W*. 53. Eerste Blad, S" Jaargaiig. Zaterdag 23 Juli 1910. BUITENLAND. FEUILLETON. HANZE A TEN. DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem franeo per post - 1.80 Afzonderlijke n«mmer? - 0.05. [h: j Cuu an verschijn dagelgks behalv op Zon- en Feest dagen. Advertentiénmededeelingen enz. t gelieve men vóér 11 uur 's morgens by de Uitgever» in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummar 66. PBU3 DEK ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10. Dienstaanbiedingen en aanvragen 85 cents by vooruitbetaling Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en becuryf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteer en in dit Blad, by abonnement. Eene oiroulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Kennisgevingen. De Burgemeester en Wethouders van Amers foort, Gelet op artt. 6 en 7 der Hinderwet, -Brengen ter kennis van het pufbliek, dat een door J. Bunnik ingediend verzoek, met bijlagen, om vergunning tot het oprichten van eene stoom- houfzagerij en plaatsing van twee stoommachines en een zuiggasmotor van 12 P.K., dienende tot 't in beweging ibrengen van verschillende lioutbe- werkingsauaohines, alls: twee vlakbanken, een fraisbankeen Van diktébanfk en twee oirkel- za'agmachines, in het perceel alhier gelegen aan de ran Persijnstraat No. 10, 'bij het Kadaster hekend onder Sectie D, No. 2037, op de Secre tarie der gemeente ter visie ligt, en dat op Donderdag den 4. Augustus aanstaande, des voor middags te half elf uren gelegenheid ten Uaadihuize wordt gegeven om, ten overstaan van het Gemeentébestuur of -van een of meer zijner leden, bezwaren tegen het oprichten van dé in richting in te brengen. Tot het beroep, bedoeld in art. 15, Ie lid der Hinderwet, zijn volgens de bestaande jurispru dentie, alleen zij gerechtigd, die overeenkom stig aitikel 7 der Hinderwet voor 'heb Gemeen tebestuur of één of meer zijner leden zijn ver schenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Amersfoort, den fill. Juli 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris. De Burgemeester. J K. H. DE BEAUFORT. WUIJTOERS. 'lo.-Seor. Politiek Overzicht Alkoholverbruik en belasting- verhooging in Engeland. In de begrooting, die de kanselier der schatkist aan het Engelsche lagerhuis heeft aangeboden voor 'het loopende dienstjaar, wordt de verhoogde belasting op geestrijke dranken, die bij de vorige begroeting werd ingevoerd, volledig gehandhaafd. Dat is niet naar den zin van de Iersche leden, die tegen dat deel van de begrootingsvoorstel- le.u hunne oppositie hebben aangekondigd. Met het oog daarop verdient de aandacht hetgeen de minister Lloyd George bij de toelichting van zijne begrooting heeft me degedeeld over het verband tusschen de ver hoogde 'belasting en bet alkoholgebruik. De verleden jaar ingevoerde verbooging is tweeledig geweest; 'het vergunningsrecht van de drankverkoopers is verhoogd en de drank-accijns is opgeslagen. In 't geheel werd aan den drankhandel eene nieuwe last opgelegd van 2.900.000 p. 6t., hetgeen wei'd toe gelicht met het betoog, dat de vergun ningen aan de handelaars een monopolie verschaffen en dat bovendien, als de be- lastingverhooging bijdroeg tot verminde ring van het alkoholgebruik, dit „eene wel daad voor het land" zou zijn. Vermindering van het verbruik was dus, naast vermeerdering van de inkomsten van den staat, het doel van deze belastingver- hooging. Dat doel is bereikthet drankver- bruik is in den loop van hét belastingjaar 19091910 'belangrijk verminderd. De heer Lloyd George heeft de redenen daarvan doen kennen. Hij zeide: „Het i6 opmerkelijk, dat daaronder zijn redenen van politieken aard. De conservatief was zoo boos, dat de whisky door eene radicale regeering werd verhoogd, dat hij weigerde er van té koo- pen. De radicaal was niet minder boos, om