,f'. 91. 9'* Janrgasff Dinsdag 21 Juni 1910. "BUITENLAND. FEUILLETON. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: per 3 maanden voor Amersfoortf 1.00. Idem franco per post 1.50 jtfzoi.Jerlijke nummert - 0.03. j Cn. an verschijn dagelijks behalv op Zon- en Feest dagen. ^dvertentiënmededeelingen enz.geliere men vódr 11 urn 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummor 66. PRIJS DER ADVBRTENTIËN: Van 15 regels f 0.50, Blke regel meer - 0.10, Dienstaanbiedingen en aanvragen *5 oouts by vooruitbetaling Qroote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tgt het herhaald adverteeren in dit Blad, b\j abonnement. £eae circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Aan hendie met 1 Juli a. s. op dit blad inteekenen, worden de nummers die ge- j durende de maand Juni nog zullen verschijnenkoste loos toegezonden. Kennisgevingen. ÏHTSLAG -DEK VERKIEZING. Burgemeester en Wethouders der gemeente Amersfoort brengen tor openbare kennis, dat net bij lien van het hoofdstembureau ingekomen proces-verbaal van den uitslag der op den 17. Juni 1910 gehouden stemming voor die verkie zing van vier leden van de Provinciale Staten I van. Utrecht, ter secretarie der gemeente voor I een ieder ter inzage is nedërgelegd. Amersfoort, 18 Juni 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v/d. Secretaris. De Burgemeester. VAN ITTERSL'M. WUIJTIERS. LANDWEER. Inlevering van wapenen, kleed i ng, uitrusting, enz. De Burgemeester der gemeente Amersfoort, Gelezen de aanschrijving van den Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, van 12 Mei 19L0, 4o afd'eeling no. 2104/1471 Brengt ter kennis van de ilandweer-verlofgaa- gers der lichting '1903 dat d'e wapenen, de kleeding- en uitrustignsfcukr ken en het ledergoedl, zoomede de reglementen of dienstvoorschriften aan hen bij vertrek met verlof medegegeven of later uitgereikt, inge volge het bepaalde bij het derde lid van art. 31 der Landweer wet, door hen zullen moeten worden ingeleverd dat die inlevering zal moeten geschieden in het LandweermagazijnIe Kazernestraatte Amersfoort, op Donderdag, 21 Juli 1910, des voormiddag* te 9 uur; wordende voorts de aandacht van1 belangheb benden op de volgende bepalingen gevestigd: a. indien een verlfoganger der Landweer wegens ziekte, verblijf buitenslands of andere geldige tedenen verhinderd is, persoonlijk de wapenen, de bleeding, en uitrustingstukken, liet ledergoed en de reglementen en dienstvoorschriften in te leveren, dan is hij, of zijn, bij onmacht zijner zijds, zijne naastbestaanden gehouden, er voor te zorgen dat do inlevering door een ander ge schiedt. Van de geldigheid der redenen van verhinde ring moet blijken uit een bewijs, afgegeven, c. q. gelegaliseerd', door den burgemeester enl bij inlevering over te leggen dloor den persoon, die namens den verlofganger tot de inlevering ver schenen1 is b. dat volgens art. 32 der aangevulde en ge wijzigde Landweerwet strafbaar is de verlofgan ger der Landweer, die zondier geldigo reden de hierboven sub a genoemde voorwerpen, hetzij in hun geheel, hetzij gedeeltelijk, niet inlevert, wiens wapenen, ledergoed, kleeding- of uitrus tingstukken, reglementen en dienstvoorschriften aan een ander behoorende, als dè zijne inlevert. Amersfoort. 