- Oostenrijk, van welken staat men eerst zeide, dat hij accoord zou gaan niet het Pruisisch wetsontwerp uit erkentelijkheid voor den steun, bij de regeling der Balkan- quacstie door Duitschland verleend. Maar do regeering te Weenen houdt zich alleen aan de acte van scheepvaart betrekkelijk de Elbe, welke vaststelt, dat nooit eenig recht van tol op de rivier geheven zou worden. Dat zijn dus nieuwe moeilijkheden, die de verwerkelijking van het wetsvoorstel in den weg staan, waardoor Pruisen zijn opper heerschappij rekent te bevestigen. In de Badensclie Tweede Kamer is een voorstel van liberale zijde gedaan dat Baden en Wurtemberg een vergelijk zullen treffen in zake de Neckar-kanalisatie en de scheep- vaarttollen aangenomen. De conservatieven en het centrum stemden tegen. De Kamer van Koophandel te Stuttgart heeft, uit naam van alle Wurtembergsche Kamers van Koophandel, een memorie aan den Bondsraad gericht, waarin betoogd wordt, dat de Kamers van Koophandel reeds in 1907 zich voor aansluiting van Wurtemberg bij het op te richten Zweck- verband tot beheer der kanaalgelden ver klaarde Langs den door Pruisen voorge stelden weg was de kanalisatie der Neckar het zekerst te verkrijgen. De Kamers ver klaren nogmaals, dat zij tot de invoering van scheepvaartrechten in beginsel toe stemmen, mits deze zuiver tot bestrijding der verbeteringen worden geheven en den belanghebbenden bij vaststelling en beheer daarvan recht van medespreken worde ver leend. Zaterdag hielden Badensclie en Wurtem bergsche afgevaardigden een conferentie over de scheepvaarttallen en de Neckar- kanalisatie en besloten dat een kanalisatie der Neckar een noodzakelijke maatregel was, die geen uitstel leed en dat Baden en Wurtemberg tot dat doel behoorden samen te werken België. Brussel, 31 Jan. De Etoile ver neemt uit goede bron, dat de prinsessen van België bet voornemen hebben opgegeven om van den staat de aanzienlijke sommen op ce eischen, die koning Leopold had willen be steden voor de stichting Niederfullbach. Brussel, 31 Jan. De Patriote spreekt bovenstaand bericht tegen. Frankrijk. De republibednsohe pers veroordeelt «scherp den van nationalistische en conservatieve zijde geuiten eosch dat buitengewone maat regelen in verband met de ovorstroomings - catastrophe zullen worden genomen. Het denkbeeld, den staat van beleg af te kon digen en alle gezag aan een man, nl. een generaal, in handen te geven, kon slechts ontstaan in het brein van hen, die sedert den tijd van Boul anger all éhei] van een militaire distatuur verwachten. De boslsit- heid, waarmee Briand zolfs de gedachte aan eenige buitengewone maatregel heeft ver worpen, verdient allen lof. Engeland. Londen, 21 Jan. De eenige uitslag van heden is de herkiezing van den candidaat der arbeidspartij in Miderbyshire. De stand der partijen is op het oogenblik271 unionisten, 272 liberalen, 41 leden der ar beidspartij en 80 nationalisten. Er zijn dus niet meer dan zes leden te kiezen in deze week, behalve een op de Orkney- en Het- land-eilauden, waar de verkiezing aan het. eind der volgende week plaats heeft. Van deze zes districten verkozen in het laatste parlement drie unionisten. Indien zij de unionisten herkiezen, zal het aantal der ge kozen unionisten en liberalen gelijk zijn. De kwestie die op het oogenblik de politie ke kringen bezig houdt is of Asquith de raadgevingen der radicalen zal opvolgen, welke geen enkele transactie met betrekking tot de afschaffing van het recht van veto der Lords willen aannemen en zelfs ten hunnen behoeve het creëeren van eenige honderdtallen pairs vragen, om de wetge vende maatregelen tegen de Lords te doen aannemen, of dat Asquith den weg zal in slaan