de Chauffeur. Zaterdag 14 Mei 1910. BUITENLAND. FEUILLETON. 319. fierste Blad. S"' JuargtniK AMERSFOORTSCH DAGRLAD. ABONNEMENTSPRIJS: ,Per 8 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post 1.50- M'zoi.d-rlijke nummer? - 0.05. L j Couian verschijn dagelijks bohalv op Zon- en Feest dagen. Advertentiënmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat I. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.50, Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aahvragen 35 oents bij vooruitbetaling Qroote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeron in dit Blad, b$ abonnement. Eene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgevingen. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort naken bekend, dat de brug tusschen den HeüU ;en berger weg en Gasthuislaan wegens herstel ing tijdelijk voor het verkeer met voertuigen ;esloten zal zijn. Amersfoort, 12 Mei 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester. G. STENFERT KROE9E. WUIJTIERS. Politiek Overzicht Het Kreta-vraagstuk. Met het bijeenkomen van de nieuwe ver tegenwoordiging van Kreta is het vraagstuk der veilhouding van het eiland tot Turkije weder acuut geworden. Men had dat kun nen vermijden, als de nieuwe afgevaardig den zich bepaald hadden tot wat het naaöt koor hen voor de hand lag om te doen. D? beschermende mogendheden hebben 't niet laten ontbreken aan raadgevingen in dien geest. Maar v<for goeden raad zijn de Kreten zers niet ontvankelijk zij hadden hunne ïinnen gezet op eene uifdagende betooging tegenover Turkije. De voorzitter heeft de kitting geopend in naam van den Koning A an Griekenlandde christelijke afgevaar digden heft>ben den eed afgelegd op den Koning van Griekenland. En opdat er om- Lreut de bedoeling van deze daden volstrekt geen twijfel zou zijn, is er uitdrukkelijk ver klaard, dat zij ten doel hadden de vereeni- ging met Griekenland te 'bevestigen, die door de vorige vergadering in de maand October 1908 verkondigd was. De protesten van de rnobammedaansche afgevaardigden bleven bnveilhoordbet papier waarop zij hun Schriftelijk protest hadden opgesteld, werd (.oen zij het aan den voorzitter wilden over handigen, door een paar driftige, afgevaar digden stuk gescheurd. - Nu zitten de mogendheden, die zich als beschermers van Kreta hebben opgewprpen, Voor de moeielijkheid, waarmee men gewoon lijk zit als men de geit en de kool wil spa ben. Men wil eiken dwang op de eilanders vermijden. Men had, om de uitvoering van net plan te voorkomen, gedi*eigd met eene landing van troepen. Maar nu de vrees wer kelijkheid is geworden, heeft men van de uitvoering van dit dreigement afgezien. Nu krijgt men het echter te kwaad met de an dere partij. De Turksche regeering heeft ge protesteerd tegen het gebeurde en gevraagd wat de mogendheden er tegen dachten te «oen. Daarop is geantwoord, dat men wilde handhaving van den status quo. Dit heeft de Porte geleid tot de vraag wat daaronder imoet worden verstaan, onder bijvoeging, dat nis daaronder begrepen werd de eedsafleg ging op den Koning van Griekenland, dit «iet kon worden geaccepteerd. Nu zullen !us de mogendheden gedwongen zijn te zeg en waar 't op staat, en dan zal het van e Porte afhangen of er uit het in de ver aderzaal te Kanea gebeurde nieuwe com- licatiën zullen voortvloeien. Het Journal des Débatö, dat zich alles e'halve ingenomen toont met deze nieuwe andeling van de vertegenwoordiging van ireta, schrijft naar aanleiding daarvan ,,De Kretensers redeneeren op hunne ma nier Zij beweren recht te hebben minstens op de handhaving van den status quo en zij brengen onder den statue quo alle onregel matige handelingen, door hen verricht, die niet door geweld zijn hersteld. Zij houden volstrekt geen rekening met de vroeger door de Porte ingediende protesten. Nu men niet tegen hen