14 Prachtige OPRUIMING Horloges, Pendules en Garnituren, - Regulateurs, Horlogekettingen, - Publieke Aanbesteding Uit den omtrek. STADSNIEUWS. ADVERTENT1ËN. Amersfoortsch n Wissel- en Effectenkantoor Erfhuis te Utrecht. bekwame Keukenmeid, Kinderjuffrouw, Het Stoomhoutzagery. Sigarenkisten en Kistjes DENNENBOSSCHEN ïJ E. FR ANKENHUIS, fu\ Staande- en Fantasieklokken W. F. A. GROENHUIZEN, De Jongh, candidaat-nótar-is, en voor de familie Van Luypen door zijn broeder, cer- geant bij het korps. Van de gebouwen en vaartuigen van den torpedodienst woei de vlag halfstok. Het heeft op de bloedverwanten van de beide ter aarde bestelde slachtoffers een grooten indruk gemaakt, dat door de weduwe van den zoo noodlottig omgekomen officier, mevrouw Oostrijck, uit Den Haag twee palmtakken waren overgezonden om op de lijkkisten der twee krijgiskameraden van haar overleden man neder te leggen. Door een of ander onvoorzien toeval waren deze teekenen van medelijden en sympatilhe in het groote leecj, te laat voor de begrafenis aangekomen. Met niet minder gervoel van diepen eerbied echter werden zij door de bloedlverwanten naar het kerkhof gébracht en op de verscb gesloten graven neergelegd. Een mijn met pikrinezuur gevonden. Uit Hoek van Holland wordt aan het Hbld. geanélid, diat Zaterdag onder Katwijk door iemand een geladen mijn met pikrinezuur was gevonden. In zijn onwetend heid trok hij de patroon ter ontsteking er af om zich van dien inhoud te overtuigen, niet- beseffende aan welk groot gevaar hij zioh blootstelde. De militaire autoriteiten, hiervan op de hoogte gestéld, stuurden een paar militairen om de mijn in beslag te nemen. Daar ex- aan de patroon een korte geleiiddraad .zat, wordt verondersteld dat dit de mijn zou .zijn die aan boord van de bar kas gereed stond. Dus zou de ontploffing niet aan boord hébben plaats gelhad, maar zou die geopperde veronderstelling, dat de op het wrak gelegde mijn onder de barkas ontploft zou zijn, niet tot het onmogelijke béhooren. Slachtoffer van den drankduivel. Gisteren morgen werd in de vestibule van de pastorie aan de Nieuwe Haven te Rotterdam, in den spiri tus gestikt gevonden een bekende Vrouwelij ke dronkaard, die reeds herhaaldelijk wegens drankmisbruik met de politie in aanraking was geweest. Het lijk is naar de begraaf plaats te Crooswijk overgebracht. Nade kerm is. Zondag werd uit het No ord - Hol Lands che Kabaal - n'abij Pur- mierend opgehaald het lijk van éan 17-jarig meisje. Tot 3 uur 's nachts had zij kermis geh >uden. Omtrent de oorzaak verdiiept men zich in allerlei gissingen. Verdro n ken. Zondagavond om zes uur ging de 70-jarige W. v. Meeuwen met zijn bootje van Leerdam over de Linge naar zijn aan den overkant gelegen woning. Daar hij 's avonds laat nog niet'thuis was, vreesde men voor een ongeluk, wat waar bleek te zijn; want gisterenmorgen is ziju lijk uit de Linge gedregd. Te Neede is M. L., een ongehuwde vrouw van omstreeks 40 jaar, uit Gelselaar, leven loos uit een sloot gehaald in de nabij held van de woning van een familielid waar zij gelogeerd was. Maandagmorgen is een 5-jarig zoontje van A. Pel der, te Knollendam, te water geraakt en verdronken. Zich dood geschreid. Op een avond der vorige w>öek begaf een> echtpaar uiit Clinge zich naar dé kermis te Belgisch Clinge, een kind vaai ongeveer 2 maanden onverzorgd achter latend. Toen zij in den laten avond thuis kwamen, was het kind overleden. De kleine bad zich dood geschreid. N. R. Ot.' Onder de stoomtram. Zon dagavond had re ketelmaker "W. W., wo nende aan den Velgersdijkstraat1 te Charlois, de onvoorzichtigheid; ter hoogte van de Boergoensche straat in verkeerde