se. Dinsdag 26 Juli 1910. BUITENLAND. BINNENLAND. FEUILLETON. 9" JstArgMg. TSCH DAGBLAD. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post - 1.50 Afzonderlijke nummert - 0.05. Cv.'m Cou-an verschijn dagelijks behalv op Zon- en Feest dagen. Advertontiënmededeelingen enz.gelieve men vóór II uur 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgtvcrc VALKH OFF C°. Utrtthtsdiestraat 1. Intortomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10, Dienstaanbiedingen en aanvragen 25 cents bij vooruitbetaling Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, by abonnement. Eene oiroulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht Een nieuwe kijk op het Kreta-vraagstuk. I)c tijdelijke rust, die op Kreta is inge treden, heeft aanleiding gegeven, dat de vraag is geopperd of niet het tijdstip is ge komen voor eene principieele oplossing van het Kreta-vraagstuk. Het schijnt intus- schen, dat daarop vooreerst nog geen kans is. Volgens eene mededeeling, die de Poli- tische Korrespondenz uit Parijs heeft ont vangen, volharden de kabinetten van de vier beschermende mogendheden bij de' opvat ting, dat het tegenwoordige tijdstip niet geschikt is voor liet ter hand nemen van eene definitieve oplossing van dit vraagstuk. Daarom is het te voorzien, dat aansporin gen, die doelen op eene regeling van deze zaak voor goed, van welke zijde zij ook mogen komen, bij de betrokken regeerin- gen voorshands zullen stuiten op eene wei gering. Or.der de gegeven omstandigheden houdt men het tot dus.ver gevolgde stelsel om de Kreta-kwestie te beheerschen door redmiddelen, die zijn aangepast aan do om standigheden van het oogenblik, voor het doelmatigste, en in de diplomatie van de vier mogendheden bestaat de meening, dat er in nog tamelijk langen tijd geen aanlei ding zal bestaan om van dezen weg af te wijkeu, Volgens een bericht uit Londen, is voor- loopij geen van de vier mogendheden voor nemens de door hen met het oog op een onverzettelijken tegenstand der Kretensers naar de wateren van Kreta gezondeu sche pen terug te roepen. Tot eene nadere order, die in deu eersten tijd niet is te verwachten, zullen deze schepen dus in de Soedabaai blijven. Wanneer de definitieve oplossing van de Kreta-kwestie voorshands blijft rusten, dan is er gelegenheid ook nog eens af te wachten hoe de verhouding van de bevolking van het eiland tot Griekenland zic-h verder zal ont wikkelen. Het was tot dusver haast een ge loofsartikel, dat de bewoners van het eiland met alle macht streefden naar de vereeni- ging met Griekenland. Bij velen staat het bijna zoo vast als een paal boven water, dat dit de liefste wensj&h van de Kretensers is. waarin zij tot hun groot hartzeer door hunne hardvochtige beschermers worden gedwars boomd. Geheel anders is intusschen de be vinding van een medewerker van de Man chester Guardian, die op grond van zijne persoonlijke ervaringen een betoog levert, dat de meerderheid der Kretensers eene ver- eeniging met Griekenland volstrekt niet zou wensehen. Hij schrijft: ,,De bewoners van het eiland betalen, af gezien van de invoerrechten, geene belas tingen en handelen ten aanzien van hunne binnenlandsche aangelegenheden volkomen vrij. Eene vereeniging met Griekenland zou ten gevolge hebben, dat zij Grieksche belas tingen zouden moeteu betalen en in het Grieksche leger moesten dienen. Er bestaat evenmin een historische band tusschen de beide lauden, als dat zij door rasgemeen schap met elkaar in betrekking staan. De Kretensers zijn uit geheel ander hout ge sneden dan de Grieken; zij zijn een krach tiger menschenslag met een sterk ontwik keld onafhankelijkheidsgevoel, zooals men bij eilandvolken dikwijls aantreft. Do ver eeniging met Griekenland is eene kunstmatig