jr. sso. Dinsdag 5 April 1910. BUITENLAND. FEUILLETON. Mijn Vriend de Chauffeur. Jnargang. AfflERSF DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Par 8 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post- 1.50. Afzondariyke nummers- 0.05. Deze Courant verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feest dagen. kdvertontiënmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens bg de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIÖN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents by vooruitbetaling Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tet het herhaald adverteeren in dit Biad, by abonnement. Eey circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraa» toegezonden. Kennisgevingen. Do Burgemeester van Amersfoort brengt ter kennis van de lie laugh ebbend endat de btaooo verzoekschriften tot het betomen van jachtaeten, vi9ohacten en kostelooze vergunningen om te vis. schen, benevens voor de registratie van eenden kooien en dtmventillen. alle werkdagen vam 's voor. middags 10 tot il uur «les namiddags, ter secre tarie verkrijgbaar zijn, en maakt hen opmerk zaam op liet belang dat er voor hen in gelogen is «Ie ibedoelde verzoekschriften, behoorlijk inge vuld', vóór den Eersten Mei aanstaande ter voor melde plaatee io te leveren, opdat men tijdig voor zien zij van eene acte of vergunning vóór liet seizoen 1910/1911. Amersfoort, «len 4. April 1910. 'De Burgemeester voornoemd. WUMT1EK6. Burgemeester en. Wethouders van Amersfoort, Gelet op artikel 37 der Drankwet, Brengen ter openbare kennis 1. «lat bij hen is ingediend een verzoekschrift om verlof tot verkoop van alcoholhoudenden drank, antieren dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, door Hendrik Jacobus van Driêssel, in de beneden-locabteit vani het perceel Pieter Pijpersfcraat no. 7 alhier 2. «lat binnen twee weken na deze bekendma king ieder tegen "het verleenen van het verlof schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wet houders 'kan inbrengen. Amersfoort, «len 2. April 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris De Burgemeester. J. G. STE.VPBRT KROESE. WüIJTIEUS. Politiek Overzicht. Het einde van Finland's'zelf- standigheid. II (Slot.) De aanval, die thans tegen de grondwet van Finland wordt ondernomen, is niet de eerste. Toen Keizer Nicolaas II no.g onbe perkt monarch was, verscheen het manifest van 15 Februari 1899, dat inzonderheid de reobten van Finland, wat de landsverdedi ging betreft-, beperkte. Later, nadat Plehwe staatssecretaris voor Finland was geworden, werd de grondwet geheel opgeheven en de gouverneur-generaal Bobrikow kreeg de be voegdheden van een dictator. Destij-ds werd Finland beschouwd als een gevaarlijk voor- beeld, een storende vlek iu de idylle van het absolutisme, een beletsel voor de uit breiding van de orthodoxie en van hot Rus sische element. De Keizerin-Moeder moot zich destijds in de bres gesteld hebben voor de oude rechten van het grootvorstendom, die haar gemaal, de ijzeren Alexander III, had geëerbiedigd.maar te vergeefs. De voorstanders van de kerkelijke, nationale en bureaucratische onderdrukking, Pobjedonos- zew, Bobrikow en Plehwe, behielden de overhand. De strijd dateert dus reeds van het tijd stip der uitvaardiging van het manifest van 15 Februari 1899. West-Europa heeft ze ker niet het eenstemmige protest vergeten, waarmee dit volk, plotseling van zijne rech ten beroofd, zich verzette tegen het onwet tige besluit van zijn verkeerd iiiigelichten grootvorst", schrijft prof. Van der Vlugt. „Zes jaren later, onder den slag der be proevingen, die de oorlog -met Japan en de daarop volgende bitvnoiüandsche onlusten het rijk deden doormaken, verkregen de Finlanders herstel van hunne grieven het manifest van 4 November 1905 over het her stel van de wettige orde verloochende ge heel het ongrondwettige stelsel, dat <loor het edict van 15 Februari 1899 geopend was. Ongelukkig heeft dit manifest niet den vre de gebracht; ter nauwernood heeft het een wapenstilstand aangegeven. De Russische regeering heeft, nu de onderdrukking van de revolutionaire beweging haar weer wat lucht geeft en de handen vrij laat. zich gehaast den aanval te lier vatten." Van 20 Mei/2 Juni 1908 dagteekent de tweede aanval, waarin men nu uithaalt tot den be- slissenden slag. Om het vei-zet van den landdag van Fin land te breken, wordt het recht van ont binding op schaamtelooze wijze toegepast. Voor de eerste maal werd de landdag naar huis gezonden, omdat zijne besluiten niet naar den zin van de Russische regeering wa ren. De tweede maal deed een vrijmoedig woord van den voorzitter in de openings zitting, tot den gouverneur-generaal als ver tegenwoordiger van den Czaar gesproken, het voorwendsel aan de hand om den land dag te ontbinden nog voordat de werkzaam heden waren aangevangen. Men kan daaruit afleiden welk lot den derden landdag, die nu bijeen is, beschoren zal zijn wanneer hij zijnie stem verheft tegen den aanslag, die nu op Finland's recht en vrijheid staat te wo rden gepleegd Tegen den Finschen landiiag doet de Russische regiering een beroep op de rijks- doema. Die is docr haar opgeroepen om hare medewerking te verleenen ïoi het tot stand komen van de nieuwe regeling vim de plaats van Finland in het Russische rijk. Van die zijde behoeft zij geen verzet te duchten. Uit het algemeen debat, dat in de doema over het wetsontwerp is gevoerd, blijkt, dat de meerderheid van de doema v.lgaarne bereid is aan de regeering de behulpzame lian-d te bieden en goed ie keuren wat haar is voor gelegd. Maar uit dit debat blijkt ook, dat de doema 't niet zou moeten wagen hierin de regeering niet ter wille te zijn. De woord voerder van -de uiterste rechterzijde, de afgevaardigde Markow, die een lofzang aan hief op den nic-t voor tegenspraak vatbaren wil van den autocratische.! s.uverein, deed een heftigen uitval degen de i leider van dé oppositie Miljcckew, v.k-u hij kenschetste als eon afgezant van Finland, van gelijke categorie als de moordenaar van Bobrikow; hij verklaarde, dat de dcemu, als zij Miljoe- kow's raad volgde tot verwerping van het regeeringsontwerp, onmiddellijk zou wor den ontbonden. Eu men weet, dat van de par tijen, die in de rijksdoema vertegenwoordigd zijn, de uiterste rechterzijde het meest het oor heeft van den Czaar en van de toon gevers in zijne omgeving. Als reden waarom Finland's zelfstandig heid moet worden vernietigd, wordt opge geven. dat de Finsche landdag voor de alge- meene Russische rijksbehoeften geen oog heeft getoond. Daarom moet het Finsche verzet door eene daad van het Russische staatsgezag worden gebroken. De Vossische Ztg. neemt Finland in bescherming tegen dit verwijt; zij schrijf: ,,Het Finsche v lk was bereid bij te dragen t t dc- Russische oorlogsuitgaven en h?t kantte zich volsirék- niet aan tegen verdere rechtmatige eis.ci.eu van Rusland ten behoeve van het rijk. Al leen verlangde het, dat deze eischen aan de wettige vertegenwoordiging van het Finsche volk, den landdag, tor beslissing zouden wor den voorgelegd. Rusland echter wilde daar van niets weten, het wilde op eigen gezag beslissen. De Russische regeering wilde zich geen grondwettige beperking laten welge vallen, en zoo moet -de landdag van zijne rechten beroofd worden. Hij zal voortaan nog slechts een ad viseer end lichaam zijn. De bewering, dat de binnenlandeche auto nomie van Finland daardoor niet wordt ver nietigd, is ijdele praat. Zand in de oogen van Europa. Want voor den Finschen land dag blijft zoo goed als niets als wetgevende taak over. Finis Finlandia? 