H.Bootz Oranjebitter Palfrenier Uurwerken. S.M.PEREL, shir.Pédicnrs. Nil EN. de L'Empereur. BORKUIH, UT Hieuw Be STADSNIEUWS. ADVERTENTIËN. Gevestigd: BOOMVRUCHTEN- Land en Tuinbouwschool „Linnaeus",. w. F. A. GROENHUIZEN, STEARINE-KAARSEN van ie Stearine-Kaarseiilatiriek ..Apollo" ZINGENDE VOGELS LISSONE's Reizen. MARMEREN SCHOORSTEENMANTELS. VALKENBURG. NOORDZEEBAD BURGERLIJKE BOUWKUNDE HOUTBEWERKING. van ROK is weder verkrijgbaar in flesschen, voorzien van etiquet met firmanaam. Aangenomen werd de volgende motie met 78 tegen 62 stemmen. ,,De vergadering van den Nederlaudechen Post- en Telegraafbond (Klerkenbond.) Van oordeel dat de positie van de Kler ken en commiezen-titulair dringend verbe tering eischt, Spreekt de hoop uit dat de Minister zoo spoedig mogelijk met vooretellen dienaan gaande zal komen, en gaat over tot de orde vas den dag. Door een 4 tal leden was een voorstel in gediend tot stichting van een weerstands- kas, bedoelende een bron te vormen waar uit in tijden van nood kan worden geput. Besloten wordt dat het bestuur te gelege ner tijd met voorstellen dienaangaande zal komen. Een voorstel, het Bestuur uitnoodigende de samenstelling van e®a program van actie in studie te nemen en dienaangaande op de volgende Bondsvergadering met voorstel len te komen, werd eveneens aangenomen. Bij de toelichting werd er door den heer v. d. W i e 1 op gewezen dat aanneming van het voorstel noodig is, omdat het tegen woordige program, van 1894, uit den tijd is en liet vooral noodig is, bij samenspreking met he ©ren kamerleden, geformuleerde pun ten van actie van den Bond te hebben. Aan het bestuur werd opdracht gegeven tot het instellen van een onderzoek naar den Zondagsdienst. Eene uitvoerige gedachtenwisseling ont spon zich hierna over eene door een aantal leden gestelde ujotie, behelzende dat de ver gadering zich zou uitspreken voor eene nieuwen organisatievorm van den Bond. (Sinds 1894 bestaat de Bond n.l. alleen uit verspreide leden, terwijl 't de bedoeling van de voorstellers was hierin verandering te brengen door het oprichten van afdeeliu- geu in plaatsen of gewesten, waar ten min ste 20 leden den wensch daartoe te kennen geven.) In den breede werd de strekking der mo tie verdedigd door d© heeren Pasman en v. d. Woude. Door de nieuwe organisatie zou de kracht van den Bond aanzienlijk worden versterkt, de leden onderling zou den meer voeling met elkaar krijgen, de verschillende bondszakeu beter worden be sproken en voorbereid en zou van het nieu we instituut een alleszins opvoedende kracht uitgaan, aangezien dan een veel grooter aantal ledou dan thans aan het vereeni- giugsleven zou deelnemen. Allo vakvereeni- gingen, zoowel nationaal als internationaal zijn onderverdeeld in afdeeliugen en dus vormt de Klerkenbond ten dien opzichte een jinicum. Du r het bestuur werd bij monde van den voorzitter en enkele andoren de motie be streden. Dezerzijds meende men dat van aanneming dor motie scheuring in plaats van. meer eenheid en contributie-verhoo- ging, waardoor leden weg zouden gaan het gevolg zou zijn. Ook vreesde men dat bij oprichting van afdeeliugen enkele leden te veel zich als drijvende elementen in die afdeeliugen zouden doen kennen, dikwijls schadelijk voor het Bondsbelang. Met eon geringe meerderheid werd ten slotte de navolgende motie aangenomen ,,De Bond worde zoo spoedig mogelijk zoo noodig facultatief verdeeld in af- deelingen, on draagt een commissie van 4 leden op, in samenwerking met het bestuur, eene regeling te ontwerpen voor den nieu wen organisatievorm". Besloten werd deze motie alsnog aan een referendum t« onderwerpen. Een voorstel om het orgaan van den Bond in plaats van maandelijks om de veertien dagen te doen verschijnen, werd ingetrok ken, nadat door het bestuur de toezegging was gedaan dat, indien zij op voldoende medewerking bij de vulling van het Orgaan kon rekenen, zoo mogelijk aan don geuitcn wensch te voldoen. De contributie voor het volgonde vereen,i- gingsja&r werd bepaald op f 2.50 plus f 0.50 bijslag. Ten slotte werd met algemeeno stemmen de navolgende motie aangenomen. ,,De Ned. Post- en Telegraafbond, ken nis genomen hebbende van het wetsontwerp tot regeling van de positie van vrouwelijke Hij k« ambten aren en onderwijzeressen bij het openbaar onderwijs, die in het huwelijk tre den, van oordeel, dat bij de gehuwde vrouw zelve de beslissing moet liggen ten opzichte van het aanvaarden of voortzetten van be roepsarbeid buiten het gezin, verzoekt de Tweede Kamer der Staten- generaal bovengenoemd wetsontwerp niet aan te nemen, doch er bij de regeering op aan te dringen ten opzichte van gehuwde ambtenaressen en onderwijzeressen maatre gelen te nemen en te bevorderen, die de vereeniging van ambtswerk en gezinszorg vergemakkelijken." Hierna werd de vergadering met de ge bruikelijke plichtplegingen gesloten. B a a r li. De jaarlijksche terntooutetelling der Floralia-Vereeniging alhier zal op 2 September e.k. worden gehouden op een ter rein nabij het station der Holl. Spoor. Aan deze tentoonstelling zal verbonden worden een wedstrijd in het bouquet-biuden voor meisjes. De afd. Baarn van de Ned. Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde lioudt op denzelfden dag en op hetzelfde terrein eene tentoonstelling van bindwerk (bloemstukken en bloemruikers.) Feesten te Soest. Ter gele genheid van het bezoek der Koninklijke fa milie aan H. M. de Koningin-Moeder ten paleize Soest dijk wordt te Soest door de Vereeniging tot bevordering van het Vreem delingenverkeer aldaar op 4 Augustus een nationaal bloemencorso gehouden. Tevens worden wedstrijden voor wielrijders georga niseerd, terwijl concerten zullen worden ge geven en des avonds eene algemeeno illu minatie zal plaats hebben. Hilversum. Door do vereeniging Koninginnedag" is aan den llaad ver zocht om een subsidie van f 600 voor de feestviering op 31 Augustus a.e. B. en W. stellen voor de kosten van liet vuurwerk ad f 350 geheel voor rekening der gemeente te nemen en daartoe de vereeniging oou sub sidie tot dat bedrag te verleenen. Voenendaal. In do raadsvergade ring waren twee adressen ingekomen van. den gemeente-secretariseen waarin hij ver zoekt voor den Burgerlijken Stand in aan merking te kamen en ©en waarin de intrek king verzocht wordt van de indertijd inge stelde instructie, waarbij hem verboden werd zonder toestemming van B. en W. ge meente-materieel te bestellen^ oen maatre gel die hem, naar zijn meennig, belet zijn functie naar behooren te vervullen. Verder was ingekomen een mededeeling van Ged'ep. Staten, inhoudende de niet goedkeuring van de geldleening voor uit breiding der gasfabriek, omdat de aflos sing daarvan