Zaterdag 30 Juli 1910. BUITENLAND. FEUILLETON. 60. fierste ifiad. 9"' Jaargftng. ADIERSFOORTSCH DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden voor Amersfoortf l.OO. Idem franco per post - 1.50 /Afzonderlijke nummers- - 0.05. j Cou an verschijn dagelijks behalv op Zon- en Feest dagen. jAdverlentiönmededeelingen enz., gelieve men vóór 11 urn 's morgens bij de Uitgevers in te zenden. Uitgevers: VALKHOFF C°. Utrechtschestraat 1. Intercomm. Telephoonnummer 66. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 15 regels f 0.50. Elke regel meer - 0.10, Dienstaanbiedingen en aanvragen 85 cents by vooruitbetaling Groote letters naar plaatsruimte. Voor handel en bedrijf bestaan zeer voordeelige bepalingen tot het herhaald adverteeren in dit Blad, bjj abonnement. Eene circulairebevattende de voorwaarden, wordt op aanvraag toegezonden. Politiek Overzicht De kronïngseed van den Koning van Engeland. liet lagerhuis heeft thans aan het wets ontwerp tot wijziging van de verklaring, die de Koning zal hebben af te leggen op den dag van zijne kroning, den vorm gegeven, waarin het wet zal worden. Dit is het resul taat van het tweedaagsche debat, dat deze week heeft plaats gehad. Het doel van dit wetsontwerp is, zooals hekend is, de Koning te ontheffen van de verplichting om bij het aanvaarden van de rogeering in het openbaar eene verklaring af te leggen, die, om de uitdrukking te bezi gen door den eersten minister in de toe lichting van het wetsontwerp gebruikt, „rechtmatigen aanstoot gaf aan millioeneu van zijne trouwe onderdanen in zijn rijk". Met dat doel konden, op eene onbeduidende minderheid na, allen instemmen. De vraag was echter voor deze verklaring een vorm te vinden, waardoor werd tegemoet geko men, vooreerst aan de principieel© bezwaren van hen, die beducht waren* voor verzwak king van de nu bestaande zekerheid voor de protestantsche erfopvolging, en in de tweede plaats aan de bedenkingen van vormelijken aard, die tegen bet oorspronkelijke regee- ringsvoorstcl waren ingebracht. Het priucipieele bezwaar bestaat niet, naar do meening van de regeering. Ten betooge liiervau beeft de eerste minister Asquith een uitvoerig betoog geleverd, waarin bij zich in de eerste plaats beriep op de Bill of Rights van 1689. Daarin wordt bepaald; „leder persoon of personen, die zullen wor den verzoend met of gemeenschap houden met den stoel of de kerk van Rome, of den paapscheu godsdienst belijdt of eerie papiste trouwt, zal uitgesloten zijn en voor altijd onbekwaam zijn om d,e kroon en de regeering van dit rijk te bezitten of te erven of to genieten". In ieder zoodanig geval ,,zal bet volk van zijne verplichting van'trouw ont heven zijn .en wordt bet hierbij ontheven", ejl gaan kroon en regeering over aan de tot de erfopvolging naastgerechtigden. Van hetzelfde jaar «1689 dagteekent ook de eeds formule, die van den souverein eisebt, dat hij „met alle middelen, die in zijne macht staan, zal bandhaven en gehoorzamen de wetten van God en de ware belijdenis van liet evangelie van den protestautscb gerefor meerden godsdienst, gevestigd bij de wet". Hierbij sluit zich aan de Act of Settle ment uit den tijd van Koning William en Koningin Mary. Koningin Mary, de pro- lestantscbe dochter van den van den troon vervallen verklaarden Koning James II, bad gcene kindereu en bare zuster'prinses Anua was de n a as t ge ree h tigd e tot den troon. Het was daarom noodig te bepalen op welken tak van de koninklijke familie de kroon na baar zou overgaan. De Act of Settlement wees daarvoor aan prinses Sofia van Brunswijk eu bare afstammelingen, als zijnde niet al leen de naaste bloedverwanten, maar ook van den protestantseben godsdienstzij 'er- haalde te bunnen aanzien de bepalingen van de Bill of Rights en voegde daaraan nog deze bepaling toe, „dat ieder, die hier na in het bezit zal komen van de kroon, lid zal zijn van de