ff ADVERTENT! ÊN. r Amersfoortsch n Wissel- en Effectenkantoor A. C. ENGELBERTS Go., zijn berijder, luit. Wilson, heen. Hoewel deze geen ernstig letsel 'beltwam, werd hij toch aan het voorhoofd en aan het rechter oog gewond en moest hij van verdere deel neming aan het parcours afzien. De uitslag van de Military wordt pas Zondag bekend gemaakt. Het 2e nummer was een concours d'adres- se voor rijkspaarden, bereden door onder officieren der veld artillerie. Hieraan namen 12 onderofficieren deel. Ie prijs zilv. wüsselibeker, benevens een zilveren medaille uitgeloofd door den Ned. Bond voor lichamelijke opvoeding en een sabel met opschrift, uitgeloofd1 door dien lsten luit. instructeur aan de rijschool J. H. van Reede, bestuurslid der M. S. V., •wachtmeester H. Eriist, met Martha. 2e prij«s, sabel met opschrift, wachtmces- ler M. de Vries, met Daan ex Zeppelin. 3e prijs, een handkoffertje, wachtmeester le kl. F. Lankkamp, met Juliana. Bestuuirsprijzen werden nog toegekend aan de wachtmeesters W. ter Hoek, L. J. Muhlenbruck en R. de Vries. De generaal-majoor A. van Setera, in specteur der bereden artillerie, isprak de prijs winners toe en reikte persoonlijk deu wisselbeker uit. Tevens betuigde hij zijn erkentelijkheid aan het bestuur der M. S. V. voor zijn besluit om ook een nummer voor onderofficieren op het programma te brengen. Thans volgde een springconcours voor officieren beboorende tot, of gedetacheerd aan de Rijschool, met paarden in gebruik aan deze inrichting. Fr waren 7 deelnemers, die twee maal de vijf hindernissen moesten nemen. 1. Kunstvoorwerp, uitgeloofd door den lieer A. M. Tromp v. Holst, en zilv. med. der M. S. V., 1sta luit. der huzaren J. J. M. de Waal; 2. kunstvoorwerp en broniz. med., Ie luit. der huizaren C. H. Labou- chère; 3e id., luit. der artillerie O -I. le ger G. J. Pitlo. Het volgend nummer was een springcon cours voor officieren, die voornemens zijn mede te dingen in het springconcours te Londen of elders in het 'buitenland, waar vah elk land een team van 3 officieren kan mededingen. Hinder missen 1.20 'tot I.40 meter. De prij<zen 'bestaan uit kunstvoorwerpen benevens een zilv. med. voor den eelisten prijs en een bronzen med. voor de andere prij zen 1. 1ste luit. der huzaren P. H. B. Beer- lifnk, met Thorpthorn2. 2dle luit. id). jhr. L. M. van Reigersberg Versluys, met Ericstone3. 1ste luit. id., C. H. Laibou- ehère, met Dreadnought. Tot slot van den midden kwam er een jacht rit op de baan achter een jagermees- ter, voor juniores, maximum leeftijd 17 jaar. Jagermeesteradj. onderofficier, in structeur aan de rijschool Pijl. Aan elk der deelnemers word een aandenken toegekend de instructeur kreeg een bloemenhulde. 1. M. Grond hout-, met Cendre; 2. jhr, P. D. E. Texeira de Mathos, met Miss Eliza3. F. -baron van Hogendorp, met New Caatle. Op het terrein waren o.m. aanwezig lui tenant-generaal De Meester, commandant van het veldleger, generaal-majoor Van Beteiis, bovengenoemd, generaal-majoor Buhlman, commandant der 4e divisie en de burgemeester van Amersfoort. Heden voormiddag hadden dressuurproe- vèn plaats in de nieuwe manége van de rijschool en van middag 'was er een ter- reinrit onder leiding van