jr. aio. SM* JxarKangi Maandag 24 lanuari 1910. BUITENLAND. FEUILLETON. DROOMLEVEN. ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden voor Amersfoort f l.OO. Idem franco per post- 1.00. Afzonderlijke nummers- 0.00. Deze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. Advertent iönmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 'a morgens bg de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat I. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1regels f 0.00. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 30 cents bij vooruitbetaling Qroote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tel het herhaald adverteeren in dit Biad, bg abonnement. Ew circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvr**» toegezonden. Kennisgevingen. De Burgemeester der gemeente Amersfoort brengt, ter voldoening aan de aanschrijving van den Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, d.d. 18 Januari 1910, 4e afdeehng, no. 225/163, ter kennis van belanghebbenden, dat in de genieeote Loosdrecbt een geval van miltvuur is voorgekomen. Amersfoort, den 21. Januari 1910. De Burgemeester voornoemd, WÜIJTIERS. Politiek Overzicht De verkiezingsstrijd in Engeland. De verkiezingsstrijd in Engeland is wel nog niet ten einde, maar hij nadert er toch toe. Het aantal bezette plaatsen in het nieu we lagerhuis bedraagt reeds ongeveer drie vierden. Aan het einde van deze weeik zal men precies weten hoe het nieuwe parle ment er uitziet. Zoo ver is men nu nog niet, maar men is ver genoeg gevorderd om te constateeren, wat het feit is, dat den uit slag van dezen strijd beheerscht. Aan hot einde van de vorige w>qek, op het uur van middernacht, waren 501 van de 670 leden van het nieuwe lagerhuis gekozen. Daarvan, zijn 217 conservatieven, 184 libe ralen, 33 labourmannen en 67 nationalisten. Wanneer men de cijfers nagaat, die de verhouding van de partijen aangeven, dan ziet men, dat de cijfers de conservatieven eenerzijds en de liberalen en labour mannen anderzijds met elkaar balancee- ren. Nu zijn de labour-mannen voor de li beralen tamelijk lastige bondgenootenals de liberalen van hen afhankelijk zijn, dian zullen zij hun die afhankelijkheid zeer laten voelen Maar nog lastiger z;al een andier bondgenootschap voor de liberalen zijn, als zij aan het bewind blijven. De conservatieven zijn van den beginne af in dezen strijd aan de winnende hand ge weest. Dat is begonnen in de steden, het heeft zich voortgezet op het platteland. Maar hunne winst is lang niet groot genoeg om hen den terugkeer tot de r ©gearing mo gelijk te maken. Zij zouden 168 zetels moe ten winnen, om de kleinst mogelijk© meer derheid in het nieuwe lagerhuis te hebben. Tot dusver hebben zij 87 plaatsen op hunne tegenstanders gewonnener ontbreken dnis nog 81 aan de 168. Dat. zij die nog zullen winnen, is moeielijk aan te nemen. Zij schij nen het zelf niet te verwachten Een dag bladcorrespondent, die inlichtingen heeft ingewonnen bij het conservatieve hoofdkwar tier, heeft daar vernomen, dat mien daar verwacht in 't geheel 110 plaatsen te zul len winnen. Wanneor die verwachting uit komt, dan zal het nieuwe lagerhuis onge veer aldus zijn samengesteld Conservatieven 278 Liberalen en labour-mannen 309 Nationalisten 83 Totaal 670 Het kabinet zou dus in het lagerhuis een dertigtal stemmen meer hebben dan de op positie en het zou niet eens vast daarop kun nen rekenen, want de mannen van de la- bourpartij zijn vrij ongezeggelijke volgelin gen. Maar om eene meerderheid te hebben, waarmee iets is uit te voeren., zou het aan gewezen zijn op de 83 stemmen van de na tionalisten. Die geven den .doorslag zij hebben 't in hunne macht die meerderheid te verplaatsen van de eene naar de andlere zijde, naar mate van de wijze waarop zij hunne stemmen uitbrengen. Hier herhaalt zich de oude geschiedenis van de twee honden, die vechten oon een been, waa~ de derde mee heenloopt. De bed de groote partijen