1 ,,Is het werkelijk het einde'? Het ant woord hangt af van de vraag hoe 't het Rus sische rijk in de toekomst zal gaan. Na den .Rusrisch-Japanschen oorlog en midden in de stormen van de revolutie kroop Rusland in zijne schulp. Op het October-manifest, dat aan het Russische rijk de grondwet bracht, volgde het deemoedige keizerlijke manifest van 4 November 1905, dat met één slag alle onwettige maatregelen ophief, waarmee Rusland het grootvorstendom 6edert. 1899. had bedacht. Rusland, dat aan de Finnen eene aan de wet trouwe, in cultuur hoog staande en loyale bevolking heeft, dwingt deze bevolking elk vooruitzicht op eene consoldatie van het rijk met bange ge vcelens- op te vatten. Want in den loop van de honderd jaren, waarin het grootvorsten dom tot Rusland behoorde, heeft de Finsche bevolking steeels ondervonden, dat zij mis handeld wordt wanneer Rusland daartoe de macht heeft. Van den goeden wil van het Russische staatsgezag afhangen beteekent voor haar slechte dagen beleven. En daarom vraagt thans menigeen in Finland: Ts dit werkelijk het einde? Hoe zal 't het Russische rijk in de stormen, die zullen komen, gaan?" Duitschland. Homburg v. d. Höhe, 4 April De Rijkskanselier is hier heden namiddag aangekomen; hij begaf zich terstond naar hc-t ka steel. Uit Rome is te Berlijn bericht ontvangen, dat Paus Pius X en de card'inaal-staats secretaris Merry del Val zich over hunne ontmoeting met rijkskanselier von Bethmann Hollweg in de gunstigste woorden hebben uitgelaten. In de besprekingen, die de rijks kanselier met den Pau6 en dón cardauaal had, werd de geheel© kerkelijk-politieke toestand in Duitschland behandeld, maar zonder d'at het tot eene eigenlijke onderhan deling, veel minder tot eene concrete over eenstemming over eene dier behandelde vra gen is gekomen. Het bezoek had-, al is or gc onmiddellijk p«>sitief resultaat van te verwachten, toch deze uitkomst, die niet zonder waarde is, dat dó weg verder geëffend, is voor eene regeling bij minnelijk overleg van alle tuse&hen Duitschland en hot Vati can.. hangende en later mogelijk opkomende vai'gen. België. De pogingen om aan het geschil tusschen den Belgischen staat en de erfgenamen van koning Leopold in der minne een einde te maken door eene transactie, zijn mislukt. De trausactie zou daarin b:staa:i, dat aan den Belgiechen staat de 23 millioen van de Koburgsche stichting, die volgens de eigen bekentenis van den koning niet zijn eigendom waren, aan den Belgischen Staat zouden worden toegewezen en dat de fond sen van de andere stichtingen, dc Société des Sites en de Société du Midi de la France, aan de prinsessen zouden werden toegekend. De zaak zal nu door een proces uitge maakt moeten worden. Engeland. Londen, 4 April. Het lagerhuis heeft het ameiulement van de oppositie op de door de regeering voorgestelde veto-reso- lutiën aangenomen met 357 tegen 251 stem men. De nationalisten en de labourmannen steunden de repeating. Daarna is het voor stel van den eersten minister Asquith aan genomen om ter behandeling van deze reso- lutiën in comité te gaan. Denemarken. Het rijksgerechtshof is eergisteren in de vergaderzaal van het landsting bijeenge komen tot eene tweede zitting ter behande ling van het proces tegen den gewezen minis ter-president Christensen en den oud-minis ter van biunenlandsche zaken Berg. De beide beklaagden waren niet verschenen. Nadat de vertegenwoordiger van het 0. M. de akte van beschuldiging had overgelegd, stelden de verdedigers voor de zitting tot den 30en April te verdagen, hetgeen het gerechtshof toestond. Italië. Rome, 4 April. De ex-president der VereenigKl'e Staten Roosevelt dicteerde boden aan de Amerikaansche journalisten die hem •vergezellen een telegram voor Amerika waar in wordt uiteengezet hoe de ondtfhandelin- gen omtrent een bezoek aan den Paus schipbreuk hebben geiledien, tengevolge van vernederende voorwaarden door den paus gesteld, die verhinderen wilde dat Roose velt, evenals voorheen Fairbanks, eventueel een conferentie zou hebben met de Metho disten-gemeente, na lat