kerk van Engeland, zooals zij bij de wet gevestigd is". Zich hierop beroepende, zeide de eerste minister: „Gij hebt in deze twee groote ecnstitutioneele en fundamenteels wetten vooreerst eene bepaling, dat de souverein niet zal zijn een roomsch-katholiek, vervol gens dat, als de souverein een roomsch- katholiek is, zijne onderdanen ontslagen zijn van hunne verplichting van trouw, en in de derde plaats dat de souverein lid zal zijn van de kerk van Engeland, zooals die bij de wet gevestigd is. Wat kan er dan zijn, dat ontbreekt aan de prot-estantsche opvol ging tot den troon 1" Wat Schotland bet-reft, daar wordt in de zaak voorzien door de Act of Union, de wet waardoor Schotland met Engeland is vere nigd. Die wet bepaalt, dat tot- verzekering van den protestantse hen godsdienst eu van het presbyteriaansche kerkbestuur in Schot land de souverein een eed moet afleggen, dat hij ongeschonden zal handhaven en be waren de instelling van den waren pro- testanbschen godsdienst, zooals zij geves tigd is door de wetten van Schotland. Die eed is altijd dadelijk door den, souverein af gelegd en hij is door den tegenwoordigen Koning afgelegd op den eigen dag, waarop bij tot den troon is opgevolgd. Op grond biervan achtte de premier de protestantsche erfopvolging ten volle ver zekerd ook zonder verklaring, door den. Koning op den kroningsdag afgelegd. Per soonlijk zou bij liefst hebben voorgesteld di© verklaring geheel af te schaffen. Om opportuliiOeitsredenen echter, omdat hij van meening was, dat dit bot misvatting aan leiding zou geven en dat het niet mogelijk zou zijn lüervoor eene meerderheid te vin den, gaf de regeering er de voorkeur aan de verklaring te wijzigen zoodanig, dat er de woorden uit vervielen, die rechtmatigen aanstoot gaven aan de roomse h-katho- lieke onderdanen van den Koning, en. dat zij werd eene eenvoudige verzekering van. het protesba.rtsclie geloof van den Ko ning, wrik geloof hij moet belijden inge volge de wiet dies lands. De verklaring, zooals zij na de laatste wijziging, die zij heeft ondergaan, luidt, heeft dezen tekst; „Ik belijd, getuig en verklaar plechtig en. oprecht-, dat ik een getrouwe protestant ben en dat ik, in over eenstemming met den wiaren inhoud van de webten, die de protestantsche opvol ging tot den troon van mijn rijk verzeke ren, de genoemde wetten met al mijne macht ingevolge de wet aal in stand houden en handhaven." De wijziging, die in de oorspronkelijke verklaring is gebracht, bestaat hierin, dat in plaats van de verklaring, dat ,,ik ben een getrouw lid van de protestantsche ge reformeerde kerk door de web in Engeland gevestigd", wordt gelezen: „ik ben een getrouwe protestant". Deze wijziging is aangebracht met het doel aan de bezwaren van ^onconformistische en Schotsche pres byteriaansche zijde tegemoet te komen op eene wijze, die voor de kerk van Engelan aannemelijk was. De uitkomst van de stem ming bewijst, dat de regeering hierin ge 6laagd is, want nadat een voorstel tot ver werping van het geheele wetsontwerp met 410 tegen 84 stemmen was verworpen, werd aan het einde van de arfcikelsgewijze be handeling de door de regeering voorgestel de tekst aangenomen met 244 begon 54 stemmen. Uit de cijfers van deze stemmingeoii blijkt', dat de beslissing, die in deze zaak is genomen, staat buiten den strijd: der partijen. De gevoerde debatten bevestigen dii'b. Als bewijs daarvoor kan dienen de) steun, dien de leider van de oppositie Ar thur Balfour aan dit wetsontwerp lieeff verleend, waarvan hij verklaarde, dat met deu door de regeering voorgestelden tekst de protestantsche erfopvolging zoo veilig is als wetten, eeden en verklaringen baai* met mogelijkheid kunnen maken. Duitschland. B er 1 ij n, 2 9 Juli. De staatssecreta ris van het departement van buitenlandbche zaken von Kiderlen-Wachter is hier aange komen en heeft de dienstzaken overgeno men. Frankrijk. In