is opgetreden met dwangmaat regelen, maken zij er aanspraak op, dat hunne inbreuken op de rechten van den suzereinen staat als voldongen feiten zullen werden erkend. Die argumentatie is zeei on voorzichtig. De conclusie, die er logisch uit volgt, is dat men voortaan onverwijld door geweld elke schending van het wettige statuut zal moeten onderdrukken. Na een betreurenswaardig dralen schijnen de be schermende mogendheden dit begrepen te hebben. Zij hadden, ter voorziening tegen de gebeurtenissen, oorlogsschepen naar Ka nea gezonden. Nu is 't het oogenblik om zich er van te bedienen. Het komt er op aan elke reclame van de Porte te voorkomen, door aan de Kretensers de ijdelheid van hunne koppigheid te toonen. De vier mo gendheden moeten in de eerste plaats aan de regeering van het eiland verklaren, dat zij de eedsaflegging op den Koning van Griekenland en alle daaruit voortvloeiende daden beschouwen als van nul en geener waarde. Deze eerste verklaring zou gevolgd moeten worden door eene tweede, inhou dende dat het definitieve statuut van het eiland, dat zijne autonomie vestigt onder de hooge souvereiniteit van den sultan, onver wijld zal worden vastgesteld in gemeen overleg tusschen de Porte en de mogendhe den en dat heb in werking treden van dit statuut zal worden opgelegd, als het niet goedschiks wordt aanvaard. Naar de bedoe ling van Turkije en van de mogendheden, zal deze autonomie ruim genoeg zijn om overeen te komen met eene feitelijke onaf hankelijkheid, en zal zij volstrekt geen in menging van de Turksche regeering in het bestuur inhoudenalleen zal een firman ge vorderd moeten worden voor de investi tuur van het hoofd van het uitvoerend be wind, vrij gekozen door de Kretensers bui ten de Grieken of aangewezen door de mo gendheden. Het statuut van Kreta zal zeer spoedig kunnen worden opgesteld in weinige arti kelen. De Kretensers zouden zich zelf de grondwet kunnen geven, die hen zou heila gen. Het statuut zou enkel ten doel hebben de betrekkingen van het eiland met den suzereinen staat en met de vreemde staten te regelen. Zoolang bet niet is vastgesteld, zal Europa rondwaren in het Kretensische slijk en zal de vrede in het oosten prijs ge- geven zijn aan een incident. Wanneer de beschermende mogendheden niet in staat zijn de Kretensers te overtuigen van het groote voordeel, dat voor hen zou opleveren het genot om in eene feitelijke onafhankelijk heid te leven, dan zou men hen door voel bare en tastbare argumenten moeten over tuigen. Naar onze meening bestaat bet noo- dige en voldoende argument in het weder ontscheppen van de internationale contin genten ir de havens van het eiland, althans in Kanea Dat is het eenvoudigst, het minst kostbare, het eenige afdoende middel om de Kretensers te brengen tot het besef van hun welbegrepen belang en om eene uitbarsting te verhinderen, die het. oosten in beroering kan brengen." Duitoch land. B e r 1 ij n, 13 Mei. De Fransche ge zant gaf heden avond ter eere van Roosevelt een diner, waartoe de Amerikaansche gezant en de gezamenlijke secretarissen van de beide gezantschappen uitgenoodigd waren. Engeland. Londen, 13 Mei. Men is hedenroor- begonnen mot liet opslaan van de stellages laags den weg, dien de lijkstoet Dinsdag zal volgen van hét paleis tot aan Westminster Hall De koningin-moeder Alexandra en de kei zerin-moeder van Rusland zullen Dinsdag a.s. in den stoet mederijden naar Westmin ster Hall, en eveneens op 20 Mei van West- m: lister Hall naar Paddiingstation. Daar de kazernes te Londen geen ruimte genoeg bieden, om de vele troepen, die voor de begrafenis naar Londen komen te her bergen, zullen de soldaten in Hydeparfc, dat tot een reusachtig militair kamp wordJt ingericht, ingekwartierd worden. De lijkkist zal hedenavond na de aan komst van deal hertog van Conuaught ver zegeld worden. Tweede