20 Juni 1910. De Burgemeester voornoemd. WUIJTIERS. Politiek Overzichi Het Kreta-vraagstulc. Er k-omt liohfc in de duisternis van do Kreta-kwestie. Tusschen de vier beschermen de mogendheden heerscht overeenstemming over een gemeenschappelijk optreden tot op lossing van de moeilijkheden van den tegen- woordigen toestand. Deze moeilijkheden wa ren, zooale bekend is, ontstaan door de on verzoenlijke houding van de Krétenseiis, die de mohamimedaansehe ambtenaren van het eiland met ontslag, althans inhouding van salaris bedreigden, omdat zij den eed van trouw aan den Koning van Griekenland wei gerden. Dezelfde nadeelige uitwerking op de stemming in Turkije had de uitsluiting der mohammedaansche afgevaardigden van de deelneming aan de werkzaamheden der natio nale vergadering, waartoe wegens de eedfc- weigering besloten was. Nu is den Kreten- eers van eene zijde, waarvan zij dat niet had den verwacht-, aan 't verstand gebracht, dat zij arch daarmee onbehoorlijk hadden gedra gen. De Engelsche minister van buitenland- sche zaken, Sir Edward Grey, heeft in liet lagerhuis verklaard, dat de beschermende mogendheden het niet wilden dulden, dat hiermee, in strijd met hunne raadgevingen, de 6tatus quo werd gewijzigd ten nadeele van de positie van Turkije. Het Turksche rijk werd daardoor uitgedaagd en de gevol gen, die uit de daardoor verwekte spanning konden voortvloeien, mochten niet licht wor den geteld. Met het oog op don ernst van den toe stand, heeft de Britsche regeerdng de toe zending van collectieve nota's van de vier beschermende mogendheden, aan het uitvoe rend bestuur van Kreta uitgelokt, waarin 'kort en bondig wordt verklaard, diat de mo gendheden een dergelijk optreden van Kre ta niet willen toelaten. En voor het geval, dat de Kretensers zich niet- aan deze verkla ring mochten willen storen, werd aangekon digd, dat zou worden overwogen welke maat regelen noodig zouden zijn tot regeling van den toestand. In afwachting daarvan, wordt het internationale erkader iu de baai van Soed'a versterkt. Sir Edward Grey heeft in de uitvoerige verklaringen, die hij in het lagerhuis heeft afgelegd over de door hem gekozen gedrags lijn, den Kretensers de mogelijke gevolgen van eene door hen veroorzaakte verstoring van den vrede in ernstige woorden voorge houden Indien de mogendheden genood zaakt mochten zijn, tot handhaving van den vrede de zaak ter hand te nemen, dan zou het geval zich kunnen voordoen, dat de mogendheden in vereeniging met Turkije het besluit namen tot eene definitieve oplos sing, die voor de Kretensers minder gunstig was dan de toestand, waarin zij zich nu be vinden. Als positief doel van de politiek der beschermers van Kreta noemde Sir Edward Grey de handhaving van de suzerciniteit van •den sultan, de bescherming van de moham medaansche bewoners van Kreta en het ver schaffen van een goed bestuur aan het eiland onder een stelsel van autonomie. Men heeft hier den eigenaardigen toe stand, dat de beschermende mogendheden de Kretensers niet tegen de booze Turken, maar tegen zich -zelf moeten beschermen. De grootste vijand van Kreta is thans de be volking van Kreta zelf, en de groote vraag vs of de Kretensers zich handelbaar zullen bo-onen. Goede raadgevingen hebben tot dus ver geen vat op hen gehad, maar misschien worden zij daarvoor meer toegankelijk, wan neer zij de versterkte internationale zee macht in de baai van Soeda zien liggen. Op de Turken 'heeft de houding, waartoe do mogendheden onder den indruk van de Kre- tensische brutaliteiten gekomen zijn, een kalmeerenden invloed uitgeoefend. Wel be tuigde de minister van buiten la ndsche zaken in de Kamer zijne teleurstelling er over, dat van de door Turkije geweusclite defini tieve oplossing vooreerst niet zou komen. Maar hij troostte zich er mee, dat als Turkije geduld oefende, dat niet als een bewijs van zwakheid zou worden beschouwd, want de geheele wereld wist, dat Turkije sterk ge noeg is om zijne rechten te verdedigen. Men ziet hieruit op nieuw, dat de tijd voorbij is, dat Turkije er genoegen mee zou nemen als quantité négligeable te worden be schouwd. Het schijnt, dat de Kreta-kwestie haai acuut stadium nu weer voorbij is. Het denk beeld der versterking van de in de wateren van Kreta aanwezige internationale zeemacht zal worden aangenomen, en wanneer zij daardoor beter zijn toegerust voor hunne taak van rustbewaarders, dan zullen de be