door de gematigden aangewezen, die uitloopt op een hervorming van het Hoo- gerhuis en is goedgekeurd door de unionis ten en door de meerderheid van het Hoo- gerhuis zelf. Indien de politiek der radi calen wordt gekozen, zal de Koning zich in een moeilijken toestand bevinden. Denemarken. Kopenhagen, 31 J an. Het Ritzau- bureau ir.ektt: Na-r verluidt, heeft d? mi nister voor het verkeerswezenJen6en-0n sted, den minister-president medegedeeld, dat hij uit het ministerie wenscht te treden Een zonderling incident dat Ls voorge vallen in de hoogste Deensche bestuurs- kringen vormt dezer dagen algemeen het) voorwerp der gesprekken. In het radicale (ministerie vervult minister Jansen de post van minister van openbaar verkeer. Toen nu minister Jansen voor eenige weken aan eene politieke vergadering deelnam hield hij daairbij een rede waarin hij zich eenige woorden liet ontvallen die niet anders kon den worden opgevat dan als eene insinua tie aan het adres van den generalen staf en de hoogste bevelhebbers over legoir en vloot welke deelgenomen hadden aan de uitwerking van de nieuwe defensieregeling. De minister insinueerde dat die heeren zich hoofdzakelijk daarom voor de nieuwe orga nisatie hadden geïnteresseerd wijl ze na de invoering ervan hoogore salarissen zouden krijgen. Hei vras uit den aard der zaak de plicht van den minister van oorlog geweest dadelijk op te treden tegen deze ontacti sche uitspraken van zijn collega, maar er gebeurde niets, althans niet officieel. De opper-commandant van het leger generaal Görtz, heeft daarin aanleiding gevonden in de National tidende'een opstel te publi- ceeren, hetwelk als oen zeer scherpe te rechtwijzing mag beschouwd worden. De radicale pers tracht don minister te verde digen, althans te verontschuldigen, doch! alle overige couranten scharen zich onvoor waardelijk aan de zijde van den generaal en zijn van meening dat de moroelo oor veeg, welke den minister ja toegediend, eer lijk verdiend is. De aangelegenheid zal bovendien in den Rijksdag ter sprake ko men. Spanje. Madrid, 3 1 J a n. De Gazette meldt dat de Koningin zich in de vijfde maand van zwangerschap bevindt Hongarije. Budapest. 31 J an. De Staatscou rant publiceert een eigenhandigen brief des Kotiings, waarin deze weigert het ontslag van het ministerie aan te nemen en het voorstel van den president van den minis terraad goedkeurt, om hem binnen den ge- wenschten tijd een ontwerp voor te leggen tot ontbinding van het parlement tot uit schrijven van nieuwe verkiezingen. Griekenland. Athene, 31 Jan. Dragoeanis heeft de opdracht aangenomen een buiten-parle mentair kabinet te vormen. Athene, 31 Jan. Het ministerie is gevormd. President en minister van binnen- landsohe zaken is Dragoeanis, minister van buitenlandsche zaken Calleirges, van justitie Jekioris, van oorlog Zorbas, van marine Miaulis en van onderwijs Panajontopoulos. De minister voor financiën is nog niet be noemd. Athene, 31 Jan. Dragoemis heeft zich belast met het presidentschap van den ministerraad, de portefeuille van financiën en de tijdelijke waarneming van het ministe rie van binnenlandsche zaken. De ministers legden gisterenavond hunnen eed af. Marokko. Madrid., 31 Jan. De minister van buitenlandsche zaken had een onderhoud met den Marokkaanschen gezant over de Rif-kwestie, over de betaling der schade vergoedingen en de grondslagen van een nieuwe overeenkomst, waarbij de kwestie van de wederzijdsche belangen van Europa en Marokko in het Rifgebied definitief wordt geregeld. Lailla Marnia, 31 Jan. Naar verluidt is de méhalla van Moelai Hafid onlangs aangevallen door de stammen van Rhiassa in de buurt van Tazza en zou zij zware verliezen hebben