richting uit de stoomtram van de R. T. M. te sprin gen. Hij kwam ohder de tram terécht, waar door hem het hoofd en de beitdd handen ver pletterd werden. Met den transportwagen van den ontsmettingsdienst is liet lijk naar Crooswijk overgebracht, Onderdo stoomtram. B. T., uit Ouddörp. is te Middel'harais orudter de stoomtram geraakt. De man, die een eind werd metdegesleurd, is zwaar verwond op genomen Do or eigen schuld. Zon dagavond toen dé tram van Btfeda naar Oost er hout gaande den wissel, nabij de Noord-Brab. Reierscbe Bierbrouwerij te Breda genaderd was, wilde een jongen, die zioh in een dier tramwagens bevond, in eeu anderen wagen, waar zijn broer was, over springen. Hij sprong mis, ,,yiolep kwam op de rails terecht De ongelukkige was om middellijk een lijk. Door een automobiel overreden. Een werkman, die, van d'e Turfmarkt te 's Gr'aven'hage in de rich ting van den Plu woelen Bur gwal gaan de, de Nieuwe Markt overstak, werd, naar men. zegt, door eigen schuld, gistei^enavond om streeks acht uur, door een automobiel over reden. De wielen gingen hem over borst en l>eeüen Met ernstige verwondingen aan de boenen en inwendige kneuzingen werd de man, nadat een dokter de eerste hulp had verleend, por auto van het Gemeentezieken huis naar deze inrichting overgebracht. Tusschen de machine. Te Lonnleker kwam al spel endje e<en 5-jarig zoon tje van den fabrieksarbeider S. in eém stoom- zaagmachinie en werd or vree sol ijk verminkt, Ié ven loos uit gehaald Tusschen de machine ge raakt. Te Kaatsheuvel is een 10-jarig meisje al spelenderwijze tusschen een groote landbouwmachine geraakt. Aanstonds werd het kind uit haar benarde positie verlost, doch te laat, de hersens waren geheel ver pletterd en de dood reeds ingetreden. Doodelijke val. Zondag is naar de begraafplaats te Crooswijk overge bracht het lijk van een verpleegster mej. T., die het ongeluk had aan de achterzijde van haar woning in de Aert van Nesstraat, te Rotterdam, uit het raam der derde verdie ping te vallen. Zij kwam daarbij met het hoofd terecht op een ijzeren ketel, die op de binnenplaats stond en was op slag dood. Verdronken. Te Delfzijl is gisterennacht een Duitsche matroós "éan het Hamburgsche stoomschip ,,Christiaan Russ" van de haven gevallen en veldbonken. Een zwakke woonstee. Te Zwartemeer is de keet, betoomd door H. Louwers, tengevolge van den hevigen wind omgewaaid. De oude man, die reeds langen tijd ziek te bed lag, bad geen tijd en kracht om zich bijtijds naar buiten te begeven. Toen men hem te voorschijn haalde, was hij reeds overleden. "Te zware last. Donderdagavond is te Beerta (Gr.) de locomobiel van een stoomdorschmachine, die moest worden ver voerd, door een brug van het Beesterddep gezakt en met paarden en menscnen in het kanaal geraakt. Mensehen en dieren wer den gered; doch de locomobiel is nog niet weder op het droge. Burn. De 'heer J. Aalfs is benoemd tot leeraar aan de Midldelb. Handelsschool te Winschoten. Voor een nieuw kolonie huis. Te Baarn heeft zich een dames comité gevormd om gelden in te zamelen voor het nieuwe koloniehuis van het Cen traal Genootschap voor kinderlierstellings- en vacantiekolonies, waarvan de kosten zijn geraamd op 70.000. Laren. Voor de extra-trams, die tij dens de ,,Gooische Markt" geloopen hebben, doch waarmede weinig reizigers zijn ver voerd tengevolge van bet ongunstige weer, moest de vereeniging ,,Laren's Bloei" drie honderd gulden betalen. De directie van de Gooische Tram heeft dit bedrag thans geschonken als subsidie, tevens als blijk van waardeering voor de werkzaamheden van genoemde vereeniging. B a r n e v e 1 d. Op de te Elist gehouden rijkskeuring