dat de verkoopsprijs op z. i. ongereebtvaar- gerde eveneens te drinken." Dat dit de ge wichtigste redenen waren, geloofde de mi nister intusschen niet. Een andere reden van den achteruitgang van het verbruik, zeker van meer gewicht, is dat de verkoopers, om digde wijze omhoog werd gedreven, en wei hunne klanten niet door prijsverhooging te verliezen, de hoeveelheden verminderden. De glazen zijn tlians uiterlijk even hoog en breed als vroeger, maar zij zijn minder diep en 'houden dus minder in. Er wordt dus minder alkohol gebruikt, al 'blijft het getal geledigde glaasjes gelijk. De manitfr waarop de vermindering verkregen is, beteekent overigens minder dan de vermindering zelf, en niet zonder trots raamt de kanselier der schatkist die op 10 millioen gallons, d. i. 45 millioen liters, vergeleken met het vo rige jaar. Natuurlijk vloeit daaruit voort eene min dere opbrengst van de belasting, en als minister van financiën kan dit den heer Lloyd George niet onverschillig zijn. "Hij is van oordeel, dat die daling tijdelijk zal zijn en dat zij in het loopende jaar reeds zal wor den ingehaald. Maar hij zegt: ,,ïk geloof niet, dat een kanselier der schatkist daar naar alleen moet kijken. Wanneer men het voordeel, door den staat getrokken uit de stijgende opbrengst van de alkoholbelas- ting, stelt tegenover liet nadeel, dat de uit breiding van het ulkoholisme berokkent aan de natie, dan is de keuze spoedig gevallen. Enkele honderdduizenden, enkele inillioenen zelfs, die in de schatkist vloeien, kunnen niet vergoeden wat het land verliest in geest kracht, in vermogen om voort te brengen en rijkdom të verwerven". Hij legde er nadruk op, dat de uitwerking van de belnsling- verliooging nog op ander gebied merkbaar is. „Ik heb hier cijfers voor Schotland, be trekking hebbende op de negen maanden van het vorige jaar en de drie eerste maanden van dit paar; d.e teonen eene verminde ring van het aantal veroordeelingen wegens dronkenschap van 33 pet." De geestelijke, die dienst doet in de gevangenis te E-din- burg, schrijft, dat van April tot December -2Q00 dronkaards minder gevangen zijn ge- zei, dan in hetzelfde tijdperk van liet vorige jaar. In Ierland is de vermindering van de gevallen van dronkenschap 35 pet. en zelfs 70 pel. in sommige districten. Voor Enge land werd onlangs van regeeringswege ver klaard, dat het aantal vercordeelingeu we gens dronkenschap in één jaar met 18,000 is verminderd. Deze cijfers gaven minister Lloyd George aanleiding tot deze ontboezeming „In alle oprechtheid zeg ik, dat als een kanselier der schatkist, met deze feiten voor oogen, ge hoor gaf aan den aandrang door particuliere belangen tot hem gericht om eene belasting- verhooging, die zulke weldaden heeft opge leverd, ongedaan te maken, hij zich schuldig zou maken aan eene misdaad tegenover de maatschappij". Duitechland. Keizer Wilhelm zal den 20en September te Weenen aankomen en daar twee dagen vertoeven als gast van den Keizer. De drie vorige dagen neemt de Keizer deel aan jach ten in Beliye op uitnoodigiug van aartsher tog Friedrich. In den tijd van het verblijf te Weenen valt het zilveren jubileum van keizer Wilhelm als chef van het huzaren- regiment no. 7. Tusschen Duitschland en China is eene overeenkomst tot stand gekomen, die de uit wisseling van postpakketten op den grond slag van de wereld post-vereeniging regelt. De verzending van postwissels kan in beide richtingen geschieden, tot een maximum van 10 K.G. voor Chineesche plaatsen, die in het bezit zijn van een spoorwegstation of eene aanlegplaats van een stoomboot; voor de andere plaatseu kan het gewicht tot 3 K.G. beperkt worden,' als de Chineesche «.verheid dit wenscht. Verder is de verzen ding van aangegeven waarde toegelaten tot een maximum van 1000 frs. of 800 mark. Tegen het verlies of de