geleden. Perzië* De nadrukkelijke veroordeeling door het Russische en Engelsche gezantschap van Nowager es Sultanehs terechtstelling, heeft de Perzische regeering aanleiding gegeven, de aan de executie schuldigen gevangen te zetten. De minister van buitenlandsche za ken sprak bij den Russischen gezant zijn leedwezen ovér het gebeurde'uit. China* Peking, 31 Januari. Een be sluit des Keizers antwoordt op het rekest van provinciale afgevaardigden om het par lement voor den vastgestélden termijn te doen bijeenkomen, afwijz->nd. Het motief voor het afwijzende antwoord is naar men beweert dat de bevolking nog niet voldoen de voorbereid is. Korea. Tokio, 31 Jan Gemeld wordt dat er een ernstige opstand is uitgebroken in Zuid- Phongan in Korea. Naar bericht wordt zijn twintig aldaar gevestigde Japanners ver moord. Allerlei. In een eethuis te Boe hum heeft een 35-jarig mijnwerker op afschuwelijke wijze een eind aan zijn leven gemaakt. Hij stak een dynaniietpatroon in den mond en liet die ontploffen. Het hoofd werd hem van den romp gerukt en de muren werden met bloed bespat Par ij s, 31 Januari. Het weder is koud. De Seine daalde 15 c-M. sinds mid dernacht. Om 10 uur hedenmorgen was de totale vermindering van den waterstand 66 c.M. Heden morgen is een deel van de chaussee Angle en vaa de rues St. Latare en Caumartin ingezakt. Op den Mebropoli- tainspoorweg is de ml van het water zeer merkbaar. In verschillende wijken is het verkeer tversteld. Op de Orsay-kade is de toestand verbeterd, benevens te Levallois, Asnières, Coiombes en Argenteuil. Giste renavond hadden twee botsingen plaats. Op het station Savigny botste een trein van de groote ringlijn op den brein naar Orleans. Een trein richting Bordeaux botste op een trein vau de groote ringbaan. Er zijn tal van gewonden P a r ij s, 3 1 J an In de Kamer las de president telegrammen van deelneming voor van de Italiaansche Kamers, waarin wordt verklaard, dat de treurige omstandigheden de vriendschapsbanden tusschen beidie lan den nauwer aanhalen. ,,Wij ontvangen", zoo vervolgde de presi dent, „uit alLe lauden van de wereld be tuigingen van deelneming en wij zijn daar voor zeer dankbaar". (Levendige toejuichin gen.) De Kamer besloot alle vervolgingen we gens belastingschuld op te schorten. De directeuren van de Standard Oil Com pany hebben 100,000 francs gezonden voor de slachtoffers der overstrooming. De normale toestand begint terug te kea ren. In het Palais Bourbon is men nog zonder gas of eLectrisch licht. Voor verlichting van de zaal wordt benzol gebruikt. Maisons Alfort, 31 Jan. De toe stand vtan de slachtoffers der overstrooming verergerteen ware stortvloed, verspreid zich door de stad langs de wegen en door de sous-terrains. Het station en de weg naar Parijs staan geheel onder water. P a r ij s, 3 1 Jan. Het ministerie van huitenlandsclie zaken is weder bijna geheel drooggoloopenDo wegen waar het water gestaan heeft, bieden een eiliendigen aanblik het plaveisel is losgeraakt, en die gescheur de straten liggen vol modder. Weenen, 31 Jan. De Keizer heeft aan president Fallières zijn deelneming be tuigd in het ongeluk, dat Frankrijk heeft getroffen en hem een bedrag wan fr. 25,000 doen toekomen. Par ij s, 31 Jan. Het eLectrisch licht ontbreekt nog in vele wijken. Te Alfortvüle worden vier personen ver mist. men vermoedt dat zij verdronken zijn De algemeene raad heeft hulde betuigd voor de bedreven daden van moed, toewij ding en eensgezindheid. De Kamer heeft een telegram van deel neming ontvangen van de Turkse he Kamer. In de door de overstrooming noodlijdende wijkon hebben uitdeelingen van kleederen en levensmiddelen ulaats. Weenen, 31 Jan. Het gemeentebe