JST°. 22!)- Eerst© Blad. 8"' Jaargang. Zaterdag 12 Februari 1910. BUITENLAND. FEUILLETON. DROOMLEVEN. OORISCH DA ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoort f l.OO. Idem franco per post- 1.50. Afzonderlijke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zonen Feest- dagen. Idvertentiönmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens bij de Uitgever* in te zenden.- Uitgevers: VALKHO FF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer - O.IO. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cent* bij voeruitbetaling. Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen te* het herhaald adverteeren in dit Bvad, bg abonnement. circulairebevattende de voorwaarden, werdt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht Het aftreden van liet kabinet Moret. De val van het Spaansche kabinet is on verwacht gekomen. Men wist wel is waar, dat het met groote moeilijkheden te kam pen harl, doch men geloofde niet dat deze het ministerie het bestaan zouden kosten. Althans tot aan de op handen zijnde ver kiezing hield men zijn bestaan voor ver zekerd. Thans is oueen-igheid in de libe rale partij de oorzaak geweest van een on tijdig einde. Gelijk wij reeds meldden, zijn de liberalen het bij de v^rdeeling der man daten voor de verkiezingen niet eens kun nen werden en daarover is het kabinet ge struikeld. Het. is het oude euvel van het liberal isme in Spanje: zijn gebrek aan eens gezindheid, deels door zakelijke of tactische meeningsverschillen, deels door persoon lijke ijverzucht van zijn. leiders. Deze on- eenigheid is, om slechts een voorbeeld uit de nieuwste geschiedenis aan te halen, de oorzaak er van geweest, dat de liberalen in de jaren 1905 en 1906 acht ministeries versletendaardoor hebben zij voorname lijk er toe bijgedragen, dat de reactie onder Maura zoo lang, bijna drie jaar, aan het roer kon blijven. Maar het schijnt dat de ondervinding door de Spaansche liberalen opgedaan', nog niet erg genoeg is geweest, wijl ze zich ook thans nog, in het. aangezicht der reactie, de luxe van een geschil kun nen veroorloven De moeilijkheden waarmede het kabinet- Moret, dat op 21 October van het vorige jaar, door den loop der gebeurtenissen ook al daartoe genoopt, te kampen had, zijn groot en talrijk geweest. Het moest aller eerst een einde maken aan den onfortuin- lijken veldtocht in het Rifgebied, en daar na den binnenlandschen vrede, die door de Juli-revolutie in Barcelona on haar ge volgen bedenkelijk was gestoord, herstel len. De beëindiging van den oorlog in het Marokkaansche Rifgebied is het kabinet re delijk gelukt, de repatrieerende troepen hebben zelfs op den 23en Januari een triom fantelijken intocht in Madrid gehouden. Bij nadere beschouwing is echter het succes van den veldtocht en daarmede ook de vrede allesbehalve verzekerd. Nu eens wordt de onderwerping van stammen, dan weer het uitbreken van nieuwe vijandelijkheden gemeld, en daar geen formeel vredesverdrag werd gesloten, zijn de rechten der mijnon dernemingen rondom Melilla nog niet. eens schriftelijk vastgesteld. In alle gevallen is de krijg, waarvoor Spanje 70.000 man schappen en 50 millioen peseta's moest spendeeren, althans voor het. uiterlijk ge ëindigd. Ook het herstel van den binnenlandschen vrede is maar half gelukt. Wel is de druk dien het kabinet-Maura uitoefende aanmer kelijk verzacht, doch de censuur werkt nog immer en de gevangenis van Montjuich heeft nog vele bewoners. Men kan begrij pen, dat Moret niet plotseling het tegen overgestelde is gaan doen van hetgeen het kabinet-Maura had verricht, want de con servatieve meerderheid in de Cortes verhief zich als een dreigend spook en de leiders der reactie lagen steeds op den loer om elke fout, elke overijling welke het liberale kabinet mocht begaan, ten eigen bate te benutten. De conservatieven