oveirete Piepers, voorzitter van de M. S. V. Morgen middag te 2 uur worden de wed strijden op het sportterrein „Birkhoven" voortgezet. Er staan nog zeer interessante nummers op het programma. Gisteren werd door Dijkgraaf en Hoogheemraden van den Bunschoter Veen- c-tii VeLdendijk aanbesteed Het opmaken en bestraten van ongeveer 650 Meter in den grintweg, gelegen langs den Velden- dijk in de gemeente Bunschoten. Inschrijvers walren: Z. Dekkers, voor f 4360; G. Wassink, f 4120; Th. W. Bon te, f 3798; J. Wildeman, f 3765; firma F. Putman en E. v. d. Beek, f 3499. Behalve den eenste, die te Bunschoten ■woont, allen te Amersfoort. Het werk moet 8 Juni 1910 worden op geleverd. Het 3s ann den laagsten inschrijver ge gund. Predikbeurten te Amersfoort op Zon dag 24 April 191Q. Evajig. Luth. Kerk. Voorm. 10 uur: Ds. J. F. Ternooy Apcl, Ev. Luth. pred. te Allernaar. Remonstrantsche kerk. -Voorm. 104 uur: Ds. Heering, pred. te 's Gravenhage. Geref. Kerk. (Langegracht). Voorm. 10 en 's av. 54 uur Ds. Donner. Doopsgezinde Kring ,,'Het Logegebouw", Van Persijnstraat No. 1. Voorm. 104 uur: Ds. E. M. ten Cate. Gereform. Kerk. (Zuidsingel). Voorm. 10 en 's av. 61 uur: Ds. Teerink. Vrije Gereform. Gemeente. Voorm. 91 en 's av. 5 uur: De heer H. J. Vaarties Christ. Gereform. Gemeente. Lokaal ,,de Zaaier", Voorm. 9£ en 's av. 5j uur: Godsdienst oefening. Hersteld Apost. Gemeente. •in de Eenheid der Apostelen, Gebouw Eben Haëzer, Muurhuizen 113. Voorm. 10 en nam. 41 uur: 'Godsdienst oefening. Burgerlijke Stand. Van 14 tot 21 April 1910. Geboren: Naatje Alijda, d. van Hendrik Stoffer en Aaltje van Putten. So phia Antonia, d. van Gerairdus Agterbeo-g en Sophia Pot. Willebrordüs Johannes Ma ria, d. van Gerardus Johanneé Maria Rem mers en Barbera de Boer. Woutera, d. van Johannes Bouw en Evertje van Leuveren. Jurrie Willem, z. van Johannes Tetenburg en Sara Maria Patist. Hendrika Eliiza'betha en Anna, d. van Gijtebertus .va'1 Keken' en Hendrika Hoogevest. Aris ,z. van Mari- nus van Holland en Maria {-kipbia Martina van Amersfoort. Johan Sijbrand Eduard, i van Sahe Huizanga en Hendrika Ever- dina Miedema. Egbert, z. van Franciscus Eikerbout en Geesje van der Vegt. Antonia Hend'riika Cecillia, d. van' Petrus Johan nes Meinders en Alijda van N'xirdemburg. Maria Johanna, d. van Gijsbertuls Gijten- beek en Wilhclmina Christina Vos, Teun- tjë, d. van Aart van 't Veld en Geurtje van de Veen. Max Willem Hendrik, iz. van Mattheus Wilhelm van IJsselstein en Ca- tharina Henriette Maria 'Hcrzogenrath. Cornelis ,z. van Marinas Ipen'burg en Be- rendina van 't Hof. Cornelisje, d. van An- tonie van Wiliigenburg en B reu nisje Plals. Evertje, d. van Hendrik Nicolaas Prins en Evertje Gijsbertee. Ondertrouwd: Reijer Boon en Anna Christina Fernhout. Johannes Ja cobus Gerardus Everwijn Rückeirt en Em ma Hendrika Bosch. G e h u Sv d Jacob Willem van Aclhter- bergh en Johanna Voilmer. Hermanns Jo- hanneb van Beek en Jansje ten Hoven. Jo hannes Arnold us van Doornik en Johanna Jansen. Jan van Sprakelaar en Aaltje Frankfort. Gerard Pieter van Mourik en Maria Heuseveldt. Willem van der Flier en Antje Pampus. Overleden: Johanna Wilhelmina Schmohl, 75 j., eclhtg. van Cornelis