beschadiging van postpakketten worden waarborgen verschaft naar de algemeene regelen, die in de wereld- p:«stvereeniging bestaan. Dortmund, 22 Juli. De aan de buitenlandsche beurzen loopende geruchten, dat de Niederdeutsclu' bankfaillissement heeft aangevraagd, werden door de directie van de bank ongegrond verklaard. Belftiü. B r u 6 s e 1, 2 2 Juli. De Patriote be richt, dat Keizer Wilhelm in 't laatst van October een bezoek zal brengen aan Komng Albert. De Gazette zegt, dat de Koning bij gele genheid van zijne reis naar Parijs officieel president Fallières heeft uitgenoodigd. Men acht het niet onmogelijk, dat het bezoek van Fallières in dit jaar nog zal plaars hebben. Frankrijk De uit Petersburg te Parijs aangekomen gezant Louie zal tijdens het verlof van mi nister Piclhon em van den directeur voor politieke zaken Baiböfc met het bestuur van het departement belast worden. Het gerucht, dat Louis liet amlbt van secretaris-generaal van het departement zal krijgen, dat men voornemens is te creëeren, is_ volgens do Echo do Paris voorbarig. De minister van oorlog heeft aan het vijf de regiment genietroepen het bevel doen toe komen zich voor het geval van een staking van spoorwegbeambten marschvaardig te houden. De jn Versailles liggende afdeeliing van het regiment werd reeds belast met het toezicht op verschillende baanvakken in het departement Seine-et-Oise. De licog bejaarde generaal Ducrot, di© den 30eu November 1870 den bloedige» uit val van de belegerde Parij zenaars op de - Duitscbe liniën bij Nogent bestuurde en toen snoevend verklaarde, dat bij slechts dood of als overwinnaar zou terugkeeren, ligt op het uiterste. Hij is nu 93 jaar. Zijn aandeel in het beleg van Parijs heeft hij beschreven in een werk „La defense de Paris", dat eene schets levert van het beleg, waarvan de onpartijdigheid ook door den tegenstander wordt erkend. De verkiezingen voor de algemeene en de arrondissementsraden, die aanstaanden Zon dag plaais hebben, omvatten de helft der leden van deze lichamen. Er zijn 1450 plaat sen in algemeene raden en 1700 in arron dissementsraden te vervullen. In het- Seine- departement en iu Algerië worden ditmaal geen verkiezingen gehouden. Onder de staatslieden van beteekenïs, die de vernieuwing van hun mandaat vragen, bevinden zich de voorzitter van den Senaat Dubost, de minister van buitenlandsche za ken Pichon, de minister van financiën Coche ry en de onderstaatssecretaris Dujardin- Beaumetz. Zeventien oud-ministers, waaron der de gewezen minister-presidenten Com bes en Sarrien, zijn onder de candidate». Van. de parlementen treden 126 Kamerleden en 88 senatoren als candidateu op. Engeland. Londen, 2 2 J u 1 i, Het Lagerhuis bo- handelde heden het wetsontwerp tot vast stelling van de civiele lijst van Koning George V De commissie uit het Huis stelde voor aan den Koning toe te kennen voor zichzelf en zijn Huis" een jaarlijksch bedrag van 470,000voorts voor eiken zoon be halve den Prins van Wales die den leef tijd vin 21 jaar zal hebben bereikt 10,000 en voor eiken gehuwden zoon 15,000; eindelijk ten behoeve van elke dochter 6000. Voor den Prins van Wales, die inkomsten geniet uit de hertogdommen Cornwall en Lancaster, is geen jaargeld uitgetrokken. Barnes, van de arbeidspartij, bestreed het voorstel op grond, dat de beide hertog dommen publiek eigendom behoorden te zijn en dat de civiele lijst buitensporig hoog is. Een door hem ingediend amendement om het jaargeld van den Koning van 470,000 te verlagen tot 385,000, werd verworpen. Het voorstel der commissie werd aange- men met 197 tegen 19 stemmen. De aankondiging van de kroning van ko ning George en van de koningin in de maand Juni 1911 is eergisteren morgen geschied door de herauten voor het paleis van St.