in liet leven geroepen strooming, die even min door het verleden als door liet lieden gerechtvaardigd is. De overwegend? meer derheid van de eilandbewoners zou met hare autonomie volkomen tevreden zijn, als niet eene kleine partij, die voorgeeft het Kreten sisclie volk te vertegenwoordigen en zich geheel richt naar de pers in Athene, de aan sluiting aan Griekenland voorstond". Wanneer die opvatting juist is en door werkt onder de bevolking van het eiland, dan zou dat een geheel anderen kijk geven op liet Kretavraagstuk. Frankrijk. Hot schrikbeeld van de staking van de spoor ?gwerkers verliest meer en meer zijne vrees aanjagende uitwerking; de overtui ging wint veld, dat het zal blijven bij de bedreiging en dat de uitvoering achterwege ,zal blijven. Minister-president Briand heeft nadrukkelijk laten verklaren, dat voor do mogelijkheid van eene staking alle maat regelen zijn genomen en dat er geen strem ming van liet verkeer zal kunnen intreden. De directeur van den spoorweg Paris Lyon'Médiberranée heeft aan oen dagblad correspondent verklaard, dat hij Briand op diens vraag wat zijn indruk was van de be weging onder het spoorwegpersoneel geant woord had, dat hij er niet aan kon geloo- ven, dat er eene staking zou uitbreken. In zonderheid het personeel van de Paris LyonMéditerranée gedroeg zich, op cenige onruststokers na, volkomen rustig. „Ik zelf geloof, dat het publiek voor 't oogenblik onbezorgd kan zijn", zoo besloot de direc teur. Engeland. Bij de behandeling van het wetsontwerp tot vaststelling van de civiele lijst van den Koning en de jaargelden van zijne kinde ren, was liet lid van de arbeidspartij Bar nes aanvankelijk voornemens voor te stel len, de inkomsten uit do bezittingen in de hertogdommen Lancaster en Cornwall, die sedert eeuwen rechtstreeks genoten worden door den Koning en den troonsopvolger, voortaan aan den staat te doen ten deel vallen. Daartegen verzette zich echter de Speaker, die verklaarde deze amendemen ten niet te kunnen toelaten. Barnes be paalde zich daarom tot een voorstel om de civiele Üj&t van 470,000 tot 385,000 p. st. te verminderenDit amendement werd ech ter slechts door 14 leden van de arbeids partij en 7 radicalen ondersteund. Met de liberalen en de conservatieven stemden ook de nationalisten voor het voorstel van de regeering. Het wetsontwerp tot vaststelling van den nieuwen tekst van den kroningseed is in overleg met den leider van de conservatieve oppositie opgemaakt. De regeering zal geen amendement daarop aanvaarden, en het ont werp zal onveranderd wet worden met de stemmen van liberalen, conservatieven en nationalisten De Engelsche regeering heeft aan de Japansche afgevaardigden, die thans Euro pa bezoeken, een dejeuner aangeboden, dat werd bijgewoond door den staatssecretaris van buitenlandsche zaken Sir Edward Grey en den Japauschen gezant Kato. Er werd een brief van den Koning voorgelezen, waar in den gasten een hartelijk welkom werd toegeroepen en bun de verzekering werd ge geven, dat de Koning gaarne terug denkt aan zijn bezoek in Japan in het jaar 1881. Sir Edward Grey bracht een dronk uit op den Keizer van Japan en betoogde, dat het Russisch-Japansclie verdrag volstrekt niet afbreuk deed aan de door het Engelsch-Ja pansche verdrag ingeleide politiek, namelijk de handhaving van den vrede, maar integen deel er toe bijdroeg den vrede te verzekeren. Zaterdag namiddag is in het Hydepark te Londen weder eene groote betooging gehou den door de suffragettes. Twee reusachtige optochten gingen gelijktijdig van Shepherds Bush en van van Oharing Cro-ss uit om c-lkaar te ontmoeten in Hydeparfk. Daal' werden van veertig spreekplaatsen redevoeringen gehou den. Om half zeven werden onder trompet geschal op alle spreekplaatsen