Vos. Wijnand Frans, 78 j., wedr. van Maria. Cornelia Annetta Jacobs. Wilhelmus Jo hannes van Beek, 3 j. Anthoniuis Johannes Vogelzang, 19 j., ongeh. Gerrit Knaai- kamp, 77 j., ongeh. Rijndert Windhouwer, 7 w. Twee als levenloos aangegeven kinde ren van het mannelijk geslaoht. Opgave van de Vereeniging „Handel en Nijverheid." van personen die zich1 de Gemeente hebben ge vestigd', of daaruit zijn vertrokken naar andere Gemeenten, met vermekliiwg van woonplaats, van den 6 April tot en met 19 April 1910. GEVESTIGD. Wouter Kerst, van Capelle, naar Heseenstraat Gerbardus Johannes ten Hoopen, van Xeede naar Kr ruskamp 47. Maria Kirbeiuna Henriette Antoinette Anna d® Werd, van Bergen op Zoom, maar Zuidsin- gel 44. Elisabeth -Snijders, van Delft naar Kleine Xaohtegaalsteeg 35. Jan van Sorge, vair Bi rakelen Nijenrode naar Z na nenli alssteeg 1. Albertus Christiaan van Itaayen. van Na ar den naar Arnihemscheetiaat 24. Rudolph Pabus van der Mark-, van leiden, naar Beekestcinsehekan 1. Johannes Reins Heddema, van. Tietjerkstera- deel. naar Kleine Spui 58. Ni colaas Jan Repko, van Dortmund, naar Dalstraat 17. Bart Zwart, van Amkeveen, naar Woestijger- weg 45 Gerard van Baggen, van Utrecht, naar Alde gondestraat 27. Ida Jacoba Nieuw boer, van. -N ijkerk, naar Pie» ter Botlistraat 21. Aaitje Endend'ijk, van Patten, naar Wijeiv straat 13 Klaas van Doornik, van Stoutenburg, naar Lage weg 14. Jacob van Groen, van Bermebroek, naar Lan- gestr aat 103. Maria Henriette van Herpen, van Utrecht, naar Heiligenberger weg 35. Rijk van Esveld, van Schaerbeek (B.), naar Nieuweweg 5. Janna van de Y.rie, van 'sHeer Abtslkerke, naar Rloklandistraat 2. Jan Nijeboer, van Baarrt, naar Oude Ylasak- kerweg 8. Jacob Uding. van Amsterdam, naar Krankele- denstraat 26. Maria Anna van Valkenhoef. van Utrecbt, naar Kampstraat 79. Onne Lonwe van Steenstra, van Nijmegen, naar Langestraat. 57. Gerrit Jan Lenstra, van Alkmaar, naar l>a«ge- straat 24. Gerritje Hoefswinkel, van Barneveld, naar Wijerstraat 4. Jan Brouwer, van Xijkerk, naar Zogstraat 8. Adriaans Frans Wormsbecker van Edam. naar. Arnhemsclieweg 77. Johannes Philiippus du Chattel, van Leiden, naar Utrechtsehesu raat 5. Tennis Revneveldt, van Alphen. naar longestr. 117. Wiilleni' Johannes Teunis, van Rotterdam, naar Lieve Vrouwenstraat 14. Franciscus Anthonius Vincent.ius Mulder, van Utrecht, naar Langestraat. 43. Gerrit Lusink. van Gildehans, naar Punten burgerlaan 44. Petroneüa Lucia Niftrik. van Oss. naar Muur- hilizen 127. Justus Frederik Dermijn, vani Amsterdam, naar Bisschop weg 88. Jacobus Josdphusi Hulshof, van Buurlo, naar Bisschopweg 88. Marin'us Gort, van Slied recht, naar Alde- gondestraat 33. Hendrika Broekman, van Amsterdam, naar Aldegondestraat 12. Geirit van der Horst, van Jntphaas, naar Laaglandschewcg 8. Gerhard Maats, van 'Hengelo (G.). naar Kruis- kamp 47. Hr.bertina Jacoba Louisa de Wit, van Utrecht naar Heiligchbergerweg 14. J. W. van Wijngaarden, wed. Gesina van Schaik, van Utrecht, naar Blankenheimstraat 6. Gerrit Jagtonberg, van' Bocholt, naar Aruhem- schepoortwal 11 Louis August Aïphonse Henry Weytland. van Leiden, naar Langestraat 83. Johannes Coemaad G ui kers, van Xijkerk, naar Langestraat. 