I*. *8. S" Jaargang. Vrijdag 8 Juli 1910. BUITENLAND. FEUILLETON. ïïjjn AMERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Per 8 maanden roor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post - 1.50 \fzoi.doriyke nummer- 0.05. V j Cou an verschyn dagelijks behalv op Zon- en Feest dagen. kdvertentiónmededeelingen enz.gelieve men vóór 11 uur 's morgens b\j de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C". Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.5O. Elke regel meer - 0.10, Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents bij vooruitbetaling Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, bij abonnement. Eene circulaire, bevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht De evenredige vertegenwoor diging in Frankrijk. Het kabinet-Briand heeft met bekwamen spoed zijne toezegging gestand gedaan om in -de nieuwe Kamer het vraagstuk der uit oefening vau het kiesrecht aan de orde te stellen. Het ontwerp van eene* nieuwe kies wel is hij de Kamer ingediend. In de rege ling van het kiesrecht zelf brengt dit wets ontwerp geen veranderinghet algemeen stemrecht blijft daarvoor de grondslag. Maai dt verkiezing van de afgevaardigden zal ge- st bieden volgens een geheel nieuw stelsel. Sedert 1889 bestaat in Frankrijk het stel sel der enkelvoudige districten (scrutin d'ar rondissement). De arrondissementen vormen do kiesdistricten, die ieder één afgevaardig de kiezen. Dit stelsel is hij de laatste alge uteene verkiezingen vrii algemeen veroor deeld van de in de nieuwe Kamer gekozen leden hebben slechts 35 zich als caudidaten verklaard voor het behoud van den scrutin d'arrondissemeut. De nieuwe regeling ie ge baseerd op het stelsel vau meervoudige dis tikten (scrutin de liste). Eene tweede ge wichtige veianderiiig is, dat het meerder - heidsstelsel wordt verlaten. Voor het stel sel, waarbij de helft 1 beslist over de be zetting van de zetels in de Kamer, komt in ue plaats een stelsel, dat de evenredige ver tegenwoordiging van de minderheden ver zekert, hetgeen nog iets anders is dan de evenredige vertegenwoordiging vau de par tijen Het nieuwe stelsel zal aldus werkenDe stemlijsten worden samengesteld door de candidatengroepen, die zich gezamenlijk aan de kiezers uaubevelen. Iedere op zich zelf staande candidatuur wordt beschouwd als uitmakende eene afzonderlijke lijst. Het hoofdstembureau maakt het totale aantal ingeschreven kiezers op en bepaalt het kies quotient, door dat getal te deelen door het- cijfer der te kiezen afgevaardigden. Voor een district, dat 345,856 kiezers telt en over zeven plaatsen beschikt, zou dus het kies- quotient zijn 47,857. Wanneer nu do stem biljetten zijn gedepouilleerd, dan telt het hoofdstembureau de stemmen bij elkaar, die door de candidate» van iedere lijst verkre gen zijn, en deelt dit totaal door liet aan tal te bezetten zetels, om liet middencijfer van iedere lijst vast te stellen. Aan iedere lijét, welker middencijfer minstens "het kies- quotient bereikt, worden evenveel plaatsen toegekend als het middencijfer veelvouden van het kiesquotient bevat. Stel b.v., dat in een district met 345,856 kiezers en zeven te bezetten plaatsen lijst A een middencijfer heeft vau 136,000 stem men, lijst B een van 116,000 stemmen, lijst. C een van 62,000 stemmen en lijst D een van 11,000 stemmen. Dan zullen aan lijst A twee plaatsen worden toegekend, aan lijst B eveneens twee plaatsen, aan lijst 6 een plaats. Lijst D, die het kiesquotient niet bereikt, krijgt geen gekozene. Vijf van de zeven plaatsen zijn op deze wijze bezet, en er moet nog in twee plaat^pn voorzien worden. Die worden door het hoofdstembu reau toegekend aan de nog niet gekozen ver klaarde candidaten, die het grootste aantal stemmen hebben gekregen, onverschillig op welke lijst zij staan. Dit brengt noodwendig mee het stemmen niet voor