op een te ver verwijderd tijd stip was gesteld. In verband hiermede werd thans besloten deze leening af te lossen in 25 jareoi, te beginnen in 1911. Nog werden B. en W. gemachtigd een leening aan te gaan van f 1600 voor het aanschaffen van een nieuwe brandspuit. Bij de rondvraag vroeg de heer II. de Ruiter of de voorzitter niet in overweging zou willen nemen, wegens den slechten fi- nancieelen toestand der gemeente, de open gevallen plaats van derden politieagent niet aan te vullen. De voorzitter verklaarde het verzoek gaarne te willen inwilligen, wanneer de Raad de ingetrokken' verordening, waarbij was bepaald dat Zondags de hei-bergen van voormiddagis 6 tot nam. 7 uur moesten ge sloten zijn, weer herstelde. N ij k e r k. De anti-rev. kiesvereeniging stelde candidaat voor het lidmaatschap van den Raad den heer H. van Ramsliorst van Nautena. Daar de kiesvereeniging ,,Nij- kerks Belang" den heer A. "Meiling 6telde, zal stemming -voorden gehouden, waarvoor 4 Augustus is aangewezen. De tot den hoofdcursus toegelaten sergeanten vau het Indische leger J. F. C. Winia, H. Abell, F. M. Schneider, G. de Vries en F. D. L. Ridderhof, die eerst daags per stoomschip Rindjani t© Rotter dam zullen aankomen, worden tot 1 October gedetacheerd bij het 5e regiment infanterie De reserve-korporaal Van Marwijck Kooy, van het- 1ste reg. huzaren, is bevor derd' tot reserve-wachtmeester. Voor de hoofdacte slaagden de dames P. Morak en Th. M. Tij burg en, dè heer J. Jansma. Voor het eind-examen (2de groep) slaagden de volgende leerlingen van de« H. B. S alhier: Ch*. W. P. Groeneveldt, J. F. van Leunep, A. M. C. Mazel en D. N. Wentholt. Tot de Kweekschool voor de Zeevaart te Amsterdam zijn zonder exameai toogela- ten (met eind-diploma H. B. S. 3e*kl.) J. Jonker, van hier, en K. van der Knoop, van Leusden. Het 2e escadron van het 1ste regi ment huzaren zal voor het korps uiltikomenl in de wedstrijden van den Bond voor licha melijke opvoeding. De heer A. Nefkens behaalde weder om den weekprijs (1623 Juli) bij het Stedelijk Kegelconcours in de Sociëteit Vereeniging, met 41 punten. De regelings-commissie besloot de slui ting van de vrije baan 14 dagen uit te stellen. De Kamer van Koophandel en Fa brieken hield jl. Zaterdag een buitenge wone vergadering ten Stadhuize. Uit alles bleek, dat er iets anders was dan gewoon lijk. De Kamer vergaderde niet in de bene denzaal, doch in de groote deftige Raads zaal, alle leden waren present. De heeren Ce losse, Plomp en Van Kalken waren ook tegenwoordig, terwijl er behalve de pers ook nog belangstellend publiek was. De Voorzitter, de 'heer J. Ger. Kleber, opende de vergadering, en gaf het woord aan den secretaris, die een schrijven voor las van de leden J. Sinnige, H. Meursing, H. v. Haselen, D. K. Eysink en S. van Vollenhoven, inhoudende, dat het thans 23 Juli, 25 jaar geleden is, dat de heer J. Ger. Kleber tot lid van deze Kamer werd gekozen en dit steeds onafgebroken geweest is. Het eenige punt van behandeling zal hierom zijn: do feestelijke herdenking van dit feit. Hierop geeft de Voorzitter het woord aan den, heer J. Sinnige, die ongeveer het vol gende zegt: Geachte Voorzitter! Ge ziet ons hier allen in feestgewaad. Dit heeft zijn bijzondere reden. U hebt gehoor gegeven aan ons schrijven, om deze vergadering te beleggen. We brengen U daarvoor