65. Lena Soheidler, van: Groningen, naar Soester- weg 165. Maria Eva van d«v 'Berg, van Amsterdam, naar Arnhemsoheweg 164. Sara Hamme echtgenoot® van H. de Vries, van VKssingon, naar Langestraat 94a. Johannes Marians Woudenberg, van Kampem. naar Langegracht 19. Johanna Everarda Arler, van VGravenhage, naar Veldstraat 9. Herman Stoffels, van Elburg, naar Gtrecht- sdlicweg 32. Conielia Antonia Hendriks, van Hilversum, naar Havik 38a. Jacob us Bach, van Zwolle, naar Achter H. Geest 6. 'Hnberdina Sterrenberg. van Zalt-Bommel, naar Westerstraat 28. Elena de Groot, van Amsterdam, naar Soes- terweg 323. Marinus Ipenlburg, van Leusden. naar Woos- tjjgerweg 53. VERTROKKEN. Hendrika Johanna Viehof Maag. van Kamp straat 44, naar Zwolle. •Rika van Beek. van Ga&laan 17, naar Amster dam. Johanna Verhoef, wed. A. Glashorst, van Zog straat 18, naar Leusden. Hendrik Ruiter, van Zogstraat 18, naar Leun den. Hendrik Jan Nijveldt. van Leiden, naar Wol fel tstraat 37. Arendir.a van Ooik. van Arnhemsoheweg 123, naar Baarn Toonia Koops, van Hoogeweg 7, naar Zwollie. Augusta. Change, woonwagen, naar Rotterdam (strafgevangenis) Marimis Joharmes van Sandwijk. van Leus- der weg 86, naar Leusden. Harm van der Vecht, van Nieasiuestraat 29. naar Utreeht. Gijsbtutlia Juliana Sophia .Antonia van deT Toom, van Kampstraat 19, naar Utrecht. Ddrkl van Doornik, van Lngeweg 14, naar Stoutenburg. Joannes Joseph Marie Hegenboom, van lange straat 29a, naar Amsterdam. Pieter Cornelia van Schaik. van Zuidsingel 72, naar Baam- CJharlis Henri Muld)er. van Puntenburgerlaan 30a. ïaar Utreeht. Johannes Hovestad', van Soeaterweg 74, naar Rhenen. 'Em<\st Gerst, van Stationstraat 23, naar Zeist. Johanna Vos, van Rozemarijnsteeg 28, maar Valburg. Krijn Lammert Willem, van Aldegondestraat 4. naar Nijmegen. Gerrit Cornelis Daniël Boele, van Soesterweg 126, naar Brooklijn. Wilhelmus Sleeking, van Woestijgerweg 29, naar Zeist. Hendrik Boerwinkel, van L'treehtschestraat 5, naar Canada. Charlis Hubert Absil, van Vlasakker weg 18, naar 's-Gravenzando. Frederioh Aart sen, van Monnikenpad 37, naar Hopel (L.) Johannes Theodorus Eggink, van Paralelweg 34, naar Leusden. Johanr.os Wilhelmus van dër Mast, van Pa ralelweg 34. naar Le-usden. Hillegonda Klee. van Utrechtsoheweg 84, naar Amsterdam. Leonard'us Gërliard.ua Hendriknis Huissen. vart Stelling werf straat 22, «laar Hilversum. Hendrik Wijnand's. van Bloemendalschestraat 56, naar Utrecht. Anthonie Marinus Kollewijn, van Bergstraat 3. naar Den Haag. Francina Berendina Tonïberg, van Zuidamgel 44, naar Uithoorn. Johanna Wolfswinkel, van Muurhuizen,!. naar De Bilt Jacob Willem Achterbergh, van Wester,straat 35, naar Hilversum. Johanna Vohner, van Heiligenibergerweg 8. naar Hilversum. Hendrik van der Horst, van Pieter Bothstraat 25. naar Amsterdam. Jobs. Bernard us Kraanen, van Krommostraat 15, naar Hilversum. Maria Johanna Catharina Nijboc-r, van Beu kenlaan 3. maar Hardëi-wijik. Evert van Beek, van Hoogeweg 44, naar.Stou tenburg. Johannes George Middelman, van Aldegonde straat 4, naar Loetven (Utrecht.) Jurpen Pelsma, vani Aldegondestraat 11. naar Amsterdam. Wijbe van der Werf. van Aldegorrieetraat 11. naar Amsterdam. Anna Mai