J d BLOOKER'S CACAO ADVERTENTÏËN. A. G. ENGELBERTS Go., Amersfoortsch n Wissel- en Effectenkantoor Een Costuumnaaister, Ter overname Kruidenierswaren enz. Van der Want C?-. STEARINE-KAARSEN ran de SteariDB-KaarsBisfaliriel! „Apollo", maar het bracht zoowel den minuter van buitenlandsrht' zaken, aan wien het desbe treffende tot de Koningin gerichte verzoek schrift mede was gerenvoyeerd, als den mi nister de overtuiging bij* dot het, alleszins gewenscht is, dat zij, die zich tot het mor- m op is me aangetrokken gevoelen, tengevolge van tie ook hier te lande voorkomende pro paganda, zooveel mogelijk onpartijdige in lichtingen ontvangen, dtat zij behalve het pro ook het contra zouden vernemen Nederland en Venezuela. De Parijsche correspondent van de N. R Ct. had een onderhoud met den heer Qri- santi, «lie ter vervanging van dr. Paul door de Venczolaansche regeering als haar ver tegenwoordiger naar Europa is gezonden. De heer (Irisanti, die uiterlijk 2 Dec. naar Den Haag dacht te gaan, machtigde den corr. o. iu. tot de volgende verklarin gen ..Venezuela's grootste wensch is, zijn goede bettekkingen met Nederland, evenals met alle natiën, te behouden. ,,De huidige regecring heeft een vasten grondslag in de openbare meening. De re geering wensoht de toepassing van de vrij heid te grondvesten en de Republiek op den weg van den voortuigang te sturen. De candidatuur Gomez zal in het geheel geen tegenstand, geen discussie ontmoeten. ..Mijn zending en taak in Nederland is, de diplomatieke betrekkingen tusschen Neder land en Venezuela nauwer te maken. Ik ga naar Nederland met het groote vertrou wen, mijn zending tot een goed einde te brengen. Ik breng de hartelijke gevoelens van mijn regeering en van mij persoonlijk. Ik twijfel niet, bij de Nederlandsche regee ring gelijke gevoelens te zullen vinden. Omtrent de positie en het lot van Castro zeide de heer Gris anti op mijn vraag nog woordelijk het volgende Generaal Castro is volstrekt impopulair en zelfs gehaat; er is geen kans dat hij weder aan het bewind, komt hij is ook onmachtig den vrede in de Republiek te storen." D i r.-g en. vande 11 landbouw. De opvolger van den heer Lovink zal, naar het N. v. d. D. verneemt, eerst benoemd worden, nadat de begrooting van minister Ta!ma in de Kamer zal zijn behandeld. Raad van State. De Haagsch» correspondent van de Tel. meldt: Direct na het overlijden van baron Mac- kay wend in recfotsche politieke kringen de naam van dr. Kuyper genoemd als zijn op volger in den Raad van State. Nu echter fluistert men ook, dat de oud-voorzitter der Tweede Kamer, jhr. mr. J. Röell, ernstig voor die benoeming in aanmerking komt. bp. Kuyper en een eererand. Men meldt aan de Tel. uit 's Graven- hage L do moest betrouwbare bron kunnen wij mededeel en, dat het bericht van de .Nieuwe Courant", als zou dr Kuyper do "benoeming van eon eereraad in zake de decoraiekwestie hebben geweigerd, volkomen onjuist isintegendeel de mogelijkheid van hot instellen van zulk een eereraad staat nog geheel open. Economische toestand der landarbeiders. De in 1906 ingestelde Staatscommissie voor den Land bouw heeft hare rapporten en voorstellen be treffende den oeconomischen toestand der landarbeiders uitgegeven. Zij concludeert o. a tot de volgende maatregelen Verbetering van den phvsischen toestand der pl at tel a n desbe vol k in g door tegengaan van bodemverontreiniging en verstrekking van meer geneeskundige hulp; verbetering van de woningwetalgemeene en vakontwikkeling der landarbeiders door meer prartisch landbouwonderwijs verstrekking van grond Aan landarbeiders, des noodig door de gemeentebesturen bescherming van den landarbeid zonder maximalet) arbeidsdag, met vrijlating van vrouwen- en kinderarbeid in eigen bedrijf en loonarbeidsverbod van kinderen bene den 12 jaren landarbeiders! erzekering do r landbouw- ong< vallenverzekeringvrijwillige