEL. DireotourWILLEM RO IJ AARDS. Dinsdag 19 October 1909: Treurspel in 5 bedrijven van J. VAN DEN VONDEL. RegioWILLEM ROYAARDS. Décor naar ontwerp van P. C. DE MOOR. «v De dans der engelen, naar ont werp van P. C. DE MOOR, is ingestudoerd door Mej. M. WESSELS. Voorepol, tusschenspel en rijen gecomponeerd door HUB. CÜIJPERS. Orkost van do Nieuwe Toonk. Vereeniging. Aanvang half aclit ure. Schouwburg Utrecht. Buitengewone Voorstelling door het Uollandsch Tooneelgezelschap van het Grand Théatre te Amsterdam. Directie: Gebr. A. VAN LIER. Donderdag 21 October 1909. Nieuw. ~M Groot Lachsucces. BV Nieuw. Blijspel in 3 bedrijven naar hot Duitsch van ALEXANDER ENGEL en JULIUS HORST. Vertaling van ED. C. LAGEMANN. Regie JOSEPH VAN LIER. Aanvang half acht ure. Prijzen «Ier plaatsen Balcon f 2.25, Stalles on lo Amphitheater f 2.—; lo Zijlogo f 1.75 Baignoires on 2e Amphithoator f 1.60; Parterre f 1.—So Amphitheater f 0.80 2e Zijlogo f 0.75; 4o Amphitheator f 0.50; Gaanderij f 0.80. Plaatsbespreking. Voor Aandeelhouders Dinsdag van 10 tot 12 uur, voor liet Publiek donzelfdon dag (na loting) van 1 tot 3 uur, verder Woensdag en Donderdag van 10 tot 12 en van 1 tot 8 uur.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 3