hadden zelfs de tot dusver bestaande overeenkomst op gezegd, waarbij beide partijen elkaar aan de regeering afwisselden en degene, die juist aan bet bewind was, de andere met een zekere omzichtigheid zou behandelen. De wijze waarop Moret in de October-dagen het ministerie-Maura heeft aangevallen, heeft dezen laatste er toe aanleiding gegeven hem vijandschap op dood en leven te zweren. Niet eens de begrooting wilde hij, zooals in dergelijke gevallen gebruikelijk is jegens den tegenstander, doen goedkeuren, waar door het kabinet genoopt was bij konink lijk decreet de begrooting van 1909 ook voor 1910 geldig te doen verklaren. Andere oneenigheden ontstonden voor het kabinet-Maura in het eigen kamp. Men weet dat Moret bij de vorming van zijn kabinet den linkervleugel der liberale partij, de de mocratie, van de deelname aan de regee ring uitsloot. Daardoor geloofde hij wel is waar de eenheid in het liberale kabinet be ter te kunnen waarborgen, doch hij verwekte daarmede tevens een permanente, zoo niet openlijke, dan toch geheime oppositie en vele zijner maatregelen ondervonden een scherpe kritiek niet alleen bij de conserva tieven, doch ook bij de democraten. Dat is in de laatste dagen weer gebleken. Het was een verdienste van het kabinet-Moret, dat het voor de gemeenteraadsverkiezingen, die op 12 December j.l plaats hadden, den ge wonen druk der regeering achterwege liet, zcodat de kiezers zich geheel vrij ge voelden iii hunne stemming. De uitslag was eew aanmerkelijk succes voor de republi keinen in de steden van over de 6000 in woners werden gekozen: 1469 liberalen. 750 conservatieven, 482 republikeinen, 109 Carlisten, 501 socialisten, 44 clericalen en 165 on afli ankelij ken. Dat zijn 16 repu blikeinen. Bijzonder groot was het succes der republikeinen in de hoofdstad Madrid. Dit schijnt bij een aantal democraten eenige bezorgdheid te hebben opgewekt; men ging zelf zoover Moret te beschuldigen, dat hij met voorliefde en met een bepaald doel de republikeinen voortrok De oorzaak is echter dat de republikeinsche propaganda in de laatste maanden zeer krachtig het hoofd is gaan opsteken en dat de republikeinen de komende verkiezingen met groote verwach tingen tegemoet ziende republikeinsche senator Sol y Ortega heeft zelfs berekend, dat de volgende Kamer tegen de honderd republikeinsche afgevaardigden zal tellen. Doch aan de tegenwoordige en toekomstige successen van de republikeinen is Moret on getwijfeld onschuldig; hij heeft slechts zijn liberale plicht gedaan door alle politieke partijen gelijke vrijheid van beweging toe te kennen. Over de beweerde bevoorrech ting der republikeinen -zal die door den zooveel meer vooruitstrevenden Oanalejas worden opgeheven? is het nu tusschen liberalen en democraten tot een formeele breuk gekomen. In de liberale cslub hield Dinsdagavond graaf Romanonos een rede voering, waarin hij aan het ministerie mede de schuld gaf van den vooruitgang der. re publikeinenais bewijs van zijn protest te gen deze houding des ministers nam hij ontslag als voorzitter der liberale club. daarin gevolgd door de tien bestuursleden. Het schijnt dat deze gebeurtenis tot het ontstaan der crisis heeft bijgedragen, al thans beweerden oppositiebladen onmiddel lijk, dat daarover een crisis zou uitbreken en in verband er mede de Koning oen reis naar Sevilla had uitgesteld. En toen nu Moret, het besluit tot outbinding der Cor tes aan den Koning voorleggende, op de vraag van dezen laatste of hij de gelieele liberale partij achter zich had, ontkennend moest antwoorden, was de ontslagaanvrage van den premier daarvan een gereedelijk ge volg. Frankrijk. De minister van oorlog,Brun, heeft na afloop van een conferentie met den voor zitter van den ministerraad, besloten nage noeg liet gelieele personeel van zijn militair kabinet te vernieuwen. Alle