telegram. Op verlangen van koningin Alexandra, is de verzegeling van de doodkist, die hedenavond zou plaats hebben, uitgesteld. Ook het leggen van het lijk op het praalbed in de troonzaal, waar-., nitd j morgen zou begonnen worden, is uit gesteld, ofschoon de toebereidselen daar- vooi reeds voltooid waren. De troonzetel is verwijderd en onder den karinjozejnroeden hemel, waarboven een kroon prdjikt, is een al taar opgericht, bedekt met een wit kleed met goudfranje en versierd met kandelabers en eene kwistige menigte bloemen. Tegenover het altaar staat de met purper gedrapeerde katafalk met groote kaarsen in hooge kandelaars aan de vier hoeken Aan liet eind. daarvan, het verst weg van het altaar, staan twee badstoelen. Waaneer de kist op de katafalk zal zijn geplaatst, wordt zij bedekt met het lijk kleed, dat ook voor koningin Victoria is ge bruikt-, en daarop worden de kroon, de scep ter en andere regalia gelegd. Garde-grena diers houden die wacht rondom de baar. Londen, 13 Mei. De hertog van Conuaught is hedennamiddag met zijne fa milie hier aangekomen. Hij werd aan liet station begroet door den koning en de ko ningin en begaf zich daarop naar Bucking ham Palace. Het is de Koning zelf, die het verlangen enbaar heeft gemaakt-, dat uit dPn eed, dien hij -bij zijne kroning moet afleggen, de voor zijne roomsch-katholieke onderdanen kwet sende uitdrukkingen zullen, verdwijnen. Het/ Ei- plan bestaat dan ook een wetsontwerp in te dienen tot- wijziging van de eedsformule. De wijziging zou hierin bestaan, dat voor de ver klaring, dlat de aanbidding van de moeder maagd en de andere heiligen en het misoffer zooals in de roomsche kerk wordt uitgeoefend, jbijgeloof en afgodendienst" zijn, in de plaats wordt gesteld, dat dit „strijdig ie met het geloof" van den Koning. Sommige katholieken, die geraadpleegd zijn, verlan gen verder nog, dat elke vermelding van den Paus wordt weggelaten, en dat men zich er toe bepalen zal te zeggen„zonder dat eendg gezag mij te dien behoeve eenige dis pensatie heeft gegeven." Deze amendementen zullen intusschen niet zonder verzet doorgaan. De secretaris van de proteeban'tsche vereeniging heeft een brief geschreven aan den eersten minister om hem te herinneren, dat de geloofsbelijdenis niet eene zuivere vormkwestie is. Hij schrijft: „Wij herinneren u, mijnheer de minister die de natie vertegenwoordigt, dlat de kronings eed de wet van het- land is en dat het niet past haar af te schaffen of licht te tellen." Het anti-katholieke gevoel in Engeland is krachtig genoeg om te verwachten, dat een groot aantal afgevaardigden zich met all® macht zullen verzetten tegen elke verande ring van 's Koninge geloofsbelijdenis, zooals zij in de eedsformule is omschreven. Oottenrijk-Hongarlje. Het besluit van Keizer Frans Jozef om' in het laatst van Mei naar Bc6nië te reizen, is een nieuw bewijs voör de hooge opvat ting, die de Keizer heeft van zijn monarchen- plicht. De lijfarts was beslist tegen dit reis plan, wegens de onvermijdelijke vermoeie nissen, die den tachtigjarigen monarch wel licht gevaarlijk zouden kunnen worden, maar zijne bezwaren werden niet geteld. De Keizer zal drie dagen in Serajewo doorbren gen en ook een korten tijd in Mostar ver toeven. De drie gemeenschappelijke minis- teis en de beide minister-presidenten van Oostenrijk en van Hongarije zullen hem ver gezellen. De pers heeft niets dan lof voor '6 Kei- izers besluit en roemen de moreele uitwer king, die het zal hebben; zij zijn er ook mee ingenomen, dat de indruk van de reis zal worden verhoogd, door den 6toet van minis ters, die den Keizer vergezelt. Rutland. Uit Petersburg wordt aan de Frankf. Ztg. •bericht, dat in eene bij-eenkomst, die de Czaar heeft gehad met minister-president Stolypin en met den gouverneur-generaal Seyn, besloten is den landdag niet te