eene lijst, maar voor een candidaat. De in het wetsontwerp getroffen regeling, om den kiezer in staat te stellen zijn wil kenbaar te- maken voor e\en veel candidaten als er afgevaardigden te kiezen zijn, is zeer eenvoudig: ieder kie zer beschikt over evenveel stemmen als ei- afgevaardigden t.e kiezen zijn in zijn district en hij kan niet meer dan ééh stem per biljet voor iederen candidaat uitbrengen. Het is hem" toegestaan te stemmen b.v. voor vier candidaten van lijst A, twee candidaten van lijst B en een candidaat van lijst C; de verhouding, die hij heeft willen aangeven, zal uitkomen in do bepaling van het mid dencijfer van iedere lijst en hij bevordert voor zijn deel slechts de verkiezing van de caiididaten, die hij wenscht- gekozen te zien, omdat de candidate» van iedere lijst geko zen worden verklaard in de volgorde van het aantal stemmen, door hen persoonlijk verkregen Het wetsontwerp voorziet ook in de ver kiezing van plaatsvervangende leden. Art. 11 bepaalt, dat de candidaten, die op iedere lijst komen na de gekozen verklaarden, ge roepen zullen worden, in de volgorde van de door hen verkregen stemmen, om de af gevaardigden van die lijst te vervangen, wier plaatsen vacant zullen worden door overlijden, ontslag of om welke reden ook; maar wanneer, na oproeping van de plaats vervangers, de vertegenwoordiging van eene lijst met de helft is verminderd, dan zal binnen drie maanden tot aanvullingsverkie zingen worden overgegaan. Eene onmisbare voorwaarde voor de toe passing van dit stelsel is natuurlijk de vor ming van groote kiesdistricten. Het wets ontwerp bepaalt-, dat ieder departement een kiesdistrict zal vormen, wanneer het aantal te kiezen afgevaardigden niet hooger is dan 15 en niet kleiner dan 4. Hierbij is als grondslag genomen de thans geldende basis van één afgevaardigde op de 70,000 inwo ners, met één afgevaardigde meer voor iede re 35,000 daarboven. Wanneer een departe ment meer dan 15 afgevaardigden heeft te kiezen, hetgeen het geval is met het Seine- departement, dat 55 afgevaardigden kiest, waarvan 40 komen op Parijs, dan wordt het in meer districten verdeeld heeft het minder dan 4 leden te kiezen, dan wordt het met een naburig departement tot een kiesdistrict vereenigd. Eene andere bepaling van het wetsontwerp houdt in de verlenging van het mandaat der afgevaardigden van vier tot zes jaren met gedeeltelijke vernieuwing van de Ka mer, telkens een derde om de twee jaren. Dit gedeelte zal echter waarschijnlijk afge scheiden worden en voor afzonderlijke wet telijke regeling voorbehouden blijven, zoo dat de Kamer zelfstandig kan beslissen over de nieuwe regeling van de wijze van ver kiezing. Tot voorbereiding der behandeling zal eene commissie gekozen worden van 44 leden. De benoeming van de leden dezer commissie zal geschieden naar een stelsel van evenredige vertegenwoordiging, dat in de vorige Kamer is ingediend, met door de leden onderteekende stembiljetten. Op deze wijze zal men reeds dadelijk eene toepassing in het klein hebben van het stelsel, welks uitvoering in 't groot zal worden overwogen Duitschland. De Tweeede Kamer van Wurtemburg heeft met 47 tegen 33 stemmen besloten de veeartsenij kundige hooge6chool te Stuttgart, die welhaast naar honderdjarig bestaan zou vieren, op to heffen. De gebouwen moesten vernieuwd worden en bij den geest van spaarzaamheid, die thans in Wurtemberg heerscht, vond men dat de liooge veeartse nijschool te Tubingen in de behoefte kon voorzien Het materieel en het personeel van Stuttgart, voor zoover het geschikt is, kan in Tübingen dienst doen. Frankrijk. Ten einde, overeenkomstig het door de Kamer genomen besluit, de permanente com- missiën te kunnen kiezen in verhouding va» de sterkte der verschillende partij groepen, hebben de leden zich bij hunne groepen laten inschrijven. Zij, die tot meer dan eene groep