bezoek aan den Hei ligen Vadór. Oostenrijk-Hongarije. In de eerste vergadering van het huis van afgevaardigden van den rijksraad, die den 14en dezer zal plaats hébben, wordt een nieuwe strijd over de vaststelling van de agenda verwacht. De voorzitter zal voorstel len het .wetsontwerp betreffende de leening van 182 millioen als eerste punt op de agenda te plaatsen. Op grond van de tot dusver door die oppositie gevolgde taktiek, kan worden verwacht, dat dit voorstel op verzet zal stuiten, en dat een tegenvoorstel za' worden ingediend om het van de agenda af te voeren. In de vergadering van 10 Maart blieef het voorstel van den voorzitter om dit wetsontwerp bovenaan op de agenda te plaatsen, met 185 tegen 197 stemmen in de minderheid. Wanneer de oppositie er in slaagt de regeeriug hierin eene nederlaag toe te bren gen, dan kan dit ernstige gevolgen hebben «ie regeering 9chijnt in dat geval tot de ontbiniling van het huis van afgevaardigden te willen overgaan. Rusland. Het gericht, dat bij het galadiner, dat te Petersburg ter eere van den Koning van Servië de Czaar de Servische orde van den Witten Adelaar heeft gedragen, blijkt eene vergissing te zijn,die d)oor den officieelen berichtgever is begaan. In werkelijkheid' droeg de Czaar bij die gelegenheid den eter van de door zijn gast ingestelde orde van Karageong, die door dezen, in briljanten ge vat, voor «leu Czaar wa6 meegebracht. Een van de grieven, die men van Servische zijde had tegen de ontvangst van Koning Peter aan het Russische (hk>f, is hiermee wegge nomen. Op het telegram, dat Koning Peter hem tot afecheid gezonden had toen hij het Rus sische gebied verliet, heeft de Gzaar het vólgende geantwoord„Diep getroffen dloor de opmerkzaamheid van Uwe Majesteit, 'ank ik u in mijn naam en in «iien van ixii. MM. de Keizerinnen voor het telegram, «lat gij bij 't verlaten van het Russische gebied tot mij hebt gericht. Bij deze gelegenheid voel ik mij gedrongen, de oprechte w<m6chen te herhalen, «lie ik voor uw geluk en voor «len voorspoed van uw Rusland zoo dierbaar land koester." Petersburg, 4 April. De döema heeft eene commissie van 21 leden gekozen om het wetsontwerp betreffende Finland te onderzoeken. Uit Helsingfors wordt bericht, dat het wetsontwerp over dó rijkswetgeving voor Finland aan den landdag is voorgelegd een een advies over uit te brengen. Do voor zitter verklaarde, <iat do landdag er over zou besluiten overeenkomstig de grondwet van Finland, d. w. z. als wetgevend orgaan. Naar gemeld wordt, wil de landdag een tegen voorstel ops tellen zonder te letten op Jiet Russische ontwerp. Leidende Finsche staatslieden verklaren, dat het hun daarbij slechts te doen is om vaststelling van liet principieele standpunt van de Finsche volks vertegenwoordiging. Turkije. De Koning van Servië werd Zondag bij zijne komst te Konstantinopel aan het sta tion begroet door den sultan, den prins troonopvolger, den grootvizier, de ministers en hooge ambtenaren. Na de voorstellingen bracht de sultan zijn gast aan boord van zijn jacht naar het paleis Dolma Bagtsche en daarna naar den Merassin-kiosk. De ont vangst was warm en hartelijk. Des avonds werd een intiem diner gegeven in het paleis Dolma Bagtsche. Sofia, 4 A p r i 1. Naar aanleiding van de incidenten aan de Turksche grens heeft de minister van oorlog de divisie-cofttman- danten aangeschreven iedere uitdaging of overijling te vermijden, voor het geval dat de Bulgaarsche posten tot handelen ge dwongen mochten zijn. Konstantinopel, 4 April. Wegens de beroering in Opper-Albanië heeft de regeering besloten vier bataljons te zen den, die daar in garnizoen zullen blijven. Tweeduizend gewapende Albaneezon. die te Prischtina en Vultschtrina bijeen waren gekomen, hebben geweigerd belasting te betalen voor het openbaar onderwijszij willen geen wegen, geen scholen, geen co mité van „Eenheid en Vooruitgang", geen