ziekte verzekering; invaliditeits- en ouderdoms- verzekering. Gedistilleer d-a c c ij n s In een adres aan de Tweede Kamer wordt door de firma Kleyn en Zand voort te Leiden be toogd dat, indien het wetsontwerp tot ver hooging van den accijns op het gedistil leerd, zooals dit aan de Tweede Kamer is aangeboden, tot wet mocht worden verhe ven, niet alleen de handel in gedistilleerd zeer zal worden verzwaard voor de toekomst, maar dat zij, die thans onder de vigeeren- de wetsbepalingen daarin handel drijven, voor een moeilijkheid worden geplaatst, die zij tevoren niet hadden kunnen voorzien. Op non-activiteit geeteld de kapitein jhr. D C. Graswinckel, van het korps rij - «lende artillerie, wegens ongesteldheid. Mr. F. Uyttenboogaart, sinds een 7-tal jaren president der rechtbank te Tiel, heeft mot ingang van 1 Januari 1910 eervol ontslag uit die betrekking aangevraagd. Mr. J L. A Stolk, rechter in de Arrondiseements-rechibank te Zutphen, heeft zijn eervol ontslag aangevraagd. Bestrijding van handel in vrouwen. Het nationaal comité tot be strijding van den handel in vrouwen hield Donderdag te Amsterdam een algemeene ver gadering. onder waarnemend voorzitterschap van mr. A. de Graaf, uit Utrecht. De voorzitter opende de vergadering met er aan te herinneren, dat de Internationale vereeniging tot bestrijding van den handel in vrouwen nu 10 jaar bestaat. Uit liet jaarverslag bleek, dat men krach tig op den ingeslagen weg voortgaat en zich nicer en meer verheugen mag in den steun van de regeering, vooral ook door de wet op de zedeloosheid, die veel goeds bracht, al ontbreekt er nog veel aan. Door den voorzitter werd vervolgens de verdienste gehuldigd van mevrouw De Klerck, geb. Hogendorp, en den heer Mackay. Mejuffrouw Lefebure als penningnieeste- res. deelde mede, dat er thans een voordeelig saldo bestaat, groot f 269.45. Na bespreking van de conferentie te Arn hem en het grens werk, werd het voorstel aangenomen, om een nadere bespreking te houden met „Union" en den „Vrouwenbond" teneinde zich gezamenlijk te wenden tot de spoorwegmaatschappij, tot betere regeling van het stationswerk. Dr. Lammerts van Bueren bracht aan het einde van de vergadering hulde aan het op treden van mr. De Graaf op het voorberei dend congres te Weenen Het eeuwfeest van 1813. Naar Het Centrum meldt, zijn te 's Graven- hage de pogingen geslaagd tot vorming van een commissie, die de viering zal voorberei den voor het herstel onzer nationale onaf hankelijkheid in 1813. E"n edele stichting. Jhr. Eug. van Meeuwen, te 's Hertogenbosch, heeft aldaar een stichting in het leven ge roepen. welke tot doel heeft hulp te verlee- nen aan minvermogende ooglijders, onver schillig van welken godsdienst, ingezetenen van 's Hertogenbosch. Vught. Helvoirt, Box tel en Rosmalen, zullende die van 's Herto genbosch inden rc-gel vóórgaan, door hun te verschaffen zoowel genees en heelkundi gen bijstand, als al die hulpmiddelen blindenonderwijs daaronder begrepen die hun gezichtsvermogen kunnen verbeteren of hen in staat te kunnen stellen beter in hun onderhoud te voorzien. De toepassing van een en ander blijft geheel overgelaten aan het oordeel van regenten, waarvoor door den stichter zijn aangewezen de heeren jhr. mr L. J. C. A. van Meeuwen, president van het gerechtshof; mr. A. baron van Styrum. raadsheer in dat college, en mr. F. J. van Lanscbot, advocaat, allen aldaar. De stich ter mist zelf reeds verscheidene jaren het gezich ts vermogen D e Haarlemse he waterlei ding. Door prof. Eug. Dubois is, in op dracht van B. en W. van Bloemend aa' een wetenschappelijk onderzoek ingesteld' naar de price d' eau der Haarlem sche water leiding In zijn conclusi geeft prof. Dubois te kennen Dat de Haarlemse he waterleiding werke lijk, tot op een afstand van ongeveer drie vierden kilometer, het duin, waarin hare priee d' eau gelegen is, in belangrijke mate, immers