is goedgekeurd de hengst Bayard1", van D. Rijke, van „Oud-Barne- véLd". De hengst „Aivtonius", van den landbou wer R. Evers, in het Woud, is afgökeuid- Zooals men. weet, is tegen E reeds telkens proces-verbaal opgemaakt, wegens het ter dekking stellen van dezen hengst, die voor heen nog nooit gekeurd! was. Barn -e /v e 1 dl. Door dé jachtopzieners W. v. d. Brink en C. Bos, alhier, webdl pro ces-verbaal opgemaakt tegen zékeren. D. V., uit het Kootwijkerbroekdie zich anet een geladen dubbelloops jadh'tigeweer in, Ihet jacht veld van den heer Tielikemeijer bevond. De andere persoon, die een -brandenden fiets lantaarn droeg, wist te ontkomen. Apeldoorn. De 20-jarige F. R. uit Antwerpen, die bij den landbouwer W. B. te Wenum voor den régen schuilde, maakte Van de gelegenheid gebruik om een op den schoorsteenmantel liggende beurs mei geld te ontvreemden. Na zijn vertrek werd de diefstal ontdekt. Het gelukte der politie den dader te arresteeren, waarna deze te Zutfen in het huis vatf bewaring is opgesloten. Vo'ortlhuiaen. Vóór den bouw van! een Militair Tehuis tij de legen-plaats fbij> 'Milligen was de laagiste van de 22 inschrij vers A. v. d. Fliert Jr., <te, Barneveld, yöori f 7744. Hoogste in.sdhrij'véris waren Admi raal en Van Séhreyenj, te Zwolle, voor f 9000. Naar aanleiding van de interpellatie van den heer Rijkens, du de raadszitting van 28 Sept., j. 1., betreffende een ongelijke ver deeling van lasten bij de jongste inkwartie ring, betoogen B. en W. op grond van ver schillende wetsartikelen, dat dé vragen door den heer R. gedaan buiten het interpellatie- recht van den gemeenteraad liggen. Verder schrijven zij „Nochtans hebben wij met aandacht oVer- wogen of wij ook zonder dat de ver plichting tot het geven van inlichtingen be staat hiertoe konden overgaan. Tot ons leedwezen zijn wij tot eene ontkennende be antwoording gekomen. De vragen 'hebben ten doel een verklaring uit te lokken over de plaats gehad hebbende en toekomstige uit voering eener wet. Wij ach-ten het onjuist en tot verwarring aanleiding gevend, indien wij ten aanzien van de vervulling onzer taak als orgaan van hooger gezag Verklaringen afleggen in eene vergadering aan wie de wet ten deze geen enkele bemoeiing heeft toege kend. Ook voor uwe vergadering achten wij het geraden, niet een terrein te betreden, waarop de wet geen werkzaamheid en be voegdheden van den Gemeenteraad kent. Gelijk wij reeds zeiden, betreuren wij het, in dit geval tot de bovenstaande conclusie te moeten komen, o-urdat wij gaarne van deize gedegenheid' gelbnuik zouden, geonaakt héb ben, aan te toonen, dat inderdaad ernstig er naar gestreefd is om, met inachtneming van de verzoeken der militaire autoriteiten, de inkwartiering zoo goed mogelijk te regelen. De overtuiging, dat het niet wel mogelijk is eene dergelijke aangelegenheid tot algemeene tevredenheid -te regelen, zal ons dan ook niet weerhouden ten aanzien van de materie,, ge noemd in de eerste Vraag, aan rechtmatige klachten of billijke verzoeken ook in het ver volg zooveel mogelijk tegemoet te komen. Met het bovenstaande stemt ook de Bur gemeester ten aanzien -van het onderwerp, aangeroerd in de tweede vraag, waarvan de uitvoering aan hem alleen is opgedragen, ge heel .in." Naar aanleiding van de motie-van Kalken, in zake het geven van ontslag aan gehuwde onderwijzeressen, schrijven B. en W. aan den gemeenteraad In uwe vergadering van 9 Maart 1909 diende de heer A. H. van Kalken eene mo tie in, welke om advies in onze handen werd gesteld. Wij stelden er prijs op, de behan deling van ons advies aan te houden, totdat ons college weder voltallig zoude zijn reden, waarom we