waren toegetreden, deden eene keus voor céue groep en werden in de anderen ge schrapt. Het resultaat van deze groepee ring is in het Journal officiel bekend ge maakt. De Kamer is thans in acht groepen verdeeldde bij geen partij aangesloten koen vormen de „wilden". De verschillende gtoepen zijn: de vereenigde socialisten met 75 leden, de socialistische republikeinen (voormalige onafhankelijke socialisten) 28, ae radicaal-socialisten 150, de radicale lin kerzijde 113, de democratische linkerzijde 7b, de progressisten 74, de „action libérale" 32, de monarchale rechterzijde 17, de wilden 29. De ministers Barthou, Ruau en Cochery en de beide onderstaatssecretarissen Chéron en Dujardin-Beaumetz hebben zich bij de radicale linkerzijde laten inschrijven, mi nister Viviani bij de rcpublikeinsche socia listen. Onder de wilden bevinden zich de monsters Briand en Millerand. Twintig van deze wilden hebben de groep der on af hankelij ken gevormd om zich eveneens een zetel in de commissiën te verschaffen. Daar de groote oommissiën 44 leden tel len eu de Kamer t'hans, wanneer men twee door de dood vacante plaatsen en eene on geldig verklaarde verkiezing 'buiten rekening laat, 594 leden telt, komt op iedere 13| afge vaardigden een lid. Volgens deze berekening zullen de partijen aldus vertegenwoordigd zijn in de commissiën: radicaal-socialisten 11, radicale linkerzijde 8, democratische linkerzijde, vereenigde socialisten en pro gressisten ieder 5, „action libérale", socia listische republikeinen ieder 2, rechterzijde 1. De overblijvende drie leden worden too- gekend aan de democratische linkerzijde, de vereenigde socialisten en de progressisten. De Kamer zal Maandag de commissie voor de kiesrechthervorming kiezen; Dins dag geschiedt de benoeming van de perma nente commissiën. P a r ij s, 7 Juli. Minister-president Biiand bestreed het voorstel tot het verke nen van amnestie, ingediend door den geüni- fieerden socialist Sixte Quenin; hij legde daarbij nadruk op de noodzakelijkheid om de opruiing tegen de dienaren van de open bare macht tegen te gaan. Het voorstel werd verworpen met 420 tegen 108 stemmen. De Senaat heeft twaalf reeds door de Ka mer goedgekeurde wetsontwerpen aangeno men, die strekken tot bekraclrtiging van verdragen betreffende internationale ge schillen, onderteekend op 18 October 1907 te 's Gravenhage. Op grond van ec» advies v»n eene door den minister van buitenlandsclie zaken ingestel de commissie, heeft de minister van oorlog een besluit uitgevaardigd, waarbij ook de in. Frankrijk gevestigde vreemdelingen aan militaire rekwisitiën onderworpen zijn. Uit gezonderd zijn de diplomatieke ambtenaren en, in de verwachting van wederkeerigheid, ook de consulair© ambtenaren. In den ministerraad deelde de minister van arbeid. Viviani mede, dat de wet op de arbeiderspensioenen eerst in de tweede lielft van het volgende jaar in toepassing zal kunnen komen. Het bedrag, dat hier voor nog zal moeten worden opgenomen in de bogrooting voor 1911, beloopt 45 mil- lioen. De voor de arbeiderspensioenen gevor derde jaarlijksche uitgaven wordt op onge veer 135 miilioen frs. berekend. Denemarken. Van de leden van het kabinet-Berntsen, dat nu in Denemarken is opgetreden, zijn geheel nieuwe mannen in het politieke leven de minister van justitie Biilow en. de mi nister van handel en scheepvaart Muus. Bulow is e©n nog jonge jurist, wiens be kwaamheid zeer wordt geroemd. Als verde diger van de oud-ministers Cliristensen en Berg in het onlangs voor het 61aatsgerecht«- hof gevoerde proces heeft hij geen volledig succes gehad, want het vonnis laakt Chxis- teusens handelwijze en komt tot eene ver oordeeling van Bergmaar toch zal hij aan den bijstand, dien hij aan deze kopstukken van de linkerzijde heeft verleend, wel zijne benoeming tot minister te danken hebben Minister Muus is een