stuur heeft besloten, onder voorbehoud van goedkeuring dioor den gemeenteraad, een som van 50,000 kr. beschikbaar te stellen voor de slachtoffers der overstrooming iu Frankrijk. P a r ij s, 3 1 Jan. Er is een nieuwe daling van het water van 30 tot 40 cM. waargenomen. Het water is in de Rue Alfortville 1,10 Meter gevallen. De toestand verbetert nog steeds aan de beneden-Seine. De minister-president heeft heden avond een bespreking gehouden met den politie- prefect van de Seine, over de stevigheid dei- gebouwen, over den gezondheidstoestand en over de verlichting der straten Pa r ij s 3 1 J a n. De inschrijving voor de noodlijdenden bereikte een som van 1,900,000 francs. Lyon, 1 Febr. De val der Saöue houdt geregeld aan. Daar het water van de kaden is teruggeweken, is de tramdienst her vat. De straten zijn nog altijd overstroomd, doch liet water gaat langzaam terug. Boekarest, 1 Febr. De Koning schonk 10,000 francs voor de slachtoffers der overstroomingen. Primero (Colorado), 1 Febr. Gis terenavond had een ontploffing plaats in den tunnel van de mijn Colorado van de Iron and Fuel Company. Meer dan hon derd arbeiders werden onder het puin be dolven. Het meerendeel van hen bestaat uit Slaven uit Hongarije. Gemeld wordt dat reeds 15 lijken zijn gevonden. Kameroverzicht. Eerste Kamer. Vergadering van Maandag 31 Jan. Geopend 8^ uur. Voorzitter: J. E. N. baron Schimmel- penninck van der Oye. Installatie j h r. m r. J. R e 1 1. Ingekomen zijn de geloofsbrieven van den heer jhr. mr. J. Röell, nieuw benoemd lid voor Noord-Holland. Zij worden gesteld in handen eener commisie, bestaande uit de heeren Kist, van der Does de Willebois en Hovy. De heer Kist brengt namens de Com missie rapport- uit, welke adviseart tot toe lating. Daartoe wordt besloten. De heer Röell legt, na door den grif fier te zijn binnengeleid, in handen van den voorzitter, de vereischte eeden af. De Voorzitter wenscTit den heer Röell en ook de Kamer geluk met zijne be noeming en verzoekt hem plaats te nemen in deze Kamer, waarin hij reeds twee maal zitting had. Regeling van W erkzaamlieden. De Voorzitter stelt voor Woens dag, voor de pauze, over te gaan tot de benoeming van eeu lid voor de gemengde commissie der Stenografie (vacature Vening Meinesz); voorts om morgen Dinsdag te 11 uur in openbare vergadering te be handelen, de wetontwerpen tot goedkeuring van de met Zweden gesloten overeenkomst van handel en tot goedkeuring van het met Montenegro gesloten verdrag van handel *~n scheepvaart, en daarna de behandeling aan te vangen van de Algemeene beschouwingen over de Staatsbegi'ooting. Aldus wordt be sloten De vergadering wordt verdaagd tot mor gen 11 uur. Berichten. De Staatscourant van Dinsdag 1 Fe bruari bevat de volgende koninklijke beslui ten bevorderd tot officier van de Oranje- Nassau-orde J. Versluye, leeraar aan de Rijksnormaalschool voor teekenonderwijs en aan de Rijksschool voor Kunstnijverheid te Amsterdam benoemd tot ridder in de Oranje-N assau- orde J. L. Janssen, secretaris van Deurne en Liesel; benoemd en aangeeteld tot tijdelijk offi cier van gezondheid 2e kl. bij het Indische leger de arts M. A. de la Parra; wegens onderscheiding in Atjeh, hoofdza kelijk in het tweede halfjaar van 1908, be noemd tot ridder 4e kl. der Militaire Wil lemsorde de Europeesche sergeant van de maréchaussée te voet in Atjeh en onderhoo- righeden J. H. Teutelink; eervol vermeld de kapitein der infanterie bij het Indisch leger W. E. Asfoeck Brusse; de sergeants van de maréchaussée in Atjeh en onderhoorigheden A. Strijbu9, J. V. Ro- mijn en J. H. C. de Jager. De Koningin ontving gastonen in con ferentie den minister van waterstaat, mr. Regout. Oud - burgemeester Van Leeuwen. H. M. de Koningin ontving gisteren in afschetidsaudiëntie den afgetreden Amöterdiaimsdhten burgemeester mr. Van Ieouwen en echjtgenoote. Beidien waaien daar na aan de koninklijke baf él genoodigd. H. M. de Koningin had Maandag te dineeren genoodigdmevrouw douairière baronesse van Hardenbrock, grootmeeste- ressegeneraal Rooseboom, oud-gouverneur- generaal van Ned.