- Jiam.es. De plechtigheid geschiedde met in achtneming van het oude ceremonieel. Daar na begaJ de stoet zich m«t hetzelfde doel naar <L, verschillende wijken van de city m«t een escorte van de lijfwacht. Minister-president Asquith hleeft van de Scho ts oh© afgevaardigden en van de probes- tantsche dissenters die medlodealing ontvan gen, dat zij «de door do regeering voorge stelde wijziging van dien kronings&edi niet ku nuen goedketure«n Minister Churchill hééft een wetsontwerp aangekondigd tot hervorming van het inwen dig bestuur der gevangenissen. Daardoor zal de bevoegdheid om gevangenisstraffen door de betaling van boete te vervangen, uitgebreid worden. Politieke gevangenen, daaronder begrepen suffragettes en perso nen, die uit gemoedsbezwaren dé betaling van belasting weigerSn, zullen beter behan deld kunnen wordenzij zullen geen gevangenisiklëeren behoeven te dragen, bete re kost krijgen met. vergunning om het eten van buiten te laten komiei)bezoeken zullen tweemaal daags worden toegestaan en boe ken, niet handelend over de onderwerpen van ^len dag zijn toegelaten. Spanje. Cerbere, 21 Juli. De Sp"aansclie regeering heeft troepen aan de grens bij eengebracht met het oog op mogelijke inci denten bij gelegenheid van den verjaardag van de onlusten in Catalonië. Oostenrijk. De onderhandelingen tusschen de gemach tigden van de wederzijdsche regeeringen over een nieuw handelsverdrag tusschen 0o6teurijk-Hongarije en Servië zijn ten einde gebracht. Servië heeft zich met een veel kleiner contingent geslacht vee, dat het mag invoeren, moeten tevreden stellen dan het bij het in 1908 gesloten en later vernie tigd verdrag was toegestaan. De doorvoer van levend vee uit Servië heeft Oostenrijk- Ho ngarije niet toegestaan. Het nieuwe verdrag zal in het najaar aan de parlementen worden voorgelegd en ter stond, nadat het is goedgekeurd, in werking treden. Rutlaad. Peters burg, 2 2 J u 1 i. De beraad slagingen in het handelsdepartement over de maatregelen tegen eene overmatige bij menging van het voor uitvoer bestemde graan en tot betere 'bescherming van »"en Russischen graanhandel in bet buitenland, zijn nu geëindigd. Daarbij is de noodzake lijkheid erkend om in de vreemde zeehavens particuliere handelsagenten te onderhouden. Tirhfja Naar aanleiding van een gerucht over eene nauwere aansluiting van Turkije aan Oos- tenrijk-Hongarije en Duitschland, schrijft oe Neue Freie Presse, dat het zeker is, dat oen bepaalde stap in die richting niet is ge schied. De geruchten worden echter begrij pelijk door de ervaringen, die Turkije in den laatsten tijd heeft opgedaan. Men heeft in Konstan ti no pel leeren inzien, dat de Turk- sche belangen met die van Oostenrijk-Hon- garije en vafi Duitschland zeer goed samen gaan en dat het Turksche rijk geen betere vrienden heeft dan de Midden-Europsesche staten, die oprecht eene versterking van zijn tegenwoordig regeeringsstekel en van zijne machtspositie wenscbeu. De handhaving van de stabiliteit in het oosten beantwoordt vol komen aan de behoeften van Oosteinrijk- Hongnrije e:i eveneens de toei.eming van de economische ontwikkeling van Turkije, dat met het succes van het nieuwe stelsel en met de beveiliging tegen storingen van buiten verbonden is. Over de door de politie te Konstantinopel ontdekte samenzwering wordt bericht, dat het plan tier samenzweerders was tijdens den aanstaanden Hnmazan een algemeeneu op stand in naam van den Cheriat te bewerk stelligen en de regeering ten val te brengen. De zaak was door den gewezen paloïsspiou op touw gezet; aan het hoofd stond Sherif Pacha, die thans in Parijs vertoeft. Mldden-Amerika. Washington, 22 Juli. Handels kringen uit New-Órleans hebben bij het de partement van Buitenlandsche zaken ©en protest ingediend tegen de erkenning dooi Noorwegen van de blokkade van Bkiefields. In zijn autwoord verklaarde het departe ment, dat