eerst thans ons advies aan U doen toekomen. De motie luidt: ,,De Raad der gemeente Amersfoort, „de wenschelijkheid uitsprekende, dat aan onderwijzeressen bij het aangaan van een huwteQijk eervol oiatsdag worde verleend;, „noodigt Burgemeester en Wethouders uit voortaan te willen handelen overeenkomstig bovenstaanden wensch". Als bekend mag verondersteld worden, dat verschillende Raadsbesluiten betreffen de het geven van ontslag aa ngehuwde on derwijzeressen aanleiding hebben gegeven tot Koninklijke besluiten (zie de besluiten van 16 Maart 1882, Stbl 43, 8 October 1887, Stbl. 170, 7 December 1904, 22 Maart 1906, Stbl. 51, 9 November 1905, Stbl. 280 en 281, 12 Juni 1907, Stbl. 146, 13 October 1908, Stbl. 320, en van 22 Juli 1909, Stbl. 273. Deze besluiten liggen voor U ter secre tarie ter inzage). Ik motie nu bedoelt uwe vergadering de wenschelijkheid te doen uitspreken, dat aan onderwijzeressen bij het aangaan van een huwelijk eervol ontslag worde verleend en ons college uit te noodigen overeenkomstig dien wensch voortaan te willen handelen. Door aanneming van een dergelijke mo tie treedt uwe vergadering naar ons oordeel op een gebied, dat buiten de wettelijke be voegdheid van den Gemeenteraad ligt. Art. 30 der Wet op het Lager Onderwijs stelt het geven van ongevraagd ontslag af hankelijk van eene voordracht van de schoolopzieners of van het college van Bur gemeester en Wethouders. De vraag of Bur gemeester en Wethouders eene oftderwijze- res tot ongevraagd eervol ontslag zullen voordragen, is geheel afhankelijk van het. initiatief van hun college. De wet toch re gelt het geven van ongevraagd ontslag aan onderwijzers geheel volledig. Het nemen van het besluit tot ontslag behoort tot den werkkring van den Gemeenteraadhet doen der voordracht wordt opgedragen aan de schoolopzieners en het college van Burge meester en Wethouders. Burgemeester en Wethouders treden hier op ter uitvoering eener wettelijke opdracht, bij de vervulling waarvan zij zich niet mo gen laten leiden door de uitspraak van eenig ander college. Ten aanzien van het geven van onge vraagd ontslag aan onderwijzeressen vangt de werkzaamheid van uwe vergadering eerst aan, zoodra een voorstel tot ontslag van de schoolopzieners of van ons college bij U- i6 ingekomen. Itdere werkzaamheid van uwe vergadering vóór dat tijdstip achten wij, op grond van het bovenstaande, in strijd met de wet. Het kan ten deze geen verschil maken of uwe vergadering het geven van ongevraagd ontslag tracht te bevorderen door "het vast stellen eener verordening' op dit punt, dan wel door het aannemen eener motie. Wel is waar zal volgens de op dit punt gegeven beslissingen een verordening vernietigd worden wegens strijd met de wet- terwijl een motie niet wel voor vernietiging vatbaar is maar aan beide besluiten kleeft de fout, dat het stelsel van de wet miskend wordt. Waar wij van oordeel zijn, dat eene alge meene uitspraak, zooals de molie tracht to verkrijgen, in strijd met de wet is, meenen wij ons te moeten onthouden van een ad vies, in welken zin een dergelijke uitspraak zou moeten luiden. De verzekering, dat deze opvatting slechts 'het gevolg is van de be palingen der wet en dat daarin geéii gemis aan deferentie voor uwe vergadering ge-- zocht moet wórden, mag. wellicht over.bodig heeten, Zooals gezegd, zal de vraag, of eene-on derwijzeres wegens huwelijk''tot ontslag za'l worden Voorgedragen;'' dóór óns college of. de schóolópziéüers beoordeeld rüoeten wor den. Ten aanzien van.de ih dit opzicht door ons' college te volgen gedragslijn kunnen wij geen stëlligé toezëggihg doen. De 'meer derheid van ons college stelt zich voor, Bij