4 bereid zou zijn de grond, die op den weg is gebracht, er weer af te nemen. Dat is eene vraag, zooals die van 'het pond vleesch van den Koopman van Venetië. Dat gaat niet. Het zou ook onrechtvaardig zijn dat te doenDe mensdhen hebben zelf de ophooging goedgekeurd, ten (minste niet zich er- teigen verzet. Daarvan kan dus geen sprake zijn. De Voorzittei*. Wenscbt een van de leden hoofdelijke stemming over (het voor stel? De heer R ij <k e n s. Ja, mijnheer de voor zitter. Bij de stemming wordt met 11 tegen 4 stemmen conform het voorstel van B. en W. besloten. Tegen stemden de beeren Ruijs, Gerritsen, Rolandus Hagedoorn en Rijkens. 10. Voorstel van B. en W. tot het rooien en publiek verknopen van eenige hoornen, staande in het plantsoen ;en op „Ma Re traite'. Wordt z. h. o. conform 'besloten. 11. Nader voorstel van B. en W. betref fende een adres van de Vereenigiug tot het bouwen en verbeteren van woningen, tot ge deeltelijk ontslag van erfpacht. Eenige wijzigingen worden voorgesteld in het raadsbesluit van 30 November 1909, ter tegemoetkoming aan opmerkingen van Ge deputeerde Staten. Wordt z. 'h. o. conform besloten. 12. Voorstel van B. en W. tot verhuring •van de directeurswoning van de voormalige gasfabriek. B. en W. vragen machtiging, tot onder- handsche verhuring voor een j aarlij bschen mini mum-huurprijs van 225. Wordt z. h. o. conform besloten. 13. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de begrooting voor het dienstjaar 1909. De wijziging 'houdt verband met de over eenkomst, die met de Nederlandsche Bell- telefoon m aatsc'happij gesloten is tot uitbrei ding van den dienst. Wordt z. h. o. conform besloten. 14. Voorstel van B. en W. tot machtiging van hun college tot het aangaan van eene tijdelijke geldleening (dienst 1910). B. en W. vragen machtiging tijdelijk geld op te nemen tot een bedrag van ten hoogste 50.000. Wordt z. h. o. conform besloten. 15. Voorstel van B. en W. naar aanleiding van het adres van de Algemeene commissie voor kinderverpleging en kinderbescherming te Utrecht, houdende verzoek om subsidie. Wordt z. 'h. o., conform het voorstel, af wijzend op het verzoek beschikt. 16. Vaststelling van het vierde aanvul - lïngskohier der inkomstenbelasting, dienst 1909. Wordt z. h. o. vastgesteld'. 17. Benoeming van twee leden van heit burgerlijk armbestuur wegens aftreding van de beeren A. H. van Kalken en 1. ter Schuur. De aftredende leden wordien herbenoemd. 18. Benoeming van twee leden van de commissie van bijstand in het beheer van de gemeenteweiii iging wegens aftreding van dë heetren H. W. van Esveld. en A. M. Tromp van Holst. De aftredende leden worden herbenoemd. 19 Benoeming van twee personen, be doeld in art. 1 der verordening op het be heer van den dienst van de gemeenterei- nigiug van Amersfoort. De beeren T. van Daal en N. Wolfswinkel Ez. worden herbenoemd. 20. Benoeming van drie leden van de commissie voor de fabricage, wegens aftre ding van de heeren A. M. Tromp van Holst, S. J. van Duinen en H. Kroes. De aftredende leden worden herbenoemd. 21. Benoeming van vier leden van de commissie tot bijstand in het beheer van de gasfabriek wegens aftreding van de hee ren A. A. Hamers, N. Yels Heyn, C. J. Plomp en W. Salomons. De aftredende leden worden herbenoemd. 22. Benoeming van vier leden van de Commissie van Toezicht in het beheer van Birkhoveu, wegens aftreding van de heeren A. M. Tromp van Holst, A. H. van Kalken, C. J. Plomp en H. Kroes. De aftredende leden worden herbenoemd. 23. Benoeming van twee leden van de Oommissie van wetgeving wegens periodieke aftreding van de heeren M. .L. Celosse en C. J. Plomp. De aftredende leden worden herbenoemd. 24. Benoeming van vijf leden van de reclame-commissie in zake plaatselijke di recte 'belasting naar het inkomen, dienst 1910. De heeren H. W. van Esveld, A. M. Tromp van Holst, A. A. Hamers, S. J. van Duinen en M. R. N. Oosterveen worden herbenoemd. 25. Benoeming van een curator van het Gymnasium, wegens periodieke aftreding van Ds. J. .G. Kam. De aftredende curator wordt herbenoemd. 26. Benoeming van een lid van de Com missie van .Toezicht op het Middelbaar On derwijs, wegens' aftreding van mr. A. van Traa. Het aftredende lid wordt herbenoemd. 27. Benoeming van drie leden van de Commissie van Toezicht op het Lager On derwijs, wegens aftreding van de heeren N. Veis Hevn, C. M. M. Vermolen en J. Bolk. De aftredende leden worden herbenoemd. 28. Benoeming van 8 leden van de .Com missie tot- wering van schoolverzuim wegens aftreding van de heeren J. A. Stoopendaal, J. van Eeden, P. F. Spiekerman, J. van dei- Horst, A. Veen, M. -van Lingen, G. Dekker en Th. C. Bianchi. De aftredende leden worden herbenoemd. De Voorzitter betuigt den stemopnemers dank voor de genomen moeite. Niets meer aan de oi'de zijnde, wordt de vergadering gesloten. Electrische Drukkerij L. E. BOSCH ZOON.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 8