schermende mogendheden samen overleggen wat zij hebben te doen om eene oplossing te geven aan het vraagstuk, al zal die voor eerst nog slechts eene vcorlcopige kunnen zijn. Eene bijdrage daartoe heeft alvast Rus land geleverd met het voorstel, dat wij hier beneden in hoofdtrekken mededeelen. Duitschland. In het district UsedomWollin is bij d) herstemming de sociaal-democraat Kunze tot lid van den rijksdag gekozen. De vorige hou der van het mandaat, de vrijzinnige Del- brück, was bij een tocht met een luchtschip om het leven gekomen. Bij de eerste stem ming viel de vrijzinnige candidaat af. De herstemming liep tusschen een conservatieven agrariër en een socialistde laatste werd gekozen met 10.158 stemmen tegen 9456 op den tegen-candidaat. Dit is de eerste maal, dat een district iu Pomineren een sociaal democraat in den rijksdag kiest; het aantal sociaal-democraten in die vergadering is nu weer tot 48 geklommen, en de Verwarts roept juichend uit: ,,Het gaat prachtig vooruit". De Vossische Ztg. herinnert, naar aan leiding hiervan, aan het gezegde van vorst Biilow den 13en Juli 1909, dat de gevolgen der verwerping van de belasting op de erfe nissen zich zouden doen voelen. De sociaal-- democratie bevindt rïeh nu in eene achter uit gaande beweging. Wij zullen zien of de sociaal-democratische vloed verder terug gaat. Bij Philippi zien wij elkaar terug. Het Duitsche gezantschap te Parijs heeft den minister van buitenlandsche zaken medegedeeld, dat de rijksregeering het tarief van invoerrechten voor Fransche mousse© rende wijnen, cognac, likeuren en parfume rieën van 1 Juli af heeft verhoogd. Voor de Fransche regeering kwam deze mededeeling als eene verrassing, want zij had gemeend Duitschland te hebben tevreden gesteld door de concessiën voor het recht op bier en speelgoederen, die de Fransche wetgever op verlangen van de regeering had toegestaan. De verhooging bedraagt 50 mark per 100 K.G.; zij is geschied op grond van de vol macht, die aan den bondsraad is verleend. Aan de Temps wordt uit Berlijn bericht-, dat de bondsraad hiertoe schijnt te zijn ge leid door de noodzakelijkheid om de douane- ontvangsten te verhoogen, die in de laatste twee maanden 14 millioen mark beneden de raming zijn gebleven. Verder heeft de bonds raad hiermee gehoor gegeven aan den aan drang van de Duitsche exporteurs, die ont stemd zijn over de onlangs ingevoerde ver hooging van het Fransche tarief, van welke ontstemming de proteclionisten partij trek ken, om reeds nu stemming te maken voor de herziening van de handelsverdragen, die in 1914 te verwachten is. Do Fransche pro- tectionisten vinden in Duitschland tegenovei zich protectionistische neigingen Van nog grooter kracht en van veel meer macht. België. Brussel, 20 Juni. Het Duitsche bestuurbare luchtschip Clouth, dat te mid dernacht van Keulen vertrokken was, is heden morgen om half vijf neergekomen ;n het exercitieveld te Etterbeek, na boven Brussel te zijn rondgevlogen. Engeland. Londen, 21 Juni. Bij de verkie zing te West Hartlepool, die noodig was geworden door de on geldigverklaring van de verkiezing van Sir Ghrisloplher Furness we gens ongeoorloofde praktijken, werd de liberaal Furness, de zoon van het vroeger gekozen lid, met 6159 steromen gekozen. Op den unionist Gritten waren 5993 stem men uitgebracht. De liberale meerderheid bij de laatste verfkiezing bedroeg 777 stemmen. Portugal. Uit Lissabon wordt bericht, dat de oplos sing van de kris ie, die ontstaan ie door 'het •verzoek om ontslag van heb kabinet, op gioote moeielijkheden situ/it. De leider van de progressisten tracht den Koning met alle middelen tot ontbinding van de Kamer te bewegen, maar de Koning houdt vast aan zijn voornemen om sileclvte in het uiterste ge val dit middel toe te passen. De progressis ten dreigen ieder kabinet van eene andere partij met