brdonimns-officieren, die reeds vele jaren bij dat kabinet waren ingedeeld, zul len naar hunne regimenten worden gezon den. Er was gezegd, dat generaal Brun de lei ding van zijn kabinet nu aan een burger zou opdragen. Algemeen wordt echter kolo nel Ebener, sous-chef van den generalen staf, in militaire kringen wordt genoemd als opvolger van generaal Toutée. De legercommissie uit de Kamer heeft besloten onmiddellijk een bataljon van 800 man Senegaljagersl te vormen en dit, on der bevel van generaal Lyautey in te dee- len bij de divisie; te Oran. Bovendien be sloot de commissie! den minister van Oorlog te verzoeken de Senegaltroepen van Fransch West-Afrika met 1650 man te ver sterken tot vorming van twee nieuwe oa- taljons. Deze besluiten moeten het begin zijn van de vorming van het zoogenaamde zwarte koloniale leger, dat men in Algiers wil invoeren. v. Het socialisten-congres te Nimes heeft den laatsten dag gespreken over de te vol gen gedragslijn bij de verkiezingen. Men besloot dat eerst een commissie van 11 le den een manifest zou opmaken en raad zou geven. Toen dit klaar was begonnen eerst de beraadslagingen. Het manifest is weer een opwekking ora zich vrij te maken en het kapitalistische bezit te vervangen door het collectivistische bezit". Voorts zal men van de candidaton vragen verkla ringen voor den 8-urigen werkdag, de uit breiding van de rechten der vakvereeni- ging voor alle staatsbeambten, de progres sieve inkomstenbelasting, de staatsmonopo liën en de evenredige vertegenwoordiging. Daarop volgt de verklaring betreffende de neutrale school. Het is een aansporing tot verdediging van de leeken-instellingen en vooral de neutrale school. Een motie van de commissie, die het ma nifest redigeerde, raadt overeenkomstig de motie van Chalon bij de herstemmingen alle vrijheid van handeling te laten aan de federatien.' Bovendien moet een verklaring verlangd welke sedert noodig is geworden voor het neutrale beginsel en evenredige vertegenwoordiging. Engeland. Londen, 12 F eb r. Redmond's rede te Dublin heeft groot opzien gebaard en den politieken gezichtseinder uiterst duister ge maakt. De verklaring is gisterenavond afge legd, dat het kabinet met algemeene stem men heeft gedecideerd omtrent zijn pro gram voor de eerste weken der Lagerhuis- zitting, na het adres van antwoord op de troonrede, terwijl het aankondigde dat 'e wet tot beperking van het veto der Lords den voornaamsten arbeid van dit jaar zal vormen. De conservatieve bladen begroeten over Ket algemeen met instemming de om standigheid dat het kabinet besloot de re geering verder op zich te nemenzij ver klaren dat de unionisten bereid zijn het bij de behandeling der begrooting te steunen, in weerwil van de nationalisten, doch geven een wenk beschikkingen te treffen, waardoor de kenmerkende trekken der tegenwoordige begrooting uit de volgende worden wegge laten. De liberale bladen dringen er op aan dat Redmond het met Asquith nog eens zal zien te worden, doch verklaren dat, n- dien hij niet met de regeering kan samen werken, hij er hoe eerder hoe beter moet uit draaien. De bladen zinspelen op de moge lijkheid dat het kabinet dan ontslag zal vragen Zweden. Stockholm, 11 Febr. De Koning sliep hedennacht in het geheel zeven uur. Hij gevoelt zich weer krachtiger. Zijn toe stand is aanmerkelijk beter geworden. Noorwegen. Christ iania, 1 1 F e b r. In de he den gehouden zitting van het Storthing las minister Konow uit naam der regeering een verklaring voor, waarin o. m. wordt gezegd, dat de regeer in g het werk van vroegere re geeringen zal voortzetten en er naar zal streven de goede, vriendschappelijke be trekkingen van Noorwegen met de mogend heden le versterken en te ontwikkelen en de scheidsrechterlijke behandeling van quae sties in den grootst mogelijken omvang toe te passen. Tevens