hebben met groote felheid gestieden om de overwinning, en het ge volg i.s, dat, zij geen van beiden den prijs der overwinning behalen en dat hun strijd een derdie, die eigenlijk de vijand van bel den is, in de meest benijdenswaardige posi tie brengt, die voor dezen denkbaar is. In dezen strijd zijn de Ieren de bondge nooten van de liberalen. Zij hebben de libe rale candidaten gesteund overal buiten Ier land, waar de Iersche stemmen eenig ge wicht in de schaal konden leggen, hetgeen in een aantal stedelijke districten het geval is. Daarvoor is hun de steun van de liberalen toegezegd in 'het nieuwe parlement voor de verwezenlijking van hun lievelingswensch zelfbestuur (homerule) voor Ierland. De eerste minister Asquith heeft dit gedaan in zijne programrede in de Alberthall te Lon den. De belofte, die deze rede inhield aan bet adres van de Ieren, heeft hij dezer dagen in eene rede voor zijne kiezers in het district East Fife, nader aldus omschreven: ,,Ikheb gezegd, diat naar mijne meening de "liberale partij volkomen vrij zou zijn in het volgen de parlement hetgeen zij niet was in liet vorige om een wetsontwerp te steunen tot het verleenen van home rule aan Ierland, daarbij in zijne vollen omvang handhavende de suprematie van het rijksparlement." De conservatieve pers, met de Times voorop, heeft deze bijvoeging verklaard voor een vuilen streek (a dirty trick) van de liberalen, waarmee zij eerst voor den dag zijn geko men, toen d© verkiezingen in de steden voor bij waren, waarbij men de Ieren had te ont zien. Van meer gewicht is intusschen lioe de Ieren zelf de woorden van den heer As quith opvatten. Dat kan men zien uit de in het vorige nummer reeds onder de telegram men vermelde rede, die de leider van de na tionalistische fractie Redmond te Dublin lieeft gehouden. Redmond bracht aan As quith den lof, diat hij, ofschoon misschien geen vurige homeruier, volkomen eerlijk was, en ging daarna voort: ,,Wij in Ierland zijn niet zulke idioten en gekken om van den heer Asquith en de liberale partij de indie ning van een homerule-*bill in de aanstaande zitting te verlangen, voordat zij bet veto van het hoogerhuis hebben afgeschaft of gewij zigd. Wanneer het veto is afgedaan, dan is het groote struikelblok tegen homerule uit den weg geruimd en heb ik geen vrees voor de toekomst van de Iersche kwestie. Als eenmaal het veto van het hoogerhuis afge schaft of beperkt is, dan zou ik wel eens wil len zien, dat de liberale partij, onverschillig hoe hare meerderheid is, den Ieren het recht op homerule zou durven onthouden. Wij eischen niet wat men in Engeland af scheiding noemtwij verlangen alleen, dat in de regeling van de zuiver Iersche zaken de openbare meening van Ierland beslissend zal zijn." Men ziet hieruit, dat de Ieren de liberalen trouw zullen bijstaan in hun strijd tegen het hoogerhuis, maar niet zullen ver zuimen hun wissel te presenteeren, als die strijd beslecht is. Duitschland. Weimar, 2 3 J a n. De Keizer ie heden namiddag hier aangekamen om den groot hertog te bezoeken In het residentieslot had een galamaaltijd piaats, waaraan ook werd deelgenomen door prins Heinrieh en den Ned.erlandschen gezant baron Gevei's. Eene ontmoeting van den Keizer met pre sident Fullières in Monaco zal, zooals men nu als zeker mag aannemen, niet plaats hebben. De vorst van Monaco zal wel, zoo als de Information mededeelt, voor de ope ning van de Fransche kunsttentoonstelling naar Berlijn komen, maar zelfs wanneer hij bij deze gelegenheid den Keizèr uitneodigde naar Monaco tot bijwoning van de opening van het oceanografische instituut, en de Keizer aan deze uitnoodiging gev.lg gaf, dan zou daar eene samenkomst met presi dent Fallières niet plaats hebben, omdst deze bij de plechtigheid zich zal laten vertegenwoordigen. Vermoedelijk zal echter ook de Keizer niet naar Monaco gaan. België. Aan de niet-bevestiging van het bericht der verloving van prinses Clementine met prins Victor Napoleon