-Indië en mevrouw; den 'heer Van Leeuwen, oud-burgemeester van Amsterdam en mevrouwbaron van Lyn- den van Sandenburg, kamerheer i. b. d., lid van de Tweede Kamer en mevrouw jhr. mr. Van Karnebeek, kamerjonker en mevrouw; jhr. Van Tets, kamerheer van H. M. de Koningin-Moeder. H. M de Koningin-Moeder bracht gisteren vooriniidjdlaig een bezoek aan de Haag- sche tentoonstelling van door den heer Ti- deniau verzamelde Makassarisehe voorwer pen, in de Gothisc-be zaal. Viering van 's Keizers verjaardag. De „Deutscher Flatten- verein" te 'sGravenhage, heeft Zondagavond den verjaardag van Keizer Wilhelm II met zeer veel opgewektheid gevierd door heb houden van een kameraadschappelijk feest maal in hot restaurant „De Twee Steden". Evenals vorige jaren had die Duitsche ge zant bij het Nederlandsohe Haf, de heer Van Muller, zijn landgenooten de eer bewe zen met hen aan te zitten bij dat feest, ter wijl van de Duitsclie legatie verder aanwe zig waren de attaché luitenant Von Röell, de kanselier, Hofraad Bieler en de ambte naren ter kanselarij, de heeren Frölich en Orlob. Audiënties. De minister van Financiën verleent Donderdag 3 Februari geen audiëntie. Vrijdag 4 Februari verke nen de ministers van Koloniën en Marine geen audiëntie. Donderdag 3 Februari verleent de minis ter van Oorlog geen audiëntie. Woensdag 2 Februari verleent de minister van Landbouw geen audiëntie. M in ist e r Nelissen. Naar ver luidt, zal de minister van Justitie, na de behandeling van de Staatsbegrooting door de Eerste Kamer om gezondheidsredenen eenige maanden rust nemen. N. Ct. Dr. Grlsanti, de gevolmachtigde van Venezuela, is weder te 's Gravenhage met zijn secretaris terug. Zittingen der Tweede Ka mer. Hoewel voor het jongste uiteengaan der Tweede Kamer har© weder-bijeenroeping tegen de helft van Februari in uitzicht werd gestel 1, is 't thans nog niet zeker of de Kamer tegen genoemd tijdstip dan wefl een wéék later zail wondien opgeroepen. De Krupp-leveranties. Naar aan de N. Cri. ter oore kwam uit een genoegzaam betrouwbare bron om er mei ding van te maken, maar niet met volstrekte zekerheid is die- Kamer-commissie ver deeld, met dien verstande dat haar grootst mogelijke meerderheid eenstemmig tot een voor de firma Krupp gunstige slotsom zou gekomen zijn, terwijl haar minderheid', be staande uit één lid, den heer Thomson, in anderen zin rapport zou uitbrengen. Behalve de heer Thomson hébben in de commissie zitting die heeren Van Karnebeek, Van Waseenaer, Colijn en Van Vlijmen. Inzake den eereraai De eereraad zal niet met zijn werkzaamheden aanvangen vóór de Tweede Kamer een be slissing heeft genomen over het voorsteü- Troelstra. Indien dit voorstel werd aange nomen, zou de eereraad ziju taak overbodig achten. Hbld. Arbeiderswoningen. Het voorschot uit 's Rijks kas aan de gemeente Amsterdam ten behoeve van den aanbouw van arbeiderswoningen, is vastgesteld op 175,000. - Naar men verneemt, zou de koloneil Buhlmann, commandant van het 3e regiment infanterie, xn aanmerking komen voor de be trekking van commandant dier 4e divisie in fanterie, standplaats te Amersfoort, ter ver vanging van wijlen generaal-majoor Nier- strastz. De N. R. Ct. meldt, dat de luit.