gelijkheid en geen vrijheid Qrlekenltnd Een luitenant van de kavallerie en een derofficier hebben te Athene op straat of. Wlawianos, hoogleeraar voor zenuw ziekten, aangevallen, en met den sabel toe getakeld, tot hij bewusteloos ineenzakte. Do professor had de wcede van den luitenant j gaande gemaakt, door een artikel over de reiniging van de universiteit. Dit wordt aan- gehaald als een klein bewijs, hoe weinig de jonge officieren gezind zijn, hun politieke rol als uitgespeeld te beschouwen. Do geruchten over het aftreden van Zor- bas, den minister van oorlog, houden aan. Naar het Engtlsch 17 tax C. N. en W. M. WILLIAMSON. Dat was een openbaring, doch voor ik tijd kreeg nadere inlichtingen te vragen, klemden Beeehy en haar moeder zich weer aan mij vast- als ware ik de Laatste Stroo- halm of een Verloren Hoop. Dit duurde zoowat vijf minuten, wat haar zeker lang zal hebben toegeschenen, maar mij niet. Ik genoot van mijn positie als Toevluchtsoord voor Schipbreukelingen, en het speet me werkelijk toen de Schipbreuke lingen zich op haar gemak begonnen te voe len. Zij zagen dal, was het al een stuivertje op zijn kant, wij toch telkens aan het gevaar ontsnapten en dat niemand' zich angstig maakte behalve zij. Waarschijnlijk herin nerden zij zich eveneens dat wij geen nieuwe lingen waren op het gebied van de motor sport; dat eenige duizenden menschen het zelfde hadden gedaan wat wij nu deden, en nog leefden om het verhaal er van te doen -met de noodige overdrijving. Nu verdween de angstige blik, word het lichaam minder stijf en zoodra beiden be langstelling toonden in winkels en villa's wist ik, dat het ergste geleden was. Mijn arm en knie voelden eenzaam en verlaten als warenzij, na hun bestemming in liet leven vervuld te hebben, enkel hinderlijke voorwerpen, die noodeloos ruimte in de ton- neau innamen. Wat Terry betreft, de houding van zijn schouders en de wijze waarop hij zijn hoofd hield, bewezen dat het leven hem behaagde, want hij behoort tot dc menschen wier rug hun gevoelens weergeven. Zoo lang moge lijk had hij tegen het denkbeeld van dezen tocht gevochten, maar nu het denkbeeld een feit was geworden, gevoelde hij zich ondanks zichzelf gelukkig. Trouwens, wat bleef hem nog te wenschen over? Zijn hand op het stuurwiel van zijn geliefden motor (dooi- mijn slimheid voor hem behouden)naast hem een moedig en mooi meisje; achter hem een beproefd vriendvoor hem het schilder achtigste landschap ter wereld, en een weg, voerend naar de Alpen en naar Piemont naar het grootsche Milaan en het blauwe, verrukkelijke water van Como een weg die, slingerend tusschen vriendelijk© dorpen, in hun krans van cypressen tegen zonnige heu vels gelegen, voeren zou naar Verona, de stad van Romeo en Julia; naar Giotto's Pa dua; eri over weergaloos Venetië, naar het vreemde Dalmatië, waar Christenen en Mo hammedanen elkaar vol wantrouwen in de oogen kijken. Ik wist wat dat alles voor Terry zou zijn, al was de rol die hij speelde hem nog zoo hatelijk; want indien hij niet in Ierland was geboren, en het met zijn humor had kunnen overeenbrengen om ergens het le venslicht te aanschouwen, dan zou hij zeker Italië hebben gekozen. Hij heeft Italië liefhij ademt zijn lucht in als die van den geboortegrond na een lange afwezighekl Hij leerde Italinansch spreken even gemak kelijk als hij leerde wandelen, en hij zou urenlang oude Italiaansche poëzie kunnen reeiteeren, indien hij niet de echt Britsche vrees had bezeten, zich belachelijk te zullen maken. Geschiedenis was behalve cricketten en roeien het eenige, waarin hij zich te Oxford onderscheidde, en Italiaansche ge schiedenis was voor hem wat romans zijn voor de meeste jongensofschoon, had hij destijds begrepen dat die studie tot „ont wikkeling van zijn geest" diende, dan zou hij vermoedelijk vol afkeer het boek toege slagen hebben. Hij was geen vreemdeling in -het land