ieder huwelijk van een onderwijzeres te overwegen of. zij een voorstel tot ontslag zal indienen; de minderheid daarentegen is van oordeel dat het aangaan van een huwe lijk nimmer een reden tot ontslag kan zijn. Op grond van het boyenstaande hebben' wij de eer u voor te stellen, de motie, van den heer A- H. van Kalken niet in behan deling te nemen, doch deze ter zijde te leg-, gen. De adviezen van den Districts- en den arrondissements-scTioolopzien erbeneve n s dat van de commissie van. toezicht op het Lager Onderwijs liggen voor u ter inzage. Wij maken belanghebbenden attent op de kennisgeving wan B. en W. betreffende de aangifte voor de zeemilitie. Zij, die bij die zeemilitie wensdhen te wor den ingelijfd (zeevarenden, 1 >inneüsdhippers smeden, stekers, machinisten'bankwerkers, scheeipstimmerlieden, koks,.'bakkers, -telegra fisten, ziekenverplegers, enz.) moeten zioh, vóór 1 Nov. ter gemeente-secretarie aanmel den, liefst op 28 Odt., .te 10 uur voorm. Op de» eeTste cursus,-vergadering in dit seizoen, wei'ke door. de anti-revolutioniaire propagandaclulb „Groen wan Prinsterer" op Woensdag 28 October, dés avonds te 8 uur, in „De Zaaier" igéhouden wordit, zal door den heer P. Dij'kisteiihluis het onderwerp „Zondagsrust" worden iingeleid. De Orthodoxe Kieyvereeniging „Evan gelie en Belijdenis" houdt1 Donieidagavond een vergadering in „De Zaaier', tot het stel len wan candidatem voor de a.s. verkiezing van notabelen bij de Ned. Ihei-v. kerk. Zulks om ie voorzien in de vacaturen, ontstaan idoor de periodieke aftreding wan de heeren J. van Botten burg, N. vau Veen en N. Veis Heijn; door het bedanken wan den heer I. ter Sdliuur en door benoeming van den heer H. C. wan Dam tot kerkvoogd. In de vergadering wan „de Ned. Herv. Kerk", welke Vrijd)agavoin)d in de ge heel gerestaureerde zaal der voormalige Dia conieschool, Muudhuizen no. 105, wordt ge houden, zal ds. Den Hollander spréken over „Verséhijnsélen en wétten in de natuurlijke en geestelijke wereld." De commissie voor de feeéfeen op 31 Aug. jl. hield gisterenavond haar eindver- gadering in „De Ewaam". De heer H. J. Wolter Jr. houdt van heden tot 4 Nov. a.s. een tentoonstelling .van -zijn schilderijen in de kuustzaal Prakke, te Nijmegen. Door den architect den heer W. Salo mons, is gisteren im Café Centraal aanbe steed, woor rékening van. de N. V. de „Pboe- nix-brouwerij", het bouwen wan een ijs- scihuur. Inschrijvers warenA. Keizer, f 3288; W. wan Genderen f 3200; H. van Keulen f 2450; firma Lönsing en v. d. Vijzel f 2432, allen te Amersfoort, en E. de Bruijn, f 2370, te Hoogland. Het werk is geguud aan laatstgenoemde. Het bestuur van de „Rerg-stichting" te Laren, heeft aanbesteed den bouw van een opvoedingsgesticht met bijgebouwen voor vacant ie-kinderen Laagste inschrijvers waren de heeren J. C. van Eibergen en Zoon alhier, met 58,930 en 56,494 ai naarmate de gevels van ver- blendsteen of van Waalsteen moeten worden gebouwd. Gevonden voorwerpen. Op het politie-bureau 'zijn gedepo neerd een porte-mdnnaie en 2 dekkleeden, gevonden op den openbaren weg. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den morgen van 19 October 1909. Medegedeeld door het Kon. Mef tns>t>tniif te de Bilt. Hoogste barometerstand 769.8 te Horta; laagste 750.0 te Stornoway. Verwachting tot den avond van 20 Oct. Matige meest Z.