ont binden. Er zal du6 geen strafmaatregel wor den toegepast wegens het eenstemmige pro test van den landdag tegen den aanslag op de grondwet, dio in. het nu bij de rijks- dooma aanhangige wetsontwerp is be lichaamd. In Rusland zelf zijn ia de laatste dagen eenige 6t-cmmeu tegen dit wetsontwerp op gegaan, die de aandacht verdienen. Een der meest geziene leden van de okt-obristenpar- tij, graaf Komarowsky, die als rechtsge leerde in Moskou een grooten naam heeft, verklaarde het wetsontwerp voor overhaast en geheel overbodig. Een ander lid van de oktobristenpartij, baron Meyeudorf, heeft zich eveneens er tegen verklaard. Zelfs de panriaviót Schaparow, de vroegere medewer ker van Aksakow, bestrijdt het wetsontwerp als volkomen onwettig. Een sohrijven van Engelsche parlements leden, van talrijke handteekeningen voor ■zien, 16 aan de rijksdoema gezonden om er op aan te dringen, dat het rechtsstandpunt zal worden gehandhaafd bij de behandeling van de Finlandsclie kwestie. Ook onder de leden van den Duitschen rijksdag heeft zulk een schrijven gecirculeerd. Petersbui g, 1 3 A p r i 1. De com missie- van de rijksdoema voor bet wetsont werp betreffende Finland, is met de behan deling van het wetsontwerp gereed gekomen. De volgende wijzigingen zijn in het wets ontwerp gebrachtDe termijn van het man daat der Finse he leden van den rijksraad is van 9 tot 3 jaar verminderd; hun aantal is bepriald op 2 in plaats van 1. Het aantal Finsche leden van de doema is van 5 op 4 gebrachtde bijzondere vertegenwoordiger van de Russische bevolking is gescln-apt. Het door het lid der uiterste rechterzijde Markow ingediende voorf6tel om het- (gou vernement Wilborg bij Rusland in te lijven, is met 7 tegen 5 stemmen verworpen. Turkije. De Neue Freie Preste vat de berichten over den op©tand in Albanië aldus samen Het garnizoen van Djakova werd den 10en door de opstandelingen aangevallen en terug gedrongen. Bij Stimlja en Prisrend vonden herige gevechten plaats, waarin die Turksche troepen verliezen hebben geleden. De opper bevelhebber verlangde het zenden van meer versterkingenhet schijnt echter, dat niet 25 nieuwe bataillons werden verlangd, maar dat men 25 reeds op het operatiegebied aan wezige bat-aillons op oorlogssterkte wil bren gen. De tot dusver geleverde gevechten, die voor de Turken rijk aan verliezen waren, de met den opmarsch naar het binnenland noo- dig wordende bijzondere beveiliging van de verbindingelinde, eindelijk de noodzakelijk heid om in alle plaatsen van beteekenis ster kere bezettingen te leggen, maken eene ver meerdering van het aantal troepen noodig. De laatste gebeurtenissen in Noord-Albanië doen zien, dat do opstandbeweging nog niet kan worden beschouwd als gjelocahseerd1, laat staan als geëindigd Kreta. Salonika, 13 Mei. In een .protest- vergadering, waar alle gemeenten van heit vilajet Monastir vcrtegeiiwoordligd. waren, werd besloten do Kamer en den grootvizier te laten weten, diat de gdheele bevolking van Albanië de wapenen zal opnieanen en naar die Griek6che grens zal optrekken oan die rechteai van Turkije op Kreta te dloeoi eerbiedigen, als de regoering niet binnen, vier dagen eene bevredigende verklaring in de Kretazaak af legt. Over de stemming van dte bevolking in Kreta wordt bericht, dat drie mohammje- daauische afgevaardigden den minos-ter van. buitenlandsohe zaken liebben bezocht om hem te danken voor zijne houding in de openingsaittiug van de nationale vergade ring. De minister verklaarde, dat hunne verdere tegenwoordigheid in de vergade ring, nadat zij hun protest hadden uitge bracht, overbodig washij beval hen aau zich gematigd en verstandig te gedragen en daardoor ergere verwikkelingen te vermij den Het staat te vreezen, dat de meerder heid van de christelijke afgevaardigden den molkamuiedanon de deelneming aan de ver gadering