zal de regeering zich tot taak stellen de voorgenomen legerorga- nisatie stelselmatig tot stand te brengen en te zorgen dat de marine in staat zal zijn te voldoen aan de eisclien, die haar met het oog op een behoorlijke verdediging gesteld moeten worden. Italië. Rome, 11 Febr. Minister-president Sonnino ontwikkelde het program der regee ring en kondigde daarbij maatregelen aan betreffende de subsidieering van de scheep vaart en de scheepsbouwindustrie. De maatregelen betreffen den bouw van schepen op binnenlandsche werven en het verleenen van steun van staatswege aan de vrije stoomvaart, door toekenning van vrachtpremies voor den invoer in Italiaan sche havens van goederen, hetzij bestemd om in het land verwerkt te worden, hetzij voor den uitvoer van landbouwproducten of be werkte stoffen en de vaststelling van be paalde, beperkte subsidies voor stoomvaart lijnen, die een commercieel en erkend poli tiek karakter hebben, en voor enkele lijnen, die ten bate van den handel strekken, maar tevens een staatkundig doel hebben. De re- gcering heeft reeds maatregelen genomen om den nieuwen subsidiedienst te kunnen aan vaarden. De nieuwe maatregelen zullen de begroo ting bezwaren met 30 millioen jaarlijks De regeering hoopt, dat de Italiaansche vlag ter zee een krachtig werktuig zal zijn voor den economischen en uationalen voor uitgang. De minister diende daarop een wetsont werp in, waarin een ministerie van spoor wegen wordt ingesteld. Sonnino deelde verder méde, dat indien de tegenwerking van andere Staten het noodzakelijk maakt de regeering een maxi mum- en minimum-tarief zal voorbereiden met een bepaalde verhooging van de douane rechten Ten slotte vroeg Sonnino een nieuw kre diet van 36 millioen bij het reeds goedge keurde van 50 millioen tot herstel van de schade, veroorzaakt door de aardbeving van 1908. Rome, 11 Febr. Sonnino heeft in de Kamer nog een wetsontwerp ingediend tot hervorming der plaatselijke belastingen, en tot hervorming der lagere scholen. De kos ten van het. lager onderwijs zullen in 9 jaar van 7 op 40 millioen lire gebracht worden. In deze uitgave zal voorzien worden door een belasting op sigaretten en op de binnen landsche suiker-productie, zonder de be staande douane-rechten te treffen. De belasting op de binnenlandsche suiker productie van de eerste kwaliteit wordt vanaf 1 Juli gebracht op 72 lire, met een jaarlijfc- ecbe verhooging van 6.25 lire tot 1914. Het exposé van den minister werd met bij valsbetuigingen ontvangen. Spanje. Madrid, 1 1 F e b r. De minister-pre sident heeft aan journalisten verklaard, dat hij het bewind had aanvaard, omdat de crisis een regelmatig verloop had. Hij zal de bijzonderheden van de tus- schenkomst des koning*» vóór de bespreking over kabinetswisseling mededeelen, oan on- noodige argwaan te verdrijven. De ontbin ding der Cortes is geen uiterst dringende kwestie. Het regeeringnprogrammamoet door dader, nauwkeurig worden aangegeven, op dat de kiezers met kennis van zaken hun stem zullen kunnen uitbrengen. De Spaansche bladen ontvangen den nieu- w n minister-president Canalejas voor het meerendeel nogal gunstig. Alleen laten som mige liberale en republikeinsche bladen het vermoeden doorschemeren, dat de conser vatieve partij niet vreemd is geweest aan de vervanging van Moret door Canalejas. De Impareial, een orgaan van Moret, zegt ronduit, dat de crisis in het duister is voor bereid en dat Moret twee dagen van te voren nog niet wist wat hem boven het hoofd hing. Het blad prijst Moret hooge- lijk en zegt dat hij in drie maanden tijds de groote moeilijkheden, die het grondwet telijk koninkrijk bedreigden, heeft bezwo ren. De Correspondencia Espana schrijft dat de Koning door voor de eerste maal een democraat tot- minister-president te benoe men, blijk geeft geen vrees te koesteren voor de radicalen. Het