obstructie te ontvangen, hetgeen er toe bijdraagt om den toestand nog inge wikkelder te maken. Ook een partijloos ka binet heeft geen kans op suoces. Volgens een bericht van de Daily News uit Lissabon zou de Portugeesc'he troon zeer wankel etaan. Van de lcopende geruchten houdt de correspondent het denkbeeld van eene abdicatie van don Manuel niet voor waarschijnlijk eerder schijnt hij eene bloe dige omwerteling en de uitroeping van de republiek als denkbaar te beschouwen. Een huwelijk van den jongen Koning zou mis schien tijdelijk de zaken weer in het goede spoor brengen, als eene werkelijk rijke prin ses voor de Portugeesche kroon warm kou worden gemaakt. Rusland. In verscheidene streken van Finland heb ben druk bezochte volksvergaderingen plaats gehad, waar werd geconstateerd, dat het Finsche volk geene wetten kan aannemen, die inbreuk maken op de onschendbare grondwet. De commissie van den rijksraad, die rap port moet uitbrengen over liet wetsontwerp betreffende Finland, 'heeft besloten voor te stellen, dat terstond eene codificatie van het Finsche recht door organen van het rijks bestuur ter hand zal worden genomen. Zij verlangt verder, dat den rijksraad het recht zal worden toegekend den landdag van Fin land te vragen om advies bij voordrachten, die het rijk en Finland gemeenschappelijk betreffen Turkij». Konstantinopel, 20 Juni. Do minister van binnen landsche» zaken heeft aan de autoriteiten in de provincie een rondschrijveu gericht, waarin verklaard wordt dat de mogendheden besiloten hebben de Turksche soezereiniteiitsrechten, bene vens de rechten der Muzelmannen op Kreta definitief te handhaven. Voorts wordt in het rondschrijven de hoop uitgedrukt, dat de pogingen der Porte, teneinde eene defi nitieve oplossing der Kreta-kwestie te ver krijgen, met succes zullen worden bekroond en wordt de verzekering -gegeven, dat geen enkele derde staat gemachtigd is deel te nemen aan de onderhandelingen De bevol king wordt uitgenoodigd alle agitatie ie vermijden, welke de Turksche belangen zou kunnen ben ad celen. Uit Konstantinopel wordt d.d. 19 Juni aan de Köln. Ztg. bericht, dat de boycot tegen de Grieiksche schepen en handelswaren nu geheel is uitgevoerd. De autoriteiten wei geren zich er mee te bemoeien en door wet telijke maatregelen de vrijheid van den ar beid te verzekeren. De Grieksche minister van buitenland6che zaken heeft onder pro test tegen den boycot de aandacht van d© Porte er op gevestigd, dat er betreurens waardige incidenten te vreezen zijn, als do boycot aanhoudt. Konstantinopel, 20 Juni. Het comité tot bijeëribrenging van vrijwil lige bijdragen voor de vloot, heeft -do regee ring verzocht om Halil, geweizen minister van marine, in et-aat van beschuldiging te stellen. De grootvizier, verklaarde, dat de Kamer een commissie van onderzoek zou be noemen. Nu het dempen van den opstand in Al banië vorderingen maakt, houdt men straf gericht over de schuldigen. Zondag is te Katschanik de secretaris van het opgestane Ar na ut en hoofd Idrie, een hodja Sefer ge naamd, opgehangen. Hetzelfde lot heeft in) Pr ierend drie Ar n autenhoofden getroffen, waaronder de burgemeester van deze stad, wegens hoogverraad en opruiing. Griekenland De op nieuw in de bladen verspreide be richten van ontstemming tusschen den Ko ning eu de regeering worden door de Agency d'Athènes als geheel ongegrond geken schetst. De Koning heeft alle ministers bij zich aan tafel genoodigd. De boestand ia volkomen rustig. Voorloopig blijft de Koning te Atkeno, Bij de aankomst van den Koning had de minister van oorlog Zorbas een dagorder uitgevaardigd, waarbij de officieren van het garnizoen werden gelast zich allen naar het spoorwegstation te begeven. Dit bevel werd echter te laat bekend gemaakt en daardoor kwamen slechts omstreeks 200 officieren. Kreta. In zijn antwoord