8 De heer van Duinen. Je hoort er an ders niet veel van. De V oorzitter. Ik heb ook nog een raededeeling aan den raad te doen. Het is be kend, dat er te Amersfoort een geval van trichinen is voorgekomen 'bij varkens in de kom der gemeente. B. en W. hebben aan stonds, in overleg met) den inspecteur der volksgezondheid en met den districteveearts maatregelen genomen met het oog op het gebruik van varkensvleesch. Het ministerie van landbouw stelde onmiddellijk een rijks- keurmeester en een hulpkeurmeester ter be schikking van de gemeetite ter assistentie van den keurmeester, wat zeer wordt ge waardeerd. Uit den aard der zaak kan die waarin natuurlijk veel werk viel te ver richten in verband met het onderzoek van de varkens. Uit den aard der zaak kan die hulp van hoogerhand slechts van korten duur zijn en zal dus de gemeente zelf moe ten voorzien in den keuringsdienst door aan stelling van een tijdelijken hulp-keurmeester. Voor dien dienst is het lokaal in de Koe straat aangewezen. Met het oog daarop en tot aankoop van de noodige instrumenten stel ik voor B. en W. een crediet van 500 a f 600 te verleen en. De heer Jorissen. Mijnheer de voor zitter, het verheugt mij zeer, dat B. en W. zoo spoedig afdoende maatregelen troffen. Deze maatregelen waren vooral toe te jui chen, met heb oog op de belangen van de slagers, die een paar slechte weken hebben gehad. De menschen waren toch zóó be vreesd voor de trichine, dat zij geen varkens vleesch durfden te etenHoe meer het bekend wordt, dat van overheidswege alle maatrege len zijn genomen voor de gezondheid, des te beter zal het wezen voor een breeden kring van den middenstand, voor de slagers. De menschen kunnen dan weer met gerustheid varkensvleesch gebruiken, waarvan hun de strenge keuring bekend! is. Ik herhaal nog eens, dat ik mij verheug in de spoedige hulp door B. en W. verschaft, waarmede zij het algemeen hebben gediend en niet het minst de neringdoenden onder onze burgerij. Ik dank u, mijnheer de voorzitter. Z. h. s. wordt liet aangevraagde crediet toegestaan Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. Electnsche Drukkerij L. E. FOSCH ZOON.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 12