ia de Wil die, van Lange Beekstraat 7, riaar Ede. Willem Krijkamp, van Kr niskamp 63, naar Nijkerk. Rosalia Johanna Catilwrrina Hosselet. weduwe W. H. O rat?,egt, van. Groore Koppel >10, naar Amsterdam. Johanna Snzanna Christina Brederode. van Muurhuizen 81, naar Hosten. Jolian Zeger van der Lee, van Pieter Botli straat 3, naar 'vGravenliage. Atone Aardema. van. Pieter Pijperstraat 3ö, na a r Leeu wa rden Adolf Meier, vooniwagen, naar Arnhem. Augustimis Johannus Carolus Francisoos Mu- telmeyer, van Pieter Pijperstraat 25. naar Lens den. Hendrik van <Jer Doorn, van Kouingsstraat 82. naar Nijmegen. Cornells Theodorus Gerardus Kalleveen, van. Achter 't oude Weeshuis 24. naar Bussum. Anna Maria Lnyt, van Woestijgerweg 67, naar Borculo. Jacobus Joannes Molenaar, van Woestijgerweg 67, naar Heomskerlk. Klaaske Veltman. van Zuidsingel 44, naar St. N icolaasga. Max van den Berg, van Utrechtschestraat 9. naar Maastricht. Wilhelmus van de Wetering, van Arnhemsche- poortwal 6, naar Helmond. Wilhelmus Johannea Jacobus Cornelisse. van Acliter de Pofch 5, naar Amsterdam. Judiius Kip, van Nicasiusstraat 29, naar Se Kazernestraat 4. Jean nette Johanna van Putten, van Kowin- ginnefaan 3, naai 3e Kazernesraat 19. Het is nuttig voor <ïe koop er s en goed voor de leveranciers, elke maand te beta leu. Famj'lie berichten (uit an'dette cou ranten Ondertrouwd: 21 April 1910. P. vaft Sloo'ten en H van Nijmegen Seihonegevel. DokkumAmersfoort. Stoomvaartdienst. Opgave agentschap Alex Mackintosh en Co. Potsdam passeerde Liizard 17 April. Rijndam arriveerde te New-York 18 April. Rotterdam vertrok van New-York 19 April. Alle van de Holland-Amwrikalijn Telegrafisch Weerbericht. Naa* waarnemingen in den morgen vao 23 April 1910. Medegedeeld door het Kon. Ned Met Instituut te de Bilt. Hoogte barometerstand 766.0 te Coruna; Logste 737.1 te Thorshaven. Verwachting tot den avond van 24 April Toenemende tot matige of krachtige Z.-W. tot W. wind. Betrokken tH zwaar bewolkt. Regenbuien. Stijging van temperatuur. Weekoverzicht der Ameterdamsche Beurs. De Amerikaansche markt. Een* algemeen flauwere tendenz heeft- weder om de plaats ingenomen van de kortston dige hauese-tjes, welke in de beide voor gaande weken, zij het niet zonder onder brekingen, den fondsenhandel van deze markt een zooveel hoopvoller en opgewekter aanzien hadden gegeven. Wel moesten wij reeds in ons vorig overzicht een sterke nei ging tot verslapping vermelden, maar de grondtoon, zooals dat in beursterminologie heet, had toch een zeker vaat karakter be houden, zoodat de hoop op een vernieuwing der animo en een hervatting der montec- rende koersbeweging alleszins gemotiveerd was. De verscherping der flauwe stemming Is liet gevolg van allerlei omstandigheden, die e oh ter voor een groot deel nauw verband houden met elkaar. De meeste factoren die a la baisse influenceerden waren bovendien elk afzonderlijk van weinig beteekenis. En kele belangrijke gebeurtenissen gaven den stoot en lokten meerdere groote realisaties uit. Zoo wa» de toenemende stroom van gouduUvoeren een punt van groote bezorgd heid. De markt heeft van die exporten ook reeds in het begin van het jaar veel te lij den géhad en, daarvan