de begrootingscoinmissie heeft minis ter Viviani mededeelingen gedaan over het in werking treden van de wet op de leef tijdspensioenen en over de daaruit voort vloeiende uitgaven. Deze zullen gedurende het eerste halfjaar (Juli tot December 1911) 45 millioen frs. bereiken. De uitgaven voor den in wording zijnden nieuwen diensttak zullen 1.8 millioen vorderen. Prof. Berthauld, leeraar aan de land bouwschool te Grignon, berekent in een ar tikel, opgenomen in de Matin, het verlies, dat het slechte weer tot dusver aan den Franschen landbouw beeft berokkend, op twee milliarden francs. Het meest getroffen zijn de tarwe en de aardappelen. Engeland. Londen, 29 Juli. De eerste minis ter Asquhh. zeide iin antwoord op leene vraag 'betreffende de veto-conferentie, diaJb de ver- tegoi.lv oordigere van de regeering en van de o-ppositie twaalf malen zijn bijeengekomen era. met zorg oen groot deel van het strijkl- veld hebben nagegaan. De uitkomst is, dat, oifsdhopn wij tot dusver geen overeönsteim- ïii ing hebben bereikt, on'ze gddac'htenwisse- ling zóó ver is gevordex'd, dat het naar onze meening zoowel wensehelijk als noodig is, dat de overleggingen zullen voortgaan. Ik kan verder gaan eoi zeggen, dat wij het verkeerd zouden oordeelen ze af .te 'breken in dit stadium. Er is geen sprake van eene voortzetting der discussiën voor onbepaal- den tijd. Wanneer wij als uitkomst van onize verdere beraadslagingen gedurende (het reces 'berinden, dat er geen uitricht bestaat op eene schikking, die aan het patrlement kan worden medegedeeld i<n den loop van de tegenwoordige zitting, dan zullen wij de oon- ferentie ten einde brengen. Londen, 29 Juli. De zittingen van het lagerhuis zijn verdaagd tot 15 Novem ber. Alleen zal er nog eene formeele zit ting gehouden worden op 3 Augustus, waar in mededeeling zal worden gedaan van de bekrachtiging van de wet tot wijziging van den kroningseed en van andere maatregelen, die het Hoogerhuis nog heeft te behandelen. Londen, 29 Juli. In eene vergade ring, die werd bijgewoond door vertegen woordigers van 27 nationale banken en door den adjunct-secretaris van de schatkist, werd heden de „National Currency Associa tion of New-York City" opgerkht. Oostenrijk. Bij de viering van den tachtigsten verjaar dag van keizer Frans Jozef zal de keizerlijke familie den 18en Augustus voltallig te Sohl verzameld zijn. Ook de grijze aartshertog Raines en zijne gemalin zuilen rich daar heen begeven. Met aartshertog Frans Ferdi nand, den troonsopvolger, komt ook diens gemalin, de hertogin van Hohenberg, naar Isohl en zal deelnemen aan de ontvangst. Aartshertog Frans Ferdinand zal eene toe spraak houden tot den keizer en een herin- neringsteeken van de familie overhandigen. In Weenen wordt 's keizers gebortedag door eene groote parade gevierd. 11 de zaak van de Borromeus-encycliek heeft de evangelische kerkelijke overheid te Weenen zich met een bezwaarschrift tot het departement van onderwijs gewend en daar bij gewezen op de beleediging van de evan gelische kerk door de bekendmaking van den Duitschen tekst in het Bonifaciusblad. Ver der hebben de protestantsche kringen in de provinciesteden zich tot de justitie gewend om bescherming en wegneming van grieven. Montenegro. Uit Petersburg wordt aan de Vossische Ztg. bericht, dat daar verluidt, dat Rus land bij gelegenheid van het feest de verhef fing van Montenegro tot een koninkrijk 5idt linieschip Haw a en den kruiser Rjurik met eene afdeeling adelborsten naar Antivari zal eenden- Turkije. B a t o e m 2 9 Juli. Het lid van de Turksche Kamer Pastyr Madshian is hier in hechtenis genomen onder beschuldiging van deelneming aan een politieke misdrijf, dat in 1905 te Tiflis is gepleegd. Griekenland Uit Atheno wondit aan de Vos6ischo Ztg. bericht, dat in. een langdurigen mmasteraad waarbij het zeer levendig toeging, is be raadslaagd over de zuivering van. het