motiën aange nomen, waarin de aanneming van het voor stel-Sha-ckle ton over het vrouwenkiesrecht werd verlangd. Spanje. De berichten uit Palma over den toe stand van den oud-minister Maura luiden bevredigend. Heb ergst is de verwonding aan het been, maar eenage dagen van rust zul len voldoende zijn voor de volledige gene zing van Maura. De vader en de broeder van den dader Manuel Roca, die gevangen waren genomen, zijn weer vrijgelaten. Tijdens het verhoor door den rechter van instructie ondernam de dader eene poging tot zelfmoord, door eene op de tafel liggen de schaar te grijpen en zich een steek in de keel toe te brengen. Hij heeft in zijn ver hoor verklaard, dat hij geheel uit eigen be weging heeft gehandeld, geen enkelen mede plichtige had en tot geen geheim genoot schap behoorde. Dit is ook bevestigd door den rechter van instructie. In zijn verhoor 'heeft Roca gezegd: ,,De Koning is goed; zijne raadslieden zijn slecht". Rusland. Het antwooi-d van do Chineesche regee ring op het Russisc'h-J apansclie verdrag wordt door de Russische pers zeer verschil lend beoordeeld. Dp, Nowoj© Wremja zegt: ,,De Cliineesche regeering verlaat door hare beoordeeïlng van heb verdrag den w©g van het verzet tegen den Russischen arbeid in Mandsjoerije en wordt daarbij in den kring van gemeenschappelijken vrcedzamen arbeid getrokken." De Binahewija Wjedomoski schrijft: De nota van d© Chineesche regee ring trekt een. goed gezicht bij 'liet booze spel. De Heroldi verklaart: Het antwoord van do Chineesche regering is in den grond een uitdrukkelijk protest en een scherp rechtsvoorbehoud Turkije. Uit Konatantinopel wordt bericht, dat de hodja Ali Kemal, verder vier belastingamb tenaren, een advocaat en andere personen gevangen zijn genomen. Ook in Smyrna wer den een advocaat en een oud-ambtenaar ge vangen genomen. De dochter van den vori- gen sultan, prinses Scliadije, spreekt het gerucht tegen, dat gewaagt van hare deelne ming aan het geheime comité. S o f i a, 2 5 J u 1 i. De minister van bui tenlandsche zaken heeft aan -die groote mo gendheden verzocht in Konstantiopel tue- schenbeide te willen komen teneinde de bru taliteiten der Turken tegenover de Bulgaren in Macedonië te verhinderen. Ooit-Azië. De door het Chineesche Waiwoepoe (het parlement van buitenlandsche zaken) als antwoord op den medegedeelden tekst van de Russiscli-Japansche overeenkomst aan den Russischen zaakgelastigde overhandigde no ta heeft de volgende inhoud ,,Na nauwkeurige kennisneming van den tekst van het verdrag in. het ons toevertrouw de ministerie vast overtuigd, dat deze over eenkomst Rusland en Japan noopt tot be hoorlijke eerbiediging van de verschillende verdragen tussclhen China «n Japan, alsme de Rusland: en Japan. Derhalve i6 dit ver drag eene niieuwe ernstige bevestiging van die door Rusland en Japan bij het verdrag van 1905 erkende souvereiniteitsrechten van China en Mandsjoerije en van het beginsel der gelijkgerechtigdheid van de vreemde staten, alsmede van de ondersteuning van China bij de ontwikkeling van zijn handel en van zijne industrie in Mandsjoerije, alsmede ook van de eerbiediging van het beginsel dc-n open deur in Mandsjoerije, door het Cki- neescli-J apansclie verdrag van 1905 erkend. Geleid door het in het Russisch-Japansche verdrag gehuldigde beginsel, acht China hel noodig, voor zich het beginsel, dat aan het Chincc-sch-Japansche verdrag ten grondslag ligt-, te verwezenlijken en zijn6 gdheale aan dacht op de ondersteuning en de bescher ming van zijne maatregelen binnen, de per ken van zijne souvereiniteitsrechten op de gelijkgerechtigdheid van alile vreemde staten en ontwikkeling van den handel en de in dustrie in Mandsjoerije ten algemeenen nut te. Wij hebben de eer