slechts zal toestaan onder voor waarde van de eedsaflegging op koning George. Daardoor zou de toestand zeer ver scherpt worden, en een feitelijk optiedien van de mogendheden zou niet te vermijden zijn. De leiders van de partijen zijn tegen over hunne aanhangers onmaclitig. Ui1 Athene wordt aan de Frankf. Ztg. bericht, dat de toestand op Kreta bezorgd heid inboezemt-, omdat de door de Porte als eene uitdaging gekenschetste eventueele uitsluiting van de molianunedaansohe af gevaardigden uit de nationale vergadering van Kreta, zoo niet uitdrukkelijk, dan toch feitelijk dagelijks verwacht wordt. De opge wondenheid over het protest van de mo hammedaanse he afgevaardigden tegen de eedsaflegging op den Griekse hen Koning is bij vele Christelijke afgevaardigden zoo Naar htt Sngtltch VAN C. N. en W. M. WILLIAMSON. „Misschien wil de gravin je wel ontslaan van je belofte van geheelonthouding, Terry, dan kun je het buitengewone genot smaken van een glaasje Asti Spumante," zeide sir Ralph, toen wij in een groote,, koele eetka mer aan tafel zaten. „Maar dat spreekt van zelf," antwoordde mama, een paar groote oogen trekkend toen beide mannen lachten, en meneer Barry - moro verklaarde dat sir Ralph een afstraf fing verdiende. Beiden bedankten voor den wijn die er zoo verleidelijk uitzag met cap sules van goud en zilver zooals bij champag ne. Hij smaakte ook als champagne, ten minste naar mijn idee, maar misschien kan ik niet oordeelen, daar wij thuis nooit an ders dan bessenwijn hadden, en ik cham pagne enkel heb geproefd sinds ik het kind van een gTavin ben. De Asta was heerlijk zoet-. Ik hield er van en mama eveneens; zij zeide zelfs dat zij dien geurigen wijn wou laten stroomen zoodra zij een diner gaf. Maar toen sir Ralph vertelde hoe goedkoop hij was, aarzelde zij met het oog op haar kronen. Ik weet niet of het lag aan den Spumante of aan den zonneschijn, maai' ik voelde me volkomen gelukkig toen wij Asti verlieten. Het kon me niiets schelen niet naast meneer Barrymore te kunnen zitten, ofschoon de mogelijkheid bestond' dab ik er weldra naar zou verlangen. Mama scheen ook gelukkig en sir Ralph amuseerde onis roet het maken van een schema voor een. boek, getiteld „Motoring for Experts bij Experts". Er waren een aantal artikelen No 1. Die meent bij zijn vertrek geld ge noeg bij zich te hebbén, zal bedrogen uit komen. Moet er betaald worden dan is pre cies het dubbele noodig van wat men uad gedacht. No. 2. Onderstel nooit veel tijd te hebben of veel ruimte voor bagage. Sta 's morgens niet op tegen den tijd, waarop volgens uw chauffeur (niet meneer Barrymore maar an deren) de automobiel gereed zal zijn. Blijf in bed tot de kar onder het venster staat en stel het pakken uit- tot- de chauffeur drie maal den motor in beweging heeft gebracht. No. 3. Alle invalieden, behalve lijders aan pessimisme kunnen van een motorrit hun genezing verwachtenzij die lichtelijk door deze ziekte zijn aangetast zullen de vererge ring van hun kwaal te wijten hebben aan de ervaringen met auto's en vooral aan die met chauffeurs. No 4 Te hopen- dat motor-pannes, een maal begonnen, spoedig tot het verleden zul len behooren, is gelijk aan de definitie die atheistcn .van het geloof geven„„Geloo- ven wat je weet dat niet waar is."" Wie, denkend dat de dragmetalen warm zijn ge- loopen, zich wijs maakt enkel olie te rui ken, zal ondervinden dat het werkelijk de dragmetalen zijn. No. 5. Droom niet ooit ergens vroeger te komen dan gij dacht, want het zal altijd later wezenof dat een weg beter zal wor den, want gij kunt steeds van- het tegendeel overtuigd zijnof dat uw chauffeur, of wie gij ook moogt ontmoeten, iets weet van heb land waardoor gij reist, want iedereen zal -u den verkeerden weg wijzen. No. 6. Indien uw chauffeur verklaart dat uw auto over een uur gereed zal zijn, duurt