korps Ihoogleeroren der universiteit. Een definitief besluit werd nog niet genomenechter zul len, naar verluidt, 26 professoren ontslagen worden, namelijk uit de faculteit der genees kunde 11, uit de juridische faculteit 4, uit de phyeisah-mathematische 6 en uit die theo logische 5. De phüosofische faculteit 'blijft onaangetast. In 't gelieel zal de helft van do tegenwoordige professoren ontslagen worden. De verbittering in academische kringen ie daarover zeer groot. Volgens een nader bericht is het eindbe sluit iets minder draconisch, zoodat niet 25 maar 17 professoren zullen worden afgezet. Verscheidene van de op deee wijze vrij ge worden leerstoelen zullen met docenten van Grieksche nationaliteit, die tot dusver in het buitenland werkzaam geweest zijn, bezet worden. Onder de professoren tot wier ont slag besloten is, zijn velen reeds nagenoeg 20 jaren in functie. De Vossische Ztg. bericht uit Athene, dat de verkiezingscampagne voor de nationale vergadering reeds is begonnen. In de pro vinciën hebben overal zonder uitzondering de oude person en partij en de overhand al leen in Tliessalië neemt de plattelandsbe volking stelling tegen hem. In Athene zou den de radicalen en de revolutionairen de overwinning op de personenpartijen kunnen behalen, als zij onderling eensgezind waren. Het ontbreekt hun echter aan een aanvoer der, in staat om hen tot eensgezindheid te brengen. Een leider, die hun kracht kan geven, meenen zij in Veniselos te kunnen vinden, waarom zij ijverig voor zijne can- didabuur werken. Ondanks de heftige taal van <le Turksche pers over de candidatuur van Veniselo6 in Athene en andere plaatsen, wordt aan deze caLdidatuur vastgehouden. In sommige po litieke kringen bestaat het voornemen ook de andere partijleiders op Kreta in de na tionale vergadering te brengen. Daarente gen 'bericht de Matin uit Kanea, dat Ve niselos naar Athene i6 gegaan om zich te ontspannen en eene kuur te volgen, maar niet om als candidaat van Kreta voor een zetel in het Helleensche parlement op te treden. Veniselos is te verstandig en een te goed vaderlander om zijn land in verle genheid te brengen en aan Griekenland moeielijkheden te berokkenen. Krtte. Konstantinope], 29 Juli Vol gen side alhier verschijnende dagbladen heb ben de consuls der beschermende mogendhe den heden een accoord getroffen met de re geering van Kreta, volgens hetwelk Veni selos niet een mandaat voor de Grieksche njatijonallo vergadering zal aannemen, dan nadat hij uit al zijne functies op Kreta ontslag zal hebben genomen. Britsch-IndlE. Simla, 29 Juli. Naar aanleiding van de berichten, die gewagen van onrust in Tibet, en om gewapend tegen mogelijke ongeregeldheden ten gevolge van de Clii- neesche troepen-bewegingen, kregen twee inlandsclie regimenten en een bergbatterij last zich gereed te houden om, als dat noo dig is, naar Tibet te vertrekken. Een groote hoeveelheid materieel wordt te Gnatong, op het gebied van Sikkum, bijeengebracht. De troepen zullen gereed zijn om op te rukken ter bescherming van de Britsche handels agentschappen te Gyaugtze en Yatoeng in Tibet, indien deze aangevallen mochten wor den of in gevaar van een aanval komen te verkeeren. De troepen zullen volkomen on zijdig blijven, als de Chineezen met de Ti'be- tanen 6laags raken. Zij zullen teruggetrok ken worden, zoodra de omstandigheden dit veroorloven. Oott-Azlfi. Petersburg, 29 Juli. Het Tele- graafagentschap verneemt uit Charbin, dat de Chineesche regeeriug heeft besloten de kolonisatie in Mandsjoerije eu Mongolië krachtig te bevorderen. Om de kolonisatie meer stelselmatig te doen geschieden, heeft de prins-regent de ministeriën van binneu- landsche zaken, landbouw en koloniën op gedragen een omvangrijk kolonisatieplan op te maken. Als kolonisten zullen voornamelijk in aanmerking komen inwoners van de door overstroomiugen geteisterde zuidelijke pro- vnciën. Brazilië. Rio