Bonaparte door den secretaris van den prins, wordt geen waarde gehecht. De verloving wordt in Brussel als een voldongen feit beschouwdzij wordt alleen niet publiek gemaakt met het oog op den hofrouw. De jongste dochter van Koning Leopold volgt hiermee de inspraak van haar hart. Reeds voor zes jaren had zij haren vader verzocht om toestemming tot deze verlovingLeopold II had die echter ge weigerd, omdat hij 't- niet als doelmatig ■beschouwde zijne dochter aan prins Victor als officieel vertegenwoordiger van de Napo leontische idee en mogelijken keizerlijken troon-pretendent tot vrouw te geven. Koning Albert moet hebben verklaart, dat hij aan de verbintenis geen beletsel in den weg zou leggen. Prinses Clementine staat in het 38e levensjaar. Prins Victor Napoleon is den 18en Juli 1862 geboren; hij is-de oudste zoon van prins Napoleon, den zoon van Jéróme, den jongsten broeder van Keizer Napoleon I, die Koning van Westfalen ge weest is. Frankrijk. Veertig jaren geleden was de Fransche oorlogsvloot in aantal en sterkte van de oorlogsschepen de tweede van de wereld zij kwam dadelijk na de Engelsche en tolde zóó vele schepen als alle overige vloten te zomen. Nu staat zij op dezelfde plaats; na Engeland met 85 groote oorlogsschepen komt Duitschland met 38, dan de Vereenig- de Staten met 35, Japan met 18 en einde lijk Frankrijk met 14. Een onlangs ver schenen boek „Deux marines, France et ALlemagne", gaat uit van dit feit om de Fransehen op het hart te drukken hoezeer zij met hunne vicot ten achter gekomen zijn en welke groote inspanning zij zich zullen moeten getroosten, om ook op zee te be schikken over strijdmiddelen, die beant woorden aan hunne machtspositie. Dat moet echter liet geval zijn, want Frankrijk met zijne ligging aan drie zeeën en zijn reusach tig koloniaal rijk kan eene sterke vloot even min ontberen als Duit6cliland, want het geldt ook voor Frankrijk, dat zijne toe komst op het water ligt. Het betoog daarvan te leveren, is de strek king van liet boek. De schrijver geeft eene geschiedenis en beschrijving van de Fran sche vloot en wil meer door zakelijkheid dan door vaderlandslievende frazen werken. Een bijzonder hoofdstuk geeft eene geschie denis en beschrijving van de Duitsche vloot, die den schrijver een groot respect inboe zemt. Ten slotte wordt eene vergelijking van de beide vloten in het begin van het jaar 1910 gegevenzij valt in het algemeen in liet nadeel van de Fransche vloot uit, al Is deze ook wat kruisers, torpedo's, onder zeebooten en dergelijken betreft de Duitsche vloot vooruit. Eene berekening hoeveel het zal kosten als Frankrijk zijn ouden rang op de tweede plaats wil innemen, heeft de schrijver niet gemaakt. Engeland. Londen, 22 Jan. De Iersche lei der Redmond is te Duiblin als spreker op getreden. Hij zeide, dat home-rule voor Ier land dê eenige uitkomst was, waarop de te genwoordige verkiezingen het uitzicht open den. De bewering, dat Asquith verandering gebracht had in zijne verbintenis, was be lachelijk. Redmond beschouwde als de meeat hoopvolle zaak van den geheelen toestand de verklaring van Asquith, dat hij het wets ontwerp op de home-rule niet zou indienen, voordat met de lords was afgerekend. De hoop van den toestand was de verklaring van Asquith, dat hij het bewind niet weer op zich zou nemen, als niet het recht van veto van de lords was afgeschaft. Wanneer die slagboom uit den weg was geruimd, dan had Redmond geen vrees voor de toe komst van de Iersche kwestie. Hij zou wel eens willen zien, dat de liberale partij, on verschillig welke meerderheid zij bezat, den Ieren het recht op home-rule zou durven onthouden. Londen, 22 Jan., 1 1.3 0 voor middags. Er zijn weer drie unionisten gekozen, waarmee dezen twee plaatsen win nen 1 2.3 0 namiddags. Gekozen 198 unionisten, 161 liberalen, 32 arbeidspartij, 58 nationalisten. De unionisten winnen 91 zetels, de liberalen 10, do arbeidspartij 1. De door de liberalen gewonnen zetel :s die van Brigge (Lincolnsbire), die door de unionisten in eene tusschentijdsche verkie- zing van 1907 gewonnen was. 1.1 5 namiddags. Gekozen 208 unio nisten, 168 liberalen, 22 arbeidspartij, 59 nationalisten. De unionisten winnen 96 plaatsen, de re- geeringspartijen 11. Er zijn onder de tbans bekend geworden verkiezingen twee, die zeer opmerkelijk zijn. In Eastbourne is de laatste liberale meerder heid van 630 veranderd in eene unionistische meerderheid van 2304 stemmenin Zuid oost Essex is de liberale meerderheid van 2060 veranderd in eene unionistische meer derheid van 1911 stemmen. In Noord-Ayr shire hebben de liberalen een zetel gewonnen. De liberale candidaat kreeg 6189 stemmen, de unionist 5951, de labourman 1801. De oud-minister Akers Douglas is in Kent herkozen met 5386 stemmen meerderheid, de proctectionist Chaplin is met 5515 stem men meerderheid herkozen. Londen, 22 Jan. Hedenmiddag om 3 uur waren gokozen 217 unionisten, 179 li beralen, 33 leden der arbeidspartij en 65 nationalisten. De unionisten winnen 101 ze tels, de ministerieelen 12. Londen, 22 Jan., 1 0.4 5 na middags. Gekozen 217 unionisten, 181 liberalen, 33 arbeidspartij, 67 nationalisten. De unionisten winnen 101 zetels, de libe ralen- 12, de arbeidspartij 1. M idder nacht. Gekozen 217 unio nisten, 184 liberalen, 33 arbeidspartij, 67 nationalisten. De unionisten winnen 101 zetels, de libe ralen 13, de arbeidspartij 1. De vice-staatssecretaris Acland is te Richmond (Yorkshire) geslagen met eene meerderheid van 1083 stemmen. Bhackleton, van de arbeidspartij, heeft te Clitheroe (Lan cashire) 't gewonnen van den unionistischen werkmanscandidaat Smith met eene meer derheid van 7146 stemmen. De winsten, die de conservatieven belialen in die Engelsche graafschappen, inzonderheald! die van het zuiden en westen, overtreffen de verwachtingenUit politieke redenen iB de afval van de boerenaatbeiders niet te ver klaren. Geen klasse der bevolking heeft aan de liberalen zooveel te danken als deze. Van het stemrecht, dat Gladstone hun verleende, tot het ouderdomspensioen in het vorige jaar, diat aan de bevoliking op het platteland moor te stade komt dan aan die van de steden, is hunne nog niet voltooide eman cipatie in hoofdzaak het werk van de libe rale partij. Ook hebben de boerenarbeiders, duo geen land Deaitten en evenmin producten verkoopen, van beschermende rechten nieta dan de hoogere prijzen te wachten. De ver klaring ie te zoeken in den druk, die op hen is uitgeoefend. De ministerieel© Westminster Gazette zegt tegenover de beweringen van de conserva tieve bladen, dat de stemmen van de pach ters en arbeiders op het platteland voor de tories vrijwillig zijn gegeven en niet te wij ten zijn aan den economischen en socialen druk „Het is even absurd te beweren, dat deze invloeden in het Engeleche dorpsleven niet 'bestaan, als het dwaas is te gelooven, dat zij niet worden gebruikt, en het is nutteloos er over te klagen, dat de maatschappelijke en stoffelijke wapenen aan de conservatieve zij de gewetenloos worden gebruikt." Zelfs in Schotland hebben d© liberalen in de plathelandodistricben verliezen geleden-, In Ierland heeft, de bekende liberale staats man T. W. Russell zijn zetel in Tyrone moeten afstaan aan een unionist. In Sohot- land zijn Edinburg en Glasgow trouwer ge bleven aan de liberale zaak dan de oppositie had verwacht, ofschoon in Glasgow een mandaat dloor versnippering van de stemmen tiusschen de liberalen en de arbeidspartij verloren is gegaan. Een deel van de nederlagen, inzonderheid in de steden, is te wijten aan de districten, waar de strijd naar drie kanten werd ge voerd. Vrijdag hadden de liberalen daardoor zeiven zetels verloren, waarvan vijf door de oppositie gewonnen zouden zijn al6 er lier- st-emming was geweest. In den heftigen partijstrijd in deze dagen is het eene verkwikking te lezen, dat de bisschop van Woolwich eene berisping heeft toegediend aan den predikant van