S'. SO§. Eerste Blad. 8"' J aarganc. Zaterdag 22 januari 1910. BUITENLAND. FEUILLETON. DROOMLEVEN. ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post- 1.00. Afzonderlijke nummers0.00. Deze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertentiönmededeelingen enz., gelieve men vóór 11 uur 'b morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. lntercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADYERTENTIËN: Van 16 regels f 0.00. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 20 eeuts by voeruitbetalinf. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen UA het herhaald adverteeren in dit B«ad, bjj abonnement. Eet*' circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvra** toegezonden. Kennisgevingen. De Burgemeester van Amersfoort, Gezien artikel 41 der gemeentewet, Brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de Raad dezer gemeente zal vergaderen op Dinsdag, den 25. Januari aanstaande, des namiddags te ure. Amersfoort, den 21. Januari 1910. De Burgemeester voornoemd». WUIJTTERS. Politiek Overzicht Het Kieta-vraagstuk. De diplomatie van de vier mogendheden, die zich als de beschermers van Kreta heb ben opgeworpen, voelt zich weder genoopt hare aandacht te wijden aan de oplossing van het Kretavraagstuk, ernstiger misschien dan haar zelf lief is. Niet vrijwillig is zij daartoe overgegaande aandrang is uit Konstanti- nopel gekomen, van waar verscliillende nota's zijn uitgegaan, die op deze zaak be- trekkiug hebben. Wanneer de verklaringen van een Turkscli officieus blad, de Tanin, geloof verdienen, dan is het nieuwe Turksche kabinet zeer ernstig van zins om te trach ten voor het Kreta-vraagstuk eene op lossing voor goed te krijgen. Niet zon der belang is daarbij het bericht, in Italiaansche bladen voorkomende dat tusschen Konstantinopel en Athene recht- streeksche draden worden gespannen, door handige diplomaten geknoopt, om eene overeenstemming te krijgen zonder hulp of raad van de beschermende mogend heden. Er wordt gezegd, dat de nieuwe grootvizier Hakki Pacha in zijne vroegere betrekking van gezant te Rome ijverig in dezen zin moet hebben medegewerkt. Hij moet ook bij zijn Griekschen ambtgenoot aan het Italiaansche hof instemming voor zijne opvatting van het Kreta-vraagstuk en de mogelijkheid van zijne oplossing gevonden hébben. In ieder geval is de Grieksche ge zant terstond nadat Hakki Pacha als groot vizier is opgetreden, te Athene aaugekomen om aan zijne regeering een nauwkeurig rap port uit te brengen over zijn diplomatieken arbeid in Rome. Het plan tot oplossing van het Kreta-vraagstuk, waaraan wordt gewerkt, schijnt hierin te bestaan, dat Griekenland het eiland tegen een nader te bepalen be drag van Turkije zal koopen. Aan wien het vaderschap van dit denkbeeld eigenlijk toe komt, wordt niet gezegd. Nieuw is het denk beeld niethet is hij de inlijving van Bosnië en Herzegowina bij Oosttenrijk-Hongarije reeds toegepast toen bracht eene geldsom, die aan Turkije werd uitgekeerd, de eindop lossing. Wanneer men ook voor Kreta zulk eene regeling kon tot stand brengen, dan zou dit natuurlijk allereerst Turkije en Grieken land aangaan. De internationale diplomatie zou zich er natuurlijk slechts over kunnen verheugen, wanneer deze oorzaak van strijd voor goed uit den weg werd geruimd. De groote vraag is echter of de Turksdhe na tionale trots zulk eene oplossing van de kwes tie zal toelaten. Is dat niet het geval, dan zal. de nieuwe grootvizier het denkbeeld, waarvoor bij als gezant heeft gewerkt, op zijde moeten zetten en moeten zoeken naar eene andere oplossing, die aan het Turksche volk beter bevalt. De als afgezant van de Kretensers te Athene vertoevende staatsman Veniselos is daar ook bezig aan de oplossing van dit vraagstuk, natuurlijk in den door hem ge- wenschten zin. Hij wil