het drie, zoo niet vier; indien hij zegt dat gij dien eigen achtermiddag nog kunt ver- trekken, dan wordt het dien volgenden mor gen -voor het ontbijt. No. 7. Stel geen vertrouwen in prinsen, zoomin als in de motorwagens was prinsen No. 8. Kweek uw knobbel van tegen woordigheid van geest aan en de automobiel zal haar best doen u er nog eenige bulten bij te bezorgen. Wij liaddeu nog niet de helft der artike len d.ie we noodig oordeelden vastgesteld, of de dingen begonnen al te gebeuren. De weg voor en na Asti zoo uitstekend, vond plotse- ling zijn deugdzaamheid vervelend en ging het pad der zonden op. Hij was nu vol kui len, en aangezien een ongeluk nooit alleen komt-, kreeg elk wezen, dat wij tegenkwamen, het in zijn hoofd schrik en afschuw voor ons te gevoelen. Vrees voor ons verspreidde zich als een epidemie door het heele dieren rijk in onze buurt. Een paard met- een wa genvracht aarde draaide onverlvoeds om, zijn tuig brekend als ware het van spinrag in plaats van oud t-ouw, ei* zoo vlug als een gazelle Bprong hij met zijn vier beenen tege lijk in een anderen wagen. Een ezel aan den zijkant van den weg voortsjokkend, stoof in hevigen angst eensklaps naar de overzijde, een met vruchten beladen vracht kar meetrekkend die tegen onze acetyleen- lantaarn bonsde en ze ineendrukt© tot een koperen pannelcoek, voor meneer Barrymore kon -stoppenKinderen schreeuwden vrouwen-, oud en jong, liepen gillend de heuvels op zoodra zij ons zagen oude man nen zwaaiden toornig met hun knuppels; en tot overmaat van ellende moesten wij midden door groote kudden vee rijden, die van Alessandria kwamen. ,,Het was marktdag, zeide -de Chauffeu- lier, even het hoofd naar one wendend, en boeren en handelaren, die er met allerlei soort gedierte waren geweest, dreven hen nu weer huiswaarts. Zoover ons het ge zicht niet benomen, werd door de stofwol ken, geleek de lange weg een schilderij van den optocht der dieren naar Noachs ark. Onze automobiel ale plaatsvervangster be schouwend, is het terwille van Noach te ho pen dat- de schepsels, na al wat hij voor hen «leed, zich minder ruw en onbehoorlijk ge droegen bij het zien van de ark, die even eens een nieuwigheid voor hen was. Groote witte «ossen met ernstige koppen, sloegen loeiend hun poolen in de lucht-, of sprongen in kuilen, hun nieuwe meesters in de diepte meesleurend. Kalveren ren den heen en weer, zoo vlug als konijnen, t.rwïjl hun moeders met wanhoop op haar biscuit-kleurige gezichten velerlei capirolen maakten. Mama zeide nooit vermoed te hebben dat koeien zooveel last van zenuwen hadden misschien ook waren alleen de Italiaansche zjo sensitief, en in dat geval zou zij in Italië geen melk drinken. Zij was niet wei nig angstig ook, en ongetwijfeld zal haar hand -sir Ralphs arm bont en blauw ge knepen hebben gedurende liet voorval met do dieren. Nog -erger dan de verschrikte beesten wa ren zij, -die geen bangheid kenden. Deze ge-droegen zich of als -de stomste, onzinnig ste, of als de meest onverschrokken wezens ter wereld, maar hun gedrag was zoo prik kelend dat zelfs Job, had hij in een auto gezeten, van ongeduld en woede zou ge danst hebben. Op het getoeter van onze hoorn bleven enkelen onbeweeglijk midden op den weg staan, nieuwsgierig om te weten wie en wat we waren, anderen liepen lang zaam door, niet eene -de moeite nemend om te kijken wat hen tegemoet kwam. Kolos sale ossen, weigerend ©en duimbreed te wijken, rekten dreigend hun halzen uit en dwaze koeien staken doodbedaard vlak voor onze automobiel van den ©enen kant naar den andoren over, en daar de weg te smal was om hen te passeeren, waren wij her haaldelijk verplicht tien of vijftien minu ten met een slakkengang voort te kruipen soms zelfs moesten wij stoppen om een groot dier weg te jagen. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1