groothandelaar in Ko penhagen. Naar hunne politieke richting vertegenwoordigen de beide nieuwe ministers het gematigde conservatisme, welks steun de nieuwe regeeringspartij noodig heeft om in bet Folkething de meerderheid te krijgen. Noorwegen. Den 15en Juli zullen te Christiania de voorbereidende besprekingen beginnen voor de conferentie betreffende Spitsbergen, die door de Noorweegsche regeer mg weder jaren geleden te berde is gebracht. Aan deze be sprekingen zullen alleen vertegenwoordigers van Noorwegen, Zweden cn Rusland deelne men. De zaken, die op Spitsbergen in de eerste plaats moeten worden geregeld, zijn het mijnwezen en de jacht. Er zijn reeds zes Maatschappijen, die op Spitsbergen steenko len halen of van plan zijn dat te doendie zijn bij bet in beslag nemen van grond we- derkeerig in geschil geraakt. Do jacht moet worden geregeld, omdat er nu letterlijk eene roof jacht plaats heeft, die met de uitroeiing van de dierenwereld op en bij Spitsbergen moet eindigen De op de Voxenkolten, niet ver van Christiania, gebouwde sportvilla, die is ge bouwd naar aanleiding van de troonsbe klimming van Koning Haakon en Koningin Maud, is thans ter beschikking van het Koningspaar gesteld. Het geld voor de bouw kosten is verkregen door eene inzameling van vrijwillige giften, die J miilioen kronen heeft opgebracht. Het gebouw is opgetrok ken in den stijl van de Noorweegsche hout architectuur. Oostenrijk. De Wiener Zeitiung bericht de verdaging van den rijkeraad in dezen vorm De mi nister-president heeft aan de voorzitters van de beide huizen vaar den rijksraad ©en schrij ven geriichlt, van 5 Juli gedateerd, waarbij op grond van eene dloor den keizer gegeven opdracht de verdaging van den rijksdag wordit uitgesprokenDe verdaging zal tot October duren. In de najaarszoJtting zaj ter stond dé behandeling van het wetsontwerp betreffende de ItaJiaanecih© rechtsfaculteit voortgezet worden, want de regeering is niet voornemens den weg in te slaan oan die zaak bij verordening te regelen. De universiteit te Lemberg blijft tot na der order gesloten, omdat nieuwe ongere geldheden worden gevreesd. De minister van justitie heeft het bij de Poolsche leden van den rijksraad verkor ven, omdat hij naar Lemberg het bevel heeft geseind, dat de instructie tegen de deel nemers aan de laatste oproerige tooneelen in het universiteitsgebouw met volkomen ob jectiviteit moet worden gevoerd. Er is zei fa een gerucht verspreid, dat de minister eene bijzondere oommissie ten belioeve van dit onderzoek naar Weenen zou zenden, om on partijdig vast te stellen wie hier als de schuldigen moeten worden aangemerkt. De regeering heeft dit gerucht laten, tegen spreken, maar het is kenschetsend voor d© openbare meening in Weenen, die volstrekt n.ei van meeniug is, dat enkel de Ruthenen de tooneelen van oproer veroorzaakt hebben, - maar meent, dat ook de Polen daaraan deel hebben. De begrafenis van den Rutheenschen stu dent Kocko, die bij deze onlusten is gedood, heeft plaats gehad zonder incidenten, dank zij de uitgebreide voorzorgen, die waren, ge nomen tot handhaving van de orde. In do redevoeringen aan het graf werd den over ledene gehuldigd als strijder voor de Ru- theensche universiteit. Turkije. Het boycot-comité heeft op 4 dezer aan de bladen de volgende verklaring toegezon den 1. De boycot van de Grieken duurt voort. 2. Goederen, die vóör de heden afge kondigde verklaring in Turksche havena zijn aangekomen, worden vervoerd. Goede ren, die na dien tijd door een Griekscli schip zijn aangevoerd, worden aan den boycot on derworpen, onverschillig tot welke nationa- litiet de ontvanger of afzender behooren. 