op ihet EngeLsche voor stel over Kreta heeft Rusland zioh bereid •getoond zich ear bij aan te sluiten en ter stond nog een oorlogsschip naar de wate- i"en van Kreta te zeulden, m'aar tevens eeni- ge beschouwingen aan de kabinetten van Londen, Parijs en Rome onderworpen, die, zonder het karakter te dragen van een for meel voorstel, todh eene nieuwe oplossing aan de hand doen. Het Russische voorstel neemt de gedachte op van eene wederbezet ting van het- eiland, dat ook in het Engel- sclhe voorstel als dreigement was vervat. De bezetting zou echter ditmaal een ander ka rakter dragen dan de vroegere maatregelen van dezen aardTerwijl vroeger de troepen van de beschermende mogendheden onver- Naar Jut Engelach 74 VAN C. N. en W. M. WILLIAMSON. „Het costuum der Zusters zou een aar dig effect maken in een gondel," luidde Beechy's bescheid. En weer huiverde ik aJs van koude bij de herinnering aan mijn toekomst. Het volgende oogenblik echter was de kilheid vergeten te ioor gegaan in de stralende lucht, die schitterde als werd ze weerkaatst door een kolossalen spiegel. Ik had nog nooit iets gezien, dat er zelfs in de verste verte mede vergeleken kon wordiem.het was alsof wij ons in het bin nenste van een reuzengroot© opaal bevon den. En het kwam in mij op, dat in een wereld zoo wonderschoon als deze, elk ding dat men deed, elke gedachte die men had, ook wonderschoon hoorde te wezen om in overeenstemming te zijn met die gansche omgeving. Zee en lucht waren gelijk van tint, be halve dat de zee onder haar glasachtig op pervlak in brand scheen te staan. De vio- lelkeurdge hemel was bezaaid met vurige bloesems en gulden voeren; de golven, licht gekuifd met rose en gouden schuim, schit terden als verborgen zij juweelen in lrun rimpels. De zinkendie zon, haar schijnsel werpend 'op groote visschersbooten welke op eenigqn afstand lagen, tooverde hun zeilen om in gouden bladeren, en bescltilderde <lde der kleine in onze nabijheid zich- voortbewe gende vaartuigen met gloeiende kleuren de masten met hun gekroonde toppen boden een schilderijen-tentoonstelling op zee van madonna's, van door pijlen doorboorde har ten, van gemiarteldje heiligen en van schitte rend gekleed© dames. Door deze rood.© en gouden glorie werden •wij regelrecht, naar het sprookjesland ge roeid en ik wist het. D© glinstering van het water en de lucht drong mij in het- bloed, en ik kreeg een gevoel of ik zou kunnen bruisen als cham pagne. Ik leefde intenser dan toen ik nog op de aarde vertoefde, want, natuurlijk, dit was niet de aarde dit Venetië waar heen ik gingl Geen andere weg dan deze waterweg had mij bunnen troosten bij de gedachte, dat wij de geheele week niet zouden automo bielen. Blijkbaar dienden d,o- gondeliers hem goed1 te kennen en eiken slag hunner roeiriemen, te berekenen, wiant nu hier dan daar stonden in de lagune dikke palen, soms zolfs eenige bij elkaar als een reuzien- bos asperges Mijn rug toekeerend naar de boogvormige spoorbrug keek ik enkel naar het water en den hemel, en naar Venetië dat uit zee verrees. Het was eb, zeide de prins, (babbelend over allerlei onbeduidende dingen, terwijl ik gaarne ieder in een diep zwijgen verzon ken had gezien) en d© go-ndola, licht dobbe rend over het heldere vlak, ging m'aar langzaam voorwaarts. Hoe dichter wij Venetië naderden, hoe méér de stad een verrukkelijk visioen ge leek. Alom heerschte een plechtige rust, want de muziek der klokken liad opgehou den. Het- was zoo stil als in een droom. waait hoort iemand ooit geluiden in een droom? Ik tenminste niet. De lieme-1 had zijn goudglans verloren en de opkomende maan st-noodde haar z(ilver door de purpere en paarse wolken. Hoe het mogelijk was dat de anderen loonden praten 1 Ik begreep het niét. Tante Kathryn zeide„Als ik e©n gonde lier huur moet hij kunnen zingen." Alsof de man een speeldoos