met anderhal ven meter verlaging van het grondwater, heeft uitgedroogd, dat die uitdroging zich waarschijnlijk ver de" doch in afnemende mate zal uitbreiden, dat zoowel het belang van de gemeente Haar lem als dat van BLoamendaal en van de eigenaresse der duinen medebrengt, dat de verkeerde tegenwoordige aanleg djer prise d' eau door een beteren worde vervangen, bepaaldelijk diiepputten binnen een beperk ter terrein dan waarover de waterleiding nu beschikt, worden aangdlegd, dat mdtedien uitbreiding der tegenwoordige priee d' eau op geenerlei wijze te rechtvaardigen is. Uit de diamantindustri Een artikel in het Weekblad naar aanleiding van het vijftienjarig bestaan van den A. N. D. B vangt de bondsvoorzitter-redacteur Henri Polak aldus aan Met een grootsche gebeurtenis is het eerste vijftienjarig tijdvak van het bestaan van on zen Bond afgesloten niet de verwezenlij king van hetgeen, in de Oude Wereld al thans, het ideaal van alle vakvereenigingen, van de gansche arbeidersbeweging is, den 8- urigen arbeidsdag. Een waardig besluit van een periode van strijd en streven, van wrochten en doen, zóó zeldzaam, om niet te zeggen ongeëvenaard in de geschiedenis van den klassenstrijd, dat men het ons vergeven zal, als wij er met vreugde in het hart, met voldoening en met trots op terugzien Faillissement Piet. Ter rechtbank te Haarlem had Vrijdag de veri ficatie plaats van het faillissement F. C. Piët, aldaar Het geheele tekort bedraagt f 95,000, het actief (een huis met hypotheek bezwaard wordt Zaterdag geveild) wordt ge schat op f 15,000. De uitkeering zal ver moedelijk 15 pCt. bedragen. Excuus van een marine- hoof d-o f f i c i e r. Dinsdag j.l. zou voor de Amsterdam sche rechtbank behandeld wor den een verzet-zaak tegen een 19-jarig jong- meusch, die bij verstok tot 2 maanden ge vangenisstraf veroordeeld was wegens resis tentie Het jonge mensch was inmiddels marinier te Rotterdam geworden en kon geen verlof krijgen van zijn overste, op grond dat deze voor burgerlijke rechtspleging aan recruten geen verlof gaf. Daar hij nu Donderdag niet verscheen, verklaarde de Rechtbank het verzet verval len. Bij den officier van justitie kwam heden een schrijven in van bedoelden hoofdofficier, die verklaarde de zaak niet juist ingezien te hebben en daarover zijn spijt betuigde. Tegen een gewoon vervallen verklaard verzet kan geen hooger beroep aangeteekend worden, doch daar dit vonnis nu een inci denteel vonnis is, kan de veroordeedde om drie reden hooger beroep aanteekenen, waar van hij thans gebruik zal maken. Verbergen van een lijk. De Amsterdamse he rechtbank veroordeelde Vrijdag een meisje tot een jaar gevangenis straf, wegens het verbergen van het lijkje van het kind. waarvan zij bevallen was. Uit schaamte had zij het in een kistje gelegd, met liet voornemen zich op de een of andere wijze er van te ontdoen. Bij haar verhuizing kwam het feit aan het licht en bij deskun dig onderzoek bleek vervolgens dat hot kind levend ter wereld gekomen was. Een premie. Door den Officier van Justitie te 's Graven hage is eene beloo ning van f 250 uitgeloofd voor aanwijzingen, welke strekken kunnen tot de ontdekking van den dader der vermoedelijke mishande ling met doodelijken afloop, eenige weken geleden, nabij de Kweekerij te Schevenin- gen Boefjes. Door de pouue te Zand- voort zijn aangehouden drie jongens van 1112 en 13 jaren, die uit dén sigarenwin kel van den heer Breeuwer te Zandvoort, door inklimming sigaretten hadden ont vreemd. Zes-en-veertig pakjes en do os jee ge vuld met sigaretten werden in beolag ge nomen Een gladde deserteur. Een marinier, uit Rotterdam gedeserteerd, zou Woensdag te Haarlem door een onderoffi cier worden teruggebracht. Terwijl de trein zicb in beweging zette, ontsnapte de man en de geleider ging onverriohterzake heen. In den avond heeft de man zich ech ter aangemeld. Bij den burgemeester