St. John's, Plumstead, die een Te Deum had laten zan gen ter eere de nederlaag van den can didaat der arbeidspartij Crooks. De bisschop heeft dit genoemd „eene beleediging van de godsdienstige neigingen en gevoelens van broeders-leden der kerk en van nonconfor- nistendie eerlijk een opvatting van den Roman van 14 ANNA WAHLENBERG. Uit het Zweedscli door Betsy Bakker Nort. Nu lachte hij luid. „0, er zijn meer hofhondenbeste, en als er een blaft, dan ©temmen de anderen in, alleen maar om den eersten gezelschap te houden, zonder zelfs te weten waarover het hlandelt. Dalt zal je zien. Dalt zal je zien. Wachlt maar 1 „Ik vind daarentegen, (diat de meertje anen- 6chen boos wonden, alls ze czien (diat iemand slecht wordt ibehandeld- Ze zull'len je wel verdedigen, dat weet ik zéker, en diat jij, die zoo veel vrienden hebt-." „Zoo, denk je dlatl Hij zei dit op een toon alsof haar meening geen antwoord waard was, en hij schoof drif tig zijn bord weg, wierp zijn servet op de tafel, stond op en begon op en neer in de kamer te loopen. 't Was alsof hij tegen haar had gezegd, dat ze sprak van zaken, waarvan, ze geen verstand had, en veel liever niets moest zeggen dan een massa domheden. Alles wat ze zei, scheen geen ander effect te hebben dan liem te prikkelen. De lucht was vol aanklachten tegen haar en de heele wereld. En gedurende langen tijd waagde ze het niet een woord te zeggen. Maar ten slotte hield ze het niet langer uit. „Robert, lieve Robert!" zei ze zacht. „Waarom trek je je dit zoo aan? Weet je dan niet meer hoe verrukt alle mensclien wa ren over het sanatorium? Zoowel op het Mei feest als ook na dien tijd. Onophoudelijk moesten we immers hooren hoe de menschen het bewondierlden. GeHdfc dan bun al'lar oor deel niets voor je tegen dien eenen, die onte vreden is?" Hij bleef voor haar staan, en zijn anders zoo goed open gezicht leek haar bijna vreemd met de samengetrokken wenkbrauwen en de opgewonden, vlammende kleur. „Ja, nu vergis je je niet," zei hij ruw. „Het oordeel van dezen eenen misnoegde be teeken t werkelijk veel meer voor mij van dat van de meeste anderen. Want het heeft me getroffen als een vurige 'kogel. En indiien oiok alle ooms, grossiert en consuls en villa eigenaars van de heele wereld zouden ko men en zeggen dat ik een meesterwerk ge maakt heb, dan zou toch die vurige kogel blijven zitten. Maar dat begrijp jij niet." En daarmee verliet hij haastig de kamer. Flora hoorde hoe hij zijn jas van den kleerhanger in het portaal nam. En toen ze stil bleef staan, zag ze hem dadelijk daarna voorbij het raam gaan met zenuwachtige stappen. Hij had de jas aan, die hij ge bruikte als hij naar de stad reisde. En hij sloeg den weg ook in naar het station. Hij had vergeten goeden dag te zeggen vóór hij vertrok, en dat was de eerste keer zoo lang ze zich herinnerde. XI. 't Was of er iemand ziek lag, zoo stil was het in huis. Gewoonlijk, als de architekt 's middags thuis kwam, was er overal leven en bewe ging. De dienstmeisjes vlogen heen en weer om een menigte bevelen uit te voeren, wat ze graag deden, omdat ze vriendelijk en aardig gegeven werden. Ingeborg danste en zong en had duizend dingen aan haar vader te vertellen, die ze rijkelijk beantwoordde. Licht en lampen moesten in alle kamers aangestoken worden, en geen deur mocht gesloten zijn. Maar vandaag wist men nauwelijks dat hij thuis gekomen was. Hij had geen beve len te geven of aanmerkingen te maken. En Ingeborg, die slechts eenlettergrepige ant woorden kreeg op haar vragen, zweeg spoe- dieg en wierp schuwe, angstige blikken op haar vader, die zoo wonderlijk veranderd was. Zoodra ze gegeten hadden, stond hij op, maar niet om naar het vuur in den open haard te gaan, en zich te laten vallen in een van de wachtende, gemakkelijke rieten stoe len,' waarin ze altijd na tafel koffie dronken. De warme houtvlammen en het vroolijke knappen van het vuur lokten hem vandaag niet. Met groote vaste schreden ging hij