nog niet eens volko men hersteld, geeft de hernieuwde exportbe- weging zooals zich gemakkelijk begrijpen laat, aanleiding tot ongerustheid. De geld markt kan, op die manier, d.w.z. voortgezette goudexporten, tegen den oogsttijd aardig in de penarie komen, maar en dat teekent het gevoel van vrees, er loopen nu en dan geruchten, dat de beweging zich waarschijn lijk zoodanig zal ontwikkelen, dat veel vroeger verwikkelingen moeten tegemoet ge zien worden. Dit wordt namelijk afgeleid van de voor Amerika ongunstige handelsbe weging. Tegenover een veel geringeren uit voer van graan en katoen, gevolg van de slechte oogsten, en eveneens teleurstellendo exporten van verschillende andere artike len doet zich het eigenaardige verschijnsel voor, dat het publiek vanuit Europa aan merkelijk meer luxevoorwerpen betrekt-, dan in vorige jaren. Een dubbele achteruitgang al zoo van de handelsbalans. Dienovereen komstig ligt het voor de hand, dat, zoodra de wisselkoersen het even toelaten, goud verschepingen plaatö hebben in grootere mate dan vroegere jaren het geval was. Van meer invloed evenwel was de toe stand in de staal- en ijzer- alsmede in de kopc-rindustrie. Het was al lang hekend, dat de koper industrie er slecht- voor stond. De toenemeng der voorraden, veroorzaakt door niet- verwachte grootere productie dan consumptie, terwijl die voorraad bereids een buitengewoon hoog cijfer bereikt heeft en ondanks een tijdelijke vermindering nog ver tegenwoordigt., maakt een verlaging van de koperprijzen bijna onontkoombaar. Weet men nu, dat met grooten ijver gearbeid is aan een poging tot prij6verhooging, dan be hoeft het. geen verdere verklaring dat sinds de laatste publicatie van den stand van het. bedrijf voortdurend een gedrukte stemming heeft bestaan, ook al ging deze nu en dan schuil achter een ailigeimeene hausse-beweging van Wallstreot in zijn geheel. De mededoe- ling van de Vereenigde Koperproducenten deze weefe, dat in het vervolg wegens het n iet-verst rek ken van cijfers door een be langrijke onderneming, geen statistieken meer zouden gepubliceerd worden gaf aan het restje weerstandsvermogen den genade slag. Het werd uitgelegd als een uitvlucht om den waren toestand en gang van zaken in de koperindustrie verborgen te houden en dat heeft alleen plaats, zoo redeneert men, waneer er iets ongunstigs moet bedekt worden Een grootere teleurstelling waren de posi tief ongustige berichten uit de ijzer- eb staalcentra. In scherp contrast vooral wa ren zij met het onlangs circuleerende ge rucht, dat het dividend op de Common Steel shares op een 5 basis zou worden gebracht en hetgeen, ook nu nog wordt vol gehouden. Wat men daarvan te denken heeft laten wij aan den lezer zelf te beslis sen overvaststaat- dat, vooral in de laatste week, een beduidende achteruitgang in za ken viel te constateeren voor dezen gehee- len tak van nijverheid. Het is vooralsnog moeielijk uit te maken of deze verslapping kan gerekend worden van. tijdelijken aard te zijn, dan wel een langdurig vervolg zou hebben. Algemeen vreesde men het. laatste Onder leiding van bovengenoemde ver schijnselen in de met aal wereld nam de fond- senmarkt een volkomen draai van half-voet naar