onzen dank. Toen de leden van de Kamer in 1885 U tot lid verkozen, deden zij een goede keus; U waart hun man. Na dien heeft nooit iemand meer dat aantal stemmen op zicli kunnen vereenigen, dtoch steeds zijt U herkozen als lid der Kamer. Van deze 25 jaren waart U er 22 achtereenvolgende de Voorzitter. Ik heb de eer, het voorrecht ge had gedurende 20 jaren lid te zijn en kan getuigen, dat U veel, zeer veel gedaan hebt voor den handel en voor de nijverheid. On vermoeid hebt U getracht dat te doen, wat den handel ten goede kon komen eu de nij verheid bevorderen. Steeds gaaft U gewaar deerde adviezen, wel doordacht. Werden ze niet altijd dadelijk gevolgd, dan lag dit aan de omstandigheden, want jaren later han delde men overeenkomstig Uw vroegere aan wijzingen. Als voorbeelden noem ik. de kwestie van de Eemverbetering, waar reeds jaren op gehamerd is het spoorwegstation en het marktwezen. Wat een moeite is door U niet gedaan, het station korter bij de stad te krijgenDoor Uw toedoen is de losplaats gekomen, waar ze nu is. Ook in het marktwezen hebt U verbetering trach ten te brengen. Uwe adviezen werden later opgevolgd, wel een bewijs van Uw helder doorzicht-. Wij gevoelen ook behoefte U een zichtbaar aandenken te geven. Aan vaard dit geschenk! Met deze woorden 'bood de feest-redenaar den jubilaris een prachtigen voorzittersha mer aan en drukte den wensch uit, dat dit teeken van waardiglieid nog tal van jaren door hem gebruikt mocht worden. ^Hherna verkreeg de weihouder Celoese het en zeide, dat het Dagelijksch Be stuur der Gemeente hem gemachtigd had hier tegenwoordig te zijn. Het was een ge lukkige gedachte voor deze bijeenkomst dit gebouw te kiezen, want de verhouding tus- schen Kamer van Koophandel en het Col lege van B. en W. is altijd goed geweest. Wij hebben steeds Uw adviezen zeer ge waardeerd en ze gevolgd, waar heit mogelijk Was. Het aangeboden geschenk, de hamer, is m.i. zeer passend. Voor U een. bewijs van waardeerhig, voor de Uwen na U, van groote waarde, want ze zullen weten, wie U waart. De heer Sinnige heeft U gehuldigd op een wijze, die ik niet kan verbeteren en waar ik in allen deele mede instem. Namens het Dagelijksch Bestuur hoop ik, dat het U gegeven moge worden nog tal van jaren dien hamer te hanteeren. (Applaus). De heer Kleber antwoordde hierop, dat liij zeer getroffen was door de hartelijke ontvangst van de loden der Kamer en van het Dag. Bestuur. Ik zou niet zoo goed1 hebben kunnen 6lagen> zonder uw aller me dewerking, voor zoover mogelijk was. De leden waren altijd trouwe medewerkers, waarvoor ik hun hier mijn dank zeg. Hierna werd de vergadering gesloten. Op de tafel prijkte een prachtig bloemstuk, aangeboden door den Burgemeester, die tot zijn spijt verhinderd was tegenwoordig te zijn. Aan de eene zijde van den hamer staan op een zilveren plaatje deze woorden ge grift „Den heer J. Ger. Kleber op zijn 25- jarig jubileum als lid der Kamer. 