doorzetten, dat de Kretensers deelnemen aan den wetgevenden arbeid in het Grieksche koninkrijk. Dat is 'langs den rechtstreekschen weg voorshands niet te bereiken, en daarom tracht hij er toe te komen langs een omweg. Hij heeft het denkbeeld geopperd der bijeenroeping van eene nationale vergadering van het ge- heele Grieksche element, en vleit zich er mede, dat in dien vorm tegen de deelne ming van de Kretensers geen bezwaar zal rijzen. De Vossische Ztg. geeft intusschen te verstaan, dat dit eene illusie is; zij schrijft: „Het is niet in te zien, waarom de mo gendheden en Turkije, zoo lang zij hun vroeger standpunt niet hebben prijsgege ven, het eene eerder zouden toestaan dan het andere. Het plan, dat indertijd bij een groep van mohammedanen in Bosnië be stond om afgevaardigden te zenden naar het nieuwe Turksche parlement, was mede een reden voor de annexatie van Bosnië door Ocstenrijk-Hongarije. De deelneming van Kretensers aan deze vergadering zou evengoed als hunne deelneming aan de parlementaire werkzaamheden in Athene de scherpste protesten van Turkije rechtvaardigen, dat Teeds voor maanden heeft verklaard, dat het verschij nen van afgevaardigden in de Grieksche Kamer zou worden beschouwd als een ca sus belli. Het Kreta-vraagstuk behoort tot de meest ingewikkelden, die ooit de Euro- poesche kabinetten hebben bezig gehouden. Men kan er misschien aan wanhopen of het mogelijk zal zijn het langs vreedzamen weg tot oplossing te brengen. Maar met zulke kleine middeltjes als aan het brein van den heer Veniselos zijn ontsproten, komt men •daarmee zeker niet tot een eind. Wel be schouwd, hangt het lot van het eiland ten slotte af van de ontwikkeling der binnen- landsche toestanden in Griekenland en Tur kije. Wie van de twee 't het langst uit houdt, dien zal het eiland ten slotte ten deel vallen. Wanneer het Jong-Turksche stelsel en daarmee de geheele Jong-Turk- sche macht eerder invalt dan het zwakke gebouw, dat de Grieksche militaire bond heeft opgetrokken, dan komt het eiland aan Griekenlandin het omgekeerde geval zal de band met Turkije nauwer toegehaald worden. De beschermende mogendheden, die verlegen zijn wat te doen, wachten af hoe de natuur zich zelf zal redden." Dultschland. De vereeniging van de vrijzinnige par tijen in Duitschland is nu tot stand geko men. De partijdag van de vrijzinnige volks partij zal den 5en Maart in Berlijn plaats hebben. Den dag daarna zal de nieuwe par tij bijeenkomen tot haar constitueerenden partijdag. Het plan bestaat voor de Ver- eenigde partij deif historischen naam „Fort- schrittspartei" aan te nemen. België. De algemeene raad van de socialistische partij heeft besloten eene uit verscheidene afgevaardigden bestaande deputatie naar Pa rijs te zenden om daar eene internationale protestvergadering tegen het nieuwe Fran- sche tarief van invoerrechten te organisee- ren. Verder zullen bij de socialistische par lementsleden stappen gedaan worden, op dat zij hun invloed aanwenden, dat de Se naat het <toor de Kamer aangenomen tarief niet zal goedkeuren. Frankrijk. De Senaat, die thans het wetsontwerp op de leefbijdspensioenen behandelt, heeft daarvan reeds verscheidene artikelen aan genomen. Inzonderheid is bepaald, dat de in Frankrijk wonende vreemde arbeiders, wat deze wet betreft, aan dezelfde bepa lingen onderworpen zullen zijn als de in Frankrijk geboren werklieden. De vreemde werklieden zullen een bijslag op 't pensioen genieten, afkomstig uit de bijdragen van hunne werkgevers en uit budgetsaldo's, wan neer verdragen mot do landen van hunne herkomst daar aan Fransche arbeiders de zelfde behandeling waarborgen. P a r ij s, 2 1 Jan. In den loop van het debat over de interpellatie» over het open baar onderwijs, verklaarde minister-president Briamd, -d/ait men niet moet trachten het on derwijs, gegeven