flauw. In Steel shares hadden uitge breide realisatiën plaats, terwijl eveneens in verschillende koporaaudeelen aanzienlijke verkooporders werden, uitgevoerd. De spoor- wtgshares trokken niet bepaald zoo door ge forceerde likwidaties de aandacht, maar liet aanbod was hier niettemiu ook in die mate overwegend, dat vele scherpe koersverlie zen niet. konden voorkomen worden. De vooruitzichten zija niet erg opwek kend, al was tegen het eind der week eenige verbetering in de positie en 'tendenz dier markt waar te nemen. Staatsfondsen. In het begin der week ondergingen in de eerste plaats Hollandsche Driëen en Integylen een scher pe reactie als gevolg van de stijging tot 5 en later daarboven van den prolo n galde- (koers. Het verlies bedraagt een vo.1 procent voor elke soort afzonderlijk. Trouwens had' (leze verheffing van (den (prolloingiaibieikoers een ongunsitiiigen invloed op de geheel e staatsfonds e mratarktRussen waren voor bij na alle 6oorten aangeboden, doch kwa men er ten slotte nog met oen matig verlies of. Brazilianen ondervonden er tamelijk nadeel van. Meerden* soorten gingen eemge fracties achteruit. Argentijnen hielden zich vrij goed. Peruanen reageerden in den aanvang nogal scherp. Na voor commons en preferente een veriie6 te hebben gezien van meer dan 1 trad tegen heit eind der week een betere stemming in en kon een matig herstel tot stand komen. Ve>ne»zueLanen boekten een beduidenden achteruitgang in de laatöte dagen. De Cultuur markt. Deze afdee- ling scheen nu en dian wel uitgestorven. Op (verschillende dagen ging allechlt!» in enkele soorten wat om, en bleven voor overigens courante en actieve aandeelen noteerimgen geheel achterwege. Toch kan men niet zeg gen, dat de belangstelling van het publiek verminderd i6. Integendeel wordt overal de ontwikkeling, zoowri van de industrie al6 ter beurze, met spanning gadegeslagen. De beroeringen van de overige locale miarkt ont namen echter aan het publiek de animo, mcermale den durf om iu dezen hoek iets te ondernemen. De tendenz was trouwens in véle opzich ten een copie van de stemming in olie- en Tubberfhoekon. Het resultaat van de koers beweging hier bestaat, dan ook meCrendeols NAAM 15 Apr. 21 Apr. 22 Apr. Aand. Kon. Petroleum °/o 542 °/o 5101/a °u 5173/4 Moeara Enim 245 243J/« 2481/9 Oklohoma A 134 »/t 1331 3 117 ex-d Perlak 1491/, ui'/. 144*/, Sumatra Palem- 204Vh 194i.'i 1951/4 Zuid-Perlak 182'/, 180 178 V, Dordlsclie 19D/4 132»/4 187 188 Orion 135'/, 136'/, Gee. Holl. Petro leum 275*/< 244'/, 253 uit verliezen. Vorstenlanden verforen onge veer 1^ H. V. Amsterdam Kolo niale Bank 6 Ned. Handel-Mpij 24 enz. Daarentegen avanceerden Internatio nale Rotterdam 6 Ned. Handelsbank iri et tegenstaande een tuaschemtijdsche reac tie, circa 8 De Mijnmarkt. De handel in. mijn- aandeelen bleef zeer beperkt en omvatte in hoofdzaak weer heel enkele soorten, als Guyana Goud, die eer at op wdnstrealisa- tiën een vrij aanzienlijk verlies leden, dioch zich ten slotte flink hetrstelden, door hernieuwde aankoopen, veroorzaakt door geruchten van uit de West goarriveerdo gunstige mededëelingen verder Oost-Bor neo's, die na een periode van traagheid en reactie, andermaal a la hausse werden bewerkt met den gunstigen uitslag van reep. voor de gewone circa 10 en. voor de preferente aandeelen circa 5 avans. Red'jangs schommelden wat heen en weer bleven vast gestemd, per saldo vrijwel on.