te verzoeken het bo venstaande ter kennis van de Russische regee ring te brengen. Eene gelijkluidende enota is ook tegezon- den aan den Japanschen gezant te Peking. In tegenspraak met wat daarover was ge meld, wordt van officieele Russische zijde bericht, dat naar Mongolië geen verdere Russische troepen zijn gezonden dati 20 man bodekkingstroepen voor den Russischen con sul te Uljasgutai. Verder is een klein escorte ter beschikking gesteld van eene commis sie, die gezamenlijk met eene Chineesche commissie de grenspalen aan de Cliineesoh- Mongoolsche grens moet nagaan. Midden-Amerika. De Sun bericht uit Managua: De aan hangers van Estrada hebben de troepen van president Madriz deu 21en Juli bij Acoya- pa, ten oosten van het Nicaraguumeer, ge slagen. De troepen van Madriz vluchtten en lieten honderden dooden en gewonden ach ter. De aanhangers van Estrada rukken thans op naar de hoofdstad Managua. Allerlei. De Engelsche politie is druk in de weer met het zoeken naar den Amerikaan- schen tandarts Crippen, verdacht van den moord op zijne vrouw, wier in stukken ge sneden lichaam in een kelder to Londen werd teruggevonden. In Londen zelf heeft men kostbaarheden ontdekt, die haar heb ben toebehoord. Uit Chicago wordt geseind, dat daar iemand is gearresteerd, die voor dr. Crippen wordt gehouden, uit Marseille, dat hij zich daar met zijne vriendin naar Cairo zou hebben ingescheept. Dit schijnen maar geruchten te zijn. De Londensche po litie kreeg echter een „draadloos" telegram van belang. Het wa§ afgezonden van de „Sardinian", een boot, op weg naar Cana da. Aan boord van die boot waren een En gelsch geestelijke en, zijn -zoom, en de ka pitein vermoedde, dat dr. Crippen en juf frouw Le Neve, aldus vermomd, te Havre aan boord zijn gekomen. De boot wordt 30 Juli te Montreal verwacht en daar hoopt de politie het voortvluchtige paar te ontmas keren en gevangen te nemen. Londen, 25 Juli. Reuter's bureau heeft van 'e konings commissaris in Australië be richt ontvangen dat wagens het uitbreken, van mond- en klauwzeer in Yorköliore, de in voer van rundvee, schapen, varkens en gei ten uit het Vereen1)'gde Koninkrijk in Austra lië verboden is. In Zuid-Duitscbland heeft een zwar© 6torm groote verwoestingen aangericht. Vooral de 6tad Neurenberg en omgeving werden Vrijdagnacht geteisterd door het noodweer. Boomen werden ontworteld, ge- heele muren omgeworpen en overal daken vernield. In het hotel „Zum Schwan" sloeg de bliksem in en vernielde de geheele keu ken. De gasten vluchtten uit de bedden ep straat. Toch ontstond daar geen brand op tal van andere plaatsen gebeurde dit wel. De grootste schade werd aangericht in het prachtige stadspark, dat nagenoeg ver woest werd. Zelfs de zwaarste boomen wer den omgegooid, zoodat er een ware chaos ontstond. Al die vernieling werd in een enkel half uur aangericht. De schade in Neurenberg en omgeving ie nauwelijks te berekenen. Al de telefoon- en telegraaflij nen zijn vernield. Ook in de Rijnstreek heeft het zware on weer groote verwoestingen aangericht. In Keulen moest de brandweer in meer dan 40 gevallen optreden. In de lage gedeelten der stad liep alles onder, zoodat de .menschen in een paniek moesten vluchten. Ook in Hannover en zijn geheele omgeving, in Chemnitz, in Koburg werd groote schade aangericht en sommige streken werden door hagelslag zwaar beproefd. In Trier werden honderden boomen omgeworpen en daar en elders werd de telefonische en telegrafische gemeenschap totaal verstoord. De Staatscourant van Dinsdag 26 Juli bevat o. a. de volgende Koninklijke besluiten op verzoek eervol ontslagen als notaris te Axel P. Dregman o\ergeplaatst bij de grenadiers en jagers de kapitein H. Z. A. van de Roemer, van het 8e regiment infanterie; op