- kolonel H. Meyboom, van het 7e regiment infanterie te Amsterdam, eerlang den dienst me* pensioen zal verlaten. Op verzoek één jaar op non activiteit gesteld buiten bezwaar der schat kist de le luitenant J. E. Scheffer, van het 3e reg. vestingartillerie. Repatrië erende ridlders, Aan boord van het stoomschip „Oranje", dat Maandagavond uit Ocet-Indië terug- kwa..i, bevonden zich o. m. twee ridders van de Militaire Willemsorde 4e klasse, nl. de sergeant der infanterie E. Kant en de sol daat-ziekenverpleger C. H. A. Lobecke. Uitbreidingsplan van 's Gravenhage. In den Haagechen ge meenteraad werd Maandag het uitbreidings plan zooals het door B. en W. is voorge steld, in zijn geheel aangenomen. De thesaurier-generaal bij het Depar tement van financiën, mr. dr. Ant. van Gijn heeft voor drie maanden de residentie ver laten met verlof wegens gezondheidsredenen Ter burgerlijke terechtzitting van het gerechtshof te 's Gravenhage werd Maandag beëedigd nir. J. J. van Troostenburg de Bruijn, benoemd rechter-plaatsvervanger in de arrondissements-rechtbank te 's Graven hage. - M ij. S a b a n g. Tot regeerings- commissaris bij de naamlooze vennootschap Zeehaven en Kolenstation Sabang te Am sterdam is benoemd de heer J. Th. Viehoff, administrateur bij het ministerie van Kolo niën. Middenstandsbond. De heer W. Nederhoed, te Groningen, heeft be dankt als lid van het bestuur van den Ne- derlandschen .Bond van Vereenigingen van den Handeldvijvenden en van den Indus- trieelen Middenstand. A f s c Ih e id-V e r sl uy s. Gisteren middag waren in de eerezaal van het Sted. Museum te Amsterdam velen bijeengekomen om de huldiging bij te wonen van den heer J. Versluvs, bij zijn afscheid als leeraar dor Normaalschool voov Teekenonderwijs, en de Rijksschool voor Kunstnijverheid. Gespro- kon werd door de heeren D. Saai Cz., Royer, W. B. G. Molkenboer. Tekort Rijksverzeke- ringsbank. De Haarlemsche Kamer van Koophandel en Fabi'ieken heeft eei adres tot de Tweede Kamer gericht, waarit herinnerd wordt aan 't adres der Kamer va- 9 Maart 1908, inzake 't tekort aan de Rijk» verzekeringsbank. In de memorie van toelichting op 't wets ontwerp deelt de minister mee, dat hij ziel met geen der beide wcnechen van die Haaf lemsche Kamer kan vereenigen. Met de argumentatie van den minister if de Kamer 't evenwel niet eens. Het eerste punt betrof de vraag of ha niet wensehelijk zoude zijn tot eene split, sirig der Rijksverzekeringsbank over te gaan: Met de splitsing is geenszins beoogd ver mindering van administratekosten, doch he verkrijgen van andere vcordeelen. Zeker bestaat de mogelijkheid, dat aai 'ankelijk eenige vermeerdering van kost«r er het gevolg van zal zijn, doch indien te recht het vooruitzicht geopend is, dat ïiï de splitsing het Staatsorgaan belast met <fe uitvoering der Ongevallenwet, tevens za: kunnen belast worden met de uitvoering dei andere in uitzicht gestelde verzekeringswet- te" wat bij de tegenwoordige inrichting der Rijksverzekeringsbank onmogelijk word geacht dan komt het waarschijnlijk voori dat de splil-siug op den duur, behalve de on middellijke voordeelen, tevens het voordee! van bezuiniging zal blijken met zich te bven-j gen. En de hoofdreden voor de splitsing is <1 billijke verdeeling der bijdragen in de ad ministratiekosten voor de verschillende werk gevers. Het tweede verzoek betrof de vervanging der werkelijk verdiende dagloonen door he: stelsel van loonklassen. De onmiskenbaar daaraan verbonden voor deelen, worden door den minister erkend, j Die voordeelen worden door de Haarlem sche Kamer van zeer groot belang geacht, zoodat de omstandigheid, dat aan het steli sel ook bezwaren verbonden zijn, zooals door! Z. Ex. wordt opgemerkt, op zich zelf nog niet tegen aanneming van het stelsel pleit. Buurtverkeer. Men