3. Alle beambten en bedienden, die Grieksche onderdanen zijn, moeten ontsla gen worden. Allerlei. In de Académie de módecine heeft dr. Lancereaux gesproken over leverver schrompeling, een ziekte waaraan in Parijs en zijn naasten omtrek 25 a 30 personen m de week sterven. Dr. Lancereaux meent dat de ziekte, voor een deel althans, te wijten is aan het drin- kfu van wijn, waaraan zwavelzure-potasch is toegevoegdBier, dat op dezelfde wijze is behandeld, zou volgens hem de menschen eveneens ziek maken. Tot nu toe'heeft men altijd moeten aannemen, dat een door de cobra-slang ge beten©, bannen de tien manuien sterven Naar htt Engeltch 87 TAK G. N. «n W. M. WILLIAMSON. „Waar is Joseph?" vroeg ik, voor het eerst het woord tot hem richtend nadat ik hean op het dek de les had gelezen. „Ik Bet hem in Ragusa," antwoordde de prins, „zijn diensten zijn niet noodig." De deur van de tonneau werd gesloten, de mo tor in. beweging gebracht en weg snorden wij. Eenige mannen en wouwen, in zeer interessante Oostersobe costuunus, eheel anders dan die wij tot heden gezien had den, stonden zwijgend en met donkere, trotsche, onverstoorbare gezichten ons na te kijken. Ondanks mijn verontwaardiging over de onbeschaamde handelwijze van. den prins en mijn ergernis over de rol, die ik ter- wille van tante Kiathryn gedwongen was te spelen, kon ik niet de oogen sluiten voor de schoonheid dezer vreemde wereld noch mijn vreugde er over onderdrukken. Cattaro scheen geplakt tegen die ver vaarlijke perpendiculaire rots. omhoog rij zend achter de omwalde stad en zijn forti ficaties, en al spoedig werd het mij duide lijk dat onze route ons voeren zou over het netwerk van zijden lijnon, waarnaar ik uit mijn kajuitraampje vol verbazing had gekeken. Nauwelijks hadden wij Cattaro verlaten of wij reden in lange, telkens el kaar kruisende zigzags den berg op, en blikten weldra neer op de stad zoo zonder ling gelegen aan de zeie, die bij het hooger stijgen den vorm en de kleur aannam van een groote mouw van glanzende blauwe zijde. Bergen omgaven ons in elk© richting zoover het oog slechte reikte, verscheiden gekroond met lage forten, weixe door op draden gelijkende wegen met de lagere we reld in verbinding stonden. Steeds klommen wijde wagen liep goed en de prins stuurde zonder een woord te spreken. Ofschoon de helling steil was zoo steil dat het voor paarden vreeee- lijk zou zijn geweest schenen wij snel te rijden, en het wekte in hooge mate mijn verbazing, dat de bergtoppen schijnbaar nog even veraf lagen a.ls bij ons vertrek. Wij keken van zulk een hoogte naar omlaag dat alle dingen op zee tot stipjes waren ingekrompen en de kolossale oorlogsschepen, door ons in de haven ge zien, niet groo-ter dan kevers geleken, en toch waren wij nog eindeloos ver verwij derd van het punt, waar hemel en rotsen elkaar ontmoeten. En aldoor strekten zich in schier onmetelijke lengte de grijs-witte lijnen uit, gekorven in het gelaat van de rechtstandige rots. Ik verlangde naar iemand om mee te prateneigenlijk wensehte ik op dezen prachtigen en toch zoo ijzingwekkende» weg naast de Chauffeulier te zitten in plaats van in de tonneau van prins Dalmar-Kalm. Het verwonderde mij„ dat tante Kathryn anders zoo impulsief zoolang liet- zwij gen kon bewaren en verwachtte elk oogen- blik, dat zij het hoofd zou omidraaien $n tol mij spreken alsof er geen oneenigheid tusscheu ons bestond. Maar neen, zij be woog zich niet en bkof zwijgen, en ik be greep hoe vertoornd zij op mij moest zijn om zichzelf en den prin,s op de^ wijze te straffen. De Col di Tenda had ik wondermooi ge vonden en den weg over de bergen naar Bellagio nog mooier, maar bij dit schouw spel vergeleken, zonken zij in het niet. Nimmer had ik mij kunnen voorstellen dat meuschenlianden zulk^ wegen konden «na ken nimmer had ik iets gezien zoo woest en majestueus als de telkens wisselende vergezichten, die deze ontzaglijke hoogten ons boden. Mijn eerbied voor Schioss Hrvoya en zijn omgeving vermeerderde met elke mijl maar de afstand blleek zoo groot dat ik niet begreep, hoe het