blad A.B.C. noemt deze oplossing de eenig mogelijkeCanalejas is de man om de denkbeelden der liberale par tij te verwezenlijken. Een vraagstuk dat in de politiek van het nieuwe kabinet waarschijnlijk een overwe gende plaats zal innemen, is de verhouding tusschen Kerk en Staat. Toen in October de nieuwe minister van buitenlandsche zaken Perez Caballero naar Rome ging zoo deelt de Impareial mede om daar zijn terugsroepingsbrieven als gezant bij het Quirinaal in te dienen, wierp hij hij het Vatikaan het denkbeeld van de herziening van het concordaat op. In Madrid teruggekeerd, ontving hij van den pause lijken nuntius de mededeeling, dat het Yati- caan op de herziening weigerde in te gaan. Moret, die aanvankelijk geneigd was de door hem beoogde hervormingen in eene, de kerk welwillenden, geest uit te voeren, ver- Moman vmn 30 ANNA WAHLENBERG. Uit het Zweedech door Betsy Bakker Nort. Ze trof Flora alleen met een boek, waarin ze toch niet las, want de Maartsche zon was ondergegaan. En apathisch als ze was, had ze geen energie genoeg om zich van haar plaats te begeven en de lamp op te steken. Er was immers niemand andiers die er bö- hioefte aan bad? Robert, zat in zijn werkka mer en Ingeborg speelde buiten. ,,Kom ik ongelegen vroqg Agnee op den drempelMaar Hora was reeds op gestaan en haastte zich haar van dien mantel te onldben. ..O zei ze, ,,je weet wel dat jij altijd welkom bent." ,,Nee, niet overal en altijd.'' Agnes had nog haar mislukt bezoek in de gedachten, en ze sprak er over vanwaar ze kwam. en wie haar op de vlucht gejaagd had. ,,Ga-je op de vlucht voor Ester Gyllen- •sporre" vroeg Flora. ,,Ja. den vorigen keer dat ik daar kwam, was zij er ook, en toen moest ik op een fijne, maar duidelijke wijze ervaren dat ik stoorde. De menschen kunnen immers ge- luimen hebben om over te spreken?" „Geheimen?" ,,Ja, je kunt wel denken dat zij geheimen heeft. Agnes' gezicht was geheimzinnig en haai* stem gedempt. Maar Flora maakte een ont kennend gebaar en haar oogen stonden stil vragend „O, je hebt toch zeker wel gehooid, dat zo gaat scheiden? Daarom gaat ze zoo vaak naar de Ekvall's om raad te vragen." De blak uit de groote oogen hing voort durend aan Agnes Maar het scheen niet. dat het nieuwtje als een verrassing kwam voor Flora. Eerder als een bekrachtiging van iets lang vermoeds, dat een storm van gedachten scheen op te wekken, zoodat ze haar ziel diep schokten, en haar blik leeg en starend maakten. „Heeft Robert er werkelijk niet over ge sproken?" vroeg Agnes, toen ize geen ant woord kreeg „Nee." „Nu ja, 't is misschien heel natuurlijk, dat hij niets heeft gezegd, 't is immers een zaak die hem zelf niet in het minst aan gaat? En beslist is liet ook niet, dus meende hij zeker geen recht te hebben iets te zeg gen, al wist hij ook dat er wat broeide." Alsof het onderwerp Flora even weinig interesseerde als haar man, ldet ze het rus ten, en begon door de kamer te loopeii. Ze had haar boek weggelegd, de lamp aange stoken., en trok de stoelen rondom de tafel. En Agnes trachtte te vergeefs uit te vin den hoe zij het bericht eigenlijk opgeno men had. „Maar," dacht ze. „bij nadenken moest ze toch inzien, dat Esther Gyllensporre goede redenen had voor haar bezoeken hij de familie Ekvall, en redenen die niemand an ders aangingen dan haar zelf en haar man, den kamerheer. Plotseling werd de deur van de teekenkamer geopend, en Robert kwam binnen Hij groette Agnes hartelijk en ging op de leuning van den stoel zitten, op zijn. schertsende wijze met. beide diames sprekend over alles, wat hem inviel. Bij zijn binnentreden had Flora een haastig vorschenden blik op hem geworpen. Ze had dadelijk gemerkt, dat hij zijn werkkiel ver wisseld had vooi^ een gekleede jas. Maar eerst na een paar minuten keek ze opnieuw naar hem, en geheel onverwacht vroeg ze hem of hij