ge bracht. Bij den burgemeester van Loo ser vervoegde zich aan huis een gezelschap van drie personen, nl. twee vrouwen en een man, die drie kinderen van 1£ tot 4 jaar bij zich hadden. Fluks werden de kinderen bij den burge meester achter de deur gezet en verdween het drietal. Er werd onmiddellijk ernstiig naar hen gedocht, maar ze waren veridiwenen. De kinderen zijn bij verschillende perso nen onder dak gébracht. Naar men zegt moeten het kinderen zijn van een zekeren Gouma, die zijn vrouw heeft verlaten en zelf de wijk naar Duitsohland heeft geno men. Voor dien tijd woonde hij te Berghui zen nabij Oldenzaal. (Zw. Ct.) Weigering van dienst, Het stoomschip „Zaanstroom", te Harlin gen, uitgaande naar Hull, is vastge maakt daar een gedeelte der bemanning wei gert te vertrekken, bewerende dat het schip onzeewaardig is. D e ,,H andel en N ij ver heid" schipbreuk geleden. Men meldt uit Leeuwarden Stavorensc-he visschers ontdekten gieteren het wrak van de stoomboot „Handel en Nij verheid" in een vaargeul tusschen Stavoren en Enkhuizen. Het vergaan vande ,,W i 1- na". Voor het vinden van het nog ver miste lijk van den kapitein van het gezonken stoomschip „Wilna", i> eene premie van 500 mark uitgeloofd. Typhus. In de gemeente Aalburg bij Heusden zijn 8 gevallen van typhus voor. gekomen. Een man en vrouw uit één gezin zijn reeds aan d'eze ziekte overleden. Erger voorkómen. Donder dagmorgen passeerde te Harlingen de tram die 7.25 naar Bolsward vertrekt, den over weg van het spoor nabij Harlingen, toen een trein, die rangeerdende was, van den sta- tionskant naderde. De machinist van den trein zag het gevaar en rëjnde uit alle macht, doch de rails waren glad en de trein zoude den personenwagen van den tram in het mid den hebben getroffen, indien niet de machi nist van de tram met volle kracht was door gereden Thans werd alleen het balcon verbrijzeld, een goederenwagen zwaar beschadigd en wer den van twee andere goederenwagens de kop pelstangen verbogen, doordat deze tegen el kander opschoven. De talrijke passagiers, die gedeeltelijk van de tram sprongen, bekwamen geen letsel. In brand geraakt. Vrijdagna middag omstreeks 3 uur is de dienstbode der familie S. aan het Engelbrecht van Nas- sauplerin (Baronielaan) te Breda bij het aan maken der kachtel in brand geraakt. De familie S. wae afwezig, niemand kon d< ongelukkige dienstbode hulp bieden. Zoo vloog ze gillend de straat op, terwijl al haar kleeren in brand stonden. Een werkman, die er bezig wae, gooide d. ongelukkige een jas over het lichaam; verscheidene anderen schoten toe en rukten haar de brandende kleeren van het lijf. Zelfe het corset moest weggerukt wonden, dat stond voor een deel reeds in brand. Men begrijpt hoe deerlijk de ongelukkige is ge wond. De gewestelijke commissie Utrecht van het Ondersteuningsfonds van het Ne- derl. Onderwijzers-genootschap houdt, met de sub-commissiën, gevestigd in de provin cie Utrecht, een vergadering op Maandag 27 December a.s. in het Gebouw voor Kun sten en Wetenschappen te Utrecht. Op die v eragedring zullen in de eerste plaats de belangen van het fonds besproken worden en verder nagegaan, wat tot versterking er van kan geschieden. Wegens periodieke af treding van mej. J M. van der Hoeven t-3 Utrecht, als lid der gewestelijke commissie, moet de verkiezing van een nieuw lid plaats hebben de aftredende is, volgens het regle ment, niet onmiddellijk herkiesbaar. De sub-commissiën hebben het recht, aanbeve lingen in te zenden bij de gewestelijke com missie, die een voordracht van 3 personen moet inzenden bij de hoofdcommissie te Am sterdam hei te benoemen lid moet woon achtig zijn 'e Utrecht. Aan de gecombineerde vergadering met de sub-commissiën gaat vooraf een vergade ring van de loden der gewestelijke commis- B. en W. schreven d.d. 23 Novem ber 1909, aan den Gemeenteraad. Bij uwe besluiten van 18 Juli 1901 (bij lage 392) en 3 September 1901 (bijlage 438) werd o a besloten aan de „Vereeni ging tot het bouwen en verbeteren van wo ningen", gevestigd te Amersfoort en als rechtspersoon erkeud bij Kon. Besluit van 14 December 1884, no. 25, voor 75 jaren in erfpacht af te staan een gedeelte var»het terrein destijds kadastraal bekend sectie D. no. 42, ter grootte van ongeveer 5580 M2, tegen betaling van f 0.03s, per jaar en per IM2, met recht om het terrein te allen tijde te koopen tegen eene som van f 5580. Door de vereeniging is voor het aangegeven doel evenwel slechts eene oppervlakte van 3045 M2 in gebruik genomen. Blijkens het hierbij overgelegd adres ver zoekt zij thans uwe vergadering haar voor het gedeelte van het genoemde terrein, dat zij niet gebruikt, van de erfpacht te wil len ontslaan. Aangezien het hier geldt eene vereeni ging, die zich nimmer winstbejag ten doel heeft gesteld, doch integendeel tracht werk zaam te zijn in het algemeen belang, kun nen wij ons geheel vereenigen met de mo tieven, die in het adres voor inwilliging van het verzoek worden aangevoerd. Indien door uwe vergadering gunstig op het adres beschikt wordt, kan de vrijko mende grond eenigszins productief gemaakt worden door dezen als bouwland te verhu ren. Op grond van het bovenstaande hebben wij de eer u het hierbij gaand concept-be sluit ter vaststelling aan te bieden. I. adressante met ingang van 22 Januari 1910 te ontslaan van de erfpacht, gesloten met de gemeente Amersfoort bij contract van 22 Januari 1902, voor zooveel betreft het op de bij dit besluit behoorende teeke- ning door een arceering aangegeven gedeel te van het perceel, thans kadastraal bekend gemeente Amersfoort sectie D no. 8296, en Burgemeester en Wethouders te machtigen, met adressante een daartoe strekkend con tract te sluiten, waarbij de voortaan te be talen canon wordt vastgesteld op f 106.57^ en de som, waarvoor adressante het in erf pacht blijvende terrein van de gemeente kan aankoopen, wordt bepaald op f 3045, onder voorwaarde, dat alle kosten van het te sluiten contract door adressante betaald worden. II. Burgemeester en Wethouders te machtigen, het op bij dit besluit behooren de teekening door eene arceering aangege ven gedeelte van het perceel, kadastraal bekend gemeente Amersfoort, sectie D. no. 3296, ter grootte van pl. m. 2676 M2. ge heel of gedeeltelijk onderhands te verhu ren tegen een ïninimum-huursom van 20 cent per Amsterdamsche roede. III. Het onder I en II beslotene te on derwerpen aan de goedkeuring van de Ge- puteerde Staten van Utrecht. De noodzakelijkheid doet zier gevoe len, het aantal onderwijzeressen, belast met het geven van onderwijs in de nuttige hand werken aan de Openbare Lagere School 3c soort aan de Puntenburgerlaan uit te brei den. Deze uitbreiding is reeds dadelijk noo dig voor de eerste klasse, die thans 37 leer lingen telt. Dit aantal is in 't bijzon der voor de laagste klasse, waarin ieder der leerlingen nog meer tijd van de onderwij zeres vordert, dan in hcogere klassen e groot voor één onderwijzeres. Het laat zich aanzien, dat zeer spoedig ook de 5e klasse in twee afdeelingen voor het handwerkon- derwijs gesplitst zal moeten worden. Deze klasse telt thans 27 leerlingen. Op grond van het voor de Raadsleden ter inzage ge legde advies van de Commissie van Toe zicht op het Lager Onderwijs achten B. en W. liet niet noodzakelijk, deze klasse thans reeds te splitsen. Het is evenwel hoogst waarschijnlijk, dat na de eerstvolgende toe lating ook voor deze klasse eene tweede on derwijzeres zeer wenschelijk zal zijn. Ten einde in dat geval zoo spoedig mogelijk in de behoefte van het onderwijs te kunnen voorzien, stellen zij voor, thans reeds tot uitbreiding te besluiten. Zoodra het noo dig is eene onderwijzeres in de handwerken aan te stellen, kan dan hiertoe worden overgegaan. Op grond van het bovenstaan geven B. en W. in overweging, het personeel aan de Openbare Lagere School 3e soort aan de Puntenburgerlaan op nader door hun col lege te bepalen tijdstippen uit te breideu met 2 onderwijzeressen in de nuttige hand werken Voordracht ter benoeming van een onderwijzer aan de Openbare Lagere school 2e soort Hellestraat (vacature C. J F. Prins). lo. "A W Boeckhorst te Oreenlo. 