Bluefields een epen haven ia. Het departement gelooft, dat Noorwegen handelt onder een misverstand. Een afschrift van het antwoord van het departement is aan de Noorweeg6chejlegatie toegezonden In Nicaragua begint het te spannen; het oogenblik schijnt nabij te zijn waarop d© Vereenigde Staten tot gewapende tusschen- komst zullen overgaan. De Amerikaansche consul in Bluefields heeft geseind, dat heb leven van de Amerikanen in Cape de Gra- cias ernstig bedreigd is. President Madriz beeft aan de commandeerende officieren be- vel gegeven alle gevangenen, de Amerikanen DOOR RUDOLF HERZOG. Hij «streek lachend met zijn zakdoek over zijn haren en kwam, met zijn dochter aan den arm, naderbij. „Zeg, Twersten, eigenlijk kon jij ons..." „Ik ^noet tot mijn spijt onmiddellijk naar de werf." „Marga, kijk jij hem eens met je mooie oogen lief aan." „Maar vader, zei zij en drukte verschrikt zijn arm, „wat 'n gezegde!" Vanheil streelde lachend haar wang. „Je hoeft niet te kleuren, kind! Jij kunt niet helpen dat ze zoo zijn." Twersten zag haar nauwlettend aan. Die heldere, vast her aden oogen bevielen hem. „Wees zoo goed en stap in, juffrouw," zei hij, haar de band reikende. „Mijn oude vriend Vanheil heeft er goed aan ge daan mij aan mijn ridderplicht te herin neren. U moet het een ouden zakenman maar niet zoo erg kwalijk nemen." „Maar u heeft haast, meneer Twersten. Het was maar een grapje van vader." „Doet er niet toe. Wees zoo vriendelijk om in te stappen. Ik vraag het nu als een gunst. Zoo goed zoo." En handig hielp hij haar bij bet springen in de boot. Daarna hielp hij Vanheil. „Hoe gaat het, Martini" „Wat 'n vraag! Kan het iemand wel ooit slecht gaanOf bedoel je de zaken 1" „Jij hebt toch altijd dien gelukkigen, opgewekte» aard behouden, dien je al als jongen hadt „Nog veel gelukkiger, Twersten, o, véél gelukkiger, want toen had ik geen vrouw en kinderen." Twersten wendde zich tot den stuurman. „Waarom gaan we niet?... O, ja! Waar heen? Waar naar toe, Vanheil?" •„Naar de „Waldemar Atterdag", aan de Dalmankade." „Drommels! Je hadt even goed Cuxhaven kunnen zeggen. Dalmankade! Atterdag!" riep hij den stuurman toe. „Flink stoomen» Johannsen Zij zetten zich daarna op de geriefelijke achterbanken neder. Uit de overdekte ka juit, waarin slechts voor twee personen plaats was, had Robert Twersten een kus sen voor Marga gehaald. „Mijn vader snoept het mij anders af," zeide hij, terwijl hij een plaats voor haar inrichtte, waarbij hij keurde van genoegen. „Dank je, Bob." Zij knikte hem toe. „Je hebt ons anders in den laatsten tijd niet verwend. Het is nu al zoo wat twee jaar geleden, dat je 't laatst bij ons was." „Twéé jaar?" herhaalde hij met twijfel in zijn stem. „Je bent 't laatst, bij ons geweest, toen je je eindexamen hadt gedaan." „Weet jedat welzeker?" „Heel zeker. We hoeven er geen doekjes om te winden. Broer Frits was met va cantia. Zooals gewoonlijk. Hij beweert namelijk, dat hij niet buiten de Hambur ger haven zou kunnen leven. Hij had juist zijn eerste examen op de Hoogeschool ge daan, het voorexamen in scheepsbouw. Papa liet toen die groote annanasbowl maken. „Wat heb je dat alles goed onthouden..." „Vroolijke uren vergeten? Neen, dat nooit! Maar ik wil er jou niet voor kapitte len. Op jouw leeftijd wil men gaarne vrij rondloopen. „Zeg eens, Marga," hernam Robert, „je legt zoo'n bij zonderen klemtoon op dat „jouw leeftijd", alsof ik nog in de korte broek liep. En kapittelen! Je praat als een oude tante." „Hoe oud beu je, dau, Bob?" „Twintig, en jij?" „Veertig." Hij glimlachte vroolijk. „Mooie voor uitzichten 1 Veertig jaar en dan nog zoo slank en zoo'n frissche kleur, dan zul je als je zestig bent, er uitzien om te stelen." „Niet zoo vrijpostig, alsjeblieft." „Zeg dan hoe oud je bent, maar de waarheid 1" „Twee-eu-twiutig. Twee jaar