waarheen wij gingen, hoewel hij het nooit door deze poort had betreden en ik wist welk een genot het voor hem zou zijn de plaatsen die hem dierbaar waren met zijn oigen wagen te bezoeken. „Is u ooit in Italië geweest?" vroeg ik aan de gravin, maar al haar aandacht con centreerde zich op een hond, die het er op toelegde onder onze auto zelfmoord te ple gen, en Beecliy gaf in haar plaats antwoord. ,\Ve zij n nog nooit ergens geweest, goen van allen. Eenige Maanden gelëdlen ie de machine van 'mama en mij aan het l«x>pen gébracht, en nu wij eenmaal opge wonden zijn, moge dó hemel weten hoe lang het duurt voor wij zijn afgeiloopen. Maar Maidia -ziij is niet zulllk een mechanische pop als wij. Kent u bet tooneelöpel van bet standbeeld dat levend! weid?" Galatea?" vroeg ik. „Ja, «Lat. is haar naam. Maida ie alls zij, en iik onderstel d'at zij zoo spoedig mogelijk rzail tenugkeeren en vragen «m weer een 1 dtandbeéld te worden." „Wat bedoelt "u?" waagde ik te vragen, want deze zinspelingen op baar nicht wek ten in hooge mate mijn nieuwsgierigheid. „Ik laan niiet zoggeiu wat ik bedoel, omdat ik IbeÜoofde bet niet te doen. Maar zóó is Maida's bedoeling.'' „Haar bedoeling?'' „Ja, terug te. gaan en een atandibeeld fee wordlen voor altijd, altijd 1" Een groote vreugde, had over mii moeten komen, omdat hleib móisje een kouder lot 'had gekozen dan «en verbintenis met een Ier, zoo arm als zijzelf en daarbij een zieltje zonder zorg. maar toch was ik niet blij. Onwillekeurig keek ik naar juffrouw Des troy en mijn b'Iik bleef hangen aan een lokje haar, dat 'uit den motor-hoed te voorschijn komend, in het zonlicht straal dó al© ge sponnen goud, neen, ik kon niet wen schen «lat haar jong hart ver&teenen zou in <l|e igdlreimiziimiige, door haar zelf gekozen toekomst. „Als ik eernis trachtte haar liefde te winnen," kwam in mijn geeet op, htaar een aangeboren voorzichtigheid dreef die 'ge dachte daidelijik op dó vlucht. Met mijn 'ze venhonderd per jaar en „Thé Riviera Sun" die pas begon lutteló gouden stralen 'te werpen, kon ik mij 'de weelde niet veroor loven een onvermogende schoon© Terry* uit dia handen feo nemen; zélfs niet om hem te vrijwaren voor een heilloos huwelijk of haar voor het lot 'van Galliatoa. Toch wat een heerlijke dag was het om I te 1 erven en te beminnen, en te automobielen 'lange uitstekende wegen door hét stralende zonne-land, dat de Lagunërs liefhadden, dó Romeinen verovterdónen waar naar too van I heinde en ver dó moderne woreldi zich be geeft. terwiWe van zijn sch«>oiiiheid Ofschoon nog April, en. wij enkele diagen geledien het Paaschfeeet 'vierden, waren de hemel, de lucht en de bloemen alsof wij reeds Jund haddien een zeldzame, rij Ike Juni, verdienend1 geprezen te worden in poëzie of zang. Een overvloed' vari rozen sierde oude, verweerde en geel gecemente muren, of een Vlam van roocte geraniums liep langs, den bovenkant, haar tal;loo®e vurige- Wn'geu uitstekend' tustschen höt don kere klimop. Witte villa's waren als mot een draperie van purperroode bougainvil laea's getooid, en bet koeltje, zacht ons ga laat. etréélend, ademde Óen geur van >ran. jdbloeeem. Ver wég oiver de zee, «-en vloer van gepolijst lapis lazuli gelijkend, verhie ven zich regenwolken boven ellen bilwuw- grijzen horizonen in de vaüledl, tusschen hoog© en lage bergen, zagen wij éen regen stroom, glinsterend a;ls goud 'in dé morgen zon. Wat een wereld 1 Wat een zalig gevoel er in te zijn, er deel van uit te maken, omdat men 'jong is en niet al fee leeüjk. Welk een genot zich in een motor-wagen te be vinden. Dezie laatste gödiacbte was voor mij het refrein van eLk couplet. Ik was zéér blij de advertentie in „The Rivriera Sun" geplaatst te hébhen en niet. minder blij dat „Kid, 'Kïdidór en Kiddeet" d!e eereten wa ren geweest om er op te referoeren Wordt vervnlrjd

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1