188523 Juli 1910." Aan de andere zijde: „Huldeblijk van de leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amersfoort aan hunnen Voor zitter." Do o nder o f f ic ierev ereen igi n g „Ons Belang" sluit haar rekening over 1909 met een batig saldo van f 4574. Aan oontributiën werd f 8492 ontvangen. Het hoofdbestuur is door de afdeeliug gemachtigd te Amers foort een geschikt perceel aan te koopen en in te richten als vereenigingsgebouw. Hilversum. Door den architect- Baanders te Amsterdam is na onderhand- sche aanbesteding lvefc bouwen van een land huis aan de Utrechtschestraat te Hilversum opgedragen aan don aannemer J. vani 't Klooster, te Bussum. Als het waar is, hetgeen de „brood etende profeten" voorspellen, dan ziet het er mèt den zomer treurig uit. Immers Woensdag 20 Juli was het Sint- Margriet enhet regende: dat moet- nu zes we ken voortduren Niet erg vroolijk en dat in de vacantie. De temperatuur van het water der Amersfoortsche Bad- en Zweminrichting was lieden morgen 7 uur 59 graden Fahren heit. Gisteren is op den veldwachter to Scherpenaeel een moordaanslag gepleegd. Gelukkig werd deze slechts in den schouder getroffen. Faillissement© n( uit de „St.-Ct.") Failliet verklaard- 12 Juli. E. G. Heyl, costuumnaaister te Utrecht, en G. Berns, winkelier in tabak en sigaren te Amers foort. Rechter-commjhr. rar. T. J. do Ma- rees van Swinderen, curator mr. J. G. Hol- eteijn, te Utrecht. Telegrafisch Weerbericht. waarnemingen in don morgeD va© 25 Juli 1910. Medegedeeld door het Kon Ned Met Instituut te de Bilt. Hoogjite stand 771.6 te Horta; laagste stand 744.7 te Shield. Verwachting tot den avond van 26 Juli: Matige tot krachtige later afnemende W. tot Z.-W. wind. Aanvankelijk regen, later tij delijk opklarend" Weinig verandering in temperatuur. F. W. Waterhond Filarski, - Vroedvrouw. - Kruiskamp 63, - Amersfoort. Notaris SCHALIJ, te Breukelen-Nijenrode, zal op Vrijdag den 12 Augustus 1910, des namiddags ten 6 ure, in het Logement „het Statewapen", aldaar in het openbaar verkoopen De boomvruchten uit onderscheidene boomgaarden, gelegen onder Breu- kelen, Ruwiel, Zuipen en Utrecht. HeesNijmegen. Practisehe en theoretische oplei ding. prospectus hij den secr. d. lir. J. A. KAS, la HAS A v. OMMEN. Hees. gevraagd niet 1 September, P. G., zon der goodo getuigen onnoodig zich aan te melden. Brieven franco letters C. B. a/h. Algem. Adv.- Bureau, van DE HEUS Co., Zeist. Een hoor z. b. b. h. h. zoekt tegen 15 Sept* KOST EX INWONING met gebruik van vrije kamer. Br. met condities per maand lett. R, aan VALKIIOFF'S Hof- boekhandel. Horloger. Langestraat 42, Grootste sorteering I" klas ARTIKELEN. Reparatie-Inrichting billijk, vlug en goed. Telefoon Intorc. S3. HARDE, WITTE en ZUIVERE te SCHIEDAM. BEKROOND te Weenen in 1873 met de Verdienste-Modaillet te Par{j8 in 1878 met do Gouden Medaille, te Amsterdam in 1883 met de Gouden Medaille. te Antwerpen in 1885 met het Eerediploma te Parijs in 1900 met de Grand Prix (Hoogste ouderscheidingen). Deze kaarsen vonken niet na en geven zeer weinig rook bjj het uitblazen verkrijgbaar bij alle roorname winkeliers. msi J F. RIEM-VIS' Verpakte Zaden «n Voeders. Op «Ik pak staat d« gobruiksaanwysing en behandeling. Zangiaad voor Kanarievogel* 15 et. Papegaaienvoeder25 Zevenzaad voor Wildzang10 Parkieten voeder10 Yoeder voor Ind. Vogel*10 Zo*t Zomerraapzaad12 Lijster- en Leeuwerikenvoeder, per V4 kilo13 Lüstsr- en Leeuwerikenvoeder, per kilo pakie35 Geparfumeerd gezuiverd Vogelaand 15 J. E. Riem—Vis' Kraehtochtend- voeder voor Hoenders, bevordert het eierleggen. Uitsluitend verpakt in geplombeerde zakken met naam on adres, men lette daarop 2»/, 5 25 50 kilo. f 0.45 f O.QO f 4,— 7.35 Verkrijgbaar bij J. VAN GENDH- REN, alwaar Piyscourant gratie ver krijgbaar is. J. F. RIEM-VIS. Zaadhandal, N. Molstr. 