-W. wind, zwaar bewolkt of betrokken. Waarschijnlijk regen, weinig verandering in temperatuur. Voor de vele bewijzen van belangstel ling ontvangen bij het overlijden van onzen geliefden Zwager, J. F. NERING BüGEL, be- tuigen wij onzen dank. Utrecht. J. J. VAN DE POLL. De Bilt. II. J. VAN DE POLL. J. M. VAN DE POLL. M. J. S. GERLINGS— van de Poll. J. C. GERLINGS. voorheen W. CROOCKEWIT W.Azn. Kortegracht 7. Assurantiën, Credieten Coupons Deposito'» Effecten Prolongatiën Vreemd geld, Wissels. op Zaterdagmiddag 12 uur, d.d. 22 October e. k., in het Café-Restaurant van den Heer VAN UNEN, aan de Stations»traat alhier, van: „Het bouwen van eeu WOONHUIS c. a. op een perceel, gelegen aan den hoek van de Borstraat en den Ouden Soesterweg alhier". Plaatselijke aanwijzing Woensdag 20 Ootober e. k., voormiddags om 11 uur precies. Nadere inlichtingen eiken werkdag, van 9 tot 10 uurten büreele van den ondergeteekende, Stationsstraat 29». Beslok en teekening zyn tegen betaling van f 1.25 te vorkrijgen by den Architect J. VA* DE I.IJKE. De Notaris W. STOKVIS, to Utrecht, zal op Donderdag 21 October 1909, '3 voor middags ÏO unr, op de hofstede, bewoond door den Heer ARIË OTTOaan den Yieu- tenschen weg no. 203, (OM CO*TANT GELD) publiek verkoopen: 7 Melkkoeien, 1 Vaars, 2 Varkens, ongeveer 30 kippen, 1 groote Kar, 2 Krui wagens 1 Schuit Afbraak van 2sohuren,« Landbouw», Stal-J en Melkgereedschappen, eene park ij Hooi, Vruchten te velde, als: Aardappolen en Mangelwortelseenlge Meubilaire Goederen, waarbij 3 Kasten, Tafels, Stoe len, VulkachelKeukenfornuis, Pendule, Regulateur, Lampen, Spiegels, Schilderijen, Reddenen hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. Te bezichtigenWoensdag 20 October e. k.van 9—2 uur. Wordt gevraagd met Nov. te Zeist in zeer klein gezin, een voor Noodhulp of voor vast. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Br. fr. IJ 3970, aan do Zeister Boek- en Kunsth., Zeist. Wordt gevraagd met Febrnari in een gezin met 4 kinderen van 92 jaar, wegens huwelijk der tegenwoordige, eene een voudige, zeer bosohaafde van beslist Prot. Cliistelijke levensrichting, niet jonger dan 23 jaar. Hoofdvereischten zijn: liefde tot en tact in den omgang met kinderon. (Ook Zwitserschendie reeds in Nederland in be trekking zijn geweest, komen in aanmerking). Fr. br. met volledige inlichtingen en referen tiën onder lett. 0. M. bij de Boekhandelaar» BRINKMAN ZOON, Heerengracht 148, Am sterdam. Groote Werken van E. WERNER, rijk geïllnstrecrd, in plaats van f 15.— voor slechts f 3.80. jy 1. Glück Auf. IC* 2. Aan het Altaar. By 3. Verbroken Boeien, fly* 4. Verdacht. fly*- 5. Lenteboden, fly 6. Onuitwisclibaar. ty 7. De Goluksbloëm. fly* 8. Onder betqovering. B# 9. Een Held van do Pen. fly 10. Tot Hoogen Prijs. sJV" 11. Vaderlandsliefde, fly 12. Vinota. fly 13. St. Michaëll. 14. De Alpenfee. |q eon prachtverzameling, 14 Werken lö i van Werner, met bijna 800 fraaie illustratiën, bijeen in 8 groote deelen voor f 3.80 in plaats f 15.—. In 3 keurige Prachtbanden voor sl. 5.90. Te bekomen bij D. BOLLE, Bazaar van Goedkoope Boeken te Rotterdam. Franco na ontvangst van Postwissel, waarop melden Prachtuitgaaf Werner. van nükeloos hout, ter verpakking van boter cacao, parfnineriën, enz. KRAMER SMITSvoorheen VERMAAS, Delft. EN BOSCHRIJKE LANDGOEDEREN te koop gevraagd. Adres C. REIJNEN, ZWOLLE. E Door aankoop eener groote zaak in Gouden, Zil- 7 r, veren en Diamantwerken, Horloges, enz. I- zp wU ln staat een zeer voordeelige aanbieding daar- s in te doenen worden al deze artikelen ver beneden den gewonen prUs verkocht. Daar wü nooit opruiming houden en deze aanbieding van korten duur is, ver- zuime niemand, biervan te profiteered $0 Aanbevelend, voorheen P. L. SUSLTN-Firma MOOT. "3 ZAND 3. AMERSFOORT. I van alle Gouden en Zilveren met 20 procent korting a contant. Ziet de prijzen in de étalage bi] Horloge- en Instrumentmaker. Langestraat 42.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 3