- verandlerdi. Vbojr aandëielieni Glre<at C}ob|ar valt een verlies in koers van pl.im. 3 te vermelden, een sympathie-beweging met de Amerikaanse he koperwaarden. De Oliemarkt. Wij beginnen, met het lijstje der koersen Meer dan woorden spreken deze cijfers. Een oogenblik scheen het, dat een totale inzinking het vervolg zou worden. Voora! met het oog op de onrustbarende daling in rubberaandeelen werd zoo nn en dan. voor het- ergste gevreesd. Er bleef ten laatste een, veel betere stem ming hangen. Russische oliewaarden waren gedurende eenige dagen zeer willig op het bericht, dat het vervoer in het vervolg tegen' veel billijker prijzen kon plaats hebben, en uit dezen hoofde groote winsten te besparen zouden zijn. Een reactie volgde, die waar schijnlijk nog wel verderen voortgang zaf hebben De Ru ib bermark t. Het gebeurde van deze afdleeliing is spoedig verteld, hoe wel het belangrijk genoeg is1. De miarkt ligt al geruimen tijd topzwaar. Door vorige dalingen was evenwel veel verbetering daar in gekomen en wellicht zou zij zich weer geleidelijk fcot een meer geanimeerde stem ming opgewerkt liebben,, ware het niet, dat de Londensche rubbermarlet eenige teekenen van schérpe, misschien alleen tijdelijke ver flauwing had gegeven. Het bericht dat hét Hollandsche Gouvernement zijn. voornemen zou handhaven, om zoo hem dit gewenscht voorkomt, particuliere landen van Java tot het staatsdomein terug te brengen, had met betrekking tot de belangrijke transactie der Pamenockan en Tjiassemlanden te Londen een zeer ongunstige uitwerking, hetgeen de onlust no.g ven-grootte en speciaal op de Amsterdamsche rubberaandeelenmlarkt hef tige vérliezen veroorzaakte. De afloop van deze onregelmatige bewe ging is met geen mogelijkheid vooruit te tasten.. De T ab aksmarkt kenmerkte zich door oen willige resp. voste stemming ge durende het grootste deel der week. Er bestond voor verscheidene aandeelen flinke kooplust, hetgeen verband hield met be richten. van rubber-aanplant, gedeeltelijken verkoop der concessies voor rubberdioeledn- den enz. Ten slotte wérd de invloed van de flauwe tendenz in olies en rubbers ook deeen waarden te sterk. Er werdén enkele scherpe veriiezen geleden. Niettemin laten de vooruitzicliten dezer afdeéling zich gunstig baoordeelen. A. C. E Co. voorheen W. CROOCKEWIT W.Azn. Kortegracht 7. Assurantiën, Credieten Coupons Deposito-, Effecten Prolongatiën Vreemd geld, Wissels. COMMISSIONNAIRS IN EFFECTEN EN KASSIERS. Amsterdam. Amersfoort. PLANTSOEN No. 12. Interc. Telephoon No. 188. Dagelykscho Teleplionische verbinding met de Amsterdamsche Beurs. Belegging. FinancieCle adviezen op grond van langdurigo ervaring. Speculatieve Beurstransactiën k la Hausse en h la Baisse. Coupons. - Incasseerlngen. Deposito. Safe-Deposit. Nieuwste constructie. Fabrikaat „LIPS". Gedecideerd inbraak- en brandvry. LOKETTEN te linur in verschil lende maton van f 7.30 per jaar af. Kantooruren van 9—3 en 7—9.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 3