ouder dan u edele. Maar dat is tegenover jou even goed alsof ik veertuig was. Ben je dat niet met me eens, Bob? Heb dus maar wat meer respect voor me." ,,lk zal je wel krijgen," fluisterde hij, toen de oude hecron zich naar hen toebo gen om aan bakboord een Rickmersch zeil schip na te kijken. En beiden zagen elkaar in de oogen, als bestond er een ernstig ge heim tusschen hen. „Aan wien behoort de „Waldemar Atter dag"?" vroeg Twersten. „Zeker aan een Scandinavische reederijnaar den naam te oordoelen, is bet een Deensch schip." „Juist. Het hoort in Kopenhagen thuis. Ik heb respect voor je geschied kundige kennis." „Dat zou wel alleen schepenkennis kun nen zijn, Vanheil. Overigens is de oude koning Waldemar een sympathieke figuur voor mij. Hij was een groot staatsman en had daarbij den scherpen blik van oen zee man. En bevracht jij het schip?" „Al sinds jaren. Vandaag is de zeildag. Om twaalf uur wordt het laden aan wal en waterkant gesloten. Maar dan is er nog veel te doen met de cognossementen." „Kan je dat niet aan je boekhouder of procuratiehouder overlaten?" „Ja, maar ik vind het wel aardig mijn ouden kapiteins bij het vertrek de hand te drukken. Daarin licht een zekere poëzie, die je met het koopmansbedrijf verzoent, Twersten." „Verzoent?" vroeg Twersten, do wenk brauwen even optrekkende, terwijl een spottende trek om zijn mond lag. „Ver zoent? Het koopmansbedrijf hoeft zich toch heusch niet met een Hamburger koopman te verzoenen." „Begrijp me goed. Als ik mijn kantoor jas heb uitgetrokken, wdl ik mensch zijn," antwoordde Vanheil, glimlachend. „Mensch zijn?'' herhaalde Twersten. „Ik dacht, dat men dat alleen was als men de kautoorjas aangetrokken had. Zeg," liet hij er peinzend op volgen, „waarom laat je zelf geen schepen bouwen? Een eigen reederij. Dat is nog eerst 'ns de moeite waard." „Ik geloof, dat dé werf van K. R. Twiersten al werk genoeg heeft, is 't niet?" schertste Vanheil. „Of wal je de extra- vaart naar de Dalmanakade goédmaken?" „Ik scherts niet. Het is mijl volkomen ernst. Men moet zijn krachten een steeds grooter arbeidsveld geven. Altijd vooruit gaan, zich ontwikkelen. Dan alleen heeft het leven waarde!" „Beste vriend," antwoordde Vanheil kalm, „ik heb grijze haren en eén groot gezan. En ik wil gaarne mistig slapen, opdat ook do mijnen rustig zulleu kunnen slapen." De toon, waarop ihij deze worden sprak, verraste Twersten. Hij knikte. „Je hebt gelijk. En vergel ij kingeu maken is meestentijds verkeerd. Jij hebt je een we reld geschapen, die op jou wijze werkelijk ©en wereld is. Gaat liet al den bewoners van die wereld goed?" vroeg hij lachend! en sloot half de oogen. Martin Vanheil kwam nu eerst in zijn ©leinent. Nu kon hij van zijn gezin ver tellen Frits zou nu al examen kunnen doen, maar hij laat het, omdat hij 't te deftig vindt Hij moet nog in de deftigheid „groeien", 'i I6 zoo'n vroolijke Frans 1 Maar hij is niet dom en hij heeft het hart op de rechte plaats. Waarom zou ik hem dan de zaligheid van zijn jeugd niet een jaartje langer laten? En Erika is al moeder van twee jongens, een van twéé en een van drie jaar. Die halen het heele huis overhoop en voeren bet bevel. Het zijn me jongens!" Hij glimlachte voor zich heen. „Ze zijn allen drie bij ons. Want haar man is als luitenant op de Krijgsschoo-l. Dat is een levenEn die kleine daar, "Marga," meteen wierp hij der slanke ge stalte van zijn dochter een teederen blik toe ja, zou je dat wel denken? die heeft zich in het hoofd gezet boekhouden en "handelscorrespondentie, te leeren. Alleen omdat zij toch maar een oude vrijster wordt, beweert ze, en van katten en schoothondjes per se geen verstand heeffc. Ja, ja, een oude vrijster 1" En wederom ging zijn blik vo-1 welgevallen naar heb slanke, blonde meisje. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1