van wcige den Staat, te persen in een formule. Hij zeide,,Ik had mij kunnen voorstellen, dat de sprekers van de rechterzijde openhartig zouden zeggen, dat zij het recht, van den staat om onder wijs te doen geven, niet meer erkennen se dert Kerk en Staat gescheiden zijn. Ik wae de eerste oorzaak tot het conflict. Ik sprak woorden van verzoening. De kerk heeft daarop met oorlogskreten geantwoord. Er zijn katholieken, dii© den twist aansto ken, die naar iets anders streven dan naar vrijheid, en niet willen dat er vrede zal heersehen in het land, omdat dit aan het slagen hunner pogingen in den weg zou staan Briand verklaarde verder, dat de strijd, die nu gaande is, gevoerd wordt volgens een vooraf opgemaakt plan van de vijanden der republiekhij protesteerde tegen de beschul diging, dat de meerderheid misbruik zou maken van hare macht. De bisschoppen zijn lichtvaardig te werk gegaan zij hebben dat zoo goed gevoeld, dat verscheidene van 'hen reedis er op be dacht zijn een meer beperkte strekking te geven aan hunne woorden. Gerechtigheid is en zal nooit stelselmatig geweigerd worden .aan de katholieken, maar de regeering is vast besloten de onderwijzers te verdedigen tegen ongerechtvaardigde aan vallen Maandag voortzetting. Voor de rechtbank te Reims is het pro ces begonnen, dat de onderwij zersvereeni- ging van het departement Marne heeft aan gevangen tegen den aartsbisschop Lu<?on, om schadevergoeding wegens den door hem mede onderteekenden herderlijken brief van het Fransche episcopaat. In de klacht wordt gezegd, dat door den herderlijken brief, waarin de onderwijzers als deelnemers aan een werk van demoralisatie werden aange wezen, de stoffelijke en zedelijke belangen van de onderwijzers benadeeld werden de waardigheid van den geheelen onderwijzers stand wordt geschonden en de onderwijzers worden belemmerd in de uitoefening van hun beroep. Engeland. Londen, 21 Jan. Middag. Geko zen 167 unionisten, 137 liberalen, 29 ar beidspartij, 53 nationalisten. De unionisten winnen 75 zetels, de libe ralen 9, de arbeidspartij 1. De minister Pease, de liberale „whip", is geslagen te Saffron-Waldenhij kreeg 4011 stemmen tegen 4283, die op den unionist Prohyn werden uitgebracht. 1 u u r. Gekozen 172 unionisten, 141 libe ralen, 29 arbeidspartij, 54 nationalisten. De unionisten winnen 77, de ministeriee- len 10 zetels. 2 u u r. Gekozen 178 unionisten, 148 libe ralen, 31 arbeidspartij, 55 nationalisten. De unionisten winnen 79 zetels, de winst van de anderen is onveranderd. De uitkomsten van de verkiezingen in de graafschappen toonen beden weder een be slisten terugkeer naar de unionistische partij. Die is te danken gedeeltelijk aan de stemming van de landbouwers ten gunste van de tariefshervorming, voorts aan afkeer van de socialisten en aan de algemeene in stemming van de kiezers op het platteland met de oude conservatieve beginselen. Het noorden, inzonderheid Lancashire en Yorkshire, blijven beslist liberaal, terwijl in Schotland in sommige gevallen de liberale meerderheden grooter zijn. Intusschen heb ben de unionisten twee verrassende overwin ningen behaald, die te danken zijn aan plaatselijke omstandigheden. Een van de merkwaardigste van geheel on verwachte unionistische overwinningen is de nederlaag van den liberalen „whip" Peasé. De unionisten zijn bijzonder ingenomen met *de uitkomst van de stemming in de platte landsdistricten, omdat de regeering ver trouwde op den steun van de landbouwers wegens de op hervorming van het grondbe zit doelende politiek van het ministerie. Wanneer die unionisten nog zeventien ze tels meer winnen, dan zal de Iersche partij den doorslag geven in de macht. Londen, 21 Jan., 5 uur. Ge kozen 181 unionisten, 149 liberalen, 51 arbeidspartij en 58 nationalisten. De unionisten winnen 81 zetels, de geeringspartijen 10. De Lundensche universiteit koos den unionist Sir Philip Magnus met 2625 stem men op den liberaal West Ridgeway wer den 1928 steanmen uitgebracht. In het vorige Jagerhuis zat ook een unionist. De socialist Grayson is geslagen door den liberaal Leach te Colue Valley (Yorkshire) Leach behaalde 4741 stemmen, Grayson 3149. T. W. Russell, president van den Ierschen Raad van landbouw en nijverheid, is te South Tyrone geslagen door den unio nist Hornerhij kreeg 2770 stemmen tegen 3054 op Horner. 