de Janeiro, 29 Juli. Met 174 tegen 54 steiumeu heeft liet congres maarschalk Hermes da Fonseca geprocla meerd ak president der republiek Brazilië. Alterid. Uit Montreal wordt gemeld dat het stoomschip Montrose een draadloos telegram zond om te melden dat dr. Crippen, de moor denaar van de schoone Elmore, wel degelijk aan boord is. Hot telegram zegt uiets over miss Le Nev'ë. HANZE ATEN. 8 DOOK RUDOLF HERZOG. Er heerscbte volkomen sltiilite in den klei nen kring, zelfs Brannberg vod de, dat hij voor zijn toehoorders geen grappen zou vin den. Toen sprak Karei Twersben enkele woor den, schijnbaar alleen om Ingeborg Bram- beirg een opheldering te geven. „Dit beloont voor slapelooze nachten,, voor vroeg tijdig vergrijzen, voor liet. prijsgeven van zooveel wat anderen „leven" noemen. Ik had bijna „liefde" gezegd." Dadelijk daar op echter ging hij over tot een korte, zake lijke beschrijving van de verbouwing. „Je kunt jezelf gelukwenschen, Bram- berg. Je krijgt een der mooiste schepen, dat de Hamburger vlag voert. Een Le viathan der zee „Nu, al6 jij 't zelf prijst, behoef ik 't niet te doen." „Prijzen? Wat beduiden een paar woor den Het schip prijst zichzelf, en terecht. Alleen domkoppen zijn bescheiden." Hij knikte den stoomer toe, en in dien stommen groet lag de opwekkinghoud je goed Strek mij tot eer Op hun terugweg lag de scheepsbouw- wcrkplaats en, bukkende, -gingen zij door de lage deur naar binnen. In den gloei- o.vvn lagen groote blokken ijzer helwit gloeiend. De tanden der stoomtangen gro- pei. in dien vuurpoel en haalden de blok ken één voor één naar voren. Als in lief devol verlangen werden zij afgewacht door den meesterknecht, een mageren, door de hitte uitgedroogden, ouden man, maar met armen als van een gorilla en breedc, reus achtige handen. Armen en handen han teerden vlug de ijzeren istang, waarmede de meesterknecht de witgloeiende ijzerblokkeu cp weekheid en smeedbaarheid onderzocht. Dan vertrok het beeniige gezicht zich tot ecu vriendelijken grijns; de kaken bewo gen zich zenuwachtig en de tong likte zijn lippen met al het behagen van een fijnproe ver. Hij deed denken aan een kok, die met vrouwelijke teederheid al zijn aandacht wijdt aan de bereiding van een fijn ge recht. Thans kreeg zijn gezicht een uit drukking van innig welbehagen. Een kreet, dri een aansporing was tot voorzichtigheid, klonk door de ruimte. En de lange, wit gloeiende blokken ijzer zweefden door de lucht, legden zich tusschen de waken, die beu als was samendrukten en tot kielplaten of hoekijzers voor spanten uitrekten, waar toe zij zich gewillig op de vormvloeren lie ten huigen. De magere figuur van den 'meesterknecht bleef dan droefgeestig staan, leunende op zijn ijzeren stang, totdat de deuren van de vuurhei wederom opengin gen, om hem blijkbaar opnieuw een hemel- sche vreugde te verschaffen. Zij gingen nu verder door de machine werkplaats, waar de stoommachines de '.al rijke drijfriemen in beweging brachten eu stevige loopkranen over rails deden loopen, die in de hoogte waren aangebracht; waai de schaaf-, plet-, boor- en snijmachines ge hoorzaamden aan één 'enkelen druk van den vinger en waar de machinedeelen gereed werden gemaakt, om vervolgens in het schip te worden opgesteld; door de ketelmake rij, waar de buikige kolossen in wording warendoor de timmermanswerkplaats, waai een schaar van kunstenaars alllerlei sierlijke vormen van houtwerk onder han den hadden door de werkplaats der sme den, draaiers, loodgieters en schilders. Tel lens als een andere afdeeling geopend werd, zag het oog een nieuw tafereel, doch dit sloot zich onmiddellijk aan hij het vooraf gaande, en zoo .kreeg men ten slotte den indruk van een geheel, dat in zijn duizen derlei vormen en kleuren (geenszins een beeld van verwarring schiep, maar integen deel een gewaarwording van bewonderende ontroering wekte. Zwijgend gingen Karei