verzoek eervol ontslagen de kapitein- kwartiermeester van liet Indische leger A. Terwiel op verzoek eervol ontslagen wegens phy- sieke ongeschiktheid de Indische ambte naar met verlof H. Halkema, laatstelijk translateur voor de Maleische taal te Ba tavia; benoemd en aangesteld* tot officier van gezondheid 2e klasse bij het Indische leger de arts M A. van Gooi. bemx'md tot voorzitter van den voogdijraad te Zieiilkzee, mir. D. van der Vliet, lid van dien raad, wonende aldaar benoemd, voor het- tijdvak van 1 Sopt. 1910 tot on met 31 Aug. 1911, tot leerarec aan de Rijks- lioogere burgerschool te Yeendam, mej. A. van Wering, Jeerares aan de Rijks-hoogere burger- H.A.NZEA. TEN. 5 DOOK RUDOLF HERZOG. „Ik zou de wereld in willen, die wereld, met haar duizend bonte vormenHierheen, daarheen „Zeg, je leest op jouw leeftijd toch geen zeeheldenromans meer?" „Laat dat," weerde hij kort af. ,,Als jij in het bedrijf van mijn vader was, zou je het spotten wel verloeren. „Ja, ik zou 't zeer ernstig opvatten. De Werf van K. R. Twersten. Zij sprak den naam niet diepen eerbied uit. Het Hamburger bloed in haar sprak hem zoo eerbiedig uit. Robert Twersten be waarde een oogenblik het stilzwijgen. Toe" zeide hij kort en bitter: „Ja, de Werf van K. R. Twersten. K. is Karei en R. is Ro bert. Van mijn over-grootvader af gelden die twee name" alleen in de firma. Maar altijd slechts voor één. Het noodzakelijke daarvan zie ik natuurlijk wel in. Maar wij anderen mogen zelfs geen wensche" heb ben. Hier zijn alleen bevélen." „Domme jongen," zei ze teeder, ,,e^" sterke hand moet ©r immers zijn. Bewon der dat- liever." „Daar wordit mij zélfs niet de gelegen heid voor gegeven- De jongste leerling telt bij hem evenveel als ik." Mar ga hief het hoofd op e" zag de" jon gen Twersten aan. „Dat is het juist! Toon je vader, dat je zijn bloed hebt, dat je z ij n leerling bent, Robert!" Hij keek over boord in het schuimende kielwater. En met een zekere terughoudend heid antwoordde hij daarop langzaam: „Ik hebtoch ookeen moeder. Denk je, dat het haar. anders gaat?. Zij vatte hem bij den arm. „Stil...." En zachter liet zij volgen: „Dat zijin zaken van je ouders. Dat raakt jou noch mij. En laten wij nu over iets a nders pr aten Meteen wierp zij een blik naar Karei Twersten. Hij stond nog altijd onbewege lijk aan den boeg, den blik recht voor zich uit. Stein warder naderde merkbaar. „Als de „"VValdemar Atterdag" weer te rug is," hernam Robert na eenige oogen blikken, „halen wij het bezeoek bij kapitein Jessen. Wil je 't mij dan laten weten? Ik be" graag met je samen." „Kom toch dikwijls bij on6, Bob. Je bent altijd van harte welkom. En wat het bezoek aan de „Atterdag" betreft, dat is afgesproken." „Het vorige jaar was ik in Wisby, je weet wel, op Gothland," vertelde Robert. En dat Wisby eens de rijkste Hanzestad was, zul je ook nog wel weten- Ze noem de het 'i Karthago van het Noorden 1" Zij knikte. „Groote iiemel, wat moet dat mooi ge weest zijn 1" ging hij opgewonden voort. „Zelfs de varkens aten uit zilveren trog gen, zoo als de oude kroniek vermeldt, die ik pas gelezen heb. En de mannen en vrouwen gingen als vorste" e" vorstinnen in 't hermelijn gekleed en waren met edel- steenon behangen. Overal klonk gezang en snarenspel. Toen kwam koning Wal de- mar Atterdag van Denemarken, die zich van <le stad en van al haar schatten meester maakte." „En een goudismddsdocliter heeft hem daarbij geholpen," zed Marga. „Zij liet hem in de stad." Bij liet ruischen van het water, waar door de stoombarkas zich een weg baande, verdiepten de beide jongelieden zich ver- dier in de oude sage. Ternauwernood hoor den zij het luide fluiten van hun boot, dat de komst- van den chef aankondigde, waar op zij de werf pijlsnel