13, Den Haag. Stationsdwarsstraat S, Utrecht, is dagelijks te consulteercn of te ontbieden. Behandeling van Likdoorns. Nagels en verdere ongemakken aan den voet, geheel pijnloos en antiseptisch. 25 Juli, 1, 8, 15, 22. 29 Aug.n/h. schoone Beiorsche Hoogland, de Kon. kasteelen| het vermaarde passiespel. 25, 29 Juli, 1, 5, 8. 12, 15, 19, 22, 26, 29, Aug.: prachtige tocht door het Beiersche Hoogland, de Kon. kasteelen, het passiespel 100. 25, 28 Juli enz., Brussel, tentoonstelling, enz. 26 Juli, 23 Aug., de wereldstad Londen, de Jap.-Brit. tontoonst., Wight, Bournemouth. 27 Juli, 3 en 10 Aug., Noorwogen's trotsche Westkust. 10 Ang., prachtige reis Noorwegen en Zweden. 1 Aug., Luc-ern, Rigi, Interlaken, Jungfrau, enz., terug via Brussel 195, 11 dagen. 1 Aug., prachtige reis door Tirol en het Salz- kammergut. 2 en 16 Aug., Rijn en het Ahrdal. 6 Aug., Wight, Algiers, Lissabon, Tanger terug Zwitserland, 21 dagen ƒ350. 16 Aug., naar Chamonix, Geneve, Zermatt, enz. 20 Aug., het Berner Oberland. Montroux, enz. 30 Aug., Schotland, de Eng. meren. 31 Aug., de prachtige natuur van Oost-Zwit serland. Progr. 10 ets. por stuk. Alleenreizenden ge bruikt onze uitstekende hotolcoupons. Plaatsen en logies te Oberammergau bestello men ons spoedig; ook geven wij goed logies te Brussel LISSONE A ZOON. Reiskantoor, opgericht 1876, Singel 155, Am- sterdam. Voor f 1.50. In Prachtband v. f 1.90. Nieuwe, groote Sensatieroman van G. von Ompteda, naar het Hoogduitsch door F. van Erlevoordt. Prijs slechts 1.50, In Prachtband f 1.90. Elke bladzijde in dit boek brengt nieuwe verrassingen. Verkrijgbaar bij den Uitgever D. BOLLE, Hang 98 te Rotterdam, en vorder alom Franco na ontvangst van Postwissel waarop melden: Mien. Behoort zonder bijvoe ging van ander Gedis tilleerd te worden ge bruikt en is daarom te verkiezen boven alle andere Bitters, die vaak met inférieur Gedistil leerd worden toege diend. Amsterdam. G. J. COOL, Rotterdam. UTRECHT, Biltstraat 30, Teleph. 322. Oudst en meest gerenommeerd groot Familie-Hotel van den len Rang met Tuin en Veranda's. ALGEMEEN BEKEND VOOR ZIJN UITSTEKENDE TAFEL. Int. Telefoon No. 13, Firma L. ELIAS. genaamil „Het Groene Eiland." 1909 2502S bozoekers. .«r-.- n M n m Prachtig strand sterken golfslag, ozonrijke lucht, Heeren-, Dames- en Fa- mi lie bad.stran d. Licht- en Luclitbad. Aan alle hygiënische eischen is voldaan. Da- gelijksclio stoombootverbindingen. Prospectus, Vaarplannen gratis door de Bad-Directie. „Köhier's strandhotei", le huls ter plaatse. Men vrage prospectus. Noordzee-zand Borkum. Zomer- en winterkuur. Dr. KOK, Bad-Eilandarts Bij den Uitgever D. BOLLE, Hang Af leveringen ad slechts 20 cents elk 18, te Rotterdam, verschijnt in 28 Jl 30 Groot Hand- en Leerboek ten dienste van Timmerlieden, Aannemers, Uit voerders, aanstaande Bouwkundigen e. a. door L. BOSMAN. Met ruim 1400 Figuren, naar oorspronkelijke Teekeningen van den Schrijver. DM FI HFPW in ,le KeleSen,,ei(I te stellen, kennis te maken met dit mo- Ulvi LLIlLLfl numeiitale werk, is bij eiken Roekhandelaar, alsmede hij «len Uitgever een Proelaf levering ter inzage te bekomen, die men mag opensnijden en lezen, zomler zich «laarvoor tot iets te verbinden. I

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 4