2o. J. B. Nakken, te Woudenberg, 3o. G. ten Broeke, te Oosterhuizen. Voordracht ter benoeming van een on derwijzer aan de Openbare Lagere School 3e soort, Koningstraat, (vacature A. A. Verburg), lo. J. B. Nakken te Woudenberg. 2o. G. ten Broeke te Oosterhuizen. 3o. G. G. C. Weijl te Epe. Naar wij vernemen, wordt de le lui tenant kwartiermeester J. W. Henderson overgeplaatst van den Briel naar Amers foort. De heer G. A. van Mechelen, behaal de de acte schio on schrijven M. O. J>e Oranje-vereeniging houdt een leden-vergadering op Maandag 29 Novem ber, des avonds ten 8 uur, in de zaal van den beer Otte, Heiligenbergerweg. Agenda Openingswoord door den Voorzitter. Verslag secretaris over het afgeloopen jaar. Verslag penningmeester rekening en vei- antwoording. Rapport Commissie nazien der boeken. Verkiezing van 2 leden van het bestuur, wegens periodieke aftreding van de heeren G. G van Lunteren en N W van Megge- len. Rondvraag. Naar aanleiding van veler wensch, kenbaar gemaakt door tusschenkomst van de vereeniging „Handel en Nijverheid", noodigen B en W. de ingezetenen uit het St. Nicolaasfeest dit jaar, in verband met de Zondagsrust, op Zaterdag 4 Dec. te vie- AMSTERDAM X AMERSFOORT. Dagelijks telefonische verbinding met «le Amster«lamselie BEURS. PROCURATIEHOUDER MET ALGEMEENE VOLMACHT TE AMERSFOORT: I.. CATTiE PLANTSOEN 12 - Interc Telephoon 188 Kantooruren 9—3 en 79. Effecten, Coupons, IncasseeringenSpecu- latieve Beurstransactiën k la Hausae en la Baisse. Financiëele adriezen en belegging I gegrond op langdurige ervaring. Bewaring en Administratie van Fondsen. I SAF E-L O K E T T E i\ van «le aller- nieuwste constructie te liuur, ge«leci- deer«I inbraak- en brantlvrij. HUURPRIJS f 7.50 per jaar per loket, 12.— i per maand, enz. voorheen W. CROOCKEWIT W.Azn. Korlegracnt 7. Assurantiën, Credieten Coupons Deposito-s Effecten ProlongaiiEn Vreemd geld, Wissels. Erommi Nieuwe dracht 46Utrecht. Geplaatst Maatschappelijk Kapitaal 11,000,000.—. Verschaft op billyke voorwaarden crediet, koopt en verkoopt Effecten, Coupons en Buitenlandse!! Geld, sluit prolonga tion tegen den koers van den dag en opent rekening - courant met rentevergoeding Neemt gelden in depót met 2 dagen opzegging k 2 "9 pCt. 14 k 2'lt ff ff voor drie maanden vast a S voor zes maanden vast k 3'/« voor een jaar vast a 4 hare Spaarkas A3 Belast zich met bel in bewaring nemen van waarden in hare hran«lvrije in richting. Kantoor geopend eiken werkdag van a mor gens 9 tot s namiddags 3 uur. Betaaltijd van 101 uur. De Directie, j. j. van asch van wijck. G. W. J. HOOFT. nog eenige dagen in de week disponibel heb bende, z. d. g. aangevuld «loor eenige nette Naailiulzen. Ook niet ongenegen werk aan huis te ontvangen. Br. lett. L. bureau van dit blad. een Zaak in pfooie bijverdienste. Brieven onder letters P. P., aan het Bureau van dit Blad. Boek-, Kunst- en Handelsdrukkerij Beekesteinschelaan 38, AMERSFOORT. Levert spoedig en billijk alle voor komende soorten DRUKWERK. Vraagt prijsopgave. HARDE, HITTE eu ZUIVERE te SCHIEDAM. BEK ROOND te Weenen in 1873 met de Verdienst6-Medaille, te Parijs in 1878 met de Gouden Medaille, te Amsterdam in 1883 met de Gouden Medaille. te Antwerpen in 1885 met het Eerediploma te Parijs in 1900 met de Grand Prii. (Hoogste omlerscheiriingen). Deze kaarsen vonken niet na en geven zeer weinig rook bij het uitblazen. verkrijgbaar b(j alle voorname winkeliers. Sta er op DAALDERS te ontvangen; Is goedkoop en good.

Amersfoortsch Dagblad | 1909 | | pagina 2