uitging. Hij knikte, trok zijn horloge uit den zak, en stond op alsof hij een waarschuwing had ontvangen „Ja," zei hij. „Ik moet met Ekvall over een zaak spreken. Maar ik kom gauw weer terug." En hij keek Agues aan. „Je bent hier zeker nog, als ik terug kom, hoop ik?" „Als het niet te lang duurt." Ze beschouwde hem toen hij heenging, zoo vroolijk, haastig en onbekommerd. „Zoo ziet een man er niet uit, die naar een afgesproken ontmoeting gaat, naar iemand die hij in stilte liefheeft," dacht ze Dat moesi Flora toch ook kunnen zien. En ze keerde zich naar deze om, ten eindo zich te overtuigen van de juistheid van haar gedachte Maar Flora had zich opgericht en stond met- verwrongen gezicht togen het buffet geleund, terwijl haar hand den rand Vast greep. Er was een krampachtige stijfheid in haar houding, die in sterk contrast was met de zachte lijnen der gestalte, en welke haar iets onnatuurlijks en vreemds gaf. „Flora!" riep Agnes. Toen er geen antwoord kwam, haastte ze zich naar haar toe. „Wat is er, Flora?" Nu zag ze haar wit gezicht, en ook dit was stijf en onbeweeglijk. Nooit had ze nog een mensch zoo zien gelijken op een leven loos ding. „Flora, Flora, ben je ziek?" „Nee." De uitgestrekte arm viel neer van het buffet en Flora begon zacht door de kamer te loopen. „Ik roep een van de meisjes," zei Agnes. zich haastend naar d.e deur, „als ze hard loopt, haalt ze Robert nog in." Maar in hetzelfde oogenblik voelde ze Flora's nerveuse vingers op haar arm, zoo dat het bijna pijn deed. Dc vrouw, die een oogenblik geleden ge leek op een levenloos ding, was niet langer stijf en strak. Integendeel, op haar gelaat lag een wilskracht zóó groot alsof heel haar wezen zach concentreerde in een bovenna tuurlijke inspanning. „Dat mag je niet!" zei ze. „Ik ben niet ziek als je een enkel woord van mij aan Robert zegt, vergeef ik 't je nooit." Agnes zweeg en gaf toe, gedwongen door deze zich plotseling openbarende kracht, die te gelijkev tijd haar gezicht scheen te ope nen. Ze scheen te zien met Flora's oogen, deze oogen die zoo scherp, zoo waakzaam waren als die van een hért om een levens gevaar te bespeuren, waartegen geen be scherming was, en trotsch genoeg om het go- vaar recht in de oogen te zien. t ..Kom, dan gaan we naar jouw kamer," «ei Agnes. Maar Flora schudde 't hoofd, zo was niet ziek, heelemaal niet. En om hot te toonen, trad ze terug naar haar sofahoekje, en ging weer op haar plaatsje zitten. Ze wilde geen kussen achter het hoofd hebben, en terwijl ze leunde tegen den kouden wand, overviel dé stijfheid haar opnieuw. Agnes probeerde te spreken, maar ze ont ving slechts éénlettergrepige antwoorden. En de stilte werd meer en meer drukkend. Als ze slechts verhalen kon doen, dacht ze, zulke verhalen 'die eens gebleken waren zoo voldoende te zijn. Maar waar zou zij ze vandaan halen? En ze dacht na. Het zou wel niet zoo erg zijn als ze niet zoo precies imet de waarheid klopten En ten slotte kreeg ze moed, „Stel je voor," zei ze, „dat Robert niets van die scheiding heeft gezegd. Want in den laatsten tijd was hij ook nog al eens bij de Ekvalls, en Ester 'Gyllensporre schijint daar zoo wat eiken avond te komen, 't Is immers natuurlijk, dat ze iemand moet heb ben tegen wien ze 'kan klagen? Ze heeft j nu haar vrienden noodiig, zooals juffrouw Ekvall onlangs tegen mij ,zei. En ik dacht, dat ze Robert er bij rekende. Maar Robert i behoort zeker niet tot de dntiemen en inge- wijden, anders zou hij er wel wat meer heengegaan zijn. Of misschien vindt hij I de zaak niet gewichtig genoeg. Mevrouwtje I Ester heeft misschien berouw. Haar I ouders en haar heele familie schijnen heel boos te zijn, omdat ze zoo'n schandaal I maakt en zulk een voornaam en gezien I mensch als, den kamerheer naet weet. te I waard eeren. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1