Twersten -en In geborg Bramberg de trappen op van het dncctiegebouw. De reeder had hen ook hier niet willen volgen. „Dat genoegen vind ik bij mij op het kantoor ook. Het eenige onderscheid is, dat bij jou de heeren iSchmidt heeten en bij mij Schulze." Ook nu voegde hij zich bij de jonge lieden. „Hier wekt u dus," zeide Ingeborg Bram- terg, waarna zij 'langzaam op de groote schrijftafel toetrad en peinzend met een zachte streelende beweging over het dek blad streek„Zóó zet zich dus een menscheuleven, 't leven van een man in da den om. Zoo had ik het mij ook voorge steld." „Heeft 't u niet te moe gemaakt?" „Te moe?Vraag liever<of 't mij uiet afgunstig heeft gemaakt." Zij merkte nu eerst de volle, purperen herfstroos in de kristallen vaas op. En haar bl.k ging van de roos naar Karei Twersten. „Ik houd veel van -bloemen," antwoord de hij op de stomme vraag, „en van deze iu het bijzonder." „Het is een „Herfstroos. Zij verzamelt al haar klachten en geeft de diepste kleur, den eterksten geur. Lente en zomer schijnt zij nog eenmaal in zich. te willen samenvatten." „Zij is geheel ontloken," zeide mevrouw Bramberg, terwijl zij de roos behoedzaam aanvatte en haar gezicht in den kelk druk te. „Slechts wat geheel ontloken is, heeft rijm volle waarde- Diat is bij de bloemen evenals bij de menschen. Dan eerst weet men met wien men te doen heeft en of het wiel der moeite wiaard is!. Zij streelde nog altijd liefkoozend de purperen bladeren, die met hun donker- roode kleur als in bloed gedrenkt schenen. „Wilt u die noos van mij aannemen, mevrouw? Ik heb geen andere om ai aan te bieden." Zonder te antwoorden nam zij de bloem uit den kelk en stak haar in haar corsage. Nu eerst zag -rij hem aan Iets in; 'hem drong 'hem tot eenigerlei daadIets in hem smachtte naar een rozebladnaar heerlijken .geur Toen wa6 hij plotseling weer de chef van de firma K. R. Twersten en opende (hij de deur om zijn gast vóór te laten gaan. „Was 't. erg belangwekkend?" vroeg be neden Theodoor Bramberg, die deed alsof hij moest geeuwen. „Vol prikkelende ge heimzinnigheden zoo'n werkkamer. Ach, lieve hemel „Nu ben ik tevreden," zeide zij en keek iu het volle zonlicht rond. „Nu kunnen wij 'heengaan „Heb ik 't niet gezegd? Even iu de werkkamer! En dan gauw weg 1 Die methode volg ik al een reeks van jaren. Alsjeblieft, vrienden, waar is het gat van de deur?" Juist verlieten de werklieden in grooten getale tie eetzalen. Zij stelden zich in een rij op lot aan liet haventje en riepen luid' hoera. „Lang leve meneer Bramberg 1" Verwonderd zag Ingeborg haar man aan. Zij bad een anderen naam verwacht. „Nu zie je," schertste Bramberg spottend, „aan welke zijde de populariteit is. Be hoef i'k me nu wel in te ispannen om uitvin dingen te doen? Ik heb duizend mark on der de arbeiders laten verdeden. De 'barkas stak van wal. Achter haar wapperden van den steiger de Hamburger en Helgolandsche wimpels, waarvan de kwasten, louter uit vreugde, in de frissche Noordwestelijke 'bries tegen elkaar aan sloegen. Marga Vanheil zat bij het roer. Zij luisterde nauwelijks naar de grappen van den reeder, die in haar rijn dankbaarste toe hoorster -gevonden meende te hebben. Voortdiurend dacht zij aan de verandering, die de mooie, koele vrouw daarginds gedu rende haar bezoek aan de werf had onder gaan. waar zij die groote, innerlijke vroo- lijkheid had gevonden, die zij geenszins trachtte te verbergen. Zou deze rijke, al gemeen geachte vrouw hetzelfde meisjes achtige verLangen hebben als zij? Na het 'bewonderen van zooveel kracht en vasten wil de zalige gewaarwording deze kracht en dezen wil met de volheid van haar liefde te voeden en te koesteren? Plotseling wist zij hetdeze hooggeplaatste vrouw lieeft dezen morgen gedacht als ik. En even, heel evou heeft zij een blik geworpen iu het papadijs van haar droomen. Wordt vervolgd.

Amersfoortsch Dagblad | 1910 | | pagina 1