naderden. Het oude Wisby en het grootsche verleden der Han- zeaten namen al hun aandacht in beslag. „Ja, zij liet hem in de stad," hernam Robert, „en toen de liefste hem te gering leek, ontdeed hij zich eenvoudig van haar. Dat was Waldeniar Atterdag. Voor hem; bestond slechts do overwinning en geen liefde." De barkas lag met één enkele zwenking bij den 6teiger van de werf stil. De beide jongelieden zagen plotseling verwonderd op. Karél Twersten stond naast hen. „En geen liefde?" Hij sprak als tot zich zelf. „in zijn grootheid bestond zijn liefde en zijn dank. Begrijp jelui dat wel?- -" HOOFDSTUK II. Vroolijk wapperden de wimpels in de frissche Noord-Westelijke bries, die uit-zee kwam. Aan bedde zijden van de invaart, naar de werf stonden twee masten. De groote wimpel van den eenen toonde het witte kastéél van Hamburg op een rood veld. De niet minder statige wimpel van den tweeden mast vertoonde de zeldzaam voorkomende groeu-rood-witte kleuren van Helgoland. Van h.et dak van het directie gebouw wapperde eenzaam en trotech Duitschlands vlag zwiart-wit-rood. Twersten ging met snellen tred zijn ge zelschap voor. Eerst in het direefciegebouw, voor zijn privaatkautoor, bleef hij staan. „Natuurlijk heb je vanmorgen vacantie, Robert. Laat je gast de modelzaal maar eens zien. Ik denk, dat dit een Hambur ger kind wiel aangenaam zal zijn. Tot straks dus. Ik zal je wel laten roepen." Hij ging voer zijn groote werktafel zit ten, die geen andere versiering had dan een groote purperkleurige najaarsroos in een hooge kristallen vaas. Hij zag allereerst de stapels brieven in en maakte daarop ver schillende a an toeken ingen. Een uur lang bleef hij doorwerken zonder op te zien. De verloren tijd moest worden ingehaald. Eindelijk legde hij het potlood op het pa lier neer. Voorlooplg was hij klaar. Een tik op de bel deed d©n bureauknecht komen „Verzoek den procuratiehouder Solinvirr- lin en den eersten ingenieur Feldermann bij me te komen." De procuratiehouder kwam onmiddel lijk. „Goeden morgen, mieneer," zeide hij. Zijn chef beantwoordde dezen groet op dezelfde wijze. „Ik héb op de brieven mijn beschikkin gen aangeteekend, meneer Schnürrlin. He den moeten zij daarnaar behandeld worden. Men heeft mij van morgen opgehouden, en precies elf uur moet de „Ingeborg" van stapel loopcn." „Goed, meneer." „Al© er in den loop van den dag iets spoedeischends voorvalt- ik heb den heer en mevrouw Bramberg als gasten aan mijn tafel telefoneer dan naar mijn huis, ia do oude Ravenstraat." „Goed, meneer." „Bovendien kom ik, voordat ik de werf verlaat, nog even hier. Ha is u daar meneer FaldermannIk dank u, meneer Schnürrlin. Dus meneer Feldermann, over tien minuten is het tijd. Ie alles klaar op de hel lang?" „Alles is klaar, meneer." „Ik vraag het maar, omdat er een dame bij zal zijn, maar de vraag was toch eigenlijk omioodig. Dit wat betreft de „Ingeborg". En hoe staat het met de „Theodoor Bramberg?" Geen teleurstel lingen bij het maken van de verande ring?" „De Engelsche werf, waar ze gebouwd is, zal haar niet meer herkennen, meneer Twersten 1 Er i6 veertig voet aangezet. Ik zet het ze om 't ons zoo na te doenAls de „Ingeborg" opgetuigd is, zal de „Theo door Bramberg" ook het dok kunnen yw- laten." „Een prettig bericht! Later zullen wij het er nog eens nader over hebben." Hij El-oud op en luisterde. Van het werfha- ventje liet zich een si,g maal hoor en. „Ham burger stiptheid 1" Hij greep zijn hoed, knikte tegen den ingenieur, die zich naar de helling spoed de, en begaf zich naar den aanlegsteiger. Bij het einde daarvan vatte hij post-. Eenige oogenblikken later legde dé barkas van de reederij Bramberg en Co. langs den steiger aan. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1