naar de teekenkamer en sloot do deur achter zich. Flora keek niet- naar die deur, maar ze had een gevoel alsof er een rotswand voor haar oprees, plotseling uit den grond., die een ijzige kilte rondom zich verspreidde. Ze antwoordde op Ingeborg's woorden, maar dat gebeurde werktuigelijk, en onder wijl dacht ze slechts aan hem die achter den rotswand zat. Alles wat op brutaliteit ge leek was zijn natuur volkomen vreemd. En dat hij haar vanmorgen niet vaarwel had ge zegd was slechts een onachtzaamheid, een gevolg van izaj.n opwinding, <ïat wnist ze. Toen hij thuis kwam, hald hij haair gekust zoooils gewoonlijk en geta-odhlt o(ver aTleried te spre ken, ofschoon geen wobrd ©ver hetgeen zijn gemoed vervulde. Maar hij was dn elk geval niet onvriende lijk tegen haar geweest, doch hij had het niet uitgehouden langer bij haar te blijven dan alleen gedurende den maaltijd. Toen was hij weggegaan. Hij ontweek haar. Hij schoof haar van zich. Ze had geen macht om hem te troosten en hem te helpen, ten minste wanneer zijn verdriet van een aard was als nu. Dat had zo ook vroeger ge merkt.. Ze begreep die zaak niet, had hij gezegd. Was dat, omdat hij meende dat zij partijdig was, omdat ze hem zoo na stond? Of was het omdat hij haar bevattingsvermo gen maniaöhtte? Mïssciüietn afllelbenkle. MiB- sdliien wiet hij zelf niét, waarom, hij haar ontweekMaar het dieedi Üi'alar eoo'n driet, dat ze niets voor hean kion zijn dis hij dééd. Toen de koffie binnen gebracht werd, schonk ze een kop voor hem in, en ging er mee naar zijn kamer. Hij zat voor de groote teekentafel, met kaarten en teekeningen voor zich. Maar hij scheen niet bezig met eenig ernstig werk, want zijn hoofd leunde op de handen en potlood en lineaal lagen onbewe gelijk op hun plaats. Bij het gerucht dat zij maakte, l'dohitibe liiij 't lnoioifkl op en knikte haar toe. En toen ze hem de koffie bood, dronk hij die in een paar teugen uit, en streelde haar hand tot dank. ,.Heb je het druk?" vroeg ze opgelicht. Maar hij nam de pen en begon eenige lij nen te teekenen, het was iets wat hij van avond klaar wilde hebben, zei hij. In alles was hij zei en deed, was de duide lijke bedoeling dat hij haar weg wilde heb ben. Dat begreep ze heel goed. En toch bleef ze nog staan. Toen ze in de kamer was gekomen en hem daar in gepeins verzonken zag, waren alle gedachten aan haar zelf en alle bitterheid over eigen onbeteekenendheid verdwenen, ze zag slechts dat hij leed. Wél was het onverstandig ihét onvriende lijke oordeel van een enkelen man zich zoo aan te trekken, het was ziekelijke zelf-pla- gorij. Maar het was nu eenmaal zoo, dat hij heftiger en dieper dan anderen voelde en alle redenen tot gemoedsbewegingen ver grootte. En indien de redenen ook niet echt waren, zijn lijden was wel echt. Zij brand de van begeerte zijn hoofd aan haar borst te trekken en zijn oogleden te kussen. Maar ze waagde het niet. Vandaag kon ze immers nauwelijks iets zeggen of doen, wat hem niet prikkelde? „Wil je de kachel aanhebben?" vroeg ze. ,,'t Is hier zoo koud." „Nee, dank je. Ik ben niet koud." „Maar je werkjas kon je tenminste wel aandoen, die is veel warmer dan deze Ze praatte slechts om nog een weinig te kunnen blijvon. En daar hij zich eigenlijk niet verzotte, nam ze zijn lange, warme werkjas en hielp hem die aantrekken. Zoo kon ze toch iets doen. En terwijl zo de knoppen dicht maaktci, fluistende ze hem ieta liefs in 't oor. Ze wist iets heerlijks, dat paste voor den kouden dag. Een grooten, warmen, gloeienden rooden wijngrog zou hij hebben. Zij kon dien zoo lekker maken, dat wist hij toch wel En ze dacht er reeds met blijdschap aan, hoe ze uit en in zou loopen, en den wijn klaarmaken, het water koken, en hoe lange tijd er noodig zou zijn om alles klaar te krijgen. Ze zou voor zich zelf ook een glas klaar maken, en dan zouden ze sa men hier zitten en den weideenden drank ge nieten. W»rdt wrvvlyj.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1