10 uur 15 min. Gekozen 182 unio nisten, 151 liberalen, 31 arbeidspartij, 58 nationalisten. De unionisten winnen 81 zetels, de libe ralen 9, de arbeidspartij 1. De eerste minister Asquith sprak heden te Kingsbarne (Fifeshire)hij zette het so ciale programma van de regeering uiteen. Daarbij gebruikte hij tweemaal de ken schetsende fraze „Als wij terugkomen met eene behoorlijke meerderheid". 11 uur 30 min. Gekozen 183 unio nisten, 154 liberalen, 31 arbeidspartij, 58 nationalisten. De unionisten winnen 81 zetels, de liberalen 9, de arbeidspartij 1 2 2 J a n., 1 2 u u r 3 0 minuten. Gekozen 184 unionisten, 157 liberalen, 31 arbeidspartij, 58 nationalisten. De unionisten winnen 82 zetels, de libe ralen 9, de arbeidspartij 1. De minister van marine Mc. Kenna is herkozen in North Monmouthshire met 8596 stemmen tegen 4335 op den unionist Car- michael. De volledige uitslag van de verkiezingen in Londen is, dat gekozen zijn 26 liberalen en labourmannen en 33 conservatieven, zoo dat de laatsten in de hoofdstad eene meer derheid hebben van 7 stemmen. In heit in 1909 gekozen kabinet was de verhouding 40 liberalen en labourmannen en 19 conser vatieven, derhalve eene liberale meerder heid van 21 stemmen, die nu is omgezet in eene conservatieve mesirderheid van 7 stem men Al hadden de conservatieven op nog meer gehoopt, bet is toch eene uitkomst waarmee zij tevreden kunnen zijn. De partijverhouding, die in Londen is verkregen, levert natuurlijk geen maatstaf voor die beoordeeling hoe de verhouding zal zijn in het geheele land. Maar de politieke omkeenng, die in Londen zoo duidelijk aan den dog komt, vertoont zich toch ook daar. D© plattelandsdistricten rechtvaardigen de hoop niet, die op hen was gebouwd, en men moet nu rekenen met de groote waarschijn lijkheid, dat in het nieuwe parlement de bei de groote partijen ongeveer tegen elkaar zullen opwegen en dat de Iersohe nationa listen met de 80 stemmen, waarover zij kun nen beschikken, den doorslag zullen geven. Om half een heden nacht waren 430 van de 670 zetels bezet, dus ongeveer twee der den. Italië. Voor een gedenkteeken, dat in Otranto zal worden opgericht voor de helden, die in 1481 de Turken uit deze Apulische zeeves ting hebben verdreven, heeft Keizer Frans Jozef eene bijdrage van 1000 kronen ge schonken. Dat de Koning van Hongarije heeft bijgedragen tot dit werk van dankbare historische herinnering, is hieruit te ver klaren, dat de bevrijding van Otranto >n het genoemde jaar gelukt is door de hulp van Koning Mathias Corvinus. Turkije. -•aar verluidt, zal de Porte in de vol gende week haar antwoord op de nota van 11 December van de Kreta 'beschermende mogendheden aan dezen toezenden. De Por te zal blijven aandringen op de definitieve oplossing van hfet Kreta-vraagstuk op het huidige tijdstip Het vermoeden van brandstichting, dat door de commissie, die door de Kamer is belast met een onderzoek naar de oorzaak van den brand in het Tsjiragin-paleis, is uitgesproken, grondt zich op de ontevreden heid, die is ontstaan onder de ouderwetse he Turken, toen in November van het vorige jaar het prachtige paleis ter beschikking gesteld werd van de Kamer en den Senaat. Zij protesteerden tegen deze ontwijding van het paleis, waar een Kalif had geleefd en was gestorven. De ontwijding bestond, vol gens hen, in het