is o-f ©en kanarie En Beechy, zich beklagend over een on aangename gewaarwording, meende dat de beweging van den gondel haar zeeziek maak te, zooals zij placht te worden in haar wieg toen zij nog te jong was om op een andere manier te pretesteeren. dan door luid ge schreeuw. Het schpnk mij een heele verlichting toen wiij de lagune verlatend, een kanaal ins te vendén en het gesprek begon t© loepen over hetgeen, zij zagengaarne wilden zij weten wie in dit paleis eii wie in dat woondle, en of aan een dézer gebouwen geschiedkun dige herinneringen waren verbonden. De reuk van wier werd sterker en soms stroomde mij een geur toe als van versclie komkommers of van wortels van bloemen, wanneer zij pas uit den grond zijn getrok ken. Ik had nimmer kunnen gelooven, dat water zoo helder en teverig zoo kleurrijk kon zijn, als het was in dlit mijn eerste kanaal van Venetië. Het leek een groenachtige spiegel vol lichten en vol rood© en purper© tinten door de weerkaatsing van de ver weerde gevels der bouwvallige paleizen. Diep onder water zag men waterpoorten met marmeren trappen, gedachtep wekkend aan tooueelen die achter hun deuren waren afgespeeldnu en dan glinsterden paarlach- tig wit en ivoorachtig geel de half onder lneb mos verscholen treden. Over hooge muren hangende takken van acacia's en ta marisken wuifden ons gracieuslijk toe over breed© festoenen, waarvan de bloemen in het kabbelend water neerhingen. Zoo voeren wij van het eene nauwe door paleizen omzoomde rio naar het andere, tot Venetië begon te gelijken op een verzame ling, juweielen door zilveren koorden van elkaar gescheiden, toen eensklaps, tot mijn verrassing, de gondeliers een breed kanaal instuurden. Ik zag eeu brug, de Rialto, mij bekend door menige afbeelding; dat- ik haar reeds vroeger had gezien hinderde mij niet, want zelfs de grootste kunstenaar die ooit leefde zou niet bij macht© zijn Venetië in al zijn heerlijkheid te schilderen. Het eene paleis yo-lgdé op liet andere, eindelijk een kerk, scherp afgeteekend tegen een ro zerooden achtergrond. „Een kunstwerk van Palladiol" ï'iep ik uit. „Ja, het is San Giorgio Maggdorc, Ter ry Barrlmore's favoriete kerk te Venetië," zeide sir Ralph, die evenals ik bijna geen woord had gesproken. ..En hier hebben wij het hotel Britannia." „Wat, is er een tuin bij?" vroeg tante Kathryn verbaasd. „Ik dacht dat er te Venetië geen tuinen waren." „Er zijn er verscheiden en ze behooron tot de mooist© van geheel Italië", antwoord de sir Ralph. „Maar de Britannia iB liet eenige hotel dat cr een bezit." „In het paleis van mijn vriend is de bin nenplaats herschapen tot een tuin met een fontein en een aantal standbeelden," zei de prins. „Hij ©n zijn vrouw komen u mor gen een bezoek brengen, en u zult dus de gelegenheid hebben hen voer hun go-ndola t© bedanken. Daar zij zeer gaster ij zijn, zullen zij u waarschijnlijk uitnoodigen het hotel te verlaten en gedurende uw verder verblijf bij hen te loge ©ren." „Ik durf wedden dat u de Britannia niet zult willen veriatien wanneer u het eenmaal gezien hebt," beweerde sir Ralph, nog voor tante Kathryn een woord had kunnen zeg gen. „Er is in heel Venetië geen comfor tabeler hotel. Terrv en ik hebben geseind om kamers met balkons, en met bet uit zicht op het Groote Kanaal en den tuin. Geen paleis kan er bestaan dat ik zou pre- fereeren boven de Bitannia." Op dit moment was de gondola tusschen eenige rood© palen gegleden en legde aan bij do trap van liet lip tel. Ik was blij dat de treden van marmer waren en het huis destijds een paleis was geweest, want dat Igaf mij de gewaarwording ook in dat op- 'zich Venetië op zijn allermooist te zien. Al wordt ik ook honderd jaar. (een der Zusters is bijna tachtig)) nooit zal ik dien eersten avond in de lagunenstad vergeten. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1