maakt zic.i wel eens bezorgd over de hocgere spoor wegtarieven, die met- 1 Januari 1911 te wachten staanvooral is i..en bevreesd voor de afschaffing der thans zoo bijzonder ge makkelijke buurtverkeedcaartjes. De tori» ven, zooals die thans voor buurtverkeerkaar- tjes gelden, zullen echter vrijwel onveran derd blijven voor reizen tusschen dicht bij elkaar gelegen plaatsen en wel op den zelf den voet als dit thans reeds het geval is. I Op een enkel traject mag de prijs al een weinig worden verhoogd, meer dan 5 of 10' cent zal diie verhooging zeker niet bedragen.! De Amsterdamsche chauf feurs-staking. In een Maandag-! avond door de stakende Atax-c!h,au ff eurs met het bestuur van den Transport-arbeidersbond gehouden vergadering, werd besloten de staking op te beffen. De zaak-Stokvis. De Hooge Raad verwierp Maandag het cassatieberoep van Natlhan Stokvis, commissionair in dia manten, te Amsterdam, veroordeeld t 2i jaar gevangenisstraf, wegens verduistering) van 3 partijen diaman ion te Antwerpen. Een zwak voor gouden tientjes. Een koopman te Delft had een bijzonder zwak voor gouden tientjes eu; in den loop van jaren 610 stuks verzameld, welke hij zorgvuldig in een zakje, geborgen in een chiffonnière, bewaarde. Zijn knecht L. J. Breemer scheen het zwak van zijn baas te hebben overgenomen en terwijl de baas naar de markt en de vrouw aan haar bezig heden was wist hij de kast te openen, deed hij een greep in het zakje en pakte 16 tientjes weg. Toen dit niet gemerkt was, deed hij later nog een greep en nam er 44 weg. De zestig gouden tientjes werden gemist en de knecht had zich Maandag voor de Haagsche rechtbank te verantwoorden, waar 1 jaar gevangenisstraf tegen hem werd geëischt. De"'actie tegen de Haag sche speel huizen, „De Telegraaf'1 verneemt, diait de HaagecJhe recherche op ernstige moeilijkheden is gestuit bij het wil len verwijderen van die vreemde employé's in de Deli-club, aan het Korte Voorhout te 's Gravenhage werkzaam. Zij gingen bij hun diverse ambassade's en consuls ldagen, dat zij geëngageerd wanen op een regelmatig; contract, dat zij optraden in een cabaret, niets te maken hadden met het bacarat-spél boven, met het gevolg, diat de door deze club geëngageerde artisfien konden werkzaam blij /en lederen nacht komen een tweetal inspec teurs in de inrichting een kijkje nemen, om te constateeren, of er geen vreemdelingen of minderjarigen aanwezig zijn. Het liiigt in dé bedoeling van eenige Haag sche gemeenteraadsleden, in een der volgen- die zittingen van dien gemeenteraad die zaak ter sprake te brengen. Mazelen-epidemie te G o u- d a. Bij de thans afgeloopen mazelen-epide mie te Goudla -is gebleken, dat dé Homoeopia- tische behandeling, die zich vooral ben doel etellt het voorkomen van keel- en long-aan doeningen, verreweg de beste gevolgen heeft. Het .sterftecijfer der kinderen was abnor maal hoog in Gouda. Op honderden geval len van allerlei aard en kinderenfleeftijd, ver loor dte homjoeopatisdhe geneesheer, dr. Hoff man, maar twee kinderen door den dood van wie een kind geen mazelen had. Dit resul taat wordt druk besproken(De Tijd). V e r d r o n ken. Zondagavond om streeks negen uur is te Zutphen een tot nu toe onbekend man in den IJssel geraakt, waarschijnlijk door de duisternis misleid. Wegens den hcogen waterstand kon hem op zijn angstgeschrei geen hulp verleend wor den, zoodat hij verdronken is. Oeverafsc huiving. Zaterdag is aan dén Westikapelschen Zeedijk een oever- afsöhuiving ontstaan. Zaterdagnacht ie en Zondag werd doorgewerkt aan het 6torten van zand, waartoe 10 a 15 diuizend zakken uit M'id'tcMIburg werden aangevoerd.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 2