den p<rins mogelijk zou wezen zijn belofte te houden en ons voor acht uur te Cattaro terug te brengen. En de zomerwarmte hadden wij even ver ach ter ons gelaten als den begane» grond, welke zij verrijkte met tropische bloemen. De prins stelde ons voor van de reisdekens beruik te maken, en hoezeer het mij ook ergerde zijn raad te volgen, of eenigen dienst van hem aan te nemen, was ik froch niet dwaas genoeg mijzelf tot oen martela res te maken. Du6 deed ik als tante Ka- thryn en sloeg de warme, wollen dingen om mij heen. De fraaie bochten en havens van de Boc- chc di Cattaro waren nu in al haar schoon heid duidelijk zichtbaar. De baai was niet langer ecen zijden mouw miaar «en groote ster uit lapis lazilli gesneden en als musief- werk ingelegd tusschen de groene en blauw grijze bergen, die zich Verhieven aan haar kust, hooger, steeds hooger in de meest verschillende en zonderlinge vormeu. Dan verdween de azure ster en steenachtige ge vaarten beletten het uitzicht op de zee. De plantengroei verminderde en hield en- de lijk geheel op; ten laatste bereikten wij den woeeten kruin der rots, die kori gele den bot den keutel reikte. Wolken, reus achtige zwanen gelijk, dreven in de blauwe lucht beneden ons, waarop wij neerzagen van den rand: van een duizeiuigwekkcndon afgrond. Maar waar was Schioss Hrvoya? En z,ou tante Katbryn nooit meer tot mij spreken Alsof bij mijn gedachten bad gelezen, draaide prins Dalmar-Kalm. bet hoofd om. „Wees niet ontmoedigd," zei liij opgewekt. „We gaan nu bergafwaarts en zullen bin nenkort het doel van enze reis hebben be reikt. „Dan zal het ook schemerdonker zijn," gaf ik ten antwoord. „Weet u dat het al over zes is,, en u beloofde dat wij voor acht weer te Cattiaro zoude» wezen. Dat is nu onmogelijk en ik vrees dat- tante Kathryn niet met daglicht den eersten blik op haar kasteel zal werpen." „In de schemering is het ve'el in pos ali tor," klonk 's prinsen bescheid, en of schoon mijn woorden voor tont© Kathryn bestemd waren, toonde zij in geen enkel opzicht ze gelvoord te hebben. Opnieuw wijdde prin6 Dalmar-Kalm zijn aandacht aan het stuur, en zooals hij had voorspeld begonnen wij neer te <lalen van hoogten, even ontzettend als die wij be klommen haddenIK- weg was met losse, scherpe steenen bedekt en de ons aan alle zijden omringende bergtoppen geleken op woeste baren van eeu onstuimige zee, in steen veranderd door een ondoorgrondelijk© gril der natuur. Te midden van dezen ver steenden oceaan snorden wij door een dorpje en mijn hoop verlevendigde om nog voor den avond Schioss Hrvoya te betreden. Op de stem van den motor kwamen uit eenige lage, steenen gebouwtjes mannen, uit een reuzcngeslacht gesproten, te voor schijn. Ik had nog nooit menschen van zulk een athletischen lichaamsbouw gezien, behalve dat misschien onze Chauffeulier^ was hij gekleed als zij waren, op hen zou gelijken. Niet één dezer glansrijke per sonages was korte dan zes voet, en verschei den hunner waren veel langer. Op hun kort afgeknipt h|aar stond een niet gouden galon omboorde tulband. Ilun lange tot op de knieën hangende groene, rood© of witte jassen vielen open, waardoor rijk met gouden borduursel gegarneerde vesten, te zien kwamen. Om hun slank middel slo ten breiede gordels met. messen in. scheeden en groote pistolen. Sommige hunner droe gen versierde loeren laarzen tot half hun lange, rechte boenen, andere witte broeks pijpen waarover gebreid© kousen waren ge trokken. Deze prachtige reuzen en hun nietige dorpjes verdwenen een paar minuten later uit het gezicht, doch onze weg voerde one voorbij personen die zich naar stad Ixega- ven oude en jong© mannen, tengere, mooie knapen en in witte gewaden gehulde vrouwen, schapen voor zich uit drijvend, terwijl zij kousen voor hun eohtgenooten breiden. Wordt vtrvolyd.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1