gebruik vail bet gebouw voor de vergadering van een parlement, waar ook ongeloovigen voortdurend toe gang hebben. Men voorspelde, dat de straf daarvoor niet zou uitblijven en waarschijn lijk zal men nu in Arabié en andere don kere deelen van het rijk in het gebeurde Gods wraak gaan zien. De opgewekte haat, zoo schrijft de Konstantinopelsche bericht gever van het Berl. Tageblatt, zal hoogst waarschijnlijk van het gebouw overslaan op de instelling en de onvriendelijke stemming jegens het parlement, die thans reeds 'n Roman van 13 ANNA WAHLENBERG. Uit het Zweedsch Doon Betsy Bakker Nort. Met een haastige beweging 'hief ze zidh op in haar srtoel. „Nee, nee, ze behoeft niét te koanen, ik etél aan niemand eenige vordering. Ik heb bét zoo goed' thuiib," zei ze mét oen onge wone heftigheid, die toch in haar laatste woorden getemperd werd. En haar zachte gelaatstrekken kregen .iets ameekonidfc, toen ze naar Robert opkeek. Deze sitrcek lunar over het haar met dézenfde toegevende goed heid, die men een eigenzinnig, verschrikt kind toont. „Geen gedachte aan een ander, als men het zelf slechts goéd heeft. Zoo'p egoïst. Zoo'n volbloed egoïst. Maar zoO ds ze altijd geweest." „Ja, zoo 'ben dik altijd gewéesit," bevestig de Flora ernétag, zonder haar blik van ihero af te wenden. De beide anderen lachten, malar een van hen, Agnes, hiéld spoédiig op. Een gevoel van weemoed greep haar aan, en toen Robert's band/ neerzonk, zou ze graag doorgegaan zijn Flora's baar met dezelfde teedérheiid te strooien als hij. Alle bitterheid, afgunst, baalt die ze vroe ger tegen haar gevoeld had, waren uitge- wisebt en ze .gunde baar van Ihlarte Robert's Inefkoöizdngen. Die -waren niet anders, dan men geeft aan een wezen met wie men dloor de gewoonte Saméngegirooiid is, een wezen, dat men ibascbut, welks Ibélangen ide onze zijn en waarmee men lijdt en zich verblijdt. Wat Robert voor Flora voélde was niet 'het zelfde wat hij en Agne6 -voor elkaar ko«te- terden. Deze gevoélons waren iveél grooter, dieper en geestelijker, iicttte wat Flora noodt zou begrijpen, indien men ook zou trachten heb haar te verklaren, aebs wat ze nooit zou kun nen opwekken of beantwoorden, en daardoor iets wat haar niet aanging. Ze was nooit van ieits .beroofd, dat het hare was. Maar toch toch vond Agnes dat ze hialar iéts schuldig was, hoewel ze niet wist wiat. En daarom was ze blij dat Robert's hand. zoo mild en «acht Flora's baar gestreeld had, maar terzelfder tijd kon ze toch een ge voel van gord nigisohatting voor déze blinidle, arme vrouw niet bekampen. Het 'kon immerte niét ontkend wordendat- het heel grappig was te zien boe jalloersch ze was op een persoon, een dame, aan wie Robert waarschijnlijk «iét anders dan toe vallig dacht, en ze geen vermoeden had, dat de vrouw, op wie ze met reden werkélijk ja- loersch kon zijn, vlak maast- (haar zat, haar kleeren de bare raakten, en zij met de Ihan den op den rug van baar étoél leunde. X. Een courant in een envéloppe, een cou rant uit de -hoofdstad, en een van de groot ste, maar niet een waarop .ze geabonneerd waren Landéll ilegde mes en vork weg, om hét adres des te nauwkeuriger te kunnen bestu- dewren De post was zooaJs gewoonlijk gekomen, terwijl ze ontbeten, en op heb merkwaardig fite dat die meebracht, -moest men toch al tijd een blik werpen, zéffs al werld de maal tijd afgebroken. ,,'t Schrift is onbekend zei liij met een zeker gövoel van wrevel, terwijl liij de enveloppe verscheurde. Wel bad hij verscheiden malen anonieme zendingen geln-egen, die hem genoegen had den bereid, maiar -meestal waren dergelijke verrassingen omajangeu-aamheden of aanval len. Die waren immers een gemakkelijk wwpen voor den afgunstige om iemand aan te vallen zonder zich zelf ergens aan bloot te stéllen. „Wacht toch tot je gegeten hebt" zei Flora, en zij trachtte hem de courant te ontnemen. Maar hij had de courant -reeds geopend en zocht naar de potloodstreep, die ook heel gemakkelijk te viinden was. Heel op den anderen kant begon «le blauwe streep en ging bijna de heele kolom langs. Landéll had nauwelijks #de eersite regels gelezen of oen kleur 'bedekte zijn voonliioofd, een paar diepe rimpels trokken tusschen zij n wenkbrauwen samen on een hevige onruet kenmerkte zijn nerveus gezicht. „Zie zoo, nu begint hét", zei hij. Flora wate opgestaan, leunde over zijn stoel, en lias zoo goed ze kon over -zijn schouder. Dait- hét- artikel hiandélde over het sanatorium had ze dadelijk vermoed, en nu zag ze dat haar gissing' jurat was. Tot nu toe hadden de couranten slechts enkéle korte, prijzende (berichten over 't gebouw opgenomen, geschreven door welwil lende personen zonder eigenlijk artistieke bevoegdheid om te criti&eerenen die uitge- noodigd waren geweest bij het Meifeest Maar dit wat een uitvoerige critiëk van een bekenden criticus, en op zijn eigen initiatief of op -dat van dé redactie tot stan/d: gekomen Hij !hlad absoluut geen égard in acht te ne men, en sit-aJk zijn meowing niet onder shoe len of banken en die was op zijn zachtst genomen zoowél sdherp als ongunstig. Het werk, heette bet, had zijn meester geen eer aangédlaan. Men bad iets anders en beters verwacht van éen hiandi, die vroe ger heel goede beloften had' uitgevoerd. In pltaa-bs van iéts in een kal men r uitgevonden stijl te maken, zooaJs paste voor ihét ge bouw als sanatorium, scheen die architect er alleen aian gédlaciht te hébben de hooge ligging te gébruiken om effect op een af stand te maken, vooral van dén kant van höt meer Hij had -blijkbaar een feeënélot willen bou wen, imiaar 't was hem slechts gelukt een suikorwerk-kunetwedk to maken, een werk met torens, spitsen van alle mogelijke soort en aard. En door -al dat- kriskras dat tegen eiken goéden smaak indruischte, hadden ook de dioedmlartaigjhéid en het gemak van hét gébouw geileden Nu en dan onder 'het- lezen waren een toornige uitroep of enkéle verhit torvlé woor den over Landell's lippen gekomen maar toen bij .geëindigd1 bad., liet bij de courant zinken en za)t -zwijgend neer. Flora bad lie ver gezien dait hij in stroomen van aanklach ten tegen dé onrechtvaardige cri't/iek was losgebarstendan «lat hij zoo star neerzat-, een zwijgen dat zoo vreemd aan zijn natuur was en baiar .zei dat hij zoo diep m'ogélijk ge troffen waks. Robert was een Zondagskind, tzijn gehee le leven. Wel hiad' bij tegenspoed gekend, maar geen neerdrukkende. Overal met open armen ontvangen, tengevolge van zijn oigen aanstekelijke hartélijküneid, was die kunstenaar dukrwijls overschat torwiillle van den mensch. En hij was zok> gewoon aan waardoering, daJt- de iministe afkeuring hem schokte en du zijn verbeéldiing reusachtige afmetingen aannaqj. Maar deze critiek was .geen zachte, voor zichtige bensping. Hét was heélamiaal af- brekemlen Flora begreep «lalt hij zidh ter neer getdagen gevoélde, gehoond, vernietigd, belachelijk gemaakt. „Robort zei ze, terwijl ze zachtjes de courant uit zijn hiand terug nam en vor- aéhtélijk op den grond wierp. „0 Robert, stoor je toch niet aan hém. Wat bébeekeiDt één onvriendelijke tegen alle anderen, «lie zoo veeil mooie van je gezegd en geschreven hebben 1 Hij 'lachte siarkastifechterwijl hij ongedul- d'iig mét «le vingers oip dé itafél tromméMe. „Je bent een kind-. Flora" zei hij „of je spreekt -ten minste alls een kind.'f „Zeg «l'at toch niet. I'k weet immors, dat wat hij isdhrijft opgemerkt wordt, omdat hét in een groote courant stalat. .Maa-r dé menisclien herin